akt urodzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-14, 12:01   #1
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346

akt urodzenia


jesli byl taki watek to bardzo przepraszam ale bardzo chcialabym uzyskac odpowiedz! moj tz mieszka w berlinie ale urodzil sie w leborku, potrzeby jest nam akt urodzenia...i stad pytanie, slyszalam, ze mozna otrzymac akt urodzenia listownie, czy to prawda? mozna napisac prosbe recznie czy potrzebny jest jakis formularz itp? wogole sie na tym nie znam
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 12:08   #2
mika9983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: akt urodzenia

hehe mój narzeczony też jest z Lęborka i nie długo będzie jechał po akt bo tam mieszkają jego rodzice, ale ja urodziłam się w Wejherowie i załatwiam akt listownie, pani w usc mi powiedziała że na stronie internetowej jest formularz który trzeba wypełnić, dodatkowo podać na kartce adres mojego obecnego usc i dołączyć dowód wpłaty opłaty skarbowej i to wszsytko wysłac do nich, oni to sporządzą i wyslą do mojego usc w którym to odbiore jak tylko dostanę potwierdzenie że wejherowo to sporządziło i wysłało
mika9983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 12:12   #3
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: akt urodzenia

dziekuje, mam nadzieje, ze da sie to wszytko zalatwic bez niepotrzebnych kosztow dojazdu...to zalezy, bo zastanawiamy sie na tym czy nie wyrobic polskiego dowodu i to chyba bedzie najprostsze, bez tlumaczen dokumentow itp, ale jest problem bo mojego tezeta sciga wojsko polskie i nie wiemy co tu robic
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 20:39   #4
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: akt urodzenia

Mieszkamy z moim TŻ w Słupsku,ale urodziłam się w Katowicach i tam byłam też chrzczona.Akt chrztu przysłali mi (błyskawicznie) z tej parafii po rozmowie telefonicznej.Nic nie płaciłam A co do aktu urodzenia,to pani kierownik USC w Słupsku była bardzo miła i wszystko nam wyjaśniła,dała mi papierki do wysłania do Katowic,ale w końcu wydrukowałam z ich strony formularz podaniowy.Wypełniłam go,dołączyłam dowód wpłaty 22 zł i wysłałam.Teraz czekam na odpowiedź.Chyba około tygodnia.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 22:18   #5
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: akt urodzenia

dziekuje dziewczynki ale chyba i tak bedziemy musieli jechac do leborka, (az mnie boli glowa jak pomysle gdzie to jeszcze musimy sie wybrac) wiec nie bedziemy juz wysylac zadne prosby, tylko zalatwi sie na miejscu, i no wlasnie.... jeszcze jedno pytanko, czy jesli stawie sie osobiscie to akt zostanie wydany od reki czy raczej potrzeba poczekac? nie wiem ile bedziemy mogli zabawic w tym leborku
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 10:22   #6
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: akt urodzenia

Podobno ustawowo mają na to tydzień.W końcu muszą dostać się do akt w archiwum
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 10:17   #7
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: akt urodzenia

ja dostałam akt urodzenia od ręki to kosztuje 15 czy 20 zł, ale mój mąż urodził się w innym mieście i przysłali mu pocztą bez problemów
maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 12:32   #8
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: akt urodzenia

wiecie co ja wczoraj bylam w urzedzie miejskim i babka powiedzila mi, ze jesli urodzilam sie w sz-nie i tutaj biore slub to nie jest potrzebny akt urodzenia, tylko sam dowod osobisty....to swietnie, 20 zl w kieszeni ;-) ale jak mi powiedzia w ostatniej chwli, ze jednak jest potrzebny to....bede zla
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 18:54   #9
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: akt urodzenia

ciekawe jak to dokładnie jest czy każdy urząd rządzi się swoimi prawami ja musiałam płacić a mężowi przysłali pocztą za darmo
maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 22:03   #10
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: akt urodzenia

Ja też czekam na przysłanie aktu urodzenia z Katowic, ale wcześniej trzeba było wpłacić 22 zł tytułem "opłata skarbowa"
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 11:53   #11
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: akt urodzenia

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
wiecie co ja wczoraj bylam w urzedzie miejskim i babka powiedzila mi, ze jesli urodzilam sie w sz-nie i tutaj biore slub to nie jest potrzebny akt urodzenia, tylko sam dowod osobisty....to swietnie, 20 zl w kieszeni ;-) ale jak mi powiedzia w ostatniej chwli, ze jednak jest potrzebny to....bede zla
Nie bedziesz zła bo na 100% nie potrzebny.
Jak my zamawialismy date w urzedzie najpierw poszlismy po akt urodzenia - a oboje z tego samego miasta jestesmy. Okazało się oczywiscie, że zupełnie były nie potrzebne.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-22, 18:44   #12
joasia65
Raczkowanie
 
Avatar joasia65
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 438
Dot.: akt urodzenia

hania811 ma racje,
Jeśli urodziłas sie w tm samym miescie w którym bedziesz brac ślub nie potrzebujesz aktu urodzenia, bo te panie z USC maja twój akt urodzenia w księdze i z niej wszystko przepiszą. Jesli byś brała ślub w innym miescie wtedy bys musiała wyciagnąc odpis aktu urodzenia i płacic za niego 22zł .
__________________
Pani Magister

Edytowane przez joasia65
Czas edycji: 2007-06-28 o 17:32 Powód: literówka
joasia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 17:20   #13
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: akt urodzenia

O rany! Dziś się dowiedziałam, że akt urodzenia wysyłają do miesiąca, czyli poczekam sobie jeszcze kolejne dwa tygodnie :/ A w poniedziałek idziemy do księdza, tylko po co? Wszystkie pozostałe papierki już dostarczyliśmy do proboszcza, tylko zaświadczenia z USC nie mamy, no bo właśnie nie ma mojego aktu urodzenia (a akt chrztu wysłali mi tego samego dnia, w którym dzwoniłam do parafii)
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 22:03   #14
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
wiecie co? okazalo sie, ze moj tz ma chyba z 2 wlone akty urodzenia a ja tu sie martwie...tylko teraz jasnie sobie przypomnialam, ze na dowod trzeba czekac minimum 3 miesiace, wiec chyba jednak wezmie slub jako cudzoziemiec

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
O rany! Dziś się dowiedziałam, że akt urodzenia wysyłają do miesiąca, czyli poczekam sobie jeszcze kolejne dwa tygodnie :/ A w poniedziałek idziemy do księdza, tylko po co? Wszystkie pozostałe papierki już dostarczyliśmy do proboszcza, tylko zaświadczenia z USC nie mamy, no bo właśnie nie ma mojego aktu urodzenia (a akt chrztu wysłali mi tego samego dnia, w którym dzwoniłam do parafii)
my bierzemy slub cywilny, cale szczescie bo widze, ze ty to dopiero masz do zalatwiania! napewno wszytko bedzie dobrze, tylko zostalo czekac na ten akt....chyba jednak mniej zawrotu byloby z jego osobistym odbiorem, ale teraz co ja bede gdybac

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-06-27 o 23:41 Powód: post pod postem
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 23:39   #15
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: akt urodzenia

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Ja też czekam na przysłanie aktu urodzenia z Katowic, ale wcześniej trzeba było wpłacić 22 zł tytułem "opłata skarbowa"
Dokładnie my też płaciliśmy 22 zl.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 23:47   #16
NancyGirl
Raczkowanie
 
Avatar NancyGirl
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 132
GG do NancyGirl
Dot.: akt urodzenia

Jezeli chodzi o akt urodzenia i akt chcrztu, czy cos takiego, to te dokumenty z tego co sie orientuje maja waznosc ok 3 miesiecy, czy to prawda?
__________________
Miłość i słodycz to mej duszy życie i Twa obecność w mej duszy nieustanna

12.07.2008
NancyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 17:52   #17
joasia65
Raczkowanie
 
Avatar joasia65
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 438
Dot.: akt urodzenia

Cytat:
Napisane przez NancyGirl Pokaż wiadomość
Jezeli chodzi o akt urodzenia i akt chcrztu, czy cos takiego, to te dokumenty z tego co sie orientuje maja waznosc ok 3 miesiecy, czy to prawda?
Akt urodzenia nie ma określonego terminu ważności, może być nawet taki sprzed kilku lat. 3 miesiace ważne jest zaswiadczenie do ksiedza które dostaje sie z USC. A co do aktu chrztu to dokladnie nie wiem, w jednej parafi mowia ze jest wazy 3 m-ce a w innej powiedziei ze 6 m-cy
__________________
Pani Magister
joasia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 17:59   #18
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: akt urodzenia

Jeśli bierze się ślub w tym samym kościele,w którym się było ochrzczonym,to nie potrzebny jest akt chrztu.Tak samo z aktem urodzenia-jeśli ślub bierze się w tym samym mieście,w którym się urodziło."Schody" zaczynają się, jeśli jest to inna parafia czy miasto.O akt chrztu trzeba poprosić w parafii,w której było się chrzczonym.Wydają go z adnotacją o bierzmowaniu i że jest to w celu matrymonialnym.Ważny jest 6 miesięcy - liczy się czas od wydania aktu do zawarcia małżeństwa. Skrócony akt urodzenia można dać w USC stary, jeśli ma znaczki skarbowe (3 miesiące to okres ważności zaświadczenia z USC o braku przeszkód na zawarcie małżeństwa). Olasia niestety nie mogę go odebrać osobiście, bo nie opłaca mi się jechać przez całą Polskę po papierek, za który zapłaciłam 22 zł. Poczekam, a ksiądz też będzie wyrozumiały
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 19:35   #19
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: akt urodzenia

Cytat:
Napisane przez joasia65 Pokaż wiadomość
Akt urodzenia nie ma określonego terminu ważności, może być nawet taki sprzed kilku lat. 3 miesiace ważne jest zaswiadczenie do ksiedza które dostaje sie z USC. A co do aktu chrztu to dokladnie nie wiem, w jednej parafi mowia ze jest wazy 3 m-ce a w innej powiedziei ze 6 m-cy
Prawda, kobieta z USC przy wystawianiu aktu urodzenia powiedziała, żebyśmy sobie trzymali ten dokument bo nigdy nie wiadomo kiedy się jeszcze przyda.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-17, 21:40   #20
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: akt urodzenia

No i wreszcie doczekałam się swojego skróconego aktu urodzenia Teraz można iść do USC po zaświadczenie do ślubu konkordatowego.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 10:58   #21
Bunny_82
Zadomowienie
 
Avatar Bunny_82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 533
Dot.: akt urodzenia

Cytat:
Napisane przez joasia65 Pokaż wiadomość
Akt urodzenia nie ma określonego terminu ważności, może być nawet taki sprzed kilku lat. 3 miesiace ważne jest zaswiadczenie do ksiedza które dostaje sie z USC. A co do aktu chrztu to dokladnie nie wiem, w jednej parafi mowia ze jest wazy 3 m-ce a w innej powiedziei ze 6 m-cy
Potwierdzam, że akt urodzenia nie ma określonego terminu ważności u mnie w USC powiedzieli tylko ze akt musi byc wydany po 1986 roku (ja mialam z 2001 roku, a moj TZ z 2003 - i bylo OK pani spytala czy od tego czasu nic sie nie zmienilo w naszych aktach urodzenia). Natomiast co do aktu chrztu to jest on ważny 6 miesięcy
__________________


31.10.2008



Aniołek [*] 12.10.2011 - 16 tc

Bunny_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 10:58   #22
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: akt urodzenia

mamy akt tezeta, idziemy do urzedu a tam....pani mowi nam, ze na akcie widnieje imie mateusz a w dowodzie mathias:ma d: i absolutnie nie da nam terminu.........wiec..... ..musimy jechac do tego leborka wrrrrrrrrrrrrr zachaczajac o boleslawiec gdzie mieszka mama tezeta ktora trzyma wszystkie jego papierki...........ja juz nie wiem czy mam plakac czy sie smiac....ahaa jeszcze jedno.....w listopadzie - czyli w miesiacu w ktorym chcielismy sie pobrac ma byc jakis remont w usc.......
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 06:02   #23
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: akt urodzenia

Dziewczyny,a jeżeli potrzebuję odpis aktu ur. do wyrobienia dowodu osobistego ,to musi być na nim umieszczona opłata? bo jest On z roku 2004 i piszę iż "nie podlega opłacie skarbowej"
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.