Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-23, 14:33   #1
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726

Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?


Dziewczyny mam ogromny dylemat. Otóż marzył mi się wystrój sali w kolorze takiego zielonego jabłuszka. Bukiet także miał być zielono-biały. Niestety moja sala ma kolor taki kremowy, z elementami bieli i zasłonami oraz krzesłami w złoto-bordowym kolorze.
Dodatki zielone nie będą więc pasowały. Trzeba postawić na bordo, krem lub złoto. I tu rodzi się dylemat ponieważ chciałabym aby na stole stały wazoniki z kilkoma różyczkami ( tak wstępnie , bo kwiaty mogą ulec zmianie ) i najlepiej pasowałyby czerwone róże lub takie kremowe. Mój bukiet z kolei chciałabym aby był biało zielony. Czy kwiaty na sali zawsze sa takie same jak w bukiecie Pani Młodej? Bo o ile na te kremowe róże mogę przystać ( niechętnie ale gdybym już musiała... ) , to na czerwone absolutnie bo nie pasują do mnie zupełnie.
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 14:42   #2
Laidee
Raczkowanie
 
Avatar Laidee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 485
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Wystrój sali w ogóle nie musi pasować do bukietu. Pytanie, czy zalezy Ci na kolorach przewodnich wszędzie czy nie.

Jeżeli sala jest kremowa, to nie wiem, czy kremowe róże nie sprawią, że wszystko się zleje. Skoro bordowe są tylko krzesła, to może zainwestuj w pokrowce? Wtedy pozbędziesz się bordo i możesz do woli eksperymentować z zielenią.
Laidee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 14:56   #3
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Cytat:
Napisane przez Laidee Pokaż wiadomość
Wystrój sali w ogóle nie musi pasować do bukietu. Pytanie, czy zalezy Ci na kolorach przewodnich wszędzie czy nie.

Jeżeli sala jest kremowa, to nie wiem, czy kremowe róże nie sprawią, że wszystko się zleje. Skoro bordowe są tylko krzesła, to może zainwestuj w pokrowce? Wtedy pozbędziesz się bordo i możesz do woli eksperymentować z zielenią.
No właśnie myślałam nad pokrowcami, ale zasłony są bordowo -złote i obok sali jest takie pomieszczenie, w którym można sobie usiąść na kanapie i tam wszystko też jest w bordo. Także pokrowce nic tu nie zmienią. Jeżeli chodzi o kremowe kwiaty to nie zleje się, tak myślę, bo są białe kolumny greckie, biały sufit, stoły będa miały białe obrusy i złotą organdynę. Bo myślę, że najładniej pasowałyby bordowe róże, ale trochę dziwnie bym się czuła mając biało-zielone kwiatki w bukiecie i bordowe na sali.
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 16:03   #4
Laidee
Raczkowanie
 
Avatar Laidee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 485
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
No właśnie myślałam nad pokrowcami, ale zasłony są bordowo -złote i obok sali jest takie pomieszczenie, w którym można sobie usiąść na kanapie i tam wszystko też jest w bordo. Także pokrowce nic tu nie zmienią. Jeżeli chodzi o kremowe kwiaty to nie zleje się, tak myślę, bo są białe kolumny greckie, biały sufit, stoły będa miały białe obrusy i złotą organdynę. Bo myślę, że najładniej pasowałyby bordowe róże, ale trochę dziwnie bym się czuła mając biało-zielone kwiatki w bukiecie i bordowe na sali.
To może pójdź w złoto? Jeżeli będziesz miała bordowo-złotą salę i bukiet ze złotem to powinno ze sobą grać.
Ewentualnie biało-zielony bukiet ale z bordową wstążką...
Laidee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 16:10   #5
Laidee
Raczkowanie
 
Avatar Laidee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 485
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Albo może bukiet jak w załączniku?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bukiet.jpg (43,0 KB, 47 załadowań)
Laidee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 21:08   #6
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Cytat:
Napisane przez Laidee Pokaż wiadomość
To może pójdź w złoto? Jeżeli będziesz miała bordowo-złotą salę i bukiet ze złotem to powinno ze sobą grać.
Ewentualnie biało-zielony bukiet ale z bordową wstążką...
No właśnie myślę nad złotymi dodatkami typu świece, organza, jakieś tiulowe wstążki. Ale bukietu ze złotymi dodatkami nie mogę mieć, bo suknię mam ze srebrnymi elementami :P myślę, że kwiatki w wazonach będą kremowe. A mój bukiet kremowo zielony i srebrne dodatki, bo chcę srebrne brokatowe buty.
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 09:22   #7
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Też jestem zdania, że nie trzeba dopasowywać wszystkiego do wystroju sali, a już bukietu i butów szczególnie moja sala też ma mocny kolor (pomarańczowy) i dekoracje będą w neutralnych bielach, beżach i brązach, a z kolei buty będę mieć koralowe, bukiet częściowo też
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg upht.jpg (466,8 KB, 41 załadowań)
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-24, 09:27   #8
Barboletta
Rozeznanie
 
Avatar Barboletta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 643
Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Zdecydowanie nie muszą być, skoro nie masz kolorów przewodnich to dopasowana musisz być Ty to bukietu i to jest ważniejsze. Wiazankę i tak będziesz rzucać więc nie sadze ze podczas lotu ktoś mruknie "zobacz jadziu jak ten bukiet nie pasuje do zyrandola.."
__________________
Porcelana, Antyki, Yankee Candles, Azjatyckie kosmetyki

Blog o moich małych miłościach
Barboletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 12:41   #9
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Jeśli pójdziesz w bordo to nie znaczy że bukiet też musisz mieć w tym kolorze. Ważne żeby do ciebie pasował a nie do sali. W ogóle dla mnie bordo dodatki dla PM wyglądają tragicznie wieśniacko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (34,6 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1_oryginalna_suknia_slubna_ecru_z_bordo_ro.jpg (10,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1314081601_241534755_1-SUKNIA-sLUBNA-BIAlO-BORDOWA-DODATKI-36-38-srodmiescie.jpg (33,7 KB, 45 załadowań)
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 18:17   #10
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

No dla mnie też bordowy bukiet wygląda fatalnie myślę, że bukiet będę miała zielono kremowy, a kwiatki na sali kremowe
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 13:32   #11
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Cytat:
Napisane przez Laidee Pokaż wiadomość
Albo może bukiet jak w załączniku?
O matko straszny
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 09:05   #12
Barboletta
Rozeznanie
 
Avatar Barboletta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 643
Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Bordo jest już niemodny, teraz idzie sie w pastele.
__________________
Porcelana, Antyki, Yankee Candles, Azjatyckie kosmetyki

Blog o moich małych miłościach
Barboletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 00:07   #13
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Mi to się też nie podoba bordo...a jest wbrew pozorom bardzo często wybierany jako dodatek, tak samo jak czerwień, no po prostu
Fiolet działa na mnie podobnie, choć już nieco mniej. O i herbaciany, rudy, pomarańczowy
I bukiety z róż ( bordo, czerwień, herbaciane)

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Laidee Pokaż wiadomość
Albo może bukiet jak w załączniku?
Bukiet mi się podoba, pomijając te róże bordo, ale może dlatego, że widzę w nim moje ukochane białe frezje
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 00:17   #14
pprinceska70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 53
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

witajcie Wizazaneczki !
Mój mężczyzna zastananawia sie a w zasadzie poddaje pod Wasz osąd sytuacje, ktora miała miejsce u JEgo kuzyna na weselu gdzie gość przybyl w identycznym garniturze jak Pan Młody.

I jak ma sie czuć ten PAn Młody ? Jest to mniej ważne ?

ps. Ode mnie : Mężczyzni i tak nie zwracaja az takiej nad to uwagi.

znow riposta mojego Faceta :
Jeśli tak uważam to Jego zdaniem nie miałam doczynienia z Męzczyzna a z Chłopcami. Iż Prawdziwi mężczyzni zwracaja na szczególy uwage
pprinceska70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 00:32   #15
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Uważam, że mężczyźni z reguły nie zwracają uwagi na takie szczegóły.
Wyobraźmy sobie scenkę gdzie Pan Młody pokazuje fotki ślubne kolegom.
I kolegów zachwyty: " Rany!!! Krzysiek!!! Jak ty miałeś świetnie skrojony garnitur.
I ta długość rękawa idealna...A te spinki do mankietów- cudo. I ten odcień koszuli...
To śnieżna biel? Chyba taka lekko śmietankowa, co? Krzychu, no cudo...Nie mogę się napatrzeć- wow." Godzina przerwy i znowu-" Krzychu, no daj te foty, popatrzymy znowu sobie...Ech...marzenia

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
No dla mnie też bordowy bukiet wygląda fatalnie myślę, że bukiet będę miała zielono kremowy, a kwiatki na sali kremowe
Ja z kolei też myślałam, że kwiaty na sali i w moim bukiecie powinny współgrać, ale nie jest to koniecznością. Słyszałam, że mój bukiet powinien nawet się wyróżniać, żeby nie było, że to są te same kwiaty...
Ja miałam z białej frezji, kremowej i pistacjowej eustomy mały bukiecik.
A na sali biało, kremowo, zielono, pomarańczowe dekoracje kwiatowe
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 00:34   #16
pprinceska70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 53
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Cytat:
Napisane przez Ainhoa Pokaż wiadomość
Uważam, że mężczyźni z reguły nie zwracają uwagi na takie szczegóły.
Wyobraźmy sobie scenkę gdzie Pan Młody pokazuje fotki ślubne kolegom.
I kolegów zachwyty: " Rany!!! Krzysiek!!! Jak ty miałeś świetnie skrojony garnitur.
I ta długość rękawa idealna...A te spinki do mankietów- cudo. I ten odcień koszuli...
To śnieżna biel? Chyba taka lekko śmietankowa, co? Krzychu, no cudo...Nie mogę się napatrzeć- wow." Godzina przerwy i znowu-" Krzychu, no daj te foty, popatrzymy znowu sobie...Ech...marzenia

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------


Ja z kolei też myślałam, że kwiaty na sali i w moim bukiecie powinny współgrać, ale nie jest to koniecznością. Słyszałam, że mój bukiet powinien nawet się wyróżniać, żeby nie było, że to są te same kwiaty...
Ja miałam z białej frezji, kremowej i pistacjowej eustomy mały bukiecik.
A na sali biało, kremowo, zielono, pomarańczowe dekoracje kwiatowe

na co mój mężćzyzna : sie usmiechnał i puscil miedzy uszy
a ja na to: ze w koncu ktos mnie popiera
przecież mezczyzni nie maja takich zainteresowań
pprinceska70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:02   #17
Bajkowy_slub
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Chyba jednak fajnie by było, gdyby kolorystyka była spójna. Kwiaty niekoniecznie muszą być tego samego gatunku, ale jednak nie mieszałabym z kolorami. tym bardziej, że bordo, złoto w połączeniu z zielonym jabłuszkiem chyba niekoniecznie będzie się dobrze komponowało.
A na pewno udekorowanie sali w innym kolorze nie wchodzi w rachubę? Może ta delikatna zieleń nie będzie tak źle się prezentowała?
Bajkowy_slub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:17   #18
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Wystrój sali, a bukiet ślubny - musze być te same kwiaty?

Cytat:
Napisane przez Bajkowy_slub Pokaż wiadomość
Chyba jednak fajnie by było, gdyby kolorystyka była spójna. Kwiaty niekoniecznie muszą być tego samego gatunku, ale jednak nie mieszałabym z kolorami. tym bardziej, że bordo, złoto w połączeniu z zielonym jabłuszkiem chyba niekoniecznie będzie się dobrze komponowało.
A na pewno udekorowanie sali w innym kolorze nie wchodzi w rachubę? Może ta delikatna zieleń nie będzie tak źle się prezentowała?
Myslę, że tragedii by nie było aczkolwiek wydaje mi się, że jednak kremowe kwiatki będą pasowały najlepiej,. Delikatne, stonowane..
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.