PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-30, 17:12   #1
mayla
Rozeznanie
 
Avatar mayla
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 781

PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć


Zakładam wątek dla wszystkich tych, które chciałyby mieć konkretny plan ćwiczeń od, których można schudnąć.
Od kilku miesięcy siedzę na Wizażu i czytam wątki w poszukiwaniu planu ćwiczeń dla siebie. Jestem już tym zmęczona. Wszędzie niejasne/niesprawdzone informacje na temat ćwiczeń.
W tym wątku piszcie jak i co trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć i żeby nie wyrobić sobie mięśni - chodzi mi tylko o spalenie tłuszczu, nie rzeźbę .
Czytałam już w wielu innych wątkach, że interwały [?] i aeroby tylko rzecz w tym, że ja nie wiem co ile i w jakim natężeniu to robić? Wraz z ćwiczeniami siłowymi czy bez?
Dodam tylko, że jestem nastolatką, nie mam grama nadwagi, ale jestem w górnej granicy . Chcę kręcić hula-hop [dobry pomysł?], jeździć na rowerze i pływać [pływanie dopiero od połowy sierpnia].
Byłabym bardzo wdzięczna za rady, np. jak ułożyć plan ćwiczeń.
I błagam, nie zlinczujcie mnie za kolejny wątek na temat ćwiczeń .
__________________
9 lat na Wizazu
mayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 17:34   #2
karta666
Zadomowienie
 
Avatar karta666
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdańsk ;)
Wiadomości: 1 932
GG do karta666 Send a message via Skype™ to karta666
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Jak cwiczyc zeby nie wyrobic sobie mięsni a schudnąć?
Hhmm.. mysle ze cwicząc zawsze jakies miesnie się wyrobią, ale chyba lepsze male miesnie niz tluszcz?
Aeroby w tym przypadku polecam, na spalanie tluszczyku- rower, taniec, bieganie, skakanka np. (min. 30 minut.. po 20 minutach organizm dopiero spala zapasy tluszczu)
__________________
"Najprzebieglejszy mężczyzna nie dorówna w fałszu najszczerszej kobiecie."
"Jeśli się chce, by mężczyzna czy chłopiec pożądał danej rzeczy, należy ją jedynie uczynić trudno osiągalną."— Mark Twain
________________

Jestem FIT !


karta666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 17:40   #3
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
W tym wątku piszcie jak i co trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć i żeby nie wyrobić sobie mięśni - chodzi mi tylko o spalenie tłuszczu, nie rzeźbę .
.

Nie wydaje mi sie zeby to bylo mozliwe
Przede wszystkim, cwiczy sie po to zeby przyspieszyc metabolizm. A miesnia sa ogromnie potrzebne poniewaz to one konsumuje ogromna ilosc energii - miesnie spalaja kalorie duzo szybciej nie tkanka tluszczowa.
Poza tym cialo staje sie bardziej smukle i wyrzezbione

Ja mam taki trening ulozowy przez trenera:

3-4 razy w tygodniu ale ja chodze 5.

*45 minut aerobow (bieganie, szybki spacer, rowerek) najlepiej mieszanie roznych zeby nie bylo monotonnie
*10 minut cwiczen na nogi
*10 minut cwiczen na rece, barki, ramiona.
*10 minut na brzuszek i pupe.

Aha i same aeroby bez cwiczen silowych wiele na schudniecie nie pomoga

Pozdrawiam!
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 18:09   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

najlepsze efekty osiaga sie przy połączeniu treningu siłowego+aeroby/interwały.

trening siłowy
Mozna wykonywac ćwiczac na siłowni z hantlami ,sztangami. tutaj sa przykładowe plany treningowe
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187396
Mozna również ćwiczyc wykorzystując swoj cięzar ciała np :
http://super-sylwetka.pl/trening_w_w...h_domowych.php

interwały cwiczenia w których zmieniasz tempo cwiczen
np. 1 min wolno i 30 s na maxa jak tylko potrafisz.
Ogólnie im dluższy interwał tym niższa intensywność i łatwiej
poza tym jak zaczniesz od 2min na 2 min to będziesz miala lepsza progresję, szybciej poprawisz kondycję
zaczynam od 20 minut np. 1 m na 1m
potem skracasz przerwę i robisz np. 1m na 45s
potem np. 45 na 45 itp
pójniej dojdziesz np. do 15s na 30s
ale tego nie da sie zrobić tak z biegu trzeba organizm przyzwyczaić
wykonuje sie je np w biegu, skakanka, rowerek, orbiterek, bieznia itp.

aeroby
ćwiczenia w których utrzymujesz stałe tętno na poziomie ok. 60-70% swojego maksimum.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 20:21   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
Zakładam wątek dla wszystkich tych, które chciałyby mieć konkretny plan ćwiczeń od, których można schudnąć.
Od kilku miesięcy siedzę na Wizażu i czytam wątki w poszukiwaniu planu ćwiczeń dla siebie. Jestem już tym zmęczona. Wszędzie niejasne/niesprawdzone informacje na temat ćwiczeń.
W tym wątku piszcie jak i co trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć i żeby nie wyrobić sobie mięśni - chodzi mi tylko o spalenie tłuszczu, nie rzeźbę .
Czytałam już w wielu innych wątkach, że interwały [?] i aeroby tylko rzecz w tym, że ja nie wiem co ile i w jakim natężeniu to robić? Wraz z ćwiczeniami siłowymi czy bez?
Dodam tylko, że jestem nastolatką, nie mam grama nadwagi, ale jestem w górnej granicy . Chcę kręcić hula-hop [dobry pomysł?], jeździć na rowerze i pływać [pływanie dopiero od połowy sierpnia].
Byłabym bardzo wdzięczna za rady, np. jak ułożyć plan ćwiczeń.
I błagam, nie zlinczujcie mnie za kolejny wątek na temat ćwiczeń .
Mayla, Anniaa ma rację ale ja nie bardzo rozumiem, po co zadawać pytania, na które odpowiedź tu jest. Przecież wystarczyło przeczytać jeden wątek o interwałach, żeby się dowiedzieć, ile czasu w jakich cyklach je ćwczyć. Podobnie w przypadku interwałów i siłowych - są nawet wątki z konkretnymi planami treningowymi, gdzie pisałyśmy, jakie ćwiczenia w ramach treningu polecamy na co.
Co to znaczy "niejasne i niesprawdzone informacje"? Poczytaj posty moderatorów w wątkach o treningu siłowym i interwałowym, wszystko jest precyzyjnie i zresztą nie raz opisane, a my z zasady nie polecamy tu rzeczy niesprawdzonych.
No i musisz pamiętać, że nie chudnie się od ćwiczeń, tylko od bilansu kalorycznego (ujemnego). Jeśli nie ułożysz prawidłowego jadłospisu, to treningi niewiele dadzą.
Nie chodzi o linczowanie Cię za kolejny wątek o ćwiczeniach, bo skoro to forum "Fitness" to głównie o ćwiczeniach tu piszemy, tylko pytasz np. czy do aerobów dodawać trening siłowy, chociaż my już conajmniej kilkaset razy napisałyśmy, że najbardziej skuteczny dla szybkiego i trwałego odchudzania jest właśnie tr. siłowy. Jaki to ma sens? Coś zmieni, jak napiszemy to samo po raz kolejny?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 20:30   #6
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
I błagam, nie zlinczujcie mnie za kolejny wątek na temat ćwiczeń .
oj ciężko mi się powstrzymać, uważam, że jak ktoś czyta ze zrozumieniem i zapałem to Wizaż jest ogromną skarbnicą wiedzy, zresztą zawsze można w jakimś wątku zadać pytanie dodatkowe

powodzenia w ćwiczeniach
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 11:50   #7
mayla
Rozeznanie
 
Avatar mayla
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 781
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Mayla, Anniaa ma rację ale ja nie bardzo rozumiem, po co zadawać pytania, na które odpowiedź tu jest. Przecież wystarczyło przeczytać jeden wątek o interwałach, żeby się dowiedzieć, ile czasu w jakich cyklach je ćwczyć. Podobnie w przypadku interwałów i siłowych - są nawet wątki z konkretnymi planami treningowymi, gdzie pisałyśmy, jakie ćwiczenia w ramach treningu polecamy na co.
Co to znaczy "niejasne i niesprawdzone informacje"? Poczytaj posty moderatorów w wątkach o treningu siłowym i interwałowym, wszystko jest precyzyjnie i zresztą nie raz opisane, a my z zasady nie polecamy tu rzeczy niesprawdzonych.
No i musisz pamiętać, że nie chudnie się od ćwiczeń, tylko od bilansu kalorycznego (ujemnego). Jeśli nie ułożysz prawidłowego jadłospisu, to treningi niewiele dadzą.
Nie chodzi o linczowanie Cię za kolejny wątek o ćwiczeniach, bo skoro to forum "Fitness" to głównie o ćwiczeniach tu piszemy, tylko pytasz np. czy do aerobów dodawać trening siłowy, chociaż my już conajmniej kilkaset razy napisałyśmy, że najbardziej skuteczny dla szybkiego i trwałego odchudzania jest właśnie tr. siłowy. Jaki to ma sens? Coś zmieni, jak napiszemy to samo po raz kolejny?
Zupełnie się z tym nie zgadzam. Wizaż - owszem, jest pełen różnych informacji i bardzo pomaga w wielu kwestiach, ale często spotykam się z informacjami, ktore po prostu przeczą sobie nawzajem. Np. "Codziennie trening siłowy!" a ktoś inny pisze "nie, nie! Trzeba odpoczywać! Co drugi dzień, ale minimum pół godziny". I wtedy ja już `tracę głowę`, nie wiem czego się słuchać .


Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
najlepsze efekty osiaga sie przy połączeniu treningu siłowego+aeroby/interwały.

trening siłowy
Mozna wykonywac ćwiczac na siłowni z hantlami ,sztangami. tutaj sa przykładowe plany treningowe
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187396
Mozna również ćwiczyc wykorzystując swoj cięzar ciała np :
http://super-sylwetka.pl/trening_w_w...h_domowych.php

interwały cwiczenia w których zmieniasz tempo cwiczen
np. 1 min wolno i 30 s na maxa jak tylko potrafisz.
Ogólnie im dluższy interwał tym niższa intensywność i łatwiej
poza tym jak zaczniesz od 2min na 2 min to będziesz miala lepsza progresję, szybciej poprawisz kondycję
zaczynam od 20 minut np. 1 m na 1m
potem skracasz przerwę i robisz np. 1m na 45s
potem np. 45 na 45 itp
pójniej dojdziesz np. do 15s na 30s
ale tego nie da sie zrobić tak z biegu trzeba organizm przyzwyczaić
wykonuje sie je np w biegu, skakanka, rowerek, orbiterek, bieznia itp.

aeroby
ćwiczenia w których utrzymujesz stałe tętno na poziomie ok. 60-70% swojego maksimum.
Dziękuję, tylko, że ja już czytałam tę wypowiedź w jakimś innym wątku i szczerze mówiąc nie bardzo mi ona pomaga... Chodzi mi o to, że ja nie wiem ile i co ile robić te aeroby i ćwiczenia siłowe .Dlatego założyłam ten wątek. Mi chodzi o plan. Ile powinno sie ćwiczyć? minimum 20 minut codziennie tak jak napisała Nask? I ile razy w tygodniu po ile czasu aeroby?

Cytat:
Napisane przez nask Pokaż wiadomość
Ja mam taki trening ulozowy przez trenera:
3-4 razy w tygodniu ale ja chodze 5.
*45 minut aerobow (bieganie, szybki spacer, rowerek) najlepiej mieszanie roznych zeby nie bylo monotonnie
*10 minut cwiczen na nogi
*10 minut cwiczen na rece, barki, ramiona.
*10 minut na brzuszek i pupe.

Aha i same aeroby bez cwiczen silowych wiele na schudniecie nie pomoga
Pozdrawiam!
Dzięki . Tylko wytłumacz mi jedną rzecz - napisałaś, że najlepiej mieszać aeroby. Ty je mieszasz w ciągu tych 45 minut? Czy po prostu w każdym dniu robisz inny?

Cytat:
Napisane przez karta666 Pokaż wiadomość
Jak cwiczyc zeby nie wyrobic sobie mięsni a schudnąć?
Hhmm.. mysle ze cwicząc zawsze jakies miesnie się wyrobią, ale chyba lepsze male miesnie niz tluszcz?
Aeroby w tym przypadku polecam, na spalanie tluszczyku- rower, taniec, bieganie, skakanka np. (min. 30 minut.. po 20 minutach organizm dopiero spala zapasy tluszczu)
Dzięki
__________________
9 lat na Wizazu
mayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 12:22   #8
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
Dzięki . Tylko wytłumacz mi jedną rzecz - napisałaś, że najlepiej mieszać aeroby. Ty je mieszasz w ciągu tych 45 minut? Czy po prostu w każdym dniu robisz inny?
Prosze
Mi trener powiedzial, ze najlepiej jest laczyc cwiczenia zeby mi sie nie nudzilo. Wiec zazwyczaj robie 45 minut na takim czyms co sie nazywa X-Trainer (nie mam pojecia jak to jest po polsku, chyba trenazer - dodalam zdjecie w zalaczniku). Potem robie 10-20 minut interwalow na biezni - ide szybkim krokiem minute i potem biegne szybko minute i tak w kolko A jak nie mam sily to robie tylko X-Trainera i rowerek.

Mysle ze robienie kazdego w innym dniu tez jest dobre, ale mi bardziej pasuje mieszanie w ciagu dnia jako ze chce zeby rozne czesci ciala pracowaly

Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ect-4000-series-elliptical-trainer.jpg (59,9 KB, 259 załadowań)
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 15:33   #9
mayla
Rozeznanie
 
Avatar mayla
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 781
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez nask Pokaż wiadomość
Prosze
Mi trener powiedzial, ze najlepiej jest laczyc cwiczenia zeby mi sie nie nudzilo. Wiec zazwyczaj robie 45 minut na takim czyms co sie nazywa X-Trainer (nie mam pojecia jak to jest po polsku, chyba trenazer - dodalam zdjecie w zalaczniku). Potem robie 10-20 minut interwalow na biezni - ide szybkim krokiem minute i potem biegne szybko minute i tak w kolko A jak nie mam sily to robie tylko X-Trainera i rowerek.
Pozdrawiam!
Dziękuję Ci bardzo .

Oprócz tego - dziewczyny, proszę! Pomóżcie mi ułożyć plan . Ile czasu powinno sie ćwiczyć siłowo, co ile dni i ile aerobów, też co ile dni?
Z góry dzieki
__________________
9 lat na Wizazu
mayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 16:13   #10
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

siłowy 3 razy w tygodniu(co drugi dzien)
Jesli nigdy nie cwiczyłas to zacznij od tego gdzie wykorzystujesz swoj ciezar ciała.
powtórzeń np 10 w 3 seriach .czyli kazde cwiczenie wykonujesz po 10 powtórzeń w 3 seriach ( nie wiem ile dasz rade na poczatek )później dojdziesz do 3 po 20 i po jakism czasie dodajesz obciazenie . przerwy miedzy cwiczeniami max 60 s .

aeroby/interwały 3 razy w tygodniu ( co drugi dzień)
interwały trwaja 20 min
aeroby ok 40 min.

w jeden dzien cwiczys trening siłowy w drugi aeroby badz interwały .
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 16:19   #11
mayla
Rozeznanie
 
Avatar mayla
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 781
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
siłowy 3 razy w tygodniu(co drugi dzien)
Jesli nigdy nie cwiczyłas to zacznij od tego gdzie wykorzystujesz swoj ciezar ciała.
powtórzeń np 10 w 3 seriach .czyli kazde cwiczenie wykonujesz po 10 powtórzeń w 3 seriach ( nie wiem ile dasz rade na poczatek )później dojdziesz do 3 po 20 i po jakism czasie dodajesz obciazenie . przerwy miedzy cwiczeniami max 60 s .

aeroby/interwały 3 razy w tygodniu ( co drugi dzień)
interwały trwaja 20 min
aeroby ok 40 min.

w jeden dzien cwiczys trening siłowy w drugi aeroby badz interwały .
Dziękuję , o to mi właśnie chodziło .
Mam trzy pytania:
1. Czy to jest skuteczne i sprawdzone?
2. Czy od tych ćwiczeń nie wyrobią mi sie mięśnie? Jakieś tam zapewne tak, ale chodzi mi o dużą masę mięśniową.
3. Kręcenie Hula-hop, albo skakanka zalicza sie do tych ćwiczeń?
__________________
9 lat na Wizazu
mayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 16:21   #12
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
Dziękuję , o to mi właśnie chodziło .
Mam trzy pytania:
1. Czy to jest skuteczne i sprawdzone?
2. Czy od tych ćwiczeń nie wyrobią mi sie mięśnie? Jakieś tam zapewne tak, ale chodzi mi o dużą masę mięśniową.
3. Kręcenie Hula-hop, albo skakanka zalicza sie do tych ćwiczeń?
1. tak
2 . przy ujemnym bilansie nie realne jest wyrobic mase miesniową
3. na skakance mozna wykonywac aeroby lub interwały
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 16:29   #13
mayla
Rozeznanie
 
Avatar mayla
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 781
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
1. tak
2 . przy ujemnym bilansie nie realne jest wyrobic mase miesniową
3. na skakance mozna wykonywac aeroby lub interwały
Dzięki. Zamęczam Cię pytaniami, ale jeszcze jedno ^^.
Jeśli np. robiłabym inne ćwiczenia siłowe to ile czasu powinny trwać?
Np. jeśli zabrałabym się za 8minute abs, to jakie oprócz tego inne ćwiczenia siłowe powinnam robić?
Ach, no i nadaje się do chudnięcia A6W?, bo podobno ona jest tylko na mięśnie
__________________
9 lat na Wizazu
mayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 23:44   #14
mmooonia
Rozeznanie
 
Avatar mmooonia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 587
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
Dzięki. Zamęczam Cię pytaniami, ale jeszcze jedno ^^.
Jeśli np. robiłabym inne ćwiczenia siłowe to ile czasu powinny trwać?
Np. jeśli zabrałabym się za 8minute abs, to jakie oprócz tego inne ćwiczenia siłowe powinnam robić?
Ach, no i nadaje się do chudnięcia A6W?, bo podobno ona jest tylko na mięśnie
8 min abs to tylko na brzuch wiec zostaw to na koniec treningu silowego.. A wczesniej przysiady, wykroki, pompki, cwiczenia na rece itp. Mozesz sobie popatrzec na poczatek na 8 min buns i legs i wybrac pare cwiczen i robic w takich seriach jak to Ania rozpisala..

A A6W to ladnie wyrabia miesnie, ale pod tluszczykiem nie bedzie ich zbytnio widac, chyba ze masz dosc szczuply brzuszek to wtedy mozna probowac. Ale ogolnie jest to tak strasznie nudne cwiczenie, ze bleee
__________________
"..chodzi o to by pokonywać własne słabości i swoje ograniczenia. Sama wyznaczasz sobie granice" Sofia

"Nie okłamuj samej siebie, po prostu więcej trenuj" Soria




mmooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 11:27   #15
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Ja też biore się na poważnie za treningi, a nie codziennie te same 2-3 ćwiczenia po x powtórzeń jak to było kiedyś. Pytania ode mnie:

a) Siłowy z ciężarem swojego ciała, a nie hantelki ma być wykonywany każdego dnia na inne partie czy można robić taki ogólnorozwojowy jednego dnia?
b) Czy ćwiczenia stąd http://www.modeling.pl/?sub=artykuly&fil=lista&dz=11 również się nadają?
c) Czy można się jednocześnie redukować i przybierać na masie? No bo jeśli po 40 min aerobów spale trochę tłuszczyku, a mam dodatni bilans kaloryczny to mogę to nadrobić mięśniem?
d) Z jaką intensywnością zwiększać ilość powtórzeń?

__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 11:46   #16
mayla
Rozeznanie
 
Avatar mayla
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 781
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mmooonia Pokaż wiadomość
8 min abs to tylko na brzuch wiec zostaw to na koniec treningu silowego.. A wczesniej przysiady, wykroki, pompki, cwiczenia na rece itp. Mozesz sobie popatrzec na poczatek na 8 min buns i legs i wybrac pare cwiczen i robic w takich seriach jak to Ania rozpisala..

A A6W to ladnie wyrabia miesnie, ale pod tluszczykiem nie bedzie ich zbytnio widac, chyba ze masz dosc szczuply brzuszek to wtedy mozna probowac. Ale ogolnie jest to tak strasznie nudne cwiczenie, ze bleee
Dzięki . Czyli będę robić normalny trening siłowy i 8min abs - tylko czy to pomaga w schudnięciu?
A z A6W zrezygnuję...
__________________
9 lat na Wizazu
mayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 12:25   #17
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
c) Czy można się jednocześnie redukować i przybierać na masie? No bo jeśli po 40 min aerobów spale trochę tłuszczyku, a mam dodatni bilans kaloryczny to mogę to nadrobić mięśniem?

Niemożliwe jest jednocześnie redukować tłuszcz i przybierać na masie...
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:59   #18
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Ja też biore się na poważnie za treningi, a nie codziennie te same 2-3 ćwiczenia po x powtórzeń jak to było kiedyś. Pytania ode mnie:

a) Siłowy z ciężarem swojego ciała, a nie hantelki ma być wykonywany każdego dnia na inne partie czy można robić taki ogólnorozwojowy jednego dnia?
b) Czy ćwiczenia stąd http://www.modeling.pl/?sub=artykuly&fil=lista&dz=11 również się nadają?
c) Czy można się jednocześnie redukować i przybierać na masie? No bo jeśli po 40 min aerobów spale trochę tłuszczyku, a mam dodatni bilans kaloryczny to mogę to nadrobić mięśniem?
d) Z jaką intensywnością zwiększać ilość powtórzeń?

1. najlepszy jest jednego dnia na całe ciało
2. do czego maja sie nadac bo tego nie napisałas
3. nie da sie
4. jesli cwiczysz i juz nie sprawia ci cos problemu to dokładasz , to zalezy od ciebie ale mysle 1-2 powtórzenia.
Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
Dzięki . Czyli będę robić normalny trening siłowy i 8min abs - tylko czy to pomaga w schudnięciu?
A z A6W zrezygnuję...
najlepszy jest trenign siłowy na całe ciało w jeden dzien. nie wiem jaki trening bedziesz wykonywac wiec jesli w treningu siłowym jest jakies cwiczenia na brzuch to 8 min abs sobie odpusc
trening siłowy plus aeoryb/interwały pomagaja w schudnieciu.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 15:01   #19
mayla
Rozeznanie
 
Avatar mayla
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 781
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
najlepszy jest trenign siłowy na całe ciało w jeden dzien. nie wiem jaki trening bedziesz wykonywac wiec jesli w treningu siłowym jest jakies cwiczenia na brzuch to 8 min abs sobie odpusc
trening siłowy plus aeoryb/interwały pomagaja w schudnieciu.
A jeśli będę robić ten trening, do którego link podałaś [z wykorzystaniem ciężaru ciała] to 8min abs mam robić, czy odpuścić?
__________________
9 lat na Wizazu
mayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-02, 15:05   #20
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
A jeśli będę robić ten trening, do którego link podałaś [z wykorzystaniem ciężaru ciała] to 8min abs mam robić, czy odpuścić?
odpuscic bo jest tam juz cwiczenie na brzuch
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 17:48   #21
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

A to dziwne anniaa bo czytałam chyba na sfd, że trzeba robić odzielnie partie. Może tak jest jednak tylko przy obciążeniach? Co chce osiągnąć?

Nie chce schudnąć[45-46kg/157cm], ale nie chce też zwiększać jakoś obwodów[lekko łydki, ale chyba nie moge sobie wybrać co mi urośnie ], tylko lekka rzeźba[choć nie obraziłabym się na zastąpienie tłuszczyku mięśniem, no ale tłuszcz też jest potrzebny]. Chce po prostu popracować nad kształtem ciała, jego kondycją i jędrnością[czyli standart na forum], bez obciążeń stawów itp. no i dla ZDROWIA!

Wykonywałam już dużo różnych ćwiczeń, ale teraz chce coś naprawde konkretnego. Na razie mam aeroby w postaci biegania 30 min[na początku było 10 min]. Zazwyczaj 6 razy w tygodniu, ale teraz chciałabym jak wcześniej tu proponowano jednego dnia aeroby, drugiego siłowe , dlatego szukam takowych. Nie chce aby było mało ćwiczeń w wielu seriach i powtórzeniach, tylko więcej różnych ćwiczeń, a mniej powtórzeń.
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 22:12   #22
mayla
Rozeznanie
 
Avatar mayla
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 781
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
A to dziwne anniaa bo czytałam chyba na sfd, że trzeba robić odzielnie partie. Może tak jest jednak tylko przy obciążeniach? Co chce osiągnąć?

Nie chce schudnąć[45-46kg/157cm], ale nie chce też zwiększać jakoś obwodów[lekko łydki, ale chyba nie moge sobie wybrać co mi urośnie ], tylko lekka rzeźba[choć nie obraziłabym się na zastąpienie tłuszczyku mięśniem, no ale tłuszcz też jest potrzebny]. Chce po prostu popracować nad kształtem ciała, jego kondycją i jędrnością[czyli standart na forum], bez obciążeń stawów itp. no i dla ZDROWIA!

Wykonywałam już dużo różnych ćwiczeń, ale teraz chce coś naprawde konkretnego. Na razie mam aeroby w postaci biegania 30 min[na początku było 10 min]. Zazwyczaj 6 razy w tygodniu, ale teraz chciałabym jak wcześniej tu proponowano jednego dnia aeroby, drugiego siłowe , dlatego szukam takowych. Nie chce aby było mało ćwiczeń w wielu seriach i powtórzeniach, tylko więcej różnych ćwiczeń, a mniej powtórzeń.
To mnie zaciekawiło .
Podobno bieganie częste nie jest dobre dla zdrowia - może ktoś rozwieje tu moje wątpliwości?
Poza tym wytłumaczcie mi (wiem, że zaspuję pytaniami ) - czy przysiady, brzuszki, skłony, 8min abs etc. są ćwiczeniami siłowymi? Czy jakimi?
__________________
9 lat na Wizazu
mayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 00:19   #23
mmooonia
Rozeznanie
 
Avatar mmooonia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 587
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
Poza tym wytłumaczcie mi (wiem, że zaspuję pytaniami ) - czy przysiady, brzuszki, skłony, 8min abs etc. są ćwiczeniami siłowymi? Czy jakimi?
Przysiady tak zwlaszcza wykonywane z obciazeniem , brzuszki i 8 min abs to chyba takie po prostu brzuszki :p a sklony to mozna na rozgrzewke zrobic jako rozciaganie ale do cwiczen silowych to sie na pewno nie zalicza
__________________
"..chodzi o to by pokonywać własne słabości i swoje ograniczenia. Sama wyznaczasz sobie granice" Sofia

"Nie okłamuj samej siebie, po prostu więcej trenuj" Soria




mmooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 22:31   #24
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Jak robisz coś z obciążeniem, to jest to zasadniczo ćwiczenie siłowe, na początek może być z obciążeniem własnego ciała, zresztą jest kilka ćwiczeń siłowych, gdzie zasadniczo obciążenie w postaci własnego ciała wystarcza (np. pompki na poręczach, podciągani na drążku, spięcia itp.). Trening siłowy to wysiłek beztlenowy, gdzie mięśnie ulegają mikrourazom po to, żeby potem w procesie regenracji zwiększyć swoją objętość.

Na SFD często polecany jest split, tj. trening dzielony, bo w większości przypadków piszą tam mężczyźni budujący masę. A my jesteśmy w większość kobietami, z czego tu akurat w tym konkretnym wątku dziewczyny są na redukcji. Odmienne cele = odmienne środki

Bieganie codziennie nie jest niezdrowe, jeżeli biegająca osoba nie ma problemów ze zdrowiem. Może za to przynić się do spowolnienia metabolizmu, a w konsekwencji większej skłonności do tycia. Może, ale nie musi (przy odpowiednim odżywianiu, przy założeniu, że nie jest to jedyny regularnie uprawiany sport).

Jeśli ktoś chce budować masę, to bieganie codzienne bym sobie odpuściła. Przy ostrej redukcji też. Za to na utrzymaniu i kilka razy w tyg. rekreacyjnie, i nie na czczo nie powinno specjalnie zaszkodzić (u zdrowej osoby).
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 15:59   #25
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 687
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
na początek może być z obciążeniem własnego ciała, zresztą jest kilka ćwiczeń siłowych, gdzie zasadniczo obciążenie w postaci własnego ciała wystarcza (np. pompki na poręczach, podciągani na drążku, spięcia itp.). Trening siłowy to wysiłek beztlenowy, gdzie mięśnie ulegają mikrourazom po to, żeby potem w procesie regenracji zwiększyć swoją objętość.
W takim razie jakim cudem poprzez cwiczenia silowe mozna zwiekszyc mase miesniowa, skoro w procesie regeneracji miesnie zwiekszaja swoja objetnosc? I skoro zwiekszaja objetnosc, to czy miesnie nie zmienia znaczaco swojego rozmiaru?

Czy obciazenie w postaci wlasnego ciala starczy tylko na poczatek?

Czy istnieja cwiczenia silowe, ktore mozna stosowac przy odchudzaniu, poprawiajace jednoczesnie DYNAMIKE? Do tej pory znalazlam cwiczenia silowe statyczne.


Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Bieganie codziennie nie jest niezdrowe, jeżeli biegająca osoba nie ma problemów ze zdrowiem. Może za to przynić się do spowolnienia metabolizmu, a w konsekwencji większej skłonności do tycia. Może, ale nie musi (przy odpowiednim odżywianiu, przy założeniu, że nie jest to jedyny regularnie uprawiany sport).

Jeśli ktoś chce budować masę, to bieganie codzienne bym sobie odpuściła. Przy ostrej redukcji też. Za to na utrzymaniu i kilka razy w tyg. rekreacyjnie, i nie na czczo nie powinno specjalnie zaszkodzić (u zdrowej osoby).
Czy bieganie kilka razy w tygodniu - raz aerobowo a raz interwalowo tez szkodzi?
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 16:10   #26
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
W takim razie jakim cudem poprzez cwiczenia silowe mozna zwiekszyc mase miesniowa, skoro w procesie regeneracji miesnie zwiekszaja swoja objetnosc? I skoro zwiekszaja objetnosc, to czy miesnie nie zmienia znaczaco swojego rozmiaru?

Czy obciazenie w postaci wlasnego ciala starczy tylko na poczatek?
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi... Poprzez wiczenia siłowe, mięśnie zwiększają swoją objętość, przez to masę i rozmiar...

Na początek wystarczy obciążenie w postaci swojego ciała
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 16:49   #27
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 687
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi... Poprzez wiczenia siłowe, mięśnie zwiększają swoją objętość, przez to masę i rozmiar...

Na początek wystarczy obciążenie w postaci swojego ciała
Nie zawsze wraz ze wzrostem objetosci, zostaje zwiekszona masa. Nie wiem jak to wyglada w przypadku miesni ale z tego co napisala Midi wychodzi, ze miesnie poprzez cwiczenia silowe zwiekszaja swoja objetnosc - nie jest wiec prawda, ze cwiczenia silowe na redukcje spalaja tylko tluszcz a miesni znaczaco od nich nie przybedzie. Poza tym sa rozne rodzaje miesni. Porownaj sobie figure zapasnika (obojetnie jakiej wagi) sprintera i skoczka w dal. Nie wszystkie cwiczenia silowe sa dobre dla kazdego.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 17:14   #28
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
Nie zawsze wraz ze wzrostem objetosci, zostaje zwiekszona masa. Nie wiem jak to wyglada w przypadku miesni ale z tego co napisala Midi wychodzi, ze miesnie poprzez cwiczenia silowe zwiekszaja swoja objetnosc - nie jest wiec prawda, ze cwiczenia silowe na redukcje spalaja tylko tluszcz a miesni znaczaco od nich nie przybedzie. Poza tym sa rozne rodzaje miesni. Porownaj sobie figure zapasnika (obojetnie jakiej wagi) sprintera i skoczka w dal. Nie wszystkie cwiczenia silowe sa dobre dla kazdego.
nie ma raczej takiej możliwości, by na REDUKCJI czyli przy ujemnym bilansie kalorycznym przybyło mięśni inaczej sprawa wygląda, jeżeli mamy bilans dodatni!

i oczywiście, że nie wszystkie ćwiczenia siłowe są dobre dla każdego, liczy się także sposób ich wykonywania czy siłujemy się z małymi ciężarami i robimy więcej powtórzeń czy dużymi i małą ilością powtórzeń, wszystko działa inaczej na mięśnie...
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 18:17   #29
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Nri, przyznam, że się trochę gubię w gąszczu Twoich pytań

Przyrost mięśni zależy przede wszystkim od bilansu kalorycznego, jak to słusznie Nikki napisała. Jeśli stosujesz trening siłowy przy ujemnym bilansie energetycznym, to w efekcie treningu spalisz tłuszcz, ale jednocześnie powstrzymasz katabolizm mięśni i poprawisz metabolizm. Obie te rzeczy są kluczowe dla odchudzania

Trening siłowy na redukcji wygląda zresztą inaczej niż trening siłowy wykonywany na masę.

Co do procesu uszkadzania i regeneracji włókien mięśniowych, to zasadniczo w rezultacie treningu siłowego następuje rozbudowa = zwiększenie objętości i wagi masy mięśniowej. Nie nastąpi to przy ujemnym bilansie energetycznym - celem treningu na redukcji jest wtedy to, co wymieniłam powyżej. W uproszczeniu, mięśnie są uszkadzane, ale ich regeneracja nie prowadzi do przyrostów, a tylko "wyrównuje" urazy. Za to tłuszcz się spala.

Myśli dot. szkodliwości treningu siłowego dla różnych kategorii sportowców kompletnie nie zrozumiałam

Co do biegania kilka razy w tygodniu, to - jak pisałam wyżej - dla zdrowej osoby, która się odpowiednio odżywia (odpowiednio do swojego zapotrzebowania i celu treningu), nie powinno być szkodliwe.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 18:38   #30
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 687
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Nri, przyznam, że się trochę gubię w gąszczu Twoich pytań

Przyrost mięśni zależy przede wszystkim od bilansu kalorycznego, jak to słusznie Nikki napisała. Jeśli stosujesz trening siłowy przy ujemnym bilansie energetycznym, to w efekcie treningu spalisz tłuszcz, ale jednocześnie powstrzymasz katabolizm mięśni i poprawisz metabolizm. Obie te rzeczy są kluczowe dla odchudzania

Trening siłowy na redukcji wygląda zresztą inaczej niż trening siłowy wykonywany na masę.

Co do procesu uszkadzania i regeneracji włókien mięśniowych, to zasadniczo w rezultacie treningu siłowego następuje rozbudowa = zwiększenie objętości i wagi masy mięśniowej. Nie nastąpi to przy ujemnym bilansie energetycznym - celem treningu na redukcji jest wtedy to, co wymieniłam powyżej. W uproszczeniu, mięśnie są uszkadzane, ale ich regeneracja nie prowadzi do przyrostów, a tylko "wyrównuje" urazy. Za to tłuszcz się spala.
Przyznam sie, ze na ujemnym bilansie kalorycznym i cwiczeniach redukcyjnych nie zauwazylam jakiejs znacznej redukcji tkanki tluszczowej w przeciwienstwie do tkanki miesniowej, ktorej przybylo - a nie cwiczylam dlugo.

Byc moze mam jakies nadnaturalne tempo regeneracji miesni ale jedynym sportem, ktory wyrzezbil mi ladna sylwetke i pozwolil jednoczesnie spalic tkanke tluszczowa bylo plywanie. Zadne cwiczenia silowe mi nie pomogly - byc moze dlatego, ze z natury jestem umiesniona.

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Myśli dot. szkodliwości treningu siłowego dla różnych kategorii sportowców kompletnie nie zrozumiałam
Cwiczenia silowe wykonywane w miejscu nie rozwijaja dynamiki miesni - niezbednej przy sportach walki czy w sprincie. Ogolnie pojeta sila zalezy primo od gestosci kosci secundo - w zaleznosci do czego te sile wykorzystujemy - albo od sily miesni np. podnoszenie ciezarow lub od ich dynamiki np. sporty walki.

Trenuje sport walki i w naszym treningu silownia nie jest wskazana - im wiecej masy miesniowej, tym wiecej energii potrzeba, by uzyskac pewien poziom dynamiki.

Stad moje pytania:

1. Jakie cwiczenia silowe spalaja tkanke tluszczowa, rozwijajac jednoczesnie dynamike miesni?

2. W jakim stopniu cwiczenia wzmacniajace miesnie mozna podciagnac pod cwiczenia silowe? Czy beda to te, wykorzystujace jedynie ciezar naszego ciala?
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-04 09:36:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.