Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-04, 17:51   #961
lionheartedgirl
Przyczajenie
 
Avatar lionheartedgirl
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A rozważałaś true summer?
I znowu nic nie wiem. Nigdy nie wgłębiałam się w ten typ, bo kojarzył mi się z typową, słowiańską blondynką, a to nie ja.

silver_lining, użyłam dwóch różnych zdjęć i w jednym wyszła zima, a w drugim wiosna. Eh...

Wrzucam swoje zdjęcie sprzed trzech lat, może to kogoś naprowadzi Tło neutralne, włosy naturalne mniej więcej do połowy długości, niżej jest część pasemek blond. Widać dokładnie moją skłonność do cieni pod oczami i zaczerwienioną cerę w okolicach nosa i policzków. Oczywiście bez makijażu, usta też naturalny kolor.
Zdjęcie

Agnes 93, piękne te stylizacje. Powzdychałam
lionheartedgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 18:51   #962
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Moja siostra ma chyba podobną kolorystykę i wyszło jej dzisiaj true summer (klasyfikowałyśmy we trzy ), tak jak podejrzewałam. Generalnie jednak chyba bez przymiarki kolorów nie ma co mówić
http://www.truth-is-beauty.com/under...mmer-look.html
http://i195.photobucket.com/albums/z...mer-chart3.jpg

Może porób testy szminek:
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...r-lippies.html
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...r-lippies.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-04 o 19:02
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 20:12   #963
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lionheartedgirl Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny, chyba już wiem

Po przymiarce kolorów pomarańczowy/fiolotowoniebieski, wystarczyło spojrzenie w lustro żeby stwierdzić, że jednak ten drugi.
Dla pewności założyłam złotą biżuterię i tak jak poradziła Wampierz starałam się być obiektywna... i muszę przyznać, że pasuje. Choć jak na początku nie byłam pewna i jeszcze zasięgnęłam rady mamy Potwierdziła moją wersję.

Co do czystości/przygaszenia, z tym nie miałam problemu, od razu stawiałam na czyste.

No i jeszcze ta biel... dla porównania założyłam bluzkę w odcieniu beżu i zwykłą białą koszulę. W beżu wyglądałam nijako. W koszuli z kolei w połączeniu z karnacją trochę blado... ale może to też kwestia włosów, gdyż teraz nie mam naturalnych i mogły zaburzać wynik. Na pewno lepiej niż w beżu.

W intensywnej czerni wyglądam dobrze, co do tego jestem przekonana.

Po przejrzeniu bloga i paletek kolorystycznych, zauważyłam że w czystej zimie jest więcej granatów niż w przypadku czystej wiosny. I te granaty też mnie trochę naprowadziły.

Wynika z tego, że jestem czystą zimą Czas zrobić przegląd szafy...
Na twoim miejscu raczej bym się skupiła czy cieplejsze, czy chłodniejsze wersje kolorów. Często też wskazówką jest twarzowość bardzo głębokiej czerni i śnieżnej bieli vs osłabionej, spłowiałej jakby czerni i kremu, ale u różnych osób może to wypadać nieco różnie. Faktycznie u intensywnych typów o jasnej skórze biały chyba nigdy nie wypadnie tak efektownie jak czarny, odwrotnie jest u ciemnoskórych. Natomiast wciąż są to kolory dobre i twarzowe.


Nie sugeruj się ilością granatowego itp. w paletce, bo paletki to tylko pewien wybór kolorów, dobrany wg gustu wizażystki i raczej pod kątem praktycznym - faktem jest, że typy chłodne mają do wyboru więcej granatów a ciepłe więcej np. pomarańczowego i brązów.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
a ja mam dla Was link do wirtualnej przymierzalni kolorów, jest to uproszczone bardzo, ale tym co właśnie zaczynają pewnie pomoże zawęzić krąg poszukiwań

http://www.styleandimage.co.uk/find_...s/show_palette

pamiętajcie tylko żeby wybrac zdjęcie samej twarzy (trzeba ją najpierw wyciąć w jakimś paint lbo gimp) no i starajcie się wybrać zdjęcie które najwierniej odzwierciedla kolory

ja jestem mega nieobiektywna więc podesłałam wszystkie print screeny przyjaciółce
Wszystko zależy od tego, jak zdjęcie wyszło. Może to być jakaś wskazówka, ale najlepiej przymierzyć na żywo.

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez blanczi Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - Szybko (najpierw na czerwono), odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy.

2. Kolor oczu - Niebieskie, teczowka ma ciemniejsza obwodke, przy obwodce naokolo pojawiają sie malutkie jasne plamki, brwi i rzesy są ciemnobrazowe.

3. Piegi - Nie posiadam, mam natomiast dużo pieprzykow.

4. Cera - Odcień jasny, chłodny wpadający w róż, rumienie się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - Brązowe lekko wpadajace w rudy, szczególnie latem, zlotawe przeblyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - Jasny ale ciepły róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w czerwonym, źle w żółtym, białym, brązowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Lepiej wygląda kremowy i szary.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Nie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Tak, bardziej zgaszone.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Cieple. Dość ciepłe. Bardziej pasuje mi złoto.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowe - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie. Monochromatyczne.
Radziłabym ci zrobić przymiarkę.

Jeśli faktycznie najbardziej pasują ci lekko przygaszone i jednocześnie ciepłe kolory to wychodziłaby jesień. Przygaszone i raczej chłodniejsze z kolei sugerowałyby lato. Jeśli w ogóle słabo tolerujesz wszelkie czyste, co jaskrawsze barwy i duże kontrasty, to możesz być typem zgaszonym. U typów zgaszonych może być na początku problem z rozróżnieniem czy to lato czy jesień, jako że są mocno podobne.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez lionheartedgirl Pokaż wiadomość
I znowu nic nie wiem. Nigdy nie wgłębiałam się w ten typ, bo kojarzył mi się z typową, słowiańską blondynką, a to nie ja.

silver_lining, użyłam dwóch różnych zdjęć i w jednym wyszła zima, a w drugim wiosna. Eh...

Wrzucam swoje zdjęcie sprzed trzech lat, może to kogoś naprowadzi Tło neutralne, włosy naturalne mniej więcej do połowy długości, niżej jest część pasemek blond. Widać dokładnie moją skłonność do cieni pod oczami i zaczerwienioną cerę w okolicach nosa i policzków. Oczywiście bez makijażu, usta też naturalny kolor.
Zdjęcie
Chłodnemu latu pasują ekstremalnie chłodne kolory, raczej zgaszone (ale nie skrajnie), a nie pasuje śnieżna biel i głęboka czerń.

Na zdjęciu twój koloryt wypada raczej neutralnie, więc nie naprowadza na żadne konkretne typy.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Moja siostra ma chyba podobną kolorystykę i wyszło jej dzisiaj true summer (klasyfikowałyśmy we trzy ), tak jak podejrzewałam. Generalnie jednak chyba bez przymiarki kolorów nie ma co mówić
http://www.truth-is-beauty.com/under...mmer-look.html
http://i195.photobucket.com/albums/z...mer-chart3.jpg

Może porób testy szminek:
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...r-lippies.html
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...r-lippies.html
Większość osób w Polsce ma podobną kolorystykę. I są różnymi typami.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 08:33   #964
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Całkiem pomocne to I co Ci wyszlo silver?
Mi wyszła bright winter, ale może się już za dużo naooglądałam.
a ja się spowrotem zastanawiam nad true winter

Cytat:
Napisane przez lionheartedgirl Pokaż wiadomość
I znowu nic nie wiem. Nigdy nie wgłębiałam się w ten typ, bo kojarzył mi się z typową, słowiańską blondynką, a to nie ja.

silver_lining, użyłam dwóch różnych zdjęć i w jednym wyszła zima, a w drugim wiosna. Eh...

Wrzucam swoje zdjęcie sprzed trzech lat, może to kogoś naprowadzi Tło neutralne, włosy naturalne mniej więcej do połowy długości, niżej jest część pasemek blond. Widać dokładnie moją skłonność do cieni pod oczami i zaczerwienioną cerę w okolicach nosa i policzków. Oczywiście bez makijażu, usta też naturalny kolor.
Zdjęcie

Agnes 93, piękne te stylizacje. Powzdychałam
ten link ma służyć tylko jako pomoc do zawężenia pola poszukiwań (przynajmniej ja to tak traktuję), poza porą roku też można sprawdzić czy jest się ciemnym, jasnym, kontrastowym, czystym itd. (w kolorch )

wszystko zależy od zdjęcia, potrzeba niekoniecznie najaktualniejsze, ale za to z jak najlepszymi kolorami

a jak chcesz używać większej liczby zdjęć, to powinno być ich więcej niż możliwych wyników, bo wtedy zawsze masz jakiś wynik w przewadze - to już kwestia statystyki
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 13:58   #965
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Część dziewczyny, mam nadzieje,ze i mi pomożecie z klasyfikacja mojego typu urody A wiec:
1. Otóż z opalaniem u mnie rożnie, cale ciało opala się szybko i od razu na brązowo, natomiast twarz troszkę wolniej i najpierw na lekki róż, później brązowieje.
2. Oczy niebieskie z ciemniejsza obwódką.
3. Nie mam piegów.
4. Raczej ciepły, jasny, brzoskwiniowy wpadający lekko w żółty (?). Rumienie się na różowo.
5. Kiedyś myślałam, ze to typowy mysi blond, natomiast teraz widzę, ze jest ciemniejszy, jasny brąz (?)
6. Usta nie za ciemne, w kolorze przygaszonego różu.
7. I tu zaczynają się schody.. Wydaje mi się,ze jest mi źle w bezach, ze moja twarz wtedy się rozmywa, ogólnie w pastelach (które bardzo lubię ) i chyba dobrze mi w czerwieni.. I w dosyć intensywnych barwach ale nie w jaskrawych.
8. Biel pasuje, a czerń sama nie wiem..
9. Wydaje mi się,ze jaskrawe do mnie nie pasują, bardziej takie głębokie jak np butelkowa zieleń..
10. Myślę,ze sprawiają ze wyglądam smutno..
11. I tutaj kolejny problem, bo trudno mi to określić, dobrze mi w niektórych ciepłych i niektórych zimnych kolorach, srebro chyba bardziej podkreśla zdrowy koloryt mojej cery
12. Lubie lekkie kontrasty , wole siebie w jednokolorowych ubraniach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01648-001.jpg (7,9 KB, 26 załadowań)
__________________
http://jslives.blogspot.com/

Edytowane przez kkkaaai
Czas edycji: 2014-01-05 o 14:49
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:31   #966
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
a ja się spowrotem zastanawiam nad true winter
A co Cię do tego skłoniło?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 14:37   #967
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dołączam jeszcze jedno zdjęcie , mam nadzieje ze pomoże mimo wielkości, bo większe nie może się załadować.. Dodam jeszcze, ze włosy mienia się na słońcu lekko rudawo, rzeczy i brwi są ciemne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01155.jpg (7,3 KB, 14 załadowań)
__________________
http://jslives.blogspot.com/

Edytowane przez kkkaaai
Czas edycji: 2014-01-05 o 14:38
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 14:49   #968
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wyżej jest link: http://www.styleandimage.co.uk/find_...s/show_palette

Możesz tu wstawić zdjęcie i orientacyjnie zobaczyć jakie palety Ci pasują.. nie traktowałabym tego jednak jak wyroczni tylko jako punkt wyjścia do mierzenia.
Twoje zdjęcia są za małe i wg mnie robione przy sztucznym świetle i chyba niewiele pomogą Na 1 zdjęciu masz jasne włosy i skórę na drugim wyglądasz już całkiem inaczej :P Chyba warto zrobić jakąś inną fotę.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:01   #969
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pierwsze zdjęcie jest zrobione w świetle dziennym przy oknie, a drugie przy bardzo kiepskiej lampie. Dzieki za link
__________________
http://jslives.blogspot.com/
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:07   #970
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
Pierwsze zdjęcie jest zrobione w świetle dziennym przy oknie, a drugie przy bardzo kiepskiej lampie. Dzieki za link
Przy oknie wychodzą przeswietlone. Przy sztucznym swietle cera ma nieprawdziwy odcien (ciepla). Najlepsze zdjęcia są niedaleko okna od północnej strony (ewentualnie tego gdzie akurat slonca nie ma )
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:13   #971
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie działa mi ten link, tzn. klikam i nic się nie dzieje
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 15:18   #972
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A na podstawie mojego opisu to jaki typ najbardziej przypominam ? Nie mam teraz możliwości zrobienia zdjęć

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Nie działa mi ten link, tzn. klikam i nic się nie dzieje
usun show_palette z linku i powinno pójść, ja tak zrobilam
__________________
http://jslives.blogspot.com/
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:26   #973
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

http://www.styleandimage.co.uk/find_my_colours
Spróbujcie tak

Nie wiem kkkiii.. chyba jakiś chłodny typ: lato albo zima, ale nie wiem, bo nie wiadomo jak definiujesz ciepłe kolory.. i czy lepiej Ci w czystych czy zgaszonych Ja też nie umiem ocenić w czym mi dobrze, są pewnie kolory, które widzę, że mnie szpecą np. jakieś pastelowe brzoskwinie, beże, pomarańczowy, ale to nie jest jakaś kluczowa wskazówka
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:40   #974
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To właśnie mój główny problem, ja nie wiem w jakich kolorach mi dobrze.. Ale dzięki za naprowadzenie.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

earthpace A co powiesz o zgaszonym lecie ? Kolorystycznie moj typ urody jest podobny do Kristen Stewart
__________________
http://jslives.blogspot.com/

Edytowane przez kkkaaai
Czas edycji: 2014-01-05 o 15:43
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:48   #975
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
To właśnie mój główny problem, ja nie wiem w jakich kolorach mi dobrze.. Ale dzięki za naprowadzenie.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

earthpace A co powiesz o zgaszonym lecie ? Kolorystycznie moj typ urody jest podobny do Kristen Stewart
pomyślałam o true/cool summer.. z Twojego opisu (czy to zgaszone lato?), ale na serio .. ja nie wiem Myślę, że testy szminek by Cię mogły trochę naprowadzić..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 15:56   #976
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No to teraz muszę się zastanowić czy bardziej zgaszone (soft) lato czy true ..
__________________
http://jslives.blogspot.com/
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:20   #977
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Udało mi się zrobić test szminek i załadować zdjęcia:-D Wydaje mi się,ze lepiej mi w zgaszonych odcieniach niż w tym ostrym różu hmm ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01654.jpg (101,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01659.jpg (72,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01656.jpg (78,8 KB, 15 załadowań)
__________________
http://jslives.blogspot.com/
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 20:45   #978
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
Część dziewczyny, mam nadzieje,ze i mi pomożecie z klasyfikacja mojego typu urody A wiec:
1. Otóż z opalaniem u mnie rożnie, cale ciało opala się szybko i od razu na brązowo, natomiast twarz troszkę wolniej i najpierw na lekki róż, później brązowieje.
2. Oczy niebieskie z ciemniejsza obwódką.
3. Nie mam piegów.
4. Raczej ciepły, jasny, brzoskwiniowy wpadający lekko w żółty (?). Rumienie się na różowo.
5. Kiedyś myślałam, ze to typowy mysi blond, natomiast teraz widzę, ze jest ciemniejszy, jasny brąz (?)
6. Usta nie za ciemne, w kolorze przygaszonego różu.
7. I tu zaczynają się schody.. Wydaje mi się,ze jest mi źle w bezach, ze moja twarz wtedy się rozmywa, ogólnie w pastelach (które bardzo lubię ) i chyba dobrze mi w czerwieni.. I w dosyć intensywnych barwach ale nie w jaskrawych.
8. Biel pasuje, a czerń sama nie wiem..
9. Wydaje mi się,ze jaskrawe do mnie nie pasują, bardziej takie głębokie jak np butelkowa zieleń..
10. Myślę,ze sprawiają ze wyglądam smutno..
11. I tutaj kolejny problem, bo trudno mi to określić, dobrze mi w niektórych ciepłych i niektórych zimnych kolorach, srebro chyba bardziej podkreśla zdrowy koloryt mojej cery
12. Lubie lekkie kontrasty , wole siebie w jednokolorowych ubraniach
Przede wszystkim zrób taki test na żywo, w dobrym świetle:

http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

Nie martw się, jeśli na początku trudno ci będzie określić, jakie dokładniutko kolory są najlepsze, jakie najgorsze. Powinno ci się udać zauwazyć, które są lepsze, które gorsze. Trzeba się trochę przestawić patrzyć obiektywnie jak kolory oddziałują na wygląd twarzy, ale też przestawić na postrzeganie naturalnej urody (część osób ma problem z oceną swojej twarzy bez makijażu - zawsze im się wydaje "nie taka")

Na twoich zdjęciach niestety mało widać.

Tego wirtualnego przymierzania kolorów nie polecam początkującym... skoro masz problemy z określeniem kolorów na żywo, to jak określisz, które zdjęcie dobrze oddaje kolory? Może być tak, że żadne nie oddaje dobrze. Natomiast przymierzając przy świetle dziennym różne kolory po kolei masz znacznie większe szanse na zauważenie zależności.

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
Udało mi się zrobić test szminek i załadować zdjęcia:-D Wydaje mi się,ze lepiej mi w zgaszonych odcieniach niż w tym ostrym różu hmm ?
Tak lepiej, ale niekoniecznie idealnie. To tylko trzy kolory i tak:
Pierwszy jest czysty, intensywny i bardzo chłodny. Może jest za czysty, może za jaksrawy, a może za chłodny? A może wszystko na raz? Na razie wiemy tyle, że akurat taki zestaw cech niezbyt pasuje.
Drugi kolor wygląda lepiej, trzeci też. Drugi wygląda na kolor ciemnej zimy, ew. mocniej skontrastowanego lata. Trzeci zdecydowanie letni, mało kontrastowy kolorek. Jest to zdecydowanie bezpieczny kolor, który na nikim raczej nie będzie wyglądał rażąco - co nie znaczy że nie może pobrzydzać.

Jednak to tylko trzy kolory, a nie przymierzyłaś np. żadnej szminki wiosennej czy jesiennej.

Poza tym czerwony kołnierz trochę psuje odbiór. Nie radze do przymiarki szminek ubierać się w szminkopodobne barwy (różowy, czerwony, pomarańczowy).

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
No to teraz muszę się zastanowić czy bardziej zgaszone (soft) lato czy true ..
To by był ostatni etap analizy, a pominęłaś pierwszy. Poza tym masz jakiś powód, żeby wykluczać jasne lato?

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Nie działa mi ten link, tzn. klikam i nic się nie dzieje
To jest właściwy link do początku programu:
http://www.styleandimage.co.uk/find_my_colours

Działa fajnie, o ile się zna swoje najlepsze kolory
Użyłam zdjęcia od fotografa (trochę przekłamuje kolory, bo wiadomo, przecież fotografka by mnie nie zostawiła takiej blaaaadej). W sezonowym wyszła mi zima, może siłą sugestii. W tonalnym wzięłam ten zestaw, który faktycznie pasował do zdjęcia i wyszło mi Dark. A miałam tak ładnie rozjaśnione włosy, szkoda że mi fotografka przyciemniła zdjęcie!

"When Dark is your first characteristic, people will notice your deep exotic colouring first. You will have dark hair, dark eyes and you will already know that you look good in dark colours. A Dark type will always look best in dark colours and avoid wearing two light colour combinations, without a dark or bright accent. You can wear black on its own successfully."
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 22:16   #979
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A co Cię do tego skłoniło?
udało mi się pożyczyć szarfy z prawdziwego zdarzenia, na krótko niestety, ale mogłam poprzymierzać kolory "sklasyfikowane" i to nawet w dziennym świetle

i doszłam do wniosku, że te bijące po oczach kolory bright winter, są dla mnie za mocne (za duzy poziom kontrastu??) sprawdzają się te o ton chociaż zgaszone

za to kolory true winter ładnie współgrają ze mną - pomijając jakieś moje preferencje

dark winter jest dla mnie za ciemna i zbyt przytłaczająca - za to wyraźnie jest to typ mojej mamy
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 22:36   #980
Myo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz
Dość szybko opalam się na twarzy ale tylko do delikatnie brzoskwiniowego koloru. Reszta ciała na początku czerwona i opalenizna nie zostaje na długo w przeciwieństwie do buźki.


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Moje oczy raczej są piwno-zielone (chociaż czasem zdarza im się być piwno-bursztynowe lub niebiesko-zielone). Ciemniejsza obwódka.
Brwi są raczej ciemne. Troszkę mysie ale ciemne. Rzęsy są czarne jedynie przy powiekach (z tej strony rzęs co widać przy zamkniętych oczkach) są jasne.

3. Piegi
Są latem lub gdy jestem chora. Są złotawe


4. Cera
Przez większość roku jest jasna, bardzo jasna wpadająca w porcelanę, jednak, gdy się opalę jest lekko brzoskwiniowa.


5. Naturalny kolor włosów
Przez większość roku mysie i kilka jasnych pasemek. W lato mam baaardzo jasne pasemka. Mam dużo włosków na głowie i ten pod spodem są ciemniejsze (brązowe) a te na wierzchu mają kolor jasnego blondu .

6. Kolor ust
Zgaszony, średni odcień różu. Na mojej buźce dość wyraźny kolor.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze czuję się w odcieniach niebieskiego w czystej czerni i bieli, a także w kolorze szarozielonym. Źle się czuje w rzeczach pomarańczowych, czerwonych, jaskrawozielonych i średnio w żółci.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Czysta biel i czerń

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?
Raczej nie. Jeśli już to tak w miarę. Mam różowy, lekko jaskrawy szal i wyglądam w nim całkiem w porządku.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Łagodnie zgaszone zielenie, róże, niebieskie odcienie...

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Raczej kolory zimne. Chociaż jak wspominał w żółci nie wyglądam źle.
Biżuteria, buty i dodatki tylko srebrne. Złoto bardzo mnie przytłacza i wyglądam troszkę jak wampir, ale lubię i czuję się dobrze ze złotem na pazurkach.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Raczej nie ubieram się w ten sposób, by nie przecinać swojej "niskiej sylwetki"
Zestawienie kontrastowe nie wygląda źle, ale zdecydowanie lepiej wyglądam w czymś o zbliżonym kolorze, np. jeśli mam sukienkę w marynistycznym stylu to tylko góra albo dół jest w paseczki biało-granatowe.
Myo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 23:00   #981
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
udało mi się pożyczyć szarfy z prawdziwego zdarzenia, na krótko niestety, ale mogłam poprzymierzać kolory "sklasyfikowane" i to nawet w dziennym świetle

i doszłam do wniosku, że te bijące po oczach kolory bright winter, są dla mnie za mocne (za duzy poziom kontrastu??) sprawdzają się te o ton chociaż zgaszone

za to kolory true winter ładnie współgrają ze mną - pomijając jakieś moje preferencje

dark winter jest dla mnie za ciemna i zbyt przytłaczająca - za to wyraźnie jest to typ mojej mamy
O kurcze.. profeska. Muszę kiedyś tak spróbować. Póki co nie wiem jakim jestem typem, będę testować kolory bright winter a jak nie spasują to będę się martwić.
Nawet nie wiecie jak ciężko znaleźć limonkową bluzkę w sklepie ogólnie intensywne czyste kolory są chyba niemodne i niepopularne, prawie ich nie ma.. głównie szarości, khaki, beże, pastele i masa innych kolorów, które mi nie pasują.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 23:05   #982
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
O kurcze.. profeska. Muszę kiedyś tak spróbować. Póki co nie wiem jakim jestem typem, będę testować kolory bright winter a jak nie spasują to będę się martwić.
Nawet nie wiecie jak ciężko znaleźć limonkową bluzkę w sklepie ogólnie intensywne czyste kolory są chyba niemodne i niepopularne, prawie ich nie ma.. głównie szarości, khaki, beże, pastele i masa innych kolorów, które mi nie pasują.
bo sezon jesienno-zimowy w polskich sklepach to na początku bordo-zgniłą zieleń-musztarda a przed świętami to się robi już tylko szaro-czarno-srebrzyście-buro

limonke może zobaczysz koło wiosny

oczywiście to uogólnienie
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 23:15   #983
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
udało mi się pożyczyć szarfy z prawdziwego zdarzenia, na krótko niestety, ale mogłam poprzymierzać kolory "sklasyfikowane" i to nawet w dziennym świetle

i doszłam do wniosku, że te bijące po oczach kolory bright winter, są dla mnie za mocne (za duzy poziom kontrastu??) sprawdzają się te o ton chociaż zgaszone

za to kolory true winter ładnie współgrają ze mną - pomijając jakieś moje preferencje

dark winter jest dla mnie za ciemna i zbyt przytłaczająca - za to wyraźnie jest to typ mojej mamy
Gratulacje.

Tak, chłodna zima jest nieco zgaszona względem intensywnej zimy, dlatego ja się skłaniam ku teorii, że chłodna zima ma domieszkę chłodnego lata. Ja np. w niektórych kolorach odpowiednich dla chłodnej zimy wyglądam jak chora w łachmanach. Te czystsze mogę nosić, tylko podbijają u mnie tony wiosenne i robię się nieco żółtawa

Imho kolory intensywnej zimy dla chłodnej są zbyt czyste i mają zbyt dużą domieszkę wiosny (ciepła) - tzn. te co jaskrawsze i co cieplejsze. Niektóre mogą być spoko. Chłodna zima też ma całkiem intensywne, "mocne" kolory, tyle że inne niż intensywna zima - chłodną czerwień karminową, bardzo chłodną wersję fuksji itp.

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
bo sezon jesienno-zimowy w polskich sklepach to na początku bordo-zgniłą zieleń-musztarda a przed świętami to się robi już tylko szaro-czarno-srebrzyście-buro

limonke może zobaczysz koło wiosny

oczywiście to uogólnienie
Zależy też od mody. Latem był rzeczywiście spory wysyp jaskrawizny, tyle że różnie wypadały - na intensywną zimę, intensywną wiosnę, ale niektóre na jasne lato było odpowiedniejsze. Do tego był spory wybór przygaszonych pasteli, głównie chłodnych.

Ale pamiętam takie lata, że np. na sezon letni był modny jasnoróżowy z szarym i cytrynowym albo błękit z beżem. Więc nie zawsze jest jaskrawo.


Ale faktycznie sporo kolorów to już tradycja, np. bure kurtki zimowe- chyba chodzi o to, że praktyczne, ale kto wie.

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Myo Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz
Dość szybko opalam się na twarzy ale tylko do delikatnie brzoskwiniowego koloru. Reszta ciała na początku czerwona i opalenizna nie zostaje na długo w przeciwieństwie do buźki.


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Moje oczy raczej są piwno-zielone (chociaż czasem zdarza im się być piwno-bursztynowe lub niebiesko-zielone). Ciemniejsza obwódka.
Brwi są raczej ciemne. Troszkę mysie ale ciemne. Rzęsy są czarne jedynie przy powiekach (z tej strony rzęs co widać przy zamkniętych oczkach) są jasne.

3. Piegi
Są latem lub gdy jestem chora. Są złotawe


4. Cera
Przez większość roku jest jasna, bardzo jasna wpadająca w porcelanę, jednak, gdy się opalę jest lekko brzoskwiniowa.


5. Naturalny kolor włosów
Przez większość roku mysie i kilka jasnych pasemek. W lato mam baaardzo jasne pasemka. Mam dużo włosków na głowie i ten pod spodem są ciemniejsze (brązowe) a te na wierzchu mają kolor jasnego blondu .

6. Kolor ust
Zgaszony, średni odcień różu. Na mojej buźce dość wyraźny kolor.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze czuję się w odcieniach niebieskiego w czystej czerni i bieli, a także w kolorze szarozielonym. Źle się czuje w rzeczach pomarańczowych, czerwonych, jaskrawozielonych i średnio w żółci.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Czysta biel i czerń

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?
Raczej nie. Jeśli już to tak w miarę. Mam różowy, lekko jaskrawy szal i wyglądam w nim całkiem w porządku.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Łagodnie zgaszone zielenie, róże, niebieskie odcienie...

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Raczej kolory zimne. Chociaż jak wspominał w żółci nie wyglądam źle.
Biżuteria, buty i dodatki tylko srebrne. Złoto bardzo mnie przytłacza i wyglądam troszkę jak wampir, ale lubię i czuję się dobrze ze złotem na pazurkach.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Raczej nie ubieram się w ten sposób, by nie przecinać swojej "niskiej sylwetki"
Zestawienie kontrastowe nie wygląda źle, ale zdecydowanie lepiej wyglądam w czymś o zbliżonym kolorze, np. jeśli mam sukienkę w marynistycznym stylu to tylko góra albo dół jest w paseczki biało-granatowe.
Najlepiej potwierdź to, przymierzając kolory na żywo, jeden po drugim, w dziennym świetle i bez makijażu (jeśli do tej pory tego nie zrobiłaś).
Instrukcja jest tutaj:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html


A z tych odpowiedzi, które udzieliłaś wychodziłaby zima - być może chłodna, ale jeszcze nic pewnego. Tak czy siak powinnaś zrobić przymiarkę kolorów na żywo, żeby określić jaki dokładnie podtyp najlepiej pasuje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 23:26   #984
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
bo sezon jesienno-zimowy w polskich sklepach to na początku bordo-zgniłą zieleń-musztarda a przed świętami to się robi już tylko szaro-czarno-srebrzyście-buro

limonke może zobaczysz koło wiosny

oczywiście to uogólnienie
To widać muszę się wstrzymać z tymi testami i "odkrywaniem siebie" :P
Neony to jednak niezbyt moje kolory zwłaszcza pomarańcz, czerwień tego typu.. albo to źle oceniam.
Na bank miętowy (intensywny) jest ok, butelkowa zieleń, fuksja, malinowy róż, jasnazieleń/seledyn, intensywna biel, czarny, mam też piaskowy sweter i nie jest zły..
Intensywny niebieski (royal blue) też dobrze. Granatowy w porządku. Fioletowy także. Bordowy w porządku. O dziwo także intensywny żółty (ale zgaszony wyblakły żółty źle)

Źle: pomarańczowy, beżowy, większość brązów, muszę też potestować różne takie zielone kolory jak emerald green w tym stylu
http://eyeforelegance.com/wp-content...nFashion-2.png bo mam wrażenie, że nie specjalnie. Tak samo ten chabrowy niebieski http://wszafie.pl/uploads/0d/f4/ce/N...cc7cd879f7.jpg coś nie widze się w nim za dobrze (mam tę bluzkę). Może dlatego, że ona jest z cienkiego materiału ?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-05 o 23:28
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 23:30   #985
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;44450943]Gratulacje.

Tak, chłodna zima jest nieco zgaszona względem intensywnej zimy, dlatego ja się skłaniam ku teorii, że chłodna zima ma domieszkę chłodnego lata. Ja np. w niektórych kolorach odpowiednich dla chłodnej zimy wyglądam jak chora w łachmanach. Te czystsze mogę nosić, tylko podbijają u mnie tony wiosenne i robię się nieco żółtawa

Imho kolory intensywnej zimy dla chłodnej są zbyt czyste i mają zbyt dużą domieszkę wiosny (ciepła) - tzn. te co jaskrawsze i co cieplejsze. Niektóre mogą być spoko. Chłodna zima też ma całkiem intensywne, "mocne" kolory, tyle że inne niż intensywna zima - chłodną czerwień karminową, bardzo chłodną wersję fuksji itp.[COLOR][QUOTE]

jak potwierdzasz, to zawsze czuję się pewniejsza właśnie ta czerwień mi strasznie mieszała z początku, bo mój czerwony płaszcz to moje creme de la creme, ale po pewnym czasie zaczęłam podejrzewać że to nie jest czerwień bright winter (czewona sukienka, taka czerwień z żółtym podtonem jakby nie była już tak dobra a jakoś bardziej mi pasowała dla tej zimy z przebłyskiem wiosny) dlatego zmobilizowałam wszystkie znajomości i pożyczyłąm szarfy
no i jeszcze jedna uwaga, którą wyczytałam na Twoim blogu (że true winter dobrze wygląda w czarnej kresce na wewnętrznej części powieki) tez nie dawała mi spokoju



[QUOTE=Wampierz;44450943][/COLOR]
Zależy też od mody. Latem był rzeczywiście spory wysyp jaskrawizny, tyle że różnie wypadały - na intensywną zimę, intensywną wiosnę, ale niektóre na jasne lato było odpowiedniejsze. Do tego był spory wybór przygaszonych pasteli, głównie chłodnych.

Ale pamiętam takie lata, że np. na sezon letni był modny jasnoróżowy z szarym i cytrynowym albo błękit z beżem. Więc nie zawsze jest jaskrawo.


Ale faktycznie sporo kolorów to już tradycja, np. bure kurtki zimowe- chyba chodzi o to, że praktyczne, ale kto wie. [COLOR="Silver"][COLOR][QUOTE]

masz racje, było też lato gdzie modna była biel z granatem - najlepiej paski wszelaki, ale kurtki są niezmiennie szaro-bure


a nie wiecie gdzie mozna dostać taką paletkę kolorów dla konkretnego typu kolorystycznego? np taki http://i828.photobucket.com/albums/z...h/IMG_2499.jpg

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2014-01-05 o 23:31
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 23:51   #986
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na allegro oczywiście
http://allegro.pl/listing/listing.ph...ie+dzia%C5%82y
Acz nie ma żadnej ciekawej i sensownej.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-06 o 00:06
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 01:07   #987
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To widać muszę się wstrzymać z tymi testami i "odkrywaniem siebie" :P
Neony to jednak niezbyt moje kolory zwłaszcza pomarańcz, czerwień tego typu.. albo to źle oceniam.
Na bank miętowy (intensywny) jest ok, butelkowa zieleń, fuksja, malinowy róż, jasnazieleń/seledyn, intensywna biel, czarny, mam też piaskowy sweter i nie jest zły..
Intensywny niebieski (royal blue) też dobrze. Granatowy w porządku. Fioletowy także. Bordowy w porządku. O dziwo także intensywny żółty (ale zgaszony wyblakły żółty źle)

Źle: pomarańczowy, beżowy, większość brązów, muszę też potestować różne takie zielone kolory jak emerald green w tym stylu
http://eyeforelegance.com/wp-content...nFashion-2.png bo mam wrażenie, że nie specjalnie. Tak samo ten chabrowy niebieski http://wszafie.pl/uploads/0d/f4/ce/N...cc7cd879f7.jpg coś nie widze się w nim za dobrze (mam tę bluzkę). Może dlatego, że ona jest z cienkiego materiału ?
Bo najlepiej by było przymierzyć kilka różnych np. żółtego, wtedy o wiele łatwiej byłoby powiedzieć jaka pora roku. Dlatego zestawy chust i szarf profesjonalnych są dobre - zawsze wiadomo, że to na pewno jest kolor jasnego lata, a nie jasnej wiosny.

U mnie na monitorze ta niebieska bluzka wygląda mi raczej na wiosenny kolor - czysty, ciepły błękit.

Zielona marynarka - imho dość delikatny kolor... wiosna? lato? raczej te rejony.

Ja przez szmaragdowy rozumiem mocno nasyconą, chłodnawą zieleń. I z tego co widzę w słownikach czy listach kolorów to mam przynajmniej tyle racji, że szmaragdowy to chłodny odcień zieleni.


Aha, bo teraz "szmaragdowy" jest modny... To szykujcie się, w tym roku każdy odcień zieleni będzie "szmaragdowy"


Powiem ci, że jeśli faktycznie śnieżna bieli czerń są zdecydowanie twarzowe, to na pewno jakaś zima. W tym wypadku warto się już skupić tylko na kolorach poszczególnych zim.

Nie każdy neon jest dla intensywnej zimy, bo właśnie latem przymierzałam z ciekawości prawie wszystko, co mi wpadło w ręce, i niektóre są za ciepłe (dla intensywnej wiosny), za blade - serio, na wieszaku wygląda jak neon, ale jest lekko rozwodniony jakby, pewnie dobry dla jasnych lat. No i niektóre rzeczy są tak jaskrawe, że przechodzą ludzkie pojęcie Może dla superkontrastowych intensywnych zim albo już tak ostre, że dla nikogo. Np. pani Scaman pisała, że niektóre kolory są po prostu tak nienaturalne, ze już nikomu nie będą pasować i to mogą być te. W sumie bardzo mnie to ciekawi, ale nie mam tylu znajomych w różnych typów pod ręką, żeby potestować.
Ale faktycznie typowi chłodnemu łatwiej znaleźć pasujący neon zielony i żółty (prawdziwy fluorescencyjny żółty zawsze jest nieco zielonkawy. Czysty żółty to nie prawdziwy neon, tylko po prostu bardzo jaskrawy kolor) niż pomarańczowy i czerwony, które są już raczej cieplejsze.

Te kolory, które wymieniasz jako dobre, znacznie łatwiej znaleźć w chłodnej wersji, niż te które wymieniasz jako złe. Wyjątkiem jest żółty, ale mogłaś mieć szczęście i natknąć się na cytrynową żółć (chłodna, czysta), dobrą dla zim.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 09:18   #988
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, jaki kolor kredki do oczu/eyelinera polecasz dla chłodnego lata?
zastanawiam się między brązem a grafitem; niestety chłodny brąz nielatwo znaleźć, wszystkie mają cieply odcień albo drobinki.
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 09:30   #989
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Bo najlepiej by było przymierzyć kilka różnych np. żółtego, wtedy o wiele łatwiej byłoby powiedzieć jaka pora roku. Dlatego zestawy chust i szarf profesjonalnych są dobre - zawsze wiadomo, że to na pewno jest kolor jasnego lata, a nie jasnej wiosny.

U mnie na monitorze ta niebieska bluzka wygląda mi raczej na wiosenny kolor - czysty, ciepły błękit.

Zielona marynarka - imho dość delikatny kolor... wiosna? lato? raczej te rejony.

Ja przez szmaragdowy rozumiem mocno nasyconą, chłodnawą zieleń. I z tego co widzę w słownikach czy listach kolorów to mam przynajmniej tyle racji, że szmaragdowy to chłodny odcień zieleni.


Aha, bo teraz "szmaragdowy" jest modny... To szykujcie się, w tym roku każdy odcień zieleni będzie "szmaragdowy"


Powiem ci, że jeśli faktycznie śnieżna bieli czerń są zdecydowanie twarzowe, to na pewno jakaś zima. W tym wypadku warto się już skupić tylko na kolorach poszczególnych zim.

Nie każdy neon jest dla intensywnej zimy, bo właśnie latem przymierzałam z ciekawości prawie wszystko, co mi wpadło w ręce, i niektóre są za ciepłe (dla intensywnej wiosny), za blade - serio, na wieszaku wygląda jak neon, ale jest lekko rozwodniony jakby, pewnie dobry dla jasnych lat. No i niektóre rzeczy są tak jaskrawe, że przechodzą ludzkie pojęcie Może dla superkontrastowych intensywnych zim albo już tak ostre, że dla nikogo. Np. pani Scaman pisała, że niektóre kolory są po prostu tak nienaturalne, ze już nikomu nie będą pasować i to mogą być te. W sumie bardzo mnie to ciekawi, ale nie mam tylu znajomych w różnych typów pod ręką, żeby potestować.
Ale faktycznie typowi chłodnemu łatwiej znaleźć pasujący neon zielony i żółty (prawdziwy fluorescencyjny żółty zawsze jest nieco zielonkawy. Czysty żółty to nie prawdziwy neon, tylko po prostu bardzo jaskrawy kolor) niż pomarańczowy i czerwony, które są już raczej cieplejsze.

Te kolory, które wymieniasz jako dobre, znacznie łatwiej znaleźć w chłodnej wersji, niż te które wymieniasz jako złe. Wyjątkiem jest żółty, ale mogłaś mieć szczęście i natknąć się na cytrynową żółć (chłodna, czysta), dobrą dla zim.
Może i tak.. Neony to bardzo ciężki temat. Możliwe, że są tak nienaturalne, że nie pasują do żadnego typu kolorystycznego. Poza tym to były głównie ciuchy z cienkich poliestreów więc nie tylko były żarówkowe to jeszcze prześwitywały i nabierały jakiś szarawych odcieni. Zupełnie nie moja bajka.
Przeglądałam wczoraj palety bright winter i spring. Spring ma więcej zieleni a mi co prawda zieleń pasuje najbardziej, ale dwa-trzy konkretne odcienie i raczej nie te klimaty wiosny. Właśnie te bright winter mi pasują.
Dzięki wambierz, będę dalej przymierzać.

Myślę, że cool winter mogę spokojnie wykluczyć, jej kolory mi nie pasują. Też te wytyczne makijażowe nie pasują. To jest zbyt chłodny typ dla mnie.
Deep winter byłaby nawet prawdopodobna gdyby nie to, że w sliwkowych i ciemnych bordowych szminkach wyglądam jak królowa gotyku A w wielu kolorach deep winter wyglądam na bardzo przyciemnioną..

Jeszcze jedno co odkryłam.. W intensywnie białej bluzce z grubszego materiału wyglądam lepiej niż w piaskowym swetrze (skóra lepiej wygląda). W czarnym lepiej niż w szarym.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-06 o 09:34
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 10:37   #990
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz w pomarańczowych, ostrych , jaskrawych kolorach szminek i nude jest mi okropnie, tak myślę. Sa jakieś kolory ubrań, które po przymierzeniu mogłyby mnie zaklasyfikować do pewnego typu ? Czy jak przymierze biel i czern tzn ,ze mam rozpatrywać w kierunku zimy?
__________________
http://jslives.blogspot.com/

Edytowane przez kkkaaai
Czas edycji: 2014-01-06 o 10:41
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.