Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-06, 17:59   #991
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Kalkulator stężeń - nie wiem co do czego

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
voluplus jest dobry, ladnie mi wypelnil bruzdy od nosa do ust
Na mazidlach jest przepis, co prawda na biust, ale ja robie tak samo, tylko bez olejkow eterycznych.
A długo używałaś Voluplusa? W jaki sposób go stosowałaś? (przed rolkowaniem czy po)
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 18:21   #992
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Kalkulator stężeń - nie wiem co do czego

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
A długo używałaś Voluplusa? W jaki sposób go stosowałaś? (przed rolkowaniem czy po)
uzywam go od chyba 3 m-cy, ale efekty byly szybko, po okolo 2 tygodniach. Na poczatku pod rolke, teraz mam przerwe w rolowaniu i stosuje "na sucho"
Niestety, pod oczami u mnie nie dziala na zmarchy, jedynie cienie mniej widoczne, bo skora sie pogrubila.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 20:18   #993
klotylda abc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Dot.: Kalkulator stężeń - nie wiem co do czego

Mam pytanie - czy takie ampułki nadają się pod dermaroller?

http://www.alibaba.com/product-free/...Vitamin_C.html
klotylda abc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 21:41   #994
monika.m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 155
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny jak to w końcu jest???

Lepszy do twarzy roller z 200 igiełkami czy 540?? Każdy producent chwali swój produkt i wymienia jego zalety, ale jak jest w rzeczywistości???

I czy ktos wie jak to jest z kwasem hialuronowym? Czy pod roller tylko wielkocząsteczkowy? Czy to prawda, ze małe czastezki wszystko pozapychają i za wiele dobroczynnych składników nie będzie mogło juz przeniknąć???

Często w składzie ampułek pod roller jest tylko informacja "kwas hialuronowy", ale o wielkosci cząsteczek juz sie nie informuje
A jaka jest prawda
monika.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 11:30   #995
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monika.m Pokaż wiadomość
I czy ktos wie jak to jest z kwasem hialuronowym? Czy pod roller tylko wielkocząsteczkowy?
Istnieją (uzasadnione, jak się wydaje) podejrzenia, że kwas ultraniskocząsteczkowy może wpływać niekorzystnie na skórę: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post40871760
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 12:30   #996
monika.m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 155
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Lorri bardzo Ci dziękuje za informację
Zasmucił mnie ten fakt, bo długo uzywałam mieszaniny potrójnych kwasów HA...jednak taka wiedza daje teraz wiele innych mozliwości...Dzieki

A mozesz zdradzić co Ty uzywasz pod rolkę?


Dziewczyny! witamina C to podstawa pod rolkę! Co więc wybrać?
Doszukłam się informacji, że te witaminy rozpuszczalne w olejach mają tylko działanie antyoksydacyjne, proszkowy kwas askorbinowy nie nadaje sie pod rolke, bo piecze niemiłosiernie, no więc co zostaje???
Tu na blogu znalazłam test tych witamin http://mybeauty-y.blogspot.com/2013/...opularnie.html

Wszystko jasne...Tylko, ze autorka tego bloga zachwala wszystkie produkty Medikanu
Wiec albo są takie wspaniałe, albo...???
Na watku kilka wizażanek niebyt pochlebnie wyrażało się o tej firmie...

Miał może ktoś przyjemność stosować C-tetra? cena jest koszmarna ,w składzie silikony , ale opis wygląda całkiem nieźle...

Edytowane przez monika.m
Czas edycji: 2013-08-10 o 12:57
monika.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 08:11   #997
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Istnieją (uzasadnione, jak się wydaje) podejrzenia, że kwas ultraniskocząsteczkowy może wpływać niekorzystnie na skórę: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post40871760
No tak, ale z tego co czytałam, to istotą rolowania jest indukowanie stanu zapalnego w skórze a tym samym pobudzenie jej do procesów wzmożonego gojenia, czyli produkcji kolagenu przez fibroblasty; tak więc ultra- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy działałby synergistycznie- wszystko to więc razem prowadziłoby do destrukcji macierzy a więc miałoby wręcz odwrotny skutek ?
Była przytaczana, ale nie pamiętam, czy akurat na tym wątku opinia jakiegoś polskiego genetyka, profesora zresztą, który twierdził, że komórka jest w stanie podzielić się określoną ilość razy w ciągu swojego życia; tak więc taki zmasowany atak na struktury skóry w postaci rolowania i hialuronów mógłby faktycznie spowodować zupełnie odwrotny skutek- on poszedł nawet dalej w swoich rozważaniach i wspominał coś o możliwym nowotworzeniu komórek , ale w takim razie jak do tego wszystkiego ma się stosowanie kwasów, które też powinno w efekcie wywołać wzmożone podziały ? Oświećcie mnie, bo już zgłupiałam

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-08-12 o 08:25
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 10:39   #998
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

w piątek pierszy raz zastosowalam roke - i musze przyznać że efekt super. Dla mnie ból - bardzo maly, po rolowaniu skóra lekko zaczerwieniona ale ładnie napieta i taka wygladzona. Pod rolke zastosowałam serum z argilina 20%. Myslę ze ten zabieg zostanie ze mną na dlużej
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 12:04   #999
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 19:32
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 09:27   #1000
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Cebulki, jakiej długości igieł użyłaś? Ja właśnie kupiłam 0,5 mm i zastosowałam 2 razy: pierwszy po prostu "przejeżdzając" przez twarz, ale nie czułam w ogóle nic, drugi raz naciskając przy tym, ale też nie bolało, nie krwawiłam ani nic. I nie widzę żadnych pozytywnych efektów tej procedury.
ja mam igiełki 0,33mm, u mnie ból był minimalny ale jak np. próbowalam wrócic po przerolowaniu calej twarzy do czoła to było juz dużo gorzej.
To chyba dobrze ze nie krwawiłaś.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 11:20   #1001
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
To chyba dobrze ze nie krwawiłaś.
Dobrze, że nie krwawiłam, ale chciałabym jednak widzieć jakąkolwiek różnicę w porównaniu ze stanem przed...
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 14:40   #1002
sylweno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cześć

znalazłam ten wątek poszukując metod walki z przebarwieniami. Poczytałam już nieco o dermarollerze, ale dalej mam wątpliwości. Moje przebarwienia są dość rozległe i głębokie (w skórze właściwej, na twarzy), a ja mam 38 lat. Czy mogłybyście mi doradzić, jaki wybrać dermaroller i preparaty? Będę bardzo wdzięczna.
sylweno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 16:33   #1003
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Dobrze, że nie krwawiłam, ale chciałabym jednak widzieć jakąkolwiek różnicę w porównaniu ze stanem przed...

Wbrew pozorom nie masz się z czego cieszyć krwawienia i mikrokrwawienia są jak najbardziej porządane przy rolowaniu (to właśnie wtedy dochodzi do stymulacji skóry i pobudzenia produkcji kolagenu), chociaż przy igłach 0,5 mm bardzo rzadko to się zdarza.
Jaką masz rolkę i jakie preparaty stosujesz?
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:14   #1004
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-22 o 09:06
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:05   #1005
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Zdarza się jak się przyciska Tylko trzeba uważać, bo jak ostatnio zastosowałam Atrederm + roller + Atrederm potem miałam kilka bezsennych nocy Pomijając, że przez 3-4 dni dzieci uciekały na mój widok Ale oczyściło tak jak kilka miesięcy atredermu bez rolki nie dało rady.

Ale w końcu zobaczyłaś efekt
Po retinoidzie wrzuconym pod rolkę, najlepiej zastosować coś bardzo mocno łagodzącego. Robię serum z pantnolem (duużą ilością), ekstraktem z lukrecji, kompleksem naczynkowym i frakcją sojową, dodaję trochę kwasu hialuronowego, który przyspiesza gojenie. Serum nakładam tuż po rolowaniu i chodzę tak kilka godzin. Przed spaniem tylko lekko przecieram twarz wacikiem zwilżonym wodą - żeby nie pobrudzić poduszki i nakładam jeszcze sam pantenol z frakcją sojową plus odrobina żelu hialuronowego. Dzięki temu noc przesypiam spokojnie - nic nie piecze, nie szczypie. Oczywiście po 3-4 dniach przechodzę mega łuszczenie i wtedy straszę ludzi
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:23   #1006
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 19:28
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 11:24   #1007
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość

Ja bez atredermu nie łuszczę się po rolce. Próbowałam kwasu hial. i witaminy C, ale tylko byłam czerwona, złuszczania właściwie brak.

Witamina C ani tym bardziej kwas hialuronowy nie powodują łuszczenia - kwas hialuronowy właściwie nie jest kwasem więc nie może powodować złuszczania naskórka. Niektórzy łuszczą się po samej rolce, ale to raczej wyjątek niż reguła i całe szczęście .


Po takiej "obdzierance" bardzo uważaj na słońce (kremy z wysokimi filtrem z reaplikacją w ciągu dnia), bo jak Ci wyjdą przebarwienia (mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach) to już się ich nie pozbędziesz.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 17:40   #1008
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witam

Przeszlam cala serie mezoterapii iglowej z uzyciem kwasu hialuronowego i bylam pod ogromnym wrazeniem bardzo pozytywne rezultaty
Mezoterapia iglowa to dla mnie dosc spory koszt i chcac zaoszczedzic a jednoczesnie przedluzyc efekty postanowilam kupic derma roller ... mam 0.5mm i ostatnio nabylam 1.00 mm ... poniewaz jak dla mnie bol byl niesamowity dokupilam krem znieczulajacy rolowanie nie boli ale odczucia sa dosc "zdretwiale".
Przy mezoterapii dosc ostro krwawilam wiec tego samego efektu oczekiwalam przy derma roller no i pojawilo sie sporo nakluc krwawiacych ... ktore po kilku godzinach byly niewidoczne. Jestem zadowolona z rezultatow ale tak sie zastanawiam czy nie dodac serum z witamina C.

Ktore polecacie? bo ja jestem w tej kwestii zielona
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 00:14   #1009
RunForLife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witam

Jestem tutaj nowy i troszeczke zakłopotany.

Chce zacząć używać dermaroller-a aby usunąć blizny potrądzikowe nie które dosyć głębokie a jest ich całkiem sporo...
Wiele czytałem i doszedłem w końcu do tego tematu

Tak więc,jeśli bym zaczął stosować ten "magiczny" wałeczek to jakie serum najlepiej było by mi potrzebne jeśli chodzi o blizny ?

Pozdrawiam
RunForLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 16:58   #1010
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Z derma rollerem to ci zajmie na prawde dlugo zeby sie pozbyc glebokich blizn,idz do kosmetyczki albo nawet i dermatologa, sa specjalne dosc mocne kwasy ktore wyrownuja skore ... trzeba troche pozniej posiedziec w domu nie pokazywac sie ludziom ale efekty sa szybsze i zauwazalne
Ja robie derma roller plus skin ceuticals blemish and age serum, drogie ale swietnie dziala. Dodam tylko ze nie jest tak dobre jak zabiegi wykonane u kosmetyczki
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 12:42   #1011
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

za mocno potraktowalam skore derma rollerem i jest podrazniona, sucha, czerwona i cos mi sie wydaje ze mi niezle popeka - najgorsze jest to ze jestem w pracy a tu klimatyzacja na maksa i to tylko pogarsza jej stan marze o tym zeby zmyc make up i nalozyc duuuuzo kremu nawilzajacego
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 16:57   #1012
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny, czy myślicie, żę dermaroller pomoże na blizny zanikowe?
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 17:03   #1013
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy myślicie, żę dermaroller pomoże na blizny zanikowe?

ogladalam film na youtube, dziewczyna miala dosc glebokie blizny, w dodatku czerwone i powiedziala ze jej pomaga, ze skora sie odbudowuje
ale jest to dosc dlugi proces, nie mozna oczekiwac szybkich rezultatow.

Moje blizny poki co (trzy regularne zabiegi) sa takie jak byly, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Ale daje sobie cala zime az do wiosny na poprawe wiec poki co mam mnostwo czasu
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 14:14   #1014
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

a co jeśli chcę używać derma rollera głównie do spłycenia blizn potrądzikowych a policzkach i do zamknięcia porów na nosie i jego okolicach? Byłam wczoraj u kosmetyczki i polecała mi właśnie tą metodę, dziś trochę o tym poczytałam i stwierdziłam, że w sumie sama mogłabym wykonywać sobie ten zabieg
zastanawiam się nad rolką 0,5mm, która ma 540 igiełek, nie wiem jednak czego używać razem z nią? wiedzę, że wiele z Was jest całkiem obcykana w tym temacie więc proszę o radę
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 22:24   #1015
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Na biochemii urody jest bardzo duzy wybor serum - jest nawet na blizny - sama sie zatanawiam nad jakims, jak sie moje obecne skonczy

http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-serums.html



ja mam 1mm i super dziala, ale potrzebuje kremu znieczulajacego bo strasznie boli, mam tez 0.5mm ale nie uzywam odkad mam 1mm - czasami zdarzy sie ze za mocno pociagne i wtedy mam lekkie krawawienie ale po mezoterapii iglowej nic mnie juz nie jest w stanie przerazic
__________________

Edytowane przez Fuxia83
Czas edycji: 2013-09-13 o 22:27
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 10:33   #1016
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

ja na początek wybrałam 0,5mm żeby zobaczyć czy w ogóle będzie mi to odpowiadać, mam nadzieję, że jakieś efekty zobaczę i nie wykluczam zakupu kolejnego urządzenia
sam roller już zamówiłam teraz szukam właśnie serum na blizny/zmniejszenie porów
rozumiem, że serum nakładam już po rollowaniu i delikatnie wcieram w twarz, tak?
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:41   #1017
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

sa dwie szkoly, jedna zeby przed i po nalozyc serum a druga tylko po ... wiec decyzja nalezy do ciebie, obie szkoly pewnie maja jakies przeslanki na to zeby uzywac w takiej czy innej kolejnosci, moze jak nakladasz przed wiecej skladnikow aktywnych wchodzi do skory ... ja uzywam po, bo moje serum ma kwasy i wydaje mi sie ze za bardzo bym obciazyla skore.

Pamietaj o odkazaniu rollera przed i po zabiegu ... trzeba go porzadnie odkazic i przeplukac woda. Twarz tez powinno sie zdezynfekowac ja jednak tego nie robie bo nie chce miec wysypu pryszczy, myje zawsze dobrze twarz delikatnym zelem do mycia, porzadnie masuje zeby wszystko zmyc a pozniej nakladam krem znieczulajacy, czekam 15 minut i przystepuje do krwawego rollowania ... zartuje z tym krwawym, czasami pojawi sie pare kropek krwi ale ogolnie twarz jest czerwona i spuchnieta i rano nie ma sladu

ja jestem po czwartym zabiegu - wczoraj robilam, mam dzis troche podrazniona skore.

dzis czytalam ze proces odbudowy kolagenu jest dosc dlugi i ze wlasciwe rezultaty zobacze dopiero za 3 miesiace
nie moge sie doczekac do grudnia

i jakie serum kupilas?
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 16:12   #1018
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

w sumie jeszcze żadnego bo rollowenie planuję zacząć dopiero od połowy października lub nawet listopada, ponieważ w przyszłym tygodniu wyjeżdzam dopiero na wakacje i nie chcę skóry przeciążać opalaniem i jeszcze dodatkowymi zabiegami
zastaniawiałam się nad tym http://www.biochemiaurody.com/sklep/...-antiscar.html ze strony którą mi poleciłaś choć też poczytałam pozytywne opinie o Scar Serum firmy Palmers i jeszcze się zastanawiam

o odkażaniu też już poczytałam muszę tylko zakupić mały atomizer do spryskiwania urządzonka
a dlaczego będzie wysyp pryszczy po zdezynfekowaniu twarzy?
trochę właśnie obawiam się nawrotu trądziku, choć kosmetyczka właśnie mówiła, że twarz już mam ładną i powinnam pomyśleć o zamknięciu porów i spłyceniu blizn...
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:46   #1019
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

z tym wysypem to jest u mnie tak, ze jak nadmiernie wysuszam skore to ona mi sie odplaca tradzikiem wiec zrezygnowalam z wszelkiego rodzaju spirytusow i wysuszajacych zeli z drogerii ... staram sie by dla swojej skory "dobra" - nie wysuszam jej i nie scieram peelingami itp jedyne co jej robie to derma roller ale wydaje mi sie ze "ona" to akurat bardzo lubi hehehe mialam juz robiona mezoterapie iglowa i po kilku zabiegach mialam fajnie nawilzona i jedrna skore
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 19:16   #1020
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
ja na początek wybrałam 0,5mm żeby zobaczyć czy w ogóle będzie mi to odpowiadać, mam nadzieję, że jakieś efekty zobaczę i nie wykluczam zakupu kolejnego urządzenia
sam roller już zamówiłam teraz szukam właśnie serum na blizny/zmniejszenie porów
rozumiem, że serum nakładam już po rollowaniu i delikatnie wcieram w twarz, tak?

Na blizny stosuje się igły minimum 1,0 mm, a najlepiej 1,5 mm. Krótsze igły będą mało efektywne, chociaż możesz zrobić 2-3 rolowania, żeby trochę przyzwyczaić się do samego nakłuwania.

Przy iglach 0,5 dobrze jest zastosować jakieś serum - jeśli jest olejowe (tłuste) to nakładasz je po rolowaniu - trudno jest rolować tłustą skórę, nie wspominając o czyszczeniu igieł po takim zabiegu . Jeśli stosujesz serum na bazie wody najlepiej nałożyć je przed i rolować na mokrej skórze, a po rolowaniu możesz nałożyć jeszcze raz . Istotne jest aby kosmetyki nie zawierały konserwantów albo stosunkowo łagodne, składników zapachowych itp. Dobre efekty można uzyskać stosując sera robione w domu z różnych surowców kosmetycznych albo profesjonalne ampułki.

Zabiegi igłami 1,0 robi się nie częściej niż co 4 tygodnie, dłuższymi jeszcze rzadziej, zwłaszcza w warunkach domowych. Gdybyś częściej się rolowała igłami 1,0 mm , możesz doprowadzić do bardzo poważnych komplikacji.


Bardzo ważne jest przygotowanie skóry do rolowania: peeling lub lekki kwas tuż przed rolką to podstawa skutecznego zabiegu. Niezbędna jest też dezynfekcja skóry twarzy jak i rąk np Octeniseptem (bez alkoholu). Nie wolno nakłuwać skóry bez wcześniejszego zdezynfekowania jej, wyjątkiem mogą być tylko bardzo krótkie igły np. 0,25 mm, chociaż i w takim wypadku lepiej zastosować lekkie odkażanie skóry .
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.