Werona i okolice. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-15, 21:47   #1
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567

Werona i okolice.


Cześć!
Wybieramy się na tygodniowy urlop do Werony. Mamy zamiar pozwiedzać też najbliższe okolice. W necie znalazłam tylko sztampowe przykłady punktów "do zaliczenia" na trasie typowo turystycznej. Podpowiecie gdzie iść, co należy zobaczyć, zjeść, porobić, aby nie spędzić wakacji na strzelaniu kolejnej fotki kościółka?
Z góry dzięki za pomoc!
PS. Wyjazd na początku kwietnia.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 12:14   #2
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Werona i okolice.

Byłam w Weronie przed wczoraj.
Piękne miasto.
Oczywiście posąg Julii, balkon, zamek, most.
Arena. Mnóstwo fajnych restauracji.
Restauracja Ippopotam naprzeciwko Areny - pizza niezbyt dobra.
Ale kawa pycha.
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 15:08   #3
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Pinklady Pokaż wiadomość
Byłam w Weronie przed wczoraj.
Piękne miasto.
Oczywiście posąg Julii, balkon, zamek, most.
Arena. Mnóstwo fajnych restauracji.
Restauracja Ippopotam naprzeciwko Areny - pizza niezbyt dobra.
Ale kawa pycha.
Super a w jakich mniej wieceh cenach plasowaly sie obiady? Wloska pizza, makarony, kawa?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:46   #4
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Super a w jakich mniej wieceh cenach plasowaly sie obiady? Wloska pizza, makarony, kawa?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a jest jakas inna pizza niz wloska? przeciez to wloskie danie

najtansza pizza Margherita na wynos kosztuje jakies 3-4 euro, w restauracji od 10 w gore ,poza centrum mozna juz za 5 euro znalesc.

kawa....to zalezy jaka, ogolnie szybie espresso kosztuje od 80 centow, w miejscach turystycznych jakies 2,50 euro (ja kawy nie pijam, wiec to tak orientacyjnie) makaron, klasyczna pasta al pomodoro to ok 10 euro , jesli chcesz jadac w centum lub ogolnie miejscach turystycznych to nie polecam, poniewaz ceny nie tylko sa duzo wyzsze, ale jakos jest duzo nizsza, ktos kto sie nie zna na wloskiej kuchni, lub nie mieszka w Italii i nie wie jak to dziala duzo na tym traci, to znaczy na smaku, polacam szukac nieduzych restauracyjek ukrytych w waskich uliczkach, tam przewaznie ceny sa nizsza ,a roznica w smaku i swiezosci potraw ogromna, na odkrywanie smakow italii turystyczne okolice nie sa odpowiednie, same mrozonki
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:56   #5
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
a jest jakas inna pizza niz wloska? przeciez to wloskie danie

najtansza pizza Margherita na wynos kosztuje jakies 3-4 euro, w restauracji od 10 w gore ,poza centrum mozna juz za 5 euro znalesc.

kawa....to zalezy jaka, ogolnie szybie espresso kosztuje od 80 centow, w miejscach turystycznych jakies 2,50 euro (ja kawy nie pijam, wiec to tak orientacyjnie) makaron, klasyczna pasta al pomodoro to ok 10 euro , jesli chcesz jadac w centum lub ogolnie miejscach turystycznych to nie polecam, poniewaz ceny nie tylko sa duzo wyzsze, ale jakos jest duzo nizsza, ktos kto sie nie zna na wloskiej kuchni, lub nie mieszka w Italii i nie wie jak to dziala duzo na tym traci, to znaczy na smaku, polacam szukac nieduzych restauracyjek ukrytych w waskich uliczkach, tam przewaznie ceny sa nizsza ,a roznica w smaku i swiezosci potraw ogromna, na odkrywanie smakow italii turystyczne okolice nie sa odpowiednie, same mrozonki
Niewloska pizza jest pizza z mrozonki. Albo polski placek chlebowy nazwany pizza :p
Dzieki bardzo za rady! Z pewnoscia sie zastosujemy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:03   #6
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Niewloska pizza jest pizza z mrozonki. Albo polski placek chlebowy nazwany pizza :p
Dzieki bardzo za rady! Z pewnoscia sie zastosujemy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To musze Cie rozczarowac, w WIEKSZOSCI restauracji w turystycznych miejscowosciach w Italii podaje sie mrozonki gwarantuje Ci to, tazke polecam restauracje, w ktorych mozna na wlasne oczy zobaczyc jak sie przygotowuje pizze z pieca
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:08   #7
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
To musze Cie rozczarowac, w WIEKSZOSCI restauracji w turystycznych miejscowosciach w Italii podaje sie mrozonki gwarantuje Ci to, tazke polecam restauracje, w ktorych mozna na wlasne oczy zobaczyc jak sie przygotowuje pizze z pieca
Takie swietokradztwo na wlasnym dobrze narodowym...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 17:16   #8
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Werona i okolice.

Ceny są bardzo różne w zależności od miejsca.
Pizza od 9 euro (margarita) do ok 14-15 za bardziej wypasioną z szynką Prosciuto. Kawa - zależy jaka - latte czy cappuccino od 2 euro wzwyż w zależności od restauracji.
Lody na gałki od 2 euro za gałkę do nawet 3,50.
Warto zajrzeć do sklepu z kosmetykami Kiko, tajne promocje i ogólnie dobre ceny.
Jak masz dzieci to duży sklep Disneya - od ubrań, po zabawki, gadżety z bajek.
Grobowiec Julii i muzeum - wstęp 1 euro.
Wstęp do Areny 6 euro.
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:21   #9
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Pinklady Pokaż wiadomość
Ceny są bardzo różne w zależności od miejsca.
Pizza od 9 euro (margarita) do ok 14-15 za bardziej wypasioną z szynką Prosciuto. Kawa - zależy jaka - latte czy cappuccino od 2 euro wzwyż w zależności od restauracji.
Lody na gałki od 2 euro za gałkę do nawet 3,50.
Warto zajrzeć do sklepu z kosmetykami Kiko, tajne promocje i ogólnie dobre ceny.
Jak masz dzieci to duży sklep Disneya - od ubrań, po zabawki, gadżety z bajek.
Grobowiec Julii i muzeum - wstęp 1 euro.
Wstęp do Areny 6 euro.
Podalas cennik dla turystow w centrum miasta, mozna zjesc taniej i smaczniej trzeba tylko umiec i chciec, jak komus zalezy na jakosci

Puolatar - wiesz, ze przecietny turysta nie odrozni prawdziwego danie, swiezego od mrozonki , jak ktos nie zna na wylot wloskich smakow, to nie poczuje roznicy , dlatego wiekszosc wlochow podrozujacych po wlasnym kraju, szerokim lukiem unika restauracji dla turystow , w centrum, mrozonki sa bardziej oplacalnie, im wychodzi szybciej i taniej, a turysta placi tyle co za swizy produkt, a czasem nawet i wiecej , to takie typowe wloskie cwaniastwo, nawet nie wiesz jak wlosi potrafa turystow w bambuko robic
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 20:32   #10
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Podalas cennik dla turystow w centrum miasta, mozna zjesc taniej i smaczniej trzeba tylko umiec i chciec, jak komus zalezy na jakosci

Puolatar - wiesz, ze przecietny turysta nie odrozni prawdziwego danie, swiezego od mrozonki , jak ktos nie zna na wylot wloskich smakow, to nie poczuje roznicy , dlatego wiekszosc wlochow podrozujacych po wlasnym kraju, szerokim lukiem unika restauracji dla turystow , w centrum, mrozonki sa bardziej oplacalnie, im wychodzi szybciej i taniej, a turysta placi tyle co za swizy produkt, a czasem nawet i wiecej , to takie typowe wloskie cwaniastwo, nawet nie wiesz jak wlosi potrafa turystow w bambuko robic
My wlasnie z tych, co raczej zapuszczaja sie w malo uczeszczane uliczki
Nie tylko Wlosi tak robia. Bylam w Portugalii i dobrze, ze odwiedzalam przyjaciol, bo oni wiedzieli gdzie sa knajpy dla turystow i dla lokalsow
Jakiego rodzaju kosmetyki sa w tym sklepie? Znacie moze jakies wloskie naturalne marki kosmetykow, nad ktorymi warto sie zatrzymac?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 20:51   #11
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
My wlasnie z tych, co raczej zapuszczaja sie w malo uczeszczane uliczki
Nie tylko Wlosi tak robia. Bylam w Portugalii i dobrze, ze odwiedzalam przyjaciol, bo oni wiedzieli gdzie sa knajpy dla turystow i dla lokalsow
Jakiego rodzaju kosmetyki sa w tym sklepie? Znacie moze jakies wloskie naturalne marki kosmetykow, nad ktorymi warto sie zatrzymac?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Wez pod uwage fakt, ze male restauracyjki ukryte w zaukach nie zawsze sa dobre i tanie to nie jest regula, a ceny znam na wylot.....11 lat mieszkania w Italii to sie wie


Ja nie chce za bardzo krytykowac, ale wloska kosmetyka to totalna porazka, maja koszmarnie ubogi wybor i na dodatek jakos jest kiepska, znacze lepsze sa nasze polskie kosmatyki, a najlepsze te francuskie ,apteczne lub hypoalergiczne na bazie wody termalnej, goroco polecam.


a jak koniecznie musza byc wloskie to sproboj " Bottega verde"
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 21:37   #12
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Wez pod uwage fakt, ze male restauracyjki ukryte w zaukach nie zawsze sa dobre i tanie to nie jest regula, a ceny znam na wylot.....11 lat mieszkania w Italii to sie wie


Ja nie chce za bardzo krytykowac, ale wloska kosmetyka to totalna porazka, maja koszmarnie ubogi wybor i na dodatek jakos jest kiepska, znacze lepsze sa nasze polskie kosmatyki, a najlepsze te francuskie ,apteczne lub hypoalergiczne na bazie wody termalnej, goroco polecam.


a jak koniecznie musza byc wloskie to sproboj " Bottega verde"
Super, dzięki za dobre rady! Wezmę sobie do serca
Miałam nadzieje, że uda mi się upolować jakieś dobre i interesujące kosmetyki przy okazji tego wyjazdu. Szkoda, że nie ma nic szczególnie ciekawego
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 21:50   #13
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Super, dzięki za dobre rady! Wezmę sobie do serca
Miałam nadzieje, że uda mi się upolować jakieś dobre i interesujące kosmetyki przy okazji tego wyjazdu. Szkoda, że nie ma nic szczególnie ciekawego
Wiesz, mi wloskie kosmetyki nie odpowiadaja, chociazby z tego wzgledu, ze ogolnie slowianki maja delikatniesza cere od wloszek i dla mnie na przyklad sa zdecydowanie za "ostre", dostaje po nich alergii, pozatym niestety ale wlosi maja bardzo ubogi wybor swoich krajowych kosmetykow, ja zawsze sobie przywoze kosmetyki z PL, bo nasze sa duzo lepsze jakosciowo no i mamy ogromny wybor, ale jesli chodzi o te naturalne, to jedynie Bottega verde moge ci spokojnie polecic, jak Cie tak interesuja wloskie kosmetyki to wejdz na watek emigrantek z Italii, tam sa dziewczyny ktore bardzo sie kwestiami kosmetycznymi interesuja i cos Ci na pewno dorzadza
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 22:02   #14
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Wiesz, mi wloskie kosmetyki nie odpowiadaja, chociazby z tego wzgledu, ze ogolnie slowianki maja delikatniesza cere od wloszek i dla mnie na przyklad sa zdecydowanie za "ostre", dostaje po nich alergii, pozatym niestety ale wlosi maja bardzo ubogi wybor swoich krajowych kosmetykow, ja zawsze sobie przywoze kosmetyki z PL, bo nasze sa duzo lepsze jakosciowo no i mamy ogromny wybor, ale jesli chodzi o te naturalne, to jedynie Bottega verde moge ci spokojnie polecic, jak Cie tak interesuja wloskie kosmetyki to wejdz na watek emigrantek z Italii, tam sa dziewczyny ktore bardzo sie kwestiami kosmetycznymi interesuja i cos Ci na pewno dorzadza
Ja mam tak samo jak Ty. Mieszkam obecnie w Finlandii i prawie wszystkie kosmetyki, które mam są z Polski. Tutaj rynek jest niesamowicie wąski i nie ma żadnej w zupełności naturalnej, rodzimej marki... Liczyłam, że przywiozę coś do uzupełniania zapasów. Nic to!
A co innego polecisz? Warto kupić oliwę i inne produkty spożywcze? Są sklepy, gdzie można nabyć eko/naturalnie wyrośnięte, a później przerobione jedzonko (suszone pomidory i pulpa... mam zajoba na ich punkcie )?
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 22:53   #15
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo jak Ty. Mieszkam obecnie w Finlandii i prawie wszystkie kosmetyki, które mam są z Polski. Tutaj rynek jest niesamowicie wąski i nie ma żadnej w zupełności naturalnej, rodzimej marki... Liczyłam, że przywiozę coś do uzupełniania zapasów. Nic to!
A co innego polecisz? Warto kupić oliwę i inne produkty spożywcze? Są sklepy, gdzie można nabyć eko/naturalnie wyrośnięte, a później przerobione jedzonko (suszone pomidory i pulpa... mam zajoba na ich punkcie )?
Jesli chodzi o oliwe to tylko wloska! polecam tez sery, ale nie te supermarketowe, najlepiej kupowac w osiedlowych sklepikach gdzie maja codziennie swieze produkty, parmezan, mozzarella di bufala (orginalna z poludnia wloch) swieza to poprostu niebo w gebie, polpa di pomodoro, w sumie dla mnie wszystkie smakuja prawie tak samo, ser gorgonzola albo pecorino romano , wszystko koniecznie swieze, ja jestem wegetarianka, ale jesli lubisz mieso to polecam salami w kazdej postaci , zwlaszcza te pikantne z Calabrii (kiedys jadlam mieso )
surowa szynke parmenska (prosciuto crudo) uuuu duzo tego jest ,ale warto!
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 23:09   #16
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o oliwe to tylko wloska! polecam tez sery, ale nie te supermarketowe, najlepiej kupowac w osiedlowych sklepikach gdzie maja codziennie swieze produkty, parmezan, mozzarella di bufala (orginalna z poludnia wloch) swieza to poprostu niebo w gebie, polpa di pomodoro, w sumie dla mnie wszystkie smakuja prawie tak samo, ser gorgonzola albo pecorino romano , wszystko koniecznie swieze, ja jestem wegetarianka, ale jesli lubisz mieso to polecam salami w kazdej postaci , zwlaszcza te pikantne z Calabrii (kiedys jadlam mieso )
surowa szynke parmenska (prosciuto crudo) uuuu duzo tego jest ,ale warto!
Jesteś cudowna! Wielkie dzięki! Dobrze, że mamy dużą walichę. Będzie gdzie ładować!
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 23:29   #17
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Jesteś cudowna! Wielkie dzięki! Dobrze, że mamy dużą walichę. Będzie gdzie ładować!
zycze milego pobytu i ...smacznego!
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:04   #18
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Werona i okolice.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
zycze milego pobytu i ...smacznego!
Dzieki!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 21:03   #19
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Werona i okolice.

Sklep z kosmetykami Kiko to tylko kolorówka, make up, chociaż kupiłam tam szampon do włosów i żel brązujący;-)
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 19:04   #20
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Werona i okolice.

Dzieki za wszystkie rady! Przydadza sie z pewnoscia!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 21:15   #21
Arkona
Raczkowanie
 
Avatar Arkona
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Werona i okolice.

Wszystko tylko nie balkonik Julii. Rzeźba z wymacanym cycem, ściany obklejone gumą do żucia i tłum Japończyków :/
Zobacz arenę (taka jak koloseum w Rzymie) i przejdź się nad rzeką. Werona oferuje też fantastyczną wręcz ilość zabytków po Cesarstwie Rzymskim, gdzie nie pójdziesz tam natkniesz się na akwedukt, mur, bramę czy inny zabytek mający ponad 2000 lat.
Arkona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-02 22:15:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.