Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-14, 10:54   #1801
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

mogę prosić o analizę składu

podkład Joko Supernatural Mineral
aqua, cyclopetasiloxane, isododecane, propylene glycol, mica, glycerin, aluminium starch, octenylsuccinate, cetyl PEG/PEG-10/1, dimenticone, isononyl isononanoate, siisososteryl malate, magnesium sulfate, polymethyl methacrylate, disteardimonium, hectrorite, propylene carbonate, dimenticone/vinyltrimethylsisilicilat e, crosspolymer, ethyhexyl methoxycinnamate, bis-PEG/PPG 14/14 dimenhicone, Butyl methoxydibenzolymethane, vitis vinifera, grape seed oil , acrylates/dimethicone copolymer, phenoxyetanol, hydrolized silk, polygliceryl -4 isostearate, cellulose gum, laureth-7, ethyhexyl salicylate, hexyle laureathe, fucus vesiculosus extract, polphyra ublilicalis extract, ascophylium nodosum extract , sapphire powder, isopropyl myristate, glycine soja oil, linoleic acid, carthamus tinctorius seed oil, disodium EDTA, methylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, , retinyl palmitate , CI 77891, CI77492, CI 77491, CI 77499, methicone, triethoxycaprylylsilane
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2010-10-18 o 06:42
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 16:38   #1802
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
A silikony na prawdę są aż tak bardzo złe, czy ten jeden do dwóch można sobie darować?
Musisz sama sprawdzić. Ja nie używam, bo przy najmniejszej lości mam łupież, swędzawkę aż w końcu zaczynają wypadać mi włosy. Niemniej jednak jest mnóstwo osób, którym to nie szkodzi i które sobie chwalą silikony, więc jak dla kogo.
Gdybyś zdecydowała się na tak to od czasu do czasu porządnie je zmyj jakimś silniejszym detegentem,żeby się nie nawarstwiały.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 16:43   #1803
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
A silikony na prawdę są aż tak bardzo złe, czy ten jeden do dwóch można sobie darować?
silikony to nie zadne zlo jesli sa rozpuszczalne w wodzie to moze byc bo wtedy nie bedzie trzeba szorowac go szamponem z sls

ps ten na czerwono jest rozpuszczalny w wodzie zmywalny za pomoca lagodnych szamponow
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)

Edytowane przez caskada
Czas edycji: 2010-10-14 o 16:47
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 22:48   #1804
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
silikony to nie zadne zlo jesli sa rozpuszczalne w wodzie to moze byc bo wtedy nie bedzie trzeba szorowac go szamponem z sls

ps ten na czerwono jest rozpuszczalny w wodzie zmywalny za pomoca lagodnych szamponow
ufff.... a poza tym skład bez zarzutów?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 00:36   #1805
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ktory z tych szamponow jest lepszy pod wzgledem zachamowania wypadania wlosow?

Pharmena, Dermena, Szampon zapobiegający wypadaniu włosów
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lautyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Juglans Regia Extract, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Hydroxypropyltrimonium, Peg-15 Coco Polyamine, Parfum, Sodium Chloride, 1-methylparaben, phenoxyethanol, Propylparaben

Dr. Kurt Wolff, Alpecin, Koffein Shampoo C1 (Szampon z kofeiną)
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Laureth-2, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Caffeine, Panthenol, Parfum, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Sodium Citrate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Potassium Sorbate, Polyquaternium-7, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Niacinamide, Zinc PCA, Limonene, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide, CI 60730, CI 42090

Pharmaceris H, Keratineum (Skoncentrowany szampon wzmacniający do włosów osłabionych)
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, Panthenol, Polyquaternium-10, Camellia Sinensis Leaf Extract, Dicaprylyl Ether, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, Lauryl Alcohol, Butylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Citric Acid, Disodium EDTA, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Polysorbate 20, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 16035, CI 19140, CI 60730
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 22:19   #1806
em_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 95
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Rossmann, Isana Hair Professional, Oil Care Spülung (Odżywka do włosów łamliwych i rozdwajających się)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Citric Acid, Stearamidopropyl Dimethylamine, Hydrolyzed Wheat Protein, Argania Spinosa Oil, Panthenol, Quaternium-87, Niacinamide, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Parfum, Linalool, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol.

em_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 18:42   #1807
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
ufff.... a poza tym skład bez zarzutów?
BUUUUU nadal nikt nie rozwinął tematu













Cytat:
Proszę o analizę tego składu:

Aqua, Cetearyl Alkohol, Elaeis Guineensis oil/Palm Oil, Trideceth-6, Chlorhexidine Dihydrochloride, Linalool, Benzyl Alcohol, Amodimethicone, propylene Glycol, Aloe Barbadensis Extract, Cetrimonium chloride, methylparaben, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, glycerin, parfum.



Jest to odżywką, którą parę dni temu kupiła mama, po pierwszym myciu jestem zadowolona ale obawiam, że czy po dłuższym stosowaniu nie będzie zła. Stosuję ją do mycia metodą OMO, czyli zamiast szamponu odżywka.
Interesuje mnie czy nie ma żadnych zbędnych oblepiaczy (silikonów), czy nie będzie powodowała świądu, wysuszenia skalpu/loków, łupieżu lub przetłuszczania. Oraz czy można jej używać po zabiegu zestawem Encanto.
Dziękuję bardzo za pomoc.
Z tego co widzę nie ma SLS i sodium chloride czy jakoś tak więc chyba ma już dwa plusiki??
No i ma podobno polecany Cetaryl Alkohol.


---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

W ogóle mam jeszcze pytanie:


czy kiedykolwiek ktoś proponował by w słowniku biochemicznym, przy jak najmniej pożądanych składnikach pisać o tym? Ja nie raz zaglądam, do tego słownika ale w sumie poza kategorią i opisem nie wiele kojarzę, czy dany składnik powinien znajdować się w moim kremie czy szamponie.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 20:18   #1808
joaxii
Przyczajenie
 
Avatar joaxii
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
GG do joaxii
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
mam bardzo schą skórę ze skłonnością do podrażnień, do tego naczynkową. W aptece polecono mi Aqueous Cream firmy Ovelle. Czy on naprawdę dobrze nawilża, bo ja jakoś nie jestem przekonana... I czy może dodatkowo podrażniać?..

Skład:
White Soft Paraffin 15% w/w, Liquid Paraffin 6% w/w, Emulsifying Wax 9% w/w (Cetostearyl Alcohol, Sodium Laurilsulfate), Phenoxyethanol (preservative), Purified water.

Bardzo proszę o pomoc, bo ja już nie wiem, czym mam nawilżyć tą moją skórę, a większość zwykłych kosmetyków albo uczula, albo zapycha (próbowałam Oil of Olay Total Effects - uczulają, Oil of Olay eye gel - uczula, AA Oceanic seria naczynkowa krem odżywczy na noc - zapycha). Sytuacja z oczami jest tragiczna - skóra z powiek schodzi, pęka aż do krwi. Masakra!.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, j.
__________________
"Granice?.. Nigdy żadnej nie widziałem. Ale podobno istnieją w umysłach niektórych ludzi." Thor Heyerdahl
joaxii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 16:44   #1809
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez joaxii Pokaż wiadomość
Witam,
mam bardzo schą skórę ze skłonnością do podrażnień, do tego naczynkową. W aptece polecono mi Aqueous Cream firmy Ovelle. Czy on naprawdę dobrze nawilża, bo ja jakoś nie jestem przekonana... I czy może dodatkowo podrażniać?..

Skład:
White Soft Paraffin 15% w/w, Liquid Paraffin 6% w/w, Emulsifying Wax 9% w/w (Cetostearyl Alcohol, Sodium Laurilsulfate), Phenoxyethanol (preservative), Purified water.

Bardzo proszę o pomoc, bo ja już nie wiem, czym mam nawilżyć tą moją skórę, a większość zwykłych kosmetyków albo uczula, albo zapycha (próbowałam Oil of Olay Total Effects - uczulają, Oil of Olay eye gel - uczula, AA Oceanic seria naczynkowa krem odżywczy na noc - zapycha). Sytuacja z oczami jest tragiczna - skóra z powiek schodzi, pęka aż do krwi. Masakra!.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, j.
Raczej natłuści niż nawilży. Ma sporo parafiny, która może zresztą zapchać
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 11:22   #1810
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, błagam, pomóżcie. Kupiłam na BU krem z retinolem. W domu zaważyłam, że zawiera on Propylene Glycol, a na stronie Różańskiego jest napisane, co powoduje ten składnik:

"Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik.
Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.
Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów. W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży."

Dlatego kupuję produkty na BU, aby były one naturalne, a tu takie zaskoczenie. Czy ktoś się na tym zna i mógłby np. obalić teorię Różańskiego??
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 23:27   #1811
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogę myć sprawdzonym mydłem włosy? Od lat stoduję to mydło na całe ciało oprócz włosów i nigdy się nie zawiodłam - zawsze delikatnie nawilżał i nie uczulał jak inne.

Dove, niebieski:
Skład: Sodium Cocoyl Isethionate, Stearic Acid, Sodium Palmitate, Sodium Isethionate, Aqua, Coconut Acid, Sodium Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Sosium Palm Kernelate, Parfum, Glycerin, Sodium Chloride, Zinc Oxide, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, Methyl Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Alkohol, Benzyl Salicylate, Buhylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool, CI 77891

i
Dove czerwony (ale niestety nie znam składu);/
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 20:52   #1812
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, błagam, pomóżcie. Kupiłam na BU krem z retinolem. W domu zaważyłam, że zawiera on Propylene Glycol, a na stronie Różańskiego jest napisane, co powoduje ten składnik:
/ciach/
Dlatego kupuję produkty na BU, aby były one naturalne, a tu takie zaskoczenie. Czy ktoś się na tym zna i mógłby np. obalić teorię Różańskiego??
Różański jest znany z dużej przesady, także tutaj. Pani Basia Kwiatkowska z Biochemii Urody nie podawała jego tekstów jako autorytatywnych. Do jego "rewelacji" należy podchodzić z dużym dystansem. Ogólnie odradzam czytanie tego pana...
Cytat:
Glikol propylenowe (propylene glycol) jest skladnikiem nieszkodliwym w ilosciach stosowanych w kosmetyce, dziala on jako nawilzacz oraz zwieksza penetracje skladnikow aktywnych kosmetyku i wlasnie z tego powodu czesto wymienia sie go na liscie zakazanej przy cerze naczynkowej oraz wrazliwej. Zwiekszajac penetracje skladnikow produktu kosmetycznego moze on (czyli glikol propylenowy) przyczyniac sie do podraznienia delikatnej cery naczynkowej.

Źródło: http://www.biochemiaurody.fora.pl/an...lenowy,96.html
Dla mnie pani Basia, która jest znanym i cenionym biotechnologiem, jest znacznie większym autorytetem
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-22, 09:57   #1813
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzięki azure, uspokoiłaś mnie w takim razie.
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 10:56   #1814
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez joaxii Pokaż wiadomość
Witam,
mam bardzo schą skórę ze skłonnością do podrażnień, do tego naczynkową. W aptece polecono mi Aqueous Cream firmy Ovelle. Czy on naprawdę dobrze nawilża, bo ja jakoś nie jestem przekonana... I czy może dodatkowo podrażniać?..

Skład:
White Soft Paraffin 15% w/w, Liquid Paraffin 6% w/w, Emulsifying Wax 9% w/w (Cetostearyl Alcohol, Sodium Laurilsulfate), Phenoxyethanol (preservative), Purified water.

Bardzo proszę o pomoc, bo ja już nie wiem, czym mam nawilżyć tą moją skórę, a większość zwykłych kosmetyków albo uczula, albo zapycha (próbowałam Oil of Olay Total Effects - uczulają, Oil of Olay eye gel - uczula, AA Oceanic seria naczynkowa krem odżywczy na noc - zapycha). Sytuacja z oczami jest tragiczna - skóra z powiek schodzi, pęka aż do krwi. Masakra!.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, j.


Ja bym tego nie brała. Nawilży Ci physiogel, do kupienia w aptece. Nie zapycha, nie uczula. Używam go jak się retinoiduję i bywam podrażniona. Chwali go sporo osób.
Ten który podałaś ma niemal same oleje mineralne. Mi olejemin. i parafina szkodzą, natłuszczają doraźnie, ale na dłuższą metę powodują jakby puchnięcie, zatrzymanie w skórze wody, a potem jej nagłe wysuszenie. Nie polecam kosmetyków zawierających paraffinum liquidum lub mineral oil absolutnie.
Jeśli chcesz się natłuścić kup NATURALNY olejek np. kokosowy, jojoba lub inny np. ze stronki www.mazidla.pl. Jeśli chcesz nawilżyć spróbuj poczytać wątek nawilżanie skóry przy retinoidach czy coś takiego. Nie pamiętam dokładnie. Dziewczyny piszą tam o kremach, które nawilżają, ale nie zapychają i nie podrażniają jednocześnie. Ja ze swojej strony polecam PHYSIOGEL.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 13:28   #1815
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam zajrzałam dziś na KWC i widzę, że taki oto tonik ma dobre opinie:
Oceanic, AA Efekt Matujący, Tonik odświeżająco - matujący

oto skład:
Skład: Aqua, Glicerin, Niacinamide, Panthenol, PEG-12, Dimethicone, Cucumis Sativus Fruit Extract, Polysorbate 20, Citrus Limonum Extraxt, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Azelaic Acid, Edta, Allantoin, Aloe Barbadensis Extraxt, Parfum, Citric Acid.

Co myślicie o tym składzie? Czy silikony w kosmetykach do ciała/twarzy też są niepożądane tak jak w kosmetykach do włosów? Chociaż Dimethicone to chyba łagodny silikon. Glikol jest w miarę daleko w składzie(w toniku który teraz używam jest na 2. miejscu!, z resztą zaraz wkleję i tego toniku skład, dla porównania). I jeszcze ciekawi mnie czy to PEG-12 to nie powinno być połączone z Dimethiconem? bo w google znajduje to razem zapisane.
Bo tak to skład chyba "dobry": gliceryna(nie będzie zapychać ?), niacyna, jakieś ekstrakty z owoców i aloesu( ostatnio mnie coś z aloesem podrażniło chyba ;/ mam nadzieje, że nie jestem uczulona i to była wina czegoś innego... )
i dla porównania
Ziaja, Calma HLC, Tonik z wapniem

Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Bacopa Monniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, Panhtenol, Sodium Hyaluronate, Calcium Gluconate, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid (20.11.2008)

Chciałabym przejść na hydrolaty, ale na razie nie mam kasy, a jak już będę robić zamówienie w Internecie to wolałabym kupić trochę więcej rzeczy
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 22:25   #1816
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o poradę
kompletnie się nie znam na składach, ani do końca nie znam tej firmy

Mascara Lash Repair firma ALVERDE

Ingredients: Glycine Soja Oil*, Ricinus Communis Oil*, Dextrin Palmitate, Oenothera Biennis Oil*,
Ceramide 3, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Argania Spinosa Oil*, Olea Europaea Oil*, Simmondsia
Chinensis Oil*, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum**
*ingredients from certified organic agriculture, **from natural essential oils

Czy faktycznie ma same naturalne składniki jak podaje producent? i czy nie wypadną mi po niej wszystkie rzęsy jakie mi zostały, a jest ich niestety niewiele
Dziękuję z góry
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 14:05   #1817
joaxii
Przyczajenie
 
Avatar joaxii
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
GG do joaxii
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja bym tego nie brała. Nawilży Ci physiogel, do kupienia w aptece. Nie zapycha, nie uczula. Używam go jak się retinoiduję i bywam podrażniona. Chwali go sporo osób.
Ten który podałaś ma niemal same oleje mineralne. Mi olejemin. i parafina szkodzą, natłuszczają doraźnie, ale na dłuższą metę powodują jakby puchnięcie, zatrzymanie w skórze wody, a potem jej nagłe wysuszenie. Nie polecam kosmetyków zawierających paraffinum liquidum lub mineral oil absolutnie.
Jeśli chcesz się natłuścić kup NATURALNY olejek np. kokosowy, jojoba lub inny np. ze stronki www.mazidla.pl. Jeśli chcesz nawilżyć spróbuj poczytać wątek nawilżanie skóry przy retinoidach czy coś takiego. Nie pamiętam dokładnie. Dziewczyny piszą tam o kremach, które nawilżają, ale nie zapychają i nie podrażniają jednocześnie. Ja ze swojej strony polecam PHYSIOGEL.
Bardzo dziękuję, spróbuję, może uda mi się gdzieś dostać próbkę. Ostatnio testowałam LRP Nutricit i niestety uczula jak diabli. Ślady jak po oparzeniu żelazkiem - sucha, sztywna, brązowo-czerwona skóra w okolicach oczu, do tego piecze. Ten Aqueous Creme nie uczula mnie, ale poprawy nie widać i mam po nim podpuchnięte oczy. Ale wchłania się do zera natychmiast i skóra nie jest po nim taka sztywna, więc na razie używam.
Pzdr., j.
__________________
"Granice?.. Nigdy żadnej nie widziałem. Ale podobno istnieją w umysłach niektórych ludzi." Thor Heyerdahl
joaxii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 23:51   #1818
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej,
b
ardzo proszę o poradę w sprawie poniższych kremow :
BIODERMA Hydrabio UV SPF15/UVA15 Krem nawilżający z ochroną UV 40ml
Skład
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERIN, CYCLOHEXASILOXANE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, XYLITOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOPENTASILOXANE, ALCOHOL DENAT., ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, PTFE, STEARYL DIMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, PEG-100 STEARATE, NIACINAMIDE, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, ANHYDROXYLITOL, MANNITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, BARIUM SULFATE (CI 77120), C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, CETYL ALCOHOL, CREATINE, TOCOPHERYL ACETATE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XYLITYLGLUCOSIDE, CYCLOMETHICONE, POLYISOBUTENE, HEXYLDECANOL, DIMETHICONE, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, ECTOIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM).


wyczytałam w amerykańskiej ulotce kremów- ystheal, eulage i diacneal ze wymagana jest przy nich ochrona 15 lub wyzsza. - ale w teorii 15 wystarcza .niestety ja zdecyduje sie tylko na te 15 . nie bede juz setny raz tu płakać z powodu niemożności stosowania filtrow .
moje pytania ad tego kremu są takie ;
czy bedzie on tlusta lepka mazią i czy bedzie powodowal krosty, zapychał? (jak wszystko co ma filtr)? czy będzie on wypalał oczy i powodował puchnięcie ? (jak wszystko co ma filtr)
czy mogę na niego położyć podkład bez szkody dla stabilności tego filtru? (i czy ten filtr jest stabilny)
czy ogolnie ten sklad jest ok?

edit pare dn pozniej

siostra dała mi resztkę takiego oto filtra, żebym mogła go przetestować. czekam z tym jednak do czasu kiedy będę mieć kilka dn wolnych w razie alergii i wysypu krost (żeby mnie nikt nie zobaczyl )
DUCRAY MELASCREEN Krem przeciwsłoneczny SPF50+
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP / Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Xanthan Gum


Czy mogę spokojnie położyć na niego podkład?
Czy jest on b zapychający?
czy moge go stosowac pod oczy i na powieki?
czy nadaje sie dla mieszanej cery? (moja siostra ma b sucha cere wrecz odwodniona dlatego jej subiektywna opinia srednio mi pomoze )
czy bedzie on taki tepy i tlusty i swiecacy jak wszystkie filtry?
I mam jeszcze taką wątpliwość:
czy jest sens używać ten filtr jeśli nie ma się możliwości reaplikować go w ciągu dnia? nie mogę sobie pozwolić na to żeby w pracy zmywać makijaż nakładać filtr i od nowa się malować...

mam nadzieję że znalazłam swój filtr i to za 33 zł

dziewczyny bardzo bardzo wam dziekuje za pochylenie sie nad tymi skladami
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-11-02 o 17:21
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-27, 14:42   #1819
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Frederic Fekkai - krem nabłyszczający:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...yszczajacy.htm

Skład: Water (Aqua), Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Propylene Glycol, Polyacrylamide, Olea Europea (Olive Oil) Fruit Oil, Phenyl Trimethicone, C13-14 Isoparaffin, PEG-8 Methicone, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Bismuth Oxychloride (CI 77163), Laureth-7, Sodium PCA, Panthenol, Cinnamidopropyltrimethyl Ammonium Chloride, Dimethicone PEG-8, Meadowfoamate, Fragrance (parfum), Methylisochloroisothiazol inone, Yellow 5 (CI 19140), Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

Proszę o analizę składu, bo nie widzę spektakularnych efektów na moich włosach.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 21:13   #1820
siulka
Zakorzenienie
 
Avatar siulka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 688
GG do siulka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie!
Poprosiłam sprzedającego na allegro o podanie mi składu sypkich cieni do powiek i zastanawia mnie obecność w nich ethylparabenu, podaję skład i proszę o pomoc - zaczęłam stosować makijaż mineralny i nie chciałabym się naciąć na coś co mineralne jest tylko z nazwy, a zawiera jakieś niepotrzebne składniki.

EYESHADOW'S INGREDIENTS INCI
INCI name: Talc
Mica
Kaolin
Titanium Dioxide
Petrolatum
Sorbitan Isostearate
Polybutene
Aloe vera oil
Ethylhexyl Hydroxystearate
Ethyl paraben 0,2%
C.I. 45-380
77-491
77-492
77-288
77-007
77-742
77-510
77-499
15-850
12-085
45-410:2
Mica (and) Titanium Dioxide (and) Iron Oxides
siulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 10:25   #1821
sagan137
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

zostalam poproszona na forum "o wlosach" o podanie skladu szamponu alverde z kofeina. sklad ponizej. skopiowalam go z niemieckiej strony, ktora rowniez analizuje sklady ze wzgledu na przyjaznosc/nieprzyjaznosc skladnikow. czerwone sa nieprzyjazne w tym przypadku na czerwono zaznaczono Sodium Coco Sulfate, ktory jest ukrytym SLS (nie wiedzialam o tym - dowiedzialam sie w watku wlosowym). reszta skladu ponizej, wedlug niemieckiej analizy jest ok.

Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Coco Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Caffeine, Coffea Arabica (Extract), Oryza Sativa (Extract), Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Xanthan Gum, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Menthol, Alcohol, Parfum, Limonene, Linalool, Citral

podaje jeszcze sklad odzywki z kofeina. ta nie ma "czerwonych: skladnikow:

Aqua, Glycine Soja (Oil)*, Alcohol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Sodium Lactate, Simmondsia Chinensis (Oil)*, Caffeine*, Myristyl Myristate, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Brassica Oleracea (Seed oil)*, Coffea Arabica (Extrakt)*, Oryza Sativa (Extrakt)*, Hydroxyethylcellulose, Lauroyl Sarcosine, Tocopherol, Helianthus Annuus (Seed Oil), Ascorbyl Palmitate, Menthol, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Citral**
sagan137 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 15:35   #1822
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Urtekram, No Perfume, Shower Gel (Nieperfumowany żel pod prysznic)
Skład: Aqua, Glycerin, Cocoamidopropyl Betaine, Sodium Coco Sulfate, Coco Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Citric Acid.

Co to jest? Nie mogę znaleźć infomacji na ten temat a liczę na znalezienie jak najbardziej naturalnego żelu pod prysznic.

Czy to jest SLS ? ; ( To pierwsze tak wygląda, ale to drugie niby jest delikatnie nawilżające... już sama nie wiem:<
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 17:14   #1823
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny !
Mam wielką prośbę. Kupiłam dzisiaj w drogerii próbki maseczki i peelingu enzymatycznego .
Prosiłabym o analizę.

Dax Cosmetics Perfecta No Problem Antybakteryjny Peeling enzymatyczny z ekologicznym wyciągiem z goji, enzymem proteolitycznym z papai i kompleksem Sebocontrol.
Ingredients: Aqua, Paraffinum Liquldum, Glycerin, Sodium Chloride, Papaln, Sodium Carbomer, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropoyl Myristate, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Lycium Barbarum Fruit Extract, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Allantoin, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, Ethylparaben, Methylparaben, BHA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Dax Cosmetics Perfecta No Problem Antybakteryjna maseczka oczyszczająca z ekologicznym wyciągiem z goji, glinką termalną, krzemem.
Ingredients: Aqua, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Kaolin, Slit, Glycerin, Zinc PCA, Lycium Barbarum Fruit Extract, Hydroxyethylcellulose, Panthenol, Dimethicone, Allantoin, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Powiedzcie mi czy są one odpowiednie ?
A i mam pytanie czy z tej samej serii Toniki tez sa dobre ?

Z góry dzieki i czekam na wasza analizę.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 18:37   #1824
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, błagam, pomóżcie. Kupiłam na BU krem z retinolem. W domu zaważyłam, że zawiera on Propylene Glycol, a na stronie Różańskiego jest napisane, co powoduje ten składnik:


"Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik.
Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.


Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów. W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży."

Dlatego kupuję produkty na BU, aby były one naturalne, a tu takie zaskoczenie. Czy ktoś się na tym zna i mógłby np. obalić teorię Różańskiego??
tak jest to rozpuszczalnik ale zalicza sie rowniez do nawilzaczy ma zastosowanie w szamponach kremach.
a Rozanski niech sie leczy wg niego wszystko jest szkodliwe i powoduje rozne chorobska ciekawe czym sam sie myje w takich ilosciach w jakich jest on dodawany do kosmetykow nie szkodzi
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 12:23   #1825
Patrycja1324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej !
Mam wielką prośbę. Czy ktoś pomógłby mi rozszyfrować skład szamponu i odżywki? Chciałabym wiedzieć, czy nadają się do włosów suchych skłonnych do rozdwajania. Co o nich sądzicie? Niestety nie znalazłam nic na temat ich składu
Z góry dziękuję

Danielle Laroche Mineral Mud Shampoo With Dead Sea Minerals :

Skład: Sodium Laureth Sulfate, Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Cetrimonium Chloride, Glycol Distearate &Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea & Laureth 10, Parfum, Polyquaterium 11, Sodium Chloride, Cocamid Dea, Cyclomethicone, E-102, E-110, E-122, E-133, Silt, Sea Salt (Maris Sal), Methylparaben, Panthenol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionene,Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool


Danielle Laroche, Mineralna odżywka do włosów z minerałami Morza Martwego

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Parfum, Laneth -16 & Ceteth-16 Oleth-16 &Steareth -16, Glyceryl Stearate SE, Imidazolidinyl Urea, Methylparabe, Silt, Benzyl Alcohol & Methylchloroisothiazolino ne & Methylisothiazolinone, Borage Seed Oil, Wheat Germ Oil, Propylparaben, Sea Salt (Maris Sal), Citic Acid, Saccharide, Isomerate, Butylphenyl Methylprpional, Alpha - Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool
Patrycja1324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 23:59   #1826
joaxii
Przyczajenie
 
Avatar joaxii
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
GG do joaxii
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
co może uczulać w następujących kosmetykach?

La Roche Posay, Physiological Micellar Solution (Płyn micelarny do twarzy z fizjologicznym pH) - Skład: Water, Hexylene Glycol, Poloxamer 184, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium EDTA, Citric Acid, Dihydrocholeth-30, Sodium Chloride, Sodium Diglycolate, Sodium Glycolate, Polyaminopropyl Biguanide, Fragrance.

La Roche Posay, Thermal Spring Water (Woda termalna) - Skład: Wodorowęglany 396 mg/l, Wapń 140 mg/l, Krzemionka (SiO2) 30 mg/l, Magnez 4,9 mg/l, Stront 0,260 mg/l, Selen 0,060 mg/l, Cynk 0,022 mg/l, Miedź 0,005 mg/l

Avene, Tolerance Extreme, Krem kojąco-nawilżąjący - Skład: Avene Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Squalane, Carthamus Tinctorius, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Sodium Carbomer, Titanium Dioxide.

Bardzo proszę o pomoc, bo coś mnie strasznie uczula i nie wiem co to może być - w końcu wszystkie te kosmetyki są dla cery wrażliwej i skłonnej do alergii
Pozdrawiam i dziękuję, j.
__________________
"Granice?.. Nigdy żadnej nie widziałem. Ale podobno istnieją w umysłach niektórych ludzi." Thor Heyerdahl
joaxii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 12:32   #1827
Vivienna
Raczkowanie
 
Avatar Vivienna
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej !
Natknelam sie ostatnio w magazynie medycznym na bardzo ciekawe serum z antyoksydantami. Czy moglybyscie dziewczyny pomoc mi w odszyfrowaniu skladnikow, czy ono jest naprawde tak dobre? Chodzi mi o cos naturalnego z witaminami a do biochemii i innych sklepow polskich niestety nie mam dostepu. Dziekuje z gory!

WELEDA NEW Pomegranate Firming Face Serum
Skladniki:
(INCI) Water (Aqua), Alcohol, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Punica Granatum Fruit Juice, Panicum Miliaceum (Millet) Seed Extract, Prunus Spinosa Wood Extract, Xanthan Gum, Citric Acid, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*, Geraniol*, Citral*, Coumarin*. *from natural essential oils
Vivienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 19:20   #1828
SweetLips
Raczkowanie
 
Avatar SweetLips
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szafa
Wiadomości: 135
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, wczoraj w Rossmanie skuszona niską ceną ( 13 zł/ 250 ml) kupiłam tonik - Vitamin Enriched Toner marki Bourjois.
Moja radosć z zakupu szybko minęła gdy zobaczyłam w składzie tetrasodium edta ( w obecności związków azotowych tworzy rakotwórcze nitrozaminy. Działa teratogennie. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży- definicja wg wspominanego wyżej dr Różańskiego )
Prosze o zanalizowanie składu :
-aqua
-glycerin
-PPG-26-buteth-26
-hydrogenated castor oil
-ascorbyl tetraisopalmitate
-tetrasodium edta
-hexyl cinnamal
-parfum
-acid
-butylphenyl methylpropional
-limonene
-linalool

Dodam, jeszcze,ze kupiłam również wode micelarna również z Bourjois i w jej składzie również jest tetrasodium edta. Skład wody micelarnej:
-aqua
-glycerin
-PEG-7 glyceryl cocoate
-poloxamer 184
-coco-glucoside
-phenoxyethanol
-tatrasodium edta
-sodium methylparaben
-citric acid
-propylene glycol
-BHT
-nymphaea root extract

Czy tetrasodium edta jest, az tak bardzo szkodliwe?
__________________
Z miłością jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości. Marcel Achard

Every girl should use what Mother Nature gave her before Father Time takes it away. Laurence J. Peter
SweetLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 20:14   #1829
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kallos, Nourishing Shampoo, for dry and damaged hair

Aqua, Sodium Laureth Sulfate,Cocamidopropyl Betaine,Glycol Distearate, Coco- Glucoside, Sodium Chloride
Polyquaternium-7, Hydrolyzed-WheatProtein , Cocamide DEA, ,Amidomethicone,Cetrimoni um ,Chloride, Trideceth-10, Panthenol, Parfum, Methylchloroisothiazolino ne, Methyliso-thiazolinone

dziewczyny jak oceniacie skład tego szamponu? czy będzie pielęgnował włosy? posiłkowałam się słownikiem ale nie potrafię ocenić ogólnego działania szamponu.
moje włosy są normalne. ani tłuste ani zniszczone.
dziękuję za analizę

ps popatrzcie też na mój kremik kilka postów wyżej
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-11, 16:54   #1830
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna,gdybyście pomogły mi w analizie tych dwóch podkładów,pod względem zapychania.

Bourjois, Healthy Mix

Skład: Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Mica, Iron Oxides, Ultramarines, Titanium Dioxide

Max Factor Xperience
(Skład widoczny na trzecim zdjęciu)

Myślę że wielu dziewczynom także się to przyda,bo są to podkłądy dobrze oceniane i chętnie kupowane i który w tym pojedynku o komodogenność wygrywa

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2010-11-11 o 16:56
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.