Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-23, 14:38   #3601
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez evicca1 Pokaż wiadomość
to w takim razie suplementujecie się wit d?
najpierw badania potem ewentualna suplementacja. U mnie w rodzinie wszyscy się suplementują ale nam wyszedł deficyt
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 16:17   #3602
chellaria
Welcome to Jamrock
 
Avatar chellaria
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 905
Wyślij wiadomość przez ICQ do chellaria
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hey, nie wiem czy w dobrym miejscu wylądowałam ale nurtują mnie pewne pytania dotyczące filtrów w czasie kuracji kwasami (ja akurat używam glyco - a i kwas migdałowy w toniku norel)
1. Czy przebywając w domu musze używać filtrów na dzień jeśli nie wychodze na zewnątrz? (czy plazma, żarówki itd nie przeszkadzają?)
i 2. Jak długo po kuracji kwasami musze używać filtrów? (w lato to wiem;p ale czy np. w następną zimę też jeśli teraz się kwaszę)
__________________

chellaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 17:12   #3603
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chellaria Pokaż wiadomość
Hey, nie wiem czy w dobrym miejscu wylądowałam ale nurtują mnie pewne pytania dotyczące filtrów w czasie kuracji kwasami (ja akurat używam glyco - a i kwas migdałowy w toniku norel)
1. Czy przebywając w domu musze używać filtrów na dzień jeśli nie wychodze na zewnątrz? (czy plazma, żarówki itd nie przeszkadzają?)
i 2. Jak długo po kuracji kwasami musze używać filtrów? (w lato to wiem;p ale czy np. w następną zimę też jeśli teraz się kwaszę)
Nie musisz używać, chodzi głównie o promieniowanie UVB, a teraz jest zima prawie, więc jest go tyle, co kot napłakał. Chyba że masz skłonność do przebarwień, to tu bym się zastanowiła. Ja stosuję kwas salicylowy, który jest o wiele "niebezpieczniejszy" w połączeniu z UV niż migdał i glikol i nie filtruję się wcale, chyba że wychodzę jak świeci słońce.
Producenci piszą o filtrach w wielu przypadkach na wyrost, żeby potem ludzie nie mieli pretensji.
Co do promieniowanie z ekranów i jarzeniówek, to nie wiem, w jakim stopniu odpowiada ono sile promieniowania słonecznego, ale nie dajmy się zwariować. Kiedy w takim razie wolno nie mieć na twarzy filtra? Wedle niektórych zaleceń to najlepiej nałożyć go będąc rano jeszcze w łóżku, a zmyć jak już się z powrotem w łóżku jest, po ciemku, bo przecież przed snem często jeszcze mamy włączony telefon czy laptop, to też groźne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 17:25   #3604
Frezja_1
Raczkowanie
 
Avatar Frezja_1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Właściwie to gdyby tak ortodoksyjnie stosować filtry, to latem należałoby również stosować je na noc, bo wcześnie robi się widno
Frezja_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 18:19   #3605
chellaria
Welcome to Jamrock
 
Avatar chellaria
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 905
Wyślij wiadomość przez ICQ do chellaria
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

kuracje przeprowadzam głównie żeby pozbyć się pozapalnych plamek po trądziku i lekkich blizn/przebarwień również po trądziku - neuropatycznym to w domu zrezygnuje z filtra, a czy jestem na nie skazana np. za rok? jest jakiś czas w którym skóra sama ''wraca do siebie'' i nie oddziałowuje już na promieniowanie np. przebarwieniami (bardziej niż zawsze)
__________________

chellaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 18:37   #3606
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chellaria Pokaż wiadomość
kuracje przeprowadzam głównie żeby pozbyć się pozapalnych plamek po trądziku i lekkich blizn/przebarwień również po trądziku - neuropatycznym to w domu zrezygnuje z filtra, a czy jestem na nie skazana np. za rok? jest jakiś czas w którym skóra sama ''wraca do siebie'' i nie oddziałowuje już na promieniowanie np. przebarwieniami (bardziej niż zawsze)
Po kuracji kwasami około miesiąc. A przy skłonności do przebarwień w ramach możliwości trzeba filtry włączyć na stałe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 20:22   #3607
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ciekawy temat został poruszony. Skąd mamy miec pewność, że to nie firmy kosmetyczne stoją za badaniami i tak dalej? To oczywiście dość daleko idące pytanie, ale sądzę, że że jest taka możliwość. Założę się, że w historii takie przypadki się zdarzały.
A kto miałby mieć pożytek z badań nt. negatywnego działania filtrów w ogóle, czy też podważania ich skuteczności, jeśli chodzi o ochronę przed fotostarzeniem?
Zaznaczam, że nie interesowałam się bliżej tematem. Tzn. coś tam próbowałam znaleźć, ale ciężko o rzetelne informacje - tym bardziej, że kiepsko u mnie z j. angielskim.

I co też mnie zastanawia - co się stanie, jeśli skórę nieprzyzwyczajoną do promieni UV, ciągle chronioną filtrami, nagle, po iluś latach, przestaniemy tymi filtrami 'karmić'... W tym temacie natknęłam się już na negatywną opinię, ale mógł to być przypadek i wiele rzeczy mogło na taki stan rzeczy wpłynąć.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2015-11-23 o 20:24
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-23, 20:39   #3608
Frezja_1
Raczkowanie
 
Avatar Frezja_1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kontynuując ten temat, stosując regularnie filtry przez cały rok utrudniamy skórze wytworzenie melaniny, czyli naturalna ochrona przeciwsłoneczna nie ma szansy się rozwinąć. Jeśli np zapomnimy użyć filtra w jeden słoneczny dzień (różne sytuacje życiowe można tu przytoczyć), nasza nieprzygotowana skóra ma duże szanse na poparzenie słoneczne. To tylko moje własne przemyślenia, zainspirowane dwudniowym pobytem poza domem w czasie upalnego lata, bez dostępu do filtrów, ale skłaniają mnie do wniosków, że niewielka ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest wskazana.

Edytowane przez Frezja_1
Czas edycji: 2015-11-23 o 20:42
Frezja_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 20:46   #3609
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Frezja_1 Pokaż wiadomość
Kontynuując ten temat, stosując regularnie filtry przez cały rok utrudniamy skórze wytworzenie melaniny, czyli naturalna ochrona przeciwsłoneczna nie ma szansy się rozwinąć. Jeśli np zapomnimy użyć filtra w jeden słoneczny dzień (różne sytuacje życiowe można tu przytoczyć), nasza nieprzygotowana skóra ma duże szanse na poparzenie słoneczne. To tylko moje własne przemyślenia, zainspirowane dwudniowym pobytem poza domem bez dostępu do filtrów, ale skłaniają mnie do wniosków, że niewielka ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest wskazana.
Jest tak właśnie jak mówisz. Przez długi czas nie miałam tak bardzo wrażliwej skóry na UVB. Owszem, zawsze łapało mnie na prosiaka, ale nie aż w tak krótkim czasie jak odkąd zaczęłam stosować filtry. Obecnie wystarcza mi 20 minut spaceru z odsłoniętym karkiem i dekoltem na słońcu i mam poparzoną skórę. Zagadką pozostają dla mnie nogi, bo te pozostają całe lato białe, a nie filtruję ich w ogóle. Moja koleżanka z ciemniejszą i niezbyt wrażliwą karnacją ma dość szybko ślady po sandałach na stopach, a ja nic przez całe lato
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 13:22   #3610
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ciekawe czy po jakimś czasie ta nadwrażliwość mija... Jeśli nie, to dla mnie jest to spore przeciwwskazanie. Bo skąd mam wiedzieć, czy za parę lat by mi się nie odwidziało?
Ciężki temat dla mnie, wciąż w toku. Myślę, że nie ma co przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2015-11-24 o 13:23
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 14:15   #3611
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A czy to czasem nie jest tak, że coraz większe uwrażliwienie skóry to oprócz stosowania filtrów także wina zmieniającego się (nie wiem jak to poprawnie nazwać) słońca? klimatu? U mnie w rodzinie wcześniej nigdy nie stosowało się filtrów, jeśli już to jakieś niskie faktory, żeby ładniej się opalić () I mimo, że z opalania zrezygnowaliśmy, to z roku na rok rodzice (i sporo ich znajomych) coraz bardziej narzekają, że to słońce to nie jest już takie jak kiedyś (), wystarczy moment, choćby głupie wyjście gdzieś dalej do sklepu, a nieosłonięta skóra piecze, czerwieni się, czasem pojawia się nawet wysypka.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-24, 14:54   #3612
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A czy to czasem nie jest tak, że coraz większe uwrażliwienie skóry to oprócz stosowania filtrów także wina zmieniającego się (nie wiem jak to poprawnie nazwać) słońca? klimatu? U mnie w rodzinie wcześniej nigdy nie stosowało się filtrów, jeśli już to jakieś niskie faktory, żeby ładniej się opalić () I mimo, że z opalania zrezygnowaliśmy, to z roku na rok rodzice (i sporo ich znajomych) coraz bardziej narzekają, że to słońce to nie jest już takie jak kiedyś (), wystarczy moment, choćby głupie wyjście gdzieś dalej do sklepu, a nieosłonięta skóra piecze, czerwieni się, czasem pojawia się nawet wysypka.
Nie mam pojęcia, ale ja tego po osobach z mojego otoczenia nie widzę, zresztą w ogóle nie znam w realu osób, które by się filtrowały regularnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 15:53   #3613
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, ale ja tego po osobach z mojego otoczenia nie widzę, zresztą w ogóle nie znam w realu osób, które by się filtrowały regularnie.
Ja w ogóle nie znam osób, które się filtrują i które wiedziałyby jak działają wysokie filtry, poza prostym stwierdzeniem, że słońce nie "łapie"
Obserwuję tylko co dzieje się chociażby z mamą (jej koleżanki narzekają na to samo), która nigdy nie chroniła się żadnymi filtrami i nie chowała specjalnie przed słońcem (nie mam tu też na myśli leżenia plackiem i smażenia), nie mając z tego powodu żadnych przykrych konsekwencji, a w ostatnich latach efekt wystawienia nieosłoniętego kawałka skóry na słońce kończy się tak jak opisywane tutaj wystawienie się na słońce bez filtra, po długim wcześniejszym jego stosowaniu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-11-24 o 15:58
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 17:16   #3614
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zamówiłam dwa dni temu dwa japońskie filtry, ciekawe jak się spiszą. Kończy mi się mój LRP a nigdzie go nie mogłam kupić, poza tym chciałam spróbować czegoś nowego, ciekawego.

Jestem strasznie ciekawa jak sie spiszą i chyba aż za bardzo się napaliłam czytając recenzje, mam nadzieję, że się nie zawiodę

Jeśli chodzi o filtry, to niestety faktycznie nie ma zbyt wielu badań dot. ich mozliwej szkodliwości. Wiadomo- nie ma co przesadzać w obie strony. Ja stosuję jedynie na twarz, głównie przeciwstarzeniowo oraz po prostu widzę, że koloryt się poprawił, cera jest bardziej jednolita.

W moim otoczeniu również nie ma osób, które regularnie stosowałyby taką ochronę, raczej patrzą na mnie jak na dziwaka. Jednak widzę u nich, nie tyle przesuszoną, pomarszczoną skórę przez słońce, co właśnie brzydki, nierówny koloryt. To mi wystarczy szczerze mówiąc, żeby używac filtrów.

Ale będę na pewno zgłębiać temat. Mam kuzyna na studiach medyczynych, zna świetnego kosmetologa, może kiedyś jak go przycisnę, to z nim o tym porozmawia, albo da jakies namiary na dobre źródła naukowe

A Wy skąd czerpiecie wiedzę na temat filtrów? Podrzuccie jakieś ciekawe linki do poczytania

Aha, teraz czytam pewien artykuł i znalazłam coś ciekawego:

"Thusly, radiation intensity increases by 4% for every 300 m. Snow reflects approximately 90%
of ultraviolet radiation, which is far more than any other granular material, such as sand (approximately
15-30%). The sun’s rays can pass through water to a depth of approximately 1 m.Water also strongly reflects UV rays. Another physical factor that affects radiation intensity is pollution. The air contamination compromises the ozone layer and consequences in the formation of the Ozone Hole, resulting in greater incoming radiation to earth and exposed skin"

źródło: K. Skotarczak, A Osmola-Mańkowska, M. Lodyga, A Polańska, M. Mazur, Z. Adamski, Photoprotection: facts and controversies

Edytowane przez Hermiona111
Czas edycji: 2015-11-24 o 21:08
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 21:09   #3615
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie znam osób, które się filtrują i które wiedziałyby jak działają wysokie filtry, poza prostym stwierdzeniem, że słońce nie "łapie"
Obserwuję tylko co dzieje się chociażby z mamą (jej koleżanki narzekają na to samo), która nigdy nie chroniła się żadnymi filtrami i nie chowała specjalnie przed słońcem (nie mam tu też na myśli leżenia plackiem i smażenia), nie mając z tego powodu żadnych przykrych konsekwencji, a w ostatnich latach efekt wystawienia nieosłoniętego kawałka skóry na słońce kończy się tak jak opisywane tutaj wystawienie się na słońce bez filtra, po długim wcześniejszym jego stosowaniu
Ale skóra z wiekiem coraz gorzej toleruje słońce, więc to raczej normalne.
Poza tym może jednak to z dziurą ozonową to prawda
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 22:35   #3616
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ale skóra z wiekiem coraz gorzej toleruje słońce, więc to raczej normalne.
Poza tym może jednak to z dziurą ozonową to prawda
Zdaję sobie z tego sprawę Tak sobie tylko głośno myślę
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:18   #3617
evicca1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 187
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
najpierw badania potem ewentualna suplementacja. U mnie w rodzinie wszyscy się suplementują ale nam wyszedł deficyt
ale jeżeli się filtruje mocno to deficyt wyjdzie na 99 % zwłaszcza zimą
evicca1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 22:11   #3618
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez evicca1 Pokaż wiadomość
ale jeżeli się filtruje mocno to deficyt wyjdzie na 99 % zwłaszcza zimą
Nie tylko używając filtrów. Różne badania pokazują, że w naszym kraju niedobór witaminy D ma ponad 90% populacji w miesiącach zimowych, a przecież % osób regularnie filtrujących się jest bardzo mały. Sama raczej unikam "sztucznej" suplementacji, ale wcale nie uważam, żeby to był zły pomysł
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 09:43   #3619
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Podobno każdy też inaczej przetwarza tą witaminę tzn. może być tak że ktoś mimo unikania słońca będzie miał spoko poziom, a ktoś inny wieczny niedobór. Może też to kwestia gospodarowania rezerwę nabytą w lecie?
Ja też słyszałam od lekarza, że w naszej szerokości geograficznej od wczesnej jesieni do późnej wiosny i tak nasłonecznienie nie jest wystarczające i trzeba się suplementować, ale zawsze trzeba oznaczać poziom - nie wystarczy założenie, że ,,każdy ma niedobór".
Ja brałam dawkę 4000 przez kwiecień, potem na początku czerwca oznaczyłam poziom i miałam 23, przy normie 30. Potem brałam jeszcze miesiąc 1000, na wakacjach mniej niż zazwyczaj unikałam słońca. Miałam ponownie oznaczyć w sierpniu, ale jakoś mi umknęło.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-30, 12:03   #3620
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wiecie co, a ja uwazam ze taki podklad z spf 50 to lepsze niz zupelnie nic. Zawsze jakas ochrona, a przeciez w warunkach miejskich to jest wystarczajace. Ja teoretycznie uzywam filtrow juz 5 rok, z 1,5 roczna przerwa. Dawniej bardzo sumiennie stosowalam sie do zalecen co do aplikacji ale teraz nie terroryzuje sie. Jak jestem na wakacjach w warunkach tropikalnych to jasne, ale tutaj nie swiruje wiec albo podklad spf albo puder lub krem bb( latem pod krem bb 50 spf i leci) Takze z tym nie stosowaniem zadnej ochrony bo podklad nie zapewno jest w stu procentach to troche ryzyko przy kwaszeniu, zoracowaniu. Lepsze te 50 procent niz nic.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 12:53   #3621
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Podobno każdy też inaczej przetwarza tą witaminę tzn. może być tak że ktoś mimo unikania słońca będzie miał spoko poziom, a ktoś inny wieczny niedobór. Może też to kwestia gospodarowania rezerwę nabytą w lecie?
Ja też słyszałam od lekarza, że w naszej szerokości geograficznej od wczesnej jesieni do późnej wiosny i tak nasłonecznienie nie jest wystarczające i trzeba się suplementować, ale zawsze trzeba oznaczać poziom - nie wystarczy założenie, że ,,każdy ma niedobór".
Ja brałam dawkę 4000 przez kwiecień, potem na początku czerwca oznaczyłam poziom i miałam 23, przy normie 30. Potem brałam jeszcze miesiąc 1000, na wakacjach mniej niż zazwyczaj unikałam słońca. Miałam ponownie oznaczyć w sierpniu, ale jakoś mi umknęło.
Która postać witaminy D Ci oznaczali?

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Wiecie co, a ja uwazam ze taki podklad z spf 50 to lepsze niz zupelnie nic. Zawsze jakas ochrona, a przeciez w warunkach miejskich to jest wystarczajace. Ja teoretycznie uzywam filtrow juz 5 rok, z 1,5 roczna przerwa. Dawniej bardzo sumiennie stosowalam sie do zalecen co do aplikacji ale teraz nie terroryzuje sie. Jak jestem na wakacjach w warunkach tropikalnych to jasne, ale tutaj nie swiruje wiec albo podklad spf albo puder lub krem bb( latem pod krem bb 50 spf i leci) Takze z tym nie stosowaniem zadnej ochrony bo podklad nie zapewno jest w stu procentach to troche ryzyko przy kwaszeniu, zoracowaniu. Lepsze te 50 procent niz nic.
Lepsze, ale w jakiej sytuacji? Bo jak nie świeci w ogóle słońce, to wiele Ci ten podkład nie da, tzn nie ochroni przed UVA, a UVB jest mało.
Ja albo używam filtra SPF50 albo nic, bo preparaty z niższym faktorem zachowują się tak samo paskudnie na mojej twarzy, a po co się męczyć, jak dają małą ochronę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 14:37   #3622
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
która postać witaminy d ci oznaczali?


25 oh.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 15:28   #3623
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

uzywam tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html

nawet jeśli jego ppd wynosi 20 i nakładam nie przepisową ilość to może mam połowe. Gdybam. Może mniej może więcej ale powinno minimum z minium jesienną porą mnie chornić.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 16:03   #3624
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A skąd wiesz, że on ma 20 ppd? Nawet jeśli, to ja tu nie widzę stabilnego filtra uva który by cały dzień utrzymał ochronę.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 07:11   #3625
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
uzywam tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html

nawet jeśli jego ppd wynosi 20 i nakładam nie przepisową ilość to może mam połowe. Gdybam. Może mniej może więcej ale powinno minimum z minium jesienną porą mnie chornić.
Z tego co pamiętam ochrona przy nieprzepisowej ilości filtra nie maleje o połowę, ale zmniejsza się logarytmicznie, czyli np z 50 robi Ci się 5
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 13:20   #3626
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jakby ktoś był zainteresowany, to dziś przyszły do mnie japońskie filtry i zaczynam testowanie. Z pierwszego wrażenia-rewelacja, czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłam, dla mnie to jednak zupełnie inny wymiar filtrowania

Nałożyłam na jedną połowę twarzy jeden(Shiseido Anessa) a na drugą drug(Kose Sekkisei) i w ogóle nie widać ich na twarzy, tzn czuć delikatną powłokę, ale jest ona jakby przyczepiona do twarzy, a nie przesuwa się jak w przypadku LPR. Nie ma też żadnej białawej poświaty, jedynie delikatny błysk jak po nałożeniu porządnie nawilżającego kremu.
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 13:44   #3627
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A skąd wiesz, że on ma 20 ppd? Nawet jeśli, to ja tu nie widzę stabilnego filtra uva który by cały dzień utrzymał ochronę.


W składzie nie widzisz stabilnego filtra uva?

Opieram się na informacjach które kiedyś znalzałam nt. tego filtra tzn podkładu. Jak znajdę to podrzuce.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 20:19   #3628
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jeśli kiedykolwiek wrócę do filtrowania - w grę wchodzą tylko filtry azjatyckie lub nieprzepisowe ilości. PPD będzie niskie, ale znając siebie - szybko znudziłaby mnie męczarnia nakładania "naszych filtrów".
A narazie cieszę się niefiltrowaniem. Mam nadzieję, że mnie nie pokarze (nadzieja matką głupich?)
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 20:23   #3629
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Jeśli kiedykolwiek wrócę do filtrowania - w grę wchodzą tylko filtry azjatyckie lub nieprzepisowe ilości. PPD będzie niskie, ale znając siebie - szybko znudziłaby mnie męczarnia nakładania "naszych filtrów".
A narazie cieszę się niefiltrowaniem. Mam nadzieję, że mnie nie pokarze (nadzieja matką głupich?)
No ja właśnie z tego powodu przerzuciłam się na filtry azjatyckie. Z LPR wszystko niby ok, świetnie chronił, ale komfort azjatyckich jest nieporównywalny, no i to jak wygląda skóra po nałożeniu. Na tych naszych filtrach niestety nie było sensu nakładania makijażu, raz wyglądał super, raz tragedia, z przewagą tej drugiej sytuacji
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 20:38   #3630
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
No ja właśnie z tego powodu przerzuciłam się na filtry azjatyckie. Z LPR wszystko niby ok, świetnie chronił, ale komfort azjatyckich jest nieporównywalny, no i to jak wygląda skóra po nałożeniu. Na tych naszych filtrach niestety nie było sensu nakładania makijażu, raz wyglądał super, raz tragedia, z przewagą tej drugiej sytuacji
Coś o tym, niestety, wiem. :/Niby ok, ale, niestety, skóra zachowuje się inaczej niż bez filtra "pod". Narazie idę na kompromis i stosuję antyoksydanty + podkład mineralny, a ostatnio zamówilam krem bb.
Cóż, pocieszam się, że właściwie dziwnie bym się czuła w towarzystwie ludzi z mojego pokolenia wyglądając w wieku 40-tu lat na 25. Tak poważnie - trochę młodziej by się chciało wyglądać, choć nie jest to najważniejsze, a do tego starzeć się pięknie - to już sprawa bardziej istotna. Najgorsza nie jest wizja zmarszczek, a opadającej twarzy. Na to chyba pozostają dobre masaże, nie wiem, może pośrednio ochrona przed UV też mogłaby spowolnić ten proces.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.