Filtry do wody- odwrocona osmoza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-01, 22:06   #1
strzykaweczka
Raczkowanie
 
Avatar strzykaweczka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 50

Filtry do wody- odwrocona osmoza


Dziewczyny, czy uzywa ktoras z was filtra do wody, ktory dziala na zasadzie odwroconej osmozy?
Zamierzam taki sobie sprawic, tylko cena troche odstrasza- ok.1600zl
Czy uwazacie, ze warto?

Sysyem uzdatniania wody nie tylko oczyszcza ja w sposob mechaniczny, ale i chemiczny, pozbawia wode wszystkiego- wychodzi z niego niemalze destylowana woda, ktora sieprzepuszcza przez mineralizator. Takie male laboratorium pod zlewem
ma ktoras z was? jestescie zadowolone? warto wydac tyle kasy na "wode z gorskiego potoku?"
__________________
POZDRAWIAM
strzykaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 07:46   #2
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Trudno odpowiedzieć, czy warto - bo nie wiem, jaką wodę masz teraz. Jednak zawsze można zanieść wodę do analizy i dowiedzieć się, co pływa w tej zupie

Odnośnie odwróconej osmozy, to pomijając koszty z księżyca, czytałem w sieci o złym wpływie takiej wody na organizm. Wynikało to, zdaniem autorów, z niedoskonałej pracy mineralizatora. Organizm pozbawiony różnych mikroelementów (w tym i tych złych - przypisek złosia), których mineralizator nie dostarcza, może mieć problemy z zachowaniem równowagi.

W sumie - myślałem, ale ze względu na koszty utrzymania oraz instalacji (ponad 4.000 zł), odpuściłem. Brita górą
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 09:27   #3
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Witajcie, Filtr odwróconej osmozy mam od 4 lat, fakt wtedy jak kupowałam zapłaciłam 3600 zł. Lecz nie żałuje ani minuty,że go kupiłam
Co do wypłukiwania minerałów to powiem tak, zawsze możesz dokupić mineralizator. Ja mam korzyści takie,że:
  • zmniejszyłam zakupy w formie wody mineralnej w sklepie
  • mniejsze zurzycie proszków do mycia garnków
  • czyste garnki
  • czajnik do gotowania wody nie posiada osadów
  • smaczne zupy
  • niski koszt utrzymania
  • zawsze mam wodę nawet jak zabraknie w kranie
  • lepsze samopoczucie
Nie wiem jak u Ciebie bedzie z wymiana filtrów ale wiem z własnego doswiadczenia,ze I dostawca wymieniał mi filtry co pół roku i płaciłam 240 zł. Teraz mam innego Pana i wymiana jest co 8 miesięcy a płacę 80 zł. Różnica kolosalna
Pozdrawiam
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 18:04   #4
strzykaweczka
Raczkowanie
 
Avatar strzykaweczka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 50
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Cytat:
Napisane przez jobu33 Pokaż wiadomość
Witajcie, Filtr odwróconej osmozy mam od 4 lat, fakt wtedy jak kupowałam zapłaciłam 3600 zł. Lecz nie żałuje ani minuty,że go kupiłam
Co do wypłukiwania minerałów to powiem tak, zawsze możesz dokupić mineralizator. Ja mam korzyści takie,że:
  • zmniejszyłam zakupy w formie wody mineralnej w sklepie
  • mniejsze zurzycie proszków do mycia garnków
  • czyste garnki
  • czajnik do gotowania wody nie posiada osadów
  • smaczne zupy
  • niski koszt utrzymania
  • zawsze mam wodę nawet jak zabraknie w kranie
  • lepsze samopoczucie
Nie wiem jak u Ciebie bedzie z wymiana filtrów ale wiem z własnego doswiadczenia,ze I dostawca wymieniał mi filtry co pół roku i płaciłam 240 zł. Teraz mam innego Pana i wymiana jest co 8 miesięcy a płacę 80 zł. Różnica kolosalna
Pozdrawiam
slyszalam wlasnie o wielu zaletach tego filtra, ostatnio zrobilismy w domu sami test miernikiem jakimstam i wyszlo ze mamy bardzo twarda wode. Poza tym z ciekawosci zrobilismy w domu elektrolize wody- kabelki do szklanki od zasilacza i podlaczylismy do wody.. normalnie z wody, ktorej robie sobie herbate zrobil sie ŚCIEK! woda zrobila sie najpiwerw zolta a potem zielona.. bleeeee..
jobu33, 3600, to dopiero bardzo duzo..
kurcze, sama nie wiem..
__________________
POZDRAWIAM
strzykaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 21:55   #5
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Widze,że się wachasz,,,zapomniałam Ci powiedzieć,że widać różnicę w smaku i wyglądzie kawy i herbatyWstyd sie przyznać ale nie pije kawy albo herbaty u znajomych. sam wygląd mnie odstrasza a nie mówiąc o smaku. To tylereszta należy do Ciebie
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 22:16   #6
strzykaweczka
Raczkowanie
 
Avatar strzykaweczka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 50
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Cytat:
Napisane przez jobu33 Pokaż wiadomość
Widze,że się wachasz,,,zapomniałam Ci powiedzieć,że widać różnicę w smaku i wyglądzie kawy i herbatyWstyd sie przyznać ale nie pije kawy albo herbaty u znajomych. sam wygląd mnie odstrasza a nie mówiąc o smaku.
o smaku slyszalam.. znajomy wspominal ze bierze do pracy wode z filtra bo zadna inna woda mu nie smakuje Jobu, myslisz ze 1600zl to okazyjna cena?
__________________
POZDRAWIAM
strzykaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 08:43   #7
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Hej, czy okazyjna to nie wiem, bo tak jak Ci pisałam ja mam już kilka lat. Ale słyszałam,że ktoś kto się na tym zna tzn umie wszystko połączyć, może kupic przyżąd juz za 800 zł. Ale trzeba mieć takiego kogoś Powiem tak , ja kupiłabym ponownie jak bym miała wybór
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 13:45   #8
Robin55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

nieopłacona reklama

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2008-07-07 o 15:01
Robin55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:25   #9
kenik24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

treść usunięta.
Powód: kradzież z serwisu: http://trash.afr.pl/2009/02/20/osmoza/

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-05-05 o 12:49
kenik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 09:24   #10
Optical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Odnośnie odwróconej osmozy, to pomijając koszty z księżyca, czytałem w sieci o złym wpływie takiej wody na organizm. Wynikało to, zdaniem autorów, z niedoskonałej pracy mineralizatora. Organizm pozbawiony różnych mikroelementów (w tym i tych złych - przypisek złosia), których mineralizator nie dostarcza, może mieć problemy z zachowaniem równowagi.

Dlatego nie ma co się nigdy sugerować wynikami jednych badań. Nie ma chyba rzeczy, która by nie została udowodniona przez jakąś tam grupę naukowców, co oczywiście nie znaczy że we wszystkich tych rzeczach mają rację.

Organizm ludzki nie jest przystosowany do picia wody zmineralizowanej i takiej wody nie powinien pić. Przed rozwinięciem przemysłu nasi przodkowie nie dłubali kciukami w skałach, żeby się dobrać do zmineralizowanych wód głębinowych. Pili niezmineralizowaną "powerzchniówkę" i było ok.

Było wiele badań wyraźnie pokazujących, że składniki mineralne z wody nie absorbują się w ogóle, albo absorbują się w abstrakcyjnie niskich ilościach, które nie mają prawa mieć zauważalnego wpływu na zdrowie, zwłaszcza na przestrzeni paromiesięcznych badań na paruset osobach.

Odwrócona osmoza to w dzisiejszych czasach konieczność, jeśli nie chcecie paść na raka we wczesnej starości. Mineralizatorom jednak podziękujcie. Mineralizator jest na samym końcu każdego systemu osmotycznego. Albo odłączyć, albo w ogóle kupować bez mineralizatora (RO5 nie mają).

Dużo zdrowia!
Optical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 18:09   #11
Maria2008
Zadomowienie
 
Avatar Maria2008
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 351
GG do Maria2008
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Ja mam filtry Aqua Filter z mikołowa i pije już tą wodę dobre 10 lat
Nie wiem jak to jest z wymianą ale niby co 3-4 miesiące 100zł
Ja jestem zadowolona
Maria2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 11:33   #12
Optical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Cytat:
Napisane przez evagab20 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z Tobą niestety...mój lekarz potwierdził, że po filtrach odwróconej ozmozy woda ma właściwości wody destylowanej. Nie lecznicze - tylko właśnie szkodliwe dla zdrowia bo silnie wypłukuje minerały.
Z tego właśnie powodu nie pije się samej wody, tylko zawsze coś do niej dodaje. Rooibos, zielona czy biała herbata, pokrzywy, yerba mate itd. Pięknie wchłanialne witaminy i minerały na nieskazitelnej bazie, zamiast na fatalnym podkładzie z przegotowanej kranówy, albo mineralce na problemy z kamieniami nerkowymi
Optical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:24   #13
Optical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Cytat:
Napisane przez evagab20 Pokaż wiadomość
Ale właśnie czemu nie pije się samej wody? Nie zawsze mam ochote na herbate itd co tam wymieniasz. Czasem, najczęściej w lato mam ochotę napić się po prostu wody z cytryną albo samej wody. Nie chce wtedy myśleć czy mój filtr powoduje to czy tamto albo czy ta partia mineralnej była badana..;/ dlatego moim zdaniem najbezpieczniej jest pić wodę z kranu jeśli jest się podłączonym do miejskich wodociągów. Nie rozumiem, czemu twierdzisz, że to jest 'fatalny podkład'. Jej skład jest dokładnie badany i jeśli masz w bloku dobre rury to nic jej nie zanieczyszcza.
No to niestety Ewo wybierasz najgorszą opcję Absorpcja związana z wodą czyściutką i osad z minerałów w organiźmie (i ew. skutki picia filtrowanej kranówy sprzedawanej jako mineralna) to pikuś w porównaniu przy problemach, jakich dorobisz się z kranówy, choćby to najczystsza kranówa w Polsce była.

Jeśli masz w kranie wodę chlorowaną, to chlor w reakcji z syfem w czyszczonej wodzie tworzy całą gamę dobrze przebadanych rakotworów, w tym najgroźniejsze: trihalometany. Jeśli masz wodę ozonowaną, sytuacja jest trochę lepsza, ale w dalszym ciągu w kranówie będziesz miała siarczany, fluor, kadm, resztki dziesiątek tysięcy leków, szamponów, perfum itd. wchodzących ze sobą w nieprzewidywalne reakcje chemiczne i tworzące nowe związki o nieznanych przez nas właściwościach... możemy wymieniać tak cały dzień.

Jeśli nie chce Ci się kombinować w letnie upały, kup sobie mineralną do tej cytryny. Znajomy robił badania w ramach magisterki i Cisowianka wyszła ok (plus jest nisko zmineralizowana). Muszynianka to wbrew pozorom syf za to.
Optical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 18:05   #14
Zamiokulkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

http://www.mwik.com.pl/index.php?go=15

Cytuję:

"UWAGA OSZUSTWO

W ostatnich latach na pewno spotkali się Państwo z tajemniczymi firmami oferującymi „rewelacyjne” filtry do wody. Najczęściej taką ofertę poprzedza pewien spektakl – godny Davida Copperfielda – zwany obiektywnym badaniem wody. Jest to ewidentne oszustwo. Poniżej przedstawiamy procedurę tego „badania” opisaną przez prof. dr hab. Jacka Nawrockiego z Zakładu Technologii Uzdatniania Wody, Wydział Chemii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z Poznania.

Na czym polega to doświadczenie i związane z nim oszustwo? Sprzedawca posiada aparat do rzekomej elektrolizy zaopatrzony w dwie elektrody. Po zanurzeniu elektrod w szklance wody i podłączeniu do prądu przerażony klient obserwuje wydzielanie się brudno brązowego osadu wypływającego na powierzchnię. Osad ten ma być według sprzedawców dowodem na poważne zanieczyszczenie wody wodociągowej. Taką wodę Pan(i) pije! - stwierdza zwykle sprzedawca. To samo urządzenie zanurza teraz do szklanki wody oczyszczonej metodą odwróconej osmozy (99% klientów nie ma najmniejszego pojęcia co to jest ta "odwrócona osmoza") I co? I nic - woda jest nadal kryształowo czysta, nie wytrąca się żaden osad..

Na czym bowiem polegał ten eksperyment z elektrolizą? Wszyscy w szkole uczyliśmy się o elektrolizie - sole rozpuszczone w wodzie powodują, że woda staje się przewodnikiem prądu. Woda destylowana, pozbawiona soli jest w zasadzie izolatorem, nie przewodzi prądu. W wodzie wodociągowej występują sole mineralne. Dzięki obecności tych, naturalnie występujących soli, woda wodociągowa przewodzi prąd. Ile jest tych związków w wodzie? Około pół grama w 1 litrze czyli około jednej dziesiątej grama w szklance wody! Skąd więc takie ilości osadu w szklance wody? Otóż co najmniej jedna z elektrod wykonana jest z żelaza i prąd jest do niej w taki sposób podłączony aby w trakcie jego przepływu przez układ (elektrody i woda w szklance) elektroda ta uległa rozpuszczaniu. Czyli to co obserwuje potencjalny klient to nie są żadne zanieczyszczenia z wody, a osady generowane przez domokrążcę z jego własnej elektrody!

Dlaczego zatem nie obserwujemy tego samego efektu w przypadku wody oczyszczonej metodą odwróconej osmozy? Odwrócona osmoza usuwa z wody te naturalnie występujące sole. Woda zostaje więc pozbawiona nośników prądu i staje się izolatorem - prąd przez nią nie płynie. Jeśli prąd nie płynie przez wodę to nie może zachodzić proces rozpuszczania elektrody z żelaza w wodzie, a więc żelazo nie będzie się też wytrącało w postaci tych nierozpuszczalnych osadów. Jak się przekonać o oszustwie? Bardzo prosto: wsypmy szczyptę soli do wody oczyszczonej odwróconą osmozą i poprośmy o ponowne wykonanie tego doświadczenia: zobaczymy, że i z lekko osolonej wody wydzielać się będą te brudne, niepokojące osady. (Sól - NaCl - nie zawiera żelaza. Gdy solimy wodę, nie zmienia ona barwy).

No dobrze, jeśli odwrócona osmoza usuwa sole z wody to może dobrze - będę pił czystą wodę, pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń! Tak, ale sole które usuwa się z wody dzięki odwróconej osmozie wcale nie są uważane za zanieczyszczenie! - a za naturalny składnik wody. Człowiek nigdy nie pił wody pozbawionej minerałów. Woda pozbawiona minerałów będzie je wypłukiwać z organizmu. Zresztą wody mineralne zawierają właśnie najczęściej wodorowęglany i węglany wapnia i magnezu. Jednym ze składników wody jest magnez - w pożywieniu człowieka niewiele jest innych, zastępczych źródeł magnezu. Magnez jest konieczny dla prawidłowego działania układu krwionośnego - tam gdzie wody są miękkie, pozbawione magnezu zwykle występuje znacznie więcej zawałów serca. A więc pozbawianie człowieka tego cennego pierwiastka może nie być dla niego obojętne.

Na podstawie aquanet.pl"
Zamiokulkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 13:47   #15
Tomasz1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Witam jak kolega wyżej napisał elektrolizer to wielki kit dzięki któremu wiele ludzi się na to nabiera. Ważne jest wiedzieć co się chce usunąć z wody ,a takimi zanieczyszczeniami wody są na pewno żelazo , kamień , chlor , pestycydy oraz rozpuszczone w wodzie wszelakie lekarstwa które oczyszczalnie nie wytrąci z wody a dzięki zastosowani np. systemu osmotycznemu jest to możliwe i skuteczne polecam tą firmę ostatnio kupiłem taki filtr w ampresa.pl
Tomasz1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 16:51   #16
Kikimorka
Raczkowanie
 
Avatar Kikimorka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Wiadomości: 122
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Woda destylowana jest dla ludzkiego organizmu trucizną, powie Wam to każdy chemik. Proponuję o tym pamiętać w szale oczyszczania wody z wszystkiego co się da.
__________________
Kikimorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 21:37   #17
Tomasz1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Zgadza się filtr osmotyczny wytwarza czystą wodę i daleko takie wodzie do destylowanej można to w bardzo prosty sposób zbadać miernikiem TDS (mierzy rozpuszczone cząstki w wodzie) .Do wytworzenia wody destylowanej potrzebne jest złoże demi które całkowicie usuwa wszystkie składniki z wody .A dzięki zastosowaniu filtra z minerałami do wody dodawane są naturalne minerały dzięki czemu można zapomnieć o kupowaniu wody butelkowanej itp ,woda z osmozy ma wiele zastosowań nawet w kosmetykach
Tomasz1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 13:53   #18
Tomasz1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Witam w wodzie wodociągowej owszem jest wszystko np żelazo kamień ( wapń) muł rdza z wody chlor leki itp i tego należy się pozbyć z wody.Wystarczy po 6 miesiącach wymienić wkłady i od razu widać co w tej wodzie jest nam nie potrzebne i co nasze nerki muszą filtrować.Woda bez chloru herbata i kawa ma całkiem inny lepszy smak i zapach
Tomasz1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 16:01   #19
Tomasz1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Jeśli chodzi o wodę butelkowaną lepszą to jest przepuszczaną przez filtry piankowe ,sznurkowe lub węglowe.Tanie wody za 60gr 1,5litra to ciężka powiedzieć skąd ona pochodzi bo czasem ma dziwny zapach i smak a to raczej nie możliwe żeby była po osmozie.A jeśli chodzi o osmoze na całe instalację to są tylko wykorzystywane tam gdzie nie ma dostępu do słodkiej wody.Systemy osmotyczne na całe instalację wodne są tak drogie że nie stać ani wodociągów ani mieszkańców osiedli na zainstalowanie takich urządzeń
Tomasz1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 19:13   #20
Tomasz1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Systemów osmotycznych jest pełno na rynku,ale jest tylko parę marek które są już lata na rynku i produkcję mają nawet w Polsce lub w UE.Raczej bym odradzał tą firmę bo system kosztuje krocie i biorą go z chin.W razie pytań proszę o kontakt tel.600158120 Pozdrawiam
Tomasz1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:12   #21
kasia 2299
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Ja się przekonałam do filtrów montowanych pod zlew, ponieważ nasza woda w domu była koszmarna. Poza tym piliśmy dużo wody mineralnej, więc do filtra zamontowaliśmy dodatkowo mineralizator. Jestem bardzo zadowolona i po czasie wiem, że była to najlepsza decyzja. Woda nie dość, że jest czysta to dodatkowo pyszna w smaku. Firmę xxx polecił mi znajomy i jestem z niej bardzo zadowolona

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-03-12 o 11:19 Powód: nazwa, link
kasia 2299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 10:17   #22
ymarcin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Prosiłbym o informację na Priv z której firmy warto skorzystać, chciałbym zamontować filtr odwróconej osmozy i mineralizator.
ymarcin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:03   #23
miszka_33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Ja mam w kuchni zamontowany filtr osmotyczny. Bardzo dobra sprawa, tym bardziej, że mieszkamy w dużym mieście i badania wody wyszły niekorzystne. Poszliśmy na całość i zainwestowaliśmy w taki na wypasie z mineralizatorem i wkładem bioceramicznym. To rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdziło. W każdej chwili można skorzystać z wody przefiltrowanej do gotowania itp lub z wody bogatej w minerały zdatnej bezpośrednio do picia. Nie żałuję ani złotówki. Zamontowaliśmy 1,5 roku temu i nie ma żadnych problemów. Wiem, że na forum raczej nazw firm się nie używa, ale oni naprawdę się sprawdzili. Warto zajrzeć na multifilters. Pozdrawiam serdecznie
miszka_33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:17   #24
Aparatka427
Przyczajenie
 
Avatar Aparatka427
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Thumbs up Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Moi rodzice użytkują filtr odwróconej osmozy już dwa lata. Mama ma problemy z nerkami, a w domu rodziców była dość twarda woda, dowodem na to była chociażby konieczność odkamieniania czajnika 1-2 x w miesiącu!! Teraz problem minął, woda jest smaczna i przejrzysta. Może komuś przyda się poniższy link
https://www.youtube.com/watch?v=QLkAAPCDENk
Aparatka427 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 10:54   #25
g_osuch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Ja mam zamontowany filtr z systemem odwróconej osmozy z <wstaw_zdjęcie> i powiem Wam, że absolutnie nie żałuje.
Nie muszę nosić ciężkich zgrzewek, a woda jest czysta i smaczna.

Polecam z czystym sumieniem

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-04-27 o 14:49 Powód: reklama
g_osuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 23:06   #26
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Jak widać po postach i historii nie jestem cichym marketerem ale dam Wam link, w którym jest wszystko, szukałem i czytałem ze 4 godziny o tych filtrach i wg mnie to jest optimum http://www.filtrydodomu.pl/ekspert_o...waniu_nierowne
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:56   #27
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Czym sie kierowac przy wyborze takiego filtra? Ceny sa dosc zroznicowane, bo znalazlam nawet taki za 300 zł
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 22:06   #28
PREZES121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Posiadam zestaw filtracyjny RO 6 z osmozą dokupiłem dwa miesiące temu dodatkowo jonizator Wkładem bioceramicznym ,,AIFIR 2000 ,,,i jakoś szczególnych efektów zdrowotnych nie zauważyłem .Jonizator jak sama nazw wskazuje i wszystkie wiadomości jakie są w na ten temat zachwalają jak to cudownie działa.Więc dokupiłem z ciekawości miernik do mierzenia PH i co się okazało po zmierzeniu zwykłej woday z kranu ma 7,5 PH a po filtracji i jonizacji 7 PH. Więc gdzie tu korzystne działanie jonizatora AIFIR 2000.
PREZES121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:46   #29
madzik586
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

filtrów jest bardzo duzy wybor na rynku, ale niestety te najtansze sa chinskie i ich zywotnosc to ok 1 rok. Ja zainwestowałam w urządzenie do uzdatniania wody firmy Kuna System i jest z mineralizatorem. Moi rodzice maja je juz od 10lat i na prawde jest różnica nie tylko w smaku wody ale i w ich zdrowiu. Nie są tacy zmęczeni, tata rzadziej choruje
Niestety cena to ok 6000zł;/ bardzo duzo ale u mnie zwróciło sie praktycznie po 3 latach poniewaz nie kupuje już zadnych wód mineralnych
madzik586 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:58   #30
janmorski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Filtry do wody- odwrocona osmoza

Drogo ale warto jak cię stać

Edytowane przez janmorski
Czas edycji: 2016-11-15 o 12:00
janmorski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-17 10:54:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.