Baza pod makijaż (podkład) - wątek zbiorczy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-22, 17:06   #391
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Mam problem otóż mam skórę mocno tłustą z rozszerzonymi porami, a na policzkach (przy nosie), na nosie i między brwiami często zdarza mi się że skóra się lekko czerwieni.

Mam Bielenda Ogórek-Limonka BB jasny, Bell Perfect Skin 20 light beige oraz Rimmel Wake Me Up True Ivory. Największy problem mam z ostatnim podkładem w partiach gdzie zdarza mi się czerwienić. Więc postanowiłam kupić bazę, ale totalnie się na tym nie znam, a z KWC jest tak, że trzeba wiedzieć co szukać.

Dla mojej skóry wybierać bazę z silikonami czy jakimś szczególnym kolorze lub z składnikiem co nie powoduje dodatkowo przetłuszczania się skóry? Konkretów nie potrzebuje, a tylko to jakiej szukać (jakiego rodzaju, typu, z czym w składzie).
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 21:05   #392
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Mam problem otóż mam skórę mocno tłustą z rozszerzonymi porami, a na policzkach (przy nosie), na nosie i między brwiami często zdarza mi się że skóra się lekko czerwieni.

Mam Bielenda Ogórek-Limonka BB jasny, Bell Perfect Skin 20 light beige oraz Rimmel Wake Me Up True Ivory. Największy problem mam z ostatnim podkładem w partiach gdzie zdarza mi się czerwienić. Więc postanowiłam kupić bazę, ale totalnie się na tym nie znam, a z KWC jest tak, że trzeba wiedzieć co szukać.

Dla mojej skóry wybierać bazę z silikonami czy jakimś szczególnym kolorze lub z składnikiem co nie powoduje dodatkowo przetłuszczania się skóry? Konkretów nie potrzebuje, a tylko to jakiej szukać (jakiego rodzaju, typu, z czym w składzie).
...
ja bym zmieniła podkład,Wake me...średnio się nadaje do przetłuszczającej się skóry,a jak juz to zamiast bazy dała bym korektor na zaczerwienione miejsca...i koniecznie puder sypki na koniec
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 21:12   #393
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ja bym zmieniła podkład,Wake me...średnio się nadaje do przetłuszczającej się skóry,a jak juz to zamiast bazy dała bym korektor na zaczerwienione miejsca...i koniecznie puder sypki na koniec
Mam zielony korektor na zaczerwienienia, ale na nim lekko podkłady jakie mam zmieniają kolor i w świetle słonecznym takim intensywnym widać gdzie użyłam korektora a gdzie nie. Dlatego szukam bazy, ale nie wiem jaka będzie rozsądniejsza, do tego słyszałam że niektóre podkłady źle reagują na bazy z silikonami dlatego wymieniłam te które używam.

Puder używam zawsze bo podkłady bez niego mi znikają w m gieniu oka z buzi.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 21:35   #394
Ender
Wtajemniczenie
 
Avatar Ender
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 610
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Ja też mam rozszerzone naczyńka,do tego skóra już nie pierwszej
młodości .Kupiłam tydzień temu zielona bazę z FM-na buzi wygląda całkiem nieżle,oczywiście daję na nią podkład.Nie wiem jak wpłynie na skórę -stosuję ją dopiero tydzień.
Na pewno nie polecam Clinique podkładu anti redness-wyglądam po niej jak trup tnz.daje na twarzy taki brzydki ,szary odcień.Gasi czerwień,i owszem,ale z nią i resztę kolorów
__________________
Zapraszam do wymiany
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266162
Ender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 13:12   #395
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Mam zielony korektor na zaczerwienienia, ale na nim lekko podkłady jakie mam zmieniają kolor i w świetle słonecznym takim intensywnym widać gdzie użyłam korektora a gdzie nie. Dlatego szukam bazy, ale nie wiem jaka będzie rozsądniejsza, do tego słyszałam że niektóre podkłady źle reagują na bazy z silikonami dlatego wymieniłam te które używam.

Puder używam zawsze bo podkłady bez niego mi znikają w m gieniu oka z buzi.
....
jak juz baza/korektor do zredukowania zaczerwien to raczej w odcieniu zółtym,zielen za bardzo wybija spod podkładów zazwyczaj
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 08:36   #396
terraincognita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Nie zgodzę się Używam zielonej smashboxa (kiedys dostałam próbkę, a potem kupowałam stale próbki na allegro, bo w oryginale dośc droga) - wtapia sie w skórę super, a wszelkie sińce, plamy od słońca czy pajączki znikaja. Jedyna wada: mam wrażenie, ze makijaż się krócej trzyma, po 10 godzinach już jes bardzo zmeczony, a ja czasem potrzebuję, zeby wytrzymał te 12-14.
terraincognita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 16:31   #397
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez terraincognita Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się Używam zielonej smashboxa (kiedys dostałam próbkę, a potem kupowałam stale próbki na allegro, bo w oryginale dośc droga) - wtapia sie w skórę super, a wszelkie sińce, plamy od słońca czy pajączki znikaja. Jedyna wada: mam wrażenie, ze makijaż się krócej trzyma, po 10 godzinach już jes bardzo zmeczony, a ja czasem potrzebuję, zeby wytrzymał te 12-14.
...
zależy od koloru karnacji,na niektórych zielona się wtopi,zółta jest bezpieczniejsza poprostu... za smashboxem nie przepadam,też mam wrażenie,że mocno obniża trwałość makijażu
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 07:15   #398
terraincognita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Ale za to w porównaniu z innymi bazami bardzo długo utrzymuje poziom nawilzenia, świetnie wyrównuje koloryt, no i nie zatyka tak porów. Nie jest zły, tylko jak wiesz, że będziesz sie musiała pokazywać ludziom przez naście godzin, musisz ten makijaż porządnie odświeżyć...

Jedna kosmetyczka "sprzedała" mi za to przy makijażu ślubnym patent, który świetnie przedłuża trwałośc makijazu - jest taka maseczka koktajlowa perfecty z drobinkami złota (rzekomo, chociaż sądząc po cenie, tylko toto koło złota leżało) - trzeba wziąć malutki groszek i delikatnie wklepać w ukończony makijaż, uważając, żeby nie rozmazać - faktycznie działa, nie obciąża, a dodatkowo daje fajny efekt rozswietlenia.
terraincognita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 10:55   #399
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez terraincognita Pokaż wiadomość
Ale za to w porównaniu z innymi bazami bardzo długo utrzymuje poziom nawilzenia, świetnie wyrównuje koloryt, no i nie zatyka tak porów. Nie jest zły, tylko jak wiesz, że będziesz sie musiała pokazywać ludziom przez naście godzin, musisz ten makijaż porządnie odświeżyć...

Jedna kosmetyczka "sprzedała" mi za to przy makijażu ślubnym patent, który świetnie przedłuża trwałośc makijazu - jest taka maseczka koktajlowa perfecty z drobinkami złota (rzekomo, chociaż sądząc po cenie, tylko toto koło złota leżało) - trzeba wziąć malutki groszek i delikatnie wklepać w ukończony makijaż, uważając, żeby nie rozmazać - faktycznie działa, nie obciąża, a dodatkowo daje fajny efekt rozswietlenia.
Dziwne praktyki
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 07:16   #400
MartynaMolenda
Raczkowanie
 
Avatar MartynaMolenda
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: woj. Śląskie
Wiadomości: 30
Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez terraincognita Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się Używam zielonej smashboxa (kiedys dostałam próbkę, a potem kupowałam stale próbki na allegro, bo w oryginale dośc droga) - wtapia sie w skórę super, a wszelkie sińce, plamy od słońca czy pajączki znikaja. Jedyna wada: mam wrażenie, ze makijaż się krócej trzyma, po 10 godzinach już jes bardzo zmeczony, a ja czasem potrzebuję, zeby wytrzymał te 12-14.

To naprawdę zależy od skory i koloru karnacji. Zielone bazy swietnie kryją wszelkie zaczerwienienie ale często sprawiają ze nasza cera jest ziemista po nałożeniu na nie podkładu. Żółta baza czy puder jest zdecydowanie bezpieczniejszy, a czasem wystarczy sam ładnie kryjący podkład. Na dłuższa metę bazy bardzo wysuszaja skore.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://martynamolenda.blogspot.com/ makijażowo - kolorowo

Edytowane przez MartynaMolenda
Czas edycji: 2014-05-07 o 07:18
MartynaMolenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 15:31   #401
terraincognita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
Dziwne praktyki
Najpierw spróbuj ;-) Na smashboxa kładę Estee Lauder double vear, bo tylko on sobie radzi z moimi pajączkami, wyglądając przy tym naturalnie, a nie jak tapeta. Wygląda to ok, ale po dodaniu tych złotych drobinek efek staje się taki, jakbym w ogóle nie miała makijażu, a skóra tak nie wysycha (co przy double vear jest niestety pewnym problemem)

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Martyno, a co sądzisz o kremie infinite moisture dra Brandta wyrównującym koloryt? Mam wrażenie, że on ma jakiś samoopalacz w składzie, bo po nałożeniu zaczyna śmierdzieć prawie jak trwała na włosach, ale koloryt twarzy faktycznie się wyrównuje i to właściwie najlepsza alternatywa dla bazy, jaką znalazłam przy mojej fatalnej cerze (ciąża mi zafundowała plamy, pajączki, sińce pod oczami...)
terraincognita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 15:37   #402
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez terraincognita Pokaż wiadomość
Najpierw spróbuj ;-) Na smashboxa kładę Estee Lauder double vear, bo tylko on sobie radzi z moimi pajączkami, wyglądając przy tym naturalnie, a nie jak tapeta. Wygląda to ok, ale po dodaniu tych złotych drobinek efek staje się taki, jakbym w ogóle nie miała makijażu, a skóra tak nie wysycha (co przy double vear jest niestety pewnym problemem)
Fajnie, że Tobie się to sprawdza ja jednak nie odważyła bym się chodzić cały dzień z maseczką na twarzy
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 14:24   #403
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: niesilikonowa matująca baza pod makijaż - istnieje taka?

Dziewczyny . Szukam bazy pod makijaż lekko wygłaszającj ( pory) dobrej jakościowo , nawilżającej. Często zmieniam podklady i chciałabym izolować teochę moją skórę. Do tej pory stosowałam bazy Guerlain ale chcę spróbować czegoś innego. Wolę żeby baza była z górnej półki w miarę możliwości żeby miała miły skład
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:27   #404
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: niesilikonowa matująca baza pod makijaż - istnieje taka?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Dziewczyny . Szukam bazy pod makijaż lekko wygłaszającj ( pory) dobrej jakościowo , nawilżającej. Często zmieniam podklady i chciałabym izolować teochę moją skórę. Do tej pory stosowałam bazy Guerlain ale chcę spróbować czegoś innego. Wolę żeby baza była z górnej półki w miarę możliwości żeby miała miły skład
może porefessional, ja tą baze bardzo lubię, z tym, że nie nawilża.
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:29   #405
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: niesilikonowa matująca baza pod makijaż - istnieje taka?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Dziewczyny . Szukam bazy pod makijaż lekko wygłaszającj ( pory) dobrej jakościowo , nawilżającej. Często zmieniam podklady i chciałabym izolować teochę moją skórę. Do tej pory stosowałam bazy Guerlain ale chcę spróbować czegoś innego. Wolę żeby baza była z górnej półki w miarę możliwości żeby miała miły skład
...
ooo..zdecydowani Rough Bunny Rough...nawilzająca osnowa! hit mój,matująca tez jest swietna bo bez silikonów.bardzo pielęgnujące są..podobnie jak ich podkłady.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2014-05-14 o 18:31
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:32   #406
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: niesilikonowa matująca baza pod makijaż - istnieje taka?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ooo..zdecydowani Rough Bunny Rough...nawilzająca osnowa! hit mój,matująca tez jest swietna bo bez silikonów.bardzo pielęgnujące są..podobnie jak ich podkłady.
tylko ceny powalają
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:44   #407
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: niesilikonowa matująca baza pod makijaż - istnieje taka?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ooo..zdecydowani Rough Bunny Rough...nawilzająca osnowa! hit mój,matująca tez jest swietna bo bez silikonów.bardzo pielęgnujące są..podobnie jak ich podkłady.
Jesteś niezastąpiona ))) Kupię ta właśnie bazę. Zawsze dobrze wychodzę na Twoich poradach
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:45   #408
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: niesilikonowa matująca baza pod makijaż - istnieje taka?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Jesteś niezastąpiona ))) Kupię ta właśnie bazę. Zawsze dobrze wychodzę na Twoich poradach
...
polecam się
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:46   #409
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: niesilikonowa matująca baza pod makijaż - istnieje taka?

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
może porefessional, ja tą baze bardzo lubię, z tym, że nie nawilża.
Dziękuje ) właśnie chciałam coś nawilżającego. Mam nadzieje że trochę mnie " wyizoluje " od działania podkładów.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 18:46   #410
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: niesilikonowa matująca baza pod makijaż - istnieje taka?

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
tylko ceny powalają
...
noooo...ale miała byc górnopółkowa trzeba polowac na znizki w Dugim
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 12:01   #411
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MartynaMolenda Pokaż wiadomość
To naprawdę zależy od skory i koloru karnacji. Zielone bazy swietnie kryją wszelkie zaczerwienienie ale często sprawiają ze nasza cera jest ziemista po nałożeniu na nie podkładu. Żółta baza czy puder jest zdecydowanie bezpieczniejszy, a czasem wystarczy sam ładnie kryjący podkład. Na dłuższa metę bazy bardzo wysuszaja skore.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wysuszają szczególnie wrażliwą i suchą skóre, dlatego ja używam bazy tylko i wyłącznie od święta
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 13:31   #412
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez BasiaSmoter Pokaż wiadomość
Wysuszają szczególnie wrażliwą i suchą skóre, dlatego ja używam bazy tylko i wyłącznie od święta
...
chyba,że są nawilżające lub liftingująco rozświetlające...lub inne pielęgnujące....jest bardzo wiele gatunków baz.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 00:24   #413
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Czy myślicie, że filtr + baza + podkład to dobry pomysł? Czy to za dużo?

Używam filtra Soraya SPF50 + podkład mineralny, ale po paru godzinach wszystko się warzy, spływa i widać na twarzy "proszek"

Teraz rozważam zmianę minerałów na EL Double Wear. Niektórzy twierdzą, że pod DW konieczna jest baza, a ja nie chcę rezygnować z filtra na rzecz bazy, zależy mi na maksymalnej ochronie skóry przed słońcem.
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 07:36   #414
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
Czy myślicie, że filtr + baza + podkład to dobry pomysł? Czy to za dużo?

Używam filtra Soraya SPF50 + podkład mineralny, ale po paru godzinach wszystko się warzy, spływa i widać na twarzy "proszek"

Teraz rozważam zmianę minerałów na EL Double Wear. Niektórzy twierdzą, że pod DW konieczna jest baza, a ja nie chcę rezygnować z filtra na rzecz bazy, zależy mi na maksymalnej ochronie skóry przed słońcem.
Nie wiem czy pod EL konieczna jest baza( ja nie używam) z pewnością z DW nie splynie ale za to zrobi prawie na 100% ciasto.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 17:48   #415
ashley2020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
Dot.: Baza pod makijaż. Wątek zbiorczy.

Na mojej mieszanej cerze, skłonnej do pękających naczyniek i zaczerwień sprawdziła się zielona baza z Delii. W ofercie jest również z kwasem hialuronowym, rozświetlająca i jeszcze jakaś Kosztuje ponad 20 zł na allegro z wysyłką. Buteleczka z pompką. Cera po nałożeniu jest nieco jaśniejsza, gładsza a podkład nie spływa juz tak szybko jak bez bazy. Polecam
ashley2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:14   #416
Paulina55053
Rozeznanie
 
Avatar Paulina55053
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 735
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Przeczytałam wątek i widzę, że do cery tłustej polecacie baze z RGB a co myślicie o tej ze smashboxa http://www.sephora.pl/Makijaz/Cera/B...Shine/P1389019 ?
Nie ukrywam że smashbox ma cene bardziej kuszacą ale zależy mi na tym żeby podkład nie spływał mi z nosa i ze skóry pod oczami (taki trójkąt mi się tam przetłuszcza bardzo) przez nadmiar łoju DW staje się ruchomy i sciera się. Dodam że swoją cere tłustą nawilżam kremem i dbam ale przy podkłądzie zawsze mi się to dzieje (nie ma znacznia jaki by nie był) . Podkład matowie pudrem ryzowym.
Paulina55053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 21:26   #417
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Dziewczyny ratujcie.
W sobotę mam ślub. Miałam zamówioną kosmetyczkę, ale z próbnego byłam średnio zadowolona, poszłam do drugiej i troszkę lepiej. Jednak najlepiej się czuję i Tż twierdzi, że najładniej wyglądam jak pomaluję się sama.
I teraz help. Nigdy nie używałam bazy pod makijaż, a teraz chyba powinnam. Tylko jaką wybrać, żeby przedłużyć trwałość makijażu i wyglądać perfekcyjnie całą no (no chociaż pół nocy )
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 22:33   #418
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie.
W sobotę mam ślub. Miałam zamówioną kosmetyczkę, ale z próbnego byłam średnio zadowolona, poszłam do drugiej i troszkę lepiej. Jednak najlepiej się czuję i Tż twierdzi, że najładniej wyglądam jak pomaluję się sama.
I teraz help. Nigdy nie używałam bazy pod makijaż, a teraz chyba powinnam. Tylko jaką wybrać, żeby przedłużyć trwałość makijażu i wyglądać perfekcyjnie całą no (no chociaż pół nocy )
...
skąd piszesz? lepszy będzie np fixer w sprayu np z Kryolana
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 22:58   #419
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: Jaka baza pod makijaż (podkład)? - zbiorczy

JA byłam zadowolona z bazy silikonowej Deli ale jej skład był masakryczny... Pełno chemii, kupa parabenów. Teraz mam Dax i skład to 3 składniki w tym najwięcej dimethiconol'u więc silikonowa i to bardzo ale mam wrażenie nieprzyjemnej warstwy... czegoś, tródno powiedzieć czego na twarzy. Działa też średnio więc będę szukać dalej.
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 08:05   #420
martinezik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Bloker potu do twrazy ?

Witam serdecznie, potrzebuje rady pomocy ...
Ostatnio byłam na próbnym makijażu ślubnym i wizażystka przed nałożeniem bazy przetarła mi twarz (ona to tak nazwała) "blokerem" aby twaz się nie swieciła ... Ostatecznie zrezygnowałam z makijażu ślubnego u niej, ale makijaz faktycznie bardzo długo pozostał matowy i chciałabym zainwestowac w taki bloker. Czy doradzicie mi co to był za kosmetyk ? nie mogę nic takiego znaleść ...
martinezik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-02 00:09:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.