BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-02, 21:39   #541
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam


przeczytałam w tym wątku o zabiegu Rol cit

Miałam taki zabieg robiony dwukrotnie

za 1 razem wałeczkiem o małych igiełkach*takim do stosowania w profilaktycznie w domuy) a za drugim sprawa była poważniejsza bo pod znieczuleniem (maścią która stosuje sie do makijażu permanentnego) i z tego co wiem igły były dłuższe

Wiem że krew sie polała po zabiegu miałam wrażenie że skóra jakby jasniejsza, gładsza (mówie o miejscu gdzie mam popękane naczynka) ale niestety nie kontynuowałam serii zabiegów ze względu na cenę (pierwszy miałam gratis)

pozdrawiam
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 22:18   #542
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Witam


przeczytałam w tym wątku o zabiegu Rol cit

Miałam taki zabieg robiony dwukrotnie

za 1 razem wałeczkiem o małych igiełkach*takim do stosowania w profilaktycznie w domuy) a za drugim sprawa była poważniejsza bo pod znieczuleniem (maścią która stosuje sie do makijażu permanentnego) i z tego co wiem igły były dłuższe

Wiem że krew sie polała po zabiegu miałam wrażenie że skóra jakby jasniejsza, gładsza (mówie o miejscu gdzie mam popękane naczynka) ale niestety nie kontynuowałam serii zabiegów ze względu na cenę (pierwszy miałam gratis)

pozdrawiam
Ile kosztuje taki zabieg ? wiem że to nie to samo jednak cena wałków kosmetycznych dzięki którym możemy wykonywać taki zabieg w domu wynosi 220zł.

http://www.allegro.pl/search.php?str...ing_interval=7



Cytat:
Napisane przez ma4rta
To jest zabieg Dermabrazji?
Tak jest to dermabrazja klasyczna przy użyciu wałka ściernego.

Edytowane przez chuda89
Czas edycji: 2009-01-02 o 22:30
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 12:47   #543
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam serdecznie

Ja niestety rowniez mecze sie z bliznami po tradziku, wiem ze nie zlikwiduje ich calkowicie, ale moze uda mi sie je troche splycic. W tym roku w maju wychodze za maz, wiec postanowila cos z buzia zrobic, zeby nikogo nie odstraszyc na slubie :P. Juz mialam robione 3 zabiegi mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym, jeden zabieg + zabieg z kwasami AHA (15%) - kosztuje 150zl, kosmetyczka stwierdzila, ze musialabym miec od 5 do 8 zabiegow, zeby byl jakis efekt, jak naazie to nie widze zbytnio efektow, ode tego roku wpowadzaja jeszcze wlasnie laser, chccialabym tez sprobowac, ale nie boje sie, ze to bedzie stata pieniedzy. Czy polecacie jakies podklady mocno kyjace wlasnie na blizny?, uzywalam dermakolu, ale stasznie mnie zapycha wiec zezygnowalam, obecnie stosuje vichy dermablend, ale srednio kryje, obecnie zamowilam podklad z kryjonu podobno bardzo dobrze kryje.Pozdrawiam.
__________________
Szczesliwa żonka
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090530040117.html
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 13:01   #544
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Goniu jak tam? Zdecydowałaś się na zabieg?
Możesz zdradzić ile on kosztuje?
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 13:49   #545
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Goniu jak tam? Zdecydowałaś się na zabieg?
Możesz zdradzić ile on kosztuje?
Azzis - Gonia opisuje swoje doswiadczenia z TCA w watku -
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=168533&page=3
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 15:11   #546
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam, a ja znalazłam w internecie na stronie o trądziku takie coś

Zapobieganie bliznom

Kiedy zmiany trądzikowe zaczną ustępować wówczas należy zastosować mieszankę regenerującą: Do 20 ml. Tłoczonego na zimno oleju z pestek winogron dodajemy po 10 kropli olejków neroli i lawendowego. Ta miksturka pomoże pozbyć się drobnych blizn potrądzikowych i zregeneruje skórę. W przypadku dużego problemu z bliznami istnieje możliwość wyrównania skóry za pomocą głębokiego złuszczania, np. przy pomocy peelingów ziołowych i jednoczesnej regeneracji powyższą mieszanką. Tutaj jednak potrzebna byłaby pomoc dermatologa i zaufanej kosmetyczki.
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 13:20   #547
Ricard
Raczkowanie
 
Avatar Ricard
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 43
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Heja.

Pare miesiecy temu obiecalem ze wypowiem sie temacie Fraxela, po tym jak przerobie go na "wlasnej skorze". Jestem miesiac po trzecim zabiegu; Jesli chodzi o moc zabiegow to mialem pierwszy zabieg prawie max, dwa pozostale - max (1 - 60mj, 2,3 - 70mj 11 treatment level).

Lekarz mial racje co do jednego - efekt jest trway. W portfelu, oczywiscie. Poprawy jakiejkolwiek brak. Zastanawialem sie jeszcze czy nie zrobic z 10x mikro + kwasy ale jak wspomnialem ze wlasnie zero efektow po Fraxelu to uslyszalem ze mikro przy Fraxelu to jest "pic na wode". Takze na razie odpuszczam; chyba sie musze po prostu przyzwyczaic do takiej cery. Dosc juz nerwow i czasu na to poswiecilem.

Jak macie jakies pytania to smialo pisac.

Pozdrawiam i powodzenia
Ricard
Ricard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 18:23   #548
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Mogę prosić o odpowiedzi na kilka pytań?
Masz blizny potrądzikowe? Jesli tak, to rozumiem, że sam trądzik wyleczyłeś, a pozostały tylko blizny? Bardzo głębokie? Naprawdę nie zauważyłeś żadnej poprawy?
Myślałam o fraxelu na blizny, jeśli uda mi się zwalczyć trądzik. Trochę podkopałeś moje nadzieje... Chociaż może i dobrze, nie ma co się czarować.
Lekarz widział efekty (a raczej ich brak)? Wyjaśnił jak to możliwe?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 14:28   #549
Ricard
Raczkowanie
 
Avatar Ricard
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 43
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Tak, blizny po tradziku. Tradzik - jeszcze czasem cos tam wyskoczy ale to w zasadzie czolo ew. plecy. Zabieg robilem na policzki.

Ja powiem tak - lekarz powiedzial ze jest to niby najlepsza obecnie metoda i ze poprawa jest nawet DO 80% (cokolwiek to znaczy - wysokosci/szerokosci/glebokosci?).
Wtedy pomyslalem sobie, ze 0 przeciez tez miescie sie w tym przedziale, ale nie skomentowalem. To bylo bez znaczenia. Chodzi po prostu o to, ze ja sobie przez wiele wiele wiele lat, tych najpiekniejszych, ktore mam juz zmarnowane (przez tradzik jego efekty) i ktorych mi nikt juz nigdy nie zwroci obiecalem, ze cos z tym zrobie. Najlepsze efekty mialem po 2 latach uzywania Zoracu - splycil on generalnie wszystkie blizny i doprowadzil do tego ze to co mialem na twarzy mozna teraz nazwac skora.

Mialem robione policzki + skronie; blizny roznej wielkosci/glebokosci ale powiedzialbym ze glownie plytkie/srednio glebokie dziurki + jedna srednio gleboka na drugim policzku. Do tego 2 wyrazne dolki na zuchwie ale tego lekarz nie ruszyl. Teraz dlaczego pisze ze efektu brak? Bo :
a) Nie widze zmian w przypadku zadnej z blizn; nawet takiego mikro-dolka ktory w zasadzie bardziej przypomina lekko otwarty por skory niz blizne; cos takiego na bank usunie kwas/retinoid moze nawet mikrodermabrazja
b) Rozszerzone pory w okolicach nosa - nie ruszone
c) Mialem nawet najezdzane laserem na bruzde nosowo-wargowa i rowniez zero efektow.

Zeby nie zabierac ci nadzieji powiem ze w oparciu o opinie amerykanow (roze fora) ktorzy przoduja w ilosci wykonych tego typu zabiegow, wychodzi na to ze Fraxel pomaga powiedzmy 40-50% ludzi. Czyli dajmy na to pomoze jednej na 2 osoby; Jesli chodzi o liczbe zabiegow to od 3 do 5; Skutecznosc - od 10% (czyli prawie brak) do 70% (blizny prawie zlikwidowane).

Czytalem tez ze u niektorych sytuacja poprawia sie pare miesiecy po leczeniu; Ja sie jeszcze tutaj wypowiem za 2 miesiace.

Pozdrawiam.
Ricard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 21:07   #550
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Bardzo ci dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że u ciebie efekty pojawią się za jakiś czas. Trzymam kciuki.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 20:04   #551
Aurelia-a
Raczkowanie
 
Avatar Aurelia-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 31
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

szukałam dziś informacji na temat tego fraxela i pojawiło się kilka stron w tym jakiegoś doktora na U. (Urbańczyka) - efekty na zdjęciach były obiecujące, ale zastanawiam się, czy warte tych pieniędzy, co najmniej 3x1600 zł...ja miałam serię głebokich mikroderm. (kobitka robiła na moje życzenie tak mocno, że leciały mi łzy podczas zabiegu). Po 6 zabiegu zrezygnowałam, bo nie widać było ŻADNYCH efektów - kosmetyczka oczywiście widziała:/ Oprócz tego, że zabieg w moim przypadku nieskuteczny, to jeszcze bolesny i uciążliwy (tak mi schodziła skóra, że wstydziłam się wychodzić z domu Żałuję, że nie zrobiłam sobie zdjęcia przed i po, bo mogłabym poprosić o zwrot kasy. Pojawiła się jakaś wzmianka o dr Roller...owszem są na alle, ale nie mogę znaleźć ani jednej opinii osoby, która by go używała...dziwne.
Blizny w przypadku obu zabiegów (frax. i dr roll) mają schodzić, bo następuje gwałtowna produkcja kolagenu...a jeśli by tak kolagen dostarczyć skórze? Jest coś takiego jak kolagen naturalny (z rybek), czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym specyfikiem?
Aurelia-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 18:48   #552
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Dziewczyny - podłamałyście mnie trochę.

Mam blizny na policzkach - dwie z nich sięgają baardzo głęboko.

1,5 roku temu miałam serie 7 zabiegów peelingiem migdałowym - zero spłycenia.
Rok temu miałam 7 zabiegów 70% kwasem glikolowym - zero spłycenia.

Zmieniłam dermatologa - zalecił 6 zabiegów laserem IPL (jeśli to nie zadziała to frakcyjnym). tylko... piszecie, że nie działają.

Szkoda mi kaski wyrzucać znowu w błoto... chyba jakimś kwasem się poleje
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 12:03   #553
kolagen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Thumbs up Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
kolagen to ściema. na blizny stosujemy kwasy i retinoidy. blizny chronimy przed promieniowaniem słonecznym za pomocą filtrów UV. musisz po prostu przeszukać forum za pomocą wyszukiwarki, np. po konkretnych nazwach preparatów. nazwy preparatów z kwasami znajdziesz w wątku, który podała Ci agnieska. retinoidy są na receptę (Zorac, Retin A, Atrederm). poczytaj wątki redakcyjne, tam starałyśmy się stworzyć coś w rodzaju kompendium, ściągi itp.

Nie wiem czy próbowałaś kolagenu czy nie,każdy ma swoja opinie do danego kosmetyku ( o ile kolagen mozna nazwac kosmetykiem),ale jesli uzywa się z odpowiedniej firmy (czystego,naturalnego) to powiem Wam,ze bardzo pomaga. Konkretne zmiany sa widoczne juz po kilku dniach stosowania.
kolagen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 13:06   #554
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kolagen Pokaż wiadomość
Nie wiem czy próbowałaś kolagenu czy nie,każdy ma swoja opinie do danego kosmetyku ( o ile kolagen mozna nazwac kosmetykiem),ale jesli uzywa się z odpowiedniej firmy (czystego,naturalnego) to powiem Wam,ze bardzo pomaga. Konkretne zmiany sa widoczne juz po kilku dniach stosowania.
Jakie zmiany? Możesz opisać bliżej? Blizny znikają? Wygładzają się? Na co pomaga?

Dla mnie efekt chwilowego napięcia/naciągnięcia skóry twarzy nie jest żadną zmianą Poza tym jak już gdzieś dziewczyny pisały na forum, cząsteczki kolagenu są zbyt duże, żeby wchłonąć w skórę... więc działa tylko od zewnątrz. Więc żadna mi to rewelacja.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 13:54   #555
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aurelia-a Pokaż wiadomość
szukałam dziś informacji na temat tego fraxela i pojawiło się kilka stron w tym jakiegoś doktora na U. (Urbańczyka) - efekty na zdjęciach były obiecujące, ale zastanawiam się, czy warte tych pieniędzy, co najmniej 3x1600 zł...ja miałam serię głebokich mikroderm. (kobitka robiła na moje życzenie tak mocno, że leciały mi łzy podczas zabiegu). Po 6 zabiegu zrezygnowałam, bo nie widać było ŻADNYCH efektów - kosmetyczka oczywiście widziała:/ Oprócz tego, że zabieg w moim przypadku nieskuteczny, to jeszcze bolesny i uciążliwy (tak mi schodziła skóra, że wstydziłam się wychodzić z domu Żałuję, że nie zrobiłam sobie zdjęcia przed i po, bo mogłabym poprosić o zwrot kasy. Pojawiła się jakaś wzmianka o dr Roller...owszem są na alle, ale nie mogę znaleźć ani jednej opinii osoby, która by go używała...dziwne.
Blizny w przypadku obu zabiegów (frax. i dr roll) mają schodzić, bo następuje gwałtowna produkcja kolagenu...a jeśli by tak kolagen dostarczyć skórze? Jest coś takiego jak kolagen naturalny (z rybek), czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym specyfikiem?
Jak chcesz poczytac opinie sporo jest na forum laboratoriumurody.pl , w dziale problemy skórne.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:25   #556
Murron
Rozeznanie
 
Avatar Murron
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 549
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

hm ja mam blizne na srodku czoła. Jest czerwona, duza i piecze mam ją juz od 4 miesiecy i czuje sie jak balladyna. da sie z nia cos zrobic oprocz ton mejkapu?
__________________
/////
Murron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 16:16   #557
JAA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Do Ricard

Ja tez jestem msc po 3 Fraxelu w Estederm i słyszałam ze likwiduje blizny nie do 80 pr ale wlasnie 80Czyzby Pan Doktor sie przejezyczyl? Teoretycznie to nie jest moj ostatni zabieg. Po tym co napisałes nie wiem czy ipojde na kolejny. A Ty ile miales zaplanowanych zabiegów.
JAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 17:55   #558
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

No to klops... jutro jadę na pierwszy zabieg IPL'em na blizny na policzkach. Zabieg 150 zł x 6.

Jestem po migdale i kw. glikolowym.

Nie wiem czy wydać znowu ok 1000 zł i nie zauważyć efektu.

Jednak człowiek próbuje z myslą, a może na mojej buźce to lub tamto zadziała...

14.02 - no i byłam, zabieg troszkę bolesny - czekam na efekty
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart

Edytowane przez ksylwia
Czas edycji: 2009-02-14 o 10:39
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 21:25   #559
Abigail123
Rozeznanie
 
Avatar Abigail123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 526
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Też mam problem z blizną.
A w zasadzie z 2 na nosie, powstały po wyciskaniu krostek (tak.. bardzo mądre) zrobiły mi się strupki i utrzymywały się gdzieś przez miesiąc, gdy się w końcu wygoiło zostały czerwone plami ;/
nie jestem w stanie pzreczytać wszystkiego co napisałyście ale przeczytałam o kilku preparatach i nie mam zielonego pojęcia który będzie najlepszy na te czerwone plamy?
może ktoś mi doradzić?
__________________
www.szkla.com/164183
zapraszam!

Edytowane przez Abigail123
Czas edycji: 2009-02-19 o 21:26
Abigail123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 11:48   #560
andziulkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 35
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Czy polecacie jakies podklady mocno kyjace wlasnie na blizny?,

ja używam podkładu max factor lasting performance i jestem z niego bardzo zadowolona. Mam blizny dośc głębokie, podkład znakomicie kryje i nawet dobrze sie trzyma. Ale pod podkład oprócz kremu nakładam baze silikonową, która wygładza cere i dłuzej utrzymuje podkład.

A apropos blizn i zabiegów to przeszłam ich trochę, min kwasy glikolowe- rózne stężenia, kwasy Jessnera (chyba tak to sie nazywało), od roku retinol z witaminą. W między czasie kremy takie jak skinoren, cepan, retin A, kremy na bazie kwasów min clarena, różnego rodzaju maści, juz nie pamiętam jakie, ale było tego sporo, tym bardziej, że trądzik leczyłam ok 8 lat a z bliznami walczę od ok 3 lat i ciągle mam nadzieje. Mój ostatni zabieg to po raz pierwszy kwas TCA w ten poniedziałek.
andziulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 20:35   #561
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

I jak tam twoje TCA, zdaj relacje, będziemy wdzięczni ?
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 09:07   #562
MagdalenaMonka
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaMonka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Emokah
Wiadomości: 66
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam dziewczyny
Piszę z gorącą prośbą o pomoc, może któraś będzie w posiadaniu jakże ważnej dla mnie informacji, najprawdopodobniej ktoś z W-wy będzie znał odp. Wstęp - jestem w trakcje mikrodermabracji kwasami zaleconymi przez dermatolog, gdyż mam - suprise suprise - ochydne blizny po trądziku. I trądzik w sumie też, cały czas mi coś wyskakuje W kazdym razie, teraz czeka mnie druga dwutygodniowa seria po jej zakończeniu powinnam, bo dostałam skierowanie, iść na 20 serii naświetlań LASEREM BIOSTYMULUJĄCYM. Chciałam zapytać - gdzie to można w Warszawie wykonać?? W placówce LuxMed na Racławickiej, gdzie przyjmuje moja dermatolog i gdzie chciała żebym je wykonała terminy są dopiero na maj! <szok> a ja potrzebuję zapisać się na koniec marca/początek kwietnia Szukam czegoś albo na linii metra, albo Mokotów, Ursynów, Śródmieście. Podobno druga placówka LuxMed też ma ten laser, ale to jest na dalekiej ode mnie Pradze a trzy razy w tygodniu jeździć wieczorami... dzwoniłam do kilku salonów spa/dermatologii itp. ale tam wykonują innego rodzaju naświetlania innymi laserami. Będę wdzięczna za wszelkie info! Pozdrawiam
MagdalenaMonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:58   #563
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witajcie,
ja dziś się wybieram na easy peel... Trochę się boję tego, co będzie po, ale z drugiej strony mam chyba dobrze przygotowaną buźkę... Od czerwca differin i duac, wywalało mi wtedy na maksa wielkie bolące syfy, od listopada differin, glyco-a i skinoren, wszystko na zmianę tylko na noc, na dzień nawilżacz. Aha, jeszcze rok wcześniej zostałam potraktowana tetralysalem (lipiec-listopad 2007, czyli pięć miesięcy). Było spoko... przez 3-4 miesiące zaczęłam pić herbatkę z bratka, przestałam używać cukru i zmieniłam dietę (to było najtrudniejsze ). Efekty są spore. Nie wyskakują mi nowe prychole ni z gruszki ni z pietruszki, tylko wtedy, jak zjem np. za dużo czekolady (tzn. 2-3 kawałki jednego dnia) albo w ogóle słodkiego - bo u mnie tylko takie używki wchodzą w grę, czipsów itp. na szczęście nie lubię Zostały mi ciemniejsze ślady po tych wielkich gulach, no i niestety trochę dołków. Mam nadzieję, że ten easy pomoże. Dam Wam w każdym razie znać - i o samym zabiegu, i o wrażeniach, i o efektach.
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 12:09   #564
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Trzymam kciuki za jak najlepszy efekt i czekam na relację.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:43   #565
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Ja zmasowany atak na moje blizny tej wiosny przeprowadzam - mikrodermabrazja połączona z laserem IPL - mam mieć 6 zabiegów jednego i drugiego. Na razie jestem po 1 micro i po jednym laserem.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 11:51   #566
Kiciunia85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 530
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam,
czy kolagen poradziłby sobie z bliznami po zdarciach skóry, zadrapaniach i śladach po... ospie? Mam też bliznę w zgięciu kolana, taką sporą i brązowawą, (może być brązowa blizna? ) po jakimś durnym liszaju, który ciągle swędział.
Może znacie jakieś dobre kremy na takie blizny?
__________________
Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?
Ja nie, bo w ogóle nie nosze!

Opalone, a raczej przypalone, jędrne pośladki!
http://www.youtube.com/watch?v=APKyPYR7jAk
Kiciunia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:28   #567
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cześć, jestem z raportem
W piątek wieczorem moje pyszczydło oberwało kwasiorem... Piekło jak jasna cholera, szczypało i było gorąco - ale tylko jakieś 2 minuty, w tym czasie też dermatolog wachlowała mi twarz, żeby było mi chłodniej i żeby tak nie bolało. Potem posmarowała mi twarz kremem łagodzącym, nie dopytałam, co to było dokładnie, w każdym razie pieczenie i szczypanie w miarę szybko ustąpiło. Twarz bardzo zaczerwieniona i podrażniona. Dostałam receptę na Advantan (maść łagodząca, ale ze sterydami, więc posmarowałam tylko raz, przed snem - zalecenie było, żeby jeszcze w sobotę). Żadnego mycia twarzy do poniedziałku. Konto lżejsze o 400 zł.
W sobotę twarz zaczerwieniona, z wyraźnymi bardziej czerwonymi, jakby spalonymi (?) "plackami". Smarowanie wazelinką.
W niedzielę rano zaczęła swędzieć, zwłaszcza w okolicy ust. W ciągu dnia widać było coraz większe powierzchnie, na które jakby naciągnięty był naskórek. Chyba się zaczął oddzielać, nie wiem Po południu kilka pęknięć, oczywiście nie wolno mu "pomagać". Wazelinka cały czas w użyciu, żeby nie przyschło.
Dziś: poszłam do pracy, co było jednak błędem. Coraz większe płaty mi się odczepiają, wazelina sprawia, że wyglądam jak wysmarowana masłem. Wzięłam sobie wolne na następne dwa dni, żeby nie straszyć Aha. Jeden policzek (na którym jest więcej dołków i śladów po pryszczach) wygląda zupełnie zwyczajnie, naskórek nie jest twardszy, nie widać oznak łuszczenia, które powinno nastąpić... Zobaczymy. Czoło chyba zacznie, nos już poszedł w ruch. Swędzi, swędzi.
Hmmm...
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 10:32   #568
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Dwa ciężkie dni minęły, dziś jest już całkiem spoko, jeszcze łuszczy się jeden policzek, odrobinę czoło i skronie. Tam, gdzie już się złuszczyło, skórka jest gładka, miękka i delikatna, aż nie wierzę, jak dotykam. I lekko zaróżowiona. Wazeliną smaruję niezłuszczone miejsca, resztę filtrem. Mam też dwa miejsca, które bardziej "wyżarł" kwas, takie czerwone plamki - to smaruję Advantanem raz na dobę. I chyba tyle... Aha, wymuszone spanie na plecach to dla mnie katorga
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 15:05   #569
Primadonna
Zadomowienie
 
Avatar Primadonna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 275
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam drogie Panie
Ja również mam problem z bliznami, ale takimi po zdrapaniu strupków na dłoniach.
Chciałabym się jednak tego pozbyć, jakoś wybielić, bo nie wygląda to zbyt estetycznie.. Pomocy!
__________________
[/COLOR][/SIZE] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
Primadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 16:47   #570
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Hej. Jak wyglądają wasze blizny?

Moich jest mnóstwo, nie sa bardzo widoczne, są po rozdrapywanych strupach, placki o srednicy od 2 mm do 5 mm... Czerwienieja przy podraznieniu. Bardzo głębokie nie są.
Czy na nie też jest jakaś szansa? Nie wiem, czy warto poddawac sie jakimkolwiek zabiegom, nie chce wyrzucac kasy w bloto...
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.