ŁÓDŹ dobry dietetyk, choroby żołądka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-22, 13:15   #1
Minui
Raczkowanie
 
Avatar Minui
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 450

ŁÓDŹ dobry dietetyk, choroby żołądka


Witam. Poszukuję bardzo dobrego, konkretnego dietetyka w Łodzi - cena nie gra roli, jestem już zbyt zdesperowana W zeszłym roku byłam u dietetyczki w NaturHousie, której nakreśliłam szczegółowo moje problemy, wywaliłam kupę hajsu i dostałam dietę kompletnie niedostosowaną do moich dolegliwości, która jeszcze je pogłębiła.
Postaram się wypunktować wszystko, może ktoś mial podobne problemy/doświadczenia i mógłby coś doradzić:

1. Mniej więcej od 17. roku życia mam nawracające problemy żołądkowe: refluks żółci, zapalenie błony śluzowej żołądka - średnio 2 razy w roku (wiosną i jesienią).
2. Muszę jeść małe i częste posiłki - jeśli nie jem nic przez 4 godziny, robi mi się słabo i mam mdłości.
3. Niezależnie od tego, co zjem, często mam niestrawności, zaparcia na przemian z biegunkami.
4. Od dziecka nie znoszę warzyw Jest dosłownie kilka takich, które lubię. Owoców jem sporo, z warzywami zawsze mam problem. Wiem, że muszę to zmienić, ale wiem też że muszę robić to stopniowo, i że są warzywa których nie polubię - np. brokuły, od samego ich zapachu mam odruch wymiotny.
5. Są rzeczy, po zjedzeniu których mam mdłości ZAWSZE, np. jajka, mleko, ryby.

Piszę to wszystko, ponieważ dietetyczka z NaturHouse'u, u której byłam, wysłuchała mnie uważnie, po czym rozpisała dietę przewidującą przeskoczenie z dnia na dzień na prawie same warzywa, jogurty (mleko...), uwzględniając nawet jajecznicę z grzybami na śniadanie

Przyznaję, że nawyki żywieniowe mam mega niezdrowe, z powodu natłoku zajęć często jem w pośpiechu, na stojąco. Chcę to zmienić, ale znam siebie i wiem, że muszę robić to powoli i stopniowo.

Może ktoś mial/ma podobne dolegliwości żołądkowe i udało mu się znaleźć dobrego, rozumnego dietetyka w Łodzi? Będę wdzięczna za wszelkie rady
__________________
Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz
To nic takiego, może po prostu w twoim mieszkaniu są wrota do piekła.

- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.
Minui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 09:10   #2
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: ŁÓDŹ dobry dietetyk, choroby żołądka

Twój organizm słabo trawi żywność, ponieważ niskiej jakości kwasy żołądkowe. Pewnie bierzesz leki, a to jeszcze bardziej hamuje wydzielanie się kwasów żołądkowych. Dopóki nie zadbasz o środowisko w swoim żołądku, to będziesz miała te nie kończące się problemy.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 18:22   #3
malwi_malwi
Raczkowanie
 
Avatar malwi_malwi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84
Dot.: ŁÓDŹ dobry dietetyk, choroby żołądka

Justyna Ossowska z Pracowni Odżywiania Naturalnego Kura Modowa - czyni cuda! Kontakt przez Fb Kury Modowej!
malwi_malwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 12:12   #4
Lolcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 3
Dot.: ŁÓDŹ dobry dietetyk, choroby żołądka

Tak naprawdę to przydałaby Ci się dobra diagnostyka. Sama dieta to za mało, żeby rozwiązać te problemy o których napisałaś. Na pewno jest jakaś przyczyna, coś w przewodzie pokarmowym, co powoduje że masz biegunki, mdłości i niestrawności... Naturhouse to akurat zły pomysł - tam można iść jak jesteś zdrowa, bo dostaniesz diete taką jak wszyscy i wiadomo że nie zadziała.
Idz do dietetyka klinicznego, a nie do zwykłego... bo się dalej będziesz męczyć tak jak ja i wydasz kupe pieniędzy w błoto. Mi dietetyczka pomogła lepiej niż gastrolog, który mi powiedział, że taka moja uroda i że on nie widzi żadnego problemu.
A Tobie co mówił gastrolog??
Ale musiałabyś korzystać z konsultacji online bo z Łodzi nikogo nie znam a ja korzystam w Lublinie z dietetyka kliniczna i jestem zadowolona.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2019-04-18 o 07:44 Powód: reklama
Lolcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-15 13:12:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.