Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-17, 17:30   #2461
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny, jaką konsystencje bedzie mieć takie mazidło?

80% olejów plynnych w temp. pokojowej
10% wosku pszczelego
10% masła cupuacu

chciałabym tego tłusciocha o takiej miękkiej, "maściowatej" czy raczej maślanej konsystencji wystarczy tych zagęszczaczy w takich ilosciach? wolałabym nie przeginac z woskiem zeby nie zapychał, no i nie chciałabym marnowac produktów na zabawę i samodzielne poszukiwanie własciwych proporcji

pomożecie?

Edytowane przez Julianka_7oo7
Czas edycji: 2011-01-17 o 18:22
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 11:16   #2462
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy liposomy (a dokładnie ekstrakt wyszczuplający) mogę wymieszać ze zwykłym balsamem do ciała np.ujędrniającym nivea i dodać do tego kofeinę + mocznik ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 12:10   #2463
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chcę kupić spirulinę i używać jej jako maseczki na twarz.Na ile użyć powinno starczyć 10 g?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 17:39   #2464
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

zależy jak grubo i czy z czymś zmieszasz czy samą... na pewno na kilka użyć, i na pewno mniej niż 6. Ja polecam zmieszać z kwasem hiarulonowym, bo spirulina błyskawicznie zasycha na twarzy i trochę "ciągnie"

Pozdrawiam.
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 02:00   #2465
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nowość:

http://www.zrobsobiekrem.pl/?438,hydromanil
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 07:17   #2466
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

widziałam ten hydromanil. a rozszyfrujesz mi proszę jego INCI?
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 13:45   #2467
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Woda, gliceryna, hydrolizowana guma tara, guma tara (czyli "trójwymiarowa koloidalna matryca polisacharydowa z drzewa tara, zawierająca w sobie, pozyskiwane drogą kontrolowanej hydrolizy enzymatycznej, oligosacharydy tej samej rośliny" ), konserwanty - fenoksyetanol i sorbinian potasu.

Hydromanil z Mazideł ma inny układ konserwujący (Phenonip - fenoksyetanol i zestaw parabenów) i zawiera dodatkowo glikol propylenowy.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 14:34   #2468
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziękuję!
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 20:31   #2469
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Bardzo proszę o radę. Kończy mi się krem anty-aging . Stosuję go na noc. W tej chwili jest niedostępny, a nie chcę zamawiać wszystkich składników osobno i zamieniać hydrolatu różanego. Nie mam doświadczenia w kręceniu kremów, a nie chcę zepsuć. Przeczytałam, że podobnie działa to serum . Tylko czy mogę stosować tylko serum, zamiast kremu?
Mam tłustą trądzikową cerę (teraz bez wyprysków, raz na jakiś czas coś się trafi), 30 lat i w zasadzie nie mam zmarszczek.
Sama nie wiem co zamówić i trochę się pogubiłam. Kremu na dzień nie potrzebuję.

Dopisek:
Dostałam dziś maila, że krem jest dostępny.
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2011-01-24 o 11:31
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 13:39   #2470
dagunianiunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Kwas glikolowy -70%

Witam,
Mam pytanie czy ktoś używał tego kwasu bezpośrednio w stężeniu 70% jako peeling.Kilka razy robiłam peeling chemiczny w gabinecie dermatologa 400 zł -efekt oszałamiający ,po moich grudowatych pryszczach ani śladu ...na ok 2 miesiące.Na stronie zsk -11.80
Aktualnie mieszkam za granica i wizyta u dermatologa to 4x400 zl .
Postanowiłam samodzielnie wykonać peeling w warunkach domowych ,jednak mam pewne obawy czy produkty z tej strony są dobrej jakości...

PS.
Na amazon-ie znalazłam także specjalny zestaw do wykonania zabiegu

http://www.amazon.com/Tru-Solutions-...5875266&sr=1-2

POMOCY
mam dylemat który produkt wybrać -jak myślicie czy one się czymś różnią .Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam .Dagmara
dagunianiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 23:56   #2471
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja rowny tydzien temu wplacilam pieniadze i do dzisiaj ani widu ani słychu przesyłki ehhhh napisalam do nich, zobaczymy ...
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 00:06   #2472
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dagmaro, przedmiotem obaw powinna być nie jakość kwasów dostępnych w ZSK (są przeznaczone do stosowania w kosmetykach, więc ich jakość jest kontrolowana), tylko kompetencje osoby, która chce wykonać peeling wysokoprocentowy samodzielnie. Skoro pytasz o różnice między interesującymi Cię produktami, to najwidoczniej nie orientujesz się w temacie na tyle, żeby zrobić taki peeling bezpiecznie w domu. Peelingi profesjonalne są niestety drogie, jednak płaci się nie tylko za preparat, ale również za fachowość i bezpieczeństwo wykonania.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-01-25 o 00:08
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 07:21   #2473
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Lorri. A masz może pomysł w czym to wykorzystać? Z tego co przeczytałam to nie jestem pewna czy na twarz można.
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:25   #2474
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja nie Lorri ale na stronie jest zastosowanie
Zródło strona ZSK:
Działanie powierzchniowe: natychmiastowe nawilżenie
W związku z tym, że galaktomannany, z powodu dużych rozmiarów cząsteczek, nie mogą penetrować skóry, pozostają one na powierzchni warstwy rogowej, przyczyniają się do uzyskania efektu natychmiastowego nawilżenia, nadającego skórze bardziej jednorodny wygląd. Ograniczają transepidermalna utratę wody.

Działanie wewnętrzne: akumulacyjne nawilżenie i regulacja łuszczenia
Galakto-manno-oligosacharydy dzięki małym rozmiarom cząsteczek penetrują warstwę rogową stając się integralną częścią naskórka, gdzie wzmacniają efekt nawilżenia. Regularna aplikacja HYDROMANILU zachowuje na skórze trójwymiarową matrycę przez dłuższy czas, pozwalając na stopniowe uwalnianie z niej cząsteczek, w zależności od ich wielkości. Oligosacharydy zawarte w matrycy przenikają z zewnętrznej powierzchni warstwy rogowej do jej wnętrza w następujący sposób:
· najmniejsze cząsteczki, które są łatwiej uwalniane z koloidalnej matrycy, docierają do najbardziej wewnętrznych pokładów warstwy rogowej;
· największe cząsteczki, które potrzebują na to więcej czasu, zajmują miejsce na powierzchni warstwy rogowej.

Zastosowanie:
  • Natychmiastowe działanie nawilżające sprawia, że Hydromanil zalecany jest do produktów kosmetycznych do pielęgnacji twarzy i ciała (sole do kąpieli, mleczka do ciała, kremy do rąk).
  • Akumulacyjne i długotrwałe działanie czyni Hydromanil odpowiednim do wykorzystania w produktach przeznaczonych dla skóry suchej, zniszczonej i dojrzałej.
  • Zdolność regulowania procesem złuszczania sprawia, że Hydromanil nadaje się również do kosmetyków mających na celu poprawę wyglądu skóry (efekt gładkości, elastyczności, miękkości).
  • Dzięki wysokiej zdolności nawilżającej Hydromanil stosować można także w produktach do włosów, takich jak szampony i lotiony, ze względu na poprawę pewnych fizycznych właściwości włosów, (np. łamliwość).
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 17:16   #2475
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hanko301, zajrzyj do receptariusza Mazideł (linki do receptur pod opisem hydromanilu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:03   #2476
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam olejek myjący do dzioba pachnotka-migdal wykonany z gotowego zestawu wg. instrukcji - "wlać, wymieszać", ale...
no właśnie, jest bardzo tłusty, nie domywa i słabo się "mleczy"
Wcześniej miałam z BU i był zdecydowanie mniej tłusty i bardzo mleczny po dodaniu wody. Teraz myję twarz dwa razy i nie domywam, a co gorsze, po umyciu skóra robi się bardzo ściągnięta.
I teraz pytanie, czy możliwe, że w zestawie było za mało emulgatora - mam więcej, wiec mogalbym dodać... może będzie lepiej zmywał
I co zrobić z tym ściąganiem twarzy??? Możliwe, że tak działa na mnie któryś ze składników???
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:12   #2477
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja sie zaczynam martwic 21 podobno wysłali priorytetem a do dzisiaj cisza, pani podała mi przed wczoraj nr nadania ale jak wpisuje to wyswietla sie info ze takiej paczki nie ma w systemie
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 21:06   #2478
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
zależy jak grubo i czy z czymś zmieszasz czy samą... na pewno na kilka użyć, i na pewno mniej niż 6. Ja polecam zmieszać z kwasem hiarulonowym, bo spirulina błyskawicznie zasycha na twarzy i trochę "ciągnie"

Pozdrawiam.

Dziękuję.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 23:51   #2479
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Mam olejek myjący do dzioba pachnotka-migdal wykonany z gotowego zestawu wg. instrukcji - "wlać, wymieszać", ale...
no właśnie, jest bardzo tłusty, nie domywa i słabo się "mleczy"
Wcześniej miałam z BU i był zdecydowanie mniej tłusty i bardzo mleczny po dodaniu wody. Teraz myję twarz dwa razy i nie domywam, a co gorsze, po umyciu skóra robi się bardzo ściągnięta.
Dobrze, że piszesz Właśnie znalazłam na stronie ZSK gotowe zestawy i do tego duży wybór zupełnie innych olejków myjących niż w BU, i nabrałam na nie ogromnej ochoty. Myślałam właśnie o tym pachnotka - migdał, ale chyba nie będę ryzykować.
Różnica może być spowodowana użyciem innego emulgatora, może ten ci akurat nie pasuje. Tak sobie jeszcze myślę, na stronie ZSK podają jak mamy używać tego olejku, niby na wacik i tym wacikiem po twarzy. Może tylko tak się sprawdza, a w normalny sposób nie domywa (?) Fajnie jakby ktoś, kto używa jakiegoś olejku z ZSK zabrał głos. Bardzo jestem ciekawa, czy twoja opinia jest odosobniona czy powszechna, i czy dotyczy wszystkich gotowych olejków czy tylko tego konkretnego.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 07:22   #2480
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wiesz co, mam i używam kilku innych produktów ZSK i jestem bardzo zadowolona, ale fakt, że z emulgatorem tylko tego... może rzeczywiście źle go toleruję i przesusza No bo to raczej nie kwestia olejów...
A może nie domywa, bo emulgatora jest za mało???

Wiesz, wacikiem też próbowałam i też mi średnio idzie, a poza tym to lekko upierdliwe.

Rzeczywiście chyba warto poczekać na opinię innej użytkowniczki
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-01-28 o 07:36
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 07:27   #2481
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Mam olejek myjący do dzioba pachnotka-migdal wykonany z gotowego zestawu wg. instrukcji - "wlać, wymieszać", ale...
no właśnie, jest bardzo tłusty, nie domywa i słabo się "mleczy"
Wcześniej miałam z BU i był zdecydowanie mniej tłusty i bardzo mleczny po dodaniu wody. Teraz myję twarz dwa razy i nie domywam, a co gorsze, po umyciu skóra robi się bardzo ściągnięta.
I teraz pytanie, czy możliwe, że w zestawie było za mało emulgatora - mam więcej, wiec mogalbym dodać... może będzie lepiej zmywał
I co zrobić z tym ściąganiem twarzy??? Możliwe, że tak działa na mnie któryś ze składników???
Też miałam olejki myjące ZSK i też miałam wrażenie tłustości po umyciu dlatego z nich zrezygnowałam. Jeden wyrzuciłam, drugiego nie wykonałam więc przynajmniej oleje się nie zmarnowały.
Za to olejek z BU bardzo lubię i sama też robiłam olejki myjące na tym emulgatorze (jest dostępny na mazidłach).
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:23   #2482
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja również nie byłam zadowolona z olejku myjącego pachnotka-migdał Zsk
Użyłam z dwa razy i odstawiłam. Nie zmywał makijażu, szczypał w oczy i zostawiał tłustą powłokę
Polecam olejek myjący Bu bezzapachowy, choć sama testuję samorobiony na oleju słonecznikowym ze sklepu

Edytowane przez durka
Czas edycji: 2011-01-28 o 22:24
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:47   #2483
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam dwa olejki: pachnotka-migdał i czarnuszka-migdał. Po pachnotce skóra jest bardzo tłusta, po czarnuszce mniej, ale również zostawia tłustą powłokę.
Jeśli chodzi o zmywalność makijażu, oceniam dobrze (ale muszę się mocno i długo natrzeć i dać większą ilość olejku). Usuwanie makijażu olejkiem nie jest dla mnie zbyt komfortowe (nie mam porównania do BU).
Po olejkach koniecznie muszę przetrzeć twarz hydrolatem i on usuwa trochę tłustą warstwę. Ale nie jestem zadowolona. Spróbuję jednak jeszcze poużywać na zmianę ze sklepowym żelem do mycia twarzy.
Czy te olejki mogą powodować zapychanie porów?
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 14:35   #2484
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Czy te olejki mogą powodować zapychanie porów?
Dziewczyny często piszą, że olejek pomarańczowy z BU je zapycha więc te też pewnie mogą. Ja używałam wszystkich z BU i żaden mnie nie zapchał.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 16:52   #2485
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny często piszą, że olejek pomarańczowy z BU je zapycha więc te też pewnie mogą. Ja używałam wszystkich z BU i żaden mnie nie zapchał.
Dziękuję za informację. Poobserwuję co się będzie działo, będę na zmianę stosowała kosmetyki.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 18:43   #2486
AdaD
Raczkowanie
 
Avatar AdaD
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 190
GG do AdaD
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, help właśnie kompletuje zamówienie z zsk i chciałabym emulgator do robienia lekkiego serum z faza olejówą tak do 20% . Kremów raczej nie przewiduje. Jaki wybrać żeby był najbardziej uniwersalny/najlepszy ?

Edytowane przez AdaD
Czas edycji: 2013-06-27 o 08:09
AdaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 09:18   #2487
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zaciekawiło mnie, czy hydrolizat keretyny używacie tylko do włosów, czy również do paznokci ... Jeśli również do paznokci to jak go stosujecie ?
Na ZSK o keratynie napisane jest : "W odżywkach do pielęgnacji paznokci hydrolizat odbudowuje strukturę płytki, wzmacnia ją, utwardza, zapobiega złamaniom. Szczególnie polecany jest do paznokci żółtych z przebarwieniami, zniszczonych, cienkich o skłonnościach do pękania."
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 17:55   #2488
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Zaciekawiło mnie, czy hydrolizat keretyny używacie tylko do włosów, czy również do paznokci ... Jeśli również do paznokci to jak go stosujecie ?
Najprościej jest dodać keratynę do gotowego kremu. Idealnie nadaje się do tego Babydream Gesichts und Körpercreme. Można również wzbogacić mazidło pantenolem. Idealnym zagęszczaczem będzie olej kokosowy. Efekty takiej kuracji były w moim przypadku doskonałe. Jak tylko nabędę kremik z Rossmanna, sprawdzę proporcje składników i podam objętości na forum.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 08:01   #2489
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny często piszą, że olejek pomarańczowy z BU je zapycha więc te też pewnie mogą. Ja używałam wszystkich z BU i żaden mnie nie zapchał.
Też używałam i nie zapychał, a za to ładnie domywał i obłędnie pachniał

Ukręciałam sobie maseczkę na "bazie" produktów z ZSK -
zmieszałam półtorej łyżeczki miarowej białej glinki, pół łyżeczki spiruliny, trzy krople oleju makadamia, dwie krople kwasu hiaulronowego i wodę mineralną lekko gazowaną. Niestety spirulina śmierdzi... masakrycznie śmierdzi... Dodałam więc olejek eteryczny cedrowy

Efekt: Małż się mnie przestraszył - maska ma kolor głębokiej, ciemnej zieleni
Dzięki olejowi nie zaschła całkowicie, więc wysiedziałam grzecznie 20 minut bez uczucia "ściągnięcia" twarzy. Zmywa się toto koszmarnie i brudzi na zielono, ale warto
Twarz gładziutka, nawilżona, jasna i ewidentnie odprężona. Pięknie wchłaniał się nałożony po maseczce olej, a efekt utrzymał się cały dzień. Polecam algi i glinkę zdecydowanie
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:29   #2490
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Najprościej jest dodać keratynę do gotowego kremu. Idealnie nadaje się do tego Babydream Gesichts und Körpercreme. Można również wzbogacić mazidło pantenolem. Idealnym zagęszczaczem będzie olej kokosowy. Efekty takiej kuracji były w moim przypadku doskonałe. Jak tylko nabędę kremik z Rossmanna, sprawdzę proporcje składników i podam objętości na forum.
Było by super, dziękuję.
Jeżeli można dodać do kremu, to spróbowałabym z tym : klik
Rozumiem, że najlepiej wycisnąć krem do jakiegoś słoiczka i dopiero wymieszać go z keratyną
Pantenol raczej nie pomoże w walce z rozdwajającymi się paznokciami, co ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.