Przygotowanie ciała do wiosny :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-08, 08:03   #31
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Cytat:
Napisane przez ChocolateAngie Pokaż wiadomość
Jeju, dzięęęęekuję Ja mam cerę mieszaną i kompletnie nie wrażliwą, można po mojej twarzy przejechać pumeksem i nic. Ale mam okropne skłonności do śladów po krostach i mimo, że trądzik już w sumie prawie wyleczyłam, od czasu do czasu małe wykwity, to wyglądam jak bym miała całą twarz w krostach przez te paskudne ślady ;( Skorzystam z twojego sposobu i liczę na efekty, jeszcze raz dziękuję I już ostatnie pytanie:jaki masz rodzaj cery? Ciekawa jestem czy też masz mieszaną jak ja bo jak tak to wtedy nie miałabym pohamowań do rozpoczęcia 'magicznej kuracji'. Pozdrawiam
Ha, ha, oczywiście, że mam mieszaną cerę . Za młodu trądzik a teraz okazjonalne pryszcze i skłonność do zaskórników ( na to ostanie świetny jest domowy tonik z octem jabłkowym, nawet na zwykłej, przegotowanej wodzie, rozjaśnia i zmniejsza, ogranicza wydzielanie łoju ). Tym bardziej, jeśli Ty nie masz cery wrażliwej, to możesz sobie na trochę więcej pozwolić choćby w kwestii oczyszczania i złuszczania... choć to dość słaby okres na przygodę z ewentualnymi kwasami.


_MidianOna_ ja jako osoba, która skłonności do sińców i opuchnięć pod oczyma nie ma najmniejszych, po prostu kooooocham je u innych, dodają takiej głębi spojrzeniu...

nagiAkt zazdroszczę, mnie słońce wprawdzie nieźle chwyta, ale zanim chwyci mijają dłuuuugie tygodnie.
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 11:28   #32
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Ja swoją przygodę z kwasami zaczęłam dwa tygodnie temu i już widzę poprawę Żałuję tylko, że wcześniej nie wpadłam na ten pomysł, bo niepotrzebnie się męczyłam z pryszczami i zaskórnikami.

A odnośnie tych okładów z folii o których któraś z Was wspominała: warto? Krem antycellulitowy pod folię wystarczy, czy może powinnam się zaopatrzyć w jakiś "bardziej zaawansowany specyfik"? I jak często najlepiej stosować żeby były efekty?
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 14:45   #33
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Ja swoją przygodę z kwasami zaczęłam dwa tygodnie temu i już widzę poprawę Żałuję tylko, że wcześniej nie wpadłam na ten pomysł, bo niepotrzebnie się męczyłam z pryszczami i zaskórnikami.

A odnośnie tych okładów z folii o których któraś z Was wspominała: warto? Krem antycellulitowy pod folię wystarczy, czy może powinnam się zaopatrzyć w jakiś "bardziej zaawansowany specyfik"? I jak często najlepiej stosować żeby były efekty?
Ja przy tej już słonecznej pogodzie i kilka miesięcy przed ociepleniem wolę nie próbować- lekkie kwasy owocowe w malutkim stężeniu w occie i wsio .

Ja kiedyś używałam folii do zwykłego kremu, dwa razy w tygodniu i faktycznie dużo lepiej się wchłaniał. Po specjalnych preparatach efekty są podobno dużo bardziej spektakularne, ten, który zamówiłam ma super opinie na KWC. Czy to prawda będę sprawdzać, jak tylko paczka dojdzie .
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 15:05   #34
ChocolateAngie
Przyczajenie
 
Avatar ChocolateAngie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 15
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Cytat:
Napisane przez night prowler Pokaż wiadomość
Ha, ha, oczywiście, że mam mieszaną cerę . Za młodu trądzik a teraz okazjonalne pryszcze i skłonność do zaskórników ( na to ostanie świetny jest domowy tonik z octem jabłkowym, nawet na zwykłej, przegotowanej wodzie, rozjaśnia i zmniejsza, ogranicza wydzielanie łoju ). Tym bardziej, jeśli Ty nie masz cery wrażliwej, to możesz sobie na trochę więcej pozwolić choćby w kwestii oczyszczania i złuszczania... choć to dość słaby okres na przygodę z ewentualnymi kwasami.


_MidianOna_ ja jako osoba, która skłonności do sińców i opuchnięć pod oczyma nie ma najmniejszych, po prostu kooooocham je u innych, dodają takiej głębi spojrzeniu...

nagiAkt zazdroszczę, mnie słońce wprawdzie nieźle chwyta, ale zanim chwyci mijają dłuuuugie tygodnie.

Poczytałam trochę o tym serum rozjaśniającym z BU co pisałaś wcześniej i chyba od niego zacznę kurację, ciekawie wygląda. I spróbuję ten tonik z octu jabłkowego, może coś pomoże. Słyszałam jeszcze, że na trądzik przemywanie twarzy mlekiem pomaga, ale trochę nie chce mi się w to wierzyć, a tak w ogóle to jeszcze raz dziękuję
ChocolateAngie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 15:47   #35
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

ChocolateAngie nie ma za co, zawsze miło pomóc

Mleka na twarz nie próbowałam, ale jak jeszcze miałam wannę robiłam sobie raz na czas kąpiel z tym dodatkiem i to pełnotłustym, i powiem, że przyjemnie odżywiało skórę.
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 22:19   #36
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

ChocolateAngie, na forum istnieje dość obszerny wątek o stosowaniu mleka na twarz, może coś Ci to pomoże
Proszę, tu masz link: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76898
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 17:00   #37
ChocolateAngie
Przyczajenie
 
Avatar ChocolateAngie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 15
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
ChocolateAngie, na forum istnieje dość obszerny wątek o stosowaniu mleka na twarz, może coś Ci to pomoże
Proszę, tu masz link: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76898


ejj dzięki
ChocolateAngie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 17:24   #38
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Od jakiegoś czasu nie używam żadnych kosmetyków drogeryjnych/aptecznych do twarzy. Twarz myję szarym mydłem i przecieram tonikiem aloesowym (rozcieńczony aloes). Naprawdę to przynosi efekty. Pryszczy jest coraz mniej, blizny się zmniejszają, a twarz wygląda dużo ładniej.
Aby włosy były zdrowe i lśniące używam: szamponu dla dzieci Bambino (mała zawartość chemii), a zamiast odzywki/maseczki olejku rycynowego. Włosy już teraz wyglądają świetnie.
Tego olejku używam także do rzęs. Mają stać się grubsze.
A co do ciała również olejek. Tym razem zwykły drogeryjny.
Zamierzam niedługo kupić sobie kijki do nordic walking i zacząć intensywnie spacerować. Jestem leniwa, więc wszystkie inne sporty odpadają. Tak więc zacznę modelować sobie sylwetkę małym kosztem
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:39   #39
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Cytat:
Napisane przez FizzMms Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu nie używam żadnych kosmetyków drogeryjnych/aptecznych do twarzy. Twarz myję szarym mydłem i przecieram tonikiem aloesowym (rozcieńczony aloes). Naprawdę to przynosi efekty. Pryszczy jest coraz mniej, blizny się zmniejszają, a twarz wygląda dużo ładniej.
Aby włosy były zdrowe i lśniące używam: szamponu dla dzieci Bambino (mała zawartość chemii), a zamiast odzywki/maseczki olejku rycynowego. Włosy już teraz wyglądają świetnie.
Tego olejku używam także do rzęs. Mają stać się grubsze.
A co do ciała również olejek. Tym razem zwykły drogeryjny.
Zamierzam niedługo kupić sobie kijki do nordic walking i zacząć intensywnie spacerować. Jestem leniwa, więc wszystkie inne sporty odpadają. Tak więc zacznę modelować sobie sylwetkę małym kosztem
Sok z aloesu jest ekstra na podrażnienia i drobne ranki. Zawsze jak jestem u rodziców to im sieję spustoszenie w doniczkach i robię sobie okłady z miąższu .

Niestety, przy mojej skórze i do tego w zimie sok aloesowy to tylko taka wisienka na torcie pielęgnacyjnym .

Btw. donoszę, że jestem po pierwszym zabiegu guamowym. Skóra jest lekko wygładzona w dotyku, ale obiecałam sobie, że nie będę się sprawdzac pod kątem redukcji cellulitu aż do końca opakowania. W użytkowaniu jest to dość dziwne- bo pierwszych dziesięć minut to koszmarne mrożenie, które później przechodzi w bardzo relaksujący chłodek . Jutro powtórka .
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 22:24   #40
ChocolateAngie
Przyczajenie
 
Avatar ChocolateAngie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 15
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Ja właśnie też jestem zwolenniczką 'im mniej tym lepiej'. Znaczy nie chodzi mi o to, że mamy siebie zaniedbywać itp., ale podam wam swój przykład.
Od wielu lat męczyłam się z trądzikiem, obleciałam chyba wszystkich dermatologów w Wawie a przynajmniej w jej sporej części a każda wizyta=spore koszty na leki. Mnóstwo peelingów, maści, kremów... moja skóra miała dosyć. Odwdzięczała mi się mocno przesuszoną skórą, trzykrotnie większą produkcją sebum i wysypem na czole (przez to ścięłam grzywkę). Jednak postanowiłam przejść na 'odwyk kosmetyczny', ograniczyłam się do kremu nawilżającego z mocznikiem, cetaphilu i przemywania twarzy nasączonym sokiem cytrynowym wacikiem. Raz w tygodniu robiłam sobie peeling (cetaphil zmieszany albo z mlekiem w proszku albo w aspiryną) i tak przez 2 miesiące. Skóra przestała schodzić płatami i o to mi chodziło, ale zeszła mi też spora część trądziku. Oczywiście przebarwienia, z którymi teraz walczę zostały po krostach ale to było nieuniknione bo mi po wszystkim zostają. Od tej pory staram się nie przeciążać twarzy kosmetykami, a jak już to jak najbardziej naturalnymi. Wiem, że to pewnie dla wszystkich oczywiste, ale dopiero się jakby 'wdrążam' w cudowny świat pielęgnacji bo wcześniej jak głupia robiłam wszystko co dermatolog kazał, to było moje guru ;D
ChocolateAngie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 10:32   #41
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Cytat:
Napisane przez ChocolateAngie Pokaż wiadomość
z Wiem, że to pewnie dla wszystkich oczywiste, ale dopiero się jakby 'wdrążam' w cudowny świat pielęgnacji bo wcześniej jak głupia robiłam wszystko co dermatolog kazał, to było moje guru ;D
Też popełniłam ten błąd, moja dermatolog świetnie zdając sobie sprawę z tego, że mam nadwrażliwą naczynkową cerę, zapisała mi na trądzik bardzo mocne kwasy, każąc mi je stosować co rano, bez żadnego filtra, nie wspominając o ewentualnych efektach ubocznych, czy o możliwości złagodzenia terapii.Usłyszałam tylko, że może mnie mocno szczypać i swędzieć, ale że muszę wytrzymać żeby się pozbyć trądziku . Też się nie buntowałam, bo co ja w tym wieku mogłam wiedzieć o kosmetykach.. zastanawiam się czasem, za ile z moich popękanych naczynek i przebarwień powinnam podziękować pani doktor .
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 11:09   #42
wiosna2011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Hej!
Dziewczyny, moja przyjaciółka jest w ciąży i dobrze wiem od niej, że witaminy najlepiej przyswajają się z żywności Polecam jeść jak najwięcej owoców i pić dużo wody, to naprawdę pomaga No i oczywiście trochę się poruszać,np iść do pracy spacerem zamiast jechać autobusem. A jeśli chodzi o kosmetyki to podstawa dla mnie to peeling + od czasu do czasu maseczka
wiosna2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 17:04   #43
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Cytat:
Napisane przez wiosna2011 Pokaż wiadomość
Hej!
Dziewczyny, moja przyjaciółka jest w ciąży i dobrze wiem od niej, że witaminy najlepiej przyswajają się z żywności Polecam jeść jak najwięcej owoców i pić dużo wody, to naprawdę pomaga No i oczywiście trochę się poruszać,np iść do pracy spacerem zamiast jechać autobusem. A jeśli chodzi o kosmetyki to podstawa dla mnie to peeling + od czasu do czasu maseczka

to wiadomo, że z pożywienia. nie tylko u kobiet w ciąży - u każdego.... cd wody, zgadzam się. Z natury cierpię na wielkie pragnienie i co niemalże chwilę muszę pić a duża ilość wypijanej wody mineralnej ponoć pomaga nawilżyć i ujędrnić ciało.

ps - wiosna2011, masz genialny nick.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:28   #44
magdamlodo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

witam kobitki
ja rowniez zaczelam przygotowania do wiosny, zrobilam sobie dzis peeling kawowy na cialo i planuje robic go co tydzien. Zamierzam tez korzystac z sauny i biegac poł godzinki 2-3 razy w tygodniu, do fryzjera rowniez musze isc podciac koncowki. No i oczywiscie zaopatrzyc sie w nowe ciuszki.
magdamlodo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:50   #45
_MidianOna_
Raczkowanie
 
Avatar _MidianOna_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

tylko coś nam te ułamki wiosny zniknęły..

do mnie przyszła wczoraj nowa paczuszka z BU
_MidianOna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 22:44   #46
Toyota21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz/Białystok
Wiadomości: 57
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

A mnie w tym roku wiosna zaskakuje podwójnie - raz przeprowadzka na stałe na drugi koniec polski, dwa - kompletnie niewspółpracujące włosy i cera

Szukam z uporem i desperacją maniaka wszelkich sposobów na łamliwe włosy i jedyne czego się doczytałam to to, że prawdopodobnie sama się tak skrzywdziłam przez używanie produktów pewnej firmy (nie napisze jakiej, żeby nie robić kryptoreklamy, ale jeśli ktoś stosował jej produkty wystarczy ze wpisze nazwę i zobaczy, że dużo osób na nią narzeka)
Buzia nie dość że "zimowa" to jeszcze jak na złość 2 tygodnie po moim wyjeździe WSZYSTKIE białostockie gabinety rzuciły się z promocjami na mikrodermabrazje itp, a ja .. a ja na drugim końcu Polski ..
Pytałam o to w innym wątku, ale chyba zabrzmiałam jak reklama - ehhh


tegoroczna wiosna mnie nie lubi
Toyota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 16:57   #47
ChocolateAngie
Przyczajenie
 
Avatar ChocolateAngie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 15
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Cytat:
Napisane przez Toyota21 Pokaż wiadomość
A mnie w tym roku wiosna zaskakuje podwójnie - raz przeprowadzka na stałe na drugi koniec polski, dwa - kompletnie niewspółpracujące włosy i cera

Szukam z uporem i desperacją maniaka wszelkich sposobów na łamliwe włosy i jedyne czego się doczytałam to to, że prawdopodobnie sama się tak skrzywdziłam przez używanie produktów pewnej firmy (nie napisze jakiej, żeby nie robić kryptoreklamy, ale jeśli ktoś stosował jej produkty wystarczy ze wpisze nazwę i zobaczy, że dużo osób na nią narzeka)
Buzia nie dość że "zimowa" to jeszcze jak na złość 2 tygodnie po moim wyjeździe WSZYSTKIE białostockie gabinety rzuciły się z promocjami na mikrodermabrazje itp, a ja .. a ja na drugim końcu Polski ..
Pytałam o to w innym wątku, ale chyba zabrzmiałam jak reklama - ehhh


tegoroczna wiosna mnie nie lubi

Jeszcze zdąży polubić, nie martw się

A tak w ogóle to nie wiem jak u was ale tu w wawie wiosna coś ostatnio uciekła... ehh może jeszcze wróci. Na razie ja od tygodnia lecę na antybiotykach bo grypa przez tą cudowną pogodę mnie zastała
A i zaczęłam kurację rycynowym, czekam na efekty
Jak do tej pory potraktowałam swe włosy rudą szamponetką, kolor boski i dałam pod nożyce fryzjerskie, miałam do pasa a teraz mam do ramion, dużo wygodniej
A jak tam u was? Żyjecie?
ChocolateAngie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 17:13   #48
Toyota21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz/Białystok
Wiadomości: 57
Dot.: Przygotowanie ciała do wiosny :)

Niech mnie szybciej polubi, albo niech przestanie wykańczać finansowo. Kurcze - rehabilitant, który wygląda jak zwłoki ... ehhh
Toyota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.