Wesele organizacyjna strona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-02, 18:22   #1
xnatusiax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do xnatusiax
Question

Wesele organizacyjna strona


Witam,
Może to dziwne pytanie ale...

Ślub mamy 30 km od miejsca zamieszkania. Mój TŻ jest z daleka więc jego wszyscy goście będą przyjezdni. Moi goście będą mieli jedynie 3o km ale i tak trzeba będzie ich jakoś odwieźć.
I tu się rodzi problem....

Ja z uwagi na to, że będę spała w hotelu to mam pytanie. Kiedy mam zawieźć tam swoje rzeczy np. kosmetyczkę, sukienka na poprawiny itp? Czy goście do kościoła mają wziąć rzeczy w torby?

Kiedy każdy z nich będzie wiedział który jest ich pokój skoro przyjadą najpierw do kościoła?

Wiem, że to dość dziwne, ale ciężko mi sobie to organizacyjnie ogarnąć....
xnatusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 18:40   #2
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Wesele organizacyjna strona

My mowimy gosciom, zeby pojechali najpierw do hotelu, a z hotelu do kosciola zabierze ich autokar Slub jest dopiero o 16.30.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 21:08   #3
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Wesele organizacyjna strona

Na weselach na których do tej pory byłam jako gość z noclegiem było tak że jak byliśmy zmęczeni i chcieliśmy się położyć to szliśmy do recepcji hotelu i tam mówiliśmy że jesteśmy z wesela pary młodej x i oni nam dawali klucze. Najlepiej zapytaj obsługi o to organizują.

Co do ciebie to nie mam doświadczenia i sama nie myślałam nad tym ale możesz zapytać też obsługi czy możesz sobie wcześniej zawieźć rzeczy do pokoju - nie wiem rozkładacie winietki sami na sali? może przy tej okazji?
albo możesz zapakować do auta potrzebne rzeczy i potem jak już będzie wesele trwało to sobie przenieść rzeczy do pokoju.

Spokojnie wszystko jest do zrobienia - pogadaj z osobą odpowiedzialną za te sprawy w hotelu - myślę że to ci wiele podpowie bo oni mają doświadczenie i już wiele organizowali wesel.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 22:26   #4
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Wesele organizacyjna strona

Cytat:
Napisane przez xnatusiax Pokaż wiadomość
Ja z uwagi na to, że będę spała w hotelu to mam pytanie. Kiedy mam zawieźć tam swoje rzeczy np. kosmetyczkę, sukienka na poprawiny itp? Czy goście do kościoła mają wziąć rzeczy w torby?

Kiedy każdy z nich będzie wiedział który jest ich pokój skoro przyjadą najpierw do kościoła?

Wiem, że to dość dziwne, ale ciężko mi sobie to organizacyjnie ogarnąć....
sukienkę i kosmetyczkę mozna zapakować do samochodu, którym jedziecie na ślub, lub jesli wypożyczacie - do bagaznika rodziców.
Najlepiej poprosić druhnę o pomoc/dopilnowanie tego - na pewno też będzie mieć swoje 'drobiazgi' i w trakcie wesela - przemycić do hotelu.

Obsłudze wesela mozna dać rozpiskę gości weselnych do poszczególnych pokoi - wtedy gość zgłosi się do recepcji nazwiskiem i dostanie kluczyk - wtedy możecie dać dowolność czy zrobią to przed czy po kościele.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 09:55   #5
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Wesele organizacyjna strona

Cytat:
Napisane przez xnatusiax Pokaż wiadomość
Witam,
Może to dziwne pytanie ale...

Ślub mamy 30 km od miejsca zamieszkania. Mój TŻ jest z daleka więc jego wszyscy goście będą przyjezdni. Moi goście będą mieli jedynie 3o km ale i tak trzeba będzie ich jakoś odwieźć.
I tu się rodzi problem....

Ja z uwagi na to, że będę spała w hotelu to mam pytanie. Kiedy mam zawieźć tam swoje rzeczy np. kosmetyczkę, sukienka na poprawiny itp? Czy goście do kościoła mają wziąć rzeczy w torby?

Kiedy każdy z nich będzie wiedział który jest ich pokój skoro przyjadą najpierw do kościoła?

Wiem, że to dość dziwne, ale ciężko mi sobie to organizacyjnie ogarnąć....
Swoje rzeczy możesz zostawić tam dzień wcześniej - na pewno pojedziecie na salę ogarnąć ostatnie kwestie, poćwiczyć I taniec itp. Ja tak zrobiłam. U nas było też tak, że kwaterowani goście najpierw pojechali do hotelu, zameldowali się, zostawili rzeczy, przebrali się i dopiero pojechali do kościoła - własnymi samochodami, którymi po mszy wrócili pod salę / hotel i tam zostawili je już normalnie do kolejnego dnia. Jeśli nie mają aut to można zapewnić busa który będzie ich woził tam i z powrotem. Kwaterowanie gości PO ślubie może spowodować za duże zamieszanie - wiadomo, że po przyjeździe na salę jest powitanie, pierwszy toast, obiad, pierwszy taniec, no i zabawa, szkoda rozbijać te chwile przydzielaniem kluczy (którym powinna zająć się recepcja - wcześniej dajecie listę nazwisk i przypisane do nich numery pokojów). Jeśli jest taka opcja, to polecam by goście kwaterowali się przed mszą.
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 11:41   #6
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wesele organizacyjna strona

Cytat:
Napisane przez xnatusiax Pokaż wiadomość
Witam,
Może to dziwne pytanie ale...

Ślub mamy 30 km od miejsca zamieszkania. Mój TŻ jest z daleka więc jego wszyscy goście będą przyjezdni. Moi goście będą mieli jedynie 3o km ale i tak trzeba będzie ich jakoś odwieźć.
I tu się rodzi problem....

Ja z uwagi na to, że będę spała w hotelu to mam pytanie. Kiedy mam zawieźć tam swoje rzeczy np. kosmetyczkę, sukienka na poprawiny itp? Czy goście do kościoła mają wziąć rzeczy w torby?

Kiedy każdy z nich będzie wiedział który jest ich pokój skoro przyjadą najpierw do kościoła?

Wiem, że to dość dziwne, ale ciężko mi sobie to organizacyjnie ogarnąć....
Lepsze hotele zazwyczaj wcześniej udostępniają apartament dla młodej pary, tzn. nawet od 8-9 rano.

Co do gości - nasze wesele też będzie trochę oddalone od miejsca zamieszkania. Dla gości, który będą dojeżdżać na wesele i nie planujemy dla nich noclegów - planujemy wynajecie busa, który zgarnie ich do kościoła lub ustalimy z osobami, które planują przyjechać samochodem, czy nie mają wolnych miejsc. Powrót - bus o określonych godzinach.

Dla gości z noclegiem - chcielibyśmy, żeby mogli się wcześniej zakwaterować przed ślubem, rezerwacje na ich nazwiska powinny wystarczyć (myślę że na spokojnie znajdą miejsce noclegu, jak i pokój).
Z perspektywy osoby, która ma dojechać na wesele (zwłaszcza w sezonie letnim) i przyjeżdża od razu na ceremonię, jest to bardzo problematyczne. Nie ma jak się odświeżyć, przebrać. A już najwięcej zachodu jak nocleg jest w innym miejscu niż przyjęcie, można się zakwaterować dopiero wieczorem (tzn. po ceremonii) i nie można zostawić samochodu na parkingu restauracyjnym/hotelowym.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:58   #7
xnatusiax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do xnatusiax
Dot.: Wesele organizacyjna strona

Dzięki wielkie za porady

Porozmawiam z właścicielami hotelu, żeby pokoje dla gości były przygotowane szybciej bo ślub mamy o 15:30! z czego potrzebują ok 15min na dojazd. Więc o 15 musza być gotowi.

A tym którzy będą wracać musze poszukać busów.

Zna ktoś dobrą firmę transportową z okolic Wrocławia
xnatusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-03, 18:33   #8
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Wesele organizacyjna strona

Kurczę xnatusiax, o tym, żeby pomyśleć jak zorganizować kwestię rzeczy gości na czas samego ślubu też nie pomyślałam... Przecież nie wszyscy będą jechać samochodami... A Nasze wesele będzie ok. 40 km od miejsca, w którym będzie ślub... I to o godz. 14:00. Niezbyt sobie wyobrażam najpierw wyjazd gości do pensjonatu, zakwaterowanie, a później przyjazd na mszę i z powrotem do pensjonatu na wesele.

Mam nadzieję, że uda mi się to rozwiązać tak:

Przed mszą ok. 30 minut przy Kościele będzie stał bus, który później będzie zabierał gości do pensjonatu - goście zostawią sobie w nim bagaże (chyba, że ktoś będzie jechał swoim autem i dogadają się między sobą), po mszy wszyscy jedziemy do pensjonatu, myślę, że ok. 30 minut wystarczy na zakwaterowanie się i drobne odświeżenie i ok. godz. 16:30 powinni wszyscy już być gotowi i czekać na Nas przy wejściu do sali. My oczywiście będziemy czekać na dole aż wszyscy goście zejdą, dlatego, że chcemy, żeby życzenia i ew. prezenty były wręczane właśnie przy wejściu na salę... Myślę, że to się uda tak jak to wymyśliłam...
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 21:05   #9
xnatusiax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do xnatusiax
Dot.: Wesele organizacyjna strona

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;44002010]

Przed mszą ok. 30 minut przy Kościele będzie stał bus, który później będzie zabierał gości do pensjonatu - goście zostawią sobie w nim bagaże (chyba, że ktoś będzie jechał swoim autem i dogadają się między sobą), po mszy wszyscy jedziemy do pensjonatu, myślę, że ok. 30 minut wystarczy na zakwaterowanie się i drobne odświeżenie i ok. godz. 16:30 powinni wszyscy już być gotowi i czekać na Nas przy wejściu do sali. My oczywiście będziemy czekać na dole aż wszyscy goście zejdą, dlatego, że chcemy, żeby życzenia i ew. prezenty były wręczane właśnie przy wejściu na salę... Myślę, że to się uda tak jak to wymyśliłam...[/QUOTE]

i będziesz czekała pod salą? orkiestra będzie czekała? ojj ja bym nie była taka odważna. poza tym goście mogą być głodni, mogą się rozejść gdzieś....
xnatusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 21:56   #10
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Wesele organizacyjna strona

W zasadzie w Naszej sytuacji nie widzę innego wyjścia... Nie chciałabym, żeby goście w trakcie wesela wychodzili i szukali wtedy swojego pokoju czy bagaży. Zobaczę, może jeszcze właścicielka pensjonatu coś mi doradzi w tej sprawie, bo w końcu ona ma większe doświadczenie i wie co się sprawdza.

Orkiestrą się nie martwię, myślę, że dogadamy się z nimi, żeby nie byli dużo wcześniej, bo po co mają na nas czekać godzinę.

A co do gości to oczywiście wszyscy będą poinformowani jak to będzie wyglądało przy samym przyjeździe do pensjonatu.

W zasadzie to jest mój jedyny pomysł na zorganizowanie tego. Nie jestem w stanie przenocować wszystkich gości już z piątku na sobotę, żeby się zakwaterowali np. w piątek wieczorem i wzięli klucze ze sobą. Na pewno pokoje będą przypisane do konkretnych gości wcześniej, więc liczę, że to pójdzie sprawnie.

Poza tym uważam, że te 30 minut to i tak nie jest długo.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 07:57   #11
Cherry_24
Wtajemniczenie
 
Avatar Cherry_24
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 861
Dot.: Wesele organizacyjna strona

Może powiem jak to wygląda u mnie, może to coś komuś podpowie Rodzina mojego Tż mieszka w większości na pomorzu, więc to już dość komplikuje całą organizację. Zarezerwowaliśmy pokoje hotelowe w miejscu gdzie będzie wesele, goście sobie przyjadą do hotelu, będą pewnie mieli jeszcze sporo czasu. Zamawiamy autokar który będzie ich wiózł z hotelu do kościoła i z kościoła na salę. Myślę, że to załatwi cały problem, nie będą się błąkać po obcym mieście szukając drogi
Cherry_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-04, 10:04   #12
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Wesele organizacyjna strona

Jasne, Cherry, tylko u mnie większość gości jest z naszego miasta... Wiedzą gdzie co się będzie odbywało... A poza tym nie chcę gonić gości najpierw do pensjonatu, żeby tylko zostawili bagaże, później do kościoła i z powrotem do pensjonatu. Mam nadzieję, że właścicielka mi coś doradzi, bo boję się, że to będzie organizacyjna klapa.

Pewnie gdyby większość musiała dojechać na ślub i wesele to rozwiązałabym to w ten sam sposób, a jak wszyscy są stąd to uważam to za stratę czasu gości - musieliby być gotowi na 13, żeby jechać do pensjonatu, bo ślub mamy o 14 - to też jest specjalnie ustalona godzina, żeby obiad nie był później niż o 16.30.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 08:43   #13
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Wesele organizacyjna strona

Właścicielka sali bardzo nam pomogła w kwestii organizacyjnej

Więc będzie tak: przed mszą obok kościoła będzie stał autobus, do którego goście zaniosą swoje rzeczy, i który ich później zawiezie (chyba że goście dogadają się między sobą to wtedy każdy sobie poradzi inaczej ). Przydział pokoi oczywiście będzie wcześniej, więc goście otrzymają od Recepcjonistki swoje klucze, do których będzie dołączony bilecik z podziękowaniem za przybycie i informacją, że przyjęcie zaczyna się o 16.30 (pół godziny na zameldowanie się). Życzenia i prezenty planujemy przyjmować przy wejściu do sali i tyle.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 09:43:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.