Gotowanie na parze - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-29, 12:08   #121
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Gotowanie na parze

A ja mam pytanie odnośnie ryb. Mam zamrożone filety z mintaja, mam je najpierw odmrozić, czy mogę od razu wrzucić na parę? Wiem, że pyt może głupie, ale już 2 razy mi ryba nie wyszła
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 16:18   #122
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie ryb. Mam zamrożone filety z mintaja, mam je najpierw odmrozić, czy mogę od razu wrzucić na parę? Wiem, że pyt może głupie, ale już 2 razy mi ryba nie wyszła
Hmmm ja zazwyczaj staram się chociaż do połowy je rozmrozić ale kiedyś jak nie miałam na to czasu wrzuciłam całkowicie zamrożożone i "parowałam" trochę dłużej. Też wyszły dobre

A co masz na myśli mowiąc, że Ci nie wyszły?


Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
Kochane, a ile czasu trzeba brązowy ryż gotować?
I jak go gotować? W miseczce tej, która jest dołączona czy bez niej?

Aaa i czy Wam też tak szybko potrawy robione na parze stygną?
Ponawiam pytania
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 18:10   #123
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Gotowanie na parze

Monyczkooo, trzeba ryż opłukać, wsypać do pojemnika, zalać wrzątkiem [1:2 czyli na 150g ryżu 300ml wody] i parować około 35-40 minut.

Faktycznie, szybko stygną, to chyba jedyna rzecz do której mogę sie przyczepić.

A rybki polecam rozmrażać w mleku.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 18:11   #124
toffik35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 37
Dot.: Gotowanie na parze

hymmm co do ryżu brazowego to niestety nie robiłam jeszcze, ale biały paruję 35 minut i dla mnie jest w sam raz więc brązowy obstawiałabym ok. 40, ale to niestety tylko przypuszczenia wsypuję ryż normalnie do dołączonej miseczki i zalewam wodą - nie mam jeszcze dopracowanych proporcji ale tak mniej więcej 1 x 1,5 (czyli część wody x 1,5 części ryżu) niestety tylko tyle mogę pomóc
toffik35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 10:10   #125
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
Hmmm ja zazwyczaj staram się chociaż do połowy je rozmrozić ale kiedyś jak nie miałam na to czasu wrzuciłam całkowicie zamrożożone i "parowałam" trochę dłużej. Też wyszły dobre

A co masz na myśli mowiąc, że Ci nie wyszły?
Były ohydne. Może zawiniła też trochę przyprawa do ryb fit (chyba tak się nazywa), nie wszystkie jej składniki są w moim guście.
Niedługo spróbuję zrobić tak, jak radzicie, z ziołami w wodzie i trochę odmrożoną.
Monyczkaaa, dziękuję za odpowiedź.

IlonaP, dlaczego w mleku?
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:05   #126
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Były ohydne. Może zawiniła też trochę przyprawa do ryb fit (chyba tak się nazywa), nie wszystkie jej składniki są w moim guście.
Niedługo spróbuję zrobić tak, jak radzicie, z ziołami w wodzie i trochę odmrożoną.
Monyczkaaa, dziękuję za odpowiedź.

IlonaP, dlaczego w mleku?
ano dlatego że rybka nie ma tego charakterystycznego zapaszku a ja jestem niestety bardzo wyczulona jak każdy alergik i staje się bardzo delikatna w smaku
po prostu wyjmuję filet i zalewam go zimnym mlekiem, dość szybko się rozmraża
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 08:41   #127
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Gotowanie na parze

Mnie ryby z parowara absolutnie nie smakują.Może nie umiem ich przyprawić,czy coś,ale tez robiam mintaja i był ohydny.W ten sam sposób przyprawiam rybę,jak piekę w folii aluminiowej w kombiwarze i smak jest bardzo dobry.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 14:11   #128
Gosiaq
Raczkowanie
 
Avatar Gosiaq
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 370
GG do Gosiaq Send a message via Skype™ to Gosiaq
Dot.: Gotowanie na parze

po przeczytaniu tego wątku, sama postanowiłam ugotować coś na parze. Gotowałam już ziemniaki i wyszły o niebo leprze niż gotowane na wodzie. Gotowałam także w ten sposób rybę i warzywa. I to jest poprostu PYSZNE! A że wiodę studenckie życie (brak $) to na garnek z wodą stawiam metalowy druszlak
Pychotka, polecam gotowanie na parze.
pozdrawiam
Gosiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 10:25   #129
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Gotowanie na parze

Ach tem wizaz można tu znaleźć wszystko, a co najdziwniejsze pomogła wyszukiwarka google. Wczoraj kupiłam sobie garnek do gotowania na parze i męczy mnie jedna rzecz, otóż sprawa solenia rodzince owszem smakowało ale narzekają, że nie słone. Czy po włożeniu surowych warzyw wystarczy je posolić po wierzchu. Z góry dziękuję za pomoc. Oczywiście cały wątek przeczytam ale obawiam się, że zanim znajdę to rodzinka mi się zniechęci do jedzenia. Dziękuję i pozdrawiam drogie wizażanki

Już znalazłam przyzwyczajona jestem do czytani kilkudziesięciu stron, a tu taka niespodzianka tylko kila stron

Edytowane przez aga007
Czas edycji: 2008-04-04 o 10:59
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:23   #130
calma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Gotowanie na parze

Cześć

Nigdy nie gotowałam na parze ale zakupiłam właśnie ten wkład do garnka i zamierzam wypróbować...i stąd moje pytanie: czy jak ułożę na tym metalowym talerzu filety rybne to mogę na te filety połozyć jeszcze warzywa czy generalnie ma być tylko jedna warstwa?

pozdrawiam
calma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 10:00   #131
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Gotowanie na parze

Moim zdaniem spokojnie można to zrobić ale trzeba by dobrać warzywa które ugotują się w takim samym czasie co ryba
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 01:12   #132
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Gotowanie na parze

a ja dziś robiłam...szpinak w parowarze. miała mrożony, w kostkach, dałam na miseczkę do ryżu, 15 min i gotowe
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 13:36   #133
vegavega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 10
Dot.: Gotowanie na parze

Witam!
Jakiś czas temu kupiłam parowar elektryczny ale firmy tefal z 3 pojemnikami ( te chyba są najlepsze).Jest poprostu boski.Świetnie paruje warzywka mrożone jak i świeże.
Nie robię już gotowanych obiadków tradycyjnie a mój syn w tydz schudł 0,5 kg!
Robiłam oprócz warzyw i ziemniaków:
gołąbki : najpierw oderwałam liście i sparzyłam je w parowarze 10 min. potem "zapakowałam " w liście mięsko i robiłam je 35 min. Czysta robota! od tamtej pory polubiłam robić gołąbki.
Kurczaka już nigdy nie upiekę na patelni ani w piekarniku.Zrobiłam dzisiaj w całości kurczaka i najbardziej sucha część kury była tak soczysta ,ze rozpływała się w ustach.
Zrobiłam również klopsy z pieczarkami ,papryką, i cebulką niesamowite!!!!! palce lizać.
Rybkę wolę osobiście najpierw rozmrozić przed parowaniem smakuje mi jakoś lepiej.Już nie muszę wietrzyć całego domu po smażeniu ryb bo poprostu już nie smażę.
Robię w tym urządzeniu kopytka mrożone,pierogi! Nie muszę uważać czy mi się rozwalą w garku z wodą czy nie!
Spróbowałam również z piersią kurczaka bez panierki rozbitą sztukę mięska przyprawiłam przyprawą do kurczaka i także smakowała super.
dzisiaj będę jeszcze próbowała zrobić steki wieprzowe zobaczymy jak wyjdą.
Drogie Panie nie bójcie się experymentować to jedzonko nie dość,że jest zdrowe to jeszcze pyszne.
Każdy z moich znajomych ,który załapał się na obiad u mnie w domu następnego dnia miał już u siebie to urządzenie.
Do tego wszystkiego jest to bardzo wygodne.Mięso ,warzywa i ziemniaki mam w jednym czasie!! Wszystko jest gorące a przygotowanie obiadu zajmuje mi jakieś 10 min.
Jeśli nie chcę by za bardzo rozgotowały mi się jarzyny to w trakcie parowania dokładam trzeci pojemnik z jarzynami i paruję o połowę czasu mniej.
Naprawdę warto i z czystym sumieniem mogę polecić to urządzenie.
Jest zdrowe i pyszne.
Powodzenia

ps. a wodę która ścieka do pojemniczka po klopsikach albo gołąbkach wykorzystuję do sosu,który robię już osobno w garnku .

Edytowane przez vegavega
Czas edycji: 2008-04-09 o 16:14
vegavega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 13:42   #134
vegavega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 10
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Mnie ryby z parowara absolutnie nie smakują.Może nie umiem ich przyprawić,czy coś,ale tez robiam mintaja i był ohydny.W ten sam sposób przyprawiam rybę,jak piekę w folii aluminiowej w kombiwarze i smak jest bardzo dobry.
Ja używam przyprawy do ryb,skrapiam cytryną i to wszystko.
Najbardziej smakuje mi tilapia.
To może też zależeć od parowara.
Ja mam tefala 900 W. wszystko robi super.
Moja koleżanka ma jakiejś nie znanej firmy i np.mrożone jarzyny to jedna wielka ciapa.
Pozdrawiam
vegavega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 15:02   #135
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Czy warto kupić parowar?

Czesc ! zastanawiam sie nad kupnem parowaru i pomyslalam ze zapytam Was o rade...U mnie w domu lubimy sie zdrowo odzywiac i jemy duzo warzyw ale nie mamy zbytnio czasu zeby tych garnków pilnowac wiec pomyslalam ze moze nam sie przyda- tylko boje sie ze kupie kolejne zbedne urzadzenie.Pytam wiec tych którzy moze maja to cudo-warto sie w nie zaopatrzyc?slyszalam ze niektore maja nawet funkcje utrzymywania ciepla i mozna przygotowac posilek rano,nastawic na godzine kiedy sie wylaczy ,wyjsc do pracy a po powrocie jest juz gotowe-czy to nie zbyt piekne zeby bylo prawdziwe?wiem ze te parowary tefala sa dobre ale nie stac mnie zeby wydac na niego 400zł.Myslalam o takimza 100-130 zł z Allegro-co myslicie,takie tez sa ok?czy ziemniaki tez mozna tam gotowac za jednym razem z reszta posiłku?i jak to jest z ustawianiem tej godziny-przeciez przyjmujac ze mamy taki parowac który ma 3 miski nakładane jedna na druga i w jedna damy warzywa,druga ryz a trzecia mieso to kazdy z tych potraw ma inny czas gotowania-to na kazda miske mozemy inny czas gotowania ustawic?wiem ze pewnie smieszna ta moja niewiedza ale nigdy nie mialam tego w rece wiec z góry dzieki za radypozdrawiam
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 15:35   #136
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Gotowanie na parze

wow vegavega przekonałaś mnie że w parowarze można robić praktycznie wszystko
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:27   #137
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez vegavega Pokaż wiadomość
Moja koleżanka ma jakiejś nie znanej firmy i np.mrożone jarzyny to jedna wielka ciapa.
Pozdrawiam
ja mam zwykły garnek na gaz dwupoziomowy i nie robi mi się papka z mrożonek ostatnio zrobiłam na parze mieszankę przeznaczoną na zupę więc dość drobno pokrojone i wyszło super. Więc może ta koleżanka za długo paruje.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:36   #138
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Czy warto kupić parowar?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=73766
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 08:37   #139
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez vegavega Pokaż wiadomość
Ja używam przyprawy do ryb,skrapiam cytryną i to wszystko.
Najbardziej smakuje mi tilapia.
To może też zależeć od parowara.
Ja mam tefala 900 W. wszystko robi super.
Moja koleżanka ma jakiejś nie znanej firmy i np.mrożone jarzyny to jedna wielka ciapa.
Pozdrawiam
Myslę,że rodzaj parowara nie ma tu wiele do rzeczy. Przecież para to para.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 09:41   #140
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Gotowanie na parze

czesc mam pytanie odnosnie parowarów-slyszalam ze niektore maja nawet funkcje utrzymywania ciepla i mozna przygotowac posilek rano,nastawic na godzine kiedy sie wylaczy ,wyjsc do pracy a po powrocie jest juz gotowe-czy to nie zbyt piekne zeby bylo prawdziwe?wiem ze te parowary tefala sa dobre ale nie stac mnie zeby wydac na niego 400zł.Myslalam o takimza 100-130 zł z Allegro-co myslicie,takie tez sa ok?na allegro jest pełno tanich parowarów tzw powystawowych i mozna tefala kupic za 85 zł-niby sprawny w 100% ,gwarancja itd-ktos moze kupowal taki?i jak to jest z ustawianiem tej godziny-przeciez przyjmujac ze mamy taki parowac który ma 3 miski nakładane jedna na druga i w jedna damy warzywa,druga ryz a trzecia mieso to kazdy z tych potraw ma inny czas gotowania-to na kazda miske mozemy inny czas gotowania ustawic?wiem ze pewnie smieszna ta moja niewiedza ale nigdy nie mialam tego w rece wiec z góry dzieki za radypozdrawiam
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 11:40   #141
vegavega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 10
Dot.: Gotowanie na parze

Witaj Intermanko!

Więc ja ten problem rozwiązuję w ten sposób :
jeżeli moje mięsko ma 40 min. się gotować a warzywa np. 20 min. to po upływie 20 min. dokładam trzecią miskę na samą górę i jest ok.
Ja też słyszałam o takich parowarach ,które można zaprogramować na godz. którą ma się włączyć.
Niestety mam zwykły bo tez nie chciałam wydawać kasy na urządzenie do którego nie byłam przekonana.
Dzisiaj w 100% uważam,że był to zakup trafiony.Zdrowe smaczne jedzenie, przekonałam się do tego ,że można w nim robić praktycznie wszystko i mam wreszczie spokój z szorowaniem garów po ziemniakach czy przypalonych brytfanek.
Mój parowar jest na 9 l, na 900 W i w zupełności mi wystarcza.
Jeśli chodzi o kupowanie na allegro to właśnie mój brat odesłał wczoraj taki parowar do sprzedawcy ,który twierdził ,że są one z wystawki.
Jak go obejrzałam w domu to była masakra.
Ewidentnie używany,z wybarwionym pojemnikiem od sosu.Coś okropnego raczej nie skusiłabym się na zrobienie czego kolwiek w tym parowarze.
Taki jak ja mam widziałam najtaniej w Auchanie i o 20 zł. droższy w Media Markt.
A tutaj znalazłam nawet za 197 zł.( czwarty od góry)
http://www.euro.com.pl/search.bhtml?...rowar&x=33&y=9
Chyba jednak warto dołożyć i kupić nowy.

A jeśli chodzi o steki wieprzowe, które miałam robić wczoraj to powiem tyle że najlepiej mięsko pomoczyć w marynacie dłużej niż ja to zrobiłam ( ja moczyłam 40 min) ale mięso było soczyste,kruche i podobnie smakowało jak z grilla.

Pozdrawiam.
vegavega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 11:45   #142
vegavega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 10
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Myslę,że rodzaj parowara nie ma tu wiele do rzeczy. Przecież para to para.

Może i tak ale chyba im większa moc "W" tym lepiej.
To tak samo jak z goframi,które robisz w domu a kupujesz na mieście.Domowe raczej są jak naleśniki a kupowane chrupiące.
Dlatego,że te maszynki mają większą moc.
I to nie jest dlatego ,że sprzedawcy mają jakiś czarodziejski przepis.
vegavega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 11:56   #143
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Gotowanie na parze

vegavega bardzo Ci dziekuje za informacje! tez nie jestem przekonana do tych powystawowych,kusza cana ale to w koncu ma byc do przygotowywania zywnosci wiec odloze chyba troche wiecej i potem kupie nowy.pozdrawiam
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 10:46   #144
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Gotowanie na parze

jeszcze jedno małe pytanko....uzywacie raczej markowych parowarów np tefal czy moze macie doswiadczenie tez z firmami potocznie nazywanyki "krzak" róznica w cenie jest duza i tak sie zastanawiam czy przypadkiem nie zaplace TYLKO za marke a róznicy w funkcjonowaniu parowaru tak naprawde nie bedzie...?ktos napisal juz w tym watku ze niemarkowy parowar zrobi z jedzenia papke(?) pozdrawiam
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 11:18   #145
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Gotowanie na parze

Ja mam Firsta, zapłaciłam ok 100 zł i jestem z niego mega zadowolona. Moim zdaniem płąci się tylko za markę. A "papka" to wina złego gotowania.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 16:26   #146
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Gotowanie na parze

Też tak sądzę ja mam garnek dwupoziomowy do gotowania na kuchence gazowej i też jestem bardzo zadowolona nigdy nie miałam papki
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 16:57   #147
vanessa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 171
Gotowanie na parze

Mam pytanie do dziewczyn gotujących na parze - czy używacie elektrycznych parowarów czy może wystarczy taka specjalna nakładka do garnka?? Czy takie gotowanie trwa dłużej?? Czy rzeczywiście warzywa/ryba są smaczne nawet bez używania soli??
Ostatnio stwierdziłam, że w naszej diecie jest za dużo smażonego i pora to gwałtownie zmienić. Podobno gotowanie na parze jest najzdrowsze... ale czy też najsmaczniejsze??
vanessa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 18:43   #148
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Gotowanie na parze

ja często gotuję na parze mrożonki, w ogóle bez porównania lepsze od tych wyjętych z wody, rozmiękłych ugotowanych warzyw. Na parze są jędrne i chrupkie, ja solę i czasami dodaję masło
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 19:39   #149
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Gotowanie na parze

Wyszukiwarka. Temat był już wałkowany
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 19:40   #150
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez vanessa21 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn gotujących na parze (...)

I nie można było go zadać w wątku o gotowaniu na parze - TU , znalezionym dzięki wyszukiwarce ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-18 07:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.