Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-03-04, 20:57   #2791
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Kupi³am Oystera. Wziê³am narazie farbê 7/0 i do tego mix popielaty oraz niebieski.
Zobaczymy.
Je¶li bêdzie ok, to fajnie, a je¶li nie to dokupiê np. 8/11
kiedy testujesz?

ja chyba wezmê to trio o którym wy¿ej pisa³am
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-04, 21:04   #2792
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja my¶lê o tym, co Shade, ale z 8.11 lub mo¿e raczej 9.11.
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-04, 21:35   #2793
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Caate dopiero kliknê³am na "kup teraz"

Chicken ja te¿ bym wola³a jakie¶ /1 lub /11, ale podobno jak s± siwki, to powinna byæ natura
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-05, 06:57   #2794
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No tak. Ale czy natura nie jest polecana, jak siwków jest du¿o (o 50%?) Pewnie popiel bêdzie siê szybciej wyp³ukiwaæ z takich nienapigmentowanych w³osów Z drugiej strony, mam tak do¶æ tego rudego, ¿e ju¿ chyba wolê siwki (¿artujê oczywi¶cie). To Ty eksperymentuj z natur±, ja walnê popiel.
Jeszcze tak my¶lê, ¿e mo¿e wystarczy³oby w naszym przypadku (ile masz siwków?) natur± robiæ co które¶ farbowanie? Znów eksperymenty

W ogóle na jakiej wodzie planujesz? Na 6?
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-05, 13:12   #2795
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Pomieszane z popl±tanym :P Od pocz±tku mia³am mieszane ze soba 2 poziomy 8 i 9 a 3cia farba o której pisa³am to MIX ash którego da³a mi PRAWIE ca³± tubkê podobno, niebieskiego nie wliczam bo podobno da³a trochê. Po naszych wnikliwych analizach .1 i .11 to jest w oysterze to samo, tylko ¿e wzmocnione, wiec nie ma sensu jednak mieszac 0.1 z 0.11 tylko wybraæ w zale¿no¶ci od koloru(poziomu) czy otrzebuje sie wzmocnione czy nie. Ja bym caate na twoim miejscu wziê³a 0.11 ale jaki poziom to juz ci nie powiem, mysle ze 9 jest za wysoki dla ciebie bardziej 8.11 i do tego ten ash mix i tyle.. (du¿o ash mixa)

Co do w³osów, to jako¶ nie bawiê siê specjalnie w pielegnacjê, czasem tylko oleje ale ostatnio nie mam czasu, s± sobie takie i ¿yj± swoim ¿yciem oczywi¶cie poza nie liczac katowania farbami ;/

A kolor naturalny to jasny-¶redni br±z (szarawy), ale odrostów swoich nie widzia³am od ok pó³ roku, wiec albo przesta³y rosn±æ albo mam poziom taki jak naturalny ale obcinam co miesiac wiec chyba rosn±.. :P

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2013-03-05 o 13:17
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-05, 17:46   #2796
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

He he, czujê siê jakbym ogl±da³a jaki¶ serial... co odcinek to nowe sensacje

A po co Ty w³a¶ciwie farbujesz, skoro odrostów ju¿ nie widaæ?

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2013-03-05 o 17:49
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-05, 17:50   #2797
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Pomieszane z popl±tanym :P Od pocz±tku mia³am mieszane ze soba 2 poziomy 8 i 9 a 3cia farba o której pisa³am to MIX ash którego da³a mi PRAWIE ca³± tubkê podobno, niebieskiego nie wliczam bo podobno da³a trochê. Po naszych wnikliwych analizach .1 i .11 to jest w oysterze to samo, tylko ¿e wzmocnione, wiec nie ma sensu jednak mieszac 0.1 z 0.11 tylko wybraæ w zale¿no¶ci od koloru(poziomu) czy otrzebuje sie wzmocnione czy nie. Ja bym caate na twoim miejscu wziê³a 0.11 ale jaki poziom to juz ci nie powiem, mysle ze 9 jest za wysoki dla ciebie bardziej 8.11 i do tego ten ash mix i tyle.. (du¿o ash mixa)

Co do w³osów, to jako¶ nie bawiê siê specjalnie w pielegnacjê, czasem tylko oleje ale ostatnio nie mam czasu, s± sobie takie i ¿yj± swoim ¿yciem oczywi¶cie poza nie liczac katowania farbami ;/

A kolor naturalny to jasny-¶redni br±z (szarawy), ale odrostów swoich nie widzia³am od ok pó³ roku, wiec albo przesta³y rosn±æ albo mam poziom taki jak naturalny ale obcinam co miesiac wiec chyba rosn±.. :P
kurcze, a ja wlasnie kliknelam 4 farby

9,1, 9,11, ash i blue, tzn tak w mailu napisalam, ale mam wyslac formularz dokladny, to moze edytuje jednak i wezme 8.11 i 9.1?
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 19:12   #2798
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
He he, czujê siê jakbym ogl±da³a jaki¶ serial... co odcinek to nowe sensacje

A po co Ty w³a¶ciwie farbujesz, skoro odrostów ju¿ nie widaæ?

Farbujê, bo dochodzê tak jak wy do idealnego koloru a kolor perfekcyjny (jak dla mnie) osi±gnê³am dopiero miesi±c temu, wiêc nie bêdê farbowaæ przez najbli¿szy czas, no i jadnak w³osy farbowane sie ocieplaj± nawet w ma³ym stopniu i mnie wkurza jak mam na odso¶cie bardziej szaro ni¿ na reszcie
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-05, 19:32   #2799
DariaPierzchala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 11
Pomocy :)

Od razu piszê i¿ nie wiedzia³am w którym w±tku powinnam zamie¶ciæ swoj± wypowied¼. Moja historia z w³osami jest bardzo d³uga. Niestety po mocnej dekoloryzacji dwukrotnej i farbowaniu wypad³y mi. Mia³am d³ugie w³osy do pasa, a w tym momencie mam do ramion. Stosowa³am mnóstwo szamponetek itp. Niestety, wed³ug mnie ka¿da z nich daje specyficzny br±z. Ostatnio u¿y³am farby L'oreal (zdjêcie ni¿ej ), tylko, ¿e efekt utrzymuje siê jakie¶ dwa tygodnie. Kolor dla mnie idealny. Moje pytanie brzmi czy ta farba bardzo niszczy w³osy oraz czy mogê ni± farbowaæ co powiedzmy dwa tygodnie? Je¶li która¶ z pañ wie jak uzyskaæ taki kolor szaponami koloryzujacymi b±d¼ inna farb± to proszê o pomoc .
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg l-oreal-recital-preference-e-bruges-jasny-braz.jpg (44,0 KB, 28 za³adowañ)
DariaPierzchala jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-05, 20:00   #2800
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Aha. To mo¿e farbuj tylko dó³? Bo tak to w kó³ko Macieju

A za ile¶tam lat bêdziesz musia³a farbowaæ i powiem Ci, ¿e fajne to nie jest, tak z przymusu, a nie z wyboru

Caate - to zmieñ sobie na 8 i 9.

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2013-03-05 o 20:02
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-05, 20:06   #2801
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Aha. To mo¿e farbuj tylko dó³? Bo tak to w kó³ko Macieju

A za ile¶tam lat bêdziesz musia³a farbowaæ i powiem Ci, ¿e fajne to nie jest, tak z przymusu, a nie z wyboru

Caate - to zmieñ sobie na 8 i 9.
zmieni³am, zobaczymy co mi wysla
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 02:12   #2802
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 653
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Jeszcze tak my¶lê, ¿e mo¿e wystarczy³oby w naszym przypadku (ile masz siwków?) natur± robiæ co które¶ farbowanie? Znów eksperymenty
Imo to z³y pomys³, w³os siê ociepli i bêdzie trzeba wybijaæ. Lepiej natura + mix regularnie.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
He he, czujê siê jakbym ogl±da³a jaki¶ serial... co odcinek to nowe sensacje
lepsze ni¿ Dynastia

Shade za szybk± przesy³kê, bo ¿e siê farbniesz zaraz jak farbki przyjd± w to, znaj±c Ciebie, nie w±tpiê
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-06, 05:48   #2803
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

L-ka, chodzi³o mi w³a¶nie o farbowanie natur± z miksami, bo samej natury to raczej nikt tu nie poleca

Przyznam, ¿e jestem baaardzo ciekawa efektu. Ja swoje zamawiam w przysz³ym tygodniu, bo nie chcê maltretowaæ w³osów zbyt czêstym farbowaniem (koñce s± w nienajlepszym stanie), a wiadomo, ¿e jak tylko farba dojdzie, to od razu myk na w³osy
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-06, 08:06   #2804
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez DariaPierzchala Poka¿ wiadomo¶æ
Od razu piszê i¿ nie wiedzia³am w którym w±tku powinnam zamie¶ciæ swoj± wypowied¼. Moja historia z w³osami jest bardzo d³uga. Niestety po mocnej dekoloryzacji dwukrotnej i farbowaniu wypad³y mi. Mia³am d³ugie w³osy do pasa, a w tym momencie mam do ramion. Stosowa³am mnóstwo szamponetek itp. Niestety, wed³ug mnie ka¿da z nich daje specyficzny br±z. Ostatnio u¿y³am farby L'oreal (zdjêcie ni¿ej ), tylko, ¿e efekt utrzymuje siê jakie¶ dwa tygodnie. Kolor dla mnie idealny. Moje pytanie brzmi czy ta farba bardzo niszczy w³osy oraz czy mogê ni± farbowaæ co powiedzmy dwa tygodnie? Je¶li która¶ z pañ wie jak uzyskaæ taki kolor szaponami koloryzujacymi b±d¼ inna farb± to proszê o pomoc .
Dziewczyny tutaj farbuj± tylko profesjonalnymi farbami, je¶li chcia³aby¶ jak±kolwiek poradê wstaw fotki w³osów jakie masz teraz na g³owie i opisz dok³adnie na jaki siê kolor mieni± (jaki maj± refleks) i jaki masz swój naturalny kolor czyli poziom 8, 7, 6?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-06, 12:52   #2805
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Pomocy :)

Czikenku ja te¿ mia³am taki pomys³, ¿eby siê farbowaæ natur± co jaki¶ czas tylko, ale uwa¿am podobnie jak L_ka, ¿e to nie ma wiêkszego sensu. Ja wyczyta³am, ¿e naturê k³adzie siê w³a¶nie, gdy siwków jest ponad 50%. Ciê¿ko mi okre¶liæ ile ja mam, bo raczej nie dopuszczam do ich pojawiania siê Ale s±dzê, ¿e ponad 50% bêdzie. A co do mixa - przecie¿ to jest czysty pigment, wiêc wydaje mi siê, ¿e natura + sam mix to nawet lepszy efekt ni¿ /11.

L_ka oczywi¶cie, ¿e farbnê siê zaraz po otrzymaniu przesy³ki!! Mimo, ¿e wcale nie muszê jeszcze
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-06, 21:52   #2806
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Veroniqe, masz przepiekne wlosy Tez chce takie
Odnosnie koloru, to mialam kiedys nieco podobny po 9.22 ... mam wrazenie, ze to takie przytlumione 9.22 hmm. Moze cos ala, 9.22+ odrobina .11 + odrobina niebieksiego? Hm... mam ochote sprobowac takiej konfiguracji (ostatnio robilam 7.11 + odrobina 7.22 i chcialabym odwrocic proporcje czyli dac sporo .22 i tylko troche .11)...
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2013-03-06 o 21:54
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-07, 06:23   #2807
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

D¿izas, niech ju¿ przyjd± te Wasze farby

Shade, no to wszystko jasne, w takim razie faktycznie natura lepsza. Ja na szczê¶cie siwienie mam po tatusiu, czyli do¶æ pó¼no mnie wziê³o, no ale jednak nawet pojedyñcze wkurzaj±, przy ciemnych w³osach.

A powiedz jeszcze (taki off-top), nie lepiej by³oby mieæ ja¶niejsze w³osy przy wiêkszej ilo¶ci siwych? Bo moja mama i ciotka zaczê³y siê farbowaæ na blond, jak siwych mia³y ju¿ konkretn± ilo¶æ - odrosty mniej rzuca³y siê w oczy. Tyle, ¿e ja siê kompletnie w blondzie (mówiê o takim prawdziwym blondzie, czyli pewnie poziom 10) nie widzê. No ale mo¿e pó¼niej zmieniê zdanie, nigdy nie wiadomo.

Koralyn, .22 o wybija ¿ó³ty, dlatego u mnie siê nie sprawdzi³, tak jak nie sprawdzaj± siê te p³ukanki niby niebieskie, a w rzeczywisto¶ci fioletowe. Ale fakt, nie ³±czy³am go z niebieskim. Jaki masz poziom, wydawa³o mi siê, ¿e 7-8?

DariaPierzcha³a - tak jak mówi Zyta, wstaw zdjêcia w³osów. Raczej czeka Ciê przej¶cie na farby profesjonalne. Dro¿ej nie wyjdzie, zw³aszcza, ¿e przy odpowiedniej farbie, farbowaæ nie bêdziesz musia³a tak czêsto. Jedyny minus - to trochê metoda prób i b³êdów, ale tu korzystamy z do¶wiadczeñ innych, wiêc jest ³atwiej ni¿ samemu do tego dochodziæ. Farbowanie co 2 tygodnie przy k³opotach z w³osami jest kiepskim pomys³em, a farby drogeryjne s± gorszej jako¶ci, wiêc ja bym nie ryzykowa³a.
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-08, 13:04   #2808
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dotar³ do mnie Oyster

My¶lê, ¿e jutro farbowanko testowe Jedynie siê zastanawiam ile daæ ASH mixa... Bo Verka pisa³a o prawie ca³ej tubie! Trochê mi szkoda ca³ej Z drugiej strony ja mam w³osy za ramiona nieco, wiêc my¶lê, ¿e zacznê od ok. 20 cm mix ash'a i z 10 cm blue Zobaczymy. Jak ¶rednio z³apie, to dokupiê sobie co¶ z /11.

Uwielbiam te experymenty!!


A w ogóle to wszystkiego udanego z okazji Dnia Kobiet!!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-08, 16:13   #2809
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ooooo... nowy odcinek mojego ulubionego serialu

Shadziu, a ile normalnie farby zu¿ywasz? Bo Oyster to chyba prawie podwójna porcja

Nie robisz najpierw próbki na pasemku?
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 18:33   #2810
Evaa234
Przyczajenie
 
Avatar Evaa234
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 21
CH£ODNY ciemny br±z !

Witam. Chcia³abym poprosiæ o pomoc, poniewa¿ mam problem z uzyskaniem koloru(jak w tytule) na w³osach. Ka¿dy ciemny br±z, którym farbowa³am w³osy powodowa³ czerwone refleksy, w dodatku przy sp³ukiwaniu siê ("farbowanie" szamponem koloryzuj±cym Joanna -do 24 myæ/ link tutaj :https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...oft-color.html ale nie potêpiajcie mnie, ¿e narzekam, bo to szampon, wiêc nie ma siê co dziwiæ, ¿e efekt nie bêdzie doskona³y gdy¿ nie chcê na razie mêczyæ moich zniszczonych w³osów ciê¿szymi farbami )
No wiêc przejd¼my do sedna sprawy. Mam pytanie- czy je¶li zafarbowa³abym w³osy tym samym szamponem, ale kolorem czarnym, lecz trzyma³a go na w³osach 20 minut lub mniej (br±z musia³am trzymaæ 45 min) to mog³yby wyj¶æ w³a¶nie takie ciemnobr±zowe w³osy o ch³odnym odcieniu ? Proszê o pomoc i o wyrozumia³o¶æ, ¿e zadajê tak g³upie pytanie, ale to naprawdê wa¿ne dla mnie. P.S. Co s±dzicie o dodaniu jeszcze odrobiny wiêcej utleniacza do farby ? Czy to dobry pomys³? Pomy¶la³am, ¿e mog³oby to rozja¶niæ trochê czerñ i daæ ciemny br±z.. Ale dobrze, ja ju¿ siê zamykam i bardzo proszê o Wasz± pomoc !! to naprawdê dla mnie bardzo bardzo wa¿ne !
__________________
The world that I dreamed - world with no lies.
Evaa234 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-08, 20:23   #2811
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Ooooo... nowy odcinek mojego ulubionego serialu

Shadziu, a ile normalnie farby zu¿ywasz? Bo Oyster to chyba prawie podwójna porcja

Nie robisz najpierw próbki na pasemku?
Przewa¿nie na jeden raz z tubki biorê ok. 30ml farby i tyle samo mixa (lub dwóch ok. 15+15ml). To mi wystarcza. Genezê miesza siê 1:2, wiêc ju¿ w ogóle duuu¿o farby wychodzi³o.

Prób pasemkowych nie robiê. Nie chce mi siê, szkoda czasu
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-09, 06:17   #2812
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Czyli wychodzi Ci takie jedno standardowe opakowanie 60 ml na raz (w sumie)? Ja te¿ mniej wiêcej takie zu¿ywam, mo¿e 50 l, bo w³osy mam cienkie.

Ja my¶la³am o tej próbie pasemkowej, ale tak siê zastanawiam jak to wszystko wyliczyæ, ¿eby potem wysz³y takie same proporcje. Wagi nie mam, mogê ewentualnie próbowaæ najpierw na centymetry, okre¶liæ proporcje, ale to siê sprawdzi tylko w przypadku "konkretnych" ilo¶ci mixa, bo jak dodam odrobinkê niebieskiego do próbki, to ciê¿ko bêdzie stwierdziæ czy to 1/10 czy 1/5 Ale chyba próbkê zrobiê, a nawet 2, jedn± z wiêksz± ilo¶ci± blue, drug± z mniejsz±.

Evaaa, co Ty za herezje tutaj wypisujesz To naprawdê s± kiepskie pomys³y, co wymy¶li³a¶. Przeczytaj trochê tego w±tku, z 10 stron wstecz, zobaczysz czym neutralizuje siê co i bêdziesz mia³a jako takie pojêcie, o co w tym wszystkim chodzi. Potem fotka w³osów i bêdziemy dumaæ Ale nastaw siê na farby profesjonalne, bo tym, czym farbujesz, nie osi±gniesz popielu na w³osach.

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2013-03-09 o 06:22
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-09, 21:39   #2813
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Pofarbowa³a siê juz która¶ w koñcu!!!!!!!!??????? ;d Shade dawaj fotki !! bo juz siê znie¶c tego nie da.... ojjj ja to wam zazdroszczê, ja na farbê któr± k³ade 1:1 z oxy potrzebuje 3 tubki ¿eby by³o na styk.... czyli 180g farby i 180g wody... czyli razem 360 g mieszanki oooooo lol ;D
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-10, 08:05   #2814
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 653
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Pofarbowa³a siê juz która¶ w koñcu!!!!!!!!??????? ;d Shade dawaj fotki !! bo juz siê znie¶c tego nie da.... ojjj ja to wam zazdroszczê, ja na farbê któr± k³ade 1:1 z oxy potrzebuje 3 tubki ¿eby by³o na styk.... czyli 180g farby i 180g wody... czyli razem 360 g mieszanki oooooo lol ;D
Ilo¶ci hurtowe
I to jest m.in. powód dla którego staram siê utrzymywaæ w³osy do ramion, a nawet my¶lê o ich dodatkowym skróceniu na wiosnê. Tzn. nie tyle sama ilo¶æ potrzebnej farby, co k³opotliwo¶æ farbowania.
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-10, 09:56   #2815
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Jezuuuuuuu.... tu dalej nic?

Veroniqe - ja jednak chcia³abym mieæ taki problem
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-10, 10:41   #2816
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Moje zamowione we wtorek nadal nie doszly, jak to jest ich 48h to ja dziekuje predzej jajko zniose, oby jutro bylo bo chce juz to zrobic

Veroniqe a kiedy Ty farbujesz?
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-10, 12:03   #2817
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczynki ale¿ wy niecierpliwe
No zaraz siê bêdê farbowaæ
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-10, 12:33   #2818
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

To szybko Shade, bo jeste¶my wszystkie ciekawe efektów!!! Ja narazie nie potrzebuje, jest ok, zobaczymy ile wytrzymam, ale brakuje mi troche rozkminek i tworzenia mikstur... to chyba uzale¿nienie :P
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-10, 13:51   #2819
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Oyster na mej g³owie od 15 minut... Póki co jestem przera¿ona!
Mieszanka jest totalnie fioletowa!!

Proporcje s± takie: 25ml 7/0 + 25ml mix ash + ok. 12ml mix blue. Wszystko to na wodzie 3%.
Jedno jest pewne... wyjdzie barrrdzo ciemno. Ten fiolet mnie szokuje! Same zobaczcie...
Co do farby - bardzo przyjemnie siê j± miesza! Nareszcie mixtony takie jak farbka! Bez grudek, bez ci±gniêcia siê itd. piêknie siê rozesz³y. Amoniak s³abo wyczuwalny. Ca³o¶æ ma zapach jak w gabinecie dentysty

No nic... Zobaczymy, co to bêdzie... ale narazie... dos³ownie... czarno to widzê!!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg zdjêcie 1.jpg (69,8 KB, 47 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg zdjêcie 3.jpg (43,8 KB, 9 za³adowañ)
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-10, 14:11   #2820
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Shade spokojnie, mialam identyczny fiolet po Joanna Golebi Popiel i nie wyszlo fioletowo tylko popielato, Na pewno wyjdzie super! Czekamy na zdjecia
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.