Kosmetyki Mary Kay - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-28, 08:11   #1
xxkahnaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4

Kosmetyki Mary Kay


Czy którwaś z Was używa/używała tego podkładu/ pudru ? Waham sie między właśnie Mary Kay a L'oralem i nie wiem który z nich byłby lepszy do tłustej skóry . Który lepiej kryje niedoskonałości ?
xxkahnaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 19:25   #2
dorotta50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 119
Dot.: Mary kay podkład mineralny

Nie znam podkładu Loreala, ale mam mineralny MK - jest świetny, bardzo ładnie wygładza skórę i robi się jedwabista - ja mam Ivory1 i 2 - teraz robię 2 ale wiosną była za ciemna - dla mojej skóry o kolorze kość słoniowa. Ten zawiera dodatkowo witaminę E, nie zatyka porów, skóra się nie świeci cały dzień / mam mieszaną i wrażliwą po dermalkologicznych przejściach/ - dla mnie dobry - skóra nie wygląda sucho, kredowato, ale jest jedwabista. Ogólnie fajny bardzo ultradelikatny
W MK jest o tyle dobrze, że u Dyrektorki można na sobie sprawdzić wszystko, dobrać kolory jak również wymienić zakupy nietrafione. śmiało mogę polecić.
Teraz zastanawiam się nad kupnem u nich pudru prasowanego mineralnego do wykańczania makijażu, rozważałam powrót do Diora, nawet dziś jestem w jego makijażu, ale te ceny w Douglasie......brr- zwyczajnie mnie ostudziły.
dorotta50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 22:14   #3
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Mary kay podkład mineralny

ja miałam obydwa i uważam ,że obydwa są świetne.Przedewszystkim dobrze kryją dając przy tym naturalny efekt.Naprawdę są super.Szczególnie latem gdy podkład w kremie jest za ciężki.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:58   #4
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Dziewczyny, chce poinformować, że Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay wygrał konkurs na Qltowy Kosmetyk 2009 organizowany od 13 lat przez magazyn "Kosmetyki" w kategorii "Makijaż. Kosmetyki selektywne"
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:26   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Przyznam sie,ze jestem zaskoczona a to dlatego,ze to pseudo mineral i Mary Kay jakos nie kojarzy mi sie z markami selektywnymi-to akurat jest moja subiektywna ocena
Podklad jest niezly bo sama zuzylam juz 3 opakowania i wracam do niego
ale czy jest kultowy sama nie wiem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:41   #6
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

mary kay kojarzy mi się ze smażonymi zielonymi pomidorami a nie z marką selektywną.
a masz jego skład?
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:49   #7
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

czemu z pomidorami i jeszcze smażonymi???
Nie mam składu, opakowania wyrzucam, nie jest czysto mineralny, ale nie ma niczego co może podrażniac skóre, to na pewno.
Pięknie wygładza i matuje i kryje, dobrze sie trzyma, dla mnie mogłyby być troszkę inne kolory - w porównianiu do dostępnych w Polsce to tylko mineralny sypki Dior dla mnie jest lepszy, ale to może byc zasługa koloru, którego z kolei brakuje MK
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 13:09   #8
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

bo bohaterka ksiązki i fimu o tym tytule jak przechodziła menopauzę została konsultantką mary kay.

co do składu to znalazłam na kwc:

Skład: Talc , Zea Mays (Corn) Starch , Zinc Stearate , Dimethicone , Boron Nitride , Zeolite , Methylparaben , Sorbic Acid , Ethylene/Methacrylate Copolymer , Propylparaben , Tetrasodium EDTA , Isopropyl Titanium Triisostearate , BHT, Mica, CI 77491, CI 77492, CI 77499 [ /- CI 77891]

cóż, nie nałożyłabym świadomie na twarz
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:24   #9
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Sklad nie jest powalajacy ale....jak na tego typu produkty nie jest zle choc wiadomo,ze wszystko zalezy od kondycji i wymagan skory-podobnie jak z mineralami.
Stane w obronie tego podkladu poniewaz spisuje sie naprawde niezle i pomimo,ze wpadlam w szpony mineralnych kosmetykow to jest to jeden z niewielu podkladow,ktory zostal u mnie na stale
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:30   #10
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Obróbka czystych minerałów też wymaga niestety użycia czegoś niemineralnego.
A ja od początku wprowadzenia go na rynek używam oraz inne makijażowe i pielęgnacyje MK i jest bardzo ok. I chociaz często mam ochote na zmianę, i obok Douglasa nie przejde bez zakupu, to zmiany te pomimo że droższe niestety ale nie są lepsze. I tak wracam pokornie z powrotem.
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:38   #11
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Obróbka czystych minerałów też wymaga niestety użycia czegoś niemineralnego.
A ja od początku wprowadzenia go na rynek używam oraz inne makijażowe i pielęgnacyje MK i jest bardzo ok. I chociaz często mam ochote na zmianę, i obok Douglasa nie przejde bez zakupu, to zmiany te pomimo że droższe niestety ale nie są lepsze. I tak wracam pokornie z powrotem.
Twierdzisz, że nie ma kosmetyków MINERALNYCH lecz same pseudominerały jak ten cały puder Mary Kay?

Nie wiem czemu zawsze uważałam i utwierdzano mnie wiele razy w tym przekonaniu, że Mary Kay to lepsza wersja Avon

Edit:
Mało tego- przecież talk zapycha pory I jak coś takiego ma pomagać skórze, jak twierdzą producenci?
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są

Edytowane przez WhiteInnocent
Czas edycji: 2009-08-28 o 13:40
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 13:56   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

May Kay moze byc odpowiednikiem Avonu ale ceny maja zbojeckie a wiekszosc kosmetykow sklady niewiele lepsze niz Avon....jak kazda firma posiada buble i dobre jakosciowo produkty.

Warto spojrzec globalnie,ze nie kazda cera reaguje zapychaniem na talk i duzo zalezy jeszcze od innych czynnikow ;-)
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:08   #13
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Czyli jednak nie myliłam się, że działa podobnie jak avon czy oriflame

Ja patrzę na to chyba trochę inaczej: lepiej dmuchać na zimne. Może i nie każdemu talk szkodzi ale mimo wszystko jednak dość sporej ilości osób. Kiedy zostałam "mineralnie" uświadomiona wolę zmiejszać ryzyko.

Jest jeszcze jedna kwestia. Jeżeli producent wypuszcza na rynek kosmetyki, jak sam nazywa, mineralne to dlaczego to robi mimo, iż czysto mineralne nie są? Oczywiście nie chodzi tu już tylko o MK ale o wiele innych producentów. Jeżeli uważa, że taki puder/podkład pomaga naszej cerze i jako taki produkt go reklamuje, to dlaczego nie ujawni prawdy w nazwie? Wtedy byłby to puder/podkład z minerałami
Dlatego tak sceptycznie podchodzę do tego rodzaju produktów. Każdy podkład ma w swoim składzie jakieś minerały, a nie wszystkie mimo to są reklamowane jako takowe.
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są

Edytowane przez WhiteInnocent
Czas edycji: 2009-08-28 o 14:12
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:23   #14
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
mary kay kojarzy mi się ze smażonymi zielonymi pomidorami
Mnie tez

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Jest jeszcze jedna kwestia. Jeżeli producent wypuszcza na rynek kosmetyki, jak sam nazywa, mineralne to dlaczego to robi mimo, iż czysto mineralne nie są? Oczywiście nie chodzi tu już tylko o MK ale o wiele innych producentów. Jeżeli uważa, że taki puder/podkład pomaga naszej cerze i jako taki produkt go reklamuje, to dlaczego nie ujawni prawdy w nazwie? Wtedy byłby to puder/podkład z minerałami
Dlatego tak sceptycznie podchodzę do tego rodzaju produktów. Każdy podkład ma w swoim składzie jakieś minerały, a nie wszystkie mimo to są reklamowane jako takowe.
Nie ma niestety miedzynarodowych wytycznych odnosnie kosmetykow mineralnych i na tej podstawie kazdy trwa we wlasnym widzi-mi-sie, a producenci to wykorzystuja. Kosmetyki mienralne sa zdrowsze dla skory ale to czym kosmetyk mineralny jest i o jaki dokladnie schemat chodzi, to juz kazdy milczy. My stosujemy tutaj ortodoksje ale wiekszosc znajaca temat tylko powierzchownie wpada w pulapke tego, co my nazywamy pseudomineralami. Dopoki nie beda wyznaczone sztywne wytyczne dla tej kategorii kosmetykow, wolna amerykanka bedzie kwitla w najlepsze.


Niemniej Babulenka witamy na forum, moze zagoscisz u nas na dluzej i zapoznasz sie z innymi firmami oferujacymi kosmetyki mineralne

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-08-28 o 14:28
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:08   #15
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent
Czyli jednak nie myliłam się, że działa podobnie jak avon czy oriflame
Mozna rzec,ze identycznie bo kosmetyki sa tak samo sprzedawane przez Konsultantki.
Mialam okazje byc na jednym takim spotkaniu i bylam mocno zdegustowana poniewaz odnioslam wrazenie,ze to niczym sekta....Panie prowadzace nie daly dojsc do slowa aby mozna bylo poprowadzic dialog i caly czas zapewnialy,ze marka MK to najlepsze cudo na rynku.


Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent
Ja patrzę na to chyba trochę inaczej: lepiej dmuchać na zimne. Może i nie każdemu talk szkodzi ale mimo wszystko jednak dość sporej ilości osób. Kiedy zostałam "mineralnie" uświadomiona wolę zmiejszać ryzyko.
Masz racje,ze warto dmuchac na zimne ale warto pamietac,zeby nie popadac ze skrajosci w skrajnosc
Pomimo,ze patrze na sklady to zwracam takze uwage na walory uzytkowe-znam swoja cera dosc dobrze i wiem,ze nie wyrzekne sie pewnych ulubiencow;-)
Mineraly sa swietne ale przekonalam sie,ze nie kazda mieszanka zyskuje moje uznanie wiec dalej to kwestia bardzo subiektywna.


Cytat:
Napisane przez Vril
Nie ma niestety miedzynarodowych wytycznych odnosnie kosmetykow mineralnych i na tej podstawie kazdy trwa we wlasnym widzi-mi-sie, a producenci to wykorzystuja. Kosmetyki mienralne sa zdrowsze dla skory ale to czym kosmetyk mineralny jest i o jaki dokladnie schemat chodzi, to juz kazdy milczy. My stosujemy tutaj ortodoksje ale wiekszosc znajaca temat tylko powierzchownie wpada w pulapke tego, co my nazywamy pseudomineralami. Dopoki nie beda wyznaczone sztywne wytyczne dla tej kategorii kosmetykow, wolna amerykanka bedzie kwitla w najlepsze.
Dokladnie
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-08-28 o 15:18
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:10   #16
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Dzieki vril za przywitanie - na minerałce faktycznie rzadko bywam ale czytam was chętnie. Podziwiam za pogłębioną wiedzę o minerałach, za determinacje w zdobyciu prawdziwych minerałków, za posiadane juz doświadczenie...
Chętnie popróbowałabym innych, skoro uważacie że są lepsze od MK , ale nie wiem jak kolorystycznie sobie je dobrać i to mnie zniechęca.
Z drugiej dtrony faktycznie, kosmetyki MK mają takie niepożądane składniki i sama sobie się dziwię, jak to możliwe, że tak bardzo dobrze znosi je moja przewrażliwiona skóra, ba mało tego, one uspokajają skórę nawet po innych, które czasami próbuję wprowadzić w zamian, a które wywołują sensacje.
Może to skóra przyzwyczaiła sie juz do nich, nie wiem

Edytowane przez babulenka
Czas edycji: 2009-08-28 o 15:12
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:17   #17
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Babulenka powoli na pewno sie wdrozysz w swiat mineralow, a potem juz samo jakos pojdzie Zacznij od czytania pierwszych postow w watkach o danych firmach, sa tam czesto wskazowki na temat kolorow i sposobie zamawiania mineralow ze stron internetowych producentow, a jak bedziesz miala ochote na wspolne zamowienia z wizazankami to zapraszam na podforum zakupowe mineralow (oczywiscie pierwsze kroki skieruj na regulamin).
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:21   #18
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Babulenka- wiele wizażanek minerałoholiczek bardzo chętnie Ci pomoże dobrać odpowiedni kolor podkładu W gruncie rzeczy kosmetyki czysto mineralne nie są wcale tak ciężko dostępne. I przede wszystkim- nie są też drogie jak czasami ktoś pisze.
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:40   #19
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

No więc tak:
- bardzo pasuje mi Diora mineralny, ale bardzo drogi na swoją gramaturę.
i kolor 20 akurat super;
-Rimmela mineralny najjaśniejszy jest dosyć musnięty słońcem, ale daje ładny blask, i byłby ok na lato gdyby po pewnym czasie nie robiły sie na twarzy jaśniejsze i ciemniejsze mmiejsca; ale używam
Innych dla porównania nie mam.
Natomiast Mary Kay uzywam 3 odcienie w zależności od potzreby, kolory jak mówiłam może nie jnajszczęśliwsze, odcienie takie ziemiste, ale równo sie nakładają i równo trzymają.
Idę poczytać o innych pudrtach mineralnych bo tu chyba nie miejsce na dalszą dyskusję
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 15:53   #20
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Wklej TU swoje zdjęcie twarzy w świetle dziennym i/lub albo opisz szczegółowo jakich podkładów do tej pory używałaś plus jaki masz odcień cery- oliwkowy, neutralny, ciepły, chłodny itp. a na pewno pomożemy
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 17:54   #21
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Si, prosze o przenosiny na plotkowy i innych watkow, a ten zostawmy dla Mary Kay
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 18:46   #22
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Mineralny Podkład Pudrowy Mary Kay

Nikt nie pamięta, że pseudominerały Mary Kay mają już swój wątek? Na samym końcu listy, ale jednak.
Idę łączyć wątki.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.