Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-13, 13:41   #1
zagubiona125
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona125
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 52

Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?


Moim zdaniem oceny w lo nie odzwierciedlają wiedzy i najcześciej jest tak że osoba z lo o dobrym poziomie mając 3 i 4 zdaje mature lepiej niż uczeń z lo o niskim poziomie mający same 5 i 6. A wy co myślicie?
zagubiona125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 13:48   #2
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Moim zdaniem też oceny nie są odzwierciedleniem prawdziwej wiedzy. Z resztą i tak się potem nigdzie nie liczą.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 14:18   #3
Polson
Raczkowanie
 
Avatar Polson
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 49
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Warto się skupić na przedmiotach, które będzie się zdawać na maturze. Inne oceny tak naprawdę nie są ważne, bo najważniejsza jest matura. A dobre oceny na świadectwie, to tylko dla satysfakcji.
Polson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 15:09   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Cytat:
Napisane przez zagubiona125 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem oceny w lo nie odzwierciedlają wiedzy i najcześciej jest tak że osoba z lo o dobrym poziomie mając 3 i 4 zdaje mature lepiej niż uczeń z lo o niskim poziomie mający same 5 i 6. A wy co myślicie?
Nie tylko w LO, wszędzie oceny mogą nie odzwierciedlać wiedzy.
Zależy od nauczyciela i jego konsekwentnego oraz miarodajnego systemu oceniania, a także zależy od ucznia, czy to, czego się nauczył faktycznie zostaje mu w pamięci, rozumie to i potrafi taką wiedzę wykorzystać.

Ktoś Ci dokucza, popisując się swoimi ocenami? Mam kuzynkę, która ma tyle lat co ja, oceny zawsze miałam od niej lepsze, z tym, że ona mieszka w średnim mieście, ja do niedawna mieszkałam na wsi i tam chodziłam do szkoły, dopiero do LO wyjechałam do małego miasteczka. I ona swoje słabsze oceny tłumaczyła tym, że u mnie na wsi w szkole mało wymagają, więc mogę łatwiej zdobyć 5
Zweryfikowała to matura, w końcu pisałyśmy ją taką samą i poszło mi lepiej. Choć to też nie jest twardym wyznacznikiem, wiemy jak te matury wyglądają.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:25   #5
hurricaneee
Raczkowanie
 
Avatar hurricaneee
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 137
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

moim zdaniem ani oceny, ani matura nie odzwierciedlają wiedzy! matura to jest loteria, albo trafi Ci się coś z czego wypracowanie na 100 stron możesz napisać albo coś o czym nie masz bladego pojęcia- jeśli chodzi o przedmioty humanistyczne typu polski, historia, wos...
hurricaneee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 15:05   #6
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

U mnie jest dość zabawna historia, bo z angielskiego w trzeciej klasie miałam...3. A obie matury, to jest podstawę i rozszerzenie, napisałam na ponad 90%. Wiązało się to po prostu z tym, że nie widziałam sensu we wkuwaniu miliona nieprzydatnych słówek, które Anglik używa raz w roku.

No i w ogóle nie byłam zbyt lubiana przez nauczycieli w liceum, bo często wagarowałam i rzadko kiedy się uczyłam. Po prostu w tym czasie rozwijałam swoje pasje i uczyłam się całkiem innych rzeczy. Po co miałam uczyć się chemii, skoro wiedziałam, że po liceum nie będę miała z nią do czynienia? Moja koleżanka ma jeszcze lepszą sytuację, bo wagarowała po to, żeby uczestniczyć w różnych projektach i wolontariatach - więc już zdobyła dość sporo doświadczenia, którym mało kto może się pochwalić w tym wieku.

W sumie fajnie jest mieć świadectwo z paskiem, parę olimpiad w kieszeni i w ogóle być pociechą szkoły, to jest naprawdę miłe, ale raczej wątpię, żeby były z tego jakieś większe korzyści niż pochwały i satysfakcja, ewentualnie samodyscyplina i zdolność uczenia się, ale to można rozwijać w inny sposób. Więc pytanie, co chcemy osiągnąć :p
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 18:12   #7
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Cytat:
Napisane przez hurricaneee Pokaż wiadomość
moim zdaniem ani oceny, ani matura nie odzwierciedlają wiedzy! matura to jest loteria, albo trafi Ci się coś z czego wypracowanie na 100 stron możesz napisać albo coś o czym nie masz bladego pojęcia- jeśli chodzi o przedmioty humanistyczne typu polski, historia, wos...
Dokładnie Tak samo matura z innych przedmiotów, nie tylko z humanistycznych - możesz wszystko umieć dobrze, a jeden dział mieć taki, z którego nie umiesz praktycznie nic i akurat jego może się trafić w danym roku najwięcej.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 22:45   #8
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Moim zdaniem ani matura, ani oceny nie są całkowitym odzwierciedleniem stanu wiedzy. Najlepsze byłyby oceny opisowe i egzaminy na poszczególnej uczelni (zamiast matury), ale w polsze jest to raczej utopijna wizja szkolnictwa.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 18:59   #9
black_suede_touch
Raczkowanie
 
Avatar black_suede_touch
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Idąc na wyższą uczelnię nikt nie zwraca, jakie oceny uzyskałaś podczas pobytu w szkole średniej. Grunt, to dobrze napisać maturę.
black_suede_touch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 22:58   #10
kololowekledki98426
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Powiem tak....mi zależy tylko na wiedzy z przedmiotów wiodacych: mat, pol, his, wos, ang i geo. Z tym ze NA WIEDZY! Nie na ocenach! Np. W szkole mielismy sprawdzian z Anglika, nie nauczylam się dostała 3, potem się tych slowek nauczylam i w sumie co za różnica czy mam 3 czy 5 skoro umiem to tak samo? Oceny nie odzwierciedlają naszej mądrości, nie mniej jednak mam obecnie średnia cos kolo 4,9 i naprawdę nie mam pojęcia z jakiej paki, skoro np do biologii ani razu nie widziałam swojego podręcznika na oczy a mam 5 a moja koleżanką celujaca w medycynę ma 4. Ja sie ucze z tego co lubię, z historii cisne na olimpiadach a inne rzeczy olewam, chociaż np.lubię SB czasem poczytać w necie cos ciekawego o biologii żeby juz centralna ciemna masa nie być :P
kololowekledki98426 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 13:10   #11
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Wszędzie liczą się tylko wyniki z matury. Wyniki na świadectwie bardzo dobre są też bardzo fajne, ale raczej tylko po to, żeby powiedzieć, że skończyło się LO z wyróżnieniem.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-09, 08:49   #12
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Żadne oceny nie odzwierciedlają oceny. W liceum czy na studiach, przekonasz się, że to tylko testy sprawdzające twoje umiejętności kojarzenia, walki ze stresem.

Matura to również totalna bzdura. Choć zastanawiam się jak przy tak niskim jej poziomie coraz więcej osób nie zdaje
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 09:33   #13
Framuuga
Raczkowanie
 
Avatar Framuuga
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 68
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

To prawda, że polski system edukacji to porażka. W takim wypadku przedmioty wiodące i matura... Chociaż faktycznie większość i tak się zapomni.. :banghead:
Framuuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 23:50   #14
serafin96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Oceny z liceum nie sa ważne przy rekrutacji na studia. Najwazniejsze sa wyniki z matury i jesli ktos ma pewnosc,ze dobrze zda wybrane przedmioty nie musi miec piatek od gory do dolu
serafin96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 15:27   #15
Hugo82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Jeśli o mnie chodzi to ja aż takiej dużej wagi nie przywiązuje do takich przedmiotów, które mnie nie interesują czyli tutaj chodzi (głównie takie co nie będę zdawać na maturze) i tylko tak mocniej się uczę z takich rzeczy jak - matematyka, wos język angielski i polski : ) oceny w liceum już są dla mnie sprawą drugorzędna
Hugo82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 12:04   #16
rajkasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 10
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

To jasne, że ani oceny ani tak naprawdę wyniki z matury nie odzwierciedlają naszej wiedzy... No ale co pan zrobisz, jak pan nic nie zrobisz Trudno, takie życie, jakoś na studia trzeba się dostać. Już wolę chyba taki system, niż egzaminy wstępne, które były jak moja mama dostawała się na studia. Dlatego zaciskamy zęby i damy radę! Pomyślcie o 3 miesiącach wakacji (...)

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-03-20 o 13:18 Powód: link z reklamą portalu
rajkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 13:53   #17
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Czy waszym zdaniem dobre oceny w lo są ważne czy tylko to jak napiszesz mature?

Ucz się tylko przedmiotów, które będziesz zdawać na maturze. A resztę no coż olej Nikt potem nie będzie patrzył co miałaś np z przyrody w 2 klasie.
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-20 14:53:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.