Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-02, 12:09   #3871
Daga34
Raczkowanie
 
Avatar Daga34
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 65
Dot.: Ile%tłuszczu W Organizmie To Norma ?

Idealnie jest właśnie posiadać tłuszczu około 20 procent całej masy ciała, nie więcej i nie mniej. Wcale nie ma zasady, że im mniej tym lepiej, pamiętaj o tym
Daga34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 21:56   #3872
kusinka13
Raczkowanie
 
Avatar kusinka13
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 52
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

heja Dziewczyny, veroni hydration podobno jakaś nowość z ekstra pH zblizonym do krwi człowieka cos któras słyszała ? o co chodzi ?
kusinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:26   #3873
Aishinette
Zadomowienie
 
Avatar Aishinette
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam 173 i 55kg wagi- chudnąć z wagi nie chcę, a jednak taki skinny fat ze mnie. :/ Czy tylko siłownia w tym przypadku, w samym w domu nic nie zdziałam?
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych.
Ludzie są albo czarujący, albo nudni."
Aishinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 18:10   #3874
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cześć

Próbuję ułożyć swoją dietę pod kątem proporcji białka, węglowodanów i tłuszczu, ale niestety mam z tym małym problem. Będąc na jednej stronie i prowadząc tam swój dziennik mam dwie opcje
- Procentowy udział składników wg kcal [%]
- Procentowy udział składników wg wagi [%]

Jak już wyczytałam węglowodany powinny stanowić 45-50 % całkowitej energii z pożywienia, białka 20-25%, a tłuszcze 25-30%, tak? Czym mam się zatem kierować - kcal, czy wagą?
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 20:38   #3875
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Cześć

Próbuję ułożyć swoją dietę pod kątem proporcji białka, węglowodanów i tłuszczu, ale niestety mam z tym małym problem. Będąc na jednej stronie i prowadząc tam swój dziennik mam dwie opcje
- Procentowy udział składników wg kcal [%]
- Procentowy udział składników wg wagi [%]

Jak już wyczytałam węglowodany powinny stanowić 45-50 % całkowitej energii z pożywienia, białka 20-25%, a tłuszcze 25-30%, tak? Czym mam się zatem kierować - kcal, czy wagą?
Co do tego jaki ma być rozkład makro to już jest indywidualna sprawa, ja się najlepiej czuję na 90/10/10 w/t/b. Myślę, że taki rozkład jaki podałaś, jest dobry na początek, a potem obserwuj czy Ci to odpowiada, tylko jak coś zmieniasz to daj sobie trochę czasu, a nie stwierdzaj po tygodniu, że nie działa.
Wylicz sobie jak Ci wygodniej, ja zawsze wolałam sobie liczyć procentowo w kaloriach niż na gramy.
Poza tym zawsze masz przelicznik, ile gramów danego makro to ile kcal, więc tak czy siak zamieniać możesz.
A najlepiej załóż sobie konto na jakiejś stronie typo cronometer czy myfitnesspal (albo w aplikacji), tam Ci się wszystko będzie wyliczało automatycznie, tylko musisz dodawać dokładnie co zjadłaś.

Edytowane przez MyNameIsSophie
Czas edycji: 2016-09-18 o 20:39
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 07:12   #3876
jola12345678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 75
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Cześć

Próbuję ułożyć swoją dietę pod kątem proporcji białka, węglowodanów i tłuszczu, ale niestety mam z tym małym problem. Będąc na jednej stronie i prowadząc tam swój dziennik mam dwie opcje
- Procentowy udział składników wg kcal [%]
- Procentowy udział składników wg wagi [%]

Jak już wyczytałam węglowodany powinny stanowić 45-50 % całkowitej energii z pożywienia, białka 20-25%, a tłuszcze 25-30%, tak? Czym mam się zatem kierować - kcal, czy wagą?
Jak masz Androida abo iPhone'a to możesz ściągnąć apke Fitatu. Ona sama za Ciebie policzy kcal i BTW. Nie musisz się sama w to bawić, skoro nie jesteś pewna co ustawić. Ale procentowo też można tak wpisywac i na gramy BTW.
jola12345678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 15:50   #3877
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Co do tego jaki ma być rozkład makro to już jest indywidualna sprawa, ja się najlepiej czuję na 90/10/10 w/t/b. Myślę, że taki rozkład jaki podałaś, jest dobry na początek, a potem obserwuj czy Ci to odpowiada, tylko jak coś zmieniasz to daj sobie trochę czasu, a nie stwierdzaj po tygodniu, że nie działa.
Wylicz sobie jak Ci wygodniej, ja zawsze wolałam sobie liczyć procentowo w kaloriach niż na gramy.
Poza tym zawsze masz przelicznik, ile gramów danego makro to ile kcal, więc tak czy siak zamieniać możesz.
A najlepiej załóż sobie konto na jakiejś stronie typo cronometer czy myfitnesspal (albo w aplikacji), tam Ci się wszystko będzie wyliczało automatycznie, tylko musisz dodawać dokładnie co zjadłaś.
Cytat:
Napisane przez jola12345678 Pokaż wiadomość
Jak masz Androida abo iPhone'a to możesz ściągnąć apke Fitatu. Ona sama za Ciebie policzy kcal i BTW. Nie musisz się sama w to bawić, skoro nie jesteś pewna co ustawić. Ale procentowo też można tak wpisywac i na gramy BTW.
Dzięki, ale nie o to mi chodziło... Ja już prowadzę swój dziennik i spisuje czego i ile zjadłam i wyskakują mi dwie opcje:
- Procentowy udział składników wg wagi [%], gdzie B wynosi 25,24%, W 50,39%, a T 24,38%
- Procentowy udział składników wg kcal [%], gdzie B wynosi 19,61%, W 39,16%, a T 41,23%
I nie wiem, którymi wynikami powinnam się kierować
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-20, 20:12   #3878
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Dzięki, ale nie o to mi chodziło... Ja już prowadzę swój dziennik i spisuje czego i ile zjadłam i wyskakują mi dwie opcje:
- Procentowy udział składników wg wagi [%], gdzie B wynosi 25,24%, W 50,39%, a T 24,38%
- Procentowy udział składników wg kcal [%], gdzie B wynosi 19,61%, W 39,16%, a T 41,23%
I nie wiem, którymi wynikami powinnam się kierować
Aaa, o to chodzi, no to te wszystkie rozpiski typu "powinno się☠jeść 40% węglowodanów" dotyczą☠kalorii.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 20:24   #3879
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Aaa, o to chodzi, no to te wszystkie rozpiski typu "powinno się☠jeść 40% węglowodanów" dotyczą☠kalorii.
Dziękuję
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 22:12   #3880
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie trzeba drastycznie. Zakładając, że zdrowiem (hormony itd.) wszystko ok to jedyne czego trzeba to deficyt kaloryczny. Jak będzie mały to będzie chudła wolno, ale będzie chudła.
Nie chodzi o to, żeby z dnia na dzień drastycznie zmienić dietę, wytrzymać na niej miesiąc, a potem się rzucić na to co kiedyś się jadło i przytyć dwa razy tyle co się schudło.
Czy taka dieta jest najzdrowsza? Nie. Czy można na niej osiągnąć sukces = schudnąć? Jak najbardziej.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 13:05   #3881
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Zeby schudnąć, należy jeśc mniej niz sie potrzebuje.
Koniec tajemnic.

Można sobie jeśc same big maki, byle w ilosci która nie pokrywa pełnego zapotrezboiwnaia kalorycvznego.
Mozna jeśc tak samo makaron z cukrem byle j.w., albo siedzieć na fit sałatkach czy ryżu z kurczakiem.

Co się je, ma dla samej utraty masy znaczenei drugorzędne.
Natomiast ma znaczenie dla składu ciała. Ale to już insza inszosć.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-03, 17:26   #3882
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy znacie dobrą Omegę-3 DHA-EPA o dawce przynajmniej 300 mg? Może być niewegańska.

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-10-11 o 11:53 Powód: link
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 13:21   #3883
ZielonaRewolucjonistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 18
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cześć, dziewczyny. Jestem tu nowa (o forum wspomniała mi koleżanka, więc zarejestrowałam się z polecenia), ale zdrowe odżywianie nie jest mi obce, bo pasjonuję nim od paru lat. xxx Chciałabym zapytać Was o opinię, czy uważacie, że jest się czego bać, czy zdrowej i bezpiecznej żywności jednak nic nie zagraża?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-10-11 o 11:55 Powód: reklama
ZielonaRewolucjonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 21:09   #3884
magnetique
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej laski, mam pytanie do was. Czy któraś z was stosowała bądź stosuje coś na bazie jagód acai? Słyszałam, że są dobre. Zamierzam sobie coś kupić i zacząć w końcu dietę ale jak już mam wydać kasę to chcę żeby to było skuteczne.
magnetique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 09:58   #3885
aaron2016
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy jeśli posiłek potreningowy to kolacja załóżmy o 19-20 to można zjeść węgle ?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
aaron2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 07:07   #3886
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

OWOCE

Jedna szkoła twierdzi, że ooo, owoce są takie super bo oprócz bomby witaminowej też bardzo sycą. A mnie godzinę-dwie po zjedzeniu kilku jabłek (z cynamonem bo w tym przypadku to może mieć znaczenie), ćwiartki sporego arbuza czy ok.7-8 małych mandarynek po prostu ssie. Jem wtedy jakieś białko (jajko lub biały ser najczęściej) i jest ok ale zastanawiam się czy nie jestem zepsuta
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 18:29   #3887
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6787974 1]OWOCE

Jedna szkoła twierdzi, że ooo, owoce są takie super bo oprócz bomby witaminowej też bardzo sycą. A mnie godzinę-dwie po zjedzeniu kilku jabłek (z cynamonem bo w tym przypadku to może mieć znaczenie), ćwiartki sporego arbuza czy ok.7-8 małych mandarynek po prostu ssie. Jem wtedy jakieś białko (jajko lub biały ser najczęściej) i jest ok ale zastanawiam się czy nie jestem zepsuta [/QUOTE]
Jabłka, arbuzy i mandarynki to są jedne z najmniej kalorycznych owoców, jakie możesz wybrać, no to wiadomo, że będziesz po nich szybko głodna, chyba że ich zjesz z 10kg.
Za to spróbuj zjeść np. 5 bananów, to zobaczysz różnicę.

Ogólnie polecam sobie poczytać o czymś takim jak gęstość odżywcza i kaloryczna.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 18:58   #3888
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Jabłka, arbuzy i mandarynki to są jedne z najmniej kalorycznych owoców, jakie możesz wybrać, no to wiadomo, że będziesz po nich szybko głodna, chyba że ich zjesz z 10kg.
Za to spróbuj zjeść np. 5 bananów, to zobaczysz różnicę.

Ogólnie polecam sobie poczytać o czymś takim jak gęstość odżywcza i kaloryczna.
Dzięki, faktycznie ma to sens.

Banany to inna kategoria oczywiście, chyba najbardziej sycące owoce i nawet 2-3 banany to dla mnie normalny posiłek.

Arbuz i cytrusy to praktycznie sama woda więc w sumie wiadomo, że wleci/wyleci

Latem potrafię zjeść blisko kg truskawek czy wiśni dziennie (na raty!) ale jak jest upał to w ogóle nie mam apetytu to tak tego nie odczułam.

Natomiast zaczęłam się zastanawiać nad tym wszystkim jak już któryś dzień z kolei dostaję dosłownej ssawki w godzinę/półtorej po zjedzeniu 3-4 dużych jabłek.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 14:37   #3889
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cześć dziewczyny, może któraś mi podpowie
Owsianka na wodzie czy na mleku, która jest lepsza/zdrowsza?
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-16, 20:17   #3890
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

1. Powinno się wcześniej ustalać menu na cały dzień, czy spontan?
2. Lepiej zjeść mniej, a smaczniej i niekoniecznie zdrowiej, czy więcej, a mniej smacznie?
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 14:06   #3891
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
1. Powinno się wcześniej ustalać menu na cały dzień, czy spontan?
2. Lepiej zjeść mniej, a smaczniej i niekoniecznie zdrowiej, czy więcej, a mniej smacznie?
1. Wszystko zależy od tego jaki masz cel, jeśli się odchudzasz/chcesz przytyć/ ewentualnie chorujesz na jakieś choroby wymagające zachowania odpowiedniej diety to dobrze byłoby się trzymać jakiegoś planu żywieniowego.
2. A kto powiedział, że zdrowo = niesmacznie? Najlepiej jest jeść i smacznie i w odpowiedniej ilości

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez CarycaKatarzynaI Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, może któraś mi podpowie
Owsianka na wodzie czy na mleku, która jest lepsza/zdrowsza?
Jeżeli nie masz alergii na mleko krowie i go nie unikasz w codziennym menu to lepsza/smaczniejsza będzie wersja z mlekiem Zdrowiej natomiast będzie przygotowywać owsiankę na wodzie lub mleku roślinnym.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 16:35   #3892
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy są tu osoby, które ograniczają węglowodany (nie musi to być od razu mniej niż te 130 gram dla diety niskowęglowodanowej, ale mniej niż standard) oraz udało im się nie schudnąć? Szukam jakichś sposobów na przytycie na tej diecie, a często czytam, że w przypadku już szczupłych osób jest to trudne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 17:33   #3893
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy są tu osoby, które ograniczają węglowodany (nie musi to być od razu mniej niż te 130 gram dla diety niskowęglowodanowej, ale mniej niż standard) oraz udało im się nie schudnąć? Szukam jakichś sposobów na przytycie na tej diecie, a często czytam, że w przypadku już szczupłych osób jest to trudne.
Ja. Kiedyś wystrzegałam się węglowodanów, jak tylko mogłam, natomiast zazwyczaj miałam nadwyżkę kaloryczną.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 20:57   #3894
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Ja. Kiedyś wystrzegałam się węglowodanów, jak tylko mogłam, natomiast zazwyczaj miałam nadwyżkę kaloryczną.
Z czego Ci się brała ta nadwyżka? Z mięsa i jajek głównie czy jeszcze jakieś produkty?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 22:35   #3895
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z czego Ci się brała ta nadwyżka? Z mięsa i jajek głównie czy jeszcze jakieś produkty?
Orzechy, nasiona (siemię lniane pochłaniałam "garściami"), tłuste sery. Nie pamiętam dokładnie już co jadłam, bo to było ładne parę lat temu, gdy miałam obsesję na punkcie wyliczania wszystkiego etc. Codziennie rano jadłam owsiankę (trzy łyżki płatków owsianych), czasem trochę mleka, w ciągu dnia czasami jakiś owoc, reszta węglowodanów pochodziła z warzyw (nie wykluczałam np. strączkowych), no i niewielkich ilości węglowodanów,które znajdują się w wyzej wymienionych produktach. Trzymalam się w granicach 100-130g węglowodanów na dzień, przypominam, przy nadwyżce kalorycznej. Dodam, że cwiczyłam wtedy na sporym obciążeniu.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 14:45   #3896
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szukam jakichś sposobów na przytycie na tej diecie, a często czytam, że w przypadku już szczupłych osób jest to trudne.
Chimay, sposób na przytycie jest bardzo prosty, a zarazem bardzo trudny/długotrwały, dla osób które nie mają do tego tendencji. Musisz "tylko" trzymać stałą nadwyżkę kaloryczną w stosunku do swojego dziennego zapotrzebowania i w zasadzie nie ma tu różnicy czy to będzie dieta niskowęglowodanowa czy jakakolwiek inna. Najlepiej byłoby się udać do dobrego dietetyka lub jeśli masz na tyle samozaparcia, czytać, czytać, czytać i rozpisać makro, a potem na jego podstawie ułożyć plan żywieniowy i skrupulatnie do przestrzegać. B i T możesz czerpać nie tylko z mięsa i jaj, ale także pestek i orzechów (masła orzechowe), awokado, olejów, odżywek białkowych (nie tylko w postaci shaków, ale jako dodatku białkowego do różnych potraw).

PS. Diety niskowęglowodanowe, BT czy keto, itp. stały się ostatnio bardzo "modne" właśnie w środowisku osób aktywnych fizycznie, głównie "ciężarowców", warto więc szukać informacji o żywieniu właśnie na takich stronach/blogach/profilach, chociaż wiem, że u Ciebie powód jest inny niż siłownia
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2017-01-21 o 14:51
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 22:02   #3897
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Chimay, sposób na przytycie jest bardzo prosty, a zarazem bardzo trudny/długotrwały, dla osób które nie mają do tego tendencji. Musisz "tylko" trzymać stałą nadwyżkę kaloryczną w stosunku do swojego dziennego zapotrzebowania i w zasadzie nie ma tu różnicy czy to będzie dieta niskowęglowodanowa czy jakakolwiek inna. Najlepiej byłoby się udać do dobrego dietetyka lub jeśli masz na tyle samozaparcia, czytać, czytać, czytać i rozpisać makro, a potem na jego podstawie ułożyć plan żywieniowy i skrupulatnie do przestrzegać. B i T możesz czerpać nie tylko z mięsa i jaj, ale także pestek i orzechów (masła orzechowe), awokado, olejów, odżywek białkowych (nie tylko w postaci shaków, ale jako dodatku białkowego do różnych potraw).

PS. Diety niskowęglowodanowe, BT czy keto, itp. stały się ostatnio bardzo "modne" właśnie w środowisku osób aktywnych fizycznie, głównie "ciężarowców", warto więc szukać informacji o żywieniu właśnie na takich stronach/blogach/profilach, chociaż wiem, że u Ciebie powód jest inny niż siłownia
A no właśnie ja się nie mogę zdecydować na żadną konkretną dietę i jeszcze nie mam żadnego planu żywieniowego. Ten układam z dnia na dzień i zdarzają mi się odstępstwa. Niby wskazane byłoby mi odstawić nabiał z racji problemów hormonalnych, ale często to właśnie serami i śmietaną staram się łatać niedobory kaloryczne po wykluczeniu cukru, węgli prostych i przetworzonego jedzenia. Nie mam jeszcze za bardzo pomysłu, jak to połączyć w sensowną całość, a i już bez całkowitej eliminacji konkretnej grupy produktów tak schudłam, że właściwie mam całą garderobę do wymiany. A jem więcej niż mój facet.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 21:15   #3898
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A no właśnie ja się nie mogę zdecydować na żadną konkretną dietę i jeszcze nie mam żadnego planu żywieniowego. Ten układam z dnia na dzień i zdarzają mi się odstępstwa. Niby wskazane byłoby mi odstawić nabiał z racji problemów hormonalnych, ale często to właśnie serami i śmietaną staram się łatać niedobory kaloryczne po wykluczeniu cukru, węgli prostych i przetworzonego jedzenia. Nie mam jeszcze za bardzo pomysłu, jak to połączyć w sensowną całość, a i już bez całkowitej eliminacji konkretnej grupy produktów tak schudłam, że właściwie mam całą garderobę do wymiany. A jem więcej niż mój facet.
Pierwsze co pomyślałam to jak bardzo Ci zazdroszczę z tym chudnięciem, bo u mnie akurat wszystko jak na złość stoi w miejscu Też jestem na etapie układania diety, redukcja swoją drogą, ale chce się na dłużej uwolnić od cukru, nabiału i większej ilości glutenu, bo o ile może to nie wpłynęło jakoś widocznie na skórę twarzy to ogromnie poprawiła się skóra na ciele i cała sylwetka, ale wcześniej przez eliminację wielu rzeczy nie dojadałam do swojego zapotrzebowania no i metabolizm sporo zwolnił, a mnie się chce jeszcze kilka kg w dół Makro już rozpisane, ale samo dostosowanie do tego diety to dla mnie katorga, zajmuje to tyle czasu, że gdyby nie cena konsultacji dietetycznej (400/450 + pakiet badań krwi ) już dawno bym to komuś zleciła. Może pomyślę nad współpracą online.
Co do nabiału to jego eliminację poleca się osobom, które nie mają dostępu do dobrego, prawdziwego, tłustego nabiału, tzn. tego wiejskiego, a nie sklepowego, jeśli masz skąd taki zdobyć, sery i śmietana jak najbardziej mogą w diecie pozostać

Edit: Wspomniałaś coś kiedyś, o rzucaniu kawy, jeśli nadal ją pijesz to tłuszcze możesz doładować w postaci kawy kuloodpornej.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2017-01-22 o 21:32
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 14:40   #3899
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Pierwsze co pomyślałam to jak bardzo Ci zazdroszczę z tym chudnięciem, bo u mnie akurat wszystko jak na złość stoi w miejscu Też jestem na etapie układania diety, redukcja swoją drogą, ale chce się na dłużej uwolnić od cukru, nabiału i większej ilości glutenu, bo o ile może to nie wpłynęło jakoś widocznie na skórę twarzy to ogromnie poprawiła się skóra na ciele i cała sylwetka, ale wcześniej przez eliminację wielu rzeczy nie dojadałam do swojego zapotrzebowania no i metabolizm sporo zwolnił, a mnie się chce jeszcze kilka kg w dół Makro już rozpisane, ale samo dostosowanie do tego diety to dla mnie katorga, zajmuje to tyle czasu, że gdyby nie cena konsultacji dietetycznej (400/450 + pakiet badań krwi ) już dawno bym to komuś zleciła. Może pomyślę nad współpracą online.
Co do nabiału to jego eliminację poleca się osobom, które nie mają dostępu do dobrego, prawdziwego, tłustego nabiału, tzn. tego wiejskiego, a nie sklepowego, jeśli masz skąd taki zdobyć, sery i śmietana jak najbardziej mogą w diecie pozostać

Edit: Wspomniałaś coś kiedyś, o rzucaniu kawy, jeśli nadal ją pijesz to tłuszcze możesz doładować w postaci kawy kuloodpornej.
Mnie po ograniczeniu glutenu i w ogóle węgli (tzn nie jadam zwykłego pieczywa, tylko czasem sucharki żytnie albo pumpernikiel, płatki owsiane i niektóre glutenowe kasze) zniknął pseudo-ciążowy brzuch i jędrność ciała też się ogólnie bardzo poprawiła, więc plusy diety jakieś tam są. Co do samopoczucia i cery - trudno na razie coś stwierdzić.

Kwestii nabiału przyznaję, że nie rozumiem. Zaleca się jego odstawienie ze względu na dużą zawartość hormonów, ale przecież takie wiejskie, eko krowy też dają mleko z hormonami, bo to są zwierzaki w okresie laktacji. Jakby mi tylko wystarczyło przestawić się ze zwykłego nabiału na ten certyfikowany, to bardzo bym się ucieszyła, ale nie wiem, czy to ma sens.

A kawę piję z mleczkiem kokosowym i ono właśnie ma często kawałki tłuszczu w zależności od partii. Ale muszę przyznać, że odkąd odstawiłam mleko i śmietankę, to i kawę piję rzadziej, bywa że parę dni pod rząd w ogóle, a kiedyś były 2-3 dziennie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-01-24 o 11:39
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 11:18   #3900
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy są tu osoby, które ograniczają węglowodany (nie musi to być od razu mniej niż te 130 gram dla diety niskowęglowodanowej, ale mniej niż standard) oraz udało im się nie schudnąć? Szukam jakichś sposobów na przytycie na tej diecie, a często czytam, że w przypadku już szczupłych osób jest to trudne.

Zwiększałam wagę, na diecie podchodzącej pod białkwo-tłuszczową.
IMO- nie ma problemu, ale też nie chodziło mi o po prostu zwiększenie % tłuszczu w ciele, ale o zwiększenie masy mięśniowej, wiec do diety z naddatkiem kalorycznym, była duża ilość treningów z coraz większą tendencja do treningów z stopniowo zwiększanym obciążeniem (nie typowo siłowy, nie o to mi chodziło, bazowałam na wytrzymałosciowo-siłowym i interwałach)
Kalorie to kalorie, jak jest naddatek, waga pójdzie w górę.
Natomiast gdzie pójdzie, to jest już kwestia impulsu jaki da się organizmowi, jak jest wysiłek fizyczny stymulujący mięśnie (czyli obwodowy nie typowo wydolnościowy), pójdzie w mięśnie, jak nie ma, pójdzie w tłuszcz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.