Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część VII - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-20, 20:13   #841
sylvia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

tak siedze pije vinko -nie mylic z tanim vinem to jest za 11,99 i normalnie szlag mnie trafil jak zobaczylam ze znowu upaly beda po 32 stopnie-zwariuje!!dzisiaj juz grzalo mocno!stalam na tramwajowym przystanku ,zero cienia a ja 10minut na tym big sloncu patrzylam z glowa na dol spuszczona na zegarek by mnie nie przygrzalo a ludzie patrzyli jakbym psychiczna bylawrrrr.....:p ala:do Kulezanki WYSZUKIWARKI moja uroda to piegi dziedziczne wylarzące w slonce jak dzdzownice po deszczena buzi a teraz na rekach a za niedlugo... zazdroszcze naszej Kochanej Qubis opaleniznypewnie jak mulatka
sylvia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 22:15   #842
marychewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 5
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

[QUOTE=sylvia1984;20809735]
tak siedze pije vinko -nie mylic z tanim vinem to jest za 11,99

wszystko OK, jeśli z Biedronki ci ono jest

i normalnie szlag mnie trafil jak zobaczylam ze znowu upaly beda po 32 stopnie-zwariuje!!dzisiaj juz grzalo mocno!stalam na tramwajowym przystanku ,zero cienia a ja 10minut na tym big sloncu patrzylam z glowa na dol spuszczona na zegarek by mnie nie przygrzalo a ludzie patrzyli jakbym psychiczna byla
Noooo, Sylvia jakbym siebie widziała !!!
W naszym White Stoku co prawda tramwajów niiiiii ma (dla mnie to kolejny zupełnie nieuzasadniony powód żeby... jechać do Krakowa, hi hi), ale jak świeci słońce, to starając się zrobić sama sobie cień na gębę, odwracam sie bokiem, albo i tyłem...
I między ludziskami grzecznie stojącymi na przystanku frontem do ulicy, stoi taki jeden i zamiast patrzeć, co nadjeżdża, to się odwraca i .....
Ale się krakowskie plamiaste towarzystwo uaktywniło, ajajajajaj

Edytowane przez marychewka
Czas edycji: 2010-07-20 o 22:19 Powód: poprawka czcionki
marychewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 22:43   #843
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez sylvia1984 Pokaż wiadomość
szlag mnie trafil jak zobaczylam ze znowu upaly beda po 32 stopnie-zwariuje!!dzisiaj juz grzalo mocno!stalam na tramwajowym przystanku ,zero cienia a ja 10minut na tym big sloncu patrzylam z glowa na dol spuszczona na zegarek by mnie nie przygrzalo a ludzie patrzyli jakbym psychiczna bylawrrrr.....
zazdroszcze naszej Kochanej Qubis opaleniznypewnie jak mulatka
Kochana sylvio...nie ma czego zazdroscic... W tym roku jestem wyjatkowo wylaczona z "uciech" slonecznych - oprocz twarzy nie moge wystawiac tez nog, wiec ciagle chodze w portkach 3/4 i sie gotuje...u nas bylo dzis 35°C i duchota okropna
I dopadla mnie dzis lekka chandra: ilez mozna sie chowac przed tym sloncem, ilez trzeba ladowac tego kremu...Pobilam swoj rekord: tubka ducray w tydzien niecaly...

A na cien chocby na twarz pomysl o czapeczce czy samym daszku, no i z tego co wiem to kapelusze sa teraz na czasie .
Osobiscie tez nie lubie nakryc glowy, ale coz, chociaz czolo kryja i czesc polikow...

Milej nocki Plamki
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 14:50   #844
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Laseczki nie wytrzymałam i poszłam w poniedziałek na solara.
Straszyłam bledzizną i juz nie mogłam na siebie patrzeć.
Wyłączyłam lampy na twarz i nakryłam się recznikiem
nawet nie wiedziełam kiedy się wyłączyło bo recznik był na twarzy więc nie było widać momentu jak z jasnego zrobiło się ciemno.
Garówa była cały czas i dmuchawa też latała więc tak sobie leżałam z minute bez opalania buhaha
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 15:05   #845
sylvia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

marcheweczko winko bylo niestety z owocow nie z biedronek szybko przyjezdzaj w moja miescine to pojezdzimy tramwajami :P QUBISIĄTKO mamy obydwie chandre poprostu juz odliczam kreskami na scianie dni do jesieni!! Catherine dziekuje slicznie za kremik[IMG]file:///C:/Users/MBM/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]
sylvia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:45   #846
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

witam mile panie

mam pyt. czy ktoras z was uzywała moze kremu Neostrata Rozświetlajacego Brightening spf15 ????? lub zelu na przebarwienia Brightening ???

no nie ma na allegro tego co Cati polecalas i teraz nie wiem czy czekac czy kupowac inna Neostrate .... oba te co wypisalam nie zawieraja hydrichinonu , to ma jekies znaczenie ?????

wrocilam z urlopu i pomimo tego ,ze chowalam sie przed sloncem przez cale 2 tyg widze ciemniejsze plamiska ...musze czym je potraktowac szybko bo oszaleje

Cati co myslisz kupic inny ?

I jak tam Durcay Melascreen ? pasi Tobie ?
ja druga tubke zamowilam wlasnie ....

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2010-07-21 o 16:57
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:13   #847
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
witam mile panie

mam pyt. czy ktoras z was uzywała moze kremu Neostrata Rozświetlajacego Brightening spf15 ????? lub zelu na przebarwienia Brightening ???

oba te co wypisalam nie zawieraja hydrichinonu , to ma jekies znaczenie ?????

wrocilam z urlopu i pomimo tego ,ze chowalam sie przed sloncem przez cale 2 tyg widze ciemniejsze plamiska ...musze czym je potraktowac szybko bo oszaleje
Witaj Lapiel , myslalam dzis o Tobie - jak tam po wakacjach...Plamowo piszesz
Nie da sie przed tym sloncem uciec...

Nie uzywalam Neostraty, ale wiem ze to wlasnie hydrochinon wybiela plamy...

I dzieki Tobie zaczelam uzywac Ducray - dziekuje! Fajny filterek, lepiej siedzi na gebusi niz Avene...
Powodzenia w walce z plamiskami! Daj znac jak kuracja ci idzie

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

[QUOTE=sylvia1984;20828775]
QUBISIĄTKO mamy obydwie chandre poprostu juz odliczam kreskami na scianie dni do jesieni!! QUOTE]

Taaaa, tylko ze to nie jest zycie

Wlasnie wrocilam szczesliwa do domu ze wychodzic juz nie musze. Powod: OSTRE SLONCE WYSZLO

A "normalni" sie ciesza
Wiec sobie polalam drineczka z Martini, nie bede sobie zalowac
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 08:32   #848
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Witaj Lapiś,
tamte są za słabe
musi być ta z hydrochinonem
tez jej szukam i nigdzie nie ma, notorycznie sprawdzam na allegro, jak znajde napiszę Wam

opowiadaj czekoladko jak na wakacjach

Sylwio nie ma za co, mam nadzieję że Tobie ten krem pomoże bo mnie nie ruszał
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 08:42   #849
sylvia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Do kolezanki LAPIEL jezeli w tej neostracie jest kwas kojowy,glikolowy,mlekowy, cytrynowy to tez powinno rozjasnic Ci plamki Qubisia ma racje ze to wlasnie hydrohinion w neostracie ma za zadanie rozjasnic cere ALE taka ciekawostka od kosmetyczki-zadawalajacy efekt rozjasnienia daje hydrohinion 4% a w neostracie jest 2%. wiec duzej trwa terapia. QUBIS wiem ze to nie jest zycie-chodzenie jak potwor z lochnes po drzewach po cieniach pod chodnikiem itd! ale musimy to przetrwac!od nastepnego tyg bynajmniej w kraku temp spada do 23-25stopni!! wreeeeszcie! ehhh co do drineczka...mniam za niedlugo mam weselicho i degustuje winka jakie wziasc tyle ze zamiast lampki wypilam juz drugie cale w dwa dni!! Qubisiu znalazlam artykul taki o UF i tam wyczytalam ze faktycznie przenika przez szyby....zaraz go tu podesle...

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Promieniowanie ultrafioletowe dzieli się na trzy rodzaje:
(-)
UVB - 280-320 nm - Stanowi ono 5 % całego promieniowania ultrafioletowego docierającego do powierzchni Ziemi. To ono jest odpowiedzialne za pojawianie się rumienia i oparzeń słonecznych, a także powoduje pigmentację czyli efekt opalonej skóry.
UVA - 320-400 nm - Dodatkowo zakres UVA został podzielony na dwie podgrupy:
- UVA - I czyli fale długie 340-400 nm
- UVA-II czyli fale krótkie 320-340 nm
Promieniowanie UVA stanowi 95 % całego promieniowania ultrafioletowego docierającego do powierzchni Ziemi. Nie powoduje powstawania rumienia i poparzeń, natomiast powoduje pigmentację skóry czyli opaleniznę oraz jak się okazało w ostatnim czasie to ono jest głównie odpowiedzialne za tzw. fotostarzenie się oraz zmiany nowotworowe skóry.


Tak jak już wspominałam, przez wiele lat uważano, że to promieniowanie UVB ponosi winę, za przedwczesne starzenie się skóry, często wystawianej na jego działanie. Teraz już wiemy, że fotostarzenie się skóry jest powodowane w głównej mierze przez promienie UVA. Zrozumiano to dopiero w latach 90, zwłaszcza kiedy zorientowano się, że mimo coraz powszechniejszego stosowania kremów z dostępnymi wówczas filtrami ochronnymi anty-UVB, nawet o wysokich faktorach ochronnych, skóra osób przebywających często na słońcu nadal ulegała dużym zniszczeniom, które objawiały się zwłaszcza po latach. Podobnie było w przypadku solarium. Idea solarium polegała na tym, by wyeliminować promieniowanie UVB, powodujące poparzenia słoneczne, a wzmocnić dawkę promieni UVA, które także przyczyniają się do uzyskania opalenizny, ale bez powstawania rumienia czyli zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Poprzez zwiększenie dawki promieni UVA, w porównaniu z naturalnym światłem słonecznym uzyskano szybszy efekt opalenizny. Jednak skóra poddana działaniu solarium także ulega przyspieszonemu procesowi fotostarzenia.

Jeden z profesorów zajmujących się tematem fotostarzenia się skóry - prof. James Leyden - podał ciekawą historię swej pacjentki. Była to kobieta, będąca nauczycielką. Całe swoje życie zawodowe spędziła ucząc w klasie, w której jedną ścianę stanowiły okna, dzięki czemu klasa była zawsze jasna i nasłoneczniona z jednej strony. Kobieta ta zawsze lewą cześcią swojej twarzy zwrócona była w stronę okien, a prawa była zwykle mniej oświetlona. W wieku 40 lat skóra tej kobiety po lewej stronie twarzy była dużo bardziej pomarszczona i zniszczona, aniżeli skóra po prawej stronie. Na podstawie tego przypadku Profesor Leyden tym bardziej przekonał się, że to UVA ponosi główną winę za fotostarzenie się skóry, gdyż tylko UVA ma zdolność przenikania przez szyby okienne. UVB jest w dużym stopniu zatrzymywane i nie przenika przez szyby okienne czy samochodowe. Promieniowanie UVA jest promieniowaniem o niższej energii, ale większej długości fali w porównaniu z UVB, dzięki czemu ma możliwość penetrowania skóry, aż do głębszych warstw skóry właściwej (to ta głębsza warstwa pod naskórkiem), przez co powoduje m.in. niszczenie włókien kolagenu i elastyny.

Proces fotostarzenia się skóry nie jest w rzeczywistości tak do końca przyspieszonym starzeniem się skóry. Powstające defekty i uszkodzenia są w pewnym stopniu inne niż w naturalnym starzeniu się. Tak więc promieniowanie UV, nie tylko przyspiesza proces starzenia się skóry, ale głównie powoduje takie zniszczenia, które bez jego nadmiernego udziału prawdopodobnie nie miałyby miejsca i moglibyśmy wyglądać lepiej i zdrowiej. Zmiany skóry pod wpływem promieniowania UVA czyli efekty fotostarzenia się nie są widoczne w krótkim czasie. Gdyby tak było pewnie wiele kobiet byłoby bardziej ostrożnymi i powściągliwymi jeśli chodzi o intensywne opalanie, zwłaszcza w solarium. Na proces fotostarzenia się skóry zapracowujemy sobie latami, gdyż w ciągu upływu czasu dochodzi do sumowania się nawet niewielkich, codziennych dawek promieniowania UVA.

Tak więc efekty - częstego opalania, korzystania z solarium czy nie przywiązywania uwagi do codziennego stosowania kremów ochronnych w młodym wieku - zobaczymy mając 40 lat. Prawdą jest, że tworzenie się zmarszczek jest w dużej mierze powodowane przez czynniki środowiska zewnętrznego, a tylko w niewielkim stopniu przez indywidualne skłonności genetyczne. Promieniowanie UV jest aż w ponad 80 % przyczyną starzenia się skóry i powstawania zmarszczek. Niektórzy dermatolodzy proponują przekonać się o tym stosując prosty i dość może humorystyczny test. Mianowicie osoby powyżej 40 roku życia, mogą porównać stan swojej skóry na twarzy, dłoniach, dekoldzie ze skórą na partiach ciała bardzo rzadko lub nawet wcale wystawianych na działanie promieni słonecznych np. ze skórą na pośladkach. Osoby, które niemal nigdy nie wystawiały na słońce swych pośladków zauważą, że (o ile oczywiście nie dotyczy ich problem otyłości, gdyż wówczas skóra może być obwisła i zniekształcona) skóra jest nadal gładka, pozbawiona przebarwień, piegów, zmarszczek oraz bardziej elastyczna niż skóra na rękach czy dekoldzie.

Jakie są efekty fotostarzenia się skóry czyli nadmiernej ekspozycji na słońce oraz braku codziennej, niezależnej od pory roku ochrony w postaci kremów z filtrami?
Skóra staje się bardziej gruba, sucha, szorstka i zrogowaciała, gdyż promieniowanie pobudza komórki skóry do podziałów i przyspiesza proces rogowacenia naskórka.
Promienie UVA zwłaszcza promienie długie - UVA I, ponieważ siegają aż do poziomu skóry właściwej powodują niekorzystne zmiany w fibroblastach oraz działają niszcząco na - wytwarzane przez fibroblasty - włókna kolagenu i elastyny. Fibroblasty to komórki występujące w warstwie skóry właściwej, są one odpowiedzialne m.in. za produkcję dwóch białek skóry - kolagenu i elastyny. Poziome włókna kolagenu i pionowe włókna elastyny tworzą siateczkę, stanowiącą rusztowanie dla struktury naskórka. Dzięki nim skóra zachowuje elastyczność, jędrność i odpowiednie napięcie. Fibroblasty produkują także naturalne enzymy zwane metaloproteinazami, które regulują regenerację skóry. Jednak pod wpływem promieniowania UV enzymy te ulegają nadmiernej aktywacji i powstaje ich zbyt wiele, w efekcie zaczynają one niszczyć i degradować włókna kolagenowe, przez co następuje zmniejszenie ogólnej ilości kolagenu w skórze, a co za tym idzie następuje obniżenie jędrności skóry i tworzenie głębokich zmarszczek. Okazuje się, że już po 15-20 minutach ekspozycji na promieniowanie UVA bez zabezpieczenia następuje uaktywnienie metaloproteinaz. Jednorazowe pobudzenie tych enzymów powoduje ich aktywność przez niemal 72 godziny po pobycie na słońcu. Drugi efekt to wpływ promieniowania UVA na włókienka elastyny. Te, które istnieją ulegają pofałdowaniu i zniekształceniu, ponadto powstaje także wiele nowych niewłaściwie zbudowanych włókienek, które już nie spełniają tak dobrze swej funkcji. Czyli ogólnie mówiąc promienie UVA przyczyniają się do tworzenia głębokich zmarszczek skóry oraz utraty jej młodzieńczej jędrności i sprężystości, jednak tak jak wspomniałam, nie następuje to od razu, dlatego będąc młodymi osobami zwykle nie myślimy o tym, jak będziemy wyglądać za 10 czy 20 lat i bez umiaru korzystamy ze słońca czy solarium.
Promieniowanie UV przyczynia się także do powstawania efektów zwanych fachowo teleangiektazjami. Objawy teleangiektazji są związane z naczynkami włosowatymi skóry i polegają na rozszerzaniu i pękaniu drobnych naczynek Promienie UV wpływają także niekorzystnie na już istniejące zmiany naczynkowe.
Nieregularne przebarwienia skóry - Często w wyniku nadmiernego przebywania na słońcu bez zabezpieczenia lub korzystania z solarium dochodzi do zaburzenia działania melanocytów - komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny, barwnika skóry od ilości którego zależy jaśniejszy czy ciemniejszy kolor naszej skóry i który sprawia, że nasza skóra ciemnieje podczas opalania. Ciemniejsze, nieregularne plamy zwykle pojawiają się na twarzy, dłoniach, dekolcie czyli częściach ciała najczęściej poddawanych działaniu słońca. Poza tym promienie UV sprzyjają także tworzeniu się piegów oraz pieprzyków. Zdarza się też, że zaburzenia działania melanocytów objawiają się pojawianiem się jasnych, niemal białych, nieregularnych plamek na skórze.

Edytowane przez sylvia1984
Czas edycji: 2010-07-22 o 08:48
sylvia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 09:18   #850
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez sylvia1984 Pokaż wiadomość
Do kolezanki LAPIEL jezeli w tej neostracie jest kwas kojowy,glikolowy,mlekowy, cytrynowy to tez powinno rozjasnic Ci plamki Qubisia ma racje ze to wlasnie hydrohinion w neostracie ma za zadanie rozjasnic cere ALE taka ciekawostka od kosmetyczki-zadawalajacy efekt rozjasnienia daje hydrohinion 4% a w neostracie jest 2%. wiec duzej trwa terapia. QUBIS wiem ze to nie jest zycie-chodzenie jak potwor z lochnes po drzewach po cieniach pod chodnikiem itd! ale musimy to przetrwac!od nastepnego tyg bynajmniej w kraku temp spada do 23-25stopni!! wreeeeszcie! ehhh co do drineczka...mniam za niedlugo mam weselicho i degustuje winka jakie wziasc tyle ze zamiast lampki wypilam juz drugie cale w dwa dni!! Qubisiu znalazlam artykul taki o UF i tam wyczytalam ze faktycznie przenika przez szyby....zaraz go tu podesle... [COLOR=Silver]
He he...Ladnie mnie nazwalas "Qubisia" - szkoda ze na to nie wpadlam jak sie zapisywalam na to forum. Chyba z 10 roznych loginow probowalam i wiazaz odrzucal, az sie wkurzylam i wpisalam byle co, i wyszlo...Qubis

Wiesz sylvusia...u mnie dzis jest nawet zimno moglabym powiedziec, bo tylko 20°C! Ale co z tego skoro jest slonce

Fajnie ze idziesz na wesele! Niech mlodej parze swieci slonce, a nad toba niech sie chmurzyska rozciagaja

Jesli chodzi o artykul - czytalam go. Wazne zeby wiedziec ale i tak nie zmienia to problemu plamowego

Codziennie sobie mowie ze sa gorsze nieszczescia...wiem o tym , ale to nie zmienia faktu ze mam dosc patrzenia "czy plamy wyszly" i "co wlozyc zeby przed sloncem uciec". , no i na tych co "normalnie" z domu wychodza, normalnie sie maluja, albo nie maluja, ( wokol mnie mam tylko "normalnych").

Co do hydrochinonu - bylabym ostrozna z duzym stezeniem...Nie na darmo ten kwas jest zabroniony w Europie (nie wiem czy calej). Chyba za duzo sie naogladalam skutkow ubocznych u kobiet ciemnoskorych ktore nagminnie uzywaja tego kwasu...Im sie po prostu rozklada skora .
Ale neostrate 2% sprobuje, moze na jesien?
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 09:38   #851
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Hej laseczki Beata nie kupilam sie nic a nic zadnego nowego mazidelka na wczasach..doprawdy az niemozliwe Dzieciaki wyciagnely tyle ze mamusia grzecznie sie pilnowała Tyś blisko mnie kobietoKawa na rynku Lekuś no gdzie sie podziewałas niedobra Tyz Molly cały czas piszę a Ciebie wciełodaj morduchnę Lapi kobieto jaki filtr?czemu ja nic nie wiem co tam odkryłyście nowego?lepszy niz Roc???jak wypoczynek?odetchnełaś?:c mok:Qubisia daj to martini przyniose sprite i jest tak gorąco ze az mi niedobrze,cholerne upały..z dupa w wodzie spac czy co człowiek załuje ze nie ma ojca Aristotelis Onasisa i jakiegos kompleksu z basenami Buziaczkam Was gorąco ,lece po kawę

Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 09:43   #852
zona Rumcajsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Czołem jaśniejące dziewczyny! Podczytuje tu Was cichaczem, trochę mi się oczy otwierają - często ze zdziwienia. Że jednak decydujecie się na opalanie np. z zasłoniętą twarzą. Nie chciałabym, żebyście odczytały to jako jakąkolwiek krytykę, po prostu któraś z Was miesiąc temu napisała, że mogę np. usiłować sobie opalić nogi (bo tak niestety jest w moim przypadku - że ja usiłuję je opalić), a plamy wyjdą nie na łydkach, tylko na twarzy.
Ja nockami dalej się smaruję Dermamelanem, na dzień MediSpa Sunblock SPF 47/PA++ Cell Fusion C. Co to jest PA++ nie wiem, ale fajnie brzmi . I zakupiłam kapelusz z wielkim rondem, nawet twarzowo wyglądam. Najbardziej martwi mnie opalanie przez szybę samochodową, bo tego niestety nie mogę ze względu na prace uniknąć. Ale opanowałam nakładanie filtra podczas postoju na czerwonym świetle
zona Rumcajsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 10:04   #853
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

http://www.sklep.bio-med.pl/p/pl/148...+spf+47pa.html

O tym piszesz?!? Bieli, tłuści? Opis cudowny, tez nie wiem, co to PA. Czy spf47 to bardziej 50 czy jednak 45?!?
Miszka, wiem, ze blisko siebie mieszkamy, ale na kawe w rynku nie zapraszam na razie. ŻAR Oszaleć można. Moim zdaniem - wszystko lepsze niż Roc Minesol. Nawet Sunbrella I Soraya I nawet ta Pollena Ewa, która zaczyna mnie wkurzać...

Edytowane przez 201608151053
Czas edycji: 2010-07-22 o 10:14
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 10:19   #854
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez Michell72 Pokaż wiadomość
Hej laseczki Beata nie kupilam sie nic a nic zadnego nowego mazidelka na wczasach..doprawdy az niemozliwe Dzieciaki wyciagnely tyle ze mamusia grzecznie sie pilnowała Tyś blisko mnie kobietoKawa na rynku Lekuś no gdzie sie podziewałas niedobra Tyz Molly cały czas piszę a Ciebie wciełodaj morduchnę Lapi kobieto jaki filtr?czemu ja nic nie wiem co tam odkryłyście nowego?lepszy niz Roc???jak wypoczynek?odetchnełaś?:c mok:Qubisia daj to martini przyniose sprite i jest tak gorąco ze az mi niedobrze,cholerne upały..z dupa w wodzie spac czy co człowiek załuje ze nie ma ojca Aristotelis Onasisa i jakiegos kompleksu z basenami Buziaczkam Was gorąco ,lece po kawę

Witaj Michellka,

Wlasnie Cie "czytam" w starym pamietniku. Jestem uzalezniona chyba od tego pamietnika

Ale sie uryczalam z tej twojej dupy w basenie :ro tfl: przy porannej kawie z kacykiem po wczorajszym martini (nie ukrywam, chandre stulecia wczoraj mialam)
Jeszcze zostalo, zapraszam! u mnie "tylko" 20°C!

Lapiel pisze o filtrze "ducray melascreen" - nie uzywalam ROC ale lepszy niz avene , fajnie sie wchlania (jesli mozna mowic w ogole o "wchlanianiu sie " tych smalcowatych filtrow)

Na basenik tez sie pisze , ale kryty!!!, badz w dobrym cieniu coby te promienie sie nie odbijaly

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez zona Rumcajsa Pokaż wiadomość
Czołem jaśniejące dziewczyny! Podczytuje tu Was cichaczem, trochę mi się oczy otwierają - często ze zdziwienia. Że jednak decydujecie się na opalanie np. z zasłoniętą twarzą.
Zonko Rumcajsa, ja tez niby wiem ze opalac sie nie mozna W OGOLE majac melazme, ale rok temu sie opalalam nad morzem (czytaj: bylam na plazy i nie chronilam ciala - tylko twarz), i nic mi nie wylazlo na twarzy, w tym roku wiecej siedze w domu, nad morzem nie bylam, nie opalalam sie, uciekam przed sloncem, zyje w cieniu a i tak mi cienie na czole sciemnialy

I badz tu madry
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 10:20   #855
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez Catherine1980 Pokaż wiadomość
Witaj Lapiś,
tamte są za słabe
musi być ta z hydrochinonem
tez jej szukam i nigdzie nie ma, notorycznie sprawdzam na allegro, jak znajde napiszę Wam

opowiadaj czekoladko jak na wakacjach

Sylwio nie ma za co, mam nadzieję że Tobie ten krem pomoże bo mnie nie ruszał
http://www.sklep.bio-med.pl/p/pl/278...niajacy+2.html

To nie ten?!?
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:38   #856
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

rumcajsowa kobieto nogi iopalac i plamy na twarzy??? eeeeeeee to jakas bzdura...nie mozemy byc jak topielice,anemiczki blade az strach..kazda ma swoja metode..ja tez solarke raz po raz zaliczam zdecydowanie rzadko ale sie zdaza i wtedy jak Cati z koszulka na twarzy,lampy na lico tez wyłączam a raz to nawet folie aluminiowa w koszulke włozylam hi hi takie ufo w kapsule.A nakladanie na czeronym świetle dobretez pakuje duzo w aucie,bo czesto jezdze i mam fobie juz jak to słonce opiera sie za dlugo na twarzy.. Beti nie lubisz Roca??a mialas ten przeciwstarzeniowy?z soją?? ja go mam,no cudem nie jest(filtry bleeeeeeeeeee) ale trzymam sie skubanego 2 lata..nio...Teraz jade do kumpeli ..Qubisia chodz..ma basenisko wieeeeeeeelkie,głębokie.. to ja po dnie a syna na materac jadę bo tu zaraz w domu udaru dostane..mamy tak duszno ze pasuje i jak wróce klime zamawiam, cholera niecierpie upałów
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:42   #857
Lekko plamiasta
Raczkowanie
 
Avatar Lekko plamiasta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 100
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

[QUOTE=Michell72;20842777] Lekuś no gdzie sie podziewałas niedobra Tyz Molly cały czas piszę a Ciebie wciełodaj morduchnę

Michelleśko!!!! jestem jestem.....cały czas....no prawie...... was podczytuje... na przemian z wątkiem Dieta South Beach (by the way schudłam 8 kg ), w międzyczasie przywlekło się do mnie AZS (leczenie + walka z przebarwieniami, tak na zmianę) od jakiegoś czasu stosuję serię SYNCHROLINE (wit C, inne kremiska, obecnie filtry 50+ = są ok) - wszystko w aptece do kupienia co jakiś czas samoopalacz avene na gębusie na koniec puder jadwabisty dr hauschka i wyglądam jako tako
Buziaczek dla wszystkich plamiaczek
Lekko plamiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:56   #858
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez Michell72 Pokaż wiadomość
Beti nie lubisz Roca??a mialas ten przeciwstarzeniowy?z soją?? ja go mam,no cudem nie jest(filtry bleeeeeeeeeee) ale trzymam sie skubanego 2 lata..nio...
Gdzie go kupujesz?!? Chciałam go spróbować, nie do dostania, na Allegro przegapiłam...

A, znowu jest, moze go kupię...Chociaż mam szlaban na kosmetyki w tym miesiącu...

A tak konkretnie, to co ten roc soja robi?!? Bo nie mogę znaleźć o nim żadnych opinii...

Edytowane przez 201608151053
Czas edycji: 2010-07-22 o 12:04
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 13:17   #859
sylvia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Qubisiatko kochane ja nie ide na czyjes weselicho tylko na swoje pogrzebalam jeszcze o filtrach http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=912 Cathusiu juz doszedl mazidelko na ryjka Betii 2906 to ta neo co ja mialam
sylvia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 14:05   #860
zona Rumcajsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: Opalanie po cosmelanie

Nie to, żebym się czepiała, ale mam mętlik w głowie - chować się przed tym słońcem czy mieć je w d*pie.


Cytat:
Napisane przez osoba Pokaż wiadomość
opalanie po zabiegach wybielających .... wykluczone!!!!!!!!! na twarzy nakładaj filtr 50+ i staraj sie jak najmniej eksponowac twarz na słońce bo to wyrzucanie pieniedzy w błoto.
Plamy mają to do siebie że powracają bardzo szybko niestety.... a zabiegi są cholernie drogie


---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez sucha1 Pokaż wiadomość
boshe a twarz cię nie piecze bo mnie po cosmelanie przy wysokich temperaturach piekła i byłam czerwona jak burak nie no ja tu niektórych nie rozumie płaczecie że macie plamy a później się opalacie
i takie

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

i było coś takiego

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
Catherine1980


jeszcze do Osoby - nie wiem czy wiesz ale przebarwienia wychodza rowniez na dekolcie i innych czesciach ciala , takze uwazaj ! , ja osobisnie mam na obojczyku i na udzie plamke ...
pozatym jak opalasz cialo to wytwarza sie melatonina a plamy umiejscawiaja sie gdzie chca jak ktos ma zaburzona pigmentacje , takze mozna nie opalac buzki tylko reszte cialka a i tak plamki moga wyjsc bo sloneczko zrobi swoje ......tak to niestety jest ,ze nie powinnysmy opalac sie wcale ...
zona Rumcajsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 14:29   #861
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Opalanie po cosmelanie

przed slonczem uciekac , uciekc i jeszcze raz uciekac .....ja nawet na wakacje latam tam gdzie niebo czesto zachmurzone, choc cieplo ...i co? wracam po takim urlopie po 2 tyg i plamy ciemniejsze i wieksze ....deprecha !...

najchetniej bym zabieg caly zaraz zrobila ale bez sensu skoro w pazdzierniku znow sie na krotki urlop wybieram ...

kupie Neostrate i zobaczymy czy cos na moja gebuche podziala , dzieki Beti za info i linka , wczoraj na Biomedzie jeszcze Neo nie bylo ...

Michel- filtr Durcay Melascreen 50 + , kup i wyprobuj bo kosztuje ok 40 zl ....dla mnie najlepszy ! Roc sie chowa ale kazdemu co innego moze pasic

ps. moj nowy avatarek to sama pstryknelam , jak widokowka nie

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2010-07-22 o 14:37
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 15:00   #862
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Opalanie po cosmelanie

Śliczny avatarek Lapuś BEti daj na priva adres to Ci wysle tego Roca troche i sprobujesz..paskuda z holandii sprowadzam.. Rumcajsko hi hi bidulka zgłupiała co cosmelanka to inna rada..filtr na lico to podstawa dozywotnia..unikanie wystawiania lica w słonce..ale ciut jego na reszte ciałka dla wit D oraz wygladu nie zaszkodzi..ciut..bo my znamy granice..a to róznica pomiedzy tymi co smazą sie cały dzien a do solarki wchodza na 30 min..bozesz spaliłabym sie jak Anielka Prusa

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Durcay to mi sie z firma kojarzy c prezerwatywy robi hi hi mam naciągnąć na papęjezu mam zboczone skojarzeniamozecie mi dać po dupie
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 15:03   #863
sylvia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Opalanie po cosmelanie

Lapisia Ty kobitko idz na fotografke piekne zdjecie a czy ten filtr sie wchlania i mozna na iego klasc akryl?? (fluid) ??
sylvia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 20:44   #864
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Opalanie po cosmelanie

sylvia
Lapisia Ty kobitko idz na fotografke piekne zdjecie a czy ten filtr sie wchlania i mozna na iego klasc akryl?? (fluid) ??
...................
dzieki Syl

na melascreen mozna , prawie nie bieli i nie tlusci , wchlanienie tez calkiem ok jak na filtr ...niby ma tez wlasciwosci wybielajace ale to raczej bujda
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 10:50   #865
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez sylvia1984 Pokaż wiadomość
Qubisiatko kochane ja nie ide na czyjes weselicho tylko na swoje
No to cosik przeoczylam Gratuluje zatem! I sloneczka w zyciu zycze, ale w TEN dzien niech Ci chmurki przyslonia promieniska choc troche co bys mogla sie radowac bez stresu
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 11:11   #866
zona Rumcajsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Question Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

No trochę już zgłupiałam. Wczoraj byłam z dzieciakami nad wodą, oczywiście że pływałam, bo jakby nie. Oficjalnie jednak kapelusz, twarz lśniąca na biało od filtra. A dzisiaj nerwowo szukam plam starych ciemniejących, nowych się pojawiających. No niestety, piegi miałam zawsze i tak równego kolorytu skóry wyzłoconego słońcem jak mój pięciolatek nie będę miała. Gdyby to tylko były piegi, to pewnie bym machnęła ręką, ale ta szarawe plamiska, które ostatnio jakby przypomniały swoją obecność mimo Derm i filtrów.. ech... Starszy syn ma skórę po mnie (już ma piegi), ale ma szczęście - jest facetem, plamy mu nie grożą, co widać z płci obecnych tu forumowiczek.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
http://www.sklep.bio-med.pl/p/pl/148...+spf+47pa.html

O tym piszesz?!? Bieli, tłuści? Opis cudowny, tez nie wiem, co to PA. Czy spf47 to bardziej 50 czy jednak 45?!?
.
Właśnie ten. Bieli bardzo, ale mnie już prawie wszystko jedno. Jak nawalę na twarz, to tłuści - widzę, jakie mam plamy na szkłach w okularach. ALe nie spływa szybko (czyli jak posmaruję si.ę nad oczami, nie spływa mi do oczu). Zachwalacie Melascreen, zaraz chyba sobie kupię.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Michell72 Pokaż wiadomość
Rumcajsko hi hi bidulka zgłupiała co cosmelanka to inna rada..filtr na lico to podstawa dozywotnia..unikanie wystawiania lica w słonce..ale ciut jego na reszte ciałka dla wit D oraz wygladu nie zaszkodzi..ciut..bo my znamy granice..a to róznica pomiedzy tymi co smazą sie cały dzien a do solarki wchodza na 30 min..bozesz spaliłabym sie jak Anielka Prusa

-
Anielka? chyba Rozalka było jej na imię... Nieważne, przyznaję się do lekkiego zawirowania umysłowego.
zona Rumcajsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 11:20   #867
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez zona Rumcajsa Pokaż wiadomość
.
---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Właśnie ten. Bieli bardzo, ale mnie już prawie wszystko jedno. Jak nawalę na twarz, to tłuści - widzę, jakie mam plamy na szkłach w okularach. ALe nie spływa szybko (czyli jak posmaruję si.ę nad oczami, nie spływa mi do oczu). Zachwalacie Melascreen, zaraz chyba sobie kupię.

--------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ---------
Zainteresuj się jeszcze tą Sorają 45, ona nie bieli, acz tłuściAlbo Polleną Eva, ten z kolei nie spływa. I daje mat, aczkolwiek ma parsol w składzie...

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez zona Rumcajsa Pokaż wiadomość


Anielka? chyba Rozalka było jej na imię... Nieważne, przyznaję się do lekkiego zawirowania umysłowego.

Rozalka ,Rozalka Na trzy zdrowaśki wstawiona do pieca
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 11:32   #868
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez zona Rumcajsa Pokaż wiadomość
Gdyby to tylko były piegi, to pewnie bym machnęła ręką, ale ta szarawe plamiska, które ostatnio jakby przypomniały swoją obecność mimo Derm i filtrów.. ech... Starszy syn ma skórę po mnie (już ma piegi), ale ma szczęście - jest facetem, plamy mu nie grożą, co widać z płci obecnych tu forumowiczek.[COLOR="Silver"]
Ano wylaza plamiska, wylaza mimo staran kazdej z nas Kiedy wymysla cos co ochroni skore w 100%

Zonko, mezczyzni tez maja plamy, ale jest ich na pewno mniej niz kobiet. Czesto dostaja plam przy zaburzeniach i po kuracjach hormonalnych, od watroby itp....
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 12:14   #869
sylvia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

witam plameczki juz w prawie w weekend Qubisio dziekujem za zyczonkamodle sie by nie plulo zabami i zeby 40stopni nie bylo dlatego Was plameczki prosilam o opinie na temat opalania natryskowego by nie isc jak trup a tym bardziej z zółtaczka jak by cos z tym opalaniem nie poszloŻonko Rumcajsa mezczyzni tez maja z tym problemy chocby wlasnie z piegami tylko MY KOBITKI CZYLI TA WYZSZA FORMA INTELIGENCJI jak widac radzimy sie nawzajem co zrobic by ich nie bylo natomiast faceci raczej w sobie to nosza bo kurcze jakos nie wpadlo mi w oko forum facetow ktorzy pisza o swoich problemach z plammkami moj najukochanszy siostrzeniec tez ma kropeczki i ma na tym punckie juz kompleks Dziewczeta Kochane pomozcieile przed slubkiem odstawic cosmelanisko??bo zebym nie przesadzila i kurcze nie poszla do ołtarza i wtrakcie mszy odpadaly platy skory
sylvia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 12:29   #870
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez sylvia1984 Pokaż wiadomość
ile przed slubkiem odstawic cosmelanisko??bo zebym nie przesadzila i kurcze nie poszla do ołtarza i wtrakcie mszy odpadaly platy skory
A kiedy go masz, bo przeoczyłam?!? Odstaw odpowiednio wcześnie, zebyż potem nie płakała
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-07 11:31:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.