Baldur's Gate - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety > Gry komputerowe

Notka

Gry komputerowe Forum dla graczy komputerowych. Nie wiesz w co grać? Co kupić? Która gra jest fajna? Dołącz i podziel się wiedzą i pomysłami.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-14, 19:33   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Baldur's Gate - zbiorczy


Cóz, widze, ze watki nie sa zbyt ochoczo zakładane, to zacznę. Lubię wszelkie te klasyki i nowsze porządne gry, ale jeszcze jakakolwiek gra nie spodobała mi się tak bardzo jak Baldur's. Zaczełam od dwójki majac 12 lat - tata kupił siostrze na wigilię i razem grałyśmy. Dwójka nie jest zbytnio powiązana fabularnie z jedynką to i problemu nie było. Obiegowa opinia jest taka, że dwójka jest ogólnie lepsza i się z tym zgadzam. Jedynkę z czasem tez przeszłam - bodaj 3 krotkie a z dodatkiem jeden raz. Również wysoki poziom, ale fabuła to nie to samo, co w dwójce, tak samo muzyka. Nie wiem czy wiecie, ale jakos pol roku temu wyszło oficjalnie Baldurs Gate I - enhanced edition - odnowiona graficznie wersja + bodaj 3 nowi NPC i areny. Opinie miało marne, wlasciwie watkow jak i rozbudowania fabuły nie było to i ja nie byłam zainteresowana, natomiast w ciagu ostatniego miesiaca wyszla informacja ze oficjalnie robia BG2 enhanced edition i tu maja poza polepszeniem grafiki i muzyki, dodać nowe wątki poboczne i wzbogacić fabułę, jestem bardzo ciekawa. Może i doczekamy się BG3, tak jak rok temu wyszło Diablo 3. Choć wątki poboczne bardziej przydałyby się Tronowi Bhaala - chociaż jeden większy, tam jest ich zdecydowanie za mało i są za krótkie.
Zapraszam do dyskusji na temat tej gry .

Rębajmistrz + 12!

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-09-14 o 19:38
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 20:55   #2
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

A Baldurs Gate I - enhanced edition można dostać w jakimś Empiku? szczerze mówiąc nie słyszałam o tym a chętnie bym zagrała Jakby nie patrzeć to gra mojego dzieciństwa
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 21:17   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Mozna kupic chyba tylko elektronicznie z tego co wiem. Ale ogólnie to nie polecam, czytałam praktycznie same złe opinie. Po prostu dodali 2, czy 3 NPC (jeden podobno bardzo ciekawy, reszta nudna) i areny - ze wchodzisz i walczysz z przeciwnikiem w pojedynku. Takze wlasciwie poza tym + poprawieniem tekstur nic tam nie zrobili, no, dodali jeszcze troche dialogów między drużyną. A w BG2 enhanced edition mają dodać dialogi, poprawic tekstury, dodać nowe lokacje, wątki poboczne, wzbogacić fabułę i zapewne też jakiegoś nowego NPC dorzucą. Także BG2:EE zapowiada sie duzo ciekawiej, niz BG1:EE.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:40   #4
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

grało się, grało. kiedyś kupiłam TŻ'owi kompilację gier rpg, która zawierała BG1, BG2, Neverwinter nights, Planscape Torment i coś jeszcze, ale już nie pamiętam. kosztowało to 50 zł. ale TŻ bidak, jeszcze nie zdążył pograć w to i go dręczę tekstami z baldursa typu: "Minsc i Boo są gotowi" (w ogóle Minsc miał czaderskie teksty ).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 23:28   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Niektóre teksty z Baldur'sa to w ogóle są kultowe i wypadałoby znać :P.

Minsc: Nie ucz chomika dzieci robić!
Khaild: Czas na odrobinę chamstwa i brutalności.
Imoen: Jestem chętna i gotowa! Jestem gotowa!
Minsc: Nabij mi się na miecz nikczemniku, póki możesz, bo ja taki dobry nie będę!
Nalia: Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, ale to, było tak dawno...
Minsc: Widzisz walkę Boo?! Goń Boo! Goń!
Minsc: Minsc i Boo są gotowi!
Aerie: Jestem szybka jak Cziktika (?) szybkołapy.
Minsc: Czyjeś tyłki zostaną rzęsiście skopane!
Minsc: Coooo?! Potrzebuję większego miecz!
Jaheira: Matka natura mogłaby zamieszkać w tym miejscu, trzeba by je tylko oczyścić...
Sprzedawca: Cudam widział, aleee... co najlepsze, zachowałem dla Was!
Nalia: Do diabła z manierami! On jest skończonym draniem, a nazwanie go w ten sposób obraża wszystkich innych drani! (cóż za bulwers, nawet ja, zero wulgarności, wyraziłabym to dużo wulgarniej )
Uciekający Anomen: Dokończymy to... kiedy indziej!
Minsc: Po oczach go Boo! Po oczach! Agrhrhhhhhhhrrrr!
Jaheira: A co teraz? Wyprasować Ci portki?!
Jaheira: Jestem dostatecznie długo na nogach, dozorco niewolników.
Jaheira: Matka natura dajże życie... i ona je odbiera!
Jaheira: Za poległych!
Minsc: W miastach pełno jest zła i zepsucia... dobrze nim potrząśnijmy, i sprawdźmy co wypadnie!
Imoen: Chcesz mi opowiedzieć historię o królach i kapuście? Proszę...
Imoen: Moje ostrze przytnie Cię do właściwych rozmiarów.
Irenicus: Ahh... Dziecię Bhaala się przebudziło. Czas na kolejne... eksperymenty.
Imoen: Tak jak za dawnych lat... no, może oprócz tortur i tego wszystkiego.
Yoshimo: Potrafię zatańczyć na ostrzu noża.
Anomen: Prowadzi mnie... Helm!
Lilarcor: Mój brat to rębajmistrz +12!
Minsc: Ty wskazujesz, a ja walę!
Napotkany krasnolud: Nie pogardził bym łukiem krzepkiego, krasnoludzkiego trunku.
Amelissana: Co?! Nie!!! Jestem nieśmiertelna, ja... jestem boginią!
Minsc: Wszyscy jesteśmy bohatery, Ty i Boo i ja. Chomiki i łowcy z wszystkich krain, radujcie się!
Nalia: Jest zło... Ale jest też i magia, która, jestem pewna, może nam pomóc.
Caspenar: Ooo! Świecuszka!
Kapłan: Mądrość znajdziecie jedynie wśród tych, których uczono.
Nalia: Jestem gotowa na wszystko.
Duregary: Na moc Moradiah (?)!

Btw., każdemu, kto zna grę, polecam obejrzeć:
http://www.youtube.com/watch?v=DhL8iKN3rVA

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-09-14 o 23:45
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 13:35   #6
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

No i dzięki takim tekstom miło się wraca do takich gier.. no i właśnie.. chyba zagram w Baludura od nowa ^^
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 14:13   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Polecam miec w grupie Nalie i Korgana, jego zaczepki w jej stronę sa naprawde przezabawne. Podobno Jansen ma świetne teksty, ale jego w druzynie miałam tylko raz i to krotko .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 15:51   #8
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Zanotowane ;P
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 19:01   #9
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

No ale to tylko moja sugestia, dobieraj sobie druzyne wg wlasnego gustu .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:20   #10
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Ostatni raz grałam w to tak dawno temu, że już nawet nie pamiętam kogo miałam Teraz pora na nowe wybory a Twój na pewno wezmę pod uwagę
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:53   #11
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Mam wieeeelki sentyment do tej serii - przez Was chyba muszę ją odkurzyć

Pamiętajcie że:
http://www.youtube.com/watch?v=Ph0yhtZDWIQ
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 17:35   #12
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Zdecydowanie musisz !

Jest mod, który usuwa to gadanie Fronczewskiego, no ale nie wiem kto to wpadł na pomysł by takiego moda robić... przecież to upominanie ma swój urok .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 22:06   #13
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Nie wiem jak można takie mody robić
Aczkolwiek lekko człowieka szlag trafiał jak któraś sierota z drużyny po raz n-ty się zaplątała gdzieś na mapie i trzeba było na nią czekać

Ech, niech no ja załapię trochę wolnego - już nawet sprawdziłam, czy płyty z grą są na swoi miejscu - będziemy odkurzać!
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 14:09   #14
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez slodkaalicja Pokaż wiadomość
polecam jeszcze Planescape Torment...też świetny tytuł
tylko jest z nią tyciusieńki, maluteńki problem, zaraz po wyjściu z tych lochów, dostaje się questa gdzie trzeba mieć odpowiedni poziom inteligencji, bo inaczej krypta
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 18:44   #15
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
tylko jest z nią tyciusieńki, maluteńki problem, zaraz po wyjściu z tych lochów, dostaje się questa gdzie trzeba mieć odpowiedni poziom inteligencji, bo inaczej krypta
...w sumie tak jak w życiu
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 21:39   #16
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Nie widze problemu, by stworzyc osobny temat o tej grze. Osobiscie jeszcze jej do konca nie przeszłam . Wiec sie nie wypowiem. Opinie slyszalam takie, ze fabule ma ciekawsza od Baldursa, ale ogolnie watki poboczne, klimat, bohaterowie, czy dialogi - juz mniej, nie mniej jest to jeden z klasyków, któych wstyd nie znać . Ja wlasciwie dopiero teraz nadrabiam te kultowe tytuły, od lipca siedze w Falloucie jedynce... Tylko jakos tak ostatnio wiecej czasu wolnego przeznaczam na czytanie ksiazek, niz na gre, to i stoje z tym falloutem tak długo w miejscu.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 13:11   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez slodkaalicja Pokaż wiadomość
Swojego czasu bardzo się pasjonowałam światem D&D, ba czytałam nawet książki (choć szczególnie tak z BG była baaaardzo kiepska ) i powiedziałabym tak

Planescape Torment: Niesamowicie wciągający choć specyficzny klimat, świetnie stworzone postaci, fabuła przepiękna - walka potraktowana po macoszemu

Icewind Dale: Zupełnie w drugą stronę - liczy się to czy się ma silne wojowniczki, ewentualnie wojowników i resztę drużyny. Fabuła ładna, ale jednak miałam niewielki wpływ na jej przebieg.

Baldur's Gate: Wypośrodkowane, fabuła absolutnie piękna, ale może nie aż tak wciągająca jak w PT natomiast walka również wymagająca, ale nie do tego stopnia co w ID

Wszystkie 3 są świetne ach..podaję tytuły i rozbijam topic a miał być tylko o BG
Z klasyków ''tego typu'' nalezy jeszcze wymienic Neverwinter nights oraz Fallout'a. Ale na nie przyjdzie czas w osobnym wątku .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:25   #18
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nie widze problemu, by stworzyc osobny temat o tej grze. Osobiscie jeszcze jej do konca nie przeszłam . Wiec sie nie wypowiem. Opinie slyszalam takie, ze fabule ma ciekawsza od Baldursa, ale ogolnie watki poboczne, klimat, bohaterowie, czy dialogi - juz mniej, nie mniej jest to jeden z klasyków, któych wstyd nie znać . Ja wlasciwie dopiero teraz nadrabiam te kultowe tytuły, od lipca siedze w Falloucie jedynce... Tylko jakos tak ostatnio wiecej czasu wolnego przeznaczam na czytanie ksiazek, niz na gre, to i stoje z tym falloutem tak długo w miejscu.
tak jak już ktoś zauważył, PT jest grą o specyficznym klimacie. porównywać PT do BG, to dla mnie, lekkie nadużycie. to są dwa, zupełnie różne światy, inny klimat i historia. w PT też mam postacie, które lubię bardziej niż inne. także, jeśli ktoś nie grał to zachęcam. bo historia piękna na swój sposób, chociaż mi cierpliwości nigdy nie starczyło żeby ją ukończyć.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 14:20   #19
Sonea21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 25
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Miałam okazję pograć w Baldur's Gate swojego czasu ale jakoś nigdy nie dane mi było jej ukończyć, choć dałam się wciągnąć w ten klimat. Chciałam nawet przez pewien czas mieć fryzurę zupełnie jak Nalia A teraz mam takie pytanie, czy któraś z was miała okazję pograć w tę nową edycję? Warto? Wprowadzili istotne zmiany? No i czy w planach jest nowa edycja dwójki? Chciałabym znowu przyłączyć Nalię i Aerie do druży i patrzeć jak z takich cichych dziewczyn stają się wojowniczkami :P :P :P
Sonea21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 16:41   #20
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
tak jak już ktoś zauważył, PT jest grą o specyficznym klimacie. porównywać PT do BG, to dla mnie, lekkie nadużycie. to są dwa, zupełnie różne światy, inny klimat i historia. w PT też mam postacie, które lubię bardziej niż inne. także, jeśli ktoś nie grał to zachęcam. bo historia piękna na swój sposób, chociaż mi cierpliwości nigdy nie starczyło żeby ją ukończyć.
Akurat i BG i PT dzieją sie w Forgotten Realms, czasem nawet bron mozna spotkać tę samą :P. Ale klimat jest faktycznie inny i Tormenta mozna przejsc w ogole bez zadnych walk z tego co wiem.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Sonea21 Pokaż wiadomość
Miałam okazję pograć w Baldur's Gate swojego czasu ale jakoś nigdy nie dane mi było jej ukończyć, choć dałam się wciągnąć w ten klimat. Chciałam nawet przez pewien czas mieć fryzurę zupełnie jak Nalia A teraz mam takie pytanie, czy któraś z was miała okazję pograć w tę nową edycję? Warto? Wprowadzili istotne zmiany? No i czy w planach jest nowa edycja dwójki? Chciałabym znowu przyłączyć Nalię i Aerie do druży i patrzeć jak z takich cichych dziewczyn stają się wojowniczkami :P :P :P
Ta nowa edycja dodaje nowych NPC, areny (czyli pojedynki, nic ponad to) i polepsza grafikę. Podobno kiepska jest, natomiast teraz powstaje enhanced edition do dwójki.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 00:56   #21
mimci_a
Raczkowanie
 
Avatar mimci_a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 58
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość

Ta nowa edycja dodaje nowych NPC, areny (czyli pojedynki, nic ponad to) i polepsza grafikę. Podobno kiepska jest, natomiast teraz powstaje enhanced edition do dwójki.
Kiepska jest Wątki postaci dodatkowych były wręcz śmieszno-bezsensu-krótkie, nowych obszarów było może dwa, trzy. Plus taki, że nie ma problemów ze zgodnością z win7, nie wiem jak by to wyglądało teraz przy starym BG. No i grafika podrasowana. Ja sięgnęłam w celu odświeżenia pamięci i miło było przypomnieć sobie młode lata beztroski. No i chciałam w końcu pokonać Drizzta, bo pamiętam, że mi się poprzednio nie udało
mimci_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 16:16   #22
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mimci_a Pokaż wiadomość
Kiepska jest Wątki postaci dodatkowych były wręcz śmieszno-bezsensu-krótkie, nowych obszarów było może dwa, trzy. Plus taki, że nie ma problemów ze zgodnością z win7, nie wiem jak by to wyglądało teraz przy starym BG. No i grafika podrasowana. Ja sięgnęłam w celu odświeżenia pamięci i miło było przypomnieć sobie młode lata beztroski. No i chciałam w końcu pokonać Drizzta, bo pamiętam, że mi się poprzednio nie udało
Spoiler

W dwójce tez mozna sie z nim zmierzyc, ale pokonanie go jest chyba niemozliwe, tzn. z tego co wiem jest mozliwe, ale bardzo trudne, a posiadajac potem jego bron to az bez sensu grać, bo bez problemu się pokonuje wszystkich przeciwników.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 06:32   #23
laery
Przyczajenie
 
Avatar laery
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 17
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

"Przypomina mi to... dawne czasy."

Wracam do Baldura II regularnie - ostatnio zagrałam w Enhanced Edition i to zdecydowanie nie było to samo. Nic nie przebije starej dobrej polskiej wersji językowej.

Pierwszy Baldur też mi się podoba, ale trochę brakuje mu do dwójki - mapy są mniejsze, postaci nie tak rozbudowane.
laery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 11:28   #24
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Baldur's Gate, moja ukochana seria i pierwsza gra rpg, w jaką grałam! A czy grałyście w dodatek, który niedawno wyszedł? Siege of Dragonspear. To taki pomost między jedynką a dwójką.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 15:23   #25
Szprotqa
Przyczajenie
 
Avatar Szprotqa
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 23
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

A grałyście w Enhanced Edition na Androida? Da sie w to grać na tablecie?
Szprotqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 13:46   #26
cytrynowe_ciasto
Przyczajenie
 
Avatar cytrynowe_ciasto
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 12
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Niedługo Baldur wyjdzie także na konsolach, czyli Switchu, PS4 i XO. Stąd też moje pytanie - czy wiadomo już co z polską wersją w nich? O ile na kompie mozna było sobie samodzielnie zmodować gre, tak na konsolach to juz nie wchodzi w grę.
cytrynowe_ciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 19:57   #27
laery
Przyczajenie
 
Avatar laery
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 17
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

A więc... zapowiedziana trzecia część serii!
laery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 13:34   #28
Liszja
Raczkowanie
 
Avatar Liszja
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 182
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez laery Pokaż wiadomość
A więc... zapowiedziana trzecia część serii!
Szkoda, że póki co nie zapowiada sie na polski dubbing i beda same napisy
Liszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 18:45   #29
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Ktoś może już grał i ma jakieś opinie na temat trzeciej części Wrót Baldura?
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-03, 23:24   #30
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Baldur's Gate - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Ktoś może już grał i ma jakieś opinie na temat trzeciej części Wrót Baldura?
Wcześniej mi umknęło.
Ja niestety grałam. Nie skończyłam pierwszego aktu (a tyle było w early accessie). Gra była dla mnie nie do przełknięcia. Oprócz ładnych widoków nie ma tam nic wartego uwagi.
Mechanicznie jest to Divinity Original Sin. Ale w tym przypadku to nie jest komplement. Tzn mechanika DOS była fajna, ale jeśli Larian chciał dalej robić DOS, to powinien robić DOS3, a nie Baldura trzeciego.
Najbardziej boleli mnie towarzysze. Niestety nie byłam w stanie ich ani trochę polubić. Uczucie było odwzajemnione, bo większość z nich była w stosunku do gracza opryskliwa, albo wręcz chamska. Mimo że otwarcie pokazywali, że gardzą graczem, to i tak po kilku dniach wspólnej podróży wszyscy zgodnie zaczęli proponować mi seks. Mimo, że nawet mojej postaci nie lubili.
Kolejna sprawa - jeśli zna się lore D&D, to się wie, że pożeracze umysłów z którymi spotykamy już na samym początku gry, powinny roznieść niskopoziomowego gracza. Ba, one są w stanie roznieść całkiem nieźle wypoziomowaną drużynę. To nie jest stworzenie na poziomie szczurów z piwnicy i boli mnie, że tak zostało potraktowane.
Wkurzało mnie też trochę rzeczy przy tworzeniu postaci (brak charakteru, ograniczeń rasowych i klasowych, etc), ale to niestety wina piątej wersji D&D. To doprowadza do takich absurdalnych sytuacji, że kapłan (który swoją moc i swoje zaklęcia czerpie od swojego boga) może być ateistą. A paladyn może być chaotyczny zły (co w poprzednich wersjach by sprawiło że paladynem by przestał być) No to się nie klei.
Szczerze mówiąc grałam w to zaraz po ukazaniu się, ale było to tak bardzo "mehhh", że już nawet nie pamiętam kiedy to było.
Po prostu zamiast typowego dla gier D&D poczucia że oto wyruszam na podróż życia, że przede mną epicka przygoda, miałam poczucie że czeka mnie gehenna w towarzystwie bandy która nie chce ze mną podróżować, nie lubi mnie i że wszyscy jesteśmy tam za karę. Gdyby był za to odpowiedzialny jakiś dobry storyteller, to dałoby się to jakoś pozbierać i zrobić dobrą psychodramę, ale w tym wykonaniu było to po prostu męczące. A na deser było gimnazjalne poczucie humoru. Jedyny śmiech jaki udało im się u mnie wywołać to nerwowy chichot zażenowania.
Całościowo jest to dla mnie cholernie przykre, bo jednak na Baldurze się wychowałam, a gry D&D były dla mnie bardzo ważne. I teraz musiałam oglądać jak ktoś je sprowadził do tak żenującego poziomu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Atavish
Czas edycji: 2020-12-03 o 23:30
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Gry komputerowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-06 10:19:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.