PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-20, 20:43   #1
Zefirkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 611

PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe


Cześć

Postanowiłam nauczyć się programować. Chciałabym się przebranżowić. Póki co jestem z tego kompletnie zielona. Czy któraś z Was ogarnęła temat na własną rękę i może mi polecić jakieś dobre kursy/szkolenia online? Póki co wszelkie kursy stacjonarne odpadają ponieważ niedługo rodzę a potem czeka mnie rok macierzyńskiego więc między jedną pieluszką a drugą mam zamiar się poduczyć

Co do języka programowania to jeszcze się nie zdecydowałam. Dopiero badam temat.

HELP
Zefirkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 13:37   #2
JanekABC
Przyczajenie
 
Avatar JanekABC
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Witam, to zależy w jakim języku chce się programować. Można zapoznać się tematem na jednej ze stron internetowych gdzie dostępne są różne kursy http://www.abc-wiedzy.pl/programowanie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
JanekABC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 10:14   #3
CiotkaSamoDobro
Catessi matka kotów
 
Avatar CiotkaSamoDobro
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 105
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Znajdź w sieci stronę Mirosława Zelenta. Gość jest super, prowadzi za rączkę Do każdego tematu jest nagrany filmik z obszernym wyjaśnieniem.
CiotkaSamoDobro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 14:35   #4
Blaana
Blanka
 
Avatar Blaana
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9
GG do Blaana
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Teraz to bardzo popularny temat, dziewczyny w programowaniu są liczną grupą, więc na pewno nie będzie problemu z dostępem do materiałów. Przede wszystkim poznaj podstawy, sprawdź jaki język będzie dla Ciebie odpowiedni i w jakim chcesz działać. Sprawdź Geek Girl Carrot.
Blaana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 16:36   #5
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Przede wszystkim autorko musisz wiedzieć co chcesz robić a potem dobrać do tego język, framework itd.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 18:28   #6
Gocia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 334
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Przecież to temat z lipca. Niech może autorka napisze, czy coś postanowiła.
__________________
Anime: https://aninote.pl/user/Gocia
Gocia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 15:33   #7
AlicjaAl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Cool Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Hej dziewczyny, też się zastanawiam nad nauką programowania. Skończyłam anglistykę i myślę o tym, żeby się przekwalifikować. Czy któraś z Was robiła już kurs programowania online? Szczerze mówiąc trochę się boję, bo jestem humanistką. Ale podobno programować każdy może. Co myślicie?
AlicjaAl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-23, 09:02   #8
mess_with_IT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Smile Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Cytat:
Napisane przez AlicjaAl Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, też się zastanawiam nad nauką programowania. Skończyłam anglistykę i myślę o tym, żeby się przekwalifikować. Czy któraś z Was robiła już kurs programowania online? Szczerze mówiąc trochę się boję, bo jestem humanistką. Ale podobno programować każdy może. Co myślicie?
Masz opanowany angielski, a w nauce programowania to duży krok do przodu, nie spodziewasz się, ile ludzi ma problem z językiem.
Żeby uniknąć faux pas, to popróbuj darmowych kursów, żeby zobaczyć, z czym to się je, są takie w Internecie. Mogę polecić parę polecić
mess_with_IT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:03   #9
madziiam
Przyczajenie
 
Avatar madziiam
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Jeśli znacie dobrze angielski to polecam stronę https://www.codecademy.com/
Jest tam mnóstwo darmowych kursów nauki języka programowania. A języków jest sporo do wyboru
__________________
Blog z poradami domowymi
https://naszewspolnemieszkanie.wordpress.com/
madziiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 14:31   #10
mess_with_IT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Ja darmowe rozwiazywalem tez freecodecamp i na kodilli (te sa po polsku). Organizuja tez jakies kursy kilkumiesieczne, ciekawe, czy to jest tego warte
mess_with_IT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 11:35   #11
Martacare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Ja na początku miałam problemy tak jak każdy który zaczynał programować ,wiele godzin musiałam poświęcić na zrozumienie błędów które mi kompilator wyrzucał w końcu postanowiłam zacząć się uczyć podstaw ,przeczytałam sporo książek na temat javy ,kilka kursów np z eduweb.pl które pomogly mi wyjść na prostą i dzisiaj dzięki mojemu zacięciu potrafię programować aplikacje,mam nadzieję że i tobie się uda.
Martacare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-18, 15:29   #12
Zmorycerz
Przyczajenie
 
Avatar Zmorycerz
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 21
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Cytat:
Napisane przez AlicjaAl Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, też się zastanawiam nad nauką programowania. Skończyłam anglistykę i myślę o tym, żeby się przekwalifikować. Czy któraś z Was robiła już kurs programowania online? Szczerze mówiąc trochę się boję, bo jestem humanistką. Ale podobno programować każdy może. Co myślicie?
Tak jak Ty, też skończyłam anglistykę (i germanistykę), jestem typową humanistką, dla której przedmioty związane z matematyką zawsze stanowiły duże wyzwanie ale jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, przejście kursu okazało się nie takie trudne. Przerobiłam najbardziej podstawowy kurs HTML na Codecademy i część kursu tworzenia stron zamieszczonego na Khan Academy. W sumie HTML i CSS to nie programowanie w pełnym tego słowa znaczeniu, ale wydaje mi się, że jeśli wcześniej nie miało się do czynienia z taką dziedziną, łatwiej jest zacząć od tworzenia stron niż "właściwego" programowania. W każdym razie, można przyzwyczaić się przez to do bardziej "ścisłego" sposobu myślenia, przydatnego w programowaniu. No i zawsze można zrobić sobie własną stronę, reklamującą np. korepetycje czy tłumaczenia

Zajmuję się tłumaczeniami, no i w sumie od ukończenia tego kursu na Codecademy nie miałam okazji wykorzystywać zdobytych informacji w praktyce, trochę się obawiam, że zapomnę, albo już zapomniałam, wszystko, co poznałam na tym kursie Co byście mi poradziły? jak nie dopuścić do tego, aby ta wiedza przepadła?
Zmorycerz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 10:00   #13
moniaaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Pół roku temu, również stwierdziłam, że chyba warto się przebranżowić, słyszałam o kursach stacjonarnych jednak mój budżet był bardzo ograniczony i dziecko na wychowaniu, jednak nie złamałam się, w sieci jest pełno darmowych poradników, korzystałam również na samym początku z kursów od strefakursów. Bardzo dobrze wprowadził mnie w temat kurs KLIK ->
Fundamenty programowania, polecam każdej, nie łamcie się ZOSTAŃMY PROGRAMISTKAMI!

Edytowane przez moniaaa2
Czas edycji: 2017-04-27 o 10:02
moniaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 15:55   #14
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Heh, programowanie oferuję ogromne możliwości jeśli chodzi o zarobki, ale pamiętajmy też, że nie jest dla każdej. Nie każda z nas, lubi siedzieć przed kompem po 8 godzin dziennie i wklepywać kod, tym bardziej, że droga od html i css a programowanie w różnych językach, typu java, css, ruby to jak zdanie prawa jazdy a zostanie kierowcą rajdowym. Mój znajomy mówił, że strony internetowe robił mając 12 lat a zanim dostał dobrą pracę w programowaniu musiał się męczyć i uczyć przez długi czas. Co prawda znam też kolegę z USA, który po 8 miesiącach nauki samemu dzień w dzień, dostał pracę jako programista ruby, ale on już pewne podstawy z IT miał.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 12:24   #15
broccolina
Rozeznanie
 
Avatar broccolina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 543
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Hej dziewczyny, uczę się z freecodeacadamey (również jestem po Anglistyce i chcę się przebranżowić) ale utknęłam na zadaniach z Javascriptu, jakieś niejasne są dla mnie te ich polecenia i zastanawiam się czy całe to kodowanie nie jest po prostu modą i moją fanaberią
__________________
broccolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 09:25   #16
cealeksandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

W sieci jest bardzo dużo portali oferujących wiedzę za darmo i to z poziomu własnego krzesła. polecam CODECAMP.
cealeksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 00:11   #17
Natala80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 74
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Programowanie jest teraz tak opłacalne, że az sama sie zastanawiam czy się nie zacząć tego uczyc ;D
Natala80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 22:49   #18
pola856
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Hej! Interesuje mnie kurs online programowania. Konkretnie chodzi mi o podstawy, bo niestety nie mam sporej wiedzy i moje pytanie jest takie - co możecie polecić. Dużo ofert wyświetla się ze szkoły Kodologia. Może są tutaj osoby, które korzystały?
pola856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 08:12   #19
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Cytat:
Napisane przez pola856 Pokaż wiadomość
Hej! Interesuje mnie kurs online programowania. Konkretnie chodzi mi o podstawy, bo niestety nie mam sporej wiedzy i moje pytanie jest takie - co możecie polecić. Dużo ofert wyświetla się ze szkoły Kodologia. Może są tutaj osoby, które korzystały?
Na początek zacznij od darmowych kursów chociażby na codeacademy, freecodebootcamp, a potem jak Ci się spodoba zacznij inwestować własne pieniądze w szkolenia np. na udemy. Wiele osób odpada na podstawach, bo zwyczajnie stwierdza, że ich to nie kreci.

Jest też wiele technologii - mi zajęło kilka miesięcy zanim znalazłam technologie , która mi najbardziej odpowiada (Java). Za miesiąc wybieram się na płatny bootcamp z Javy do jednej ze znanych szkół programowania jakby ktoś był zainteresowany to po mogę dać feedback jak mi się podobało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-14, 11:45   #20
trefnoknus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 16
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

Programowanie to bardzo szeroki temat. Masz jakiś pomysł na siebie? Front? End? To czego się uczyć i w jakie kursy warto inwestować zależy przede wszystkim od tego jaką drogą chcesz iść? Poszukaj na forach tematycznych, grupach na fb, są bardzo fajne społeczności, życzliwe, które pomagają, podpowiadają, w razie problemów z kodowaniem też służą radą i doświadczeniem. A i na pomoc w poszukiwaniu zagubionej motywacji też można liczyć
trefnoknus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 23:42   #21
base123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

polecam sprawdzic na youtube kanał samuraj programowania ma swietny kurs java a tak poza tym to najlepiej szukac kursow po angielsku jest ich pelno
base123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-02, 22:14   #22
MarGos87
Tygrysica
 
Avatar MarGos87
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 54
Dot.: PROGRAMOWANIE kursy i szkolenia internetowe

moja koleżanka się przebranżowiła właśnie na programowanie. Zgłosiła się na kurs do Microsoftu, taki kilkomiesięczny. Niestety nie wiem jakie były wymagania ale jest zadowolona bo ciągle coś wrzuca na linkedin jak jej idzie.
__________________
A Ty co dziś zrobiłaś dla Siebie? Ja wypiłam ulubioną kawę
MarGos87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-02 23:14:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.