Tabletki anty a dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 20:45   #1
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118

Tabletki anty a dzieci


słyszałam wypowiedz kobiety, która mówiła że jak miała ok 40lat dostała tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie okresu i lekarz powiedział jej, że w żadnym wypadku nie może zajść w ciąże po ich odstawieniu, bo dziecko może po nich urodzić się kaleką, dlatego założyła sobie potem spirale, mówiła też, że po dłuższym przyjmowaniu tabletek nawet w młodym wieku jest bardzo szkodliwe i może urodzic się potem chore dziecko

nie wiem jakie ona miała te tabletki czy jakieś inne, bo była przed menopauzą, bo coś o tym wspominała, czy normalne tak jak każde tabletki antykoncepcyjne, przestraszyłam się bardzo bo sama brałam tabletki przez 2 lata, rok temu odstawiłam, a za jakieś 3-4 lat chwiałabym mieć zdrowe dziecko

co o tym myślicie? prawda to jest, ze po normalnych tabletkach anty może urodzić sie chore dziecko? czy ona miała inne tabletki ze wzgledu na menopauze lub chorobe jakąś
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 21:22   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Tabletki anty a dzieci

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
słyszałam wypowiedz kobiety, która mówiła że jak miała ok 40lat dostała tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie okresu i lekarz powiedział jej, że w żadnym wypadku nie może zajść w ciąże po ich odstawieniu, bo dziecko może po nich urodzić się kaleką, dlatego założyła sobie potem spirale, mówiła też, że po dłuższym przyjmowaniu tabletek nawet w młodym wieku jest bardzo szkodliwe i może urodzic się potem chore dziecko

nie wiem jakie ona miała te tabletki czy jakieś inne, bo była przed menopauzą, bo coś o tym wspominała, czy normalne tak jak każde tabletki antykoncepcyjne, przestraszyłam się bardzo bo sama brałam tabletki przez 2 lata, rok temu odstawiłam, a za jakieś 3-4 lat chwiałabym mieć zdrowe dziecko

co o tym myślicie? prawda to jest, ze po normalnych tabletkach anty może urodzić sie chore dziecko? czy ona miała inne tabletki ze wzgledu na menopauze lub chorobe jakąś
Ja przed pierwszą ciążą brałam tabletki i po odstawieniu urodziłam zdrowe dziecko. Po ciąży brałam znowu tabletki kilka miesięcy, odstawiłam i po drugiej miesiączce zaszłam znowu w ciążę (chciałam mieć mały odstęp pomiędzy dziećmi) i drugie dziecko też urodziło się zdrowe. Brałam Microgynon 21 i chodziłam prywatnie do ginekologa i jak pytałam, czy po tabletkach będę mogła zajść w ciążę to nie mówił o żadnych przeciwwsakazaniach (tyle, że miałam o wile mniej lat niż ta kobieta, o której piszesz- więc może to jest kluczowe?)
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 21:50   #3
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Tabletki anty a dzieci

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja przed pierwszą ciążą brałam tabletki i po odstawieniu urodziłam zdrowe dziecko. Po ciąży brałam znowu tabletki kilka miesięcy, odstawiłam i po drugiej miesiączce zaszłam znowu w ciążę (chciałam mieć mały odstęp pomiędzy dziećmi) i drugie dziecko też urodziło się zdrowe. Brałam Microgynon 21 i chodziłam prywatnie do ginekologa i jak pytałam, czy po tabletkach będę mogła zajść w ciążę to nie mówił o żadnych przeciwwsakazaniach (tyle, że miałam o wile mniej lat niż ta kobieta, o której piszesz- więc może to jest kluczowe?)
Kluczowe może być to, że autorka pisze "jak miała 40 lat" - więc podejrzewam, że było to już jakiś czas temu. Kiedyś tabletki faktycznie mogły mieć negatywny wpływ na rozwój płodu; natomiast aktualnie są w nich takie dawki i takie rodzaje hormonów, które ponoć są raczej bezpieczne.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 09:54   #4
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Tabletki anty a dzieci

to było ok 10 lat temu

jak brałam tabletki lekarz nigdy nic nie mówił, nawet pytałam kiedyś, wiec sądze ze to jakieś inne tabletki musiały być z przeznaczeniem na menopauzę

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

poza tym, gdybby na prawdę miały takie skutki uboczne to chyba nie były by legalne?
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 10:04   #5
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Tabletki anty a dzieci

Nie, po tych tabletkach nie rodzą się dzieci bez nóżek/rączek/kalekie/upośledzone. A czy gdyby miały skutki uboczne to byłyby zabronione? No nie wiem, wystarczy spojrzeć na alkohol. Ma brdzo dużo skutków ubocznych a legalny
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 10:53   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki anty a dzieci

Gdyby po pigulkach rodzily sie chore dzieci, to ich ilość by mega wzrosła w ostatnich latach, a tak chyba raczej nie jest.
Chore dziecko moze sie urodzić w kazdym przypadku, czasami jest to zwyczajny pech, ktorego medycyna nie potrafi wytłumaczyć.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 22:07   #7
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Tabletki anty a dzieci

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
to było ok 10 lat temu

jak brałam tabletki lekarz nigdy nic nie mówił, nawet pytałam kiedyś, wiec sądze ze to jakieś inne tabletki musiały być z przeznaczeniem na menopauzę
Lekarze często przepisują leki na menopauzę kobietom, które mają problem z zajściem w ciążę - w celu rozruszania jajników
Tak więc bardziej obstawiam, że albo tej pani coś się pomyliło, albo że lekarz był z typu tych, co to na wszystko mają swoje własne, często dalekie od prawdy, teorie

Myślałam jeszcze, że "czas akcji" może mieć tu znaczenie... ale skoro piszesz, że było to 10 lat temu, to nie sądzę. Czytałam o tym, że w latach 70. czy 80. faktycznie tabletki mogły być szkodliwe dla płodu, ale nie 10 lat temu
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 14:28   #8
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Tabletki anty a dzieci

Już sam wiek 40+ zwiększa ryzyko urodzenia dziecka z wadami wrodzonymi. Tabletki może wpływają, a może nie, kiedy rodzi się taki maluch nigdy przecież nie ma pewności czy nie urodziłby się taki sam gdyby matka wcześniej nie brała tabletek anty. Z tego co mi wiadomo płodność wraca zaraz po odstawieniu.

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Myślałam jeszcze, że "czas akcji" może mieć tu znaczenie... ale skoro piszesz, że było to 10 lat temu, to nie sądzę. Czytałam o tym, że w latach 70. czy 80. faktycznie tabletki mogły być szkodliwe dla płodu, ale nie 10 lat temu
Ehe, tak jak za 20 lat też mogą powiedzieć "teraz to jak cukiereczki, 20 lat temu to dopiero były szkodliwe" :P
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-17 15:28:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.