..:: Przyprawy ::.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-10, 20:04   #1
outrageous
Raczkowanie
 
Avatar outrageous
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 55

..:: Przyprawy ::..


Szukałam, lecz nie znalazłam.

Co powiecie na to, aby pisać jakich przypraw używamy?? W końcu dla mnie (osoby, która straciła smak przez spożywanie kilogramów soli, obecnie będącej na odwyku) to przyprawy nadaja smak potrawom.

Tak myśle sobie, że najlepiej byłoby pisać tutaj skład takowych, bo nie mam na myśl jedynie wyżej wspomnianej soli, pieprzu, itp. Oczywiście fajnie było by też pisać, do jakich potraw je najbardziej lubimy używać...

Jeżeli to głupi i bez sensu pomysł to prosze nie linczujcie.

Oczywiście jak na złość wszytkie moje "numery jeden", bestsellery niedawno mi wybyły... cóż ...

Np. do różnego rodzaju sałatek (to dla tych, którzy pozosatają wierni soli) dodawałam zamiast zwykłej SÓL ZIOŁOWĄ np. z Kamisa, w skład, której wchodzi sól jodowana, cebula, gorczyca biała, glutaminian sodu(nie zwróciłam wcześniej uwagi), pieprz czarny, bazylia, cząber, papryka.
oczywiście BAZYLIĘ, ZIOŁA PROWANSALSKIE, PIEPRZ CZARNY LUB CAYENNE (jeśli mam ochotę na ostre), czasem CUKIER.
przed chwilą mama mi przyniosła ZIOŁA DO SAŁATEK również Kamisa (bazylia, marchew, koperek, czosnek, cebula, natka pietruszki, szczypiorek, pasternak, majeranek)-wg mnie niezła aczkolwiek jak dla mnie za bardzo w niej czuć czosnek.

Duuużo potrafie wsypać do sałatek, lecz teraz akurat nie mam pod ręką nic więcej.

Jutro jak będę miała więcej czasu to napisze o innych.
__________________

STUDENTKA
europeistyka uek


outrageous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.