OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-30, 16:16   #1051
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Moja skóra jest w gorszym stanie..wczoraj czerwone krosteczki po OCM na policzku i piekło.
Ciekawe czy to z czasem przejdzie, 'wyjdą' te wszystkie zanieczyszczenia czy jest ktoś komu nie służy OCM.
A może jakieś uczulenie na któryś olej?


Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Ja przy kuracji kwasami ocm robię dwa razy w tygodniu zamiast kwasów.
Ja właśnie nie wiem co zrobić z kuracją kwasem AHA BHA 10% przy OCM.
Wczoraj OCM, dziś kwas i nie będę już robić OCM.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 16:20   #1052
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przygodę z OCM zaczęłam 4 dni temu, przez pierwsze dwa dni stosowałam tylko olej kokosowy, lecz widząc skutki nawilżonej twarzy i dobrze oczyszczonej, dokupiłam ojej rycynowy i teraz stosuję mieszankę 30%o.rycynowy+70%oliwa z oliwek. Mimo, że mam łojotokową skórę ta mieszanka dobrze nawilża mi buźkę, która jest przesuszona kremami i maściami dermatologicznymi.
Zobaczymy co będzie dalej


PS. w cale nie mam uczucia 'tłuszczu na buzi' po zakończeniu zabiegu OCM

Edytowane przez 1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Czas edycji: 2011-11-30 o 16:21
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 16:40   #1053
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

RespiroMusica a nie zauważyłaś zapychania porów olejem kokosowym bądz oliwą z oliwek?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 17:41   #1054
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Malutka warstwa oleju zostaje, ale to dobrze dla skóry.
Hmm, ja po prostu czuję, że dobrze starłam, u mnie olej znika już po pierwszym przyłożeniu szmatki [wy też tak macie? czy to dobrze, czy powinnam za drugim razem dołożyć oleju?].
ocm tylko raz dziennie, dwa to za dużo
U mnie też olej znika po pierwszym przyłożeniu, jeśli mam mocny makijaż oczu - mocne kolorki daję oleje jeszcze raz , ale tylko na oczy i potem znów szmatka na całą twarz.

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
To jest moja pierwsza mieszanka, nie zrobiłam jej wiele myślę, że na tydzień mi starczy no i się okaże, czy nie za dużo tego jest, będę obserwować swoją twarz w razie czego zmniejszę ilość. dziękuję za podpowiedź
Ja po tym nie czuję, żadnego ściągnięcia twarzy, wręcz przeciwnie mam wrażenie, że moja twarz jest dobrze nawilżona, ale mam również niepokojące mnie wrażenie, że tak gęstą oliwę ciężko zmyć z twarzy i że jednak coś tam zostaje? Co robicie, żeby mieć 100% pewność, że starłyście całość?
I robicie to tylko wieczorem czy rano również?
Przez pierwszy tydzień robiłam 2 razy dziennie. Teraz 2 raz. Podobno oliwa z oliwek może zapychać, więc następym razem zrób inną mieszankę i zobacz jak będziesz się czuła po OCM bez oliwy z oliwek.


Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ale to nie zmywa sie makijazu tylko na taka umalowana twarz naklada oleje i fru nad garnek z woda? ciekawe, musze sprobowac i tak mialam zro bic sobie parowke
Na taką twarz z makijażem nakładasz mieszankę praktycznie dowolnych olejów z koniecznie: rycyną, wmasowujesz łącznie z oczami. Na to nakładasz gorącą - tak jak wytrzymasz, szmatkę z mikrofibry lub muślinu i chwilę trzymasz, potem ścierasz bardzo delikatnie. Ja nawet nie ścieram, ale tak dotykam twarzy. Szmatkę znów płuczesz w gorącej wodzie i znów na twarz, aż oleje zmyjesz. 2-3 razy powinno wystarczyć.
Parówek z OCM nie robię, więc inne Wizażanki muszą Ci tu pomóc.

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witajcie,
bardzo mnie kusi ta metoda..
wczoraj napisałyście mi, że przy kuracji triancealem mozna stosować tą metodą, ale jest jedna rzecz, której się obawiam
Mianowicie może być coś takiego, że mojej buzi to nie podpasuje, czyli będzie zwiększał wysyp podskórnych gul, pisałyście żeby w takim przypadku zrezygnować z tego.
Jeśli dojdzie do takiego stanu, że krost będę miała więcej, jak mam rozpoznać co tak naprawdę je powoduje, czy oczyszczenie triancealem czy może tą metodą?
Zaryzykowałybyście w takim przypadku, czy lepiej zrezygnować?
Robi któraś z Was tak przy kuracji kwasami?
A i nie wiem czy dobrze rozumiem, to już pytanie na przyszłość, po tym wieczornym rytuale, ścieracie tylko ten olej w razie potrzeby krem i co dalej, nie myjecie w ogóle buzi ?
Kuracja kwasami a TriAcneal to nie to samo. Ja jak mam wysyp na czole to nie trę szmatką mocno, żeby mi się nie poroznosiło po twarzy i żeby nie "rozwalić" syfa.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 18:51   #1055
Kath83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 121
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny mam pytanie : czy jak chce nałożyć maseczkę oczyszczającą to przed mogę twarz umyć OCM czy lepiej czymś innym? Chodzi mi o to czy ta powłoka która zostaje na twarzy po OCM (ja jej nie czuję ale mówicie, że coś zostaje to wam wierzę ) nie spowoduję, że maseczka będzie mniej działać?
Kath83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:05   #1056
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kath83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie : czy jak chce nałożyć maseczkę oczyszczającą to przed mogę twarz umyć OCM czy lepiej czymś innym? Chodzi mi o to czy ta powłoka która zostaje na twarzy po OCM (ja jej nie czuję ale mówicie, że coś zostaje to wam wierzę ) nie spowoduję, że maseczka będzie mniej działać?
Po OCM nie nawilżaj już twarzy i nałóż maseczkę.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:12   #1057
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Moja skóra jest w gorszym stanie..wczoraj czerwone krosteczki po OCM na policzku i piekło.
Ciekawe czy to z czasem przejdzie, 'wyjdą' te wszystkie zanieczyszczenia czy jest ktoś komu nie służy OCM.
A może jakieś uczulenie na któryś olej?

Zacytuję samą siebie, bo liczę na jakąś podpowiedź.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 19:27   #1058
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Moja skóra jest w gorszym stanie..wczoraj czerwone krosteczki po OCM na policzku i piekło.
Ciekawe czy to z czasem przejdzie, 'wyjdą' te wszystkie zanieczyszczenia czy jest ktoś komu nie służy OCM.
A może jakieś uczulenie na któryś olej?
Na olej nie można mieć raczej uczulenia.

Piekło Cię dlatego, że za mocno tarłaś skórę szmatką. Naprawdę trzeba to robić delikatnie, bo niby niepozorna ta metoda a naskórek zedrzeć sobie można jak pumeksem. Zaczerwieniona skóra też jest efektem zbyt mocnego tarcia.

A krosteczki? nie mam pojęcia.

OCM zawsze na początku nic nie daje, po pewnym czasie masz już jazdę bo skóra wie, że dstarczasz jej regularnie dobra w postaci oleju i łagodnego traktowania podcza mycia, wie, że nie używasz chemii i swoje zasoby energii, które poświęcała dotychczas na obronę i podukcję zmytego do cna sebum może przeznaczyć na oczyszczanie: pojawią się krostki, syfy.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:29   #1059
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
RespiroMusica a nie zauważyłaś zapychania porów olejem kokosowym bądz oliwą z oliwek?
jak na razie nie zauważyłam zapychania
Może dla tego, że po OCM na noc nakladam ' effaclar K'
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:32   #1060
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

RespiroMusica bo mam właśnie w domu olej kokosowy ale trochę się boję go użyć. Chyba się nie odważę
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:35   #1061
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Na olej nie można mieć raczej uczulenia.

Piekło Cię dlatego, że za mocno tarłaś skórę szmatką. Naprawdę trzeba to robić delikatnie, bo niby niepozorna ta metoda a naskórek zedrzeć sobie można jak pumeksem. Zaczerwieniona skóra też jest efektem zbyt mocnego tarcia.

A krosteczki? nie mam pojęcia.

OCM zawsze na początku nic nie daje, po pewnym czasie masz już jazdę bo skóra wie, że dstarczasz jej regularnie dobra w postaci oleju i łagodnego traktowania podcza mycia, wie, że nie używasz chemii i swoje zasoby energii, które poświęcała dotychczas na obronę i podukcję zmytego do cna sebum może przeznaczyć na oczyszczanie: pojawią się krostki, syfy.
Pewnie masz rację, bo faktycznie to tarcie wydaje się niepozorne. A to w gruncie rzeczy tak jakbym robiła mocny peeling codziennie, a to nie wskazane!
Będę bardzo delikatna. Ale dziś sobie odpuszczę ocm.

A zaczełam się zastanawiać czy jak kiedyś kiedy nasza skóra zacznie czerpać korzyści z tego olejowania zaprzestaniemy takiego oczyszczania, to sądzicie że może być źle? Bo wydaję mi się że może być poważny szok dla skóry że nie otrzymuję już takiej dawki olejów itd
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 19:38   #1062
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
RespiroMusica bo mam właśnie w domu olej kokosowy ale trochę się boję go użyć. Chyba się nie odważę
Masz kręcone włosy jak na avku? Dziewczyny mówiły, że niekoniecznie kokos jest dobry do kręconych, plącze czy coś...ale spróbuj bo co włosy i skóra - inaczej reaguje.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:43   #1063
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
RespiroMusica bo mam właśnie w domu olej kokosowy ale trochę się boję go użyć. Chyba się nie odważę
Ja go używam głównie do włosów, a że dowiedziałam się o OCM to postanowiłam go wypróbować, ale teraz stosuję tylko o.rycynowy+o. z oliwek
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:49   #1064
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację, bo faktycznie to tarcie wydaje się niepozorne. A to w gruncie rzeczy tak jakbym robiła mocny peeling codziennie, a to nie wskazane!
Będę bardzo delikatna. Ale dziś sobie odpuszczę ocm.

A zaczełam się zastanawiać czy jak kiedyś kiedy nasza skóra zacznie czerpać korzyści z tego olejowania zaprzestaniemy takiego oczyszczania, to sądzicie że może być źle? Bo wydaję mi się że może być poważny szok dla skóry że nie otrzymuję już takiej dawki olejów itd
Wiesz ja narawdę nie trę, tak się naczytałam, że bałam się w ogóle szmatką twrzy dotykać ;-). Mam z mikrofibry, niebieską, biedronkową. Używam dotykając twarzy, przykładam gorącą potem dociskam do skóry, delikatnie przesuwając. Raz myślę sróbuję potrzeć, gdzie ta granica jes- krzywdę sobie zrobiłam!!
Pierwszy tydzień OCM robiłam 2 rzy dziennie, teraz wystrczy mi 1 raz.

Siedzę w zdrowym stylu życia już kilka lat, trochę piszę o tym na blogu (link w moim podpisie), robiłam kilka oczyszczań i ciała i skóry i poszczgólnych narządów. Powiem Ci co się dziać może jak zaprzestaniesz OCM. Jeśli wrócisz do chemicznych kosmeyków żeli, toników itp. myślę, że w ciągu miesiąca - jeśli nie szybciej, czeka Cię znów porządny wysyp - skóra zacznie walczyć z wrogiem w postaci chemii, pojawią się zaskórniki, twarz będzie zmęczona, może lekko się odbarwiać - jeśli kiedykolwiek miałaś np. jakieś przebarwienia. Skóra wróci do tego co było kiedyś, chyba, że rezygnując z OCM przerzucisz się na naturalne kosmetyki, np. mydełko Lusha, Alep, mydełko Tuli w ramach żelu, tonik: hydrolaty albo zwykłe wody kwiatowe.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:52   #1065
Kath83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 121
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Po OCM nie nawilżaj już twarzy i nałóż maseczkę.
Dziękuję bardzo za odpowiedź Tak właśnie zrobiłam.
Kath83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:54   #1066
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Wiesz ja narawdę nie trę, tak się naczytałam, że bałam się w ogóle szmatką twrzy dotykać ;-). Mam z mikrofibry, niebieską, biedronkową. Używam dotykając twarzy, przykładam gorącą potem dociskam do skóry, delikatnie przesuwając. Raz myślę sróbuję potrzeć, gdzie ta granica jes- krzywdę sobie zrobiłam!!
Pierwszy tydzień OCM robiłam 2 rzy dziennie, teraz wystrczy mi 1 raz.

Siedzę w zdrowym stylu życia już kilka lat, trochę piszę o tym na blogu (link w moim podpisie), robiłam kilka oczyszczań i ciała i skóry i poszczgólnych narządów. Powiem Ci co się dziać może jak zaprzestaniesz OCM. Jeśli wrócisz do chemicznych kosmeyków żeli, toników itp. myślę, że w ciągu miesiąca - jeśli nie szybciej, czeka Cię znów porządny wysyp - skóra zacznie walczyć z wrogiem w postaci chemii, pojawią się zaskórniki, twarz będzie zmęczona, może lekko się odbarwiać - jeśli kiedykolwiek miałaś np. jakieś przebarwienia. Skóra wróci do tego co było kiedyś, chyba, że rezygnując z OCM przerzucisz się na naturalne kosmetyki, np. mydełko Lusha, Alep, mydełko Tuli w ramach żelu, tonik: hydrolaty albo zwykłe wody kwiatowe.
Muszę tylko dotykać twarzy
Na pewno za mocno tarłam.
A dziś nie robiłam ocm, a piecze mnie twarz. Użyłam dziś kwasu AHA BHA
Więc wniosek - że albo kwas albo ocm?
A może po prostu za mocno tarłam i kwas dostał się zbyt głęboko?!
Sądzę, że jest to możliwe.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 20:00   #1067
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=1a159cf6a0624b31db6aaef b6bbb43b621a184e1;3082017 1]Ja go używam głównie do włosów, a że dowiedziałam się o OCM to postanowiłam go wypróbować, ale teraz stosuję tylko o.rycynowy+o. z oliwek [/QUOTE]

Olej kokosowy jest super jako balsam do ciała, na pękajace czy szorstkie pięty, jako balsam do ust, krem do rąk.

A i zawsze możesz go jeść, nawet smarować kanapkę ;-)

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Muszę tylko dotykać twarzy
Na pewno za mocno tarłam.
A dziś nie robiłam ocm, a piecze mnie twarz. Użyłam dziś kwasu AHA BHA
Więc wniosek - że albo kwas albo ocm?
A może po prostu za mocno tarłam i kwas dostał się zbyt głęboko?!
Sądzę, że jest to możliwe.

Kwasu? Kochana znamy winowajcę!! Nie można stoswać kwasów i OCM! Albo jedno albo drugie;-)
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 20:05   #1068
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Olej kokosowy jest super jako balsam do ciała, na pękajace czy szorstkie pięty, jako balsam do ust, krem do rąk.

A i zawsze możesz go jeść, nawet smarować kanapkę ;-)

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------




Kwasu? Kochana znamy winowajcę!! Nie można stoswać kwasów i OCM! Albo jedno albo drugie;-)
Ojej to teraz się zasmuciłam, bo kwas ma datę przydatności szkoda go wyrzucać

Chyba ocm poczeka...
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 20:32   #1069
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Ojej to teraz się zasmuciłam, bo kwas ma datę przydatności szkoda go wyrzucać

Chyba ocm poczeka...
Tak niech OCM poczeka.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 20:35   #1070
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Kwasu? Kochana znamy winowajcę!! Nie można stoswać kwasów i OCM! Albo jedno albo drugie;-)
Zapewne były na to odpowiedzi, ale mimo że wątek studiuję na bierząco to nie pamiętam...
Dlaczego jest to niewskazane? Ja obecnie stosuję Pharmaceris W wybielający i tam z tego co wiem jest kwas BHA. Dziś zrobiłam sobie pierwsze podejście do OCM po czym nałożyłam ten krem i nic szczególnego mi się nie dzieje. Jakie będą skótki takiego połączenia? Odbarwienia? zniszczona skóra? Zaburzenie jakiejś równowagi czy coś? Nie znam się na tym zupełnie więc mam nadzieję, że mi wyjaśnicie, bo nie chcę żeby mi się twarz rozpuściła albo coś
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 20:37   #1071
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Tak niech OCM poczeka.
Dzięki za rady.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:14   #1072
bisska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć
Dopiero zaczynam moją przygodę z OCM, i chciałam się Wam zapytać co myślicie o gotowych olejkach myjących z Biochemii Urody (http://biochemiaurody.com/sklep/o-oilcleanser.html), tak się zastanawiam co jest lepsze taki gotowy czy zrobiony przez nas ...
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
bisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:26   #1073
biemi
Raczkowanie
 
Avatar biemi
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Worldwide
Wiadomości: 160
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

łups.. mi się zrobił wysyp zaskórników :/ skóra się oczyszcza? hm może raczej się zapycha.. jaki krem najlepiej nałożyć po OCM -> bo moja skóra jest lekko przesuszona za dużo rycynowego czy powinien być lekki? bo może te zaskórniki to nie wynik ocm a złego kremu? przed OCM stosowałam naprzemiennie bambino i zwykłego nivea i było ok a teraz nie bardzo..
__________________
Emily isn't lazy, she's just happy doing nothing

brak naturalek powrót do blondu i też jest ładnie i zdrowo ot co

moje blogowe dyrdymałki
http://biemi-bo.blogspot.com/
biemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 06:56   #1074
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

bisska - ja ich uzywam m, mialam ten naturalny teraz mam ten z drzewa herbacianego
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 07:17   #1075
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
U mnie też olej znika po pierwszym przyłożeniu, jeśli mam mocny makijaż oczu - mocne kolorki daję oleje jeszcze raz , ale tylko na oczy i potem znów szmatka na całą twarz.

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------



Przez pierwszy tydzień robiłam 2 razy dziennie. Teraz 2 raz. Podobno oliwa z oliwek może zapychać, więc następym razem zrób inną mieszankę i zobacz jak będziesz się czuła po OCM bez oliwy z oliwek.




Na taką twarz z makijażem nakładasz mieszankę praktycznie dowolnych olejów z koniecznie: rycyną, wmasowujesz łącznie z oczami. Na to nakładasz gorącą - tak jak wytrzymasz, szmatkę z mikrofibry lub muślinu i chwilę trzymasz, potem ścierasz bardzo delikatnie. Ja nawet nie ścieram, ale tak dotykam twarzy. Szmatkę znów płuczesz w gorącej wodzie i znów na twarz, aż oleje zmyjesz. 2-3 razy powinno wystarczyć.
Parówek z OCM nie robię, więc inne Wizażanki muszą Ci tu pomóc.



Kuracja kwasami a TriAcneal to nie to samo. Ja jak mam wysyp na czole to nie trę szmatką mocno, żeby mi się nie poroznosiło po twarzy i żeby nie "rozwalić" syfa.
hmm, a przecież trianceal ma w składzie kwas..? to czemu nie to samo?
no chyba, że nazwa ta jest zarezerwowana tylko dla kwasów w czystej postaci..? np. toniki z kwasami z bu?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 07:32   #1076
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja mam w domu oliwe z oliwek i chcialam ją nalozyc ale troche sie boje ze mnie pozapycha, a moze zwykly olejek BD np? albo hipp? i mysle zeby nalozyc tez kilka kropel olejku z drzewa herbacianego (zawsze go uzywalam do parowek)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 07:41   #1077
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam pytanie, bo w domu mam olej lniany, czy on może być tym drugim? kiedy na etykiecie napisane jest, że nie wolno go podgrzewać a nakładając szmatkę taki efekt chcemy osiągnąć..?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 07:43   #1078
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny... czy ktoras z Was zna sie na skladach kosmetykow?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 07:54   #1079
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Vanillia> wydaje mi sie, ze chodzi o intensywne podgrzewanie(smazenie). Ja z powodzeniem go używam
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 08:57   #1080
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziękuję za odpowiedź.

to jeszcze jedno mam pytanie, w innym wątku czytałam dziś, że oleje nie mają takiej siły żeby oczyszcza i powodować wysyp, ąz tak dogłębnie nie działają. Jeśli coś takiego się dzieje, tzn. że dany olej nam nie służy. Jeśli jest wysyp to należe zaprzestać OCM?

prawda czy fałsz?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.