Uzależnienie od perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-26, 10:35   #1
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672

Uzależnienie od perfum


Hej znalazłam fajny wątek na F i postanowiłam, że zrobię podobny tutaj. Zerknijcie na ten filmik, w którym pewien mężczyzna wypowiada się na temat faktycznej choroby jaką jest uzależnienie od perfum:

https://youtu.be/QlRfnXHfd64?t=266

Myślę, że większość z nas tutaj zna uczucie konieczności testowania coraz większej ilości zapachów i kupowania flaszki po flaszce za ostatnie pieniądze ale czy faktycznie określilibyście siebie jako osoby poważnie uzależnione od perfum?

Mężczyzna zadaje retoryczne pytanie, czy bylibyśmy w stanie przez 30 dni nie używać ani kropli perfum ani niczego innego co da nam zapach... Bylibyście w stanie? Jednocześnie twierdzi, że osoby uzależnione od perfum nie będą już nigdy w stanie pachnieć lepiej niż teraz a i tak muszą kupować co raz to nowe flakony.

Jestem ciekawa co o tym myślicie.

Jeśli ktoś chce poczytać na F: KLIK
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica

Edytowane przez zivit
Czas edycji: 2015-06-26 o 10:39
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 10:53   #2
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Uzależnienie od perfum

Bardzo ciekawy temat.

Czy mógłbym nie używać perfum przez miesiąc? Zdecydowanie tak.
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:16   #3
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Uzależnienie od perfum

Przez miesiąc nie słyszeć charakterystycznego psik psik ? Ciężko by było, ale mając w zanadrzu zapachowe mleczka, kremy perfumowane, masła do ciała i goździkowy spray na mole z Rossmana chyba dałabym radę : )
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:18   #4
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Przez miesiąc nie słyszeć charakterystycznego psik psik ? Ciężko by było, ale mając w zanadrzu zapachowe mleczka, kremy perfumowane, masła do ciała i goździkowy spray na mole z Rossmana chyba dałabym radę : )
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:23   #5
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Przez miesiąc nie słyszeć charakterystycznego psik psik ? Ciężko by było, ale mając w zanadrzu zapachowe mleczka, kremy perfumowane, masła do ciała i goździkowy spray na mole z Rossmana chyba dałabym radę : )
A właśnie wspomniane zostało, że takich rzeczy też nie można nic co daje nam zapach ja bym dała radę pod poważną groźbą, ale tak sama z siebie? Raczej nie.
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:26   #6
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
ja bym dała radę pod poważną groźbą, ale tak sama z siebie? Raczej nie.
Dlaczego nie? To ciekawe.
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:28   #7
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez EauDeParfum Pokaż wiadomość
Dlaczego nie? To ciekawe.
Bo bez perfum się czuję nago musiałabym mieć poważną motywację, ale tak na zasadzie "aaa zrobię sobie wyzwanie" to byłoby mi bardzo ciężko. Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam dzień bez perfum
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 11:45   #8
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Uzależnienie od perfum

Wiem, że chodziło o to, że bez wszystkiego pachnącego, ale całkowicie nie da się 'wyłączyć' zapachów. Nawet niektóre środki czystości pięknie pachną, w kuchni znajdziemy mnóstwo perfum: zioła, przyprawy, olejki do ciast i szarlotka (czyli Mirage Oriflame). W akcie desperacji pewnie chodziłabym z szarlotką w kieszeni : ) albo z choinką na szyi : )
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:51   #9
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Wiem, że chodziło o to, że bez wszystkiego pachnącego, ale całkowicie nie da się 'wyłączyć' zapachów. Nawet niektóre środki czystości pięknie pachną, w kuchni znajdziemy mnóstwo perfum: zioła, przyprawy, olejki do ciast i szarlotka (czyli Mirage Oriflame). W akcie desperacji pewnie chodziłabym z szarlotką w kieszeni : ) albo z choinką na szyi : )
Ale to wlasnie chyba chodzi o to, zeby wyeliminowac celowe aplikowanie zapachow. Wiadomo, jak sie pokremujesz i bedzie pachniec od ciebie tym kremem to jedno, ale jesli z premedytacja bedziesz uzywac bardziej pachnacych balsamow, bedziesz sie tarzać w platkach roz, bedziesz wcierac w siebie ziola albo chodzic z szarlotka w kieszeni, to znaczy, ze jestes powaznie UZALEZNIONA
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:52   #10
iklee
Zadomowienie
 
Avatar iklee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 1 474
Dot.: Uzależnienie od perfum

Myślę, że bez większego problemu jestem w stanie obyć się bez perfum przez 30 dni Choć muszę przyznać - byłoby mi trochę przykro z tego powodu

Iryska75 - albo z kwiatem we włosach
__________________
YT
iklee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:37   #11
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Uzależnienie od perfum

E, spoko, mogłabym.
...Ale chciałabym czasem wąchnąć sobie coś z korka
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 12:55   #12
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Uzależnienie od perfum

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 13:17   #13
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Uzależnienie od perfum

Podobnie jak Zivit, z własnej inicjatywy nie potrafiłabym nie pachnieć. Gdybym się z kimś założyła, a zakład wart był takiego poświęcenia, to czemu nie, nawet dłużej, niż miesiąc. Jednak uważam się za osobę uzależnioną od kupowania perfum i pachnienia. Kiedy jeszcze nie nosiłam przy sobie zapasowych odlewek, a zapomniałam się poperfumować, wpadałam w panikę. Podobnie było, kiedy zapominałam komórki z pracy tyle, że po telefon potrafiłam wrócić nawet z Widoku (pracuję w Balicach) . Jeszcze nie zdarzyło mi się wrócić do domu z powodu perfum - może dlatego, że jestem uzależniona od środków komunikacji miejskiej i gdybym wróciła, spóźniłabym się do pracy. Co prawda nic wielkiego by się nie stało, ale ucierpiałoby moje poczucie obowiązku
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 14:21   #14
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Jednocześnie twierdzi, że osoby uzależnione od perfum nie będą już nigdy w stanie pachnieć lepiej niż teraz a i tak muszą kupować co raz to nowe flakony.

Jestem ciekawa co o tym myślicie.
O, to jest bolesna prawda Ja mam swoje ukochane zapachy, ale nie powstrzymuje mnie to przed testowaniem i kupowaniem kolejnych, bo zawsze przecież jest ta myśl, że coś może być jeszcze lepszego

Ja nie używałam perfum 2x po około 2 miesiące - w początkowym okresie karmienia piersią.

Ale tak sama z siebie to nie chciałabym nie pachnieć przez miesiąc

Czyli wychodzi, że jestem uzależniona... Ale to chyba takie pozytywne uzależnienie? Hmmm, jeśli jakiekolwiek uzależnienie może być pozytywne Może nazwijmy to bardzo absorbującym hobby?
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 14:36   #15
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Uzależnienie od perfum

Bardzo ciekawy wątek

Raz w życiu byłam zmuszona do zaprzestania stosowania pachnideł wszelkiej maści - mówię o aplikacji na skórę/ włosy/ ubrania mające styczność z ciałem, było to w początkowej, mocno nasilonej fazie AZS (wtedy jeszcze nie do końca rozpoznanego). Nie pamiętam, czy był to miesiąc, czy dwa tygodnie - w każdym razie, przeżyłam Ale raczej nie zaaplikowałabym sobie takiej przerwy z własnej woli...

I też nie nazwałabym tego uzależnieniem. Hobby - tak. Pasja. Przyjemność. Ale - kosztem perfum w długi nie wpadam, kredytów na zakup kolejnej flaszki nie zaciągam, w pierwszej kolejności płacę rachunki. A to, że jak się nie uperfumuję, czuję się źle, że próbki perfum mam również w biurowej szufladzie i wszystkich torebkach - to już insza inszość
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 14:58   #16
Kucokuc
Raczkowanie
 
Avatar Kucokuc
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 186
Dot.: Uzależnienie od perfum

A ja dałabym radę odstawić używanie zapachów Natomiast nie to moim zdaniem stanowi problem.

Istotną częścią zjawiska jest moim zdaniem przywiązanie do pięknych zapachów i konieczność ich gromadzenia. Po prostu, kiedy powącham coś, czemu nie mogę się oprzeć, to po prostu muszę sobie zorganizować przynajmniej odlewkę. Chociażby na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Potem często bywa też tak, że z "choroby" dotyczącej danego zapachu się leczę i ląduje on na allegro albo u kogoś znajomego. Myślę, że dopóki da się to kontrolować, to niekoniecznie od razu należy to nazywać uzależnieniem.

Też taka specyfika tego "hobby", że polega na zbieractwie. A intensywne zbieractwo z zewnątrz wygląda czasem dziwnie. Już pomijając fakt, że zapach to taka "ulotna" rzecz i nie wszyscy zrozumieją

Ale podoba mi się ten fragment o tym, że nikt nie będzie pachniał lepiej niż pachnie teraz. No bo... Jak to? Tyle poszukiwań na nic?
__________________
Perfumy na wymianę:
Philly & Phil - Eve Goes Eden



https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1290872

Edytowane przez Kucokuc
Czas edycji: 2015-06-26 o 19:00
Kucokuc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 15:32   #17
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Uzależnienie od perfum

Osobiście niespecjalnie rozumiem to sformułowanie " nikt nie będzie pachniał lepiej niż pachnie teraz"

Moim zdaniem nie chodzi o to, żeby pachnieć "lepiej" - tylko żeby pachnieć tym, co w danym momencie odzwierciedla mój nastrój, pasuje mi do sytuacji, stroju, pogody, tysiąca innych elementów.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 15:41   #18
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Osobiście niespecjalnie rozumiem to sformułowanie " nikt nie będzie pachniał lepiej niż pachnie teraz"
Myślę, ze jest to kwestia semantyki / przekładu obcojęzycznego sformułowania. Autorowi wypowiedzi chodzi chyba o rzekomy bezsens kupowania / gromadzenia coraz to nowych zapachów, bo jakoby 'nie ma już czego szukać / wszystko już było', etc. Efektowny, lecz - jak piszesz - niepogłębiony chyba skrót myślowy.

Edytowane przez 201605091004
Czas edycji: 2015-06-26 o 15:43
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 16:22   #19
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez EauDeParfum Pokaż wiadomość
Myślę, ze jest to kwestia semantyki / przekładu obcojęzycznego sformułowania. Autorowi wypowiedzi chodzi chyba o rzekomy bezsens kupowania / gromadzenia coraz to nowych zapachów, bo jakoby 'nie ma już czego szukać / wszystko już było', etc. Efektowny, lecz - jak piszesz - niepogłębiony chyba skrót myślowy.
Ja to rozumiem w ten sposób, że wciąż szukamy właśnie kolejnych lepszych perfum z myślą, że gdzieś tam czeka kolejna perełka albo wymarzony signature scent a tak naprawdę to gonienie króliczka
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 16:32   #20
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Ja to rozumiem w ten sposób, że wciąż szukamy właśnie kolejnych lepszych perfum z myślą, że gdzieś tam czeka kolejna perełka albo wymarzony signature scent a tak naprawdę to gonienie króliczka
Bo tak właśnie jest Myślę, że poszukiwanie tego jedynego, wymarzonego jest najbardziej fascynujące.
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 17:27   #21
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Ja to rozumiem w ten sposób, że wciąż szukamy właśnie kolejnych lepszych perfum z myślą, że gdzieś tam czeka kolejna perełka albo wymarzony signature scent a tak naprawdę to gonienie króliczka
sama prawda
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 19:21   #22
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Uzależnienie od perfum

Ja bym mogła.
Przeżyłam nawet próbę - pozbyłam się calutkiej kolekcji, a z przyczyn finansowych mogłam sobie pozwalać tylko na najbardziej konieczne i jak najtańsze kosmetyki i ich zapach był kompletnie nieistotnym kryterium wyboru.
Przeżyłam. Nie chciałabym do tej sytuacji wrócić, ale oczywiście nie z powodu braku perfum.
Niemniej, myślę że dałabym radę bez problemu. Ba! Czasem mam takie dni, że chcę niepachnienia, w takim jednak sensie, że jeszcze bardziej niż dotąd, doceniam zapach ... czystego powietrza - może dlatego, że mieszkam teraz w takim miejscu, gdzie powietrze wyjątkowo pięknie pachnie bo jest mnóstwo zieleni, a to zawsze lubiłam
Chyba nie jestem uzależniona
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 20:47   #23
guniagusia
Zakorzenienie
 
Avatar guniagusia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 526
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez Kucokuc Pokaż wiadomość
A ja dałabym radę odstawić używanie zapachów Natomiast nie to moim zdaniem stanowi problem.

Istotną częścią zjawiska jest moim zdaniem przywiązanie do pięknych zapachów i konieczność ich gromadzenia. Po prostu, kiedy powącham coś, czemu nie mogę się oprzeć, to po prostu muszę sobie zorganizować przynajmniej odlewkę. Chociażby na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Potem często bywa też tak, że z "choroby" dotyczącej danego zapachu się leczę i ląduje on na allegro albo u kogoś znajomego. Myślę, że dopóki da się to kontrolować, to niekoniecznie od razu należy to nazywać uzależnieniem.
Też taka specyfika tego "hobby", że polega na zbieractwie. A intensywne zbieractwo z zewnątrz wygląda czasem dziwnie. Już pomijając fakt, że zapach to taka "ulotna" rzecz i nie wszyscy zrozumieją
tak, zgadzam się!! Podobnie widzę czasem u swoich znajomych z innymi kosmetykami, z ubraniami itd. Ten przymus "muszę to mieć" a ponieważ podaż jest ogromna, to zawsze się w końcu znajdzie cos lepszego, co też TRZEBA mieć. Dopóki te wczesniej nabyte rzeczy nie lądują w kącie po kilku minutach, myslę, że nie jest tak źle. Ale tak własnie często bywa... A wtedy to jest chyba kompulsywne po prostu.

A ja nie psikam się tylko, gdy mnie boli głowa lub jestem chora. Bo wtedy męczą mnie zapachy

Edytowane przez guniagusia
Czas edycji: 2015-06-26 o 20:50
guniagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 20:51   #24
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez eaudeparfum Pokaż wiadomość
myślę, ze jest to kwestia semantyki / przekładu obcojęzycznego sformułowania. Autorowi wypowiedzi chodzi chyba o rzekomy bezsens kupowania / gromadzenia coraz to nowych zapachów, bo jakoby 'nie ma już czego szukać / wszystko już było', etc. Efektowny, lecz - jak piszesz - niepogłębiony chyba skrót myślowy.

Edytowane przez elizziak
Czas edycji: 2015-06-26 o 20:52
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 21:52   #25
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Ja to rozumiem w ten sposób, że wciąż szukamy właśnie kolejnych lepszych perfum z myślą, że gdzieś tam czeka kolejna perełka albo wymarzony signature scent a tak naprawdę to gonienie króliczka

Edytowane przez 201605091004
Czas edycji: 2015-06-26 o 22:14
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 21:58   #26
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Bo tak właśnie jest Myślę, że poszukiwanie tego jedynego, wymarzonego jest najbardziej fascynujące.
Tak mi się właśnie zdawało, ba, odkryłam, że znalazłam je już dawno, i trochę posmutniałam.
Potrzebowałam jakby tu rzec - czegoś nowego, nowego podejścia - i zostałam obdarowana (niemal przez przypadek) zapachami, które uważałam za "nie swoje", nie w moim stylu - tym niemniej warte uwagi i interesujące. I okazało się, że używam ich bez żadnego napięcia, z czystą przyjemnością, bez oceniania - i bez oczekiwań (wiecie "czy i na ile to TEN, MÓJ, wymarzony") - i po prostu to jest takie zwyczajne i sympatyczne - a szukanie signature scenta itp przestało mnie ekscytować Tym samym bardzo wiele się zmieniło w moim podejściu - a co najważniejsze, wreszcie zużywam swoje perfumy, a nie ciągle testuję nowe.

Natomiast życie 30 dni bez perfum - pewnie, byłoby możliwe, tylko wg mnie to niczego nie udowadnia. Można żyć bez dobrego jedzenia, bez różnych radości - może nawet i bez muzyki (od tego się nie umrze) - tylko co z tego?
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/


Edytowane przez justynaneyman
Czas edycji: 2015-06-26 o 22:02
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:01   #27
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
[...] zostałam obdarowana (niemal przez przypadek) zapachami, które uważałam za "nie swoje", nie w moim stylu - tym niemniej warte uwagi i interesujące. I okazało się, że używam ich bez żadnego napięcia, z czystą przyjemnością, bez oceniania - i bez oczekiwań (wiecie "czy i na ile to TEN, MÓJ, wymarzony) - i po prostu to jest takie zyczajne i sympatyczne - a szukanie signature scenta itp przestało mnie ekscytować Tym samym bardzo wiele się zmieniło w moim podejściu - a co najważniejsze, wreszcie zużywam swoje perfumy, a nie ciągle testuję nowe [...]
Mam podobne odczucia.

Edytowane przez 201605091004
Czas edycji: 2015-06-26 o 22:38
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:31   #28
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Uzależnienie od perfum

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Natomiast życie 30 dni bez perfum - pewnie, byłoby możliwe, tylko wg mnie to niczego nie udowadnia. Można żyć bez dobrego jedzenia, bez różnych radości - może nawet i bez muzyki (od tego się nie umrze) - tylko co z tego?
Dokładnie to chciałam napisać. Każdy człowiek przeżyje 30 dni bez perfum - to nie narkotyk. Tylko po co?

Poza tym uważam, że słowo "uzależniony" w tym temacie to mimo wszystko przesada . Jest tu mnóstwo osób poświęcających dużo czasu i pieniędzy na perfumiarskie hobby, ale jakoś wątpię, żeby ktoś popadał w skrajności i był gotów np. wyprzedawać sprzęty domowe, żeby kupić wymarzoną flaszkę (?). Osobiście nie mam potrzeby robienia sobie odwyków czy challenge'ów typu "30 dni bez perfum", dopóki budżet domowy mi się domyka i nie spłukuję się co miesiąc co do grosza na perfumy. Pasja/hobby to coś wspaniałego, daje tyle radości i trzeba to pielęgnować, a nie sobie odbierać!
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:48   #29
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Uzależnienie od perfum

Sądzę, że uzależnienie to zakupoholizm - czego by nie dotyczył i jakich by nie miał motywacji.
Natomiast samo upodobanie do zapachów, wrażliwość na nie - powinno cieszyć.
Czy cieszy? Gonitwa za nowym, owszem, jest ekscytująca, ale niekoniecznie związana jest z tą właśnie, jak najbardziej pozytywną, wrażliwością na zapachy. I dobrze byłoby rozróżnić - czy chcemy pachnieć, jak lubimy, czy musimy gromadzić, coś sobie tym zastąpić albo zniwelować napięcie. Szczególnie, jeśli dzieje się to kosztem innych sfer, niekoniecznie finansowych.

Jednym zdaniem - przymus - nie, swoboda i przyjemność - tak
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 07:19   #30
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Uzależnienie od perfum

Ja jestem uzależniona nie od kupowania flakonów bo mam ich mało, ale od tej gonitwy, tzn. mam fazy na poszukiwanie np. zapachu deszczu i wtedy kupuję mnóstwo próbek, po czym zazwyczaj niczego nie znajduję i zarzucam poszukiwania.

Ale sądzę iż uważam że to jednak cenne "hobby". Nie mam czasu na zainteresowania, którymi pasjonowałam się przed urodzeniem małej (np. wypady w opuszczone miejsca albo ASG), nie mam czasu na oglądanie w skupieniu filmów, pozostały mi perfumy i książki czytane w przelocie. Jeśli i tego się pozbędę w myśl "zło i uzależnienie" to zostanie mi tylko gotowanie obiadków i spacerki do piaskownicy, noł łej!
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-15 16:56:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.