Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkolenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 13:06   #1
Marczji
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Smile

Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkolenia?


Hej wiem, że kilka wątków już o tym było, ale chciałabym się czegoś dowiedzieć o kosmetologii. Studiujecie może na tych prywatnych uczelniach chodzi mi o MSWZ i KWSPZ, czy może bardziej polecacie 2 letnie policealne szkoły i jakie? Chodzi mi o szkoły i uczelnie w KRAKOWIE. Proszę o opinie + może ktoś jest po szkoleniach w new nails? co o tym też sądzicie? No i zasadnicze pytanie jak z pracą po takich studiach kosmetologii lub szkole policealnej? Bo większość opinii jakie słyszałam to było, że lepiej więcej praktycznych umiejętności zdobyć i iść do policealnej + na szkolenia niż na 5 lat na studia gdzie więcej jest teorii. No, ale nie wiem.. mam nadzieję, że pomożecie Matura się zbliża, trzeba coś myśleć, a na kosmetologie ciągnie mnie bardzo

Edytowane przez Marczji
Czas edycji: 2014-03-18 o 18:59
Marczji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 22:06   #2
Marczji
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

haaalo
Marczji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:38   #3
elun
Rozeznanie
 
Avatar elun
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 513
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Ja jestem po KWSPZ i mogę polecić. Bardzo fajna kadra (w większości z innych publicznych krakowskich uczelni) i dużo ze studiów wyniosłam. Nie tylko teorii ale i praktyki, ale to zależy od instruktora na jakiego trafisz. Wiadomo, że to zależy też ile sama z siebie dajesz, bo niejednokrotnie osoby, które żadnej wiedzy nie mają fartem przechodzą dalej. Wybór - studia czy policealna - zależy w jaki stopniu chcesz się z tym zawodem związać. Jeżeli chcesz się bawić z paznokciami, hennami i doczepianiem rzęs, to policealna plus kursy spokojnie wystarczą. Na kosmetologii jest mnóstwo przedmiotów medycznych i chemicznych: anatomia, fizjologia, farmakologia, chemia i receptura kosmetyków, zajęcia w laboratoriach... dają Ci gruntowną wiedzę na temat skóry i jak można na nią oddziaływać.
W większości gabinetów wymagają już przynajmniej licencjata z kosmetologii a nie osoby po kursach... Z resztą przerażają mnie opowieści znajomych na temat zajęć praktycznych w szkołach policealnych, totalna niekompetencja kadry, poziom wiedzy - koszmar. No ale oni zwykle rekrutują niemalże ludzi "prosto z ulicy" wiec nie ma co się dziwić.
Dodam jeszcze że aktualnie jestem na magisterce w Warszawie i niestety nie polecam ze względu na kadrę, traktowanie studentów i cyrki z obronami
Pracy w zawodzie jeszcze nie szukałam, ale koleżanki z roku nie miały problemu ze znalezieniem.
__________________
Kobiety nie zmienisz, możesz najwyżej zmienić kobietę, ale to i tak nic nie zmieni

Edytowane przez elun
Czas edycji: 2014-03-20 o 16:41
elun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 06:33   #4
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Zastanów się przede wszystkim nad tym czy będziesz miała po tym kierunku pracę - miejsca na studiach jest mnóstwo, a etatów bardzo mało. Przemyśl po prostu czy nie lepiej nakierować się w stronę zawodu, gdzie będziesz miała większe możliwości pracy.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 19:39   #5
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Zgadzam się - mam kilka koleżanek, które po kosmetologii nie dostały się do salonów kosmetycznych, a pracy w stricte ich zawodzie w całym mieście było dla kilku osób.
Jak dla mnie kosmetologia nie jest perspektywiczna, i o ile masz taką możliwość to odpuść sobie, no chyba że masz faktycznie jakieś kontakty, które pozwolą na zdobycie etatu.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 06:16   #6
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

I to jest właśnie największa bolączka zdecydowanej większości specjalistycznych zawodów w Polsce. Tak więc bez pleców odradzam. Jeśli widzisz siebie w salonie kosmetycznym to wal na szkolenia i praktyki. Dużo więcej z tego zyskasz.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 18:35   #7
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Inaczej - bardzo dobry kosmetolog, który na studiach budował swoje doświadczenie bez większych problemów znajdzie pracę.
Natomiast osoba, która po prostu ma tytuł magistra i nic więcej, będzie miała problemy ze znalezieniem jakiegokolwiek etatu.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 06:21   #8
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Ale to podobnie wygląda w każdym zawodzie - najlepsi, którzy pracują nad swoim zawodem, nad specjalizują mają pracę, tak samo jest wśród kosmetyczek. Na pewno nie jest tak, że każda znajdzie pracę bez względu na umiejętności. Wygrywają najlepsi.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 15:28   #9
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Zrobił się nam mały monolog, który nie ma sensu - czekam na wypowiedzi innych dziewczyn, wtedy temat będzie kontynuuowany.
Jak na razie nie ma to sensu. Podawajcie jak wygląda wasze doświadczenie w tej materii.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 17:53   #10
Marczji
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Cytat:
Napisane przez Majeczka44 Pokaż wiadomość
Zrobił się nam mały monolog, który nie ma sensu - czekam na wypowiedzi innych dziewczyn, wtedy temat będzie kontynuuowany.
Jak na razie nie ma to sensu. Podawajcie jak wygląda wasze doświadczenie w tej materii.
Dokładnie, fajnie by było coś więcej się dowiedzieć
Marczji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 07:13   #11
wanilkowa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Marczji, ja skonczylam studia i widze roznice miedzy tym, co umiem i wiem, a tym co robia moje kolezanki z salonu jedynie po studium. W ogole nie maja pojecia, jak poszczegolne zabiegi dzialaja, wykonuja je mechanicznie, bez pomyslunku o tym, ze czasem robia klientkom krzywde. Jesli jeszcze nie wybralas, to idz na studia, zdobadz prawdziwa wiedze i praktyke.
Pozdrawiam
wanilkowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 16:34   #12
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Cytat:
Napisane przez wanilkowa90 Pokaż wiadomość
Marczji, ja skonczylam studia i widze roznice miedzy tym, co umiem i wiem, a tym co robia moje kolezanki z salonu jedynie po studium. W ogole nie maja pojecia, jak poszczegolne zabiegi dzialaja, wykonuja je mechanicznie, bez pomyslunku o tym, ze czasem robia klientkom krzywde. Jesli jeszcze nie wybralas, to idz na studia, zdobadz prawdziwa wiedze i praktyke.
Pozdrawiam
To też nie reguła... znam dziewczyny, które po studiach nie mają praktycznie żadnej wiedzy, a sama kończę właśnie szkołę policealną i na pewno nie zrobiłabym "klientce krzywdy"... Moim zdaniem jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć, każda szkoła może mu tylko w tym pomóc...

Ja osobiście polecam połączyć studia ze szkołą policealną... Studia dają gruntowną wiedzę teoretyczną, a studium plus kursy wiedzę praktyczną (oczywiście, jeśli wybierzemy dobre placówki). Studiuję dziennie i robię szkołę policealną również dziennie i zawsze udawało mi się połączyć jedno z drugim
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 20:45   #13
Cammonile
Raczkowanie
 
Avatar Cammonile
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 45
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Cześć, czy jakaś studentka mogłaby się wypowiedzieć na temat poziomu trudności na tych studiach? Myslałam o kosmetologii w Krakowie ale jako drugim kierunek tylko nie wiem czy bym sobie poradziła ponieważ ten pierwszy jest dosyć wymagający
Cammonile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 20:12   #14
Marczji
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Cytat:
Napisane przez Cammonile Pokaż wiadomość
Cześć, czy jakaś studentka mogłaby się wypowiedzieć na temat poziomu trudności na tych studiach? Myslałam o kosmetologii w Krakowie ale jako drugim kierunek tylko nie wiem czy bym sobie poradziła ponieważ ten pierwszy jest dosyć wymagający
Hej dziewczyny! W końcu wybrałam studia Jestem po pierwszym semestrze na AWF'ie w Krakowie i powiem wam, że cieszę się, że poszłam na te studia. Uwielbiam je Poziom trudności.. hm, wg mnie nie jest jakoś bardzo trudno. Jasne, trzeba siąść i trochę się pouczyć, ale wszystko jest do ogarnięcia uwierzcie mi! Jak szłam tam w październiku, to się strasznie obawiałam, że sobie nie poradzę, a tu bardzo miłe zaskoczenie, idzie mi bardzo dobrze, uczę się, robię to co chcę. Jestem mega zadowolona
Marczji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 08:54   #15
wanilkowa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetologia Kraków- lepiej zrobić studia czy iść do szkoły policealnej + szkol

Cytat:
Napisane przez Cammonile Pokaż wiadomość
Cześć, czy jakaś studentka mogłaby się wypowiedzieć na temat poziomu trudności na tych studiach? Myslałam o kosmetologii w Krakowie ale jako drugim kierunek tylko nie wiem czy bym sobie poradziła ponieważ ten pierwszy jest dosyć wymagający
Ja tez laczylam je z innymi. I sie dalo bez problemu. Naprawde je lubilam! Tu masz link do kosmetologii na farmacji uj : http://kosmetolog.edu.pl/.
wanilkowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-16 09:54:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.