turystyka i hotelarstwo / dzienne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 13:24   #1
kinga142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Question

turystyka i hotelarstwo / dzienne?


hej ;p został mi już rok liceum i studia no i tutaj zaczynają się schody... nie wiem co bym chciała studiować.! a trzeba już pomyśleć, co zdawać na maturze... zastanawiałam się nad turystyką i hotelarstwem... co myślicie o tym kierunku? jak to się mniej więcej przedstawia w praktyce? jak wygląda rok szkolny i zajęcia w waszych szkołach? czy macie organizowane jakieś wyjazdy lub praktyki? jaką szkołę moglibyście mi polecić? aha, i jeszcze jedno. lepsze studia dzienne czy zaoczne? jak w ogóle wygląda rozkład zajęć na dziennych a jak na zaocznych? na których jest ciężej? z góry dziękuję za odpowiedzi
kinga142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 13:52   #2
Wolha
Zadomowienie
 
Avatar Wolha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 047
Dot.: turystyka i hotelarstwo / dzienne?

Nie polecam tego kierunku.
Chyba, że myślisz o założeniu swojego hotelu lub biura turystycznego. Inaczej będą to zmarnowane lata.
Wolha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 14:19   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: turystyka i hotelarstwo / dzienne?

Cytat:
Napisane przez kinga142 Pokaż wiadomość
aha, i jeszcze jedno. lepsze studia dzienne czy zaoczne? jak w ogóle wygląda rozkład zajęć na dziennych a jak na zaocznych? na których jest ciężej? z góry dziękuję za odpowiedzi
na zaocznych czasami jest okrojony materiał (zalezy od uczelni), musisz więcej uczyć się sama, bo spędzasz mniej czasu na uczelni niż dzienni.

co do rozkładu zajeć to wejdź na jakiś uniwersytet i pobierz plany zajeć dla pierwszego roku zarówno dla dziennych i dla zaocznych ja gdy rok temu zaczynałam studia to ucieszyłam się, bo na uczelni spędzałam mniej czasu niż w szkole w LO. plany na studiach są bardziej swobodne i tak możesz zaczynać na 8:00 a kończyć o 10:00 lub (niestety) zaczynać o 16:00 i kończyć o 20:00. popularne też są przerwy pomiędzy zajęciami czyli okienka, np. dwugodzinne. zaoczni mają zajęcia najczęściej całą sobotę i niedzielę (np. od 8:00 do 19:00) lub też czasami w piątki popołudniami. u nich okienka też się zdarzają

ogólnie każda uczelnia rządzi się swoimi prawami i tak na uczelni X nie będziesz mieć okienek a na uczelni Y przerwy w zajęciach będziesz mieć codziennie, więc nie można na to jednoznacznie odpowiedzieć

a i jeszcze - skoro nie wiesz co chciałabyś studiować, to mam pytanie: znasz wszystkie możliwe kierunki studiów? bo często jest tak, że nawet nie wiesz że jakiś kierunek istnieje. dlatego polecam wejść na tą stronę kierunkistudiow.pl i zobaczyć spis kierunków
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-08-22 o 14:22
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 17:48   #4
alevE
Wiecznie niezdecydowana
 
Avatar alevE
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 715
Dot.: turystyka i hotelarstwo / dzienne?

Możesz też wejść na http://www.uczelnie.info.pl/index.ph...erunki_studiow tą stroną się sugerowałam wybierając kierunek.

Co do hotelarstwa-chodziłam do technikum o takimże profilu i powiem Ci, że z pracą licho...
wiem, że technikum, a studia to co innego ( w technikum masz więcej praktyki, a na studiach sama teoria ), ale wg mnie jak masz sprzątać pokoje, albo zostać kelnerką w hotelowej restauracji to nie musisz wcale kończyć do tego specjalnych szkół

Mówię jak jest, może w 'turystycznych' częściach Polski jest inaczej, lepiej z pracą...
A jeżeli 'jara' Cię hotelarstwo to idź jak najbardziej, dla chcącego nic trudnego Powodzenia w wyborze !
__________________
Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
DZIEWCZĘTA! Życie jest za krótkie, żeby przez tydzień nosić jeden kolor paznokci!!!!!!!!!!!
`Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.`

Mój skromny kosmetyczny blożek
alevE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:37   #5
tobiaszowa
Zadomowienie
 
Avatar tobiaszowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 798
Dot.: turystyka i hotelarstwo / dzienne?

Zgadzam się z tym co napisane wyżej. A jeśli naprawdę Cię to interesuje,chciałabyś pracować w jakimś świetnym hotelu to musisz znać perfekcyjnie jakieś języki obce z tego co się orientuję,więc wcale to takie łatwe nie jest No chyba,że masz smykałkę
tobiaszowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:50   #6
kinga142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: turystyka i hotelarstwo / dzienne?

No właśnie tak myślałam że z pracą po tym kierunku jest cienko... Lubię geografię i dlatego się zastanawiałam nad tym... A co jeśli chodzi o kosmetologię lub pedagogikę? Myślę też o logistyce ale to chyba ciężki kierunek?
kinga142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 16:03   #7
alevE
Wiecznie niezdecydowana
 
Avatar alevE
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 715
Dot.: turystyka i hotelarstwo / dzienne?

Ja od października rozpoczynam studiowanie logistyki nie jestem jakimś orłem ani nie lubię siedzieć przy książkach, jednak to mnie interesuje, zwłaszcza logistyka transportu, powtórzę moje słowa z poprzedniego postu -> dla chcącego nic trudnego
pedagogika... jak dla mnie jest przesyt ludzi po tym kierunku, a kosmetologia.. no cóż.. zależy jaka specjalizacja... tak mi się zdaję, może się mylę
__________________
Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
DZIEWCZĘTA! Życie jest za krótkie, żeby przez tydzień nosić jeden kolor paznokci!!!!!!!!!!!
`Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.`

Mój skromny kosmetyczny blożek
alevE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 18:58   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: turystyka i hotelarstwo / dzienne?

Cytat:
Napisane przez kinga142 Pokaż wiadomość
No właśnie tak myślałam że z pracą po tym kierunku jest cienko... Lubię geografię i dlatego się zastanawiałam nad tym... A co jeśli chodzi o kosmetologię lub pedagogikę? Myślę też o logistyce ale to chyba ciężki kierunek?
logistyka jak dla mnie najlepsza ze wszystkich. ludzi po pedagogice jest "jak mrówków". z trudnością logistyki jest różnie, zależy czy chcesz mieć po niej tytuł licencjata czy inżyniera, na jakiej uczelni i jakim wydziale będziesz studiować...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.