Metoda na kryzys - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-27, 17:05   #31
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Metoda na kryzys

Pytalas o tluszcze, niekoniecznie zwierzece chociaz glownie chodzi nam o nasycone, po to aby chociazby byl ten cholesterol do budowy komorek i hormonow
Nienasycone sa malo stabilne czyli szybko dziala na nie swiatlo, powietrze czy temperatura powodujac ich udzkodzenie, a zjedzone utlenione Omega6 przyczyniaja sie do stresu oksydacyjnego i sa zalazkiem wielu chorob. Poza tym jedzac tyle Omega6 musisz pamietac o Omega3, a z tym spozyciem dzis ciezko.
Naprawde maslo jest ok, tluste miesa, ryby i olej kokosowy tez
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 21:08   #32
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Metoda na kryzys

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Pytalas o tluszcze, niekoniecznie zwierzece chociaz glownie chodzi nam o nasycone, po to aby chociazby byl ten cholesterol do budowy komorek i hormonow
Nienasycone sa malo stabilne czyli szybko dziala na nie swiatlo, powietrze czy temperatura powodujac ich udzkodzenie, a zjedzone utlenione Omega6 przyczyniaja sie do stresu oksydacyjnego i sa zalazkiem wielu chorob. Poza tym jedzac tyle Omega6 musisz pamietac o Omega3, a z tym spozyciem dzis ciezko.
Naprawde maslo jest ok, tluste miesa, ryby i olej kokosowy tez
Dobrze wiedzieć Odkrywanie wszystkiego po kolei i układanie sobie jadłospisu, a przy tym rzeźbienie ciała to super sprawa! Dodaje skrzydeł

Dziś na przykład wymyśliłam sobie coś takiego: makaron razowy wymieszałam z wcześniej usmażonym na oliwie kurczakiem, cebulą i cukinią, dodałam odrobinę sosu sojowego, papryki słodkiej, skórki z cytryny i orzechów włoskich. Obok położyłam szparagi gotowane na parze. Musicie spróbować. Odlot!
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:46   #33
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Metoda na kryzys

Co wy macie z tym smazonym? Jak sie na dobrym oleju smazy to chyba obejetnie czy smazysz czy pieczesz... Wiem, ze przy smazeniu wyższa temperatura, ale jak punktu dymienia nie osiągnęła to obojętne chyba. Czy to o cos innego chodzi?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.