Ubezpieczenie zdrowotne - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-24, 20:46   #91
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: ubezpieczenie podczas umowy o pracę na okres próbny

Dokładnie, jak slonecznikow_a napisała. Nie ma potrzeby, aby rodzice Cię ubezpieczali, skoro sama sobie płacisz składki mając umowę o pracę.
Odgłosić=wyrejestrować.

ciaaastko
, ostrzegam, następnym razem licz się z upomnieniem i polecam zapoznać się z regulaminem forum.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 13:59   #92
domi 216
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Ubezpieczenie

Z góry przepraszam jeżeli zadałam pytanie w niewłaściwym miejscu.
Otóż zastanawia mnie jedna kwestia, a mianowicie jeżeli jestem studentką i znalazłabym pracę, jednak po jakimś czasie zostałabym zwolniona/zwolniłabym się jak wygląda kwestia ubezpieczenia zdrowotnego? W tej chwili ubezpiecza mnie jeden z rodziców.
domi 216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 14:06   #93
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Ubezpieczenie

Cytat:
Napisane przez domi 216 Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam jeżeli zadałam pytanie w niewłaściwym miejscu.
Otóż zastanawia mnie jedna kwestia, a mianowicie jeżeli jestem studentką i znalazłabym pracę, jednak po jakimś czasie zostałabym zwolniona/zwolniłabym się jak wygląda kwestia ubezpieczenia zdrowotnego? W tej chwili ubezpiecza mnie jeden z rodziców.
Tak długo jak jesteś studentką to ubezpieczają Cię rodzice i kwestia tego gdzie/czy pracujesz nie ma znaczenia. Jeżeli dostaniesz umowę o pracę to pracodawca zgłasza Cię do ubezpieczenia, wtedy już nie jesteś "podpięta" pod rodziców, a jeżeli się zwolnisz/zostaniesz zwolniona to znów wracasz pod ubezpieczenie rodziców.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 14:35   #94
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Ubezpieczenie

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Tak długo jak jesteś studentką to ubezpieczają Cię rodzice i kwestia tego gdzie/czy pracujesz nie ma znaczenia. Jeżeli dostaniesz umowę o pracę to pracodawca zgłasza Cię do ubezpieczenia, wtedy już nie jesteś "podpięta" pod rodziców, a jeżeli się zwolnisz/zostaniesz zwolniona to znów wracasz pod ubezpieczenie rodziców.
Tak, ale to nie dzieje się automatycznie. Rodzic musi w swoim zakładzie pracy zgłosić, że córka x od dnia yy.zz zakończyła pracę, więc trzeba na nowo zgłosić ją do ubezpieczenia zdrowotnego rodzica.

Tak samo kiedy dziecko-student podejmuje pracę na umowę o pracę - rodzic musi zgłosić pracodawcy/księgowej/kadrowej, że dziecko x podjęło pracę na umowę o pracę, więc od dnia yy.zz ma być wyrejestrowane z ubezpieczenia rodzica...
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 20:09   #95
emmmwuuu
Raczkowanie
 
Avatar emmmwuuu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 201
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

dziewczyny, tak dla upewnienia - 1 sierpnia zaczęłam pracę (umowa o pracę na 1/2 etatu) - ubezpieczenie już "działa", będę w EWUŚ zielona? :p
emmmwuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 21:15   #96
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez emmmwuuu Pokaż wiadomość
dziewczyny, tak dla upewnienia - 1 sierpnia zaczęłam pracę (umowa o pracę na 1/2 etatu) - ubezpieczenie już "działa", będę w EWUŚ zielona? :p
Jeśli pracodawca Cię zgłosił, to tak. Jeśli nie, to pisze się oświadczenie chyba .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 10:19   #97
NataliaB1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
szkoła policealna - rozwiązanie umowy

Hej dziewczyny mam problem.
We wrześniu zapisałam się do szkoły policealnej Nova na kierunek dietetyka - kierunek płatny 100zł miesięcznie, jednakże z ważnych powodów nie mogłam uczęszczać na ten kierunek i nie było mnie na ani jednych zajęciach, szkoła oczywiście każe mi płacić pieniądze za wszystkie miesiące od września, napisałam odwołanie oraz rezygnację ze szkoły, w której zaznaczyłam, że nie będę płacić za coś z czego nie korzystałam.
Dostałam odpowiedź że umowa zostanie rozwiązana po opłaceniu wszystkich kosztów, szkoła nadal nalicza mi kolejne raty.
Dodam, że przy zapisie szkoła nie wzięła ode mnie mojego świadectwa ukończenia szkoły średniej i nie mają jego kopii. Czy da się z tej sytuacji jakoś wyplątać??
NataliaB1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-04, 14:28   #98
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: szkoła policealna - rozwiązanie umowy

musiałaś przecież jakieś dokumenty złożyć ? podpisywałaś umowe ?
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 14:39   #99
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne - szkoła policealna

Zazwyczaj dopóki nie złoży się rezygnacji (nie zostanie skreślonym) ma się status ucznia/studenta i obowiązują wszystkie opłaty. Chyba, że nigdzie nie złożyłaś swojego podpisu, ale skoro mają Twoje dane to raczej zaakceptowałaś umowę/regulamin itd. Rezygnację powinni przyjąć i nie naliczać dalszych kosztów, ale do dnia rezygnacji będziesz musiała wszystko zapłacić.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 14:47   #100
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne - szkoła policealna

Znaczy się, złożenie papierów nic nie daje :P Musieli Ci dać umowe do podpisania pod nos i widocznie podpisałaś. Tak robią w tych szkołach
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 10:06   #101
Alicjaa_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 66
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne - szkoła policealna

A jak to jest? Zostalam skreślona z listy studentów,byłam ubezpieczona u mamy, która jest zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna. Mama zapomniała mnie wyrejestrowac z ubezpieczenia w odpowiednim czasie. Teraz ja chcę się zarejestrować jako bezrobotna. I teraz pytanie : czy teraz będę miala ubezpieczenie z urzędu pracy jako zarejestrowana bezrobotna? I czy uvezpieczenie , które miałam jako członek rodziny samo przepada? Czy w ogóle będę ubezpieczona??
__________________
lubię żyć. byłam niekiedy wściekle, rozpaczliwie, skrajnie nieszczęśliwa, ale choć przeszłam przez to wszystko, wiem omal z niezachwianą pewnością, że dar życia jest czymś wspaniałym.
Alicjaa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 10:25   #102
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne - szkoła policealna

Cytat:
Napisane przez Alicjaa_23 Pokaż wiadomość
A jak to jest? Zostalam skreślona z listy studentów,byłam ubezpieczona u mamy, która jest zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna. Mama zapomniała mnie wyrejestrowac z ubezpieczenia w odpowiednim czasie. Teraz ja chcę się zarejestrować jako bezrobotna. I teraz pytanie : czy teraz będę miala ubezpieczenie z urzędu pracy jako zarejestrowana bezrobotna? I czy uvezpieczenie , które miałam jako członek rodziny samo przepada? Czy w ogóle będę ubezpieczona??
Będziesz jako zarejestrowana bezrobotna. Przy czym możesz mieć problemy i Ty i Twoja mama, bo po skreśleniu z listy studentów nie powiadomiłyście o tym PUP.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 10:38   #103
Alicjaa_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 66
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne - szkoła policealna

Czy ktoś orientuje się jak wygląda kara grzywny za niewyrejestrowanie w odpowiednim czasie członka rodziny podpietego pod ubezpieczenie zdrowotne?
__________________
lubię żyć. byłam niekiedy wściekle, rozpaczliwie, skrajnie nieszczęśliwa, ale choć przeszłam przez to wszystko, wiem omal z niezachwianą pewnością, że dar życia jest czymś wspaniałym.
Alicjaa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 11:02   #104
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne - szkoła policealna

Cytat:
Napisane przez Alicjaa_23 Pokaż wiadomość
Czy ktoś orientuje się jak wygląda kara grzywny za niewyrejestrowanie w odpowiednim czasie członka rodziny podpietego pod ubezpieczenie zdrowotne?
Czy ktoś się orientuje jak bardzo boli wejście na stronę PUP i zajrzenie do regulaminu?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 11:47   #105
Alicjaa_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 66
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne - szkoła policealna

Miałam bardziej na myśli czy ktoś może był w podobnej sytuacji. Wiem, ze kara grzywny za niewyrejestrowanie członka rodziny wynosi od 20 zł do 5 tys... Stąd zwracam się z pytaniem czy ktoś się orientuje jak to wygląda w praktyce
__________________
lubię żyć. byłam niekiedy wściekle, rozpaczliwie, skrajnie nieszczęśliwa, ale choć przeszłam przez to wszystko, wiem omal z niezachwianą pewnością, że dar życia jest czymś wspaniałym.
Alicjaa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 23:31   #106
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 353
Renta rodzinna a ubezpieczenie zdrowotne

Jestem studentką i otrzymuję rentę rodzinną po zmarłym ojcu. W tym roku ukończyłam 3 rok studiów, ale obronę mam dopiero 27.10.2015. Ostatnią rentę otrzymałam 25.09.2015. Teraz w październiku na pewno nie dostanę, bo chyba dopiero jak dostanę się na II stopień studiów wznowią rentę. Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego. Czy jeśli ostatnia renta była 25.09 to od tego czasu już nie mam ubezpieczenia zdrowotnego czy jeszcze przez jakiś czas ubezpieczenie mnie obejmuje?
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 00:53   #107
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Renta rodzinna a ubezpieczenie zdrowotne

do dnia w ktorym waznosc traci Twoja legitymacja renicsty.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 10:28   #108
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Renta rodzinna a ubezpieczenie zdrowotne

Oj chyba nie, przez 30 dni powinnaś mieć jeszcze ubezpieczenie.
http://www.spgzozmiejscepiastowe.pl/...ze-zdrowotnych
Na samym dole:

Przyjmuje się, że dokument potwierdzający prawo do świadczeń jest ważny przez 30 dni od:
- daty wystawienia -€“ zaświadczenie z zakładu pracy, zaświadczenia ZUS i KRUS,
- daty poświadczenia - np. legitymacja ubezpieczeniowa,
- daty opłacenia składki -€“ ZUS RMUA, dowód wpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne,
- daty ważności dokumentu -€“ legitymacja rencisty.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 10:37   #109
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Renta rodzinna a ubezpieczenie zdrowotne

A co z tym, że student ma ubezpieczenie 4 miesiące po zakończeniu studiów? To nie obowiązuje w sytuacji kiedy ma się rentę rodzinną?
Ja rozumiem, że przy rencie rodzinnej nie ma się ubezpieczenia z uczelni, bo jest inna podstawa ubezpieczenia, ale jak ta podstawa wygasa, to uczelnia nie powinna przejąć tego obowiązku?
Tak jak np. u mnie - byłam ubezpieczona przez rodziców, ale skończyłam 26 lat. Studiowałam jednak na doktoranckich, więc "przeszłam" pod ubezpieczenie uczelniane.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-19, 21:22   #110
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 353
Dot.: Renta rodzinna a ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Tak jak np. u mnie - byłam ubezpieczona przez rodziców, ale skończyłam 26 lat. Studiowałam jednak na doktoranckich, więc "przeszłam" pod ubezpieczenie uczelniane.
Ale musiałaś wtedy coś załatwiać czy to tak jakby automatycznie się przechodzi?
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 22:13   #111
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Renta rodzinna a ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Ale musiałaś wtedy coś załatwiać czy to tak jakby automatycznie się przechodzi?
Nie, samo nie przechodzi. Trzeba to załatwić na uczelni.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 16:40   #112
Oluniunia
Raczkowanie
 
Avatar Oluniunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Ubezpieczenie zdrowotne

Witam! Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat, ale nie znalazłam nic innego Więc.. Pracuję na umowę o pracę i chcę ubezpieczyć męża przez mojego pracodawcę. Księgowa odmówiła mi, ponieważ mąż ma inne miejsce zameldowania niż moje. Czy w ogóle ma takie prawo? Nic nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat. Moim zdaniem po prostu się czepia.. Już zdurniałam.. Może faktycznie to ma znaczenie?
Oluniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 11:04   #113
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Udałabym się do ZUS-u po taką informację, bez dyskusji z wredną księgową
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 15:14   #114
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

nie ma prawa, podajesz wszelkie dane a ona wpisuje magiczny kod 01...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 12:37   #115
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Ja tez mam inny meldunek niż mąż a jego pracodawca bez problemu mnie dołaczył swojego czasu do jego ubezpieczenia. Księgowa się wyłgała po prostu dziwnie.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 19:06   #116
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne

Cytat:
Napisane przez Oluniunia Pokaż wiadomość
Witam! Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat, ale nie znalazłam nic innego Więc.. Pracuję na umowę o pracę i chcę ubezpieczyć męża przez mojego pracodawcę. Księgowa odmówiła mi, ponieważ mąż ma inne miejsce zameldowania niż moje. Czy w ogóle ma takie prawo? Nic nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat. Moim zdaniem po prostu się czepia.. Już zdurniałam.. Może faktycznie to ma znaczenie?
Przede wszystkim w formularzu ZCNA (zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego) nie podaje się adresu zameldowania członka rodziny, tylko adres zamieszkania - to nie są pojęcia tożsame. Więc nawet jeśli mąż jest zameldowany gdzie indziej, a mieszka z Tobą (czyli adres zamieszkania jest ten sam), to po prostu nic w polach dotyczących adresu się nie wpisuje.

Po drugie w ustawie o świadczeniach zdrowotnych małżonek jest wskazany jako członek rodziny bez żadnych dodatkowych obwarowań (czyli bez warunków dotyczących zamieszkania, wieku, itp, wystarczy, że jest małżonkiem).
__________________
Cel 1 - Triathlon 2018
Cel 2 - 15 lat, 15 języków
Książki 2017 - 3
Filmy 2017 - 21
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 16:28   #117
kukuleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 16
Ubezpieczenie

24 września miałam obronę pracy magisterskiej i w związku z tym mam pytani, co z ubezpieczeniem? Z tego co czytałam na internecie mam je 4 miesiące od skończenia studiów natomiast kolega ostatnio się dowiadywał i okazało się że ubezpieczenia już nie mamy. Aktualnie szukam pracy i nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy.
kukuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 18:00   #118
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Ubezpieczenie

To się zarejestruj i problem ubezpieczenia zniknie Nie pamiętam już jak długo ważne jest to ubezpieczenie studenckie, ale po co ryzykować.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 18:03   #119
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ubezpieczenie

A ubezpieczasz się w Krusie?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 19:58   #120
kukuleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 16
Dot.: Ubezpieczenie

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;53481625]A ubezpieczasz się w Krusie?[/QUOTE]

Nie.

Chyba po prostu się zarejestruje jako bezrobotna a nie bede się zastanawiać do kiedy mam czas.
kukuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-16 21:01:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.