Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-08, 00:24   #1
Namae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Send a message via Skype™ to Namae
Unhappy

Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz


Od dłuższego czasu mam bardzo, ale to bardzo duży problem z czerwoną twarzą.

Jestem blada, mój kolor skóry bardziej podchodzi pod żółty, ale na twarzy jestem totalnie czerwona- jak świnka. Wygląda to strasznie, bo nie do końca mogę to zakryć podkładem (nie chcę efektu maski, a żaden podkład nie daje rady), a na dodatek mam jasne okolice oczu- jedynie to miejsce nie jest czerwone. jest wręcz białe i moja twarz wygląda jakbym miała wielką czerwoną maskę. Niczym panda

Strasznie się z tym czuję i nie wiem jak sobie z tym poradzić- często robię sobie maseczki, pielęgnuję moją skórę i staram się zniwelować wszystkie objawy alergii, ale najgorsza jest ta czerwona maska...

Macie może jakieś porady? Kosmetyki? Cokolwiek? Jestem otwarta na wszelkie propozycje, bo coś jest nie tak jak nawet koleżanka zwróciła mi na to uwagę.


Moja cera szybko się przetłuszcza, jest mocno trądzikowa, zaczerwieniona, na dodatek mam wągry, których nie mogę się w ogóle pozbyć, nosa mi nie widać... Mam 16 lat
Namae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 00:27   #2
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez Namae Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu mam bardzo, ale to bardzo duży problem z czerwoną twarzą.

Jestem blada, mój kolor skóry bardziej podchodzi pod żółty, ale na twarzy jestem totalnie czerwona- jak świnka. Wygląda to strasznie, bo nie do końca mogę to zakryć podkładem (nie chcę efektu maski, a żaden podkład nie daje rady), a na dodatek mam jasne okolice oczu- jedynie to miejsce nie jest czerwone. jest wręcz białe i moja twarz wygląda jakbym miała wielką czerwoną maskę. Niczym panda

Strasznie się z tym czuję i nie wiem jak sobie z tym poradzić- często robię sobie maseczki, pielęgnuję moją skórę i staram się zniwelować wszystkie objawy alergii, ale najgorsza jest ta czerwona maska...

Macie może jakieś porady? Kosmetyki? Cokolwiek? Jestem otwarta na wszelkie propozycje, bo coś jest nie tak jak nawet koleżanka zwróciła mi na to uwagę.


Moja cera szybko się przetłuszcza, jest mocno trądzikowa, zaczerwieniona, na dodatek mam wągry, których nie mogę się w ogóle pozbyć, nosa mi nie widać... Mam 16 lat
Może wybierz się do dermatologa, bo problemy które opisujesz wydają się dosyć poważne, choć z drugiej strony w Twoim wieku to może być burza hormonów.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 00:37   #3
Namae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Send a message via Skype™ to Namae
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Chodziłam kiedyś do dermatologa, brałam różne leki i smarowałam się maściami, ale nic mi to nie dawało, a pieniądze leciały na te wszystkie "magiczne kremy". Dlatego teraz stwierdziłam, że może bardziej naturalne rzeczy mi pomogą, ale nijak się na tym nie znam- nie wiem co może mi tak naprawdę pomóc i jaka jest tego skuteczność.

Ogólnie mam trądzik od około 4 lat, wcześniej łuszczyła mi się skóra głowy, ale już z tego wyszłam i dostałam w zamian coś gorszego, żebym czasem nie zatęskniła. Cały czas jest taki sam, ale zaczerwienioną twarz mam od około roku i nie wiem co może sprawiać, że taka jest. Staram się używać kosmetyków, które mnie nie uczulają.
Namae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 07:58   #4
jokasiu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Może warto sprawdzić czy nie masz jakieś alergii pokarmowej?
jokasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 14:07   #5
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

wstaw zdjęcie zmian na twarzy..bo powodów zaczerwienienia jest kilka.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 12:45   #6
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Ja mam cos takiego: pod oczami sine cienie, potem biały paseczek, a potem zaczerwieniona skóra. Mam zaczeriweniony nos i okolice pod oczami. Ja uznaję że dzieje się tak bo mam wrażliwą skórę. Chętnie podczytam jeśli ktoś ma jakieś rady i wskazówki.
Minai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 15:05   #7
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez Namae Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu mam bardzo, ale to bardzo duży problem z czerwoną twarzą.

Jestem blada, mój kolor skóry bardziej podchodzi pod żółty, ale na twarzy jestem totalnie czerwona- jak świnka. Wygląda to strasznie, bo nie do końca mogę to zakryć podkładem (nie chcę efektu maski, a żaden podkład nie daje rady), a na dodatek mam jasne okolice oczu- jedynie to miejsce nie jest czerwone. jest wręcz białe i moja twarz wygląda jakbym miała wielką czerwoną maskę. Niczym panda

Strasznie się z tym czuję i nie wiem jak sobie z tym poradzić- często robię sobie maseczki, pielęgnuję moją skórę i staram się zniwelować wszystkie objawy alergii, ale najgorsza jest ta czerwona maska...

Macie może jakieś porady? Kosmetyki? Cokolwiek? Jestem otwarta na wszelkie propozycje, bo coś jest nie tak jak nawet koleżanka zwróciła mi na to uwagę.


Moja cera szybko się przetłuszcza, jest mocno trądzikowa, zaczerwieniona, na dodatek mam wągry, których nie mogę się w ogóle pozbyć, nosa mi nie widać... Mam 16 lat
A jak sie odzywiasz? Slodycze, smazone rzeczy, alkohol czyli ogolnie niezdrowe rzeczy moga powodowac podraznienia, zaczerwienienia Za to owoce i warzywa zwlaszcza wit A C i E Wit A rowniez w formie prowitaminy czyli betakarotenu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Na minejo widzialam krem do wrazliwiej, zaczerwienionej cery Clinique, Biotherm tez powinny cos miec


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 02:24   #8
Namae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Send a message via Skype™ to Namae
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez jokasiu Pokaż wiadomość
Może warto sprawdzić czy nie masz jakieś alergii pokarmowej?
Niestety mam, ale idąc tym tropem musiałabym przestać jeść. Ale staram się jeść rzeczy, które aż tak bardzo mnie nie uczulają, ewentualnie w ogóle.

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
A jak sie odzywiasz? Slodycze, smazone rzeczy, alkohol czyli ogolnie niezdrowe rzeczy moga powodowac podraznienia, zaczerwienienia Za to owoce i warzywa zwlaszcza wit A C i E Wit A rowniez w formie prowitaminy czyli betakarotenu
Słodyczy nie jadam od jakiegoś czasu- okazjonalnie. Alkohol również odpada. Czasami coś smażonego jest na obiad. Warzywa jem, nawet całkiem sporo, ale unikam większości owoców, bo mnie niestety uczulają- najbardziej cytrusy.

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
wstaw zdjęcie zmian na twarzy..bo powodów zaczerwienienia jest kilka.
Próbowałam zrobić jakieś zdjęcia, ale są na tyle słabej jakości, ze moja skóra wygląda jakby wszystko było okej. Muszę się dorwać do normalnego aparatu i wrzucę.

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ja mam cos takiego: pod oczami sine cienie, potem biały paseczek, a potem zaczerwieniona skóra. Mam zaczeriweniony nos i okolice pod oczami. Ja uznaję że dzieje się tak bo mam wrażliwą skórę. Chętnie podczytam jeśli ktoś ma jakieś rady i wskazówki.
Też tak mam, tylko że mam jeszcze zaczerwienione okolice nad nosem i brwiami, więc wygląda to jeszcze dziwniej.
Namae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 09:23   #9
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

spróbuj kupić serię kremów kojąco- wzmacniających do cery naczynkowej.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 15:16   #10
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez Namae Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu mam bardzo, ale to bardzo duży problem z czerwoną twarzą.

Jestem blada, mój kolor skóry bardziej podchodzi pod żółty, ale na twarzy jestem totalnie czerwona- jak świnka. Wygląda to strasznie, bo nie do końca mogę to zakryć podkładem (nie chcę efektu maski, a żaden podkład nie daje rady), a na dodatek mam jasne okolice oczu- jedynie to miejsce nie jest czerwone. jest wręcz białe i moja twarz wygląda jakbym miała wielką czerwoną maskę. Niczym panda

Strasznie się z tym czuję i nie wiem jak sobie z tym poradzić- często robię sobie maseczki, pielęgnuję moją skórę i staram się zniwelować wszystkie objawy alergii, ale najgorsza jest ta czerwona maska...

Macie może jakieś porady? Kosmetyki? Cokolwiek? Jestem otwarta na wszelkie propozycje, bo coś jest nie tak jak nawet koleżanka zwróciła mi na to uwagę.


Moja cera szybko się przetłuszcza, jest mocno trądzikowa, zaczerwieniona, na dodatek mam wągry, których nie mogę się w ogóle pozbyć, nosa mi nie widać... Mam 16 lat
Mam podobnie, twarz zaczerwienia mi się prawie cała poza okolicami oczu i ust, które są wręcz mleczne - nie rozumiem tego fenomenu Jak biorę teraz izotek to już wogóle wyglądam jak indianin... Jedyne co koi moją twarz(ale na chwilę) to maseczka kojąca z dermiki i wody termalne. Żeby na dzień wyrównać koloryt cery muszę stosować zielony korektor albo bazę pod podkład.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 15:51   #11
Namae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Send a message via Skype™ to Namae
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez Saphire_Blue Pokaż wiadomość
Mam podobnie, twarz zaczerwienia mi się prawie cała poza okolicami oczu i ust, które są wręcz mleczne - nie rozumiem tego fenomenu Jak biorę teraz izotek to już wogóle wyglądam jak indianin... Jedyne co koi moją twarz(ale na chwilę) to maseczka kojąca z dermiki i wody termalne. Żeby na dzień wyrównać koloryt cery muszę stosować zielony korektor albo bazę pod podkład.
Jaką bazę używasz? Ja teraz mam AA Ultra nawilżanie i wydaje się ok, ale może zapoluję na coś lepszego
Namae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-11, 11:39   #12
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez Namae Pokaż wiadomość
Jaką bazę używasz? Ja teraz mam AA Ultra nawilżanie i wydaje się ok, ale może zapoluję na coś lepszego
Mam resztkę zielonego korektora z kółka kamuflaży kryolanu i teraz kupiłam ten zielony korektor z lovely ale szału nie robi. Rozważałam kupienie zielonej bazy catrice ale podobno najlepsza nie jest. Inglot ma też zieloną matującą ale nigdzie nie znalazłam opinii. Chyba się skuszę na tą zieloną z cryolanu albo z clinique bo o dziwo cena podobna a baza i tak posłuży na długo.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 18:38   #13
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

zamiast działać od zewnątrz zacznij od wewnątrz. To tak jakby umyć się i założyć stare ubranie.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 11:34   #14
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
zamiast działać od zewnątrz zacznij od wewnątrz. To tak jakby umyć się i założyć stare ubranie.
Masz rację, ale czasem trudno znaleźć przyczynę(sama się staram do tej pory) i wtedy samo działanie od wewnątrz nie wystarczy. A do czasu jej ustalenia trzeba też w jakiś sposób czuć się komfortowo wychodząc z domu.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 18:40   #15
Namae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Send a message via Skype™ to Namae
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez Saphire_Blue Pokaż wiadomość
Masz rację, ale czasem trudno znaleźć przyczynę(sama się staram do tej pory) i wtedy samo działanie od wewnątrz nie wystarczy. A do czasu jej ustalenia trzeba też w jakiś sposób czuć się komfortowo wychodząc z domu.
Dokładnie, nawet nie wiedziałabym od czego zacząć. Wiem, że przyczyna pewnie leży w mojej alergii na wszystko, ale odczulam się, biorę tabletki, a na dodatek jest teraz czas,w którym moja alergia się uspokaja- prawie nic mnie nie uczula i zazwyczaj w okresie zimy moja skóra była w lepszym stanie- ale ostatnio dzieje się istna masakra i jest coraz gorzej, a nic nie zmieniałam w ani diecie, ani kosmetykach.



Zrobiłam kilka zdjęć. Nie są one wspaniałej jakości z powodu sztucznego światłą, ale myślę, że idealnie widać moją zmasakrowaną skórę. Jakbym miała 40 lat.

http://www.tinypic.pl/g0cilp1v23rt
http://www.tinypic.pl/8cyamfey8ax7
http://www.tinypic.pl/e2yagpu5w8bd

Zdjęcia są na hasło, bo jakoś mi się nie widzi, aby wesoło latały po internecie. Hasło to Nama. Mam nadzieję, że nie ma jakiś przeciwwskazań do takich linków, ale nie przepadam za wrzucaniem zdjęć w internet.
Namae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 22:45   #16
AnnClaudia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

ja walczyłam z tradzikiem i wypryskami lata były okresy ze miałam rany na twarzy jakbym miała ospe. dermatolog kosmetyczka dermatolog - dużo wypróbowałam. po pierwsze kremy nawilżające na bazie wody nie olejku (po co jeszcze bardziej natłuszczac skóre ) po drugie nic co zawiera alkohol lub taki spirytus co jest na trądzik to piecze i robi zaczerwienienia. pilingi delikatne, tonik i cos na odblokowanie porów. najwazniejsza okazała sie jednak dieta i wykluczenie czekolady co powodowała mi i dalej powoduje pojawienie sie na twarzy wyprysków. łykałam też witaminy i skrzyp. pozwoliłam też skórze odpocząć od makijażu.
AnnClaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 11:45   #17
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez Namae Pokaż wiadomość
Dokładnie, nawet nie wiedziałabym od czego zacząć. Wiem, że przyczyna pewnie leży w mojej alergii na wszystko, ale odczulam się, biorę tabletki, a na dodatek jest teraz czas,w którym moja alergia się uspokaja- prawie nic mnie nie uczula i zazwyczaj w okresie zimy moja skóra była w lepszym stanie- ale ostatnio dzieje się istna masakra i jest coraz gorzej, a nic nie zmieniałam w ani diecie, ani kosmetykach.



Zrobiłam kilka zdjęć. Nie są one wspaniałej jakości z powodu sztucznego światłą, ale myślę, że idealnie widać moją zmasakrowaną skórę. Jakbym miała 40 lat.

http://www.tinypic.pl/g0cilp1v23rt
http://www.tinypic.pl/8cyamfey8ax7
http://www.tinypic.pl/e2yagpu5w8bd

Zdjęcia są na hasło, bo jakoś mi się nie widzi, aby wesoło latały po internecie. Hasło to Nama. Mam nadzieję, że nie ma jakiś przeciwwskazań do takich linków, ale nie przepadam za wrzucaniem zdjęć w internet.
Jeżeli Cię to w jakiś sposób pocieszy to moja twarz wyglądała gorzej, ale podobne zaczerwienienie nadal mam. Wypryski faktycznie możesz mieć przez okres dojrzewania, ale zaczerwienienie twarzy to już zdecydowanie co innego.
Szczerze mówiąc zaciekawił mnie twój wątek, do tej pory do głowy mi nie przyszło, że mogę też być na coś uczulona. Fakt faktem czasami (aczkolwiek od paru lat) , gdy stoję w łazience łapie mnie mały atak kaszlu(tak mnie drapie w gardle), ale poza twarzą nigdy nie miałam wysypki ani nic, a to co mi wyskakiwało na twarzy zawsze łączono u mnie z trądzikiem i przez wypryski twarz miałam i tak zaczerwienioną, więc ciężko było ocenić z jakiego to powodu(dlatego to ignorowałam). W temacie alergii jestem raczej zielona i mało wiem czym się może objawiać.
Ostatnio doszłam do tego, że skóra mi się najczęściej zaczerwienia w centrach handlowych i miejscach gdzie dłużej przebywam w klimatyzacji, dlatego nawet kupiłam nawilżacz powietrza do pracy i troszkę niby pomogło.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 12:39   #18
carbonicum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 79
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

nie moge ogladnac twoich zdjec, jednak z opisu potrafie sobie troche wyobrazic

zaczelabym wewnetrzna kuracje, to co masz na twarzy dzieje sie u ciebie w srodku

proponuje poczytac o solach mineralnych schusslera, kupic ksiazke(nie wiem jakie sa w Polsce) w ktorych pokazane sa tzw. diagnozy twarzy

twoja twarz jest np. w mojej niemieckiej ksiazce dokladnie pokazana(akurat jestem w pracy wiec nie moge jej ogladnac)

biala obwodka oczu wskazuje na brak potasu, to sol Nr.4 chlorek potasu
czerwona twarz to prawdopodobnie sol nr.3 fosforan zelaza (czy masz tez czerwone uszy a np. raczej siny, niebieski nos?)

jesli cie to zainteresowalo sprobuj uderzyc w ten desen
carbonicum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:41   #19
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez carbonicum Pokaż wiadomość
nie moge ogladnac twoich zdjec, jednak z opisu potrafie sobie troche wyobrazic

zaczelabym wewnetrzna kuracje, to co masz na twarzy dzieje sie u ciebie w srodku

proponuje poczytac o solach mineralnych schusslera, kupic ksiazke(nie wiem jakie sa w Polsce) w ktorych pokazane sa tzw. diagnozy twarzy

twoja twarz jest np. w mojej niemieckiej ksiazce dokladnie pokazana(akurat jestem w pracy wiec nie moge jej ogladnac)

biala obwodka oczu wskazuje na brak potasu, to sol Nr.4 chlorek potasu
czerwona twarz to prawdopodobnie sol nr.3 fosforan zelaza (czy masz tez czerwone uszy a np. raczej siny, niebieski nos?)

jesli cie to zainteresowalo sprobuj uderzyc w ten desen
To co piszesz jest interesujące, mam niedobór potasu i nie miałam pojęcia, że od tego mogą się robić białe obwódki wokół oczu. Ile to człowiek się może dowiedzieć. Czy możesz coś więcej napisać na temat tych soli?
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 17:37   #20
Namae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Send a message via Skype™ to Namae
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez AnnClaudia Pokaż wiadomość
ja walczyłam z tradzikiem i wypryskami lata były okresy ze miałam rany na twarzy jakbym miała ospe. dermatolog kosmetyczka dermatolog - dużo wypróbowałam. po pierwsze kremy nawilżające na bazie wody nie olejku (po co jeszcze bardziej natłuszczac skóre ) po drugie nic co zawiera alkohol lub taki spirytus co jest na trądzik to piecze i robi zaczerwienienia. pilingi delikatne, tonik i cos na odblokowanie porów. najwazniejsza okazała sie jednak dieta i wykluczenie czekolady co powodowała mi i dalej powoduje pojawienie sie na twarzy wyprysków. łykałam też witaminy i skrzyp. pozwoliłam też skórze odpocząć od makijażu.
Unikam wszystkiego co zawiera alkohol, ale w sumie nie zwróciłam uwagi na to, że moje kremy mogą być na bazie oleju. Zacznę to sprawdzać.

Cytat:
Napisane przez Saphire_Blue Pokaż wiadomość
Jeżeli Cię to w jakiś sposób pocieszy to moja twarz wyglądała gorzej, ale podobne zaczerwienienie nadal mam. Wypryski faktycznie możesz mieć przez okres dojrzewania, ale zaczerwienienie twarzy to już zdecydowanie co innego.
Szczerze mówiąc zaciekawił mnie twój wątek, do tej pory do głowy mi nie przyszło, że mogę też być na coś uczulona. Fakt faktem czasami (aczkolwiek od paru lat) , gdy stoję w łazience łapie mnie mały atak kaszlu(tak mnie drapie w gardle), ale poza twarzą nigdy nie miałam wysypki ani nic, a to co mi wyskakiwało na twarzy zawsze łączono u mnie z trądzikiem i przez wypryski twarz miałam i tak zaczerwienioną, więc ciężko było ocenić z jakiego to powodu(dlatego to ignorowałam). W temacie alergii jestem raczej zielona i mało wiem czym się może objawiać.
Ostatnio doszłam do tego, że skóra mi się najczęściej zaczerwienia w centrach handlowych i miejscach gdzie dłużej przebywam w klimatyzacji, dlatego nawet kupiłam nawilżacz powietrza do pracy i troszkę niby pomogło.
Mam okresy, w których na twarzy dzieje się masakra- jeżeli chodzi o wypryski. Ostatnio jestem wręcz zaskoczona, że nie mam większych stanów zapalnych.
Jak byłam u dermatologa z tym problemem, to powiedziano mi, że mój trądzik bierze się z alergii. Najgorsze jest to, ze mam to na prawie całym ciele.

Mocno przekonuję do testów- na dosłownie wszystko. Gdyby nie one dalej bym żyła w niewiedzy, ze mam uczulenie na... Wszystko. Nawet zwykłe ziemniaki mnie w jakimś stopniu mogą uczulić. Jeżeli się wie co może uczulać, można tego w jakiś sposób ominąć i załagodzić objawy, które są naprawdę różne. Mój brat miał astmę- strasznie kaszlał. Natomiast mnie dopadły wszystkie zmiany skórne. Na początku łuszczyła mi się skóra głowy, miałam katar, zapalenie spojówek, później przeszło to na wszędobylską wysypkę+ kichanie i wieczny katar, a teraz mam trądzik, typową wysypkę, kicham, mam katar. Przynajmniej moja skóra się mnie trzyma
Ale o tym mogę się rozwodzić bardzo długo.

Cytat:
Napisane przez carbonicum Pokaż wiadomość
nie moge ogladnac twoich zdjec, jednak z opisu potrafie sobie troche wyobrazic

zaczelabym wewnetrzna kuracje, to co masz na twarzy dzieje sie u ciebie w srodku

proponuje poczytac o solach mineralnych schusslera, kupic ksiazke(nie wiem jakie sa w Polsce) w ktorych pokazane sa tzw. diagnozy twarzy

twoja twarz jest np. w mojej niemieckiej ksiazce dokladnie pokazana(akurat jestem w pracy wiec nie moge jej ogladnac)

biala obwodka oczu wskazuje na brak potasu, to sol Nr.4 chlorek potasu
czerwona twarz to prawdopodobnie sol nr.3 fosforan zelaza (czy masz tez czerwone uszy a np. raczej siny, niebieski nos?)

jesli cie to zainteresowalo sprobuj uderzyc w ten desen.
Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje.
Uszy i nos są w normie- prócz tego, że nos jest zasypany wągrami- tak samo policzki, które dodatkowo chyba mają bardzo rozszerzone pory (średnio się na tym znam..).
Namae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 09:39   #21
carbonicum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 79
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

o solach mozna wygooglowac lub kupic ksiazke, opisac to tutaj nie jestem w stanie
chodzi o to, ze w organizmie znajduja sie tzw. zwiazki roznych soli(Schussler odkryl 12, lecz pozniej doszly inne), ktorych niedobor w pewny specyficzny sposob odznacza sie na naszym organizmie, lecz nie tylko na twarzy!!!
o tu np. fajny link, z opisana diagnoza oblicza(choc nie wszystko jest podane)
http://www.logopedia.pl/index.php?op...2169&Itemid=96

Np. tzw. "biale okulary" sa jedna z oznak niedoboru chlorka potasu

Namae, jednak nie jest twoja buzia typowo czerwona dla soli Nr.3, twoja czerwien jest inna, prawdopodobnie spowodowana tez tradzikiem
nr. 4 dalej by pasowal, bo jest tez sola "stanu zapalnego", a tym tez jest tradzik
dalej pasowalaby sol nr.9 fosforan sodowy, to sol od zaskornikow, wagrow i tradzika, takze typowe sa grube policzki(nie wiem czy dobrze zinterpretowalam twoje zdjecie) masz zaczerwieniona brode z tradzikiem?
byc moze tez i nr.8 chlorek sodowy jesli twoja twarz wyglada "gabkowato" z duzymi porami
carbonicum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 12:24   #22
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez carbonicum Pokaż wiadomość
o solach mozna wygooglowac lub kupic ksiazke, opisac to tutaj nie jestem w stanie
chodzi o to, ze w organizmie znajduja sie tzw. zwiazki roznych soli(Schussler odkryl 12, lecz pozniej doszly inne), ktorych niedobor w pewny specyficzny sposob odznacza sie na naszym organizmie, lecz nie tylko na twarzy!!!
o tu np. fajny link, z opisana diagnoza oblicza(choc nie wszystko jest podane)
http://www.logopedia.pl/index.php?op...2169&Itemid=96

Np. tzw. "biale okulary" sa jedna z oznak niedoboru chlorka potasu

Namae, jednak nie jest twoja buzia typowo czerwona dla soli Nr.3, twoja czerwien jest inna, prawdopodobnie spowodowana tez tradzikiem
nr. 4 dalej by pasowal, bo jest tez sola "stanu zapalnego", a tym tez jest tradzik
dalej pasowalaby sol nr.9 fosforan sodowy, to sol od zaskornikow, wagrow i tradzika, takze typowe sa grube policzki(nie wiem czy dobrze zinterpretowalam twoje zdjecie) masz zaczerwieniona brode z tradzikiem?
byc moze tez i nr.8 chlorek sodowy jesli twoja twarz wyglada "gabkowato" z duzymi porami
W każdym razie ja również dziękuję Ci za naprowadzenie na to, sam temat jest dosyć interesujący.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 16:24   #23
Namae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Send a message via Skype™ to Namae
Dot.: Bardzo jasna okolica oczu i czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez carbonicum Pokaż wiadomość
o solach mozna wygooglowac lub kupic ksiazke, opisac to tutaj nie jestem w stanie
chodzi o to, ze w organizmie znajduja sie tzw. zwiazki roznych soli(Schussler odkryl 12, lecz pozniej doszly inne), ktorych niedobor w pewny specyficzny sposob odznacza sie na naszym organizmie, lecz nie tylko na twarzy!!!
o tu np. fajny link, z opisana diagnoza oblicza(choc nie wszystko jest podane)
http://www.logopedia.pl/index.php?op...2169&Itemid=96

Np. tzw. "biale okulary" sa jedna z oznak niedoboru chlorka potasu

Namae, jednak nie jest twoja buzia typowo czerwona dla soli Nr.3, twoja czerwien jest inna, prawdopodobnie spowodowana tez tradzikiem
nr. 4 dalej by pasowal, bo jest tez sola "stanu zapalnego", a tym tez jest tradzik
dalej pasowalaby sol nr.9 fosforan sodowy, to sol od zaskornikow, wagrow i tradzika, takze typowe sa grube policzki(nie wiem czy dobrze zinterpretowalam twoje zdjecie) masz zaczerwieniona brode z tradzikiem?
byc moze tez i nr.8 chlorek sodowy jesli twoja twarz wyglada "gabkowato" z duzymi porami
Jeżeli chodzi o to, że mam takie "pućki" to akurat urok mojej twarzy :p
Tak, też jest zaczerwieniona i coś na niej wyskoczy. Najbardziej jednak policzki i czoło.
Namae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-15 16:24:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.