Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-02, 14:37   #1
kicccia
Zakorzenienie
 
Avatar kicccia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 099
Exclamation

Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka


Dziewczyny zakładam wątek bo wierzę, że może ktoś interesuje się tymi dziedzinami co ja i uzyskam jakąś podpowiedź.
Otóż studiuję bezpieczeństwo na 2 roku. Mam wybrać temat pracy licencjackiej. Jak narazie dla mnie jest to czarna magia.
Chciałabym pracować w policji - kryminologia/kryminalistyka.
Jaki wybrać temat, żebym wiedziała, że nie zabraknie mi wiadomości?
Co wybrać, żeby się nie wkopać? Poradźcie coś proszę
__________________



kicccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 17:26   #2
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka

Hmm... a co ma temat pracy licencjackiej do tego gdzie chcesz pracować?

Powinnaś wybrać temat, w którym się dobrze czujesz i o którym coś wiesz. Co więcej... zorientuj się jakich masz promotorów do wyboru. Muszą mieć wiedzę w danej dziedzinie.
Nie sądzę żeby w Policji patrzyli na temat Twojej pracy licencjackiej. Co najwyżej magisterskiej a i w to wątpię.
__________________


Edytowane przez Coma_
Czas edycji: 2009-11-02 o 17:31
Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 17:31   #3
kicccia
Zakorzenienie
 
Avatar kicccia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 099
Dot.: Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka

Dla mnie logiczne, że chce wybrać temat bliski temu co chcę robić w przyszłości?
__________________



kicccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 17:53   #4
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka

A dla mnie nie
i niewiele osób na moim wydziale bierze się za pracę lic. dotyczącą tego co chcą robić w przyszłości. Połowa tematów odpada na starcie bo promotorowi się nie podoba, cześć jest dramatycznie przekształcana, często promotorzy sami proponują temat, bo zaproponowane po prostu się nie nadają.

Ja np. mam temat o studentach i pracy socjalnej a bynajmniej nie chcę zostać pracownikiem socjalnym... a studentem już jestem.

Skoro chcesz pracować w kryminologii/kryminalistyce to pewnie już o tym dużo wiesz? W takim razie idealnie, znajdź tylko temat i promotora. W czym problem?

Poza tym weź pod uwagę jakie "dojścia" masz, a może inaczej - "możliwości wniknięcia" np. do danych placówek (Policja, laboratoria, technicy) często praca opiera się na badaniach, które musisz zrobić właśnie w danych placówkach.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 19:11   #5
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka

temat pracy licencjackiej nie ma wpływu na przyszłość związaną z Twoim zawodem , co jedynie kierunek i specjalizacja może się do tego przyczynić . Rozumiem , że skoro już musisz wybrać temat jesteś zapisana już na jakieś seminarium i masz swojego promotora?? Bo u mnie na III roku dopiero się wybierało jak już każdy był przydzielony na odpowiednie seminarium i do konkretnego promotora.. wtedy na pierwszych zajęciach każdy wymyślał sobie temat albo mówił z kodeksu karnego który chciał mieć mniej więcej paragraf i promotorka moja sama układała i formułowała tematy .. tylko trzeba było jej podsunąć jaką propozycję.
Ja byłam na odpowiedzialności karnej służb porządku publicznego.. i mieliśmy przeróżne tematy prac.. niektórzy pisali o prawach i obowiązkach funkcjonariusza , ja miałam przestępstwo rozboju, inni mieli o kradzieży, zabójstwie, wypadkach w komunikacji i różne takie co z kryminologią związane. Więc sam wybór tematu to po prostu kwestia o czym będzie Ci się przyjemnie pisało .
Pozdrawiam i powodzenia!
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 20:05   #6
kicccia
Zakorzenienie
 
Avatar kicccia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 099
Dot.: Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka

Cytat:
Napisane przez pyska06 Pokaż wiadomość
temat pracy licencjackiej nie ma wpływu na przyszłość związaną z Twoim zawodem , co jedynie kierunek i specjalizacja może się do tego przyczynić . Rozumiem , że skoro już musisz wybrać temat jesteś zapisana już na jakieś seminarium i masz swojego promotora?? Bo u mnie na III roku dopiero się wybierało jak już każdy był przydzielony na odpowiednie seminarium i do konkretnego promotora.. wtedy na pierwszych zajęciach każdy wymyślał sobie temat albo mówił z kodeksu karnego który chciał mieć mniej więcej paragraf i promotorka moja sama układała i formułowała tematy .. tylko trzeba było jej podsunąć jaką propozycję.
Ja byłam na odpowiedzialności karnej służb porządku publicznego.. i mieliśmy przeróżne tematy prac.. niektórzy pisali o prawach i obowiązkach funkcjonariusza , ja miałam przestępstwo rozboju, inni mieli o kradzieży, zabójstwie, wypadkach w komunikacji i różne takie co z kryminologią związane. Więc sam wybór tematu to po prostu kwestia o czym będzie Ci się przyjemnie pisało .
Pozdrawiam i powodzenia!
Dziękuję za bardzo bardzo bardzo cenną podpowiedź

A chcę wybrać temat pracy bliski z tym co chcę robić dlatego, żeby być jak najlepszą w tej dziedzinie i tak jak piszesz - żeby przyjemnie mi się pisało
__________________



kicccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 20:16   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka

Cytat:
Napisane przez kicccia Pokaż wiadomość
Dziękuję za bardzo bardzo bardzo cenną podpowiedź

A chcę wybrać temat pracy bliski z tym co chcę robić dlatego, żeby być jak najlepszą w tej dziedzinie i tak jak piszesz - żeby przyjemnie mi się pisało
Skoro kryminalistyka/kryminologia to może coś o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych albo technikach kryminalistycznych?
Można do tego dołączyć informacje o ciekawych sprawach i bedzie cos fajnego
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 19:28   #8
kicccia
Zakorzenienie
 
Avatar kicccia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 099
Dot.: Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka

dziękuje za podpowiedź
__________________



kicccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 14:40   #9
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Cool Dot.: Praca licencjacka - bezpieczeństwo/policja/kryminalistyka

stary wątek :P lecz też mam problem z wybraniem tematu pracy licencjackiej heh
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.