praca-studia- spełnianie marzeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-13, 18:29   #1
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72

praca-studia- spełnianie marzeń


Nie wiem co robić ze swoim życiem.
Mam 20 lat. Studiuję prawo, idzie mi nieźle, mam stypendium naukowe, no tylko co z tego. Zaczynam się w tym wszystkim gubić.
Byłam ostatnio na rozmowie o pracę w linii lotniczej jako stewardessa. Tylko na sezon letni co prawda, ale jednak. Zobaczyłam jak to wygląda i się zakochałam w tym wszystkim jeszcze bardziej niż byłam wcześniej. Niestety nie udało się dostać, ale to zazwyczaj kwestia dnia więc nie z tym mam problem. Lubię intensywność, nie lubię rutyny, a umówmy się, że na najbardziej ekscytującym kierunku to ja nie jestem. Kucie, kucie i kucie.
Praca stewardessy fascynuje mnie niesamowicie, ale wiem, że nie jest to praca na bardzo długi czas. Organizm mówi stop w pewnym momencie. No i co wtedy?
Myślałam, żeby skończyć studia i wtedy aplikować na normalną umowę, ale z drugiej strony... Ja będę miała wtedy już 25 lat. Jeśli nie zrobię aplikacji to tak naprawdę nie będę miała nic. A aplikacja to praktycznie kolejne trzy lata.
Nie wiem co robić. Wiem, że jestem w wieku, kiedy jeszcze można po prostu zawrócić i zrobić coś o czym się marzy. Potem to przepadnie. Ale mam wrażenie, że rozsądek z tym wszystkim niestety wygrywa.
Bądźcie wyrozumiałe, chyba tak naprawdę teraz do mnie dotarło, że mogłabym robić coś lepszego.
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 18:46   #2
Semper_Paratus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 37
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cześć ; ).

Co prawda kobietą nie jestem, ale temat mi blisko, jako że sam studiuję ten sam kierunek i jako, że też miałem wątpliwości tej samej natury. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nigdzie o tym nie wspomniałaś, ale nie myślałaś o dziekance? Bierzesz rok dziekanki i pracujesz sobie jako sterwardessa, na niektórych uczelniach można przedłużyć tę dziekankę. Wilk syty i owca cała.
Semper_Paratus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 19:10   #3
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Popieram pomysł z dziekanką. Popracujesz, zarobisz i zobaczysz czy chcesz tak żyć przynajmniej do pewnego czasu. Co do studiów to ja jednak próbowałabym je skończyć i połączyć z twoimi zainteresowaniami. Może jakieś koła/konferencje o prawie lotniczym? To dość wąska dziedzina, mało kto jest w tym specjalistą. Albo prawo międzynarodowe? Przy zgłębianiu tych dziedzin myślę, że mogłabyś się spokojnie starać o zatrudnienie w działach prawnych różnych linii lotniczych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 19:55   #4
Cytrynowy_Sorbet24
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowy_Sorbet24
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 761
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Spełniasz wszystkie wymagania, jakie musi spełniać stewardessa? Jest ich sporo i wydaje mi się, że niewiele kobiet naprawdę może nimi zostać. Na niektóre z nich, np. zdrowotne - nie masz większego wpływu. Poza tym faktycznie taka praca nie jest długodystansowa, choć zdarzają się "stare" stewardessy. Rozważyłaś wszystkie plusy i minusy tej pracy czy po prostu Cię ona fascynuje i wydaje Ci się, że to jest to o czym marzysz?

Może i prawnik uchodzi za nudziarza, ale to stereotyp. Po tym kierunku jest wiele możliwości, nie trzeba wcale siedzieć w kancelarii i tonąć w papierach. Chyba, że prawo kompletnie Cię nie interesuje to nie warto się męczyć, bo ludzie, którzy w przyszłości będą Twoimi klientami będą się męczyć razem z Tobą... Zresztą to się tyczy też wielu innych kierunków.

Jedynym wyjściem, żeby spełnić marzenie i jednocześnie nie stracić cennych lat nauki z możliwością ich kontynuowania jest faktycznie dziekanka. Możesz sobie przez rok polatać po świecie, zobaczyć czy wytrzymujesz psychicznie i fizycznie, zaspokoić ciekawość a później wrócić (lub nie) do smutnej, szarej prawniczej rzeczywistości
Cytrynowy_Sorbet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 20:33   #5
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Dziekanka... Niby jest rozwiązaniem, ale i tak to brzmi dość abstrakcyjne dla mnie na ten moment. Ale prawda jest taka, że żadnego innego wyjścia nie ma.
Jeśli chodzi o to czy spełniam warunki to ciężko mi obiektywnie powiedzieć. Języki umiem, zdrowa jestem w pełni, wyglądam dobrze, jestem raczej pozytywną osobą. Każda linia ma swój ideał i tak naprawdę po kilku rekrutacjach mogłabym powiedzieć cokolwiek więcej. Tutaj( na ostatniej rekrutacji) wydaje mi się, że nawaliłam trochę z nerwów i zmęczenia i nie potrafiłam ,,sprzedać" swojej osoby paniom rekrutującym. Niestety powodów nie podają więc mogę się tylko domyślać. Generalnie odsiew był wielki.
Plusy i minusy również rozważałam. Gdyby nie to, że nie jest to praca do końca życia to gdybym coś znalazła to rzuciłabym o ziemię te studia i robiła to co chcę. Ale stety albo niestety sporo jest we mnie jeszcze rozsądku

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

A co do studiów - lubię prawo, jest ciekawe. Ale jakoś nie do końca chyba jestem przekonana, że dokładnie to chcę robić do końca życia. Chyba, że faktycznie próbować uderzać w wąską specjalizację i też związaną z lotnictwem ( powiem szczerze, że mnie fascynuje cała branża lotnicza, nie tylko to konkretne stanowisko). To myślę, że byłoby czymś co dawałoby mi radość.
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 20:36   #6
Nymerth
Rozeznanie
 
Avatar Nymerth
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 597
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Popracuj w wakacje jako stewardessa i potem podejmuj jakiekolwiek decyzje. Często w tym wieku jest tak, że coś w teorii brzmi super i nam się podoba, ale jak już sami zaczynamy to okazuje się, że jednak nie. Dlatego najpierw zdobądź tę pracę, doświadcz jak to wyglada, a potem decyduj o swoim przyszłym życiu. Bo rzucanie studiów ze względu na coś, czego nigdy nie robiłaś a tylko Ci się wydaje to dość słaba opcja.
Nymerth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 20:45   #7
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Gdyby nie to, że nie jest to praca do końca życia to gdybym coś znalazła to rzuciłabym o ziemię te studia i robiła to co chcę.
Ale z drugiej strony wiele osób wykonuje w życiu więcej niż jeden zawód. Pracę zmienia się znacznie częściej niż kiedyś, często też oznacza to zmianę branży, nie tylko stanowiska z takiego na podobne.

Wiesz, dlaczego nie przeszłaś na rozmowie? To kwestia znajomości języków obcych, bariery fizyczne (te, nie ukrywajmy, są raczej nie do przeskoczenia) czy jeszcze coś innego?

Poza tym nawet jeśli dostaniesz w końcu tą pracę, może się okazać, że na dłuższą metę, może nawet o wiele wcześniej niż sądzisz, będzie Cię to przerastać fizycznie.

Pomysł z połączeniem prawa z Twoją pasją lotniczą wydaje mi się bardzo sensowny. Może warto też rozważyć inne możliwości związane z lotnictwem - kontroler lotów na przykład?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-13, 20:47   #8
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Napisane przez Nymerth Pokaż wiadomość
Popracuj w wakacje jako stewardessa i potem podejmuj jakiekolwiek decyzje. Często w tym wieku jest tak, że coś w teorii brzmi super i nam się podoba, ale jak już sami zaczynamy to okazuje się, że jednak nie. Dlatego najpierw zdobądź tę pracę, doświadcz jak to wyglada, a potem decyduj o swoim przyszłym życiu. Bo rzucanie studiów ze względu na coś, czego nigdy nie robiłaś a tylko Ci się wydaje to dość słaba opcja.
To, że mam 20 lat naprawdę nie oznacza, że mam siano w głowie i nie zdaje sobie konsekwencji z pewnych spraw.
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 20:49   #9
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Ja tam nei widziałam aby stewardessy w samolotach, były specjalnie szczęsliwe w swojej pracy
Wszędzie,w kazdym zawodzie jest rutyna, przyzwyczajenie - lepiej sie nudzić niż zapierdzielac jak mały samochodzik wzdłuż i wszerz samolotu i usługiwac ludziom.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-01-22 o 00:02 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 20:53   #10
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8048284 6]Ale z drugiej strony wiele osób wykonuje w życiu więcej niż jeden zawód. Pracę zmienia się znacznie częściej niż kiedyś, często też oznacza to zmianę branży, nie tylko stanowiska z takiego na podobne.

Wiesz, dlaczego nie przeszłaś na rozmowie? To kwestia znajomości języków obcych, bariery fizyczne (te, nie ukrywajmy, są raczej nie do przeskoczenia) czy jeszcze coś innego?

Poza tym nawet jeśli dostaniesz w końcu tą pracę, może się okazać, że na dłuższą metę, może nawet o wiele wcześniej niż sądzisz, będzie Cię to przerastać fizycznie.

Pomysł z połączeniem prawa z Twoją pasją lotniczą wydaje mi się bardzo sensowny. Może warto też rozważyć inne możliwości związane z lotnictwem - kontroler lotów na przykład?[/QUOTE]

Nie mam pojęcia, czemu nie przeszłam tak naprawdę. Dużo ludzi nie przechodzi na pierwszej rekrutacji a następnych nagle ich przyjmują. Więc kiedy nie podają powodu to można tylko mniemać co i jak. Ja ogólnie byłam w szoku piękne dziewczyny,uśmiechnięte, widać, że naprawdę inteligentne babki odpadały, a przeszła laska, która założyła prawie prześwitującą bluzkę, a pod to czarny stanik No szczyt klasy to to nie był. Ja nie oceniam, może tak genialnie się zaprezentowała, że takie niedociągnięcia były bez znaczenia. Ale zszokowało mnie to mocno.
A tak jak pisałam wcześniej wygląd i język to nie jest problem raczej. To znaczy wydaje mi się, że w autoprezentacji się nie popisałam i dałam nerwom wygrać nade mną, zamiast złapać luz i patrzeć się im w oczy i wyluzować to spięłam się. Dlatego nie jestem jakoś szczególnie zrażona, bo pewnie chodziło o to. Zresztą tak jak mówię jedna linia cię odrzuci, a dla drugiej będziesz ideałem. Tu nie ma reguły.
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 20:57   #11
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Mam szczere i motywowane czystą ciekawością, pytanie do autorki wątku - nie sądzisz ze jest to jednak zawód slużalczy? wymagający wielu kwalifikacji itd ale jednak.. Nie przeszkadza Ci to?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-01-22 o 00:02 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-13, 21:13   #12
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Mam szczere i motywowane czystą ciekawością, pytanie do autorki wątku - nie sądzisz ze jest to jednak zawód slużalczy? wymagający wielu kwalifikacji itd ale jednak.. Nie przeszkadza Ci to?
Wiesz co ciężko mi powiedzieć jak to wszystko odbierałabym w praktyce i mogę się tylko domyślać. Wiem, że w przypadku linii czarterowych masz często kilkudniowe pobytu w różnych państwach Europy/Świata. Fascynuje mnie to, że codziennie jesteś gdzie indziej i tak naprawdę funkcjonujesz o różnych porach.
Wiem, że to jest praca z ludźmi, że jest ona ciężka niekiedy, ale tak jak mówię ciężko mi powiedzieć dokładnie jakby to wszystko wyglądało w praktyce. To by mogło zweryfikować tylko życie.
Służalczych zawodów jest wiele, bo to każda praca, w której może obsługiwać ludzi. I tak samo można o to zapytać kelnerki, sprzedawczyni czy kogokolwiek. Specyfika jednak znacząco się różni.
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 21:57   #13
Cytrynowy_Sorbet24
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowy_Sorbet24
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 761
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Skoro fascynują Cię pobyty w różnych krajach świata, znasz języki, interesuje Cię jakaś odmienna kultura niż nasza to możliwości masz wiele. Zamiast stewardessą możesz zostać, np. pilotem wycieczek. Albo nie rezygnując ze swojego kierunku studiów, dostać się do jakiejś organizacji, zająć się prawem jakiegoś konkretnego kraju/krajów lub prawem lotniczym.

Co do tej stewardessy to sporo się naczytałam i naoglądałam, co trzeba zrobić, żeby nią zostać. Też mnie kiedyś w pewien sposób ten zawód ciekawił, jednak nie spełniam wymagań zdrowotnych, słabo znam języki, poza tym miałabym raczej za mało odwagi na taki krok. Zakładam, że spełniasz wymóg wzrostu, schludnego wyglądu i miłej aparycji, jednak stewardessa nie musi być modelką. Powinna przede wszystkim znać bardzo dobrze co najmniej 2 języki, umieć pływać, zachować spokój w sytuacjach kryzysowych, radzić sobie ze stresem (może to Cię zgubiło?), nie mieć lęku wysokości i przewlekłych chorób... Są też linie, gdzie niedopuszczalnym jest mieć tatuaże, dużo kolczyków czy okulary.

Ogólnie ten zawód definiuje się jako obsługiwanie podróżnych na pokładzie samolotu. Jeśli naprawdę tego chcesz i wiesz, że będziesz umiała być miła dla pasażerów, nawet kiedy będziesz zmęczona to nie ma problemu. Ale jeśli Twoim celem jest zwiedzanie to myślę, że możesz to robić w przyjemniejszy sposób. Kiedyś na YT śledziłam kanał dziewczyny, która opowiadała o życiu stewardessy, nie wiem czy jeszcze ten kanał prowadzi, bo dawno nie oglądałam, ale na pewno go znajdziesz, o ile już nie widziałaś.

Edytowane przez Cytrynowy_Sorbet24
Czas edycji: 2018-01-13 o 22:01
Cytrynowy_Sorbet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 22:22   #14
Khaki68
Raczkowanie
 
Avatar Khaki68
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 282
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Ostatnio zrobiła się moda na stewardessowanie.
Może to chwilowa fascynacja i chęć bycia modną? Ja bym jeszcze nie rzucała wszystkiego. Poczekaj może do kolejnego roku akademickiego. Jak nadal będzie Cię ciągnąć do tej pracy, to znasz odpowiedź.
Khaki68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 22:26   #15
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Nie chcesz rutyny, więc chcesz pracować jako stewardessa? To chyba żart.

Taka praca to najnudniejsze co istnieje. Jeśli sądzisz, że sobie pozwiedzasz świat to jest to mało prawdopodobne. Zwłaszcza teraz kiedy linie tną koszty. Moja koleżanka jest stewardessą. Zawsze na noc wraca do domu, ale wstaje często o 3-4 w nocy. Leci gdzieś tam i tego samego dnia z powrotem, bo linia chce przyoszczędzić. Nie wychodzi na miejscu nawet z samolotu.

Dodaj to tego kiepskie zarobki. Ona sama musi za swój strój płacić - byłam zszokowana jak się dowiedziałam. I po prostu potwornie nudna praca.

W praktyce to nie wygląda jak zdjęcia na instagramie.

Chyba, że marzy ci się romans z pilotem. Powodzenia.

P.S. Wygląd nie ma większego znaczenia. Moja koleżanka jest najbardziej otyłą osobą jaką znam i pracuje już w drugich liniach. To nie jest fashaming, ale sądziłabym, że żeby być stewardesą trzeba być nieco mniejszym, bo w końcu w samolocie nie ma dużo miejsca na korytarzu.

Edytowane przez uzytkowniczka777
Czas edycji: 2018-01-13 o 22:30
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 04:14   #16
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

A ja powiem z drugiej strony - jak się nie przekonasz to się nie dowiesz czy to dla Ciebie. Jasne, praca jest wyczerpująca i nudna, ale jeśli załapiesz się do zagranicznych linii lotniczych na długie trasy jak najbardziej można zwiedzić spory kawał świata. Istnieją odpowiednie regulacje dotyczące maksymalnego czasu, jaki obsługa może spędzić tygodniowo w samolocie, przez resztę czasu jesteś uziemiona w danym miejscu i możesz sobie zwiedzać do woli, jeśli nie będziesz akurat odsypiać jet laga Gorzej na krótkich trasach, wtedy faktycznie praca bardziej przypomina typową pracę biurową, pobudka rano, lot wte i we wte i najpóźniej następnego dnia jesteś z powrotem w domu. Dlatego moją radą byłoby unikanie lokalnych przewoźników i celowanie w poważane zagraniczne linie, które też płacą oczywiście dużo więcej.
Nie znam polityki wszystkich linii, ale często stewardessy dopiero rozpoczynające prace przydziela się do danej bazy i latają do niej wte i z powrotem przez rok czy dwa, zanim zaczną dopuszczać Cię na fajniejsze i dłuższe wyprawy, warto o tym wiedzieć. Qatar Airways np. opłaca stewardessom hotel w Doha i pierwsze miesiące pracy to właściwie latanie ~18 dni w miesiącu tam i z powrotem, więc na zwiedzanie innych miast raczej nie miałabyś czasu, chyba że poleciałabyś w swoim czasie wolnym (a stewardessy często mają świetne zniżki lub nawet pakiet darmowych lotów w swojej linii). Płaca przez pierwsze dwa lata to bodajże 1500 euro netto, potem rośnie z kolejnymi awansami do ~3000. ale to po wielu latach, także szału nie ma. Z drugiej strony odpada koszt mieszkania i wielu posiłków


Polecam blogi prowadzone przez zagraniczne stewardessy, jest ich zatrzęsienie, a wiele fajnie opisuje wszystkie aspekty pracy w powietrzu. Wiele z nich faktycznie po kilku latach się przebranżowuje, ale nie z powodu odgórnych nakazów, tylko wyczerpania organizmu, warto o tym poczytać.

Według mnie lepiej teraz poświęcić ten rok życia i przekonać się, czy jest to coś dla Ciebie. W innym przypadku jest szansa, że całe życie będziesz chodziła zgorzkniała, bo miałaś plan, który mógł Cię uszczęśliwić, ale stchórzyłaś i utknęłaś w pracy, której nie lubisz. Skończenie studiów z rocznym obsuwem to w porównaniu mała "tragedia"

P.S. Szczerze mówiąc ciężko mi zrozumieć teksty o "służalczości" tego zawodu, co to w ogóle ma znaczyć? Kasjerce w banku też takie rzeczy się mówi? Recepcjonistce w hotelu? Kelnerki się wytyka palcami? Bez przesady, praca jak praca.

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2018-01-14 o 04:25
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 10:03   #17
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Z drugiej strony odpada koszt mieszkania
W jaki sposób odpada koszt mieszkania?

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
P.S. Szczerze mówiąc ciężko mi zrozumieć teksty o "służalczości" tego zawodu, co to w ogóle ma znaczyć? Kasjerce w banku też takie rzeczy się mówi? Recepcjonistce w hotelu? Kelnerki się wytyka palcami? Bez przesady, praca jak praca.
Właśnie o to chodzi, że jest to praca fizyczna i można ją określić pracą w obsłudze klienta, jak pracę kelnerki lub recepcjonistki. Praca kelnerki i recepcjonistki raczej też nie jest zazwyczaj marzeniem osób po studiach.
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 11:49   #18
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka777 Pokaż wiadomość
Nie chcesz rutyny, więc chcesz pracować jako stewardessa? To chyba żart.

Taka praca to najnudniejsze co istnieje. Jeśli sądzisz, że sobie pozwiedzasz świat to jest to mało prawdopodobne. Zwłaszcza teraz kiedy linie tną koszty. Moja koleżanka jest stewardessą. Zawsze na noc wraca do domu, ale wstaje często o 3-4 w nocy. Leci gdzieś tam i tego samego dnia z powrotem, bo linia chce przyoszczędzić. Nie wychodzi na miejscu nawet z samolotu.

Dodaj to tego kiepskie zarobki. Ona sama musi za swój strój płacić - byłam zszokowana jak się dowiedziałam. I po prostu potwornie nudna praca.

W praktyce to nie wygląda jak zdjęcia na instagramie.

Chyba, że marzy ci się romans z pilotem. Powodzenia.

P.S. Wygląd nie ma większego znaczenia. Moja koleżanka jest najbardziej otyłą osobą jaką znam i pracuje już w drugich liniach. To nie jest fashaming, ale sądziłabym, że żeby być stewardesą trzeba być nieco mniejszym, bo w końcu w samolocie nie ma dużo miejsca na korytarzu.
A gdzie koleżanka lata? Bo nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, że latanie w liniach czarterowych jest zupełnie inne niż latanie w low costach czy liniach narodowych etc. Tam pobyty są często. Zarobki też naprawdę różnią się od linii. Nie każda linia każe płacić za szkolenie i mundur, robią to tylko linie low cost typy Ryanair, Wizzair etc.
Romans z pilotem? Na szczęście jestem w szczęśliwym związku więc nie mierz słońce wszystkich swoją miarą
Jeśli przyszłaś tu wylewać jad to naprawdę wyjdź proszę Po co sobie i mi psuć humor

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka777 Pokaż wiadomość
W jaki sposób odpada koszt mieszkania?

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------



Właśnie o to chodzi, że jest to praca fizyczna i można ją określić pracą w obsłudze klienta, jak pracę kelnerki lub recepcjonistki. Praca kelnerki i recepcjonistki raczej też nie jest zazwyczaj marzeniem osób po studiach.
Jeśli dostaniesz się do linii arabskich to tam jest opłacone wszystko: mieszkanie, internet, prywatna opieka medyczna, umundurowanie itd. więc właśnie w ten sposób koszty odpadają na wielu rzeczach. No a zarabiasz około 10-12 tysięcy złotych. Natomiast oczywiście w Polsce takich warunków nie ma. Wydaje mi się, że nie na miejscu jest oceniać czy coś jest czyimś marzeniem czy nie, wypadałoby mieć minimum taktu.

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
A ja powiem z drugiej strony - jak się nie przekonasz to się nie dowiesz czy to dla Ciebie. Jasne, praca jest wyczerpująca i nudna, ale jeśli załapiesz się do zagranicznych linii lotniczych na długie trasy jak najbardziej można zwiedzić spory kawał świata. Istnieją odpowiednie regulacje dotyczące maksymalnego czasu, jaki obsługa może spędzić tygodniowo w samolocie, przez resztę czasu jesteś uziemiona w danym miejscu i możesz sobie zwiedzać do woli, jeśli nie będziesz akurat odsypiać jet laga Gorzej na krótkich trasach, wtedy faktycznie praca bardziej przypomina typową pracę biurową, pobudka rano, lot wte i we wte i najpóźniej następnego dnia jesteś z powrotem w domu. Dlatego moją radą byłoby unikanie lokalnych przewoźników i celowanie w poważane zagraniczne linie, które też płacą oczywiście dużo więcej.
Nie znam polityki wszystkich linii, ale często stewardessy dopiero rozpoczynające prace przydziela się do danej bazy i latają do niej wte i z powrotem przez rok czy dwa, zanim zaczną dopuszczać Cię na fajniejsze i dłuższe wyprawy, warto o tym wiedzieć. Qatar Airways np. opłaca stewardessom hotel w Doha i pierwsze miesiące pracy to właściwie latanie ~18 dni w miesiącu tam i z powrotem, więc na zwiedzanie innych miast raczej nie miałabyś czasu, chyba że poleciałabyś w swoim czasie wolnym (a stewardessy często mają świetne zniżki lub nawet pakiet darmowych lotów w swojej linii). Płaca przez pierwsze dwa lata to bodajże 1500 euro netto, potem rośnie z kolejnymi awansami do ~3000. ale to po wielu latach, także szału nie ma. Z drugiej strony odpada koszt mieszkania i wielu posiłków


Polecam blogi prowadzone przez zagraniczne stewardessy, jest ich zatrzęsienie, a wiele fajnie opisuje wszystkie aspekty pracy w powietrzu. Wiele z nich faktycznie po kilku latach się przebranżowuje, ale nie z powodu odgórnych nakazów, tylko wyczerpania organizmu, warto o tym poczytać.

Według mnie lepiej teraz poświęcić ten rok życia i przekonać się, czy jest to coś dla Ciebie. W innym przypadku jest szansa, że całe życie będziesz chodziła zgorzkniała, bo miałaś plan, który mógł Cię uszczęśliwić, ale stchórzyłaś i utknęłaś w pracy, której nie lubisz. Skończenie studiów z rocznym obsuwem to w porównaniu mała "tragedia"

P.S. Szczerze mówiąc ciężko mi zrozumieć teksty o "służalczości" tego zawodu, co to w ogóle ma znaczyć? Kasjerce w banku też takie rzeczy się mówi? Recepcjonistce w hotelu? Kelnerki się wytyka palcami? Bez przesady, praca jak praca.
Ogólnie wiem, że latanie na Bliskim Wschodzie i dostanie się tam to jak rozbić bank Ale tego to sobie raczej nie wyobrażam. Ta rozmowa to raczej moje luźne pomysły, sugestie. Może to naprawdę chwilowe podłamanie sprawą. Bo zawsze mnie te zawód fascynował, ale po tej rekrutacji się nakręciłam jeszcze bardziej.
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 11:59   #19
Nymerth
Rozeznanie
 
Avatar Nymerth
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 597
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Może Cię nie przyjeli ze względu na ten dziwny charakterek, który każe Ci myśleć, że jak ktoś wyraża swoje zdanie nie całując Cię po rączkach to od razu Cię atakuje. Przewrażliwiona jesteś, zluzuj trochę.
Nymerth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-14, 12:15   #20
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Napisane przez Nymerth Pokaż wiadomość
Może Cię nie przyjeli ze względu na ten dziwny charakterek, który każe Ci myśleć, że jak ktoś wyraża swoje zdanie nie całując Cię po rączkach to od razu Cię atakuje. Przewrażliwiona jesteś, zluzuj trochę.
Jeżeli dla ciebie wyrażeniem zdania jest rzucenie tekstu, że może mi się romans z pilotem marzy i dlatego chcę takiej pracy to gratuluje Może faktycznie ze mną jest coś nie tak, ale dla mnie to nie jest wyrażenie zdania

Zresztą nie wiem czy zauważyłaś, ale nikogo nie skrytykowałam oprócz niej, bo tylko ona rzucała dziwnymi tekstami. Raczej nie miałam problemu do kogoś kto wyrażał swoje zdanie - żeby mi doradzał czy to ma sens czy go nie ma... Po to wstawiłam ten post. Natomiast jeśli ktoś utrzymuje swój post w takim wyniosłym tonie i próbuje być najmądrzejszy, a na koniec traktuje mnie takim tekstem to naprawdę nie będę udawać, że jest ok

Natomiast widzę, że ty podobna do koleżanki jesteś. Taka próba wbicia szpili, która nie ma z niczym nic wspólnego. Gratuluję Dobrze, ze jest tu jednak parę normalnych osób.

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Khaki68 Pokaż wiadomość
Ostatnio zrobiła się moda na stewardessowanie.
Może to chwilowa fascynacja i chęć bycia modną? Ja bym jeszcze nie rzucała wszystkiego. Poczekaj może do kolejnego roku akademickiego. Jak nadal będzie Cię ciągnąć do tej pracy, to znasz odpowiedź.
Ciężko stwierdzić, ale dlatego nie podejmuję na ten moment żadnych decyzji. Ale raczej od dawna mnie do tego ciągnęło więc ciężko mi to też do końca traktować jak chwilową fanaberię

Edytowane przez Foollow
Czas edycji: 2018-01-14 o 12:13
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 13:53   #21
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Ja bym na twoim miejscu wziela dziekanke, gdybym dostala do jakis lepszych lini. Na pewno nie rzucalabym studiow dla ryanair czy wizzaira.
Wtedy faktycznie bedziesz podrozowala, dobrze zarabia i przezyjesz fajna przygode. W innym przypadku chyba nie warto

BTW. Na biezaco sledze bloga zycie stewardessy i podziwiam jej zycie.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2018-01-14 o 13:55
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 14:05   #22
Cytrynowy_Sorbet24
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowy_Sorbet24
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 761
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Piszesz, że jesteś w szczęśliwym związku. Uważasz, że dałabyś radę żyć z chłopakiem na odległość przez większość czasu? Stewardessy często odkładają ustatkowanie się i założenie rodziny do momentu, aż przestaną latać. Chyba że faktycznie byłyby to loty w jakiejś przeciętnej linii, gdzie najwyżej co 2 dni wraca się do domu. Ale raczej interesują Cię dalekie podróże i zwiedzanie.



I tak sobie myślę z perspektywy faceta, że związek ze stewardessą może być bardzo trudny. Tak samo jak kobiety z żołnierzem albo też z kierowcą jeżdżącym w długie trasy. Wszystko kręci się wokół wyjazdów i cały czas to czekanie na powrót partnera.
Cytrynowy_Sorbet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 14:16   #23
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;80494521]Ja bym na twoim miejscu wziela dziekanke, gdybym dostala do jakis lepszych lini. Na pewno nie rzucalabym studiow dla ryanair czy wizzaira.
Wtedy faktycznie bedziesz podrozowala, dobrze zarabia i przezyjesz fajna przygode. W innym przypadku chyba nie warto

BTW. Na biezaco sledze bloga zycie stewardessy i podziwiam jej zycie. [/QUOTE]

Wiadomo, ryanair czy wizzair to najgorsze rozwiązanie tak naprawdę. Zarobki są takie sobie, a na dodatek latasz w te i z powrotem, praktycznie brak jakichkolwiek pobytów. Prawda jest taka, że jeśli się nie chce wyjeżdżać z kraju, a zarabiać nieźle i mieć pobyty za granicą to linie czarterowe to strzał w dziesiątkę.
Nie myślę na ten moment o dziekance, ani tym bardziej o rzuceniu studiów, bo wydaje mi się to radykalny krok, chcę na razie poczekać i zobaczyć co mi się w głowie ułoży. Na całe szczęście jestem w miarę rozsądna osobą

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Cytrynowy_Sorbet24 Pokaż wiadomość
Piszesz, że jesteś w szczęśliwym związku. Uważasz, że dałabyś radę żyć z chłopakiem na odległość przez większość czasu? Stewardessy często odkładają ustatkowanie się i założenie rodziny do momentu, aż przestaną latać. Chyba że faktycznie byłyby to loty w jakiejś przeciętnej linii, gdzie najwyżej co 2 dni wraca się do domu. Ale raczej interesują Cię dalekie podróże i zwiedzanie.



I tak sobie myślę z perspektywy faceta, że związek ze stewardessą może być bardzo trudny. Tak samo jak kobiety z żołnierzem albo też z kierowcą jeżdżącym w długie trasy. Wszystko kręci się wokół wyjazdów i cały czas to czekanie na powrót partnera.
Ale ja na pewno nie myślę o wyjeździe za granicę więc nie patrzę na to w ogóle w taki sposób, że moglibyśmy się nie widzieć wcale przez miesiąc, dwa czy więcej. Więc tu naprawdę przy odrobinie chęci z obu stron na spokojnie można wiele pogodzić i dogadać.
W linii na której byłam na rekrutacji wygląda to w ten sposób, że masz pobyty dwa, trzy dni. Zaczynasz dzień w Warszawie, kończysz w Paryżu za dwa dni jesteś w kraju. Faktycznie może cię nie być w domu, ale nie jest to na takiej zasadzie, że w kraju cie nie będzie aż tak długo.
W ogóle niektórzy opowiadali na tym spotkaniu rekrutacyjnym, że przez spory początek pracy mieszkali w Łodzi i na przykład dojeżdżali na loty do Warszawy Więc byli w stanie za każdym razem dojeżdżać do domu
Wydaje mi się, że takie wyrzeczenia tyczą się tylko i wyłącznie wyjazdu za granicę.
Zresztą tak jak mówię na razie to są luźne gadki więc nie chcę tutaj planować co i jak, bo może się okazać, że te pomysły mi za jakiś czas miną
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 16:40   #24
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Napisane przez Foollow Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie na miejscu jest oceniać czy coś jest czyimś marzeniem czy nie, wypadałoby mieć minimum taktu. [COLOR="Silver"]
Jesteś potwornie dziecinna i nieprzyjemna.

Jak nie chcesz, żeby ludzie ci odpowiadali to nie zakładaj wątków.
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 16:52   #25
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka777 Pokaż wiadomość
Jesteś potwornie dziecinna i nieprzyjemna.

Jak nie chcesz, żeby ludzie ci odpowiadali to nie zakładaj wątków.
Dziecinne i nieprzyjemne jest sugerowanie komuś, że jego wymarzona ścieżka kariery jest w jakiś sposób gorsza, bo jej część obejmuje obsługę klienta. Prawnik tak samo obsługuje klientów za pieniądze jak stewardessa, której obowiązkami oprócz dbania o komfort pasażerów jest też dbanie o ich bezpieczeństwo i stała gotowość do przeprowadzenia sprawnej ewakuacji oraz minimalizowania zagrożeń. Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby pisać, że to służalczość i usługiwanie.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 17:39   #26
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka777 Pokaż wiadomość
Jesteś potwornie dziecinna i nieprzyjemna.

Jak nie chcesz, żeby ludzie ci odpowiadali to nie zakładaj wątków.
Posłuchaj, czy ty jesteś zwykłym trollem czy masz gorszy dzień? Obraziłaś i skrytykowałaś zawód, który dla wielu osób jest jednak marzeniem(nie było tematem wątku to co KTOŚ o tej pracy sądzi i z pewnością nie prosiłam tu o plusy i minusy tego zawodu) obraziłaś mnie sugerując jakieś moje rzekomo niejasne motywacje co do chęci obrania takiej ścieżki, a na koniec wyżyłaś się na osobach, które pracują w zawodach związanych z obsługą klienta i poczułaś się uprawniona do ocenienia co jest czyimś marzeniem czy nie... I ty piszesz mi, że to ja jestem nieprzyjemna? Albo dziecinna?
To chyba jakiś żart Dziecinne i nieprzyjemne to jest wyrażanie chęci sterowania czyimś życiem i to na dodatek wobec osoby, której się nie zna
Skoro chcesz być taka skrupulatna to temat tego wątku nie były plusy i minusy tego zawodu, a raczej chęć pogodzenia czegoś, obrania innej ścieżki A ty nie dość, że poczułaś uprawniona do oceniania tego, co jest ciekawe DLA MNIE, a co nie to jeszcze zaczęłaś mi tu stosować argumenty ad personam Nie ma problemu z tym, że ktoś wyjdzie poza temat wątku i się udzieli, ale z zachowaniem minimum kultury. Zresztą to nie ja jestem od uczenia cię kultury i nie zamierzam się w to bawić.
Dla mnie osobą dziecinną i nieprzyjemną jesteś zdecydowanie ty i nie zamierzam już sobie psuć nastroju twoją barwną osobowością. Dziękuję za uwagę.
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 18:33   #27
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Na tym prawie was logicznej argumentacji nie uczą?

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Dziecinne i nieprzyjemne jest sugerowanie komuś, że jego wymarzona ścieżka kariery jest w jakiś sposób gorsza, bo jej część obejmuje obsługę klienta. Prawnik tak samo obsługuje klientów za pieniądze jak stewardessa, której obowiązkami oprócz dbania o komfort pasażerów jest też dbanie o ich bezpieczeństwo i stała gotowość do przeprowadzenia sprawnej ewakuacji oraz minimalizowania zagrożeń. Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby pisać, że to służalczość i usługiwanie.
Ktoś tu ma kompleksy Nie martw się, nikt tu nie sugerował, że kelnerki i osoby wykonujące podobne zawody są gorsze.

Ale żeby porównywać pracę prawnika i kelnera to trzeba mieć niezłą wyobraźnię
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 19:30   #28
Foollow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 72
Dot.: praca-studia- spełnianie marzeń

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka777 Pokaż wiadomość
Na tym prawie was logicznej argumentacji nie uczą?

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------



Ktoś tu ma kompleksy Nie martw się, nikt tu nie sugerował, że kelnerki i osoby wykonujące podobne zawody są gorsze.

Ale żeby porównywać pracę prawnika i kelnera to trzeba mieć niezłą wyobraźnię
Oj, żeby rozmawiać to trzeba jednak mieć z kim, a więc kończę rozmowę z tobą. Życzę więcej szczęścia w życiu i mniej jadu
Foollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-14 19:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.