Cerkoderm 15- problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-07, 08:51   #1
blacktied
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1

Cerkoderm 15- problem


Zakładam nowy wątek, ponieważ nie znalazłam podobnego na forum.

Dziewczyny, pomóżcie, proszę: Mam cerę bardzo suchą, wrażliwą, ze skłonnością do zaczerwienien, z podskórnymi grudkami. Chcąc pozbyć się dwóch powyższych problemów po zrobieniu researchu stwierdziłam że powinnam spróbować Cerkodermu (15). Używam go od 3 dni, i jak na razie jest jeden wielki koszmar- twarz mnie swędzi, jest strasznie zaczerwieniona, wyglądam jakbym była poparzona! mam straszny podskórny wysyp czegoś na kształt piasku. Co mam zrobić, odstawić Cerkoderm czy dalej go nakładać? czasami musi się pogorszyć, żeby się polepszyło.... Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia?

Myślałam też o przestawieniu się na Effaclar Duo/K. Duo już stosowałam, bez większych rezultatów, ale może teraz akurat by mi pomógł, bo to co mam na twarzy, to istny obraz nędzy i rozpaczy.
blacktied jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 09:34   #2
milva37
Raczkowanie
 
Avatar milva37
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 154
Dot.: Cerkoderm 15- problem

Ja stosuję od dawna cerkoderm, ale mam inną skórę - bardzo przetłuszczającą się, wrażliwą, łatwo się przesusza. Mam też aktywny trądzik. Nie polubiłam się z cerkodermem 15 - miałam poczucie, że tak dziwnie oblepia skórę, ale nie miałam nigdy takich objawów jak Ty. Może to jakaś reakcja alergiczna?
Przerzuciłam się na cerkoderm 30 (ma lepszy skład - kwas glikolowy, masło shea) i zużywam już 3 opakowanie. Raczej nie nakładam go samego - mieszam z różnymi kremami do twarzy. Dzięki niemu skóra na twarzy w ogóle się nie łuszczy, przestałam używać peelingów mechanicznych, bo nie ma po co. Pomaga też na łuszczenie po peelingach kwasowych.
Nie namawiam Cię do stosowania cerkodermu mimo tych wszystkich objawów - może w Twoim wypadku, to nie jest dobry pomysł. Chciałam tylko opisać swoje wrażenia z używania, może Ci się to przyda.
__________________
wymiana kosmetyczna -> KLIK
milva37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 11:30   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Cerkoderm 15- problem

15procentowe stężenie mocznika to całkiem sporo - możliwe że Cię to po prostu podrażnia (mam podobne objawy jak go użyję na twarz). Spróbuj kremów z mniejszym stężeniem (5%).
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 23:37   #4
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Cerkoderm 15- problem

Cytat:
Napisane przez blacktied Pokaż wiadomość
Zakładam nowy wątek, ponieważ nie znalazłam podobnego na forum.

Dziewczyny, pomóżcie, proszę: Mam cerę bardzo suchą, wrażliwą, ze skłonnością do zaczerwienien, z podskórnymi grudkami. Chcąc pozbyć się dwóch powyższych problemów po zrobieniu researchu stwierdziłam że powinnam spróbować Cerkodermu (15). Używam go od 3 dni, i jak na razie jest jeden wielki koszmar- twarz mnie swędzi, jest strasznie zaczerwieniona, wyglądam jakbym była poparzona! mam straszny podskórny wysyp czegoś na kształt piasku. Co mam zrobić, odstawić Cerkoderm czy dalej go nakładać? czasami musi się pogorszyć, żeby się polepszyło.... Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia?

Myślałam też o przestawieniu się na Effaclar Duo/K. Duo już stosowałam, bez większych rezultatów, ale może teraz akurat by mi pomógł, bo to co mam na twarzy, to istny obraz nędzy i rozpaczy.

Dlaczego używasz kremu przeznaczonego do stóp i łokci do twarzy???jedyne co możesz zrobić to odstaw krem, przemywaj delikatnym tonikiem stosuj jak najbardziej delikatny krem, łykaj wapno, maszeruj do dermatologa i módl się, żeby to zeszło w ciągu miesiąca.
I naprawdę czytaj do jakiej skóry jest jaki krem-Effaclar Duo jest za silny przy suchej i wrażliwej skórze.

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2013-02-07 o 23:39 Powód: Dopisek
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 20:21   #5
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Cerkoderm 15- problem

Mialam to samo... 3 tygodnie temu dzięki wizażowi kupiłam ten krem. Użyłam pod oczy i na dłonie. W 3 dobie dostałam chrost w kolorze skóry i bardzo mnie to swędziało. Do dziś biorę calcium i clemastinium, smaruję czym popadnie i już prawie zeszło, więc musisz odstawic i pomęczyc się 2 tygodnie...
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.