Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-22, 12:22   #2341
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam chciałam prosić o porównanie obu filtrów.
Obecnie używam Vichy Capital Soleil Fluide

Skład: aqua - cyclopentasiloxane - isononyl isononanoate - octocrylene - alcohol denat., dicaprylyl carbonate - cyclohexasiloxane - glycerin - titanium dioxide - butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine - dimethicone - propylene glycol - peg-30 dipolyhydroxystearate, silica - nylon-12 - polymethylsilsesquioxane- drometrizole trisiloxane- ethylhexyl triazone-isobutylparaben- glycine soja - terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine - methylparaben - diphenyl dimethicone - alumina - phenoxyethanol - tocopherol, propylparaben - lauryl peg/ppg-18/18 methicone - pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, ethylparaben - butylparaben

jednak jakoś nie mogę sie do niego przekonać, drażni mnie na twarzy, ma jakiś dziwny zapach przypominający mi klej do papieru i mam wrażenie ze w ogóle nie nawilża.

znalazlam na KWC cos takiego
Avene Cleanance Solaire spf 40

Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Ethylhexyl Palmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenon Methoxyphenyl Triazine, Aqua, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenon, Glyceryl Stearate, Potassium Cethyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Cucurbita Pepo, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, Phenoxyethanol Polysorbate 60, Propylparaben, Sorbic Acid, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxy Caprylysilane, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum, Zinc Gluconate, Zinc Oxide

Prosiła bym o porównanie ilości zapychaczy i tak ogólnie może jakieś dwa zdania co sądzicie *
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 12:23   #2342
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych kremów Body Shopowych

Krem jojoba, nawilzający


Aqua, Cyclopentasiloxane, Buxus chinensis, Behenyl Alcohol, Butylene Glycol, Isononyl Isononanoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Sesamum indicum, Glyceryl Stearate, Hectorite, Biosaccharide Gum-1, Palmitic Acid, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Saccharide Isomerate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Xanthan Gum, Lecithin, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Methylparaben, Parfum, Butylparaben, Ethylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid, Geraniol, Limonene, Benzyl Benzoate, Farnesol, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Isoeugenol, CI 19140.

Czy mogę go używać na zimę, jako ochronny np. półtłusty?

i drugi kremik, tez jojoba na noc, intensywnie odżywiający

Aqua (Solvent/Diluent), Cyclopentasiloxane (Skin-Conditioning Agent/Emollient), Buxus chinensis (Emollient/Hair Conditioner), Behenyl Alcohol (Emollient), Butylene Glycol (Humectant), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), C12-15 Alkyl Benzoate (Emulsifier), Glycerin (Humectant), Sesamum indicum (Emollient), Biosaccharide Gum-1 (Skin Conditioning Agent), Glyceryl Stearate (Emulsifier), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Mannitol (Skin Conditioning Agent), Myristyl Myristate (Emollient), Palmitic Acid (Surfactant), Stearic Acid (Emulsifier), Sorbitol (Humectant), Phenoxyethanol (Preservative), Saccharide Isomerate (Humectant), Persea gratissima (Skin Conditioning Agent), Sodium Lactate (Skin Conditioning Agent), Sodium PCA (Humectant), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Dicetyl Phosphate (Emulsifier), Ceteth-10 Phosphate (Emulsifier), Lecithin (Stabiliser/Emulsifier), Lauryl Alcohol (Emulsifier/Emollient), Myristyl Alcohol (Emulsifier/Emollient), Cetyl Alcohol (Emulsifier), Methylparaben (Preservative), Parfum (Fragrance), Butylparaben (Preservative), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Ethylparaben (Preservative), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Linalool (Fragrance Ingredient), Propylparaben (Preservative), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), Citronellol (Fragrance Ingredient), Benzyl Salicylate (Fragrance Ingredient), Hexyl Cinnamal (Fragrance Ingredient), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Fragrance Ingredient), Citric Acid (pH Adjuster), Geraniol (Fragrance Ingredient), Limonene (Fragrance Ingredient), Benzyl Benzoate (Solvent), Farnesol (Fragrance Ingredient), Benzyl Alcohol (Preservative), Citral (Fragrance Ingredient), Eugenol (Fragrance Ingredient), Isoeugenol (Fragrance Ingredient), CI 19140 (Colour).

i to, też The Body Shop

Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Cyclomethicone (Emollient), Hamamelis virginiana (Witch Hazel Water) (Astringent), Glycerin (Humectant), Methyl Gluceth-20 (Viscosity Modifier), Saccharide Isomerate (Humectant), Benzyl Alcohol (Preservative), Panthenol (Skin/Hair Conditioning Agent), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabiliser/Viscosity Modifier), Hydroxypropyl Methylcellulose (Thickening Agent), Anthemis nobilis (Anthemis Nobilis (Chamomile) Extract) (Natural Additive), Algae (Seaweed Extract) (Natural Additive), Sodium Dehydroacetate (Preservative), Propylene Glycol (Humectant), Sodium Methylparaben (Preservative), Sodium Hyaluronate (Humectant), Phenoxyethanol (Preservative), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Chlorphenesin (Cosmetic Biocide), Methylparaben (Preservative), Butylparaben (Preservative), Ethylparaben (Preservative), Isobutylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative).

Czy nawilży dobrze skórę pod oczami?

Dzięki

i moze jeszcze ten fluid Oriflame Optimals SPF 30

Skutecznie chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV i zanieczyszczeniem środowiska. Filtry SPF 30 zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry i przebarwieniom, masło shea odżywia ją, chroni i koi, a witamina E działa jak antyoksydant. Wygodne opakowanie mieści się w torebce. Do stosowania samodzielnie lub na zwykle używany krem, pod makijaż. Do wszystkich typów skóry.

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1

Jakie on ma filtry? chemiczne? może podrażnić oczy? i czy jest dobry na zimę?
Up up, jest tu kto?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 17:05   #2343
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Avon , Tonik nawilżający Solutions

Aqua, Propylene Glycol, Imidiazolidinyl, Urea, Polysorbate 20, Calendula Officianlis, Sodium Citrate, Disodium EDTA, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylene Glycol Isoceteth-3 Acetate, Parfum, Citric Acid, Benzophenone-4, Butylene Glycol, Lecithin, Sambucus Nigra, C12-15 Alkyl Benzoate, Morus Alba, Quaternium-15, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Helianthus Annuus, CI 47005, CI 14700.
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 21:24   #2344
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Byłabym wdzięczna za rozszyfrowanie tej oto maseczki, czy faktycznie coś pomoże, domknie pory, oczyści? czy nie zapcha? Pozdrawiam

Fitoterapia, Kwiat bzu - maseczka ziołowa dla cery tłustej i mieszanej

Skład: aqua, salvia officinalis, sambucus nigra, salix alba, humulus lupulus, cetearyl alcohol (and) ceteareth-18, kaolin, isopropyl myristate, sorbitol, C.I. 77891, paraffinum liquidum, ethyl linoleathe, ethyl oleate, ethyl palmitate, ethyl stearate, ethyl linolenate, zea maydis (com) starch, citric acid, zinc oxide, parfum, methylparaben, propylparaben, BHA
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 08:50   #2345
konstrukt
Raczkowanie
 
Avatar konstrukt
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 81
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę o analizę składu mleczka do opalania Lirene. Czy zawiera stabilne filtry (producent twierdzi, że tak) i czy może zapychać.


Lirene Dermoprogram, Family, Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 61

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, 4-Methylbenzylidene Camphor, C12-15 Alkyl Benzoate, Cethyl Alkohol, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Potassium Cethyl Phosphate, Propylene Glycol, Dicaprylyl Ether, PVP/Hexadecene Copolymer, Tocopheryl Acetate, Polycrylamide, Alumina, Xanthan Gum, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), C13-14 Isoparaffin, Triethanolamine, Simethicone, BHA, Laureth-7, Benzyl Alkohol, Methylparaben, Methylchloroisothiazolion one, Methylisothiazolinone
__________________
Monika

konstrukt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 09:20   #2346
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Maria221 wyszukiwarka nie gryzie. Fluid Oriflame był już chyba nawet pare razy tutaj. Sprawdź a nie zaśmiecaj wątka.

DZIEWCZYNY SPRAWDZAJCIE PRZED NAPISANIEM CZY KOSMETYKI BYŁY JUŻ ROZSZYFROWANE, BO ZAŚMIECACIE WĄTEK I ŹLE SIĘ GO CZYTA.
(proszę wybaczyc Caps Locka ale chciałam aby każdy to przeczytał)
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:34   #2347
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Thumbs down Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Do agii, wiem, ze był sprawdzany, co z tego, skoro link nie działa!!! podobnie jak wiele innych
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 13:36   #2348
oleczka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: IRL
Wiadomości: 50
MAC, Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Bardzo prosze o analize tej bazy pod katem stabilnosci filtrow i pod katem zapychaczy.

MAC, Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Nizej podaje sklad:

Sklad: Water/ Aqua, Zinc oxide, cyclopentasiloxane, butylene, glykol, ethylhexyl methoxycinnamate, PEG-7 dimethicone, cyclohexasiloxane, dimethicone, phenyl trimesicone, vinyl dimethikone/ methicone silsesquioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tokopherol, sucrose, stearyl glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/ PPG-19/19 dimethicone, magnesium sulfate, silica dimethyl silytate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin <ILN29117>

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-10-23 o 15:23 Powód: Mala "poprawka"
oleczka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:37   #2349
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Do agii, wiem, ze był sprawdzany, co z tego, skoro link nie działa!!! podobnie jak wiele innych
To przeszukaj ten wątek - gwarantuję, że działa.
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:46   #2350
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Unhappy Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Sprawdziłam, nie działa, ponadto jeśli chodzi o analizę to jestem zaineteresowana głównie tymi kremami The Body Shop

Co do tego filtra, to wyskakuje link, ze strona ta nigdy nie istniała, albo została usunięta, no i w sumie nie wiadomo o co chodzi
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:47   #2351
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

działa działa, wszystko działa. Jeżeli ja potrafie znalezc i mi działa to znaczy że tobie też musi zadziałac... no chyba że ci się nie chce szukac to juz inna sprawa
yu na górze jest takie cos sprytnego "przeszukaj ten wątek" wpisz tam ten fluid optimals oriflame i już jest jakież to proste
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 14:43   #2352
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: MAC, Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50

pytanie o stabilność filtrów ma sens jedynie wtedy, gdy dasz radę nałożyć jej przepisową (dla filtra) ilość
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 17:20   #2353
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

uprzejmie proszę o analize "przydatnosci ;0"- wstępne testowanie juz odbyłam-czyli 3 dni stosuję -na razie niepożądanych reakcji brak.

Biomedic Serum z LHA La Roche Posay

Sklad:
Aqua,alkohol denat., hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid, glycolic acid,diisoropyl adipate,propylene glycol,pentylene glycol, peg-30 glyceryl cocoate,capryloyl salicyli acid,hydroxyethylcellulos e,sodium hydroxide,ppg-26-buteth-26,peg-40 hydrogenated castor oil, disodium edta

Biomedic Płyn do zmywania La Roche Posay

Sklad:
Aqua,alkohol denat,glycolid acid,sodium hydroxide,capryloyl salicyli acid,salicyli acid
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 17:45   #2354
beste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5
Odżywka keratynowa GAL

Witam. Jestem zainteresowana składem tego produktu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11678

Przeanalizowalam cały skład i GDZIE TAM JEST KERATYNA??

Ricinus Communis Seed Oil- olej rycynowy
Gelatin- żelatyna (kapsułki)
Glycerin- gliceryna
Oenothera Biennis Oil- olej z wiesiołka
Borago Officinalis Seed Oil- olej z ogórecznika
Malaleuca Alternifolia Leaf Water – olej z drzewa herbacianego
Tocopheryl acetale- witamina E
Retinyl palmitate - witamina A
CI 42051- barwnik niebieski
Titanum dioxide – dwutlenek tytanu
Mica (CI 77019),- barwnik odpowiadający za błyszczenie
Jak to możliwe,ze produkt nosi nazwe odżywki keratynowej jak tam nie ma keratyny -Hydrolyzed Keratin
Kto pomoże rozwiązać mi tą zagadkę.
Pozdrawiam
beste jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 18:02   #2355
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Odżywka keratynowa GAL

Na stronie GAL-a pisze tak:
"[...]Głównymi jego składnikami są: kompozycja Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, witaminy A i E oraz olejek z drzewa herbacianego[...]"

http://www.gal.com.pl/index.php?mod=...ion=view&id=67

Czyżby nazwa kapsułek była myląca?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 19:12   #2356
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o pomoc w zanalizowaniu składu farby do włosów Matrix SoColor (próbowałam ze słownikiem składników i już część składników rozszyfrowałam, ale niektórych niestety nie ma ). Dodam, że farba jest bardzo trwała, jednak przez kilka dni po użyciu włosy są dziwne w dotyku, takie jakby czymś obciążone (mimo, że błyszczą), sprawiają wrażenie zbyt ciężkich. Po kilku myciach problem znika. Ciekawi mnie, który składnik może być potencjalnym sprawcą dziwnego efektu, bo mimo tego farbę bardzo lubię.

aqua/water; cetearyl alcohol; propylene glycol; deceth-3; laureth-2; oleth-30; ammonium hydroxide; lauric acid; hexadimethrine chloride; glycol distearate; polyquatrenium-22; ethanolamine; slilica dimethyl silylate; pentasodium pentate; sodium metabisulfite; resorcinol; toluene-2,5-diamine; parfum/fragrance; carbomer; ascorbic acid; CI 77891/titanium dioxide; geraniol; 2,4-diaminophenoxyethanol HCl; m-aminophenol; citronellol; N,N-bis(2-hydroxyethyl)-p-phenylenediamine sulfate; linalool; dimethicone; p-methylaminophenol sulfate; 2-methylresorcinol
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 19:54   #2357
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przylaczam sie do prosby Aaliyah.. rowniez interesuje mnie ten pore minimizer od Estee Lauder. Czy nadawalby sie do sklonnej do zapychania, okropnie wrazliwej cery z AZS?
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 20:46   #2358
aga191083
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: LUBIN
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pomóżcie mi BŁAGAM!
MOJA prosba dotyczy chemii nieorganicznej w kosmetykach. Blagam pomożcie mi zaczelam studium kosmetyczne i musze napisać prace z chemii. Tylko, że problem mam z tym, ze musze podac 10 kosmetykow (firma i co to jest) i wymienic ich składniki a dokladniej skladniki nieorganiczne. Ja nie wiem ja sie juz zaczynam gubic w tyc nazwach, nie wiem jak mam to wszystko ogarnac. nie umiem rozszyfrowac tych nazw a nawet znalezc ich w tutejszym slowniku. Pomozcie mi to jakos ogarnac
Z gory WIELKIE DZIĘKI
AGNIESZKA
aga191083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 20:50   #2359
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aga191083 Pokaż wiadomość
Pomóżcie mi BŁAGAM!
MOJA prosba dotyczy chemii nieorganicznej w kosmetykach. Blagam pomożcie mi zaczelam studium kosmetyczne i musze napisać prace z chemii. Tylko, że problem mam z tym, ze musze podac 10 kosmetykow (firma i co to jest) i wymienic ich składniki a dokladniej skladniki nieorganiczne. Ja nie wiem ja sie juz zaczynam gubic w tyc nazwach, nie wiem jak mam to wszystko ogarnac. nie umiem rozszyfrowac tych nazw a nawet znalezc ich w tutejszym slowniku. Pomozcie mi to jakos ogarnac
Z gory WIELKIE DZIĘKI
AGNIESZKA
To ty masz się czegoś nauczyć czy my? Nie odrabiamy prac domowych na forum, a ten wątek tymbardziej nie do tego słuzy.
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-24, 21:50   #2360
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Odżywka keratynowa GAL

Cytat:
Napisane przez beste
Witam. Jestem zainteresowana składem tego produktu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11678

Przeanalizowalam cały skład i GDZIE TAM JEST KERATYNA??

Ricinus Communis Seed Oil- olej rycynowy
Gelatin- żelatyna (kapsułki)
Glycerin- gliceryna
Oenothera Biennis Oil- olej z wiesiołka
Borago Officinalis Seed Oil- olej z ogórecznika
Malaleuca Alternifolia Leaf Water – olej z drzewa herbacianego
Tocopheryl acetale- witamina E
Retinyl palmitate - witamina A
CI 42051- barwnik niebieski
Titanum dioxide – dwutlenek tytanu
Mica (CI 77019),- barwnik odpowiadający za błyszczenie
Jak to możliwe,ze produkt nosi nazwe odżywki keratynowej jak tam nie ma keratyny -Hydrolyzed Keratin
Kto pomoże rozwiązać mi tą zagadkę.
Pozdrawiam
Hydrolyzed keratin - hydrolizowana keratyna to rozpuszczalna postać keratyny
Pozdrawiam
__________________
Odwiedzaj codziennie http://www.pajacyk.pl/
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 17:19   #2361
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kupiłam dziś taki krem (chcialam stosować go na noc, zamiennie z oliwką Hipp, zanim rozpocznę kurację Effaclarem-K, bo na dzien używam Avenki spf 40, mam cerę mieszaną, ciągle porwacają oznaki odwodnienia, nie mam tendencji do zapychania, ale dużo rzeczy mnie podrażnia i cięzko moją cerę nawilżyć, mam 24 lata)

BIELENDA LUKSUSOWY KREM NAWILŻAJĄCY Aktywna kuracja odmładzająca
SPA morska kuracja
Efekt złotych nici

Skład: Aqua(water), Ethylhexyl Stearate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Isodecyl Neopentanoate, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceteareth-18, Gold, Hydrolyzed Elastin, Hydrolysed Collagen, Propylene Glycol, Caviar Extract, Chitosam Glycolate, Dimethicone, Sodium Acrylates Copolymer, Polysillicone-11, Laureth-12, Cetyl Alcohol, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Disodium EDTA, Parfum/Fragrance, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Mica, Cl 77891, Cl 77491

Trochę już próbowałam analizować i coś czuję, że zły zakup zrobiłam
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 01:21   #2362
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę płynu miceralnego Kawior i Trufle
Ma jakieś zapychające składniki?

Skład: Aqua (water), Poloxamer 184, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Caviar Extract, Tuber Melanosporum Extract, Arginine PCA, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Diosodium EDTA, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyd
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 09:43   #2363
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Co sądzicie o takim składzie kremu z filtrem??

podepnę się
AA POLARNA FORMUŁA krem ochronny do twarzy SPF 20
skład:
AQUA, OCTOCRYLENE, ISOPROPYL, MYRISTATE, 4-METHYLBENZYLIDE CAMPHOR, GLYCERIN, PARAFFINUM, LIQUIDUM, DICAPRYLYL, ETHER, POLYGLYCERYL-4, ISOSTEATE, SQUALANE, CENTYL, PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOPENTASILOXANE, CERA MICROCRISTALLINA, PANTHENOL, HYDROGENENETED CASTOR OIL, MAGNESIUM SULPHATE HEPTAHYDRATE, TOCOPHERYL ACETATE, DURVILLEA ANTARTICA, EXTRACT, ALLANTOIN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PHANOXYETANOL, DMDM HYDRNTOIN, PARAFUM, BENZYL, SALICYLATE, CITRONELLOL, BUTYPHENYL, METHYLPROPINAL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYISOHEXYL, 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LINALOOL

Proszę o pomoc
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 10:36   #2364
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co sądzicie o takim składzie kremu z filtrem??

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
podepnę się
AA POLARNA FORMUŁA krem ochronny do twarzy SPF 20
skład:
AQUA, OCTOCRYLENE, ISOPROPYL, MYRISTATE, 4-METHYLBENZYLIDE CAMPHOR, GLYCERIN, PARAFFINUM, LIQUIDUM, DICAPRYLYL, ETHER, POLYGLYCERYL-4, ISOSTEATE, SQUALANE, CENTYL, PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOPENTASILOXANE, CERA MICROCRISTALLINA, PANTHENOL, HYDROGENENETED CASTOR OIL, MAGNESIUM SULPHATE HEPTAHYDRATE, TOCOPHERYL ACETATE, DURVILLEA ANTARTICA, EXTRACT, ALLANTOIN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PHANOXYETANOL, DMDM HYDRNTOIN, PARAFUM, BENZYL, SALICYLATE, CITRONELLOL, BUTYPHENYL, METHYLPROPINAL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYISOHEXYL, 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LINALOOL

Proszę o pomoc
Wyciagnelas stary watek Hosenki,a sklady analizowane sa tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199086

watki lacze

Krem nie ma fotostabilnych filtrow.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 12:05   #2365
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Co sądzicie o takim składzie kremu z filtrem??

Zlituje się ktoś? <zerka znacząco> Krejzole, pomóżta
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 12:41   #2366
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Który z tych miceli będzie lepiej oczyszczał i mniej szkodził cerze?

Bioderma Sensibio
Skład: water (aqua), PEG-6 caprilic/capric glycerides, propylene glycol, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, fructooligosacharides, mannitol, xylitol, rhamnose, disodium EDTA, cetrimonium bromide.

Maybelline Solution Micellaire
Skład: Aqua/Water, Hexylene glycol, glycerin, poloxamer 184, disodium cocoamphodiacetate, panthenol, centaurea cyanus/centaurea cyanus flower extract, dihydrocholeth-30, disodium edta, polyaminopropyl biguanide, sodium chloride, parfum/fragrance (F.I.L.B8690/3)

Czy te glicerydy działają tak jak trójglicerydy Bo mam wrażenie że ten Sensibio mnie zapycha
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 13:36   #2367
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Który z tych miceli będzie lepiej oczyszczał i mniej szkodził cerze?

Bioderma Sensibio
Skład: water (aqua), PEG-6 caprilic/capric glycerides, propylene glycol, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, fructooligosacharides, mannitol, xylitol, rhamnose, disodium EDTA, cetrimonium bromide.

Maybelline Solution Micellaire
Skład: Aqua/Water, Hexylene glycol, glycerin, poloxamer 184, disodium cocoamphodiacetate, panthenol, centaurea cyanus/centaurea cyanus flower extract, dihydrocholeth-30, disodium edta, polyaminopropyl biguanide, sodium chloride, parfum/fragrance (F.I.L.B8690/3)

Czy te glicerydy działają tak jak trójglicerydy Bo mam wrażenie że ten Sensibio mnie zapycha
Wg mnie Bioderma - mniej chemii typu kompozycje zapachowe czy konserwanty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 13:40   #2368
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez °Alchemia Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś taki krem (chcialam stosować go na noc, zamiennie z oliwką Hipp, zanim rozpocznę kurację Effaclarem-K, bo na dzien używam Avenki spf 40, mam cerę mieszaną, ciągle porwacają oznaki odwodnienia, nie mam tendencji do zapychania, ale dużo rzeczy mnie podrażnia i cięzko moją cerę nawilżyć, mam 24 lata)

BIELENDA LUKSUSOWY KREM NAWILŻAJĄCY Aktywna kuracja odmładzająca
SPA morska kuracja
Efekt złotych nici

Skład: Aqua(water), Ethylhexyl Stearate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Isodecyl Neopentanoate, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceteareth-18, Gold, Hydrolyzed Elastin, Hydrolysed Collagen, Propylene Glycol, Caviar Extract, Chitosam Glycolate, Dimethicone, Sodium Acrylates Copolymer, Polysillicone-11, Laureth-12, Cetyl Alcohol, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Disodium EDTA, Parfum/Fragrance, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Mica, Cl 77891, Cl 77491

Trochę już próbowałam analizować i coś czuję, że zły zakup zrobiłam
Krejzole pomagają

Skoro masz skórę, którą cięzko nawilżyć, to powinnaś byc zadowolona - dużo tu odżywczych emolientów. A przy Twojej cerze raczej nie musisz się martwić o zapychanie.

Nie wiem co Cie podraznia - w kremie nie ma typowo alergizujących składników.

Co do działąnie p/zmarszczkowego - na pewno gruntowne nawilżenie poprawi elstycznośc skóry. Widze tu też kolagen (w który raczej nie wierzę) oraz elastynę (która też jest wątpliwa, jelsi chodzi o jej przenikanie wgłąb naskórka). Ekstrakt z kawioru - super sprawa.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 13:42   #2369
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękować bardzo A moge prosić jeszcze o zerknięcie na skład farby Matrix ?(tam wyżej mój post), bo mi to spokoju nie da

Co ja bym zrobiła bez Was
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 13:57   #2370
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

przypominam sie jeszcze ja


Byłabym wdzięczna za rozszyfrowanie tej oto maseczki, czy faktycznie coś pomoże, domknie pory, oczyści? czy nie zapcha? Pozdrawiam

Fitoterapia, Kwiat bzu - maseczka ziołowa dla cery tłustej i mieszanej

Skład: aqua, salvia officinalis, sambucus nigra, salix alba, humulus lupulus, cetearyl alcohol (and) ceteareth-18, kaolin, isopropyl myristate, sorbitol, C.I. 77891, paraffinum liquidum, ethyl linoleathe, ethyl oleate, ethyl palmitate, ethyl stearate, ethyl linolenate, zea maydis (com) starch, citric acid, zinc oxide, parfum, methylparaben, propylparaben, BHA
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.