Bukiety ślubne cz.III - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-19, 19:37   #1
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 214

Bukiety ślubne cz.III


Witam,

zapraszam do kontynuacji poprzedniej części wątku Bukiety Ślubne cz. II życząc jednocześnie owocnych rozmów
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 22:35   #2
DziewczynaRatownika8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

To moja sukienka, nie mam pojęcia jaki bukiet!!! Jest w kolorze ecru ale takim odrobine ciemniejszym niz standardowy. Dekold bedzie inny bo serduszko szpiczaste i na dole nie bedzie tej firanki tylko jakby na tiuli 3 delikatne gałązki z koronki. Jestem blondynką, nie będzie welonu, a kwiatek jak na sukience bedzie we włosach tylko mniejszy. Pomóżcie madre głowy!

Edytowane przez DziewczynaRatownika8
Czas edycji: 2010-05-19 o 22:38
DziewczynaRatownika8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 22:40   #3
DziewczynaRatownika8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Mam 170 cm wzrostu i jestem średniej budowy ciała
DziewczynaRatownika8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 23:11   #4
kfaska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 950
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

dopasowałabym do kwiatków na drapowaniu sukni, chyba nieżle by wyglądała nieduża wiązanka ze storczyka, irysów albo lilijek.
kfaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 00:08   #5
trinee
Zadomowienie
 
Avatar trinee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 541
GG do trinee
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Mam sukienkę koloru chabrowego, krótką, zakładaną w pasie. Jestem blondynką. Mam 170 cm wzrostu. Nie wiem jaki bukiet wybrać i w jakim kolorze, żeby nieco wydłużał sylwetkę (jestem przy kości, mam krótką szyję)???
trinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:18   #6
fistaszek24
Zakorzenienie
 
Avatar fistaszek24
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5 174
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Witam po raz drugi. Nadal nie wybrałam bukietu a dekoratorka sugeruje bym wybrała zamiast samych róże np. z goździkami lub frezjami w delikatnym zielonym kolorze i róże w kremowym kolorze przypominam moja suknię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140822&page=160 . Jolu spójrz proszę raz jeszcze
fistaszek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:43   #7
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez fistaszek24 Pokaż wiadomość
Witam po raz drugi. Nadal nie wybrałam bukietu a dekoratorka sugeruje bym wybrała zamiast samych róże np. z goździkami lub frezjami w delikatnym zielonym kolorze i róże w kremowym kolorze przypominam moja suknię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140822&page=160 . Jolu spójrz proszę raz jeszcze
Bo zapewne ma obawy by bukiet nie zaginął w tych falbanach, by był widoczny, stąd chce dodać zielonej pasteli.
Może i racja, ja dodałabym frezję, bo jest delikatna a nierozwinięte pąki kwiatowe lekko zielonkawe; może bukiet z samych róż byłby ciężkawy a frezja go odciąży. Goździk pistacjowy piękny, ale ja jestem za frezją.
Wklejam bukiet mojej koleżanki florystki właśnie w podobnym stylu, trochę małe zdjęcie, ale może da Ci obraz.
Mniej zwieszonych frezji, tzn. bukiet raczej półkula.
Pozdrawiam
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 11:53   #8
e_wcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 151
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Witam serdecznie, potrzebuje pomocy nie wiem jaki bukiet wybrać jestem piegowatym rudzielcem mam 159cm + 8 cm obcas, TŻ jest wysoki pomiędzy nami jest ponad 30cm różnicy, i jak to przy rudzielcach bywa mam jasną karnację, wstawiam zdjęcie sukni i sali już przystrojonej. Sylwetka normalna nie za gruba i nie za chuda.
Przyznaje szczerze nie znam się na kwiatach ciętych może trochę na doniczkowych

Edytowane przez e_wcia
Czas edycji: 2010-05-20 o 11:57
e_wcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:16   #9
fistaszek24
Zakorzenienie
 
Avatar fistaszek24
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5 174
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Jola Darska Pokaż wiadomość
Bo zapewne ma obawy by bukiet nie zaginął w tych falbanach, by był widoczny, stąd chce dodać zielonej pasteli.
Może i racja, ja dodałabym frezję, bo jest delikatna a nierozwinięte pąki kwiatowe lekko zielonkawe; może bukiet z samych róż byłby ciężkawy a frezja go odciąży. Goździk pistacjowy piękny, ale ja jestem za frezją.
Wklejam bukiet mojej koleżanki florystki właśnie w podobnym stylu, trochę małe zdjęcie, ale może da Ci obraz.
Mniej zwieszonych frezji, tzn. bukiet raczej półkula.
Pozdrawiam
Genialny dziękuję ślicznie .
fistaszek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:34   #10
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez e_wcia Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, potrzebuje pomocy nie wiem jaki bukiet wybrać jestem piegowatym rudzielcem mam 159cm + 8 cm obcas, TŻ jest wysoki pomiędzy nami jest ponad 30cm różnicy, i jak to przy rudzielcach bywa mam jasną karnację, wstawiam zdjęcie sukni i sali już przystrojonej. Sylwetka normalna nie za gruba i nie za chuda.
Przyznaje szczerze nie znam się na kwiatach ciętych może trochę na doniczkowych
Trochę małe zdjecie sukni ...
Zapewne chciałabyś zniwelować tę różnicę wzrostu? Możesz lekko zwiesić bukiet, choć zapewne to w tej kontrafałdzie, to cała ozdoba sukni, zatem szkoda zbytnio przysłaniać; trzeba umiejętnie wkomponować w bukiet jakieś znikome, delikatne pędy. Bukiet klasyczny, "złamany" (przez te pędy) biedermeier (okrągły), może być ciut roztrzepany.
Kolory - od ecru, herbaciany, morelowy, pomarańcz do brązu. Wklejam zdjecia tych barw w różnych zestawieniach, z in. kolorami również.

Dekoracje na sali - dla mnie albo kwiaty, albo pióra, bo razem w kompozycji to za dużo, ale to moje zdanie. Sala b. sympatyczna, jasna, elegancka.
Najpierw zdjęcia kolorystki, jaką proponuję. Nasycenie kolorów zależnie od Twej urody (bladości cery), garnituru TŻ oraz pory roku, w jakiej ślub (jesienią kolory stonowane, latem bardziej jaskrawe).
CDN.
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:39   #11
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Niektóre zdjecia były już na W., np. Ewaleny, ale powtórzę się byś miała w czym wybierać.
JD
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 14:46   #12
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

I kolejne, nie miałam nic ze zwieszeniem, o jakim pisałam w pierwszej odpowiedzi, zatem kolejne z kolorystyką do rudości.
JD
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:58   #13
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

I końcówka zdjęć.
Ze zwieszeniem załączam bukiet koleżanki florystki z Bielska Białej, tylko nie w Twojej kolorystyce.
I mój bukiet w Twojej kolorystyce dla J. Owsiaka z ostatniego finału WOŚP.
Pozdrawiam serdecznie - Jola D.
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl

Edytowane przez Jola Darska
Czas edycji: 2010-05-21 o 01:01
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 17:03   #14
lejlla
Raczkowanie
 
Avatar lejlla
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kielce/Szczecin
Wiadomości: 268
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Dziewczynki a ja mam pytanie o kalle, z tego co znalazłam to są one w różnych kolorach ale czy dostane kalle w kolorze jasny fiolet?
lejlla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 20:29   #15
Ainom
Raczkowanie
 
Avatar Ainom
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 83
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cześć dziewczyny!
Jaki bukiecik pasuje do mojej sukni? Jest muślinowa i ma kwiatka jakiegoś na ramieniu. Myślałam o jakimś bukiecie typu kula z trawami wiszącymi albo eleganckie kalie.... proszę o jakieś propozycje Co do koloru to jestem za jakimś intensywnym, ciemnym kolorem, albo mieszane-kolorowe... Może fiolet, albo intensywny róż.. Na zdjęciach suknia bardzo podobna do mojej - a na ostatnim dekolt mojej sukni.

Edytowane przez Ainom
Czas edycji: 2013-09-19 o 15:39
Ainom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 21:45   #16
e_wcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 151
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Bardzo bardzo dziękuje, na pewno coś wybiorę, już mam swoich faworytów, co do piór na sali też mam mieszane uczucia. Nie wiem jak mam podziękować:roz a::roza :
e_wcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 22:55   #17
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Mam trochę nietypowe pytanie, ale może coś będziecie wiedziały na ten temat. Jakimi kwiatami można udekorować tort weselny, żeby nie był szkodliwy do konsumpcji? Pani, która piecze mi tort powiedziała, że ona ubiera tylko różami, bo wiadomo, że mają nieszkodliwe soki, natomiast co do innych kwiatów to nie wiadomo i ona woli nie ryzykować. Ja będę miała w bukiecie m.in. białe gerbery z czarnymi środkami, kalie, róże i parę innych kwiatków i chciałabym żeby dekoracja tortu też była różnorodna, taka w klimacie bukietu (w załączniku). Wiecie może czy któreś z tych kwiatów nie nadają się do kontaktu z żywnością?

Edytowane przez rinco
Czas edycji: 2010-12-31 o 15:50
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 00:59   #18
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Mam trochę nietypowe pytanie, ale może coś będziecie wiedziały na ten temat. Jakimi kwiatami można udekorować tort weselny, żeby nie był szkodliwy do konsumpcji? Pani, która piecze mi tort powiedziała, że ona ubiera tylko różami, bo wiadomo, że mają nieszkodliwe soki, natomiast co do innych kwiatów to nie wiadomo i ona woli nie ryzykować. Ja będę miała w bukiecie m.in. białe gerbery z czarnymi środkami, kalie, róże i parę innych kwiatków i chciałabym żeby dekoracja tortu też była różnorodna, taka w klimacie bukietu (w załączniku). Wiecie może czy któreś z tych kwiatów nie nadają się do kontaktu z żywnością?
Tak po prawdzie to wszystkie są "pędzone" jakąś chemią. Ja przygotowuję kwiaty bądź małe bukieciki w plastikowych fiolkach do kwiatów.
Pozdrawiam
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 08:07   #19
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Jola Darska Pokaż wiadomość
Tak po prawdzie to wszystkie są "pędzone" jakąś chemią. Ja przygotowuję kwiaty bądź małe bukieciki w plastikowych fiolkach do kwiatów.
Pozdrawiam
Acha, czyli rozumiem, że kwiatuszki do fiolki i w tort? To jest pomysł, bo przynajmniej szybko nie zwiędną, jeśli będą miały wodę w tej fiolce. No chyba, że dajesz bez wody? I jeszcze czy ta fiolka nie zniszczy tortu, jak się ją wbije w ciasto? Czy trzeba kawałek tortu wyciąć? Mi chodzi o udekorowanie tymi kwiatami środka każdego krążka, więc w sumie to i tak jest miejsce najbardziej narażone na zniszczenia. Acha i z kolei czy te fiolki nie są szkodliwe (w sensie, ze plastik nie przystosowany do kontaktu z żywnością)?

Edytowane przez rinco
Czas edycji: 2010-05-21 o 08:09
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 10:25   #20
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez e_wcia Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, potrzebuje pomocy nie wiem jaki bukiet wybrać jestem piegowatym rudzielcem mam 159cm + 8 cm obcas, TŻ jest wysoki pomiędzy nami jest ponad 30cm różnicy, i jak to przy rudzielcach bywa mam jasną karnację, wstawiam zdjęcie sukni i sali już przystrojonej. Sylwetka normalna nie za gruba i nie za chuda.
Przyznaje szczerze nie znam się na kwiatach ciętych może trochę na doniczkowych
O to tak jak ja. Też jestem piegowatym rudzielcem. Tylko pomiędzy moim TŻ, a mną jest 40 cm.
Zależy mi, żeby bukiet mie wydłużył i trochę wyszczuplił.
No i nie będę mieć welonu, tylko chcę kwiat w spiętych włosach.

Pokazuję poniżej zdjęcie mojej sukni. Będę wdzięczna za wszelkie rady.
Myślę o bukiecie z fioletowych kalii, czy pasowałby?

http://www.madonna.pl/pl/pronovias.php?s=92.magia
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 11:05   #21
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Acha, czyli rozumiem, że kwiatuszki do fiolki i w tort? To jest pomysł, bo przynajmniej szybko nie zwiędną, jeśli będą miały wodę w tej fiolce. No chyba, że dajesz bez wody? I jeszcze czy ta fiolka nie zniszczy tortu, jak się ją wbije w ciasto? Czy trzeba kawałek tortu wyciąć? Mi chodzi o udekorowanie tymi kwiatami środka każdego krążka, więc w sumie to i tak jest miejsce najbardziej narażone na zniszczenia. Acha i z kolei czy te fiolki nie są szkodliwe (w sensie, ze plastik nie przystosowany do kontaktu z żywnością)?
Fiolka do kwiatów ciętych nie ma atestów żywnościowych, bo niby po co? Czy Sanepid będzie na weselu? To nie to, że są produkowane z tworzywa szkodliwego, po prostu nikomu nie przyszło do głowy by uruchamiać cała procedurę dopuszczenia produktu do kontaktu z żywnością ...
Jeśli chcesz udekorować każdą cząstkę tortu ... to chyba jakimś małym kwieciem. To chyba jednak kwiat jest bardziej szkodliwy, jak fiolka. Mój pomysł i tak się nie sprawdzi w tym przypadku. Udekoruj stolik, na którym będzie tort - duże pole do popisu i sterylnie.
Wieści z ostatniego wesela - goście pluli asparagusem a starszej cioci przypadła w kawałku tortu ... wielka szpilka, którą była wpięta róża. Także bez przesady.
Pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Sorry, nie doczytałam, że każdy krążek.
Ja dawałam do fiolek wodę, w fiolce np. róża, gałązka drobnej róży, ciut gipsówki i ciut zieleni. Wokół tortu płatki róż, świeczki w osłonkach ...
Obsługa hotelu miała to tylko naszykowane, dekorowała przed podaniem tortu.
Pozdrawiam
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 11:16   #22
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Jola Darska Pokaż wiadomość
Ja dawałam do fiolek wodę, w fiolce np. róża, gałązka drobnej róży, ciut gipsówki i ciut zieleni. Wokół tortu płatki róż, świeczki w osłonkach ...
Obsługa hotelu miała to tylko naszykowane, dekorowała przed podaniem tortu.
Pozdrawiam
Dzięki Jola, bardzo mi się ten pomysł podoba i spróbuję go wykorzystać Pozdrawiam
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 11:32   #23
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dzięki Jola, bardzo mi się ten pomysł podoba i spróbuję go wykorzystać Pozdrawiam
Na pewno będzie piknie!
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 11:49   #24
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Mam trochę nietypowe pytanie, ale może coś będziecie wiedziały na ten temat. Jakimi kwiatami można udekorować tort weselny, żeby nie był szkodliwy do konsumpcji? Pani, która piecze mi tort powiedziała, że ona ubiera tylko różami, bo wiadomo, że mają nieszkodliwe soki, natomiast co do innych kwiatów to nie wiadomo i ona woli nie ryzykować. Ja będę miała w bukiecie m.in. białe gerbery z czarnymi środkami, kalie, róże i parę innych kwiatków i chciałabym żeby dekoracja tortu też była różnorodna, taka w klimacie bukietu (w załączniku). Wiecie może czy któreś z tych kwiatów nie nadają się do kontaktu z żywnością?
A ja owijam łodygi filią do pakowania produktów spożywczych (kurczliwa,dobrze przylega, znakomicie zabezpiecza utratę wody z kwiatów, łodyga robi małą dziurkę. Filia jest atestowana.

Edytowane przez ewalena
Czas edycji: 2010-05-21 o 11:52
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 12:02   #25
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Moje prace z ostatniej soboty.
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 12:20   #26
~ania_87
Rozeznanie
 
Avatar ~ania_87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 549
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Hej!
to ja też poproszę o radę który bukiet lepiej pasuje?? bardziej skłaniam się ku temu z róż i storczyków ale się jeszcze waham... a może jakieś inne propozycje??
jestem niska, ciemny blond włosy i suknia taka jak w załączniku i z tasiemką pod biustem z kokardką. a tż wyskoki(30cm różnicy) do ślubu będzie maił mundur wojskowy.
__________________
Jeśli kocha się naprawdę, to miłość przezwycięży trudności. Miłość dojrzewa w trudnościach, nie w radościach.

~ania_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 12:40   #27
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez ewalena Pokaż wiadomość
A ja owijam łodygi filią do pakowania produktów spożywczych (kurczliwa,dobrze przylega, znakomicie zabezpiecza utratę wody z kwiatów, łodyga robi małą dziurkę. Filia jest atestowana.
Ewalena, też super pomysł!!!

A napisz mi jeszcze, jak wcześnie można takie kwiaty do dekoracji przygotować, tzn. czy można je owinąć tą folią dzień wcześniej, czy zwiędną? Albo np. rano w dzień wesela?

A tak z ciekawości to jeszcze sie spytam, bo nawet nie wiem jak to wygląda w praktyce - kiedy kwiaciarki robią bukiet ślubny, w dzień ślubu czy wcześniej, np. w piątek?
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 15:54   #28
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Ewalena, też super pomysł!!!

A napisz mi jeszcze, jak wcześnie można takie kwiaty do dekoracji przygotować, tzn. czy można je owinąć tą folią dzień wcześniej, czy zwiędną? Albo np. rano w dzień wesela?

A tak z ciekawości to jeszcze sie spytam, bo nawet nie wiem jak to wygląda w praktyce - kiedy kwiaciarki robią bukiet ślubny, w dzień ślubu czy wcześniej, np. w piątek?
Dzień wcześniej, ale trzeba zostawić w lodówce ( tam gdzie warzywa).
Ja robię rano tego samego dnia co wesele i także wkładam do lodówki.
Uwaga po wyjęciu nie kłaść na słońcu bo się "ugotują"
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 15:57   #29
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość

A tak z ciekawości to jeszcze sie spytam, bo nawet nie wiem jak to wygląda w praktyce - kiedy kwiaciarki robią bukiet ślubny, w dzień ślubu czy wcześniej, np. w piątek?
Ja zamawiam kwiaty z dostawą w czwartek. Często jest to nawet zbyt późno, bo nie wszystkie się zadawalająco rozwiną, choć np. róże tak. Oczyszczone poją się odżywką do woli.
Przeważnie robię bukiet PM w piątek, choć zdarza się, że w nocy z piątku na sobotę.
Nawet korsarze i bransoletki (klejone) w piątek. Gdy rośliny są dobrze "opite" takie wyroby zabezpieczone odżywką, zmoczonym papierowym ręcznikiem, zawinięte w folię (w lekko podziurawioną reklamówkę, oby się nie zadusiły), w chłodnym miejscu (ja nie wkładam do lodówki) - mają się świetnie.
To jest również dobry sposób na przechowywanie bukietu, np. do sesji zdjęciowej po weselu. Bukiet w ręku oczywicie należy włożyć do wazonu lub in. naczynia z wodą.
Pozdrawiam
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 16:01   #30
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Hej moge tez poprosic o pomoc? Mialam miec bukiet z anemonkow, wszystko bylo juz zamowione i ustalone i wlasnie dowiedzialam sie, ze ich nie bedzie Suknia taka jak na zdjeciu (tylko jeszcze troche niewykonczona), kolor ciemniejszy wpadajaca troszke w fiolet. Fryzura jak na zdjeciu, we wlosach bede miala kwiatek w kolorze amarantowym, ale co do bukietu kompletnie nie wiem juz teraz jaki ma byc Moze cos z peonii? Dziewczyny moze Wy macie jakies pomysly....bardzo prosze o pomoc Slub 26 czerwca.
__________________


Edytowane przez signa
Czas edycji: 2010-05-21 o 16:04
signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-10 16:28:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.