Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-04, 06:14   #871
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja mam skórę blado oliwkową może z minimalnym dodatkiem ciepławej zółci. Zastanawiam się czy baza kolorystyczna oliwkowa będzie dobra...
Też jestem bladą oliwką, choć nie jak w twoim przypadku, ciepłą, ale wręcz szarawą; mogę jednak polecić Ci zakup tlenku niebieskiego. Przydaje się niesamowicie kiedy jest się oliwkowym.
Wystarczy nawet próbka, ale kiedy jednak podkład jest zbyt żółty lub zbyt ciepły ogólnie, fajnie chłodzi i łamie kolor. Tylko trzeba dodawać naprawdę małymi porcjami, żeby podkład nie zrobił się zwyczaje szary.
Niedawno zrobiłam sobie idealny bronzez właśnie z pomocą niebieskiego tlenku; wyjściowy to była taka typowa cegła, w dodatku ciemna...
Myślę, że najlepiej zaopatrzyć się w tlenek niebieski, żółty i zielony i sobie regulować stopień samemu.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 18:29   #872
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Też jestem bladą oliwką, choć nie jak w twoim przypadku, ciepłą, ale wręcz szarawą; mogę jednak polecić Ci zakup tlenku niebieskiego. Przydaje się niesamowicie kiedy jest się oliwkowym.
Wystarczy nawet próbka, ale kiedy jednak podkład jest zbyt żółty lub zbyt ciepły ogólnie, fajnie chłodzi i łamie kolor. Tylko trzeba dodawać naprawdę małymi porcjami, żeby podkład nie zrobił się zwyczaje szary.
Niedawno zrobiłam sobie idealny bronzez właśnie z pomocą niebieskiego tlenku; wyjściowy to była taka typowa cegła, w dodatku ciemna...
Myślę, że najlepiej zaopatrzyć się w tlenek niebieski, żółty i zielony i sobie regulować stopień samemu.
Dzięki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 23:15   #873
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Używał ktoś prelude glow?
Jak myślicie, czy warto dokupić prelude glow do SM Foundation Base Mix? Czy w ogóle te primery mocno poprawiają efekt lub wytrzymałość podkładu?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 02:42   #874
Avenna
Raczkowanie
 
Avatar Avenna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

ja się właśnie przymierzam do pierwszego zamówienia z Kolorówki i tylko mam mały problem:

-chciałam zamówić Color blend white, co by rozjaśnić stary podkład w płynie i -co najważniejsze- minerałek Bellapiere o odcieniu Cinnamon -nietrafiony prezent, dla mnie za ciemny i trochę za hmm, ciepły? żółto-pomarańczowy?

i teraz pytanie- czy nie wystarczyłby do tego rozjaśnienia Dwutlenek tytanu? lub Tlenek cynku? Bo potem z resztek zawsze coś można zrobić a z bazy chyba nie?
drugie pytanie- myślicie, że to rozjaśnienie już pomoże czy trzeba też dokupić niebieski pigment, żeby przystosować ten puderek do jasnej skóry? (nie przyda mi się potem więc szkoda żeby leżało)

nie mam praktyki w doborze kolorów, od razu mówię, a jestem bladziochem racezj nautralnym, z naczynkami niestety

i już nie wiem, co zrobić

trzecie pytanie- czy ktoś zna mało/ lub bez/ drobinkową mikę do rozświetlania pudrów, róży i żeby np. do balsamu dosypać? taką multiuniwersalną znaczy się
Extra Bright np? czy oriental beige będzie się nadawać do tego wszystkiego, ktos wie?

i ostatnie
do żółtego korektora (a potem docelowo i pudru) lepszy będzie żółty pigment np. Tycjan? czy lepiej od razu Concealer Base Mix plus Color blend yellow?

pomóżcie
Avenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 07:17   #875
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Używał ktoś prelude glow?
O, sama także chętnie się dowiem. Sprawdzi się u cery mieszanej? Mam na niego ochotę od dłuższego czasu...
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 22:38   #876
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Już kupiłam i dostałam. Teraz tylko potrzebuję pędzla... Ktoś może polecić jakieś fajne, tanie pędzle? Podobno w Rossmannie są jakieś fajne?


Obecnie mam tylko
-pędzel do płynnego podkładu, więc się chyba nie nadaje,
-mini pędzel kabuki, fajny ale malutki, do torebki, wypacykowanie nim całej twarzy to trochę roboty
-duży taki do omiatania twarzy

Jakoś przy ich pomocy nałożyłam primer i podkład. Prelude glow - śliczny efekt satynowy ale znika po nałożeniu podkładu SM :/
Zobaczymy jak będzie po całym dniu noszenia.

BTW czy te produkty wpływają jakoś na filtry przeciwsłoneczne?

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Też jestem bladą oliwką, choć nie jak w twoim przypadku, ciepłą, ale wręcz szarawą; mogę jednak polecić Ci zakup tlenku niebieskiego. Przydaje się niesamowicie kiedy jest się oliwkowym.
Wystarczy nawet próbka, ale kiedy jednak podkład jest zbyt żółty lub zbyt ciepły ogólnie, fajnie chłodzi i łamie kolor. Tylko trzeba dodawać naprawdę małymi porcjami, żeby podkład nie zrobił się zwyczaje szary.
Niedawno zrobiłam sobie idealny bronzez właśnie z pomocą niebieskiego tlenku; wyjściowy to była taka typowa cegła, w dodatku ciemna...
Myślę, że najlepiej zaopatrzyć się w tlenek niebieski, żółty i zielony i sobie regulować stopień samemu.
C.D. po otrzymaniu produktu

Spróbuję pokombinować, na razie wygląda nawet dobrze, ale mam wrażenie że mógłby lepiej... Zaskoczyło mnie nieprzyjemnie że pigment oliwkowy ma dodatek czerwieni czy czegoś takiego, w każdym razie brzydko to wygląda... na oko wydaje się też trochę za ciepły. Kolor samej bazy kolorystycznej roztarty na skórze daje brzydki, ciepły kolor w ogóle niepodobny do mojej opalenizny, baza podkładowa zaprawiona pigmentem oliwkowym wychodzi spoko, ale nie wiem czy z powodu dopasowania pigmentu czy raczej stopnia jasności - zdecydowanie najjaśniejszy podkład jaki miałam
W każdym razie - faktycznie dodatek niebieskiego może wygaszać te paskudne czerwone tony, spróbuję jak to wypadnie, bo mam bazy niebieską i żółtą.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 07:44   #877
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Już kupiłam i dostałam. Teraz tylko potrzebuję pędzla... Ktoś może polecić jakieś fajne, tanie pędzle? Podobno w Rossmannie są jakieś fajne?


Obecnie mam tylko
-pędzel do płynnego podkładu, więc się chyba nie nadaje,
-mini pędzel kabuki, fajny ale malutki, do torebki, wypacykowanie nim całej twarzy to trochę roboty
-duży taki do omiatania twarzy

Jakoś przy ich pomocy nałożyłam primer i podkład. Prelude glow - śliczny efekt satynowy ale znika po nałożeniu podkładu SM :/
Zobaczymy jak będzie po całym dniu noszenia.

BTW czy te produkty wpływają jakoś na filtry przeciwsłoneczne?

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------


C.D. po otrzymaniu produktu

Spróbuję pokombinować, na razie wygląda nawet dobrze, ale mam wrażenie że mógłby lepiej... Zaskoczyło mnie nieprzyjemnie że pigment oliwkowy ma dodatek czerwieni czy czegoś takiego, w każdym razie brzydko to wygląda... na oko wydaje się też trochę za ciepły. Kolor samej bazy kolorystycznej roztarty na skórze daje brzydki, ciepły kolor w ogóle niepodobny do mojej opalenizny, baza podkładowa zaprawiona pigmentem oliwkowym wychodzi spoko, ale nie wiem czy z powodu dopasowania pigmentu czy raczej stopnia jasności - zdecydowanie najjaśniejszy podkład jaki miałam
W każdym razie - faktycznie dodatek niebieskiego może wygaszać te paskudne czerwone tony, spróbuję jak to wypadnie, bo mam bazy niebieską i żółtą.
W sumie szkoda, bo liczyłam na coś fajnego, co jednak w jakiś delikatny sposób będzie przebijać pod podkładem. A daje efekt raczej takiego odbicia, tafli, czy coś w stylu zwykłego rozświetlenia?
Pewnie zależy od składu filtra, ale w tym przypadku nie pomogę, bo się nie znam niestety Najlepiej zamieść na forum o filtrach skład tego, którego używasz i zapytaj, czy minerały nie wpłyną na ochronę.
Sam niebieski niekoniecznie pomoże, bo jeszcze wyjdzie coś burego Najlepiej delikatnie, małymi [naprawdę małymi] porcjami reguluj sobie tlenkami odcień. I na początek mieszaj z małą ilością produktu, w razie kolorystycznej katastrofy. I oczywiście dokładnie rozetrzyj tlenki
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 08:06   #878
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Właśnie przyleciał do mnie zestaw do podkladu do cery mieszanej i tlustej oraz primer matujacy.
Czekam jeszcze na mlynek i bedę robić mój pierwszy podkład.
Tymczasem chciałabym roozjasnic troszkę mój lumiere cashmere light medium warm .
Wiem że przy robieniu podkladu nie wykorzystam wszystkich składników.
Czym mogę troszkę rozjasnic podkład?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 00:51   #879
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
W sumie szkoda, bo liczyłam na coś fajnego, co jednak w jakiś delikatny sposób będzie przebijać pod podkładem. A daje efekt raczej takiego odbicia, tafli, czy coś w stylu zwykłego rozświetlenia?
Pewnie zależy od składu filtra, ale w tym przypadku nie pomogę, bo się nie znam niestety Najlepiej zamieść na forum o filtrach skład tego, którego używasz i zapytaj, czy minerały nie wpłyną na ochronę.
Sam niebieski niekoniecznie pomoże, bo jeszcze wyjdzie coś burego Najlepiej delikatnie, małymi [naprawdę małymi] porcjami reguluj sobie tlenkami odcień. I na początek mieszaj z małą ilością produktu, w razie kolorystycznej katastrofy. I oczywiście dokładnie rozetrzyj tlenki
Teraz po testowaniu wkacji jednak primer przebija, przynajmniej wydaje mi się, że to primer, faktycznie wykończenie mocno satynowe, wręcz "dewy" ale podkreśla pory i to bardzo A miał wręcz przeciwnie. Być może jest to wina złego nakładania, jeszcze będę próbować.

Dzisiaj dodałam trochę niebieskiego, zrobił się szarawy. Potem dodałam nieco żółtego. Efekt jest lepszy niż z samą oliwkową, przynajmniej nie wyglądam apoplektycznie, ale minimalnie za szary. Spróbuję jeszcze dodać więcej żółtego.

Jak na oliwkowy to niestety baza jest mało oliwkowa, jestem rozczarowana. Kupiłam też honey dla mamy, spodziewałam się ciepłego żółtawego, jest intensywna brzoskwinka.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:00   #880
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Teraz po testowaniu wkacji jednak primer przebija, przynajmniej wydaje mi się, że to primer, faktycznie wykończenie mocno satynowe, wręcz "dewy" ale podkreśla pory i to bardzo A miał wręcz przeciwnie. Być może jest to wina złego nakładania, jeszcze będę próbować.

Dzisiaj dodałam trochę niebieskiego, zrobił się szarawy. Potem dodałam nieco żółtego. Efekt jest lepszy niż z samą oliwkową, przynajmniej nie wyglądam apoplektycznie, ale minimalnie za szary. Spróbuję jeszcze dodać więcej żółtego.

Jak na oliwkowy to niestety baza jest mało oliwkowa, jestem rozczarowana. Kupiłam też honey dla mamy, spodziewałam się ciepłego żółtawego, jest intensywna brzoskwinka.
Czyli kompletnie nie dla mnie No nic, może skuszę sie kiedyś na diva defense CS. Ideałem byłby dla mnie produkt matujący na wiele godzin, ale dający subtelne, bezdrobinowe rozświetlenie, tworząc efekt promiennej, zdrowej skóry. Czy coś takiego w ogóle istnieje..?
Ja ufam jedynie swoim mieszankom. Zawsze, kiedy rozcieram tlenki, biorę na przegub dłoni kolor idealny jako wzornik i jeśli go nie odtworzę, nie przestaję mieszać. Chociaż sample Moew nieźle zawaliłam kolorystycznie
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-05-25 o 10:03
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 12:30   #881
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

No cóż, wydaje mi się że te bazy są trochę zepsute niepotrzebnym dodatkiem czerwieni. Imho bardziej by się przydały jako bazy kolory bardziej neutralne (brązowe, beżowe, żółtawe), do indywidualnego dopasowania dodatkiem czerni, czerwieni, niebieskiego i żółtego i ew. bieli.

Efekt rozświetlenia prelude glow byłby doskonały, gdyby nie podkreślanie porów, ale będę dalej próbować, to może byćwina złego nakładania, bo nie mam dobrych pędzli. Jeśli dalej będzie podkreślać to będę go używać na tylko na policzki.


Super wykończenie potrafią dać kremy BB, tylko że to nie minerały. Jest taki BB Baviphat do skóry tłustej, wykończenie "dewy" bez połyskujących drobinek a zakrywa pory i nie spływa nawet z tłustej skóry, czyli fizycznie jest to możliwe. Niestety kolor to chłodny beż i dlatego szukam innego produktu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 13:01   #882
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No cóż, wydaje mi się że te bazy są trochę zepsute niepotrzebnym dodatkiem czerwieni. Imho bardziej by się przydały jako bazy kolory bardziej neutralne (brązowe, beżowe, żółtawe), do indywidualnego dopasowania dodatkiem czerni, czerwieni, niebieskiego i żółtego i ew. bieli.

Efekt rozświetlenia prelude glow byłby doskonały, gdyby nie podkreślanie porów, ale będę dalej próbować, to może byćwina złego nakładania, bo nie mam dobrych pędzli. Jeśli dalej będzie podkreślać to będę go używać na tylko na policzki.


Super wykończenie potrafią dać kremy BB, tylko że to nie minerały. Jest taki BB Baviphat do skóry tłustej, wykończenie "dewy" bez połyskujących drobinek a zakrywa pory i nie spływa nawet z tłustej skóry, czyli fizycznie jest to możliwe. Niestety kolor to chłodny beż i dlatego szukam innego produktu.
Możliwe, więc najlepiej kupić tlenki, jakie będą nam potrzebne i samemu sobie regulować Nie kupowałam nigdy gotowych mieszanek. Ja mam jedynie po 5ml a i tak się nie kończą A ostatnio sporo sypnęłam, coby stworzyć idealnie chłodny bronzer ♥

Spróbuj użyć dość puchatego, miękkiego puszku. Ta metoda pozwala świetnie ukryć pory, naprawdę. Sama jestem pod wrażeniem efektów. Może to okaże się kluczem do sukcesu i zapanowania nad prelude..?

Oooj, ja od bb uciekłam Nie mają dla mnie kolorów. Za ciemne, za rózowe, ble, fuj. A nawet jak teraz próbowałam używać, jak nie maiłam czasu na filtrowanie i nakładanie primerów, podkładów itd to miałam wrażenie skorupy na twarzy. Przyzwyczaiłam twarz do luksusów
Jeśli masz na myśli baviphat tea tree, to niestety, na mojej cerze wyglądał mega fatalnie, kolor był o wiele, wiele za ciemny, choć wcale się takim nie wydawał + chwilę po zmatowieniu skóra się błyszczała, mogłam sobie pooglądał własne pory, a był przeznaczony niby do cer tłustych i mieszanych.. Bajki. Aż mnie dziw brał, bo wiązałam całkiem spore nadzieje a i wyczytałam, że to jeden z jaśniejszych azjatyckich bb. Mam jeszcze cały, nierozpakowany pomarańczowy skin79, ale nie wiem, czy i kiedy po niego siegnę, choć powinnam mieć próbkę, wiec lepiej ją najpierw przetestuję... Missha 13 była całkiem w porządku pod względem poziomu jasności, natomiast świński różyk odpada. Z tym, że u mnie istnieje jeszcze taki podstawowy problem, że nawet minimalna różnica w odcieniu kosmetyku a mojej cerze jest tak niesamowicie widoczna, że aż krzyczy. Nie ma mowy o dopasowaniu się do koloru twarzy, to ja muszę się dopasowywać...
Dlatego minerały są idealnym dla mnie rozwiązaniem, bo nawet jak nie mogę dobrać tego koloru tak do końca, to mogę sobie go stworzyć właśnie z pomocą tlenków.
Niestety, ostatnimi czasy coś mi się skora szybciej błyszczeć zaczyna. Mam nadzieję, że to tylko przez cieplejsze temperatury, choć to nie do końca pocieszająca perspektywa, zważając na to, że to dopiero początek.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 13:49   #883
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zakupiłam zestaw do przygotowania podkładu do cery tłustej/mieszanej. Wybrałam tlenek pastelowy. Czytałam wcześniej ten wątek, podobno pastelowy najbardziej neutralny. Narazie testuję próbki z Lumiere, dziś nałożyłam kolor neutral, wydaje mi się, że pasuje do mojej cery. Jak z tego pastelowego stworzyć neutral?
Boję się zrobić ten podkład, nie chcę czegoś zepsuć
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 14:11   #884
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Możliwe, więc najlepiej kupić tlenki, jakie będą nam potrzebne i samemu sobie regulować Nie kupowałam nigdy gotowych mieszanek. Ja mam jedynie po 5ml a i tak się nie kończą A ostatnio sporo sypnęłam, coby stworzyć idealnie chłodny bronzer ♥

Spróbuj użyć dość puchatego, miękkiego puszku. Ta metoda pozwala świetnie ukryć pory, naprawdę. Sama jestem pod wrażeniem efektów. Może to okaże się kluczem do sukcesu i zapanowania nad prelude..?

Oooj, ja od bb uciekłam Nie mają dla mnie kolorów. Za ciemne, za rózowe, ble, fuj. A nawet jak teraz próbowałam używać, jak nie maiłam czasu na filtrowanie i nakładanie primerów, podkładów itd to miałam wrażenie skorupy na twarzy. Przyzwyczaiłam twarz do luksusów
Jeśli masz na myśli baviphat tea tree, to niestety, na mojej cerze wyglądał mega fatalnie, kolor był o wiele, wiele za ciemny, choć wcale się takim nie wydawał + chwilę po zmatowieniu skóra się błyszczała, mogłam sobie pooglądał własne pory, a był przeznaczony niby do cer tłustych i mieszanych.. Bajki. Aż mnie dziw brał, bo wiązałam całkiem spore nadzieje a i wyczytałam, że to jeden z jaśniejszych azjatyckich bb. Mam jeszcze cały, nierozpakowany pomarańczowy skin79, ale nie wiem, czy i kiedy po niego siegnę, choć powinnam mieć próbkę, wiec lepiej ją najpierw przetestuję... Missha 13 była całkiem w porządku pod względem poziomu jasności, natomiast świński różyk odpada. Z tym, że u mnie istnieje jeszcze taki podstawowy problem, że nawet minimalna różnica w odcieniu kosmetyku a mojej cerze jest tak niesamowicie widoczna, że aż krzyczy. Nie ma mowy o dopasowaniu się do koloru twarzy, to ja muszę się dopasowywać...
Dlatego minerały są idealnym dla mnie rozwiązaniem, bo nawet jak nie mogę dobrać tego koloru tak do końca, to mogę sobie go stworzyć właśnie z pomocą tlenków.
Niestety, ostatnimi czasy coś mi się skora szybciej błyszczeć zaczyna. Mam nadzieję, że to tylko przez cieplejsze temperatury, choć to nie do końca pocieszająca perspektywa, zważając na to, że to dopiero początek.
Nie, Magic Girls. Indie Girl to wersja "eko" ponoć bez silikonów i z olejkiem z drzewa herbacianego, niby lepsze na trądzik ale niestety konsystencja nie tak udana jak Magic Girls. Jest w dwóch kolorach i ten jaśniejszy to właśnie bardzo chłodny beż, imho wypada jaśniej niż Indie , ale w ogóle nie mój kolor. Chociaż jak mam wybierać to wole być pomalowana na szarawo niż na czerwono lub pomarańczowo Próbowałam pomarańczowego 79 który ma opinię jasnego i chłodno żółtego, na mnie jest ciepły, wpadający w pomarańcz, za ciemny. Misha 13 najlepsza kolorystycznie, chociaż za chłodna, ale warzy się wprost niesamowicie, nie wiem dla kogo to jest, chyba dla ludzi o idealnej cerze.

Ale te tlenki nie są takiego koloru jak bazy? Bo ja już nie wierzę ich opisom.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:20   #885
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie, Magic Girls. Indie Girl to wersja "eko" ponoć bez silikonów i z olejkiem z drzewa herbacianego, niby lepsze na trądzik ale niestety konsystencja nie tak udana jak Magic Girls. Jest w dwóch kolorach i ten jaśniejszy to właśnie bardzo chłodny beż, imho wypada jaśniej niż Indie , ale w ogóle nie mój kolor. Chociaż jak mam wybierać to wole być pomalowana na szarawo niż na czerwono lub pomarańczowo Próbowałam pomarańczowego 79 który ma opinię jasnego i chłodno żółtego, na mnie jest ciepły, wpadający w pomarańcz, za ciemny. Misha 13 najlepsza kolorystycznie, chociaż za chłodna, ale warzy się wprost niesamowicie, nie wiem dla kogo to jest, chyba dla ludzi o idealnej cerze.

Ale te tlenki nie są takiego koloru jak bazy? Bo ja już nie wierzę ich opisom.
To tego akurat nie miałam okazji próbować. I pewnie nie będę. Choć, jak szarawy, to może coś dla mnie. Ale jednak wolę zdecydowanie minerały. Muszę jedynie dobrać teraz jakiś primer, który będzie działał podczas cieplejszych dni i nie zmatowi na płasko, a rozświetli. Na chwilę obecną awykonalne...

Nie wiem, szczerze mówiąc, bo posiadam jedynie tlenki.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 12:26   #886
Avenna
Raczkowanie
 
Avatar Avenna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Avenna Pokaż wiadomość
ja się właśnie przymierzam do pierwszego zamówienia z Kolorówki i tylko mam mały problem:

-chciałam zamówić Color blend white, co by rozjaśnić stary podkład w płynie i -co najważniejsze- minerałek Bellapiere o odcieniu Cinnamon -nietrafiony prezent, dla mnie za ciemny i trochę za hmm, ciepły? żółto-pomarańczowy?

i teraz pytanie- czy nie wystarczyłby do tego rozjaśnienia Dwutlenek tytanu? lub Tlenek cynku? Bo potem z resztek zawsze coś można zrobić a z bazy chyba nie?
drugie pytanie- myślicie, że to rozjaśnienie już pomoże czy trzeba też dokupić niebieski pigment, żeby przystosować ten puderek do jasnej skóry? (nie przyda mi się potem więc szkoda żeby leżało)

nie mam praktyki w doborze kolorów, od razu mówię, a jestem bladziochem racezj nautralnym, z naczynkami niestety

i już nie wiem, co zrobić

trzecie pytanie- czy ktoś zna mało/ lub bez/ drobinkową mikę do rozświetlania pudrów, róży i żeby np. do balsamu dosypać? taką multiuniwersalną znaczy się
Extra Bright np? czy oriental beige będzie się nadawać do tego wszystkiego, ktos wie?

i ostatnie
do żółtego korektora (a potem docelowo i pudru) lepszy będzie żółty pigment np. Tycjan? czy lepiej od razu Concealer Base Mix plus Color blend yellow?

pomóżcie
to może mi ktoś chociaż podpowie, która mika daje taką zwykłą, ładną, bezdrobinkową "taflę"? do rozświetlacza chciałam...i ktoś pisał, że można ich uzywać samych, bez dodatków? czy lepiej jednak dać coś co poprawi przyczepność? ktoś wie?
Avenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:07   #887
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

ktoś z Krakowa ma ochotę na wspolne zamowienie krzemionka z kolorowki na pol? 10 gramow to dla mnie za duzo, zamowilybysmy po 5 wyszłoby po ok 13zl za 5 gram
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:36   #888
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Avenna Pokaż wiadomość
to może mi ktoś chociaż podpowie, która mika daje taką zwykłą, ładną, bezdrobinkową "taflę"? do rozświetlacza chciałam...i ktoś pisał, że można ich uzywać samych, bez dodatków? czy lepiej jednak dać coś co poprawi przyczepność? ktoś wie?
Ja mam Lustrous White & Silver Oxide, używam jako rozświetlacza, bardzo ładny efekt, ale nie wiem czy wystarczająco bezdrobinkowy jak dla ciebie. Moim zdaniem nie skrzy, tylko właśnie lśni bezdrobinkowo, można dawkować, bo nałożona tak po prostu lśni mocno, ale roztarta pędzlem na makijażu już mniej. Jak dla mnie idealna jako rozświetlacz, przedtem używałam tego białego rozświetlacza w kamieniu z Inglota, ale zostanę przy tej, bo ma lepszy skład - mika, dwutlenek tytanu i tlenek srebra.

A jak chcesz mniejsze rozświetlenie to może primer Prelude Glow? Ja się jednak przekonałam do niego, bo efektu nie widać zaraz po nałożeniu, jak nakładam na primer podkład to twarz jest matowa jak posypana gipsem, ale po chwili pudry się nawilżają i efekt jest bardzo naturalny, nie widać, że na twarzy jest makijaż. Ten efekt utrzymuje się kilka godzin a wieczorem zauważyłam, że twarz się mocno błyszczy, wygląda na zgrzaną. No ale przy tłustej skórze, bez poprawek w ciągu dnia raczej nie ma się co cudów spodziewać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 01:08   #889
Avenna
Raczkowanie
 
Avatar Avenna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

dzięki, o Prelude Glow dużo słyszałam dobrego, muszę wypróbować. jak na razie robię primery ze skrobi, bo jednak lato i te temperatury już dają popalić
tylko, że to właśnie płaski mat i chciałabym trochę tego błysku, wezmę ten Lustrous White & Silver Oxide na próbę rzeczywiście, może się akurat nada miejscowo, a może jak zmieszam to mi wyjdzie coś al'a Star Dust wiadomo-jakiej-firmy

dzięki piękne za doradzenie
Avenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 22:18   #890
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dołączam się do wątku
Odkąd trafiłam na kolorówkę mam bzika na puncie robienia własnych rozświetlaczy. Obdarowałam pół biura a dla siebie zrobiłam dziś piąty. Obłęd
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 11:00   #891
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cześć, czy wiecie może jaki jest najbliższy odpowiednik EXTRA BRIGHT? Jest właśnie niedostępny w sklepie.... Chodzi mi o coś bardzo perłowego ale bez brokatu..
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 14:34   #892
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Cześć, czy wiecie może jaki jest najbliższy odpowiednik EXTRA BRIGHT? Jest właśnie niedostępny w sklepie.... Chodzi mi o coś bardzo perłowego ale bez brokatu..
Może właśnie Lustrous White & Silver Oxide? Jest naprawdę fajne.
http://www.kolorowka.com/113,lustrou...ver-oxide.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 14:49   #893
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Może właśnie Lustrous White & Silver Oxide? Jest naprawdę fajne.
http://www.kolorowka.com/113,lustrou...ver-oxide.html
Nie wiesz czy jest dużo mniej błyszczący od extra bright? bo własnie przez brak extra bright który mocno skrzy moje ostatnie produkty nie błyszczą się tak jak z nim

Z góry dzięki
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2013-07-16 o 14:51
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 19:23   #894
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Nie wiesz czy jest dużo mniej błyszczący od extra bright? bo własnie przez brak extra bright który mocno skrzy moje ostatnie produkty nie błyszczą się tak jak z nim

Z góry dzięki
Nie wiem, ale piszą że mniej skrzący. Wg mnie jest mocno błyszczący w dużym stężeniu a lekko w małym, poza tym jest metalicznie połyskujący a nie skrzący.

Może ten:
http://www.kolorowka.com/32,starluster.html

Albo spytaj obsługi, która jest najbliższa extra bright.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 13:54   #895
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Może Diamont Dust? Jest napisane, że skrząca

Już nie mogę się doczekać kolejnej przesyłki
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 14:09   #896
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ja już niedługo będę składać kolejne zamówienie
Tym razem dwa rodzaje krzemionki oraz jakieś miki perłowe. Myślę, że biała i beżowa; zamierzam dodać do olejku i primera pod minerały.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 14:54   #897
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi. Chyba chwilkę poczekam na powrót sprzedawców z urlopów, może będzie jakaś dostawa Ale Wasze propozycje też przetestuje. Dzięki!
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 08:22   #898
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Warto zamawiac podczas przerwy, spojrz jakie gratisy dostaniesz!
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:01   #899
584allie
Raczkowanie
 
Avatar 584allie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 60
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez rotwa Pokaż wiadomość
Warto zamawiac podczas przerwy, spojrz jakie gratisy dostaniesz!
Ja się bardzooo długo zastanawiałam nas zamówieniem zestawu, ale gdy zobaczyłam te próbki wreszcie się przełamałam Teraz trzeba cierpliwie czekać na przesyłkę
584allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 18:44   #900
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez 584allie Pokaż wiadomość
Ja się bardzooo długo zastanawiałam nas zamówieniem zestawu, ale gdy zobaczyłam te próbki wreszcie się przełamałam Teraz trzeba cierpliwie czekać na przesyłkę
A tak z ciekawosc spytam... Na co masz zamiar wykorzystac owe gratisiki? Ja sie zastanawiam nad zrobieniem primera
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.