Borasol do przemywania twarzy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 18:30   #31
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Ja używam Borasolu, ponieważ mam nużeńca (gatunek roztocza, pasożyt). Nużeniec nieraz powoduje buraka i problemy z naczynkami. Borasol doskonale łagodzi te objawy, likwiduje buraka. Nie czuję, aby wysuszał. Nakładam na niego serum samorobne i jest super.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 11:47   #32
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Dokładnie, ładnie wyrównuje kolor skóry i likwiduje zaczerwienienia Dużo się pisało tu o jego szkodliwości,ale to chyba musiałabym się w nim kąpać żeby coś takiego zaobserwować
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 05:00   #33
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Hmm. Ja tam nie wiem. Kiedyś w zaostrzeniu AZS (takim naprawdę dramatycznym zaostrzeniu) miałam przepisany 3% roztwór kwasu bornego do przemywania skóry ciała. Byłam cała zdrapana i pewnie zawalona gronkowcem, który nasilał stan zapalny. To przemywanie wtedy mi pomogło.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 12:19   #34
domi7
Przyczajenie
 
Avatar domi7
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa(Konstancin)
Wiadomości: 1
GG do domi7 Send a message via Skype™ to domi7
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Ja go stosowałam przez jakiś miesiąc około na twarz rano i wieczorem i bardzo mi pomógł, nic mi już nie wyskakiwało, później zaczęłam o nim więcej czytać w internecie i trochę się przeraziłam negatywnymi opiniami więc go odstawiłam i na moją twarz z powrotem wróciły okropne pryszcze. Teraz nie wiem czy do niego wracać po tym wszystkim co tu przeczytałam :/
domi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 16:36   #35
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Niedawno przepisała mi go moja dermatolog - kiedyś miałam trądzik, teraz jeszcze co jakiś czas mi coś wyskoczy, ale lubi się babrać - tworzą się wielkie, podskórne ogniska zapalne - na to właśnie dostałam borasol.
Stosuję zaledwie od 2 tygodni, ale efekty są naprawdę fajne - przede wszystkim pryszcze schodzą, co najważniejsze - schodzą także takie małe, podskórne pryszczyki, kaszaki - nie wiem jak to się fachowo nazywa.
Co prawda przez pierwsze 3 dni miałam tzw 'wysyp' - ale o tym byłam uprzedzona, więc z anielską cierpliwością przeczekałam, teraz jest już tylko lepiej
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 21:13   #36
kipusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Witam wszystkich,
Borasol poleciła mi moja kosmetyczka u której leczę twarz z trądziku.
Najpierw używałam go po zabiegach kosmetycznych (początkowo po oczyszczaniu manualnym obecnie po kuracji z kwasami).
Osobiście po oczyszczaniu bardzo ładnie zagoił mi twarz, która wyglądała okropnie. Szybko powstały strupy i odpadły, twarz nie bolała.
Dzisiaj używam go jako tonik i jestem zadowolona.
Po każdym użyciu stosuje krem z multiwitaminą.
Moja twarz jest problematyczna i podatna na zaskórniki, pryszcze.
Moim zdaniem warto wypróbować i się przekonać, jeżeli nie pomorze to ma on jeszcze kilka innych zastosowań, na pewno się nie zmarnuje.
Pozdrawiam
kipusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 00:21   #37
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

podbijam..
ktoś stosuje?
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 12:13   #38
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Mi kiedyś kwas borowy zaleciła dermatolog na wysypkę na dekolcie. Gdybym wcześniej poczytała sobie o tym środku to nigdy bym go nie zastosowała. Miałam po nim skóre wysuszoną i cienką jak pergamin. Minęły 3 lata i do końca nie doszła ona jeszcze do siebie. Jak dla mnie to jest straszne, żrące paskudztwo, dodatkowo gromadzi się w organiźmie, w skrajnych przypadkach może uszkadzać nerki itd.
Generalnie odchodzi się już chyba od używania tego środka.
Na twarz szczególnie poszukałabym czegoś innego.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 18:02   #39
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ostatnio przypadkiem rozmawiałam z dermem - dr n m nawiasem mówiąc,
polecał właśnie okłady z borasolu - 3% rozcieńczone do 1,5% (czyli pół na pół z przegotowaną wodą) - na watę i na 15min na gębuchę - to na stany podrażnieniowe, zapalne, krostkowe - czyli ogólnie na cerę problemową - czas kuracji - 2 tyg + absolutne min kosmetyków - o najprostszych składach.
Zapytałam go o właśnie cerę kapryśną - no i taki sposób mi zapodał - kiedyś stostowałam 3% borasol do przemywań - przez 2 tyg i było ładnie - zwłaszcza stany zapalne dość ładnie łagodzi.
Mnie też kiedyś coś podobnego polecono. Okłady (na gazie) z 1% kwasu b. Na stan zapalny plus podrażnienie na policzku. Czas kuracji - max 2 tygodni, chyba, że wcześniej objawy miną(tak było u mnie). Podobno kwasu bornego nie można wcierać - można albo przemywać albo stosować okłady.
Pewnie na niektóre zmiany można, nie używałabym bez konsultacji z dermatologiem.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 11:36   #40
Alunia_niuniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Mi kiedyś również Pani dermatolog przepisała Borasol na twarz. Miałam podrażnioną przez mazidło na trądzik i kazała robić okłady z kwasu bornego właśnie na te wszystkie zaczerwienione place na twarzy a także na jeszcze niezaschnięte pryszcze. Po nim buźka nie była już tak zaogniona. Później używałam go tylko miejscowo tam, gdzie coś mi wyskoczyło - oczyszczał, łagodził stan zapalny czyli tą ropną krostkę i szybciej wszystko schodziło i nie zostawały mi blizny po wypryskach Także polecam, ale nie na całą twarz tylko te problematyczne miejsca
Alunia_niuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:09   #41
sweet_agna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

A używał ktoś z was Borasol w przypadku trądziku posterydowego . Nabawiłam sie go po smarowaniu twarzy elocomem a jestem ciekawa czy pomogly bi mi zwalczyc bo niestety wizyte u dermatologa mam dopireo za 4 tygodnie bo sa duze kolejki , a ja nie moge czekac , codziennie chodze do szkoly i nie moge opuszczac lekcji a te chrostki na brodzie policzkach i czole wygladaja okropnie i do tego strasznie swedza . Uzywał ktoś tego przy tym tradziku ???
sweet_agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-19, 00:43   #42
Alunia_niuniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Cytat:
Napisane przez sweet_agna Pokaż wiadomość
A używał ktoś z was Borasol w przypadku trądziku posterydowego . Nabawiłam sie go po smarowaniu twarzy elocomem a jestem ciekawa czy pomogly bi mi zwalczyc bo niestety wizyte u dermatologa mam dopireo za 4 tygodnie bo sa duze kolejki , a ja nie moge czekac , codziennie chodze do szkoly i nie moge opuszczac lekcji a te chrostki na brodzie policzkach i czole wygladaja okropnie i do tego strasznie swedza . Uzywał ktoś tego przy tym tradziku ???
Niestety nie, ale myślę, że spokojnie możesz go użyć. Jeśli boisz się robić okłady, to po prostu przemywaj sobie nim tak jak tonikiem te partie twarzy, na których masz wypryski. Powtarzaj to rano i wieczorem. Borasol fajnie działa oczyszczająco, lekko odkażająco, więc nie powinien Ci zrobić krzywdy, a może pomóc na twoje krosteczki A jeśli po kilku dniach zauważysz że np podrażnia Ci skórę, to przemywaj twarz tylko raz dziennie, jeśli nie ustąpi, to po prostu odstaw, nie męcz twarzy na upartego, jeśli będzie Ci szkodził. Ale myślę, że jednak pomoże
Pozdrawiam i życzę szybkiego wyleczenia
Alunia_niuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 19:39   #43
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Hej dziewczyny, stosuję Borasol z powodzeniem od czasu do czasu Stosuję się do załączonej ulotki, pisze na niej, że nie wolno go używać w przypadku, kiedy mamy na skórze otwarte uszkodzenia, czyli np wyciśnięte pryszcze. Chodzi o to, aby nie dostał się do krwiobiegu. Należy pamiętać, że to jest lek mający swoje skutki uboczne, a nie kosmetyk. Dlatego polecam minimalizm. Jedna mała buteleczka starcza mi na ok. rok. Pomaga mi na przetłuszcz twarzy i stany zapalne. Można powiedzieć, że uspokaja je. Stosuję 2 maks 3 dni z rzędu wieczorami co jakiś czas, najczęściej w trakcie miesiączki Kiedy stosowałam go dłuższymi ciągami przestawał działać i powodował przesuszenie. A tak ogólnie to ładnie wygładza, zwalcza przebarwienia i zmniejsza widoczność blizn, do tego jest tani i dostępny w każdej aptece. W moim przypadku stosowania go przez okres zimowy zauważam, że działa długotrwale, bo pozbawił mnie przebarwień i teraz mam zdecydowanie mniej problemów z cerą, a już będzie z miesiąc od kiedy zużyłam opakowanie. Podoba mi się w nim to, że ma formę wodnistą, czyli nie zapycha mi porów, bo wszelkie maści, kremy przeciwtrądzikowe u mnie nie mają sensu, zlikwidują już istniejące niedoskonałości, ale też przyczyniają się do powstawania kolejnych

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-03-27 o 12:43
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 20:39   #44
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Czy mogę stosować Borasol (wode borową) z Normaclinem i maścią cynkowa?

Ktoś na tym forum polecił mi na rany powstałe po rozdrapaniu syfa na czole wodę borową, jednak na opakowaniu Borasolu jest napisane, aby nie stosować z:
- metenaminą
- taniną
- węglanami
- wodorotlenkami zasadowymi
- koloidalnym roztworem srebra
- czwartorzędnymi zasadami amoniowymi
- balsamem peruwianskim

Skład Normaclinu to fosforan klindamycyny.
A maść cynkowa to tlenek cynku.
Stosuję też czasem wodę utlenioną.

Przepraszam, nie znam się na chemii, czy mogę ze spokojna głową stosować Borasol?
W ulotce jest wypisane wiele skutkow ubocznych, więc może jednak zostawić ten preparat, a używać samą wodę utlenioną?
Mam rozpapraną rankę po podskornej grudzie (za pozno na morały, żeby nie rozdrapywać).
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 21:13   #45
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Czy mogę stosować Borasol (wode borową) z Normaclinem i maścią cynkowa?

Cytat:
Napisane przez sialalabamba Pokaż wiadomość
Ktoś na tym forum polecił mi na rany powstałe po rozdrapaniu syfa na czole wodę borową, jednak na opakowaniu Borasolu jest napisane, aby nie stosować z:
- metenaminą
- taniną
- węglanami
- wodorotlenkami zasadowymi
- koloidalnym roztworem srebra
- czwartorzędnymi zasadami amoniowymi
- balsamem peruwianskim

Skład Normaclinu to fosforan klindamycyny.
A maść cynkowa to tlenek cynku.
Stosuję też czasem wodę utlenioną.

Przepraszam, nie znam się na chemii, czy mogę ze spokojna głową stosować Borasol?
W ulotce jest wypisane wiele skutkow ubocznych, więc może jednak zostawić ten preparat, a używać samą wodę utlenioną?
Mam rozpapraną rankę po podskornej grudzie (za pozno na morały, żeby nie rozdrapywać).
Absolutnie nie wolno stosować Borasolu na otwarte rany, to też jest w ulotce!!!!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:29   #46
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

stosuje od 2 dni na podrazniona skore i niewielkie wypryski jest poprawa chociaż bardziej polecam płyn burowa jets niby to samo,podobny jest do alcacetu,ale na skore wpływa wspaniale zweza pory, skora jest super oczyszczona, wyczytałam również o hydrolacie oczarowym niby wspaniałym kosmetyku na tradizk różowaty tez zakupiłam jak zastosuje to napisze czy warto
btw dziewczyny jeżeli dermatolodzy to zalecają,nie ma mowy żeby borasol był niebezpieczny!!! premywa się nim oczy psom kotom,wiec nie ma mowy aby był jakis zakażny itd. negatywne opinie sa od tych osob,ktorym kosmetyk nie podpasował,a jest grono osob zadowolonych,kazda z nas i tak reaguje inaczej,moim zdaniem warto spróbować oczywiście lepiej na wieczór wtedy skóra wchłania kosmetyki 2x lepiej

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, stosuję Borasol z powodzeniem od czasu do czasu Stosuję się do załączonej ulotki, pisze na niej, że nie wolno go używać w przypadku, kiedy mamy na skórze otwarte uszkodzenia, czyli np wyciśnięte pryszcze. Chodzi o to, aby nie dostał się do krwiobiegu. Należy pamiętać, że to jest lek mający swoje skutki uboczne, a nie kosmetyk. Dlatego polecam minimalizm. Jedna mała buteleczka starcza mi na ok. rok. Pomaga mi na przetłuszcz twarzy i stany zapalne. Można powiedzieć, że uspokaja je. Stosuję 2 maks 3 dni z rzędu wieczorami co jakiś czas, najczęściej w trakcie miesiączki Kiedy stosowałam go dłuższymi ciągami przestawał działać i powodował przesuszenie. A tak ogólnie to ładnie wygładza, zwalcza przebarwienia i zmniejsza widoczność blizn, do tego jest tani i dostępny w każdej aptece. W moim przypadku stosowania go przez okres zimowy zauważam, że działa długotrwale, bo pozbawił mnie przebarwień i teraz mam zdecydowanie mniej problemów z cerą, a już będzie z miesiąc od kiedy zużyłam opakowanie. Podoba mi się w nim to, że ma formę wodnistą, czyli nie zapycha mi porów, bo wszelkie maści, kremy przeciwtrądzikowe u mnie nie mają sensu, zlikwidują już istniejące niedoskonałości, ale też przyczyniają się do powstawania kolejnych
właśnie moja znajoma ma podobnie dlatego skorzystałam z jej porad,uzywa 3 dni z rzedu przerwa np. 2-3 dni i znowu i tak na zmiane,zeby skory za bardzo nie przyzwyczaić
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 21:45   #47
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

mi poleciła go kosmetolog jakiś czas temu, kupiłam dopiero dziś. Po tym co napisałyście zastanawiam się czy stosować go w takiej postaci jak jest, czy lepiej rozrobić 1:1?

jestem po pierwszym użyciu - przecierałam samym preparatem. Nie wiem czy tak kontynuować, czy rozcieńczyć lepiej...
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:07   #48
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
mi poleciła go kosmetolog jakiś czas temu, kupiłam dopiero dziś. Po tym co napisałyście zastanawiam się czy stosować go w takiej postaci jak jest, czy lepiej rozrobić 1:1?

jestem po pierwszym użyciu - przecierałam samym preparatem. Nie wiem czy tak kontynuować, czy rozcieńczyć lepiej...
Jeśli nie czujesz pieczenia, podrażnienia, to nie ma potrzeby rozcieńczać, pamiętaj, że to już jest roztwór sam w sobie, przeczytaj co pisałam nieco powyżej, o tym jak mi się najlepiej go stosuje, może i Tobie się to sprawdzi. Najlepiej 2-3 dni i przerwa ok tygodnia, bo Borasol stosowany codziennie może bardzo przesuszyć skórę i wtedy efekty będą odwrotne do zamierzonych, tak jest niestety w wielu przypadkach.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 18:52   #49
wspaniala_paula
Przyczajenie
 
Avatar wspaniala_paula
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
GG do wspaniala_paula
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Ja go używam juz 2 miesiące i jestem zadowolona. Na ulotce wyraźnie jest napisane, żeby nie używać zbyt długo. Mam jeszcze prawie całą buteleczkę wykorzystam ją i już nie kupuję Krostki mi nie wyskakują, jedynie plamy mam, które cięzko się goją.. :-(
wspaniala_paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-03, 19:41   #50
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Gdzieś był cały wątek o Borasolu, czyżby wcięło, nie mogę znaleźc

Z mojego doświadczenia wynika, że Borasol działa tylko doraźnie na trądzikową cerę, nie leczy trądziku, działa jedynie pomocniczo, w dodatku trzeba z nim uważać, osobiście nie polecam stosować go codziennie, a jedynie 2-3 dni pod rząd. Są lepsze środki, u mnie w aptekach Borasol nie jest aż tak tani, ja płaciłam 2-3 lata temu za małą pojemność 5 zł, nie ma cudów za 5 zł, tym bardziej za 1
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 17:26   #51
Lion48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Cool Dot.: Borasol do przemywania twarzy

[B][I]Ludzie czy Wy czytacie jakie bzdury tutaj wypisujecie?
Jeżeli dermatolog przepisał Borasol do przemywania twarzy to przepisał 3% do rozcieńczenia z wodą 2:1 z czego wychodzi 2% i na pewno wyjaśnił Wam,że : proszę nie myć twarzy wodą i mydłem lecz emulsjami micelarnymi lub przemywać twarz rozcieńczonym roztworem Borasolu. Na pewno nie powiedział ,że macie się w nim kąpać,pić czy robić okłady do końca życia. Borasol służy tylko do przemywania twarzy.
Po za tym na pewno przepisał maść lub inny środek adekwatny do schorzenia typu: Travocort lub Pimafukort itp.
Do tego wszystkiego na dzień i na noc polecił na pewno odpowiedni krem do danego rodzaju skóry aby ją nawilżyć i wygładzić.
Jestem facetem i całkowicie rozumiem co lekarz dermatolog mi wyjaśnił a Wy kobiety piszecie takie bzdury,że ręce opadają.
Zastanówcie się,albo chcecie się leczyć wg wskazań specjalisty ,albo czytać bzdury na forum.
Dermatologia to jedna z najgorszych dziedzin w medycynie polegająca na testowaniu preparatów. Na jednego coś działa a na drugiego nie i wtedy się zmienia pod kontrolą specjalisty. Czasami kilkanaście preparatów trzeba na sobie przetestować aby dojść do jednego najbardziej skutecznego.
Nie piszcie więc proszę bzdur i nie zniechęcajcie i tak już wystarczająco zniechęconych. A dla zniechęconych - nie poddawajcie się !!!

Pozdrawiam.
Lion48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 22:28   #52
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Borasol do przemywania twarzy

Cytat:
Napisane przez Lion48 Pokaż wiadomość
[B][I]Ludzie czy Wy czytacie jakie bzdury tutaj wypisujecie?
Jeżeli dermatolog przepisał Borasol do przemywania twarzy to przepisał 3% do rozcieńczenia z wodą 2:1 z czego wychodzi 2% i na pewno wyjaśnił Wam,że : proszę nie myć twarzy wodą i mydłem lecz emulsjami micelarnymi lub przemywać twarz rozcieńczonym roztworem Borasolu. Na pewno nie powiedział ,że macie się w nim kąpać,pić czy robić okłady do końca życia. Borasol służy tylko do przemywania twarzy.
Po za tym na pewno przepisał maść lub inny środek adekwatny do schorzenia typu: Travocort lub Pimafukort itp.
Do tego wszystkiego na dzień i na noc polecił na pewno odpowiedni krem do danego rodzaju skóry aby ją nawilżyć i wygładzić.
Jestem facetem i całkowicie rozumiem co lekarz dermatolog mi wyjaśnił a Wy kobiety piszecie takie bzdury,że ręce opadają.
Zastanówcie się,albo chcecie się leczyć wg wskazań specjalisty ,albo czytać bzdury na forum.
Dermatologia to jedna z najgorszych dziedzin w medycynie polegająca na testowaniu preparatów. Na jednego coś działa a na drugiego nie i wtedy się zmienia pod kontrolą specjalisty. Czasami kilkanaście preparatów trzeba na sobie przetestować aby dojść do jednego najbardziej skutecznego.
Nie piszcie więc proszę bzdur i nie zniechęcajcie i tak już wystarczająco zniechęconych. A dla zniechęconych - nie poddawajcie się !!!

Pozdrawiam.
Borasol jest dostępny bez recepty
W ulotce nie ma żadnej wzmianki nt. konieczności rozcieńczania, a jest ona dość skrupulatna
Proszę o pohamowanie emocji
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-03 22:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.