Co myśleć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-01, 22:10   #1
olkusz_4
Przyczajenie
 
Avatar olkusz_4
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6

Co myśleć?


Dziewczynki moje drogie ... chcialabym sie zapytac Was co o tym sadzicie. Jestem z Nim od 1,5 roku daje mi ogrom szczescia. Kiedys bylismy na imprezie i znajoma zapytala sie go co mysli o naszym zwiazku czy to na powaznie itd powiedzial, ze ma kupiony juz pierscionek, powiedziala mi o tym. Bylam wniebowzieta !!! Tak! chce byc ze mna do konca zycia! A potem mowi mi ze jakby cos tylko cywilny po czym sadzi ze slub nie ma sensu, ze jesli ludzie sie kochaja to niepotrzebny jest slub... co ja mam o tym myslec?
__________________
... I died in my dream ...
olkusz_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 22:40   #2
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myśleć?

Może nie jest osoba wierzącą i ślub kościelny nie jest dla niego ważny, mądrze podchodzi do sprawy i nie chce być hipokrytą. Porozmawiajcie na ten temat a dowiesz się jak to z nim jest. Może po prostu jeszcze nie dorósł do roli męża.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 22:53   #3
olkusz_4
Przyczajenie
 
Avatar olkusz_4
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Dot.: Co myśleć?

Tak, to fakt ślub kościelny jest dla niego zupelnie zbedny. Mowil, ze w gre wchodzi tylko ślub cywilny. Zastanawia mnie tylko fakt, ze nagle zmienil zdanie i ze ślub jest zupelnie niepotrzebny. Powtarza mi, ze traktuje nasz zwiazek jak najbardziej powaznie a potem mowi takie rzeczy ... ehh
__________________
... I died in my dream ...
olkusz_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 05:53   #4
srubka87
Zadomowienie
 
Avatar srubka87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 389
Dot.: Co myśleć?

A czy Ty chciałabyś ślubu kościelnego? Jeśli nie to sprawa rozwiązana...A jeśli tak to uważam, że jeśli jedna osoba jest niewierząca a druga wierząca to ze względu na tę jedną osobę powinno się brać ślub kościelny. Jeśli oczywiście dla katoliczki/ka jest to ważne. Musisz z nim porozmawiać jak Ty sobie wyobrażasz waszą przyszłość, a z tym też ślub czy wesele. Sama wiesz zapewne, że jak facetowi nie powiesz wprost to on niczego się nie domyśli Jeśli wasze wizje rozmiajają się to musicie znaleźć gdzieś środek. Tak aby każde z was było zadowolone. Na pewnym etapie związku też uważałam, że ślub właściwie niczego nie zmienia i jest niepotrzebny, ale teraz kiedy myślę o Naszej przyszłej rodzinie to wiem, że myliłam się. 1,5 roku to b. krotko może on jescze nie dojrzał? Jesli mogę zapytać ile ma lat?
Ale głowa do góry skoro kocha to napewno szybko dojrzeje do roli męża Hmmm albo wkręca Cię, żebyś niczego się nie domyśliła, że ma pierścionek
__________________
14.08.2010 Szczęśliwa mężatka
srubka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 08:23   #5
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myśleć?

Srubka co do tego ślubu kościelnego to się z Tobą nie zgodzę. Zawsze można wziąć ślub jednostronny. Wcale nie trzeba brać ślubu kościelnego - "dlatego, że druga osoba tego pragnie". No ale to moje zdanie, Chociaż w sumie ślub jednostronny też się odbywa w Kościele.
A co do głównego tematu - do ślubu trzeba dojrzeć i nie można wyjść za mąż/ożenić jeżeli nie jest się na to gotowym. Czasem ludzie do tej decyzji dojrzewają rok a czasem kilka lat. Lepiej chyba poznać się dokładnie i przeżyć te kilka lat ze sobą przed ślubem, niż po roku czy dwóch małżeństwo miałby się rozpaść z powodu "niezgodności charakterów". Porozmawiajcie ze sobą - o co tak na prawdę chodzi. Bo może problem być całkiem prosty.
__________________
nie ma mnie

Edytowane przez azakowana
Czas edycji: 2009-12-02 o 08:25
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 10:14   #6
olkusz_4
Przyczajenie
 
Avatar olkusz_4
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Dot.: Co myśleć?

On wie jak to wyglada z mojej strony, tzn ze marzy mi sie slub koscielny, wesele. Jego zdaniem wesele to strata pieniedzy, slub koscielny w sumie tez nie potrzebny. Jedynie w gre wchodzi slub cywilny. Powiedzialam "ok". To mi wystarczy. A teraz mowi, ze ZADEN slub nam nie jest niezbedny. Chodzi mi tylko o to czy mowiac tak po prostu daje do zrozumienia, ze rezygnuje? Czy potrzebuje tylko czasu ... bardzo Go kocham i chcialabym spedzic z nim cale zycie, stad te moje watpliowsci.

On ma 25 lat.
__________________
... I died in my dream ...
olkusz_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 10:27   #7
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Co myśleć?

Cytat:
Napisane przez olkusz_4 Pokaż wiadomość
On wie jak to wyglada z mojej strony, tzn ze marzy mi sie slub koscielny, wesele. Jego zdaniem wesele to strata pieniedzy, slub koscielny w sumie tez nie potrzebny. Jedynie w gre wchodzi slub cywilny. Powiedzialam "ok". To mi wystarczy. A teraz mowi, ze ZADEN slub nam nie jest niezbedny. Chodzi mi tylko o to czy mowiac tak po prostu daje do zrozumienia, ze rezygnuje? Czy potrzebuje tylko czasu ... bardzo Go kocham i chcialabym spedzic z nim cale zycie, stad te moje watpliowsci.

On ma 25 lat.
Jesteście razem jeszcze dość krótko. Bez obrazy, ale 25 letni facet to jeszcze gówniarz. (wiem, wiem są wyjątki). Podejrzewam, że on kocha Cię i myśli o wspólnej przyszłości, jednak nie dojrzał jeszcze do ślubu. Wszak wizja, ze to na całe życie może być nieco przerażająca dla młodego człowieka. Widać, że się miota i sam ze sobą nie doszedł jeszcze do porozumienia. Myślę, że musisz dać mu czas. Niech w pełni dojrzeje do takich decyzji. Skoncentruj się na tym co jest teraz, na waszym uczuciu i szczęściu jakie ci daje. Nie męcz go rozmowami. Przyjdzie czas to on sam wróci do tematu.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 13:42   #8
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Co myśleć?

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
Jesteście razem jeszcze dość krótko. Bez obrazy, ale 25 letni facet to jeszcze gówniarz. (wiem, wiem są wyjątki). Podejrzewam, że on kocha Cię i myśli o wspólnej przyszłości, jednak nie dojrzał jeszcze do ślubu. Wszak wizja, ze to na całe życie może być nieco przerażająca dla młodego człowieka. Widać, że się miota i sam ze sobą nie doszedł jeszcze do porozumienia. Myślę, że musisz dać mu czas. Niech w pełni dojrzeje do takich decyzji. Skoncentruj się na tym co jest teraz, na waszym uczuciu i szczęściu jakie ci daje. Nie męcz go rozmowami. Przyjdzie czas to on sam wróci do tematu.
Zabawne bo 99% moi znajomi biorą ślub w wieku 25 lat Mój tz jest niechlubnym wyjątkiem bo bierze w wieku 26 (sorry..trochę mnie to rozśmieszył0 bo większość ludzi w wieku 24-25 lat kończy studia i zaczyna "dorosłe" życie a gówniarzami można nazywać tylko osoby które niezbyt powaznie o nim myślą, bez względu na wiek)

olkusz_4 a nie lepiej zapytać się wprost jakie ma plany?
skąd MY mamy wiedzieć co on planuje...
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 14:14   #9
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Co myśleć?

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Zabawne bo 99% moi znajomi biorą ślub w wieku 25 lat Mój tz jest niechlubnym wyjątkiem bo bierze w wieku 26 (sorry..trochę mnie to rozśmieszył0 bo większość ludzi w wieku 24-25 lat kończy studia i zaczyna "dorosłe" życie a gówniarzami można nazywać tylko osoby które niezbyt powaznie o nim myślą, bez względu na wiek)

olkusz_4 a nie lepiej zapytać się wprost jakie ma plany?
skąd MY mamy wiedzieć co on planuje...
Każdy patrzy przez pryzmat swojego otoczenia. Ja owszem znam dziewczyny, które wychodzą za mąż zaraz po studiach. Jednak zazwczaj za starszych od siebie facetów. Wśród dziesiątek znanych mi osób w wieku 24- 25 lat ślub wzięło kilka, kilka się przymierza. Nie jest to jednak 99 procent a niewielki odsetek. Koledzy mojego TŻ mają 30 i ponad 30 lat i dopiero teraz biorą śluby. Wcześniej koncentrowali się na zdobyciu pracy, podróżach, hobby. Musieli też zarobić na mieszkania i wesela, bo żeby zakładać rodzinę trzeba mieć jakieś zaplecze materialne. Poza tym dane statystyczne mówią, że coraz później ludzie wstepują w związki małżeńskie: "Najczęściej mężczyźni żenią się "przed trzydziestką"; w 2007 r. ich średni wiek (mediana) zawierania małżeństwa wynosił 27,5,".
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 21:46   #10
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Co myśleć?

Wśród moich znajomych faceci biorący ślub w wieku 25 czy 26 lat to też baaardzo nieliczne wyjątki. - Dziewczyny w tym wieku częściej, ale faceci wtedy starsi.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 21:56   #11
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myśleć?

Mało kto zaraz po studiach ma pracę taką, aby był w stanie utrzymać nowo założoną rodzinę. Dlatego wydaje mi się, że jednak znaczna większość facetów w wieku 25 lat nie myśli jeszcze o małżeństwie. Aaś to, że ktoś zaczyna jak to pięknie ujęłaś w cudzysłów "dorosłe" życie nie znaczy że jest na tyle dojrzały, żeby zakładać rodzinę.
Ale tak jak tu już zostało napisane - patrzymy przez pryzmat własnego otoczenia.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 22:25   #12
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Co myśleć?

Oookkk..napiszę jeszcze raz
większość ludzi w wieku 24-25 lat kończy studia i zaczyna "dorosłe" życie a gówniarzami można nazywać tylko osoby które niezbyt powaznie o nim myślą, bez względu na wiek

Rozśmieszyło mnie samo stwierdzenie że faceci w wieku 25lat to gówniarze, którzy nie dojrzali jeszcze do ślubu...
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 22:47   #13
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Co myśleć?

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Zabawne bo 99% moi znajomi biorą ślub w wieku 25 lat
Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Rozśmieszyło mnie samo stwierdzenie że faceci w wieku 25lat to gówniarze, którzy nie dojrzali jeszcze do ślubu...
Grunt, że tak dobrze się bawisz
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 22:56   #14
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Co myśleć?

A nie lepiej by było abyś o to zapytała swojego tż-ta,co o tym myśli a nie wizażanek które nie siedzą w głowie twojego tż-ta.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 08:24   #15
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Co myśleć?

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
Grunt, że tak dobrze się bawisz
Jakbyś coś takiego przeczytała z mojej perspektywy to też byś się śmiała

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
A nie lepiej by było abyś o to zapytała swojego tż-ta,co o tym myśli a nie wizażanek które nie siedzą w głowie twojego tż-ta.
o to to to!
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 10:23   #16
olkusz_4
Przyczajenie
 
Avatar olkusz_4
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Dot.: Co myśleć?

"czesc kochanie, slyszalam, ze kupiles juz pierscionek zareczynowy,a ty milczysz. To chcesz sie zenic czy nie?" tak to ma wygladac? Ja nie karze wam siedziec w glowie mojego TŻta tylko chcialam zeby ktos spojrzal na to obiektywnie i powiedzial co o tym mysli. Pytalam Was o to bo moze ktoras z Was miala podobna sytuacje lub z czyms podobnym sie spotkala. Uwierz, gdyby to bylo takie proste nie zawracalabym Wam "gitary".
__________________
... I died in my dream ...

Edytowane przez olkusz_4
Czas edycji: 2009-12-03 o 10:25
olkusz_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 10:29   #17
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myśleć?

Olkusz a Twój chłopak pracuje? Ma sie z czego utrzymać?
Według mnie po prostu nie dojrzał jeszcze do tego wszystkiego. Poza tym Wy jesteście ze sobą dopiero półtora roku. Czego ty oczekujesz?, żeby się zdeklarował - to mu to powiedz. Jeżeli w tej chwili nie potraficie rozmawiać ze sobą na temat Waszej wspólnej przyszłości to co będzie później.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 10:44   #18
olkusz_4
Przyczajenie
 
Avatar olkusz_4
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Dot.: Co myśleć?

Nie ... nie bede Go juz meczyc tym tematem, bo rozmawiamy o tym dosc czesto i nie chce byc nachalna. W koncu to powinno wyjsc od Niego. Tak jak powiedziala aleksandrettaa skoncentruje sie na tym co jest teraz.
__________________
... I died in my dream ...
olkusz_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:31   #19
srubka87
Zadomowienie
 
Avatar srubka87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 389
Dot.: Co myśleć?

[QUOTE=azakowana;15617461]Srubka co do tego ślubu kościelnego to się z Tobą nie zgodzę. Zawsze można wziąć ślub jednostronny. Wcale nie trzeba brać ślubu kościelnego - "dlatego, że druga osoba tego pragnie". No ale to moje zdanie, Chociaż w sumie ślub jednostronny też się odbywa w Kościele.
QUOTE]
W moijej wypowiedzi chodziło mi właśnie o ślub jednostronny, który zawiera się np. kiedy jedna osoba jest niewierząca lub innego wyznania a druga jest katolikiem. Właśnie to miałam na myśli Absolutnie nie można nikogo zmuszac do ślubu tym bardziej kościelnego.
Olkusz- tylko szczera rozmowa może Wam pomóc, a raczej tobie. No bo jeśli okaże się, że inaczej widzicie przyszłość to albo trzeba sobie powiedzieć, że szykacie czegoś innego albo szukać środka. Nie mów mu, że ktoś Ci powiedział, że ma pierścionek, poprostu powiedz że chciałabyś z nim porozmawiac na temat przyszłości, możesz go uprzedzić rano, że wieczorem chciałabyś o tym porozmawiać. To nie jest nachalne, skoro cały czas nie wiesz na czym stoisz. POwiedz mu, że jeśli raz porozmawiacie szczerze, to więcej nie trzeba będzie poracać do tego tematu.
__________________
14.08.2010 Szczęśliwa mężatka
srubka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 15:32   #20
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Co myśleć?

Olkusz, moim zdaniem jeśli naprawdę kupił pierścionek to rzeczywiście chce sie ożenić. to jest logiczne. chyba, że jest bardzo niedojrzały i niezdecydowany, ale to już Ty powinnaś to ocenić. 1,5 roku razem to wcale nie jest tak długo i nie jest powiedziane, że już powinien się zadeklarować. jak przyjdzie czas to to zrobi. koleżanka niepotrzebnie Ci cokolwiek o pierścionku mówiła

inna sprawwa z rodzajem ślubu albo z tym że 'wam ślub niepotrzebny'. to chyba jemu niepotrzebny. jak mu niepotrzebny to po co pierścionek (przyjmując, że go kupił) i po co w ogóle robił Ci nadzieję rozmawiając o tym. trochę dziwnasprawa. jakbym miała takiego faceta, który najpierw mówi o pierścionku, potem o ślubie cywilnym, a na koniec stwierdza, że ślub to jest niepotrzebny tobym chyba wyszła z siebie. "wóz albo przewóz", "tak albo nie", jak facet nie wie czego chce to niech się dobrze zastanowi zanim zacznie kobiecie mieszać w głowie.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 18:47   #21
nemea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 161
Dot.: Co myśleć?

A ja miałam nieco podobna sytuacje, choć warunki bardziej poważne. A celem było odwrócenie mojej uwagi od planów ślubu i zaręczyn i ciągłego mówienia o tym by zaręczyny były dla mnie niespodzianką. I wierzcie mi, gdy wyciągnął pierścionek i poprosił o rękę byłam tak zaskoczona, że nie potrafiłam odpowiedzieć bo brakło mi słów.
Skoro ma pierścionek może planuje zaręczyny?? Bo inaczej po co pierścionek??
__________________
06.06.2009 16.00

zdjęcia są moją własnością - zakaz publikacji bez zgody właścicielki
nemea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 07:10   #22
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Co myśleć?

A ja bym kopnęła mocno tę "pseudo-znajomą" w tyłek. Postąpiła bezmyślnie i nieodpowiedzialnie Takie sprawy jak zaręczyny i ślub są bardzo delikatne i intymne, i jeśli ktoś się nam z takich planów zwierza, to trzymamy to w sekrecie! i na pewno nie pędzimy do drugiej strony. Masz pewność, że on nie powiedział jej tego żartem, "na odczep się"? Może za nią nie przepada? Poczekaj cierpliwie i nie schizuj się na zapas! Jeśli ma ten pierścionek, to go wyciągnie w końcu Kto wie, może robi zasłonę dymną na razie, żeby Cię zaskoczyć? A co do kwestii, czy cywilny, czy kościelny, to też bym odłożyła na później. Na razie to są gdybanki i chęci, a nie konkrety...
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 11:25   #23
gosi5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 332
Dot.: Co myśleć?

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Zabawne bo 99% moi znajomi biorą ślub w wieku 25 lat Mój tz jest niechlubnym wyjątkiem bo bierze w wieku 26 (sorry..trochę mnie to rozśmieszył0 bo większość ludzi w wieku 24-25 lat kończy studia i zaczyna "dorosłe" życie a gówniarzami można nazywać tylko osoby które niezbyt powaznie o nim myślą, bez względu na wiek)

olkusz_4 a nie lepiej zapytać się wprost jakie ma plany? skąd MY mamy wiedzieć co on planuje...
Skonczenie studiów nie ma nic wspólnego z dorosłością i żaden tytuł nie świadczy o odpowiedzialności, powadze i kulturze osobistej. Decyzja o slubie tez w wielu przypadkach ma niewiele wspolnego z dorosłością - niestety. I niestety 24-25 lat to nadal głupia durna młodosc, a juz w przypadku facetów do dojrzałości droga jeszcze daleka.
gosi5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 19:42   #24
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Co myśleć?

Ale podejście że skoro on nie chce to nie należy zmuszaćteż nie jest dobre, bo przecież ona chce. Trzeba znaleśćkompromis. Zapytaj się go dlaczego tak nagle zmienił zdanie, niech ci to wytłumaczy. Powiedz mu co czujesz i czego chcesz, może dojdziecie do porozumienia. Mnie się wydaje, że on się po prostu boi. Ślub cywilny nie jest zobowiazujący jak kościelny. Bez problemu otrzymasz rozwód i po sprawie. Biorąc pod uwagę kościelny to ta sprawa nie jest już tak prosta. On chyba nie jest jeszcze gotowy, możliwe że się pospieszył. Bo jeśli chciałby na prawdę ślubu to czy tak bardzo by mu upierałby się żeby to był tylko cywilny?

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez gosi5 Pokaż wiadomość
Skonczenie studiów nie ma nic wspólnego z dorosłością i żaden tytuł nie świadczy o odpowiedzialności, powadze i kulturze osobistej. Decyzja o slubie tez w wielu przypadkach ma niewiele wspolnego z dorosłością - niestety. I niestety 24-25 lat to nadal głupia durna młodosc, a juz w przypadku facetów do dojrzałości droga jeszcze daleka.
My mamy 25 lat i z częścią się muszę zgodzić, bo to prawda facet w tym wieku ma mało wspólnego z dorosłością. Mój tż uważa się za dorosłego a ma często takie dziecinne podejście, że normalnie szlak mnie trafia, ale fakt że mam 25 lat i jestem młoda nie znaczy że jestem durna
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:50   #25
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Co myśleć?

Cytat:
Ślub cywilny nie jest zobowiazujący jak kościelny. Bez problemu otrzymasz rozwód i po sprawie.
z takim podejściem się ślubu w ogóle nie powinno brać. czy to cywilny, czy kościelny. ślub sam w sobie jest zobowiazaniem dla każdego dorosłego i dojrzałego człowieka, nie ma znaczenia jaka jest jego forma. ale zgadzam sie, ze rzadko który facet 20letni jest bardziej dojrzały od nastolatka. chyba tylko Ci, co musieli sami wszystko osiągnąć i którzy mieli trochę trudniejsze dzieciństwo i młodosć. bo jak komuś wszystko łatwo przychodziło, zawsze otrzymywał wsparcie i miał iwele rzeczy ułatwionych i podstawionych pod nos to granica przesuwa sie dalej....i w wieku 25lat jest dorosłym dzieckiem, któremu wcale nie w głowie poważne zobowiązania, a nawet jak się na nie decyduje to nie potrafi ich wypełnić.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 10:03   #26
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Co myśleć?

Porozmawiaj z nim. Ale nie na zasadzie: "wiem, że kupiłeś pierścionek więc o co chodzi?" Powiedz, że chcesz poznać jego zdanie na ten temat. Jak on sobie to w przyszłości wyobraża. Powiedz, że wiesz, że macie jeszcze czas, ale że chcesz poznać jego zdanie, czy on w ogóle nigdy nie chce brać żadnego ślubu, czy tylko cywilny, czy może dałby się przekonać do ślubu kościelnego, nawet jednostronnego bo Tobie na tym bardzo zależy. A po co to? Po to, żebyś się nie zamęczała. Poza tym, jeśli facet nie chce ślubu w ogóle nigdy, to chyba chciałabyś się zastanowić nad tym, czy pasuje Ci życie z kimś na "kocią łapę" do końca życia, bo nie wszystkim taki związek pasuje. Także radzę Ci szczerą rozmowę o Waszej ewentualnej przyszłości razem, bo taka rozmowa może pozwoli uniknąć rozczarowania.
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 11:58   #27
ruda83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 125
Dot.: Co myśleć?

Zaraz, zaraz...dziewczyny nie tak nachalnie.
Moja droga, daj chłopakowi spokój, przecież jeszcze się nie oświadczył a ty już myślisz o ślubie. Daj mu szansę cię zaskoczyć, a ty jeszcze nie dostałaś pierścionka, a już robisz wielkie plany. Wiem, że takim wydarzeniom w życiu towarzyszą wielkie emocje i wcale się nie dziwię, że tak reagujesz. Uważaj, bo może się przestraszyć - różni są faceci, więc można założyć też taką ewentualność. Może dlatego zmienił zdanie co do ślubu. Widzę, że bardzo ci na nim zależy i chyba z niego nie zrezygnujesz chociażby z powodu braku ślubu kościelnego. Poczekaj, aż ci się oświadczy, okres narzeczeński jest bardzo ważny - nie tylko z powodu przedślubnych przygotowań, ale właśnie żeby dać sobie czas i upewnić się, że jest to ten jedyny.
Życzę ci wszystkiego naj... i trzymam za was kciuki
ruda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 21:07   #28
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Co myśleć?

Cytat:
Napisane przez gosi5 Pokaż wiadomość
Decyzja o slubie tez w wielu przypadkach ma niewiele wspolnego z dorosłością - niestety.
Zgadzam się, widzę u niektórych osób: roboty nie mają, jeszcze na utrzymaniu rodziców, a weseliska szykują, że ho ho

Autorko wątku, daj facetowi czas, jesteście ze sobą bardzo krótko, a już zatruwacie sobie zycie jakimiś zaręczynami, ślubami.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 11:03   #29
juzerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 166
Dot.: Co myśleć?

zachowaj spokój. i porozmawiaj z nim spokojnie.
juzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.