Czy są tu STARE "panny młode" ? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-28, 13:14   #91
gospella
Wtajemniczenie
 
Avatar gospella
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 606
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

dzieki bochema
a masz jakieś przpeisy czy coś?
__________________
nie obiecuję Ci wiele, bo tyle prawie co nic,
najwyżej wiosenną zieleń i pogodne dni,
najwyżej uśmiech na twarzy i pomocną dłoń,
nie obiecuję Ci wiele, bo tylko po prostu siebie.
gospella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:15   #92
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

nie wiele ale mam. Menu moje zmienia się na tyle , że zrezygnowałam z produktów których nie można stosować. Tzn o wysokim indeksie Glikemicznym. Zastępuje normalny makaron żytnim który jak dla mnie jest całkiem niezły. chleba już nie jadłam ładne kilka miesięcy, choć ostatnio piekłam i nie mogłam mu się oprzeć więc troszkę zjadłam na spróbowanie. zastępuję go chrupkim.
Ziemniaków też już dawno nie jadłam i jakoś nie tęskno mi za tymi produktami, od których mój brzuch stawał się 10 razy większy.
wynajduje diety 1200 lub 1500 kcal i eliminuje z potraw niedozwolone produkty lub je zastępuje dozwolonymi i tym samym jak dla mnie świetny sposób na MM .
Dziś na obiadek miałam pół piersi z kurczaka z pół opakowania mrożonej fasolki szparagowej wszystko na parze ugotowane+ herbatka LINEA
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:49   #93
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

No to i ja się dopiszę. Wychodząc za mąż będę miała 27 lat. Suknia biała, z welonem. W ciąży nie będę Dzieci też nie mam, więc mogę sobie pozwolić mimo swojego "staropanieństwa"
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:56   #94
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

no i ja się dopiszę ...w dni swojego ślubu będę mieć prawie 28 lat ....trochę stara się czuję nie ukrywam ...wszystkie koleżanki maja dzieci tylko ja się ostałam .... z ta różnicą że mój partner będzie miła 24 lata welonu nie będę mieć bo nie chcę (jak na razie) dzieci nie plauję narazie wiec też raczje nie bedę mieć przed ślubem
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 15:12   #95
gosi5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 332
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

...

Edytowane przez gosi5
Czas edycji: 2009-12-03 o 15:18
gosi5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 15:26   #96
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Cytat:
Napisane przez gosi5 Pokaż wiadomość
...
Czemu usunęłaś treść posta? Ja też pisałam o tej symbolice, bo wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 19:49   #97
loria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 16
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Mam 36 lat, ślub miałam w sierpniu Pierwszy ślub
Owszem, miałam białą suknię i welon.
Stara się nie czuję
Z moim od 3 miesięcy mężem mieszkamy razem od 5 lat.
Za małżeństwem nigdy nie tęskniłam, bardzo cenię sobie niezależność.
Zdecydowałam się, kiedy zrozumiałam że małżeństwo akurat z tym człowiekiem niezależności mi nie odbierze, a ułatwi wiele spraw majątkowych
Było fajnie, załatwiliśmy wszystko w 3 miesiące, elegancko i ładnie, ale fakt, kociokwiku na punkcie przygotowań do ślubu nie dostałam
W moim środowisku śluby po 30-ce nikogo nie dziwią
loria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 08:27   #98
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Cytat:
Napisane przez loria Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się, kiedy zrozumiałam że małżeństwo akurat z tym człowiekiem niezależności mi nie odbierze, a ułatwi wiele spraw majątkowych
Masz rację. Mnie jakoś obsesja ślubna minęła , Ale ciągle dumam czy cywilny czy kościelny. Już nawet teściowa dała do zrozumienia że jej tylko zależy abyśmy się pobrali , a co?, gdzie? i jak? to już nasza sprawa.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:18   #99
gosi5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 332
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

MYSIAK - bo sie kapnęłam, że juz tu o tym kiedys pisałam, no lae nie potrzebnie usuwałam bo tu tak nie wolno, a wracajac do tematu - co bysmy nie napisały, jeszcze wieel czasu musi minąc, zeby nikt nie wytykał ciezarnej PM białej sukni
gosi5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 13:53   #100
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Cytat:
Napisane przez gosi5 Pokaż wiadomość
MYSIAK - bo sie kapnęłam, że juz tu o tym kiedys pisałam, no lae nie potrzebnie usuwałam bo tu tak nie wolno, a wracajac do tematu - co bysmy nie napisały, jeszcze wieel czasu musi minąc, zeby nikt nie wytykał ciezarnej PM białej sukni
Nie tylko ciężarnej, nie-dziewicom też nie wolno. A ja się dziwiłam skąd w babskich czasopismach, w rubrykach "intymnie" pojawiają się listy typu:
"Jestem dziewicą, od półtora roku uprawiam z chłopakiem seks analny i oralny (...)."
Taki widziałam na własne oczy Bo oczywiście wiadomo, że to nie dobre serce, wykształcenie czy wrażliwość, ale kawałek błony przesądza o wartości kobiety. I za to należy się jej monopol na to czy owo
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2009-12-04 o 13:54
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 11:56   #101
margaryt
Rozeznanie
 
Avatar margaryt
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 642
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Ja też się dołączę. Mam 35 lat i wyznaczoną datę za 3 miesiące Tylko cywilny. Chcieliśmy mieć kameralny obiad, z może skończyć się na przyjęciu na 40 parę osób. Ale to niejest najważniejsze. Cieszę się że jesteśmy razem.
margaryt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 23:02   #102
Weroniczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 135
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Witajcie. Mam 36 lat.
Ja już po, ślub cywilny odbył się dwa dni temu w Sylwestra.
__________________
Weroniczkaaa
Weroniczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 08:43   #103
gospella
Wtajemniczenie
 
Avatar gospella
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 606
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Cytat:
Napisane przez Weroniczkaaa Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam 36 lat.
Ja już po, ślub cywilny odbył się dwa dni temu w Sylwestra.
gratulacje i wszystkiego dobrego na nowej drodze życia
__________________
nie obiecuję Ci wiele, bo tyle prawie co nic,
najwyżej wiosenną zieleń i pogodne dni,
najwyżej uśmiech na twarzy i pomocną dłoń,
nie obiecuję Ci wiele, bo tylko po prostu siebie.
gospella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 09:23   #104
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Cytat:
Napisane przez Weroniczkaaa Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam 36 lat.
Ja już po, ślub cywilny odbył się dwa dni temu w Sylwestra.
Witamy świeżo upieczoną mężatkę. Ładnie wyglądałaś . Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Tobie (Wam) wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i w nowy 2010 rok!
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 13:31   #105
Anukas
Raczkowanie
 
Avatar Anukas
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

(CO DO BIELI SUKNI ŚLUBNEJ )
"""Już od średniowiecza śluby były więcej niż związkiem dwojga ludzi. Łączyły one dwie rodziny, dwa przedsięwzięcia a nawet dwa kraje. Śluby te były zawierane w celach politycznych i gospodarczych co powodowało, że panny młode ubierane były w taki sposób, by jak najlepiej reprezentować swoje rodziny podczas ceremonii ślubnej. Suknie w wyższych warstwach społecznych były bogate w kolory i wykonane z drogich tkanin, welwetu, futer czy jedwabiu.
Przez lata suknie ślubne wykonywane były tak, by odzwierciedlały status społeczny panny młodej - modnie, z najlepszych materiałów dostępnych jej i jej rodzinie oraz z użyciem materiału w takiej ilości, by odzwierciedlała zasobność. Najbiedniejsze panny młode nosiły podczas ślubu swoje najlepsze stroje kościelne.
Obecnie tradycyjnym kolorem sukien ślubnych w kulturze zachodniej jest biel oraz warianty koloru kremowego, np. ecru. Jedną z pierwszych kobiet, która użyła białej sukni ślubnej była Maria I Stuart, poślubiająca Franciszka II Walezjusza. Ta zmiana koloru sukni była potraktowana jako zła wróżba, jako że kolor biały był w tamtym okresie oficjalnym francuskim kolorem żałobnym. Biel sukien ślubnych stała się popularna po zawartym w roku 1840 małżeństwie Wiktorii Hanowerskiej z księciem Albertem. Oficjalna fotografia ślubna tej pary została szeroko opublikowana i zainspirowała wiele panien młodych do podobnego wyboru koloru. Przed okresem wiktoriańskim suknie ślubne miały dowolny kolor z wyjątkiem czerni (symbolizującej żałobę) i czerwieni (łączonej z prostytucją). Biały strój stał się z czasem symbolem szczęścia, czystości serca i niewinności dzieciństwa. Z czasem przypisano też bieli symbolizowanie dziewictwa. """ taka ciekawostka
__________________
podkarpackie
Anukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 21:12   #106
Weroniczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 135
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

gospella , m.a.r.t.a bardzo dziękuję
__________________
Weroniczkaaa
Weroniczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:14   #107
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Cytat:
Napisane przez Weroniczkaaa Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam 36 lat.
Ja już po, ślub cywilny odbył się dwa dni temu w Sylwestra.
gratulację!!! wszystkiego naj naj najlepszego na nowej drodze życia!

jesli chodzi o kolor sukni.. zawsze chciałam mieć białą... i taką mieć będę. nie będzie welonu- to już dawnoooo postanowione!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 20:38   #108
afrodyta77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tatry są piękne
Wiadomości: 340
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

A ja mam 32 lata,a w dniu ślubu skończone 33, mój TŻ tak samo.Nie czujemy sie staruszkami,wręcz przeciwnie.Dzieci nie mamy,wiele planów na wspólną przyszłość wiele.Jesteśmy szczęśliwi i to jest dla nas najważniejsze
__________________
Nasz dzień - 18,09,2010






afrodyta77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 12:02   #109
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Czy są tu STARE "panny młode" ?

Witajcie!!! Ja w dniu ślubu miałam 28 lat, mąż 30. Dziewicą nie byłam, prawie rok przed ślubem zamieszkaliśmy z mężem w naszym mieszkaniu, do ślubu szłam w białej sukni (no ecru, ale wyglądało jak białe), welon miałam długi do samej ziemi i jeszcze go opuściłam na twarz żeby było romantyczniej ))). A co! Na wsi tam gdzie mieszkałam chyba jedna w tym wieku się ostałam, więc już mi życzliwe sąsiadki wróżyły, że po mnie )))). Wszystkie moje koleżanki powychodziły bardzo młodo za mąż i porodziły dzieci, a mnie jakoś się nie spieszyło, choć i tak uważam, że za mąż wyszłam wcześnie. Ślub od zawsze planowałam w wieku 30 lat a nawet później bo tak naprawdę co to za różnica????
Podziwiam dziewczyny, które wychodzą za mąż w wieku 20 lat! Ja wtedy myslałam o takich bzdurach, o dyskotekach i imprezach i nawet mi przez myśl nie przeszło, ze miałabym za mąż wyjść. Może to głupie, ale chciałam iść do pracy i tak się stało. Popracowałam sobie, miałam własną kasę i tak jest do nadal, choć teraz spodziewam się dzidziusia i siedzę sobie grzecznie w domku na zwolnieniu. Wychodząc za mąż późno wiedziałam z czym to się wiąże, jakie są tego skutki, bardzo świadomie do tego podeszłam, poza tym poczucie własnej wartości jest o wiele większe a kobieta pewniejsza siebie. Dlatego "stare" młode panny jesteśmy super! I nic tego nie zmieni! Polecam wszystkim ożenek właśnie w takim wieku )))). Pozdrawiam Was wszystkie moje drogie!!!!
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.