Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-20, 12:41   #31
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
na czczo - mam zwykle 73- 95
nie przekraczam tych wartosci
w tym tygodniu zrobie ta glukoze- mam skierowanie na 50 gr

A jesli nie jest to wina cukru to moze ta sol.
50g jest niemiarodajna, zazwyczaj i tak pozniej wysylaja na 75g.

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
nie wiem, jak to jest, że zawsze na Wizażu zdarzają się osoby, które kompletnie nie rozumieją tematu i muszą wsadzić swój nos, żeby namieszać. i zawsze jest problem z nowymi wątkami, że znajdzie się ktoś, kto ten watek zepsuje nie rozumiejąc istoty zagadnienia. mi się nawet nie chce tego komentować.

inkubator dla robaka! dziewczyno, skąd Ty masz takie pomysły?

pozdrawiam i proszę, żebyś już nie wchodziła do tego wątku.
po pierwsze z tego co sie orientuje zyje w wolnym kraju w ktorym swobodnie mozna wyrazac swoja opinie i przykro mi ale nie mam zamiaru zastosowac sie do twej prosby odnosnie tego bym tutaj nie wchodzila
a moja reakcja na twoje posty jak widac nie jest odosobniona.

Cytat:
Napisane przez SzAnGaLa Pokaż wiadomość
a tak na marginesie to trzeba bylo zrobic z waga cos zanim w ciaze zaszlas, bo jak dla mnie to wazac 80 kg to juz jestes hmm powaznych rozmiarow. a co do tego okreslenia wieloryb dla kobiet w ciazy to zastanow sie co Ty piszesz, wiesz co to jest np. gestoza?
a tym co napisalas ze czujesz sie jak kupa bedac w ciazy to mnie zabilas, w ogole z tym nastawieniem do ciazy po co w niej jestes, boisz sie ze ci sie figura popsuje ktorej i tak nie masz? rozstepow i brzucha zwisajacego- a teraz jaki masz brzuch? plaski jak u modelki Brzydal ? rozstepy tez pewnie masz, bo jak pisalas przytylas 15 kg (to dla mnie szok) w pol roku po rzuceniu palenia, na wakacjach nie trzeba bylo sie tak objadac poza tym.
kolezanko bajka 1807 brawo dla Ciebie, zgadzam sie z Toba.
na koniec pozdrowienia dla Kupy- zalozycielki wątku
i ten text na koniec jak to brzmi niech sie on tam szybciej wylęga, no comment ...
tutaj nie musze nic dodawac, bo zgadzam sie z tym w 100%

ja tez nie naleze do tych ktore ciesza sie z kazdego kg przybylego w ciazy, tez kiedys martwilam sie ze przytyje niewiadomo ile... przytylam poki co 12 kg ale nigdy nie mialam takiego podejscia jak zalozycielka watku, normalnie jakbys mogla to bys sie chyba pochlastala... no tak ale ja nie zaczynalam majac 80 kg tylko 63.
pisalam juz ze jesli sie chce to wage mozna zrzucic po porodzie, wystarczy odrobina silnej woli dlatego nie rozumiem calego tego przezywania. tym bardziej ze nie wiem jak by sie kobieta starala nie zawsze ma wplyw na to ile przytuje... tak jak ktoras z dziewczyn pisala, wiesz co to jest gestaza? przy zatruciu ciazowym puchniesz, woda zatrzymuje ci sie w organizmie i na to wplywu nie masz.

no ale powodzenia, dalej czuj sie jak kupa, bo to dopiero poczatek. ciekawa jestem jak w III trymestrze bedziesz opisywac stan swojego samopoczucia... kiedy brzuch bedzie ci ciazyl, bolaly pachwiny, nie daj boze dostaniesz hemoroidow, dziecko bedzie kopac cie po zebrach i przytyjesz te 20 kg... wspolczuje. wtedy to dopiero bedziesz marzyc "zeby sie ono szybciej wyleglo"...
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 13:13   #32
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Layla79 - masz rację,że obawiasz się przytyć 20kg. Jest to zupełnie normalne. Zwłaszcza mając nadwagę powinnaś szczególnie kontrolować swoją wagę, bo jesteś zagrożona ciążowymi chorobami takimi jak m.in nadciśnienie, cukrzyca, gestoza.
Wcale nie jest tak łatwo zrzucić pociążowe kilogramy, trzeba się sporo napracować.
Jeśli chodzi o ćwiczenia - wg mojego gina (jeżeli nie ma przeciwskazań medycznych) ćwiczyć mogą te ciężarne, które przed zajsciem w ciążę regularnie ćwiczyły. Jeżeli nie byłaś typem sportowca to proponuję codzienne spacerki, a jak nie dasz rady codziennie to tak 3-4 razy w tyg po 1-2h. Ogólnie dużo ruchu.
Jeść powinnaś zdrowo, unikaj słodyczy, dużej ilości owoców, nie jedz za dwoje, skoro masz nadwagę to nie musisz zwiekszać ilości spożywanych kalorii . Odpuść sobie wszystkie fast foody, słodkie napoje, soki owocowe. Czarną herbatę zamień na zieloną (najlepiej bez cukru) to spokojnie będziesz mogła jedną kawkę wypić. Nie jedz też za duzo soi, bo ona może uczulać. Zamień białe pieczywo, makarony, ryż - na pełnoziarniste. Ponadto jedz 4-5 posiłków co 3h.
Porozmawiaj z ginekologiem, może skieruje Cię do dietetyka.


Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
pisalam juz ze jesli sie chce to wage mozna zrzucic po porodzie, wystarczy odrobina silnej woli dlatego nie rozumiem calego tego przezywania. tym bardziej ze nie wiem jak by sie kobieta starala nie zawsze ma wplyw na to ile przytuje... tak jak ktoras z dziewczyn pisala, wiesz co to jest gestaza? przy zatruciu ciazowym puchniesz, woda zatrzymuje ci sie w organizmie i na to wplywu nie masz.
Gestaza?? Ciekawe nigdy nie słyszałam, jak już się wymądrzasz to chociaż sprawdź jak się nazywa zatrucie ciążowe.
Wogóle nie rozumiem skąd w Tobie tyle jadu i niezrozumienia. Co złego jest w tym,że dziewczyna chce zadbać o siebie i swoje dziecko?
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 14:18   #33
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
50g jest niemiarodajna, zazwyczaj i tak pozniej wysylaja na 75g.


i tyle razy beda mnie kłuć

mam jednak nadzieje,że 50 gram wystarczy i że będzie w porządku wszystko
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 15:52   #34
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a nie ,moze byc tak,ze kazda z nas inaczej podchodzi do ciazy?

I inaczej dobiera slownictwo wypowiadajac sie o swoim wygladzie itp?
Ja tez mowie,ze jestem gruba i ze mam dupe jak kalafior dzieki nowemu celulitowi - i co z tego?
No mam i tak wygladam dzieki ciazy, ale to nie znaczy, ze nie kocham swojego dziecka bo kocham najbardziej.

A nie jestem z tych matek Polek, ktore ciesza sie kazdym kilogramem i tym, ze zapuszczam sie "w imie dobra dziecka". Nie trzeba byc zaniedbana matroną zeby urodzic piekne, zdrowe dziecko!
Widzialam kilka brzuchow i kilka dziewczyn na zdjeciach i ..łał!
(jak dla mnie np. naked21, Jolaoo,hd2005, Carol77 i wiele innych wyglada poporostu pieknie! - mam nadzieje,ze dziewczyny nie obraza sie,że je tutaj wymienilam)
A ponarzekac kazda z nas moze i podzielic sie tym,ze jest srednio zadowolona ze swojego wygladu.

I mysle, ze Layla ma racje piszac,ze zawsze znajdzie sie ktos ze swoimi 3 groszami, moze jesli watek Ci nie odpowiada poprostu tutaj nie pisz/nie wchodz?





Layla, wiec wracając do tematu:

Ja ograniczam lody oraz ciastka/slodycze na poczet owocow - za szybko przybieram, co mnie martwi.
Zaopatrzylam sie tez w wieksze ilosci soi i soczewicy - kotlety, parowki, ziarna do przygotowania potrawek i kotletow - duzo zdrowsze i tresciwsze jedzenie.
Mam nadzieje,ze mojej malej posmakuje
Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
Layla79 - masz rację,że obawiasz się przytyć 20kg. Jest to zupełnie normalne. Zwłaszcza mając nadwagę powinnaś szczególnie kontrolować swoją wagę, bo jesteś zagrożona ciążowymi chorobami takimi jak m.in nadciśnienie, cukrzyca, gestoza.
Wcale nie jest tak łatwo zrzucić pociążowe kilogramy, trzeba się sporo napracować.
Jeśli chodzi o ćwiczenia - wg mojego gina (jeżeli nie ma przeciwskazań medycznych) ćwiczyć mogą te ciężarne, które przed zajsciem w ciążę regularnie ćwiczyły. Jeżeli nie byłaś typem sportowca to proponuję codzienne spacerki, a jak nie dasz rady codziennie to tak 3-4 razy w tyg po 1-2h. Ogólnie dużo ruchu.
Jeść powinnaś zdrowo, unikaj słodyczy, dużej ilości owoców, nie jedz za dwoje, skoro masz nadwagę to nie musisz zwiekszać ilości spożywanych kalorii . Odpuść sobie wszystkie fast foody, słodkie napoje, soki owocowe. Czarną herbatę zamień na zieloną (najlepiej bez cukru) to spokojnie będziesz mogła jedną kawkę wypić. Nie jedz też za duzo soi, bo ona może uczulać. Zamień białe pieczywo, makarony, ryż - na pełnoziarniste. Ponadto jedz 4-5 posiłków co 3h.
Porozmawiaj z ginekologiem, może skieruje Cię do dietetyka.




Gestaza?? Ciekawe nigdy nie słyszałam, jak już się wymądrzasz to chociaż sprawdź jak się nazywa zatrucie ciążowe.
Wogóle nie rozumiem skąd w Tobie tyle jadu i niezrozumienia. Co złego jest w tym,że dziewczyna chce zadbać o siebie i swoje dziecko?
no to ufff.. dzięki
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 19:35   #35
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
i tyle razy beda mnie kłuć

mam jednak nadzieje,że 50 gram wystarczy i że będzie w porządku wszystko
mi pobierali krew na czczo, potem od razu wypiłam glukozę i po godzinie drugie kłucie
tylko trzeba po wypiciu siedzieć bo przy ruchu cukier się spala szybciej i wynik nie jest miarodajny
przy 75 g glukozy czekałam 2 h na pobranie, czasem po 1h też mierzą
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 20:07   #36
kasiaaX
Rozeznanie
 
Avatar kasiaaX
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 554
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Tez do końca nie rozumiem sformulowań autorki wątku w stosunku do dziecka.
Ja założyłam sobie max 14 kg, jest 17 kg już po terminie porodu...w tym 3 kg w ciagu ostatniego miesiąca więc dużo. Moje grzechy - jadałm wszystko na co miałam ochotę, w tym słodycze, ale nie "żarłam", żeby jasnośc była i chyba za duzo przytyłam w Irwszym trymestrze, własnie jakies 3 kg. W ostatnim m-cu ciąży poszłam na zwolnienie, były upały, puchałm niemiłosiernie,że az nie mogłam chodzić więc polegiwałam. Waga wjsciowa tez spora była, teraz waże ponad 80 kg...
Uważam,że jesli cały czas obsesyjnie będziesz o tym myslec to bedzie gorzej jeszcze. poza tym jesli juz poszlo 3 kg to potem bedzie tylko szybciej, nie ma sie co łudzic. najwiecej w 7mym,8mym m-cu. wiec skoro nuz przytylas 1/3 wagi załozonej to i tak ją przekroczysz. Nie mniej zyczę powodzenia.
__________________
Zosia
26.06.2010
kasiaaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:06   #37
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Layla79 jak pisalam wyzej ja przytylam tylko 9 kg i tylko w brzuchu i nigdzie wiecej, brzucha tez nie mialam duzego a parcie na pecherz mialam non stop i to okropne! Ile ja sie naplakalam z tego powodu! Bo albo maly mi go uciskal albo kopal itp, mialam z tym okropne problemy! Wiec nie tylko "wieloryby" jak to okreslilas maja ten problem! Ja non stop mialam uczucie ze chce mi sie bardzo sikac

A ze tak z ciekawosci zapytam....to czy wy ta ciaze planowaliscie? czy byla to wpadka?

Moja sasiadka obecnie jest w 31 tyg ciazy i przytyla juz ponad 20 kg (w 29 tyg miala 20 kg) je normalnie, zdroowo stara sie odzywiac i co? i tyje! Idzie jej w brzuch, tylek, nogi i biodra i tez sie martwi ale nic na to niestety nie poradzi....tak jej organizm reaguje i juz
Wiec sie tym nie zamartwiaj, bedzie co ma byc a zamartwianie i kombinowanie ci w niczym nie pomoze a moze jeszcze zaszkodzic, martwic sie bedziesz po ciazy

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-20 o 21:12
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 21:25   #38
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

buziaczekk - to niemożliwe,żeby sąsiadka jadła normalnie i tak tyła(jeśli nie jest chora). Przy takim przyroście masy powinna być pod szczególna obserwacją lekarzy i nie powinna tak się obżerać. A potem się młode mamy dziwią,że rodzi się dziecko z cukrzycą.

Edytowane przez Salomea1
Czas edycji: 2010-06-20 o 21:26
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:10   #39
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
buziaczekk - to niemożliwe,żeby sąsiadka jadła normalnie i tak tyła(jeśli nie jest chora). Przy takim przyroście masy powinna być pod szczególna obserwacją lekarzy i nie powinna tak się obżerać. A potem się młode mamy dziwią,że rodzi się dziecko z cukrzycą.
Ona sie nie obzera! Nie zagladam jej do talerza, ale mowi ze od poczatku jadla normalnie a nawet zaczela jesc bardziej zdrowo, duzo warzy owocow dodala....jak ja znam od dziecka to zawsze byla szczupla, przed ciaza tez, jadala malo, dbala o siebie wiec teraz jest w szoku ze tak jej waga idzie w gore....mowila ze jak jeszcze nie wiedziala ze jest w ciazy to pierwszym podejrzeniem bylo to ze nagle waga jej poszla w gore o 3 kg i to jej dalo do myslenia + spozniajaca sie miesiaczka, z tego co wiem to nic jej nie dolega, jest zdrowa, wyniki ma idealne, ciaza bez zadnych problemow, nie wymiotowala, nie miala mdlosci i dlatego jest tez zalamana ta waga, brzuch ma ogromny, puchnie, i bardzo przytyla w nogach, udach i biodrach + brzuch, reszta ciala minimalnie sie powiekszyla, wiec nie wiem w czym tkwi problem....nie jest tez gowniara zeby o siebie nie dbac i nie byc pod opieka lekarza bo dziewczyna ma 26 lat

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-20 o 22:19
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:42   #40
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

buziaczekk - Akurat to,że dziewczyna dbała o siebie przed ciażą nie świadczy o tym,że teraz nie je za dużo. Znam wiele dziewczyn szczupłych, dbających o siebie, które w czasie ciąży przytyły 20-24kg i twierdzą,że jadły normalnie. Tylko,że ciągle widziałam u nich jakieś batoniki, dwukrotnie wieksze obiadki, podjadanie, jedzenie 1kg mandarynek za jednym podejściem itd. Jeżeli dziewczyna je normalnie i tak tyje to lekarz powinien szukać przyczyny takiego wzrostu wagi. Pod koniec ciąży przytyłam 18kg i też twierdziłam,że jem tak jak przed ciażą, a teraz jak sobie przypomnę co i w jakich ilościach jadłam to mi ciarki po plecach przechodzą.I niby tez się zdrowo odżywiałam.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:47   #41
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
buziaczekk - Akurat to,że dziewczyna dbała o siebie przed ciażą nie świadczy o tym,że teraz nie je za dużo. Znam wiele dziewczyn szczupłych, dbających o siebie, które w czasie ciąży przytyły 20-24kg i twierdzą,że jadły normalnie. Tylko,że ciągle widziałam u nich jakieś batoniki, dwukrotnie wieksze obiadki, podjadanie, jedzenie 1kg mandarynek za jednym podejściem itd. Jeżeli dziewczyna je normalnie i tak tyje to lekarz powinien szukać przyczyny takiego wzrostu wagi. Pod koniec ciąży przytyłam 18kg i też twierdziłam,że jem tak jak przed ciażą, a teraz jak sobie przypomnę co i w jakich ilościach jadłam to mi ciarki po plecach przechodzą.I niby tez się zdrowo odżywiałam.
Ja wlasnie dlatego troche musze przystopowac.
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 22:57   #42
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
buziaczekk - Akurat to,że dziewczyna dbała o siebie przed ciażą nie świadczy o tym,że teraz nie je za dużo. Znam wiele dziewczyn szczupłych, dbających o siebie, które w czasie ciąży przytyły 20-24kg i twierdzą,że jadły normalnie. Tylko,że ciągle widziałam u nich jakieś batoniki, dwukrotnie wieksze obiadki, podjadanie, jedzenie 1kg mandarynek za jednym podejściem itd. Jeżeli dziewczyna je normalnie i tak tyje to lekarz powinien szukać przyczyny takiego wzrostu wagi. Pod koniec ciąży przytyłam 18kg i też twierdziłam,że jem tak jak przed ciażą, a teraz jak sobie przypomnę co i w jakich ilościach jadłam to mi ciarki po plecach przechodzą.I niby tez się zdrowo odżywiałam.
wiesz, ja już pisałam że miałam cukrzycę, przed jej wykryciem jadłam faktycznie dużo, zwłaszcza słodyczy i nie dziwię się, że tyłam, ale potem przeszłam na dietę, jadłam stałe posiłki, cukry mierzyłam i zawsze miałam w normie, a mimo to dalej tyłam jak wcześniej
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 23:12   #43
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
wiesz, ja już pisałam że miałam cukrzycę, przed jej wykryciem jadłam faktycznie dużo, zwłaszcza słodyczy i nie dziwię się, że tyłam, ale potem przeszłam na dietę, jadłam stałe posiłki, cukry mierzyłam i zawsze miałam w normie, a mimo to dalej tyłam jak wcześniej
No tak, czyli nie byłaś zdrowa, a buziaczekk pisała o całkowicie zdrowej ciąży. Nie wiem czy i jak cukrzyca ma wpływ na tycie, bo akurat udało mi się tego uniknąć, ale moja koleżanka miała cukrzycę i nadciśnienie. Niby przeszła na dietę i dalej strasznie tyła, ale nadszedł taki moment,że musiała naprawdę się przypilnować (+ lekarz co jakiś czas zabierał ja na obserwację do szpitala) i w ciagu ostatnich 2 miesięcy schudła 4kg i głodna nie chodziła.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 23:19   #44
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
No tak, czyli nie byłaś zdrowa, a buziaczekk pisała o całkowicie zdrowej ciąży. Nie wiem czy i jak cukrzyca ma wpływ na tycie, bo akurat udało mi się tego uniknąć, ale moja koleżanka miała cukrzycę i nadciśnienie. Niby przeszła na dietę i dalej strasznie tyła, ale nadszedł taki moment,że musiała naprawdę się przypilnować (+ lekarz co jakiś czas zabierał ja na obserwację do szpitala) i w ciagu ostatnich 2 miesięcy schudła 4kg i głodna nie chodziła.
zdrowa nie ale chora też zupełnie nie na szczęście, bo dieta wystarczyła, żeby cukry w ryzach trzymać, cieszę się że obyłam się bez insuliny ufff
w każdym razie dieta pomogła mi w walce z cukrzycą a dzięki temu nie zagrażała synkowi, w zasadzie wtedy mało co przejmowałam się wagą, tylko zdrowiem młodego
jestem pewna, że w kolejnej ciąży znowu mnie cukrzyca dopadnie, dlatego boję się o moją wagę znowu, bo o ile kg zrzuciłam i nie było z tym problemu, żadnych diet nie stosowałam, a samo poleciało, tak stan skóry jest fatalny, a niestety mam tendencję do rozstępów
obiecałam sobie, że będę się pilnowała od początku z dietą, teraz przynajmniej wiem co i jak jeść dzięki poradom dietetyczki w poradni diabetologicznej
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 08:45   #45
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
buziaczekk - Akurat to,że dziewczyna dbała o siebie przed ciażą nie świadczy o tym,że teraz nie je za dużo. Znam wiele dziewczyn szczupłych, dbających o siebie, które w czasie ciąży przytyły 20-24kg i twierdzą,że jadły normalnie. Tylko,że ciągle widziałam u nich jakieś batoniki, dwukrotnie wieksze obiadki, podjadanie, jedzenie 1kg mandarynek za jednym podejściem itd. Jeżeli dziewczyna je normalnie i tak tyje to lekarz powinien szukać przyczyny takiego wzrostu wagi. Pod koniec ciąży przytyłam 18kg i też twierdziłam,że jem tak jak przed ciażą, a teraz jak sobie przypomnę co i w jakich ilościach jadłam to mi ciarki po plecach przechodzą.I niby tez się zdrowo odżywiałam.
Mi się wydaje, że to naprawdę zależy od organizmu...
Przed ciązą byłam fitness freak - ważyłam 65kg, ale były to same mięśnie, żadnego tłuszczu - odwiedzałam siłownię 4 razy w tygodniu + uprawiałam jogging.
Od momentu zajścia w ciążę musiałam przystopować - pierwsze trzy miesiące ograbiły mnie z całych zasobów energii. Musiałam sobie odpuścić jakiekolwiek ćwiczenia, ponieważ pracuję fizycznie (w bardzo popularnej restauracji) i po prostu nie wyrabiałam... W tym trymestrze przytyłam 5kg...i nie było żadnych słodyczy, objadania się, podjadania mężowi z talerza - sam fakt, że nie dostarcałam organizmowi takiej dawki wysiłku jak wcześniej powodował, że mimo spożywania określonej dawki kalorii dziennie (tak, tak - jestem świrem jeśli chodzi o liczenie kalorii) tyłam...
W chili obecnej - 32 tydzień - mam do przodu 14 kg...a tak sobie obiecywałam, że nie będzie więcej jak 15...NIe jem słodyczy - jeśli już to sorbety lodowe raz na jakiś czas, żadnych batoników, czekolad. NIe jem smażonego, białego chleba - odżywiam się zdrowo i zjadam niewielkie porcje co 3-4 godziny...
Waga idzie w górę mimo tego. NA początku się przejmowałam, ale przecież najważniejsze jest zdrowie mojej dzidzi ) a jeśli chodzi o figurę, z moim trybem życia i poziomem aktywności nie będzie trudno się tego wszystkiego pozbyć.
Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamusie!!!
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 10:44   #46
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

OMG! i teraz jeszcze pytanie, czy to była wpadka!
ja chyba nie mam już ochoty na żadne wątki, ani żadne wypowiedzi, bo najwyraźniej zachodzi totalne niezrozumienie. więc mi się nie chce. jestem tylko obrażana w tym wątku, dodam własnym, i nie mam ochoty więcej się udzielać, ani nic tłumaczyć.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 11:17   #47
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

jeść:
-owoce
-warzywa
-czytałam że duzo jesc platkow owsianych i rozne dodatki do niego
-nabiał
-produkty bogate w żelazo
-produkty bogate w kwas foliowy np zielone warzywa
-rybki raz na tydzień
-picie wody nie doprowadzi do przytycia bardzo wysokiej wagi i gdy pisz wode nie bedziesz miała zatwardzenia i nie zrobią ci sie hemoroidy beeee...



UNIKAĆ SŁODYCZY I FAST FOODÓW!!!!
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 11:33   #48
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
OMG! i teraz jeszcze pytanie, czy to była wpadka!
ja chyba nie mam już ochoty na żadne wątki, ani żadne wypowiedzi, bo najwyraźniej zachodzi totalne niezrozumienie. więc mi się nie chce. jestem tylko obrażana w tym wątku, dodam własnym, i nie mam ochoty więcej się udzielać, ani nic tłumaczyć.
Layla spokojnie kochana...sters nie jest najlepszym pomocnikiem w naszym stanie Ja się zupłnie nie przejmuję tego typu pytaniami, zwłaszcza, że wielu znajomych się dziwi widząc mnie w ciąży i wciąż mnie o to pyta. Dlaczego? jeszcze kilka lat wstecz powtarzaliśmy, że nie chcemy dzieci, że chcemy mieć czas tylko dla siebie (heh 14 lat razem, 7 po ślubie i wciąż mamy świra na swoim punkcie)...Odmieniło nam się jakiś czas temu, po mojej operacji, gdy uświadomiliśmy sobie, że możemy nigdy nie mieć dzieci (jak to przypadki zmieniają ludzi huh?)...Odczekaliśmy jeszcze jakiś czas aż byliśmy 100% pewni, że to odpowiednia pora no i obecnie jesteśmy w 32 tygodniu i szalejemy ze szczęścia NIe oburzam się kiedy słyszę pytania w stylu - wpadliście Teraz zupełnie nie mogę sobie wyobrazić, że mogłabym się nie starać o to cudo, które rośnie pod miom sercem.
Głowa do góry kochana
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 13:02   #49
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

no dobra, to już lepiej.

ja mam jednak nauczkę, że jestem czasami zbyt bezpośrednia

co do diety to zgadzam się z tym piciem wody. W ogóle ilość wypijanej wody zależy od wagi danej osoby. Jak jeszcze ćwiczyłam codziennie na siłowni, to przeszłam równocześnie na zrównoważoną dietę 5 posiłków dziennie plus 6 litrów wody. W ciągu kilku m-cy schudłam 15 kg będąc cały czas najedzona, nawet były słodycze dla dietetyków. To była cudowna dieta, długo się na niej trzymałam do momentu rzucenia palenia. wtedy zaczęłąm tyć z powietrza, a właściwie od słodyczy. Zresztą tak samo przytył mój tata i ciocia, oni chyba z 25 kg.
jeżeli ktoś jednak myśli, że ważąc 80 kg wyglądam jak grubas, to się myli, bo akurat oprócz brzucha, to jestem zgrabna.

podsumowując muszę zrobić jakiś plan:

- zapasy wody niegazowanej po 6 l wody dziennie
- zapasy sucharków przy łóżku (herbatniki maślane mogłabym od razu zjeść)
- zapasy płatków mam - są idealne na śniadanie, ale już zalęgły się w nich mole/ nigdy nie kupujcie płatków na zapas, bo zawsze jest tak samo, myślę, że one są już skażone w fabryce.
- zapasy jabłek (uwaga! jabłka i inne owoce można jeść do godz. 15.00 - później to jest sam cukier)
- suszone owoce, w tym migdały i morele na przekąskę zamiast cukru

ogólnie zasada jest taka, że należy jeść co 3 godziny, a śniadanie najwcześniej do 1 godz. od wstania. taki tryb spożywania malutkich i częstych posiłków powoduje przyspieszenie metabolizmu, czyli organizm szybciej trawi. jeżeli jemy 3 posiłki dziennie z kotletem, ziemniakiem (ogólnie duży obiad), to efekt jest taki, że metabolizm się spowalnia. ogólnie organizm jest jak komputer - jeżeli jemy często on trawi szybko i się cieszy, a jeżeli jemy rzadko, to on kumuluje tłuszcze na zapas, bo wie, że musi potem długo czekać na posiłek. więc sprawa jest prosta, zasady są proste, tylko trzeba się zawziać i je stosować. jak się wpadnie w rytm, to jest nawet przyjemnie. i ja dla własnego zdrowia tak zamierzam zrobic. i nie interesuje mnie, że uważacie, że już jestem grubasem i nic mi nie pomoże. właśnie ja ze względu na swoja obecną wagę nie mogę przytyć za dużo, bo nigdy z tego nie zejdę. i nie bedę też poświęcać się jak matka polka. wszystkim radzę dobrze jeść, by wyglądać potem jak zadbana mama, a nie kocmołuch.

/ już się nie mogę doczekać batów za kocmołucha /
kto ma poczucie humoru, to dobrze wie, o co mi chodzi.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 13:03   #50
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

cooo 6 l wody dziennie chcesz pic? dobrze zrozumialam?
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 13:16   #51
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Linka24 Pokaż wiadomość
cooo 6 l wody dziennie chcesz pic? dobrze zrozumialam?
no a co? najlepiej to się czepiać.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 14:42   #52
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
OMG! i teraz jeszcze pytanie, czy to była wpadka!
ja chyba nie mam już ochoty na żadne wątki, ani żadne wypowiedzi, bo najwyraźniej zachodzi totalne niezrozumienie. więc mi się nie chce. jestem tylko obrażana w tym wątku, dodam własnym, i nie mam ochoty więcej się udzielać, ani nic tłumaczyć.

Spokojnie! ja tylko zapytalam z ciekawosci a nie zlosliwosci! A to chyba nic zlego? odpowiedziec na pytanie czy wpadeczka czy planowane? pytam z czystej ciekawosci a jesli nie chcesz odpisac to nie odpisuj poprostu...i wypraszam sobie bo ja cie nie obrazilam z zadnej strony! Ja osobiscie bym sie nie obrazila gdyby ktos mnie zapytal czy obie moje ciaze to wpadki czy nie, pytania takie byly, smialam sie z tego i odpowiadalam a nie rzucalam sie

Z tymi 6 litrami wody dziennie to chyba przesadzilas

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-21 o 14:47
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 15:04   #53
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że to naprawdę zależy od organizmu...
Przed ciązą byłam fitness freak - ważyłam 65kg, ale były to same mięśnie, żadnego tłuszczu - odwiedzałam siłownię 4 razy w tygodniu + uprawiałam jogging.
Od momentu zajścia w ciążę musiałam przystopować - pierwsze trzy miesiące ograbiły mnie z całych zasobów energii. Musiałam sobie odpuścić jakiekolwiek ćwiczenia, ponieważ pracuję fizycznie (w bardzo popularnej restauracji) i po prostu nie wyrabiałam... W tym trymestrze przytyłam 5kg...i nie było żadnych słodyczy, objadania się, podjadania mężowi z talerza - sam fakt, że nie dostarcałam organizmowi takiej dawki wysiłku jak wcześniej powodował, że mimo spożywania określonej dawki kalorii dziennie (tak, tak - jestem świrem jeśli chodzi o liczenie kalorii) tyłam...
.....
Waga idzie w górę mimo tego. NA początku się przejmowałam, ale przecież najważniejsze jest zdrowie mojej dzidzi ) a jeśli chodzi o figurę, z moim trybem życia i poziomem aktywności nie będzie trudno się tego wszystkiego pozbyć.
Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamusie!!!
Jeżeli dobrze zrozumiałam to przed ciażą spożywałaś tyle samo kalorii co teraz? Jeśli tak to sama pewnie wiesz,że tyjesz bo nie spalasz na siłowni.
Podczas ciąży też nie przejmowałam się kilogramami, tylko mnie akurat sporo kosztowało,zeby wrócić do jakotakiej sylwetki (nie chodzi mi tylko o wagę, ale raczej o rozmiar ubrań). U mnie rewelacyjne efekty dał aquaaerobik. Ale skoro jesteś typem sportowca to szybciutko wrócisz do formy.

zanka205 - przy drugiej ciaży też zamierzam kontrolować swoją wagę, może nie w sposób obsesyjny, ale na pewno nie dam sobie wmówić,że to normalne przytyć 20kg,że pięknie się wraca do wagi sprzed.

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
no dobra, to już lepiej.

podsumowując muszę zrobić jakiś plan:

- zapasy wody niegazowanej po 6 l wody dziennie
- zapasy sucharków przy łóżku (herbatniki maślane mogłabym od razu zjeść)
- zapasy płatków mam - są idealne na śniadanie, ale już zalęgły się w nich mole/ nigdy nie kupujcie płatków na zapas, bo zawsze jest tak samo, myślę, że one są już skażone w fabryce.
- zapasy jabłek (uwaga! jabłka i inne owoce można jeść do godz. 15.00 - później to jest sam cukier)
- suszone owoce, w tym migdały i morele na przekąskę zamiast cukru
.......
i nie interesuje mnie, że uważacie, że już jestem grubasem i nic mi nie pomoże. właśnie ja ze względu na swoja obecną wagę nie mogę przytyć za dużo, bo nigdy z tego nie zejdę. i nie bedę też poświęcać się jak matka polka. wszystkim radzę dobrze jeść, by wyglądać potem jak zadbana mama, a nie kocmołuch. .
6 litrów? mam pytanie jak? Dla mnie to niewyobrażalna ilosć. Nawet przy karmieniu piersią zaleca się picie 3l.

Z zapasami przy łóżku uważaj, taki sucharek jest dobry dopóki masz mdłości, a zaraz powinny CI się skończyć i sucharki też proponuję wtedy odstawić.

Edytowane przez Salomea1
Czas edycji: 2010-06-21 o 15:11
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 15:32   #54
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
no dobra, to już lepiej.

ja mam jednak nauczkę, że jestem czasami zbyt bezpośrednia

co do diety to zgadzam się z tym piciem wody. W ogóle ilość wypijanej wody zależy od wagi danej osoby. Jak jeszcze ćwiczyłam codziennie na siłowni, to przeszłam równocześnie na zrównoważoną dietę 5 posiłków dziennie plus 6 litrów wody. W ciągu kilku m-cy schudłam 15 kg będąc cały czas najedzona, nawet były słodycze dla dietetyków. To była cudowna dieta, długo się na niej trzymałam do momentu rzucenia palenia. wtedy zaczęłąm tyć z powietrza, a właściwie od słodyczy. Zresztą tak samo przytył mój tata i ciocia, oni chyba z 25 kg.
jeżeli ktoś jednak myśli, że ważąc 80 kg wyglądam jak grubas, to się myli, bo akurat oprócz brzucha, to jestem zgrabna.

podsumowując muszę zrobić jakiś plan:

- zapasy wody niegazowanej po 6 l wody dziennie
- zapasy sucharków przy łóżku (herbatniki maślane mogłabym od razu zjeść)
- zapasy płatków mam - są idealne na śniadanie, ale już zalęgły się w nich mole/ nigdy nie kupujcie płatków na zapas, bo zawsze jest tak samo, myślę, że one są już skażone w fabryce.
- zapasy jabłek (uwaga! jabłka i inne owoce można jeść do godz. 15.00 - później to jest sam cukier)
- suszone owoce, w tym migdały i morele na przekąskę zamiast cukru

ogólnie zasada jest taka, że należy jeść co 3 godziny, a śniadanie najwcześniej do 1 godz. od wstania. taki tryb spożywania malutkich i częstych posiłków powoduje przyspieszenie metabolizmu, czyli organizm szybciej trawi. jeżeli jemy 3 posiłki dziennie z kotletem, ziemniakiem (ogólnie duży obiad), to efekt jest taki, że metabolizm się spowalnia. ogólnie organizm jest jak komputer - jeżeli jemy często on trawi szybko i się cieszy, a jeżeli jemy rzadko, to on kumuluje tłuszcze na zapas, bo wie, że musi potem długo czekać na posiłek. więc sprawa jest prosta, zasady są proste, tylko trzeba się zawziać i je stosować. jak się wpadnie w rytm, to jest nawet przyjemnie. i ja dla własnego zdrowia tak zamierzam zrobic. i nie interesuje mnie, że uważacie, że już jestem grubasem i nic mi nie pomoże. właśnie ja ze względu na swoja obecną wagę nie mogę przytyć za dużo, bo nigdy z tego nie zejdę. i nie bedę też poświęcać się jak matka polka. wszystkim radzę dobrze jeść, by wyglądać potem jak zadbana mama, a nie kocmołuch.

/ już się nie mogę doczekać batów za kocmołucha /
kto ma poczucie humoru, to dobrze wie, o co mi chodzi.

o kochana, ja to poszlam na pedicure i manicure - i mam tak okropny lakier na paznokciach u rąk,że nie wiem - miał być koralowy ,a nie wiem co mi nałożyła
Nic to, ale muszę dbać o siebie bo łatwo się zapuścić

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Szkoda,ze mi przeszla ochota na salaty - przed ciaza jadlam ich duzo,a teraz odruch wymiotny
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 15:42   #55
alexa1307
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: piekny inny swiat
Wiadomości: 1 052
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
20 kg?
to jest właśnie najgorsze w ciąży. te 20 kg.
Nie jest takie najgorsze ja w 1 ciazy przytylam 30 kilo,w 2 ciazy tylko ponad 10,w trzeciej przytylam ponad 20 kilo i teraz jestem 2.5 miesiaca po porodzie i nic a nic mi nie zostalo,nawet brzuchol juz spadl i mam swoje 56 kilo i zadnej diety w trakcie ciazy ani tym bardziej po ciazy nie stosowalam,dziewczyny maja racje,ze to zalezy od genow,jak masz przytyc to przytyjesz chocbys na glowie stawala a jak nie masz tendencji do tycia to szybko zgubisz i nie zadreczaj sie tylko zdrowo sie odzywiaj
alexa1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 16:24   #56
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

6l wody dziennie chyba ktoś zgupiał!!!!! najwięcej to 1,5 l a jak wypijesz 3-4 szklanki będzie dobrze bez przesady że 6 l wykończył by się człowiek,trzeba jeść bo to co ty jesz je twoje dziecko ........
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 16:58   #57
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

najlepiej to ja będę robić swoje i nic Wam więcej nie powiem.

Irsin - ja też muszę zrobić paznokcie i właśnie się zastanawiam, czy zrobić sobie żel, czy czekać na te cuda, jak będą rosły paznokcie.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 17:10   #58
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

[QUOTE=Salomea1;20145022]Jeżeli dobrze zrozumiałam to przed ciażą spożywałaś tyle samo kalorii co teraz? Jeśli tak to sama pewnie wiesz,że tyjesz bo nie spalasz na siłowni.
Podczas ciąży też nie przejmowałam się kilogramami, tylko mnie akurat sporo kosztowało,zeby wrócić do jakotakiej sylwetki (nie chodzi mi tylko o wagę, ale raczej o rozmiar ubrań). U mnie rewelacyjne efekty dał aquaaerobik. Ale skoro jesteś typem sportowca to szybciutko wrócisz do formy.

Zgadza się. Spożywałam mniej więcej tyle samo kalorii co teraz. Wiem, że tyję głównie z powodeu zmniejszonej ilości ruchu. Mój organizm przyzwyczajony był do porannych przebieżek i wyciskania na siłowni...teraz raczej spaceeruję z psicą (choć nogi rwie do biegu, tylko brzusio nie pozwala i ku dołowi ciągnie) Rozmiar ubrań nosiłam 36...Przejmować się przejmuję, ale tłumaczę sobie, że przy moim stylu życia i zamiłowaniu do wysiłku fizycznego powinnam szybciutko wrócić do formy Najważniejsze to być dobrej myśli i póki co dbać, aby dzidziuś rósł sobie zdrowo
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 17:12   #59
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
najlepiej to ja będę robić swoje i nic Wam więcej nie powiem.

Irsin - ja też muszę zrobić paznokcie i właśnie się zastanawiam, czy zrobić sobie żel, czy czekać na te cuda, jak będą rosły paznokcie.
do porodu rob z nimi piekne rzeczy, bo jadac do szpitala trzeba miec czysciutkie, swoje paznokcie - po nich najszybciej widac jakies zmiany czy problemy
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 17:22   #60
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Irsin - ja też muszę zrobić paznokcie i właśnie się zastanawiam, czy zrobić sobie żel, czy czekać na te cuda, jak będą rosły paznokcie.
Mi kosmetyczka nie chciała zrobić żelu jak dowiedziała się ze jestem w ciąży tak samo było z maseczką z alg. Poczekaj chwile a paznokcie zaczną rosnać jak szalone. Oczywiscie zwykły manicure jest jak najbardziej wskazany
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-26 18:39:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.