Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-09, 16:58   #1
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139

Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie


Witam! Chciałabym się co nie co dowiedzieć o tym kierunku na tej uczelni od osób, które jednak studiują, a nie z informatorów.
Po pierwsze, jak to jest z tym Wosem? Czy on wlicza się przy rekrutacji czy nie? Gdyż zauważyłam na stronie wydziału, że nie, ale przy osobnym pliku o wymaganiach- to jednak tak.
Po drugie, czy humanistka poradzi sobie z matematyką i statystyką lub rysunkiem technicznym, choć nie miałam z nim nic wcześniej do czynienia.
I po trzecie, jaki był próg punkowy w ubiegłym roku na ten kierunek?
Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedzi, które coś wnoszą do sprawy
Z góry dziękuję
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 19:23   #2
Uera
Rozeznanie
 
Avatar Uera
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 605
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Hej Ja ukonczylam lic z Gospodarki Przestrzennej na UP w Pzn. ( mi akurat liczyła się geografia), tez jestem po LO humanistycznym i spokojnie sobie poradziłam.. z matma, fizyka, rysunkiem tech, AutoCadem, grafiką inżynierska. Wiec też na pewno sobie dasz rade ) Ja zawsze z fizy byłam noga a tu proszę Wykładowcy na studiach są całkiem inni niż nauczyciele w LO. Nie powiem, bo kierunek nie należy do łatwych, ale jest bardzo przyjemny. Projektowanie, nauka o przestrzeni ah.. Tylko zastanów się nad nim, ja bym 2 raz go nie wybrała - nie ma pracy..:/ Głownie są to Urzędy a wiadomo jak ciężko jest się dostać na jakieś stanowisko tam Pozdrawiam!
__________________
<3

http://www.lifebyewelina.blogspo t.com





„Okazuj dobro wszystkim ludziom, bo nigdy nie wiesz,
jaki krzyż przyszło im dźwigać ani jak bardzo potrzebują twojego wsparcia”
Uera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 22:31   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

jestem na GP na UP Wroc.
w LO byłam na humanie, a na studiach poradziłam sobie z matmą, fizyką a tym bardziej z rysunkiem to nie są tak zaawansowane rzeczy jak np. na budownictwie, dasz radę
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 12:15   #4
Monika641
Raczkowanie
 
Avatar Monika641
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 64
GG do Monika641
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Witam zastanawiam się nad Gospodarką Przestrzenną. Biorę pod uwagę takie uczelnie jak: UEK, U Pedagogiczny w Krakowie (inżynierska), PK, P Lubelska, U Przyrodniczy w Lublinie, SGGW... nie wiem czym się kierować- zdawałam rozszerzoną z matmy, ang i geo. Może ktoś z Was ma do czynienia z tym kierunkiem na wymienionych uczelniach, co polecacie a czego unikac?
Monika641 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 12:40   #5
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

z tych co wymieniłąś wybrałbym chyba SGGW
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 23:33   #6
Monika641
Raczkowanie
 
Avatar Monika641
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 64
GG do Monika641
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

z tego co widzę preferujesz PW kierujesz sie miastem? mógłbyś uzasadnić swoją radę?
Monika641 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 18:26   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Cytat:
Napisane przez Monika641 Pokaż wiadomość
Witam zastanawiam się nad Gospodarką Przestrzenną. Biorę pod uwagę takie uczelnie jak: UEK, U Pedagogiczny w Krakowie (inżynierska), PK, P Lubelska, U Przyrodniczy w Lublinie, SGGW... nie wiem czym się kierować- zdawałam rozszerzoną z matmy, ang i geo. Może ktoś z Was ma do czynienia z tym kierunkiem na wymienionych uczelniach, co polecacie a czego unikac?
Na uczelniach ekonomicznych będziesz mieć większy nacisk na aspekty ekonomiczne, finansowanie samorządów, rozwój regionalny, politykę regionów, tworzenie strategii rozwoju gmin.
Na przyrodniczych mogą się wkradać aspekty rolnicze, związane z kształtowaniem wsi.
Na politechnikach GP ukierunkowana jest przede wszystkim na projektowanie miast, chyba najpoważniej tam podchodzą do umiejętności operowania wszelkimi programami projektowymi.
GP na pedagogicznym to dla mnie trochę nieporozumienie.

Czym się kierować? Poprzeglądaj plany studiów, już po nazwach przedmiotów zauważysz, że każdy rodzaj uczelni ma swój specyficzny zestaw przedmiotów lub trwają one dłużej/krócej niż na innych uczelniach (np. matma i fizyka na politechnikach często trwa rok, a na pozostałych uczelniach semestr, ekonomia zwykle trwa semestr, choć na UEKu może być dłużej i rozbita na kilka przedmiotów).
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2013-06-22 o 20:47
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 19:37   #8
Monika641
Raczkowanie
 
Avatar Monika641
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 64
GG do Monika641
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

oo właśnie tego mi było trzeba dziękuję pięknie!
Monika641 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:29   #9
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Zgadzam się z Viva91 oraz dodam coś od siebie
Też studiuję GP i powiem jedno - gospodarka przestrzenna gospodarce przestrzennej nierówna Ja przechodziłam rekrutacje w zeszłym roku,zapoznawałam się z programami studiów etc. Dla przykładu:
Uniwersytet Gdański (lic.)
- Przyrodnicze uwarunkowania gospodarki
przestrzennej
-Społeczno-kulturowe uwarunkowania
gospodarki przestrzennej
-Geografia fizyczna Polski
-Kulturoznawstwo
-Samorząd terytorialny
itd.
No i jeszcze jedna ciekawostka przyrodnicza - specjalność nauczycielska ( wtf ? )
U. Warmińsko-Mazurski (inż.)
-
Podstawy ekonomii, bankowości i finansów
-Prawne uwarunkowania gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska
-Gospodarka mieszkaniowa i prawo spółdzielcze
-Źródła informacji o nieruchomościach
-Podstawy matematyki finansowej

To akurat z planu spec. doradztwo na rynku nieruchomości, jest jeszcze planowanie przestrzenne. No i możliwość zdobycia licencji - uprawnienia urbanistyczne, rzeczoznawcy majątkowego, zarządcy, pośrednika.
Jeśli chcesz porozmawiać zapraszam na priv
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 14:15   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Też myślę jak Olcia2402, że GP GP nie równa
Jednak nie porównywałabym planów licencjatu z inżynierką. To jakby dwa odrębne kierunki o tej samej nazwie. No i na UWM podane zostały przedmioty ze specjalności, a z UG przedmioty ogólne, bez specjalności jak mniemam.
Powinno się porównywać GP inż z GP inż, a osobno GP lic z GP lic no i oczywiście te same specjalności ze sobą

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Licencje na zarządce i pośrednika mają zostać zniesione. Licencję na rzeczoznawcę można uzyskać po jakichkolwiek studiach mgr + podyplomówka z nieruchomości i praktyka u rzeczoznawcy.
Uprawnienia urbanistyczne są dostępne po inżynierze + mgr + praktyka.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 16:45   #11
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Pośrednik,zarządca- tak, rzeczoznawca- po GP spec. DnRN naUWM nie trzeba robić podyplomówki, tylko od razu praktyki- dlatego o tym napisałam Urbanistyczne to samo.
A i odnośnie przykładów- podałam akurat te dwie uczelnie, bo je rozważałam głównie. Moim zdaniem jeśli GP to tylko w kierunku nieruchomości, bo to trochę taki kierunek " wszystko i nic" i bardzo ważne jest mieć pomysł na siebie. Mi po roku studiowania się baaaardzo podoba i nie zmieniłabym wyboru, także polecam Monika641
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 18:55   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Cytat:
Napisane przez Olcia2402 Pokaż wiadomość
rzeczoznawca- po GP spec. DnRN naUWM nie trzeba robić podyplomówki, tylko od razu praktyki- dlatego o tym napisałam
ale ja pisałam, że można po jakimkolwiek mgr zrobić podyplomówkę i praktyki żeby być rzeczoznawcą, nie odnosiłam tego tylko do GP

a studia, po których nie trzeba robić podyplomówki na rzeczoznawcę to nie tylko GP, to kilka kierunków które spełniają minimum programowe dot. nieruchomości.

i rozumiem, że rozważałaś te dwie uczelnie, ale nie można porównywać tamtejszych GP ze sobą, to jak jak porównywanie jabłka do truskawki - niby jedno i drugie owoc, ale z całkiem innej beczki
no i porównywanie dwóch różnych specjalności (a raczej specjalności i braku specjalności).
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 22:39   #13
Monika641
Raczkowanie
 
Avatar Monika641
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 64
GG do Monika641
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

jej dziękuję za takie fajne odpowiedzi! Powiem tak... pomysłów na siebie miałam milion i ciągle coś mi się zmienia... począwszy od zabaw w panią ekspedientkę, lekarza, dentystkę przez architekta, kosmetyczkę, reżysera.. miałam też chwilowe zdecydowanie na budownictwo, później informatykę także jestem dosyć skomplikowaną osóbką i ostatnio doszłam do wniosku, ze trochę żałuję, że nie chodziłam na rysunek w liceum i teraz wymysliłam sobie, że może jednak wezmę takie wszystko i nic jak GP (po waszych rozmowach wnioskując, że jednak na politechnice gdzie będzie więcej rysunków bo ekonomia nigdy mnie nie kręciła - ale kto wie xd ) a później zobaczę jak to się ułoży, może uda mi się podszkolić z rysunku i np kontynuować magisterkę na architekturze krajobrazu....a jesli spodoba mi się chociazby zarzadzanie nieruchomosciami czy gminą to pozniej wybiore sie na uniwersytet. Co myślicie?
Monika641 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 22:44   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Cytat:
Napisane przez Monika641 Pokaż wiadomość
jej dziękuję za takie fajne odpowiedzi! Powiem tak... pomysłów na siebie miałam milion i ciągle coś mi się zmienia... począwszy od zabaw w panią ekspedientkę, lekarza, dentystkę przez architekta, kosmetyczkę, reżysera.. miałam też chwilowe zdecydowanie na budownictwo, później informatykę także jestem dosyć skomplikowaną osóbką i ostatnio doszłam do wniosku, ze trochę żałuję, że nie chodziłam na rysunek w liceum i teraz wymysliłam sobie, że może jednak wezmę takie wszystko i nic jak GP (po waszych rozmowach wnioskując, że jednak na politechnice gdzie będzie więcej rysunków bo ekonomia nigdy mnie nie kręciła - ale kto wie xd ) a później zobaczę jak to się ułoży, może uda mi się podszkolić z rysunku i np kontynuować magisterkę na architekturze krajobrazu....a jesli spodoba mi się chociazby zarzadzanie nieruchomosciami czy gminą to pozniej wybiore sie na uniwersytet. Co myślicie?
myślę, że pewnie milion razy Ci się jeszcze zmieni, więc nie będę pisać o magisterkach jedynie dodam, że nie zawsze można wybrać sobie dowolną magisterkę, bo często dopuszczani do nich są studenci, którzy ukończyli konkretne kierunki na I stopniu lub kierunki były np. w 60% pokrewne.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 22:48   #15
Monika641
Raczkowanie
 
Avatar Monika641
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 64
GG do Monika641
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

ale architektura ma trochę wspólnego z GP, czy się mylę?
Monika641 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 23:17   #16
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Cytat:
Napisane przez Monika641 Pokaż wiadomość
ale architektura ma trochę wspólnego z GP, czy się mylę?
sama architektura czy architektura krajobrazu? jedna i druga coś tam ma, ale to kilka procent to, czy kierunki są do siebie podobne zależy od przedmiotów pojawiających się na nich, programach na nich realizowanych i liczby godzin ich trwania w semestrze. na tej podstawie oblicza się podobieństwo procentowe.

oczywiście nie wszędzie na mgr jest wymóg podobieństwa kierunków, ale lepiej sprawdzić to wcześniej, żeby później nie obudzić się z ręką w nocniku
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 14:34   #17
efffffy
Przyczajenie
 
Avatar efffffy
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Mam pytanie do Was pytanie, mianowicie chodzi o specjalizacje na UP na gospodarce przestrzennej. Jak to wszystko wygląda i na czym polega bo jestem troche zielona w tych tematach Czy są one wybierane w trakcie studiów i program nauczania zmienia się pod kątem wyboru czy są to studia ogólne i gdy je skończę robie specjalizacje?

Bo przyznam szczerze, że na UP średnio mi się one podobają a z drugiej strony chciałabym studiować w Lublinie. Zależy mi, żeby były to studia inżynierskie.

Wybacznie jesli jest to glupie pytanie ale myslę, że kto pyta nie błądzi
efffffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 10:29   #18
TheNaturat
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 486
GG do TheNaturat Send a message via Skype™ to TheNaturat
Exclamation Dot.: Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

GP na UP w Lublinie? Nigdy w życiu. Kierunek sam w sobie dobry, uczelnia? Tragiczna. Studenta traktuje się jak psa.

Plany zajęć układane są na "chybił trafił" gdzie tylko jest wolne miejsce. Niektóre semestry są lżejsze, niektóre są okropne i człowiek nie daje rady psychicznie wytrzymać do sesji, w której (co jest śmieszne) odpoczywa. Prowadzący robią sobie żarty z zajęć, sprawiedliwość i traktowanie studenta jak człowieka nie istnieje. Czasem znajdzie się pojedynczy dobry prowadzący, ale im dalej w las tym ich ubywa.

Wybranie tego kierunku na UP - mój osobisty błąd dotychczasowego życia. Nie polecam z całego serca.
TheNaturat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-14 11:29:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.