L4 od psychiatry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-21, 15:09   #1
kalina28wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Unhappy

L4 od psychiatry


Witam,

Chciałabym sie dowiedzieć czy któraś z Was była może kiedyś na L4 od psychiatry?
W poniedziałek mam pierwsza wizytę,trochę sie stresuje, ale uznałam,ze i tak za długo zwlekalam z tym. Ciagle mam czarne myśli, nic mi sie nie chce ciagle płacze,zaczęło sie wszystko dawno temu po stracie 3 bliskich mi osób w dość krótkim czasie, i uznałam ze nie mam już siły i nie dam sobie sama rady. W pracy tez sie wszystko sypie.
Czy psychiatra może zaproponować L4?
Wiecie może na jak długo?

Będę wdzięczna za odpowiedz
kalina28wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 15:25   #2
Pluma_
Rozeznanie
 
Avatar Pluma_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 528
Dot.: L4 od psychiatry

Może, choć jeśli chcesz iść na zwolnienie, lepiej żebyś sama to zasygnalizowała podczas wizyty, bo sam lekarz się tego nie domyśli. Ja byłam przez miesiąc, ale to naprawdę indywidualna sprawa na ile Ci da.
Myślisz, że w Twoim stanie będzie naprawdę lepiej jeśli pójdziesz na zwolnienie i zaszyjesz się w domu? Porozmawiaj jeszcze z psychiatrą czy to na pewno dobre rozwiązanie.
Pluma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 15:33   #3
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: L4 od psychiatry

Może, ma największe możliwości jeśli chodzi o zwolnienia ze wszystkich lekarzy, bo może wypisywać także wsteczne.
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 15:43   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: L4 od psychiatry

Oczywiście że może wystawiać i są honorowane.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 16:37   #5
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: L4 od psychiatry

moja rodzona siostra jest aktualnie na kolejnym l4 od psychiatry. psychiatra to lekarz jak każdy inny.

siostra jest już od września na l4, jutro ma komisję w ZUSie o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego. jeśli orzecznik wyrazi zgodę (a wyrazi na pewno) to dostanie wolne na kolejne 6 miesięcy.

psychiatrzy to wspaniali ludzie, naprawdę
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 16:40   #6
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez kalina28wawa Pokaż wiadomość
Witam,

Chciałabym sie dowiedzieć czy któraś z Was była może kiedyś na L4 od psychiatry?
W poniedziałek mam pierwsza wizytę,trochę sie stresuje, ale uznałam,ze i tak za długo zwlekalam z tym. Ciagle mam czarne myśli, nic mi sie nie chce ciagle płacze,zaczęło sie wszystko dawno temu po stracie 3 bliskich mi osób w dość krótkim czasie, i uznałam ze nie mam już siły i nie dam sobie sama rady. W pracy tez sie wszystko sypie.
Czy psychiatra może zaproponować L4?
Wiecie może na jak długo?


Będę wdzięczna za odpowiedz
każdy lekarz może wystawić l4 maxymalnie na pół roku. Jeśli chcesz odpocząć to sama powiedz lekarzowi, że chcesz l4, ale tak jak pisała Pluma, jak się sama zaszyjesz w ciepłym łóżeczku, to deprecha może być większa. Jak masz dołującą i stresującą robote, a na dodatek strasza zwolniem, to odpoczywaj
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:01   #7
kalina28wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Cool Dot.: L4 od psychiatry

Problem w tym ze mój dział właściwie likwidują , są masowe zwolnienia, i miedzy innymi to mnie teraz dobiło, do tego dochodzą inne problemy.
Wszystko sie skumulowalo i chce sie wyciszyć.
Myślicie ze lepiej lekarce powiedziec o zwolnieniu?
Nie chce żeby pomyślała sobie ze przyszłam tylko po L4 :/
kalina28wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 20:12   #8
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez kalina28wawa Pokaż wiadomość
Problem w tym ze mój dział właściwie likwidują , są masowe zwolnienia, i miedzy innymi to mnie teraz dobiło, do tego dochodzą inne problemy.
Wszystko sie skumulowalo i chce sie wyciszyć.
Myślicie ze lepiej lekarce powiedziec o zwolnieniu?
Nie chce żeby pomyślała sobie ze przyszłam tylko po L4 :/
Ostatnio znajoma mojej mamy w identycznej sytuacji (albo w sumie gorszej, bo już wiedziała, że jest zwolniona - likwidacja całej firmy, a dopiero co urodziła córeczkę) powiedziała wprost, że przyszła po zwolnienie, bo lekarka okazała się tak sympatyczna, że nie była w stanie jej okłamać (a miała już ładną historyjkę ułożoną)... Tak że bez obaw chyba. Myślę, że możesz wprost powiedzieć; ze względu na to, że nikt się nie będzie czepiał jak np. wyjdziesz na spacer na zwolnieniu od psychiatry (co w większości wypadków jest niemożliwe ze względu na kontrole ZUS-u) mnóstwo ludzi chodzi po zwolnienia właśnie do nich, nawet lewe, więc pewnie z automatu rozdają
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:19   #9
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez kalina28wawa Pokaż wiadomość
Problem w tym ze mój dział właściwie likwidują , są masowe zwolnienia, i miedzy innymi to mnie teraz dobiło, do tego dochodzą inne problemy.
Wszystko sie skumulowalo i chce sie wyciszyć.
Myślicie ze lepiej lekarce powiedziec o zwolnieniu?
Nie chce żeby pomyślała sobie ze przyszłam tylko po L4 :/
jasne, że tak. jak chcesz ciągnąć zwolnienie do pół roku to lekarz musi wiedzieć jak to rozpisac
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:16   #10
kalina28wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Cool Dot.: L4 od psychiatry

Tylko sie tak zastanawiam jak to powiedzieć lekarce żeby kwasu nie było? Macie pomysł? Nie chce żeby zbagatelizowala mój problem i stan w mysl ze przyszłam tylko po zwolnienie ...

Nie mam pomysłu co jej powiedzieć żeby zabrzmiało to wszystko normalnie :/
kalina28wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:23   #11
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: L4 od psychiatry

po pierwsze opisz swoje objawy
po drugie powiedz po prostu, że w związku ze swoim samopoczuciem nie jesteś w stanie wykonywać swojej pracy a dodatkowo praca pogłębia Twoje objawy i już.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 21:28   #12
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez kalina28wawa Pokaż wiadomość
Tylko sie tak zastanawiam jak to powiedzieć lekarce żeby kwasu nie było? Macie pomysł? Nie chce żeby zbagatelizowala mój problem i stan w mysl ze przyszłam tylko po zwolnienie ...

Nie mam pomysłu co jej powiedzieć żeby zabrzmiało to wszystko normalnie :/
ale przecież Ty masz mega doła, więc nie może brzmieć normalnie możesz powiedzieć, że na sama mysl o pracy w niedziele wieczorem zaczyna Cię boleć brzuch, jak rano wychodzisz na autobus to jest Ci niedobrze, masz problem z normalnym oddechem, jak pomyslisz o swoim szefie to jest Ci naprzemian zimno i gorąco i masz ochotę zwinąć się w kłębek i zostać pod kołdrą, masz myśli samobójcze, których nie zrealizowałaś tylko dlatego, że boisz się bólu
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 08:00   #13
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: L4 od psychiatry

po prostu bądź szczera. lekarz wyczuje jeśli będziesz coś kręciła.
wygląda na to, że jesteś wykończona. napięcie się w Tobie skumulowała i blokuje Ci normalne funkcjonowanie. psychiatra doskonale wie, że życie dalej w taki sposób doprowadzi Cię do głębokiej depresji (o ile już jej nie masz).
uwierz mi, takich pacjentów jak Ty jest wielu i psychiatrzy doskonale to rozumieją. jestem pewna, że lekarz sam zaproponuje L4.

Edytowane przez hevanka
Czas edycji: 2013-02-22 o 08:02
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 09:44   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: L4 od psychiatry

Pytanie czy faktycznie masz doła i potrzebujesz leczenia farmakologicznego czy terapii, czy potrzebujesz L4, które na jakiś czas uchroni cię przed zwolnieniem?
Sorry ale za dużo znam przypadków takich ucieczek od zwolnienia ew. zajśc w ciążę
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:03   #15
kalina28wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pytanie czy faktycznie masz doła i potrzebujesz leczenia farmakologicznego czy terapii, czy potrzebujesz L4, które na jakiś czas uchroni cię przed zwolnieniem?
Sorry ale za dużo znam przypadków takich ucieczek od zwolnienia ew. zajśc w ciążę


Paula78: nawet gdyby zwolnili mnie z pracy mogłabym iść na L4 więc nie boje sie zwolnienia. I chyba raczej do psychiatry nie zapisuje sie ludzie , którzy tej pomocy nie potrzebują.
Na wstepie napisałam ze mam dola i czuje ze wszystko nie ma sensu miedzy innymi po tym jak straciłam 3 osoby z bardzo bliskiej rodziny w krótkim czasie, więc z łaski swojej zachowaj spostrzeżenia dla siebie i nie zakładaj z góry ze każdy kto idzie do psychiatry idzie wyłudzić bez podstawie zwolnienie.

Dzieci mnie nie bawią, więc zachodzenie w ciążę aby moc siedzieć w domu ( z depresją ) to chyba średni pomysł.
kalina28wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 12:04   #16
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez kalina28wawa Pokaż wiadomość
I chyba raczej do psychiatry nie zapisuje sie ludzie , którzy tej pomocy nie potrzebują.
i tu się mylisz wiele osób właśnie od psychiatry idzie po chorobowe, bo ma on opinię "najpewniejszego" , ponieważ panuje pogląd, że chorobowe od psychiatry bardzo trudno podważyć i rzadko który lekarz się na to decyduje.

Jeżeli naprawdę masz problemy z psychiką nie masz się teoretycznie o co martwić, chociaż muszę Cię ostrzec, że nasiliły się kontrole. Przykładowo: dwoje moich znajomych (którzy miało podstawy do chorobowego, leczyli się psychiatrycznie) było wzywanych dwa razy na komisje!!! Miesiąc po miesiącu
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 12:21   #17
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
i tu się mylisz wiele osób właśnie od psychiatry idzie po chorobowe, bo ma on opinię "najpewniejszego" , ponieważ panuje pogląd, że chorobowe od psychiatry bardzo trudno podważyć i rzadko który lekarz się na to decyduje.

Jeżeli naprawdę masz problemy z psychiką nie masz się teoretycznie o co martwić, chociaż muszę Cię ostrzec, że nasiliły się kontrole. Przykładowo: dwoje moich znajomych (którzy miało podstawy do chorobowego, leczyli się psychiatrycznie) było wzywanych dwa razy na komisje!!! Miesiąc po miesiącu
bez przesady, nie ma co bagatelizować. moja siostra jest już kolejny raz od ponad 10 lat na L4 od psychiatry w tym wielomiesięcznym i komisję miała raz i to dopiero niedawno. od wielu lat moja rodzina obraca się w otoczeniu ludzi z problemami natury psychologicznej i nawet gdy zdarzają się kontrole to żaden dramat. wątpię żeby autorka wątku zaraz po zwolnieniu poleciała do wesołego miasteczka bądź na wakacje w Legolandzie. nie musi również leżeć odłogiem na wyrze z niemożnością podniesienia się.
ma problem, zwalnia na chwilę bieg życia, funkcjonuje wolniej, odpoczywa. nawet jeśli ma się lenić na kanapie nie znaczy, że ściemniała u psychiatry. potrzebuje zmniejszyć napięcie, które się nawarstwia i które może doprowadzić do tragedii.
nawet jeśli (w co bardzo wątpię) pojawi się u niej jakaś komisja to nie musi wyć z rozpaczy urządzając teatrzyk, bo musi wykazać, że jest naprawdę chora. mówi jak jest i tyle. nikt nie przychodzi do niej z nastawieniem, że kłamie, choć często ZUS sprawia takie wrażenie. to też są ludzie.

Edytowane przez hevanka
Czas edycji: 2013-02-22 o 12:23
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 12:38   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez kalina28wawa Pokaż wiadomość
Paula78: nawet gdyby zwolnili mnie z pracy mogłabym iść na L4 więc nie boje sie zwolnienia
Ale mając L4 nie moga cie zwolnić.


Cytat:
Napisane przez kalina28wawa Pokaż wiadomość
. I chyba raczej do psychiatry nie zapisuje sie ludzie , którzy tej pomocy nie potrzebują.
To pierwszy lekarz do ktorego wiekszosc ludzi idzie po L4 przed obawą zwolnienia.
Cytat:
Napisane przez kalina28wawa Pokaż wiadomość
Na wstepie napisałam ze mam dola i czuje ze wszystko nie ma sensu miedzy innymi po tym jak straciłam 3 osoby z bardzo bliskiej rodziny w krótkim czasie, więc z łaski swojej zachowaj spostrzeżenia dla siebie i nie zakładaj z góry ze każdy kto idzie do psychiatry idzie wyłudzić bez podstawie zwolnienie.

.

Niczego nie zakładam więc się nie oburzaj, tylko pytam.
Zdrowia życzę

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
i tu się mylisz wiele osób właśnie od psychiatry idzie po chorobowe, bo ma on opinię "najpewniejszego" , ponieważ panuje pogląd, że chorobowe od psychiatry bardzo trudno podważyć i rzadko który lekarz się na to decyduje.
Zgadza się.


Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
Jeżeli naprawdę masz problemy z psychiką nie masz się teoretycznie o co martwić, chociaż muszę Cię ostrzec, że nasiliły się kontrole. Przykładowo: dwoje moich znajomych (którzy miało podstawy do chorobowego, leczyli się psychiatrycznie) było wzywanych dwa razy na komisje!!! Miesiąc po miesiącu
Moja koleżanka podobnie, po pierwszej komisji sprawa się rypła i nie dostała przedłużenia i jednocześnie wróciła do pracy a tam wypowiedzenie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 12:41   #19
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez hevanka Pokaż wiadomość
bez przesady, nie ma co bagatelizować. moja siostra jest już kolejny raz od ponad 10 lat na L4 od psychiatry w tym wielomiesięcznym i komisję miała raz i to dopiero niedawno. od wielu lat moja rodzina obraca się w otoczeniu ludzi z problemami natury psychologicznej i nawet gdy zdarzają się kontrole to żaden dramat. wątpię żeby autorka wątku zaraz po zwolnieniu poleciała do wesołego miasteczka bądź na wakacje w Legolandzie. nie musi również leżeć odłogiem na wyrze z niemożnością podniesienia się.
ma problem, zwalnia na chwilę bieg życia, funkcjonuje wolniej, odpoczywa. nawet jeśli ma się lenić na kanapie nie znaczy, że ściemniała u psychiatry. potrzebuje zmniejszyć napięcie, które się nawarstwia i które może doprowadzić do tragedii.
nawet jeśli (w co bardzo wątpię) pojawi się u niej jakaś komisja to nie musi wyć z rozpaczy urządzając teatrzyk, bo musi wykazać, że jest naprawdę chora. mówi jak jest i tyle. nikt nie przychodzi do niej z nastawieniem, że kłamie, choć często ZUS sprawia takie wrażenie. to też są ludzie.
hevanka, ale ja nie pisałam co było "10 lat temu" czy "od wielu lat" tylko jak jest teraz. Akurat to, że chorobowe od psychiatry nie są wstrzymywane na komisjach to mnie nie dziwi i o tym właśnie pisałam, że lekarze innych specjalności nie są chętni na podważanie diagnozy od psychiatry. Poza tym napisałam, że skoro autorka ma problemy to nie ma się czym martwić to nie wiem po co piszesz o jakimś Legolandzie czy musi czy nie musi leżeć to jej lekarz zaznacza na L4

a co do kontroli, moja znajoma o której pisałam, która była wzywana na komisję dwa razy, rozmawiała na niej w poczekalni z różnymi ludźmi i jeden facet był 13 raz wzywany, wiele osób też dostawało wstrzymanie L4

Edytowane przez pilotka86
Czas edycji: 2013-02-22 o 12:45
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 13:30   #20
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
hevanka, ale ja nie pisałam co było "10 lat temu" czy "od wielu lat" tylko jak jest teraz. Akurat to, że chorobowe od psychiatry nie są wstrzymywane na komisjach to mnie nie dziwi i o tym właśnie pisałam, że lekarze innych specjalności nie są chętni na podważanie diagnozy od psychiatry. Poza tym napisałam, że skoro autorka ma problemy to nie ma się czym martwić to nie wiem po co piszesz o jakimś Legolandzie czy musi czy nie musi leżeć to jej lekarz zaznacza na L4

a co do kontroli, moja znajoma o której pisałam, która była wzywana na komisję dwa razy, rozmawiała na niej w poczekalni z różnymi ludźmi i jeden facet był 13 raz wzywany, wiele osób też dostawało wstrzymanie L4
nie pisałam jak było 10 lat temu tylko jak to wygląda na przestrzeni 10 lat nie tylko w przypadku mojej siostry, ale wielu innych znajomych mojej rodzinie osób. nie podważam tu, że wśród Twojego otoczenia było inaczej. nie ma reguły, ale nie należy też sprowadzać wszystkiego do jednego wora.
nie odnosiłam całej swoje wypowiedzi do Twojej i owszem prawdą jest, że jeśli idzie się na zwolnienie, bo faktycznie ma się podstawy to żadna komisja jest niestraszna.

więcej luzu kobieto, to tylko forum. nie trzeba się od razu bulwersować.
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 21:30   #21
kalina28wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: L4 od psychiatry

A myślicie ze jest sens wspominać lekarce o tym ze mój dział w pracy likwidują?i przez to dół jest jeszcze większy :/
( dzięki temu chciałabym być na zwolnieniu i podjąć leczenie ,chce wykorzystać ten czas , o ile możliwe jest wyleczenie .... )
kalina28wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 21:40   #22
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez kalina28wawa Pokaż wiadomość
A myślicie ze jest sens wspominać lekarce o tym ze mój dział w pracy likwidują?i przez to dół jest jeszcze większy :/
( dzięki temu chciałabym być na zwolnieniu i podjąć leczenie ,chce wykorzystać ten czas , o ile możliwe jest wyleczenie .... )
jest sens
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 23:02   #23
Whisper5
Raczkowanie
 
Avatar Whisper5
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 242
Dot.: L4 od psychiatry

Biorąc L4 od psychiatry z powodu tak złego samopoczucie,przygotuj się na to że skieruje Cię/zasugeruje Ci terapię i na 90% przepisze Ci leki. To nie jest tak że lekarz Ci powie "dobra,ma pani te L4,niech sobie pani odpocznie". Musisz być gotowa na leczenie/rozwiązanie swoich problemów.
__________________
I'm waking up to ash and dust,
I wipe my brow and I sweat my rust
I'm breathing in the chemicals...
I'm breaking in, shaping up, checking out on the prison bus...
This is it, the apocalypse.
Whisper5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 09:57   #24
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez Whisper5 Pokaż wiadomość
Biorąc L4 od psychiatry z powodu tak złego samopoczucie,przygotuj się na to że skieruje Cię/zasugeruje Ci terapię i na 90% przepisze Ci leki. To nie jest tak że lekarz Ci powie "dobra,ma pani te L4,niech sobie pani odpocznie". Musisz być gotowa na leczenie/rozwiązanie swoich problemów.
tak, to prawda
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 17:03   #25
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: L4 od psychiatry

hej byłaś już u lekarza? Ja mam wizytę w przyszłym tygodniu, też się stresuje. Mnie nie chcą zwolnić, to ja mam dość. Ciągle "dokręcanie śruby", wszystko źle, wszystko twoja wina i ciągłe żale, a do tego pensja taka, że w sklepie więcej zarabiają a nie pracownik umysłowy mgr z kilkuletnim doświadczeniem. Od pół roku żyje w taki stresie, że serce mi pada -dosłownie. Wylądowałam u kardiologa mam betablokery i dodatkowo słabe psychotropy. Jakoś nie wiedzę poprawy -lekarz delikatnie zasugerował (a ja się od dawna domyślałam), że to silna nerwica i psychiatra jest konieczny.
Muszę wyluzować, bo serce mi wysiądzie
Mam pracę o której marzyłam, a ona zabij mnie od środka
W tej chwili nie mam siły pracować
glossary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 00:01   #26
Whisper5
Raczkowanie
 
Avatar Whisper5
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 242
Dot.: L4 od psychiatry

Glossary - w takiej sytuacji zwolnienie jest wręcz KONIECZNE. Opowiedz lekarzowi wszystko tak,jak tutaj napisałaś.
__________________
I'm waking up to ash and dust,
I wipe my brow and I sweat my rust
I'm breathing in the chemicals...
I'm breaking in, shaping up, checking out on the prison bus...
This is it, the apocalypse.
Whisper5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 09:00   #27
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: L4 od psychiatry

glossary, zgadzam się z Whisper5. taki stan szybko zaprowadzi Cię na skraj załamania nerwowego i depresję. im wcześniej zgłosisz się z tym do lekarza tym "łatwiej" będzie przebiegało leczenie.
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 09:36   #28
kasbak_02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: L4 od psychiatry

Kochani a jeżeli już minie 6 miesiecy na zwolnieniu od psychiatry to co dalej? jaki powrót do pracy? beda patrzec jak na wariata?
czy może lekarz zaproponuje jakąś rechabilitację?
kasbak_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:50   #29
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez kasbak_02 Pokaż wiadomość
Kochani a jeżeli już minie 6 miesiecy na zwolnieniu od psychiatry to co dalej? jaki powrót do pracy? beda patrzec jak na wariata?
czy może lekarz zaproponuje jakąś rechabilitację?
po 6 miesiącach jeśli nadal Twój stan wymaga leczenia, składasz wniosek do ZUSu o świadczenie rehabilitacyjne. potrzebna jest opinia lekarza prowadzącego i zakład pracy też coś wypełnia. potem dostajesz list z terminem stawienia się na komisji lekarskiej i lekarz orzecznik wydaje opinię czy zostanie przy przyznane świadczenie czy nie.
jeśli wyda opinię na Twoją korzyść to ustali czas trwania świadczenia (ja pierwszy raz miałam 6 miesięcy, teraz mam 5 miesięcy i czekam na opinię o przedłużenie świadczenia) i wtedy dostajesz pieniądze od ZUSu, a nie od pracowdawcy.



jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie pomogę, bo jestem głęboko w tym temacie :/
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 12:28   #30
mariatucholska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: L4 od psychiatry

Cytat:
Napisane przez hevanka Pokaż wiadomość
bez przesady, nie ma co bagatelizować. moja siostra jest już kolejny raz od ponad 10 lat na L4 od psychiatry w tym wielomiesięcznym i komisję miała raz i to dopiero niedawno. od wielu lat moja rodzina obraca się w otoczeniu ludzi z problemami natury psychologicznej i nawet gdy zdarzają się kontrole to żaden dramat. wątpię żeby autorka wątku zaraz po zwolnieniu poleciała do wesołego miasteczka bądź na wakacje w Legolandzie. nie musi również leżeć odłogiem na wyrze z niemożnością podniesienia się.
ma problem, zwalnia na chwilę bieg życia, funkcjonuje wolniej, odpoczywa. nawet jeśli ma się lenić na kanapie nie znaczy, że ściemniała u psychiatry. potrzebuje zmniejszyć napięcie, które się nawarstwia i które może doprowadzić do tragedii.
nawet jeśli (w co bardzo wątpię) pojawi się u niej jakaś komisja to nie musi wyć z rozpaczy urządzając teatrzyk, bo musi wykazać, że jest naprawdę chora. mówi jak jest i tyle. nikt nie przychodzi do niej z nastawieniem, że kłamie, choć często ZUS sprawia takie wrażenie. to też są ludzie.
witam, ja za tydzień idę na komisję o przedłużenie świadczenia reh. 22 lipca mija mi 6-miesięczny okres 1 świadczenia i mogłabym jeszcze mieć przedłużone np. do roku ale nie wiem jak mam tam się zachować bo koszmary senne i zadręczanie się przez samą siebie swoimi myślami to może nie być dostatecznym powodem do przedłużenia mi bytu za jakąś kasę a mam 53 lata i szanse na pracę słabe, leczę się od kilku lat na depreche, może ty coś podpowiesz, pozdrowionka
mariatucholska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-04 19:37:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.