Zawiadomienia z imieniu rodziców?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-06, 16:58   #1
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892

Zawiadomienia z imieniu rodziców??


Hej dziewczyny, potrzebuję chłodnego spojrzenia na sprawę. Moja mama zażyczyła sobie zebym jej wydrukowała zawiadomienia o moim ślubie dla jej znajomych i znajomych babci. No i wszystko byłoby ok (to i tak tylko osoby które miałyby przyjść do kościoła tylko, albo wcale) gdyby nie to że chce zeby to było jakby w imieniu rodziców. To znaczy w formie.... Ziuta i Ziutek Kowalscy z radością zawiadamiają o ślubie ich córki Ziutosławy z Gienkiem Iksińskim.... bla bla bla...
No i tu moje pytanie... spotkałyście sie z taka formą? Mi sie to strasznie nie podoba, ale może się nie znam i dlatgo pytam was - kobiety obyte w tematyce ślubnej...
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 17:22   #2
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

to nie dla mnie.
To takie trochę " chwalenie się "
Moi jakby na takie coś wpadli odrazu bym odradziła
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 17:28   #3
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

dalam zawiadomienia przyjaciolkom mojej mamy - takim 'przyszywanym ciociom', ale w moim i narzeczonego imieniu...
ewentualnie X i Y wraz z Rodzicami zapraszaja na slub
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 17:39   #4
Misia89p
Wtajemniczenie
 
Avatar Misia89p
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 785
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Spotkalam sie z xzyms takim aczkolwiek my zawiadamiamy w imieniu Rodzicow i Narzeczonych. Rodzice dostana kilka zawiadomien i wrecza komu beda chcieli
__________________
Szczęśliwa Żonka

26 marca
II kreseczki
Synuś Dawiduś
21.11.2014
Misia89p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 17:43   #5
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

No właśnie... bo chodzi o to że ja wydrukowałam mamie takie zawiadomienia że MY z rodzicami zawiadamiamy zeby sobie rozdała (nie wspomne ze zazyczyla sobie ich wiecej niz ja mam wszystkich zaproszeń). No i sie wkurzyla bo ona chciala w takiej formie ze to oni zawiadamiają. Ręce mi opadły bo mam wrazenie że ona strasznie próbuje coś udowodnić światu... jaka to nie jest... nie wiem... elegancka? A to bez sensu bo ja znam tych ludzi a wychodzi na to że zostałam... ubezwłasnowolniona?
Eh, czemu ja mam z nia zawsze jakies problemy?
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 18:51   #6
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Zawiadomienia i zaproszenia to dwie rożne sprawy.
Zaproszenia są na ślub.
Zawiadomienia są po ślubie (czyli np. jesli para wzięłą cichy slub to wysyła zawiadomienia do rodziny dalszej o tym że ślub się odbył).

I za podręcznikiem do Savoir Vivre - jesli już ma byc tak tip top:

Zaproszenia - są od rodziców (tak było tradycyjnie, więc tutaj mama może mieć rację), nowe wersje to Rodzice i Narzeczeni,
lub sami Narzeczeni (tej wersji podrecznik co prawda nie odnotował, ale też ta wersja sie pojawia - w życiu )

Zawiadomienia - są tylko i wyłącznie od Państwa Młodych.

Mnie dziwi, że Mama sie oburza jak pieniądze już wydane na druk...
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2013-05-06 o 18:54
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 20:02   #7
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Ona chce zawiadomienia przed slubem czyli jakby zaproszenia... ale w tresci pisac ze "zawiadamia". No i na koncu adnotacja ze nie chcemy kwiatów co sugeruje ze jednak ich zaprasza....
Wg mnie to bez sensu, poklocilam sie z nią strasznie bo kasa zmarnowana, balagan robi i wymysla dziwne rzeczy...
:/
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 22:07   #8
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Szczerze...? A bardzo Ci na tym zależy by być wpisaną? Ja też uważam, że masz rację. Też znajomi moich rodziców dostali zaproszenia na ślub podpisane jako Rodzice i Narzeczeni. Też myślę, że tak powinno być. I też bym się mocno wkurzała, gdyby mi rodzic wydziwiał tak jak Twój :P Nie znam Twojej mamy, ale jeśli przyszedł jej do głowy taki pomysł i walczy o jego realizację, pewnie jej zależy i łatwo nie odpuści... Więc może warto dać sobie spokój, dla własnego dobra, by nie stresować się więcej?
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 22:23   #9
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Nie specjalnie mi zależy ale to chodzi o to że to ja będę musiała biegac i zmieniać te zaproszenia i płacic za to. No i świecic oczami przed tymi paniami. No a TŻ to już by najchętniej ją udusił, nie dziwię mu się zresztą... Ja też mam momentami na nią nakrzyczeć. Ostatnio już rzuciłam słuchawką w rozmowie z nią...
Wiem że to tylko głupie zaproszenia,ale po prostu mam dość! Ciągle ma jakieś wąty,nic sie jej nie podoba! Uważa się za nie wiadomo kogo, za kogoś z wyższych sfer krytykując "zwyklych ludzi" a sama... nic sobą nie reprezentuje ciekawego.
Przepraszam, wiem ze nie powinnam tak pisac,ale już mi nerwy puszczają i chyba sie musialam wygadac;(
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 08:04   #10
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, potrzebuję chłodnego spojrzenia na sprawę. Moja mama zażyczyła sobie zebym jej wydrukowała zawiadomienia o moim ślubie dla jej znajomych i znajomych babci. No i wszystko byłoby ok (to i tak tylko osoby które miałyby przyjść do kościoła tylko, albo wcale) gdyby nie to że chce zeby to było jakby w imieniu rodziców. To znaczy w formie.... Ziuta i Ziutek Kowalscy z radością zawiadamiają o ślubie ich córki Ziutosławy z Gienkiem Iksińskim.... bla bla bla...
No i tu moje pytanie... spotkałyście sie z taka formą? Mi sie to strasznie nie podoba, ale może się nie znam i dlatgo pytam was - kobiety obyte w tematyce ślubnej...
Spotkałam sie z taką forma ale mi nie odpowiada.
Zwłaszcza jak osoby które biora ślub mają grubo po 30 i to troche smieszne te zapraszanie w imieniu rodziców.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 11:24   #11
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Ja jeszcze co prawda nie jestem po 30 ale zdecydowanie po 20 i wlasnie się głupio czuję. Pytałam juz mnóstwa osób, nawet na forum o savoir vivre napisałam i wszyscy to samo mówią. Ale matka jest uparta...
A uważacie że prośba o wino jest bardziej... nieelegancka niż o książkę (zamiast kwiatów of course)?
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 14:37   #12
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze co prawda nie jestem po 30 ale zdecydowanie po 20 i wlasnie się głupio czuję. Pytałam juz mnóstwa osób, nawet na forum o savoir vivre napisałam i wszyscy to samo mówią. Ale matka jest uparta...
A uważacie że prośba o wino jest bardziej... nieelegancka niż o książkę (zamiast kwiatów of course)?
szczerze mówiąc wolałabym wino niż ksiązkę - choc uwielbiam ksiązki to juz nawet te które sama kupuję zajmują mi mnóstwo miejsca. Skąd tez pewność że goście trafią w gust ? chyba żeby jakąs ogólną liste zrobić..

A wino postoi, umili czas i w ogóle

Słyszałam o przypadku, ze para młoda zrobiła liste płyt i ksiązek i przypisali je konkretnym gosciom (w zaproszeniu jako dodatkowa karteczka). To juz jak dla mnie przesada - prezent to jednak dobrowolność.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 16:28   #13
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
A uważacie że prośba o wino jest bardziej... nieelegancka niż o książkę (zamiast kwiatów of course)?
My pisaliśmy tak, dzielę się wizją: "kwiaty, choć piękne, szybko przeminą. Może więc książka lub dobre wino..." - wtedy nie narzucacie gościom co chcecie, a założę się że z 90% kupi wino. Wybranie odpowiedniej książki wymaga jednak dużo więcej zachodu :P
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:38   #14
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

No my w "naszych" zaproszeniach i tych co jej pierwotnie wydrukowalam mieliśmy napisane po prostu zejezeli ktoś chce nam dac kwiatki to bardziej by nas ucieszyło wino albo książka. Jakoś to tam zgrabnie ujęte. I mi się wydawało że jest ok... Ale mama uznała że to strasznie nieeleganckie. Też wole wino niż 10 "domów nad rozlewiskiem" 5 ksiazek kucharskich i 5 "jak być perfekcyjna panią domu" no i moze 2 egzemplarzy "kamasutry".

Powiem wam że ręce mi opadaja jak o tym myśle. Dlaczego do mojej matki nic nie dociera?;(
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 09:26   #15
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze co prawda nie jestem po 30 ale zdecydowanie po 20 i wlasnie się głupio czuję. Pytałam juz mnóstwa osób, nawet na forum o savoir vivre napisałam i wszyscy to samo mówią. Ale matka jest uparta...
A uważacie że prośba o wino jest bardziej... nieelegancka niż o książkę (zamiast kwiatów of course)?
Coo? Co jest niby nieeleganckiego w winie?
Jestem z wykształcenia literaturoznawcą i dla mnie prośba o książkę jest taka trochę... Żenująca. No bo sorry, ale każdy czyta co innego, prośba o byle-książkę jest dla mnie tak ogólna, jakby ktoś prosił... Nie wiem, o ubranie. Nie wiadomo czy damskie, czy męskie, czy na zimę, czy kąpielowe, czy bielizna, czy szalik, w jakim stylu, kolorze itd.
Mam w głowie ścisłą listę książek, które chciałabym mieć. Jeśli ktoś lubi czytać, to nie zadowoli się byle powieścidłem z "top" stołu w Empiku. Jeśli ktoś prosi o książki, to znaczy, że za dużo nie czyta. Chyba że dołączy listę pożądanych książek

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, potrzebuję chłodnego spojrzenia na sprawę. Moja mama zażyczyła sobie zebym jej wydrukowała zawiadomienia o moim ślubie dla jej znajomych i znajomych babci. No i wszystko byłoby ok (to i tak tylko osoby które miałyby przyjść do kościoła tylko, albo wcale) gdyby nie to że chce zeby to było jakby w imieniu rodziców. To znaczy w formie.... Ziuta i Ziutek Kowalscy z radością zawiadamiają o ślubie ich córki Ziutosławy z Gienkiem Iksińskim.... bla bla bla...
No i tu moje pytanie... spotkałyście sie z taka formą? Mi sie to strasznie nie podoba, ale może się nie znam i dlatgo pytam was - kobiety obyte w tematyce ślubnej...
Spotykałam się z taką formą, również w nowoczesnych pracowniach poligraficznych. Nie wiem, co bym zrobiła na Twoim miejscu, nie rozważałam takiej formy zaproszenia.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 15:10   #16
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Coo? Co jest niby nieeleganckiego w winie?
Jestem z wykształcenia literaturoznawcą i dla mnie prośba o książkę jest taka trochę... Żenująca. No bo sorry, ale każdy czyta co innego, prośba o byle-książkę jest dla mnie tak ogólna, jakby ktoś prosił... Nie wiem, o ubranie. Nie wiadomo czy damskie, czy męskie, czy na zimę, czy kąpielowe, czy bielizna, czy szalik, w jakim stylu, kolorze itd.
Mam w głowie ścisłą listę książek, które chciałabym mieć. Jeśli ktoś lubi czytać, to nie zadowoli się byle powieścidłem z "top" stołu w Empiku. Jeśli ktoś prosi o książki, to znaczy, że za dużo nie czyta. Chyba że dołączy listę pożądanych książek

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------



Spotykałam się z taką formą, również w nowoczesnych pracowniach poligraficznych. Nie wiem, co bym zrobiła na Twoim miejscu, nie rozważałam takiej formy zaproszenia.
Ja szczerze mówiąc za dużo nie czytam, ale lubie od czasu do czasu przeczytac coś miłego i licze wlasnie na jakies topy z empiku, nie jestem wymagająca. Zalezy mi na dedykacjach w tych ksiazkach, będzie milo po latach przeczytac coś takiego

A wino bylo naszym pierwszym wyborem ale mama i babcia podniosly wrzask ze "o flaszki sie nie prosi".
Spróbuje pogadac z mama zebyśmy zostawiły forme zawiadomienia ale z winem zamiast kwiatów - moze na taki uklad pojdzie.
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 17:50   #17
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

teraz zazwyczaj gdzie nie spojrzę,usłyszę to zamiast kwiatów młodzi życzą sobie winko i my też tak zrobiliśmy.
we wrześniu idę na ślub kuzyna i oni chcą alkohol wino rum whisky itp do wyboru ma gość !
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 15:23   #18
kropelka3888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Ja się spotkałam z czymś takim tylko gdy wybierałam formułkę do zaproszeń, do wyboru była właśnie taka gdzie to rodzice zapraszają.

Ale z reguły sie tego chyba nie stosuje. Zawsze jest " Para młoda (imiona) wraz z rodzicami"


---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez paula1109 Pokaż wiadomość
teraz zazwyczaj gdzie nie spojrzę,usłyszę to zamiast kwiatów młodzi życzą sobie winko i my też tak zrobiliśmy.
we wrześniu idę na ślub kuzyna i oni chcą alkohol wino rum whisky itp do wyboru ma gość !
my też wzieliśmy alkohol zamiast kwiatów. tekst ułożyliśmy w zabawny wierszyk i siup
kropelka3888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 14:26   #19
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Powinnaś szczerze porozmawiać ze swoją mamą i wyjaśnić jej, że skoro wcześniej nie mówiła o dokładnej formie zawiadomień to Wy już jedne zamówiliście i nie będziecie wydawać kasy na kolejne a te pójdą do śmieci.
Twoja mama chce koniecznie tobą dyrygować. Powinnaś jej jasno powiedzieć, że sama wybierasz kogo i w jaki sposób chcesz informować o ślubie. Może te zawiadomienia dla jej znajomych mają służyć by Ci ludzie przyszli do Kościoła i Cię oglądali w ten dzień? Zastanów się czy chcesz mieć najazd obcych ludzi w Kościele a potem przy składaniu życzeń?
Nie chcę nikogo urazić ale z doświadczenia wiem, że tacy "gapialscy" potrafią pchać się aby mieć dobry widok i głupio byłoby gdyby w pierwszych ławkach zamiast twojej rodziny siedzieli obcy ludzie "bo oni muszą koniecznie zobaczyć".
Powinnaś się też liczyć z faktem, że ktoś może nieopatrznie zrozumieć takie zawiadomienie i poczuć się zaproszonym także na wesele.

Parę lat temu koleżanka rozdawała wśród swoich znajomych takie zawiadomienia/zaproszenia na sam ślub. Wesele było bardzo skromne i tylko dla najbliższych przyjaciół i rodziny, lokal malutki. Powejściu na salę okazało się, że przyszli właśnie także "ci nie proszeni na wesele" i był bardzo duży problem aby zmieścić wszystkich gości. Wesele było na 50 osób a przyszło chyba 8 os więcej i wszyscy siedzieliśmy w wielkim ścisku.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 22:41   #20
kropelka3888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

heh wystraszyłaś mnie teraz. No ja mam nadzieje że mam na tyle kumatą rodzinę i znajomych, że jak dostali karnet z napisem zawiadomienie i tylko informacje o kościele to nie wpadną na pomysł przyjścia na przyjęcie :/
kropelka3888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 14:40   #21
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

nie rozumiem tego po co rodzice tak się wtrącają,przecież to wasz ślub i wesele.
Moi rodzice nam sponsorują po części i nie wtrącają się wogóle,sami mówią,żebyśmy zrobili jak uważamy,jak coś pytamy
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 20:06   #22
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Zawiadomienia z imieniu rodziców??

Powiem wam że to już nawet nie chodzi o te zaproszenia tylko o jej zachowanie i podejście do MOJEGO ślubu. Bo ona chce się pochwalić, bo ona chce taki tekst, bo ona uważa że to wypada a tamto nie... A ja uważam że prośba o wino jest tak samo elegancka jak o książkę czy totka. Kurczę... czy to tak ciężko zrozumieć? Jestem strasznie rozżalona i mam ochotę walnąć tym wszystkim i olać sprawę. Cale przygotowania do ślubu sa w porządku, radzę sobie, nie denerwuję się za bardzo... a ona mi tak psuje nastrój... Aaaaa przepraszam.
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.