Jak zmusić się do pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-06, 19:56   #1
zuzka78
Przyczajenie
 
Avatar zuzka78
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 11

Jak zmusić się do pracy?


Chyba każdy wie o co chodzi. Mam do zrobienia na następny dzień dość dużo- nauka na test, prace domowe, dodatkowe pracy-typu plakaty, szkice na zajęcia artystyczne, prezentacja, nauka słówek- jest tego dużo, ale ja zamiast zacząć coś robić, przytłoczona nawałem problemów nie robię nic :P

macie jakieś sposoby na zmotywowanie się do działania, wzięcie się do kupy?
Kiedyś tłumaczyłam się brakiem czasu,a le teraz widzę, ze to nie w tym rzecz- czasu pod dostatkiem, tylko jak poradzić sobie z lenistwem. jekeiś sprawdzone sposoby?
zuzka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 13:29   #2
fontanero
Przyczajenie
 
Avatar fontanero
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 24
Dot.: Jak zmusić się do pracy?

Ja też mam z tym problem. Trochę pomogło mi przeczytanie książki na temat zarządzania czasem. Warto spisywać sobie co mamy do zrobienia na kartce i odhaczać to co jest już wykonane. Poza tym cele, które przed sobą stawiasz powinny być SMART. Co to znaczy? Odsyłam do Google. Na początek polecam e-booka "Time Master" autorstwa Michała Księdzyna.
__________________
aby marzenie mogło się spełnić, najpierw musisz zacząć marzyć
fontanero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 13:41   #3
magdam_90
Raczkowanie
 
Avatar magdam_90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
Dot.: Jak zmusić się do pracy?

Myślę, że większość z nas ma z tym problem. Ja jednak zazwyczaj rozpisuję sobie te wszystkie zadania na kartce, zaczynam od tych, które trzeba zrobić
"na już" lub tych, które zajmują najmniej czasu. Każde zrobione zadanie sobie odznaczam - widać wtedy, że potrafimy się zmobilizować i wykonać to, co trzeba. Dobrze jest też w jakiś sposób przygotować otoczenie, w którym wykonujemy dane prace - jeśli robimy coś przy biurku, to uporządkować pokój, sprawić by przyjemnie się tam siedziało. Ja często pracuję w domu przy herbacie z miodem i pomarańczą. Takie sprawianie sobie drobnych przyjemności sporo daje, a na pewno dodaje motywacji
magdam_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 18:06   #4
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jak zmusić się do pracy?

"Zarządzanie czasem", czekam z niecierpliwością na dzień, w którym na rynek wyjdzie "Zarządzanie grawitacją" Ale to tak na marginesie.
A poważnie, za dużo zadań w pewien sposób paraliżuje, przytłacza i ciężko zrobić cokolwiek, bo nie wiadomo, w co ręce wsadzić. Ale tak szczerze, ile z tych zadań dostałaś z dnia na dzień? Tu jest problem, czas nie jest z gumy, nie da się zrobić wszystkiego "na wczoraj". Na pocieszenie, jak już się wdroży w codzienną naukę czy pracę, to potem jest coraz łatwiej
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 11:29   #5
magdam_90
Raczkowanie
 
Avatar magdam_90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
Dot.: Jak zmusić się do pracy?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Ale tak szczerze, ile z tych zadań dostałaś z dnia na dzień? Tu jest problem, czas nie jest z gumy, nie da się zrobić wszystkiego "na wczoraj". Na pocieszenie, jak już się wdroży w codzienną naukę czy pracę, to potem jest coraz łatwiej
Dokładnie, trzeba się w jakiś sposób zmotywować by nie zostawiać wszystkiego na później. Gdy lista zrobi się zbyt długa, to będzie jeszcze trudniej. Dlatego ja staram się wykonywać te zadania w miarę na bieżąco. Dużo łatwiej jest zacząć od tych najprostszych i tych, które zajmują najmniej czasu.
magdam_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 18:28   #6
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Jak zmusić się do pracy?

Cytat:
Napisane przez magdam_90 Pokaż wiadomość
Dokładnie, trzeba się w jakiś sposób zmotywować by nie zostawiać wszystkiego na później. Gdy lista zrobi się zbyt długa, to będzie jeszcze trudniej. Dlatego ja staram się wykonywać te zadania w miarę na bieżąco. Dużo łatwiej jest zacząć od tych najprostszych i tych, które zajmują najmniej czasu.

Ja działam na odwrót . Najpierw robię to, co najtrudniejsze, później zabieram się za drobnostki i rzeczy mniej ważne. Dobrze jest zrobić sobie listę z zadaniami na każdy tydzień i przewartościować co jest ważne, a co może poczekać jeszcze jakiś czas.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 12:29   #7
magdam_90
Raczkowanie
 
Avatar magdam_90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
Dot.: Jak zmusić się do pracy?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Ja działam na odwrót
Ten sposób też jest dobry. Wszystko zależy od własnych upodobań.
magdam_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-24, 09:48   #8
Pollyanska
Przyczajenie
 
Avatar Pollyanska
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jak zmusić się do pracy?

Zdecydowanie lista "to do -zadania na wczoraj" to mój ulubiony sposób. Dobrze jest tez nagradzać się za wykonane zadania. Ustalić sobie jakiś cel i do niego dążyć
__________________
http://poowlyanne.blogspot.com/
Pollyanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 10:11   #9
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Jak zmusić się do pracy?

Pracuj przed jedną godzinę, a każda następna będzie lecieć łatwiej. Ja jak się zmuszę to później lepiej mi się robi przez resztę dnia.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-30 11:11:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.