Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 10:58   #4381
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
(...)
Ja używam Hauschki rozświetlającej w kompakcie. Jedyny puder, jaki dla mnie istnieje . Przy mocno porowatej fakturze mojej skóry nie byłabym do końca zadowolona z żadnych minerałów, gdybym nie wykańczała makijażu pudrem w kamieniu nakładanym puszkiem (mój photoshop).
Nie przeszkadza Ci to, że ma talk w składzie?
Chodzę wokół pudrów hauschki i nie mogę się zdecydować czy wziąć kompakt czy sypki.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 11:11   #4382
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie przeszkadza Ci to, że ma talk w składzie?
Chodzę wokół pudrów hauschki i nie mogę się zdecydować czy wziąć kompakt czy sypki.
Zupełnie mi nie przeszkadza, tym bardziej, że stosuję Hauschkę w śladowych ilościach. Z sypkiego byłam niezadowolona, zresztą trudno nakładać puder sypki puszkiem. U mnie wykończenie pędzlem nie daje pożądanego efektu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 08:50   #4383
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Zupełnie mi nie przeszkadza, tym bardziej, że stosuję Hauschkę w śladowych ilościach. Z sypkiego byłam niezadowolona, zresztą trudno nakładać puder sypki puszkiem. U mnie wykończenie pędzlem nie daje pożądanego efektu.

Dzięki, zamówiłam, zobaczymy jak będzie u mnie.
I dopiero teraz do mnie dotarło to co napisała o Blusche - nie wiedziałam, że zmienili kolory/składy. Szkoda, idę na mineralny poczytać co i jak.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 11:15   #4384
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cześć dziewczyny! A macie może jakieś nowe informacje nt. maseczki cynamonowej? Wszystkie, które tu znalazłam pochodzą sprzed min. roku, a wiedza przecież galopuje Ja sobie jej używam od jakichś 2 tygodni raz na 2-3 dni na czoło i brodę (zaskórniki zamknięte) i jest super, powoli wszystko wyłazi Ale tak się zastanawiam, czy na dłuższą metę nie spowoduje trwałego rozszerzenia porów? Zauważyłam, że na policzkach po 1 nalożeniu pory zrobiły się widoczne, więc nie używam jej tam. Na czole i brodzie jest poki co ok. Na pewno niedługo będę jej uzywać znacznie rzadziej, ale lekka obawa o 'kraterki' została... Miałyście doświadczenia z dłuższym stosowaniem tej maseczki?
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 15:41   #4385
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Dzięki, zamówiłam, zobaczymy jak będzie u mnie.
Gdybyś chciała nakładać puszkiem, to nie polecam oryginalnego welurowego. Mi odpowiada Top Choice 6456, nadaje się do częstego prania, aplikuje oszczędnie (najlepszy jest, jak już się trochę wyrobi, zmięknie).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 15:49   #4386
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! A macie może jakieś nowe informacje nt. maseczki cynamonowej? Wszystkie, które tu znalazłam pochodzą sprzed min. roku, a wiedza przecież galopuje Ja sobie jej używam od jakichś 2 tygodni raz na 2-3 dni na czoło i brodę (zaskórniki zamknięte) i jest super, powoli wszystko wyłazi Ale tak się zastanawiam, czy na dłuższą metę nie spowoduje trwałego rozszerzenia porów? Zauważyłam, że na policzkach po 1 nalożeniu pory zrobiły się widoczne, więc nie używam jej tam. Na czole i brodzie jest poki co ok. Na pewno niedługo będę jej uzywać znacznie rzadziej, ale lekka obawa o 'kraterki' została... Miałyście doświadczenia z dłuższym stosowaniem tej maseczki?
Kiedyś stosowałam, ale krótko. Specjalnych korzyści z niej nie było, a maksymalnie drażniła naczynka jak i pory.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 21:56   #4387
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Kiedyś stosowałam, ale krótko. Specjalnych korzyści z niej nie było, a maksymalnie drażniła naczynka jak i pory.
Hm, u mnie korzyści są znaczne, a nakładam tylko na czoło i brodę, więc poza strefę potencjalnych naczynek (przynajmniej u mnie). Z resztą używam wersji z jogurtem, i szczerze mówiąc nawet nie piecze tak bardzo, a i zaczerwienienia prawie nie ma. Ale będę uważać. Dzięki za opowiedź
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 17:15   #4388
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja jestem zdesperowana i od kilku dni piję drożdże. Nie wiem naprawdę, czy to ma sens, ale chociaż spróbuję.
Niestety znowu mnie wysypało. Przez jakieś ostatnie dwa tygodnie większe zaczerwienienia i krosty zginęły, pozostały tylko jak zwykle rozszerzone pory, zaskórniki i krostki, ale dzisiaj znowu mam wysyp i wyglądam okropnie. Odstawiłam na razie maść od dermatloga, bo miałam dosyć już tej wysuszającej chemii, dwa dni pod rząd zastosowałam krem Nivea Soft(miałam wrażenie, że Alterra słabo mnie nawilżyła) i mam teraz koszmar. Mam odczucie, że to już nigdy mi nie przejdzie. Może te drożdże załagodzą sprawę. Na noc będę też piła bratka. Na cuda nie liczę, ale może chociaż trochę się poprawi.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 17:29   #4389
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Gdybyś chciała nakładać puszkiem, to nie polecam oryginalnego welurowego. Mi odpowiada Top Choice 6456, nadaje się do częstego prania, aplikuje oszczędnie (najlepszy jest, jak już się trochę wyrobi, zmięknie).
Kupujesz je w jakiejś sieciówce?
2 dzień mam ten puder i zachycona jestem - wczoraj od 8 do 16 nie musiałam poprawić makijażu(a poźniej zmyłam, więc nie wiem czy by jeszcze nie wytrzymał dłużej), a było koło 30 stopni. Dzisiaj tylko się pudrem maźnełam i skóra wygląda ładnie, nie świeci się, jakby ujednolicona też jest. A dałam bardzo malutko. Jak tak dalej będzie to oszaleje ze szczęścia!

Aredhel125, pamiętam, że szukałaś micela naturlanego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-i-twarzy.html
Z tego co pamiętam nie ma idealnego składu, ale ujdzie. Dużo osób chwali, cena nie zabija, może Tobie się spodoba.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:17   #4390
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja jestem zdesperowana i od kilku dni piję drożdże. Nie wiem naprawdę, czy to ma sens, ale chociaż spróbuję.
Niestety znowu mnie wysypało. Przez jakieś ostatnie dwa tygodnie większe zaczerwienienia i krosty zginęły, pozostały tylko jak zwykle rozszerzone pory, zaskórniki i krostki, ale dzisiaj znowu mam wysyp i wyglądam okropnie. Odstawiłam na razie maść od dermatloga, bo miałam dosyć już tej wysuszającej chemii, dwa dni pod rząd zastosowałam krem Nivea Soft(miałam wrażenie, że Alterra słabo mnie nawilżyła) i mam teraz koszmar. Mam odczucie, że to już nigdy mi nie przejdzie. Może te drożdże załagodzą sprawę. Na noc będę też piła bratka. Na cuda nie liczę, ale może chociaż trochę się poprawi.
Krem Nivea Soft ma w składzie składniki komodogenne, a także podrażniające - alkohol. Raczej nie nadaje się do trądzikowych cer.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:25   #4391
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Kupujesz je w jakiejś sieciówce?
2 dzień mam ten puder i zachycona jestem - wczoraj od 8 do 16 nie musiałam poprawić makijażu(a poźniej zmyłam, więc nie wiem czy by jeszcze nie wytrzymał dłużej), a było koło 30 stopni. Dzisiaj tylko się pudrem maźnełam i skóra wygląda ładnie, nie świeci się, jakby ujednolicona też jest. A dałam bardzo malutko. Jak tak dalej będzie to oszaleje ze szczęścia!
Kiedyś kupowałam ten puszek w mojej mieścinie, teraz przez internet. Cieszę się, że puder przypadł Ci do gustu .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 13:51   #4392
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
Krem Nivea Soft ma w składzie składniki komodogenne, a także podrażniające - alkohol. Raczej nie nadaje się do trądzikowych cer.
No tak, skład ma tragiczny, ale akurat nie miałam nic innego do nawilżenia. Nie wiem, czy to przez ten krem, czy przez to, że odstawiłam na kilka dni maść z apteki. W każdym razie znowu muszę się podleczyć. Alterra jest dziwnym kremem bo niby fajnie wygładza twarz, ale zaraz po użyciu mam ją ściągniętą jak po liftingu i ogólnie mam wrażenie, że średnio nawilża na dłuższa metę.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość

Aredhel125, pamiętam, że szukałaś micela naturlanego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-i-twarzy.html
Z tego co pamiętam nie ma idealnego składu, ale ujdzie. Dużo osób chwali, cena nie zabija, może Tobie się spodoba.
Teraz używam też z AA płynu micelarnego do cery wrażliwej i skład ma dośc dobry - tak napisała kacysko, więc jej wierzę. Ciekawa właśnie jestem tej nowej serii, więc jak nie znajdę nic lepszego to się skuszę. Mam nadzieję, że mnie nie zmasakruje.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 19:04   #4393
Melinda_xyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 13
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Kupiłam sobie podkład w tubce "So Matte Perfect Stay". Mam pytanie: czym aplikować ten kosmetyk na twarz? Jak nakładam go palcami i rozsmarowuję, to wychodzą nierówności i efekt maski
Co proponujecie do nakładania: puszek, gąbkę, a może pędzel - ten ostatni mam i niestety nie nadaje się do rozprowadzania podkładu.
Melinda_xyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 19:22   #4394
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Melinda_xyz Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie podkład w tubce "So Matte Perfect Stay". Mam pytanie: czym aplikować ten kosmetyk na twarz? Jak nakładam go palcami i rozsmarowuję, to wychodzą nierówności i efekt maski
Co proponujecie do nakładania: puszek, gąbkę, a może pędzel - ten ostatni mam i niestety nie nadaje się do rozprowadzania podkładu.
Ja podklady z reguly rozprowadzam palcami (albo pedzlem ale to rzadziej). Jezeli masz cere tradzikowa to moze lepiej uderzyc w mineraly? Latwo sie nakladaja i nie szkoda tak bardzo skorze tradzikowej.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 09:59   #4395
Melinda_xyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 13
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mnie kiedyś znajoma sugerowala, żebym podkład rozprowadzała gąbką kosmetyczną, dała mi nawet jedną gratis. Ale nie próbowalam jej stosować, ta znajoma stosuje, ale ona nie ma problemów trądzikowych.
U mnie wykwity trądzikowe nie są bardzo nasilone, w większości to blizny i zaczerwienienia skóry.
Melinda_xyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 21:10   #4396
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Melinda_xyz Pokaż wiadomość
Mnie kiedyś znajoma sugerowala, żebym podkład rozprowadzała gąbką kosmetyczną, dała mi nawet jedną gratis. Ale nie próbowalam jej stosować, ta znajoma stosuje, ale ona nie ma problemów trądzikowych.
U mnie wykwity trądzikowe nie są bardzo nasilone, w większości to blizny i zaczerwienienia skóry.
Ja tym gabeczka nie ufam, chyba ze codziennie je bedziesz myc i czyscic tak jak pedzle bo dla mnie to tylko siedlisko bakterii i tyle a jakbym miala codziennie stosowac 1 to drogo by wyszlo. Dlatego palce sa najlepsze bo zawsze wczesniej umyje rece i mam pewnosc, ze nie babram na skorze zarazkow.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 22:45   #4397
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Szaleję z naturalnością, bo dzięki niej nie mam pryszczy. I nie powiem gdzie mam modę jakąkolwiek, a parabeny nawet lubię - więc nie jestem jakoś maksymalnie proecodziałaczką
co myslisz o mydle z aleppo? i dlaczego skreslilas cetaphil (co mnie martwi )?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Co do Cetaphilu i podobnych to niestety mojej skórze nie służyły - niedawno dermatolog poleciła mi podobną emulsję z Iwostinu z seri do trądziku różowatego (Rosacin), stwierdziła, że do skóry wrażliwej z niedoskonałościami ten świetnie się sprawdzi. Zresztą kremów z tej seri też używam, nie codziennie, ale używam i są naprawdę niezłe- jak ktoś ma problem z czerwieniącą się skórą polecam.
dlaczego cetaphil sie na Tobie nie sprawdzil? i jak mozesz przyrownac go do emulsji z iwostinu (rosacin)?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Kiedys myślałam, że to przez zawartość tłuszczu w tych kosmetykach. Jakiś czas temu miałam alergiczne testy naskórkowe i wprawdzie nie wyszło mi uczulenie na parabeny (pani alergolog powiedziała, że nie ma takich pęcherzyków, które są objawem uczulenia), ale to miejsce pod próbką parabenów było czerwone i mocno swędzące, parę godzin po odczytach widziałam na nim coś jak pęcherzyki, wiec nie mam przekonania czy na pewno nie mam alergii, ale podrażnienie było na pewno. To po co mam używać czegoś, na co moja skóra źle reaguje. Natomiast okazało się, że na naturalne tłuszcze reaguje całkiem nieźle, wiadomo jak przedobrzę to może zapchać, ale reakcja skóry jest zupełnie inna.

Ogólnie ostatnio stan mojej twarzy poprawił się wręcz fenomenalnie, na plecach i dekolcie wciąż mam więcej zmian i zaskórników, ale ilość "ropnych" pryszczy drastycznie zmalała. Pewnie byłoby lepiej, gdybym plecy pielęgnowała tak starannie jak twarz, ale trudno sięgnąć, poza tym skóra jest grubsza i gorzej ukrwiona. To co się zmieniło, to używanie kosmetyków z BU - dało natychmiastową i dużą poprawę, od jakiegoś czasu prawie nie jem też produktów mlecznych (z wyjątkiem masła) i mocno ograniczyłam cukier.

A było kiepsko, rzuciłam się na kosmetyki z BU w akcie desperacji, bo skóra była nie dość że okropnie tłusta i błyszcząca, z zaskórnikami i pryszczami (może niezbyt wiele, ale jednak szpecą) i zaczerwieniona to jeszcze źle reagowała na zwykłe kosmetyki. Już nie wiedziałam czym się smarować.
ciekawe czy te testy alergiczne sa dostepne w moim miescie , ile za swoje placilas?

prosze napisz jakie kosmetyki kupilas z BU, ze tak Ci pomoglo na m.in. blyszczenie cery i inne?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 23:20   #4398
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
co myslisz o mydle z aleppo? i dlaczego skreslilas cetaphil (co mnie martwi )?
Mydło Aleppo jest dla mnie nowym hitem, aczkolwiek używane tylko raz dziennie - bo już przy dwóch razach mnie podsusza.

Cetaphil zapchał najpierw moją bratanicę - chyba nawet o tym pisałam. Ale doszłam teraz w wakacje do wniosku, że ona jednak jest w takim wieku, że mogło to być wahnięcie hormonalne czy coś podobnego niezwiązanego z nim. Więc wróciła, a przy okazji i ja się podłączyłam.
Wągłowy wysyp na kościach policzkowych i syfkowy na czole. Ustępować zaczęło po odstawieniu - to w moim przypadku. Moja bratanica znowuż miała wągry z czerwoną otoczką (przepraszam za moją niezdolność do opisów ) z krostkami na policzkach. Także zaczęło się goić po odstawieniu. Okres kremowania w moim przypadku: 4,5 tygodnia, a młoda 5 tygodni.

Więc jednak ją już za pierwszym razem zapchał, i mnie do strzału. Wiem, że każdy ma własne zdanie, ale dla mnie zapychanie dyskwalifikuje dany kosmetyk.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 00:07   #4399
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Mydło Aleppo jest dla mnie nowym hitem, aczkolwiek używane tylko raz dziennie - bo już przy dwóch razach mnie podsusza.

Cetaphil zapchał najpierw moją bratanicę - chyba nawet o tym pisałam. Ale doszłam teraz w wakacje do wniosku, że ona jednak jest w takim wieku, że mogło to być wahnięcie hormonalne czy coś podobnego niezwiązanego z nim. Więc wróciła, a przy okazji i ja się podłączyłam.
Wągłowy wysyp na kościach policzkowych i syfkowy na czole. Ustępować zaczęło po odstawieniu - to w moim przypadku. Moja bratanica znowuż miała wągry z czerwoną otoczką (przepraszam za moją niezdolność do opisów ) z krostkami na policzkach. Także zaczęło się goić po odstawieniu. Okres kremowania w moim przypadku: 4,5 tygodnia, a młoda 5 tygodni.

Więc jednak ją już za pierwszym razem zapchał, i mnie do strzału. Wiem, że każdy ma własne zdanie, ale dla mnie zapychanie dyskwalifikuje dany kosmetyk.
dziekuje za odpowiedz, nie przegladalam tak dokladnie tego watku, wiec moglo mi umknac .
od pierwszego dnia Cie zapychal?
a co myslisz o jego skladzie (gdzieniegdzie na forum mozna sie doszukac opinii, ze nie jest on najlepszy - jako laik z internetem nie zauwazylam wiekszych "zakazanych" srodkow.. hm)?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 00:23   #4400
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Też używałam Cetaphilu,
nie wiem jak teraz, ale kiedyś większej krzywdy mi nie wyrządził.
Pamiętam, że miałam go 'przepisanego' do tabsów (bodajże curacne) po których miałam mega przesusz. Czy skład mógł się zmienić w ciągu ostatnich lat?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 09:28   #4401
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz, nie przegladalam tak dokladnie tego watku, wiec moglo mi umknac .
od pierwszego dnia Cie zapychal?
a co myslisz o jego skladzie (gdzieniegdzie na forum mozna sie doszukac opinii, ze nie jest on najlepszy - jako laik z internetem nie zauwazylam wiekszych "zakazanych" srodkow.. hm)?
Jest silikon. Czasem tyle wystarczy. Do tego gliceryna wysoko - też niektórych zapycha. Olej makadamia też nie musi wszystkim służyć. U mnie chyba wystąpiło połączenie pierwszego problemu z ostatnim.

Osobiście nie zamierzam mieć więcej z tym panem przyjemności
Od pierwszego dnia to można dostać uczulenia Do powstania wągrów i krosek typowych dla zapchania jednak potrzeba czasu. Objawy wskazujące miałam jakoś po 8-9 dniach.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 10:39   #4402
OlaLola88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cześć,
chciałabym z Wami się podzielić moim nowym odkryciem, na pewno kontrowersyjny, być może nie na wszystkich tak wspaniale działa, ale ja jestem wprost zaskoczona efektami! Do rzeczy: sprawa dotyczy CEBULI. Znalazłam śladowe wypowiedzi o takiej kuracji w internecie i desperacko zdecydowałam się spróbować. Po umyciu twarzy (myję metodą OCM ze szmatką muślinową) przekroiłam cebulę na pół, i posmarowałam tym zmienione miejsca. Śmierdzi ,ale da się wytrzymać. Rano moja twarz była jakby wygładzona, oczywiście nie całkowicie , ale krostki wyraźnie się zmniejszyły, gdzieniegdzie pojawiły się ropne końcówki( z krostek podskórnych) tak jakby cebula wyciągnęła je na wierzch. Siedzę teraz całymi dniami w domu , dlatego mogę sobie pozwolić na smarowanie cebulą twarzy także rano, tak też zrobiłam i się z Wami dzielę bo dla mnie to szok! Pozdrawiam !
OlaLola88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 12:22   #4403
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Do powstania wągrów i krosek typowych dla zapchania jednak potrzeba czasu. Objawy wskazujące miałam jakoś po 8-9 dniach.
Należy odróżnić działanie komedogenne (zaskórniki) i aknegenne w wąskim znaczeniu (zmiany zapalne - krostki, grudki, guzki). Zmiany zapalne po zastosowaniu kosmetyku mogą się pojawić nawet w ciągu pierwszej doby. Działanie komedogenne objawia się dużo później.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post34731209
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post31357644

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-16 o 12:33
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 12:55   #4404
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Należy odróżnić działanie komedogenne (zaskórniki) i aknegenne w wąskim znaczeniu (zmiany zapalne - krostki, grudki, guzki). Zmiany zapalne po zastosowaniu kosmetyku mogą się pojawić nawet w ciągu pierwszej doby. Działanie komedogenne objawia się dużo później.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post34731209
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post31357644

Napisałam wcześniej, że "od razu" to może wystąpić reakcja alergiczna, a nie zapchanie

W moim przypadku to zapchanie
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 13:33   #4405
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Osobiście nie zamierzam mieć więcej z tym panem przyjemności
a co preferujesz z nawilzaczy ?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 13:51   #4406
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wągłowy wysyp na kościach policzkowych i syfkowy na czole. Ustępować zaczęło po odstawieniu - to w moim przypadku. Moja bratanica znowuż miała wągry z czerwoną otoczką (przepraszam za moją niezdolność do opisów ) z krostkami na policzkach.
Czym właściwie sa te opisywane przec Ciebie wągry, bo z tego co wiem to słowo to kolokwialna nazwa zaskórnikow (szczególnie otwartych)? Bo wątpliwe jest by nawet w kilka dni po użyciu Cetaphilu mogła zaobserwować spowodowany nim wysyp. A jesli faktycznie taki wysyp nastąpił to gł. winowajcy należy szukac bardziej w przeszłości.

Ja by z kolei nie polecała tak mydeł, szczególnie tych tzw. "naturalnych" ze względu na częsty brak jakichkolwiek chelatorów, co w połączeniu z twardą wodą powoduje wytrącenie sie osadu w postaci trudno rozpuszczalnych mydeł Ca i Mg. A przecież mydło jako anionowy surfaktant o małej czasteczce ma najwiekszą zdolność do penetracji nie tylko SC, ale tez mieszka, a to nie jest pożądane zjawisko dla osób ze skłonnością do zapychania. No i jeszcze dochodzi niedobre dla prawidłowej flory bakteryjne i procesów złuszczania w SC pH.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-07-16 o 13:54
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 14:23   #4407
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
a co preferujesz z nawilzaczy ?
Mam ukręcone serum nawilżające z półproduktów, i stosuję kremy Alterry, bo skóra lubi.
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Czym właściwie sa te opisywane przec Ciebie wągry, bo z tego co wiem to słowo to kolokwialna nazwa zaskórnikow (szczególnie otwartych)? Bo wątpliwe jest by nawet w kilka dni po użyciu Cetaphilu mogła zaobserwować spowodowany nim wysyp. A jesli faktycznie taki wysyp nastąpił to gł. winowajcy należy szukac bardziej w przeszłości.

Ja by z kolei nie polecała tak mydeł, szczególnie tych tzw. "naturalnych" ze względu na częsty brak jakichkolwiek chelatorów, co w połączeniu z twardą wodą powoduje wytrącenie sie osadu w postaci trudno rozpuszczalnych mydeł Ca i Mg. A przecież mydło jako anionowy surfaktant o małej czasteczce ma najwiekszą zdolność do penetracji nie tylko SC, ale tez mieszka, a to nie jest pożądane zjawisko dla osób ze skłonnością do zapychania. No i jeszcze dochodzi niedobre dla prawidłowej flory bakteryjne i procesów złuszczania w SC pH.
Mam skórę niezmiernie skłonną do zapychania i tak, to były wągry - otwarte na kościach policzkowych i nosie, a zamknięte gdzie indziej. Jedyne, co zmieniłam w pielęgnacji to romans z Cetaphilem, więc nie ma innego winowajcy. I po odstawieniu wróciłam do tego, czego używałam wcześniej.

Pisałam już na tym forum, że mam pancerną twarz i niekoniecznie stosuję pochwalane przez wszystkich metody
Jestem chemikiem, i niekoniecznie czuję się źle z tym, że wytrącają mi się na twarzy kłaczki twardych i nierozpuszczalnych mydeł wapniowych i magnezowych
A co do pH - zdaję sobie z tego sprawę. Ale nie będę rezygnować z czegoś, co mi służy. Zostałam tylko poproszona o opinię, więc ją przekazałam

Podobny wstęp o pH zrobiłam, gdy robiłam wpis o peelingu sodowym, który jest całkiem niezgodny z tendencją do niezaburzania pH skóry.
Jednak go stosuję, bo na mnie inny peeling nie działa Jednak nigdy nie polecam go bez wstępu o sensie "to nie jest do końca mądre, robisz na własną odpowiedzialność"
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 15:06   #4408
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Napisałam wcześniej, że "od razu" to może wystąpić reakcja alergiczna, a nie zapchanie

W moim przypadku to zapchanie
Nie zrozumiałaś mnie. Aknegenność kosmetyków, czyli powodowanie trądzikowych/trądzikopodobnych zmian zapalnych jak najbardziej może się ujawnić "od razu" (w ciągu 1-2 dni) i nie jest to reakcja alergiczna.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-16 o 15:10
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 15:16   #4409
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie zrozumiałaś mnie. Aknegenność kosmetyków, czyli powodowanie trądzikowych/trądzikopodobnych zmian zapalnych jak najbardziej może się ujawnić "od razu" (w ciągu 1-2 dni) i nie jest to reakcja alergiczna.
Dzięki za uświadomienie
Ale cieszę się, że jeszcze na własnym przykładzie tego nie doświadczyłam z taką prędkością
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:04   #4410
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
dlaczego cetaphil sie na Tobie nie sprawdzil? i jak mozesz przyrownac go do emulsji z iwostinu (rosacin)?
Rosacin albo lepiej oczyszcza albo nie ma czegoś co mnie zapychało w przypadku Cetaphilu. Może nie jest to wielka różnica, ale po pierwszym tygodniu z emulsją z Iwostinu skóra po prostu zrobiła się ładniejsza, gładsza. No i to co było widoczne odrazu - po myciu zwykle mam zaczerwienioną twarz, po Rosacinie tego nie ma.

Przy Cetapilu nie było tragedi, ale przy Iwostinie jest lepiej. Mam wątpliwości czy Cetaphil jest taki idealny do skór zanieczyszczonych/trądzikowych, przy agresywnych lekach przeciwtrądzikowych pewnie tak.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.