teczka czy folia ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-20, 19:09   #1
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441

teczka czy folia ?


Drogie wizażanki ,
W czym aplikujecie swoje CV gdy idzie ono bezpośrednio do pracodawcy ?
W białej wiązanej teczce czy w przeźroczystej folii ?
Mam zamiar złożyć takie CV w sklepie w centrum handlowym bo widziałam ogłoszenie, że poszukują pracownika tylko teraz dylemat w czym je zanieść ?


A tak poza tematem to oprócz internetu i gazet to w jaki sposób szukacie jeszcze pracy ?
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 19:21   #2
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: teczka czy folia ?

teczka
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 20:32   #3
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: teczka czy folia ?

Ja zawsze mam aplikacje włożone do białej niezaklejonej opisanej koperty i trzymam je w teczce, a jeżeli chce zostawić dokumenty w sklepie, a nie ma akurat kierownika to kopertę zaklejam. mam bzika na punkcie ochrony danych i nie zostawiłabym od tak cv sprzedawcy w sklepie. Nie raz robiąc zakupy widziałam na ladzie cv obcych ludzi i bez problemu mogłam sobie zobaczyć co tam było napisane.

Bezpośrednio do pracodawcy to zanoszę też spięte dokumenty w takiej sztywnej przezroczystej lub mlecznej koszulce. Ale to muszę mieć pewność, że nie trafi w niepowołane ręce.
PS nie chodzi mi o taką zwykłą miękką koszulkę, bo one są nieeleganckie.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

A pracy to ,,szukam" rozpowiadając znajomym o tym, że szukam. Czasem poczta pantoflowa też może pomóc. Ponadto udzielam się społecznie i biorę udział w różnych akcjach w moim mieście, mam możliwość zdobycia cennych ,,znajomości". Kiedyś chodziłam i osobiście pytałam czy nie potrzebują kogoś do pracy zostawiając cv - ale to było takie hardcorowe raczej . Teraz wolę ,,w ciemno" na maila wysłać do firmy aplikacje z krótką notką w treści.
Poza tym wcześniej chodziłam na staże, praktyki i w ten sposób dostawałam potem pracę, bo już mnie znali.
Ale głównie to jednak internet: portale z pracą, strony www różnych firm, rejestruje się czasem na portalach.
Ja mi się coś przypomni jeszcze to napisze
__________________


Edytowane przez Prisha
Czas edycji: 2011-01-20 o 20:33
Prisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 20:05   #4
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: teczka czy folia ?

jeżeli składam w teczce to powinnam coś na teczce napisać czy po prostu czystą a w środku tylko cv ?
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 20:48   #5
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: teczka czy folia ?

napisać "imię nazwisko - dokumenty aplikacyjne"
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 16:48   #6
luszczykowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 40
Dot.: teczka czy folia ?

Jeżeli masz coś ciekawego do zaprezentowania, i chcesz, żeby cię zauważono daj w innej niż wszyscy, czyli np. w czerwonej. Ja dałam w przeżroczystej teczce wydrukowane na żółtym papierze. Zrobiłam tak, ponieważ skończyłam studia II stopnia, a moi współkandydaci I . Po prostu chciałam, żeby moje cv było przejrzane jako pierwsze, ponieważ miałam więcej do zaoferowania
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni!
luszczykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 17:23   #7
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: teczka czy folia ?

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam aplikacje włożone do białej niezaklejonej opisanej koperty i trzymam je w teczce, a jeżeli chce zostawić dokumenty w sklepie, a nie ma akurat kierownika to kopertę zaklejam. mam bzika na punkcie ochrony danych i nie zostawiłabym od tak cv sprzedawcy w sklepie. Nie raz robiąc zakupy widziałam na ladzie cv obcych ludzi i bez problemu mogłam sobie zobaczyć co tam było napisane.
Te cv i tak z tych kopert, teczek są wyciagane i wkładane do koszulek czy teczki zbiorczej. Sprzedawcy w sklepach je oglądają i czytają, nie ma co się łudzić
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 10:17   #8
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: teczka czy folia ?

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Te cv i tak z tych kopert, teczek są wyciagane i wkładane do koszulek czy teczki zbiorczej. Sprzedawcy w sklepach je oglądają i czytają, nie ma co się łudzić
Dokładnie. Kiedyś pracowałam caaały przez miesiąc w sklepie i jeśli ktoś przyniósł cv, to wyjmowałam je ze wszelkich teczek czy kopert i przekładałam w koszulki (nie że sama tak chciałam - kierownik tak zadecydował).

Teraz pracuję w fitness clubie i jeśli ktoś coś przyniesie, to szef kazał mi oglądać cv czy w ogóle jest na tyle interesujące, żeby on sam miał się mu przyglądać (chociaż ja tam i tak zostawiam wszystkie, nawet jeśli na pierwszy rzut oka są beznadziejne - mimo "rozkazu" szefa, nie czuję się kompetentna do oceniania czyjegoś cv ).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.