Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-05, 16:31   #2041
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi jeszcze, jak z pudrami? Macie porównanie jeśli idzie o Dry-Flo a Anti-Shine z kryolana?

Bo na chwile obecna uzywam Fix&matt z essence(nowa wersja chyba nazywa się all about matte) i jestem zadowolony, ale szału nie ma. Kusi mnie Anti-Shine, chociaz niektorzy mówią ze bez makijażu nie daje rady. Natomiast przy dry-flo boje sie ze będzie jak zwykla skrobia, ktora bardzo odznaczala sie na twarzy, glownie przy nosie i zaroście =(

Help ^^


Sent from my RM-825_eu_poland_296 using Tapatalk
Dry-Flo jest bardzo drobna i bardzo latająca, więc raczej nie powinna się odznaczać, ale nie mam zarostu, więc palca sobie uciąć nie dam Jej postać przypomina mi właśnie sypki puder Essence.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Czy ma któraś z Was porównanie Dry flo i skrobii ziemniaczanej albo pudru bambusowego do zmatowienia filtra? Minerały brzydko wyglądają na mojej twarzy zmatowionej skrobią, a na bambusie jest ok, zastanawiam się więc czy Dry flo by dało radę?
Dla mnie bambus jest grubszy od Dry-Flo, nie lubiłam go (tego z BU). Porównania z kartoflanką nie mam.

Wysępiłam próbki, na których mi zależało: Pharmaceris SPF50 i odlewkę nowego Antheliosa. Ale nie mam pojęcia, kiedy znajdę czas na testy Mało co jestem w domu, a chciałabym taki filtr ponosić chociaż ze 3 godziny, żeby zobaczyć, jak się zachowuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 21:21   #2042
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, jak macie blisko Auchan to mają tam nową Ziaję antyoksydacyjną, kupiłam dzisiaj za 10,33.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 22:54   #2043
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Mi ta żółtość Ziaji bardzo pasuje, odcień skóry na ciele mam żółtawy, z kolei twarz po kwasach wpada w róż, filtr Ziaji wyrównuje mi koloryt.

Czy ma któraś z Was porównanie Dry flo i skrobii ziemniaczanej albo pudru bambusowego do zmatowienia filtra? Minerały brzydko wyglądają na mojej twarzy zmatowionej skrobią, a na bambusie jest ok, zastanawiam się więc czy Dry flo by dało radę?


skrobidry flo lepiej matowi
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 23:27   #2044
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Testów ziaji ciąg dalszy. Myślałam, ze podkład mi sie dziś zważy, jestem zbyt przyzwyczajona do matu vichy. Ale swietnie sie trzymał cały dzień, bez łoju. Mojej skórze chyba bardziej pasuje takie nawilzajace wykończenie, po vichy była zmęczona.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 02:13   #2045
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wracam po krótkich testach vichy i... nie chciałaby która ledwie napoczętego filtra w okazyjnej cenie?
Straciłam cierpliwość

Znaczy, nie jest on znowu taki zły, ale moja poretinoidowa skóra się buntuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2014-05-06 o 02:18
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 09:58   #2046
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
najjasniejszy i powiem ci że na mnie też wsyztsko za ciemne a ten byl dobry
To biorę w ciemno! Dzięki
Jeszcze się upewnię - mówimy o uriage hyseac spf 50+?
__________________

książki
ubrania

Edytowane przez almondfairy
Czas edycji: 2014-05-06 o 10:24
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 16:20   #2047
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Wracam po krótkich testach vichy i... nie chciałaby która ledwie napoczętego filtra w okazyjnej cenie?
Straciłam cierpliwość

Znaczy, nie jest on znowu taki zły, ale moja poretinoidowa skóra się buntuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A czemu Ci nie pasował?
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 16:40   #2048
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
To biorę w ciemno! Dzięki
Jeszcze się upewnię - mówimy o uriage hyseac spf 50+?
nie ma spracy

oj nie ta seria ja miałam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...sensibles.html


odcień jasny
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 17:44   #2049
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
A czemu Ci nie pasował?
Wysusza mi trochę skórę, albo to już przyzwyczajenie do tłustych kremów ale za to nie migruje!

Taktykę nakładania wypracowałam na tyle, że smugi są minimalne, choć zdarzają się gdy się zagapię . Podkreśla mi tylko miejscami suche skórki, głównie między brwiami

Siikonowa baza też może bardzo pomóc, polecam spróbować, choć ja pod filtr wolę serum niż silikony

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2014-05-06 o 17:46
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 18:00   #2050
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie ma spracy

oj nie ta seria ja miałam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...sensibles.html


odcień jasny
Heh coś czułam żeby dopytać :p jeszcze raz dzięki!
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 19:05   #2051
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Wysusza mi trochę skórę, albo to już przyzwyczajenie do tłustych kremów ale za to nie migruje!

Taktykę nakładania wypracowałam na tyle, że smugi są minimalne, choć zdarzają się gdy się zagapię . Podkreśla mi tylko miejscami suche skórki, głównie między brwiami

Siikonowa baza też może bardzo pomóc, polecam spróbować, choć ja pod filtr wolę serum niż silikony

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Też wolę serum pod filtr.
Ja często robię smugi i nie mogę sobie z nimi poradzić. Zdradź mi jaka to technika, bo ja mogę długo rozcierać i wklepywać, a i tak potrafię mieć smugi i sobie zrolować krem.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 19:11   #2052
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

FUZUKATSU, ja chce!!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 21:30   #2053
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
Też wolę serum pod filtr.
Ja często robię smugi i nie mogę sobie z nimi poradzić. Zdradź mi jaka to technika, bo ja mogę długo rozcierać i wklepywać, a i tak potrafię mieć smugi i sobie zrolować krem.
Nie wiem, czy to będzie dla Ciebie coś odkrywczego
Siadam przy lusterku w dziennym swietle, nabieram taki średni groszek kremu na palec, a potem stempelkuję nim policzek. Następnie ekspresowo rozcieram na całej powierzchni policzka, a palcem wskazującym rozcieram wszelkie smugi na zewnątrz całej 'sekcji' czyli policzka. Robię tak przez cały czas zasychania kremu, bo z czasem pojawiają się nowe smugi. Tak samo robię z drugim policzkiem, nosem i czołem. Nad górną wargę i brodę daję po pół tego, co na policzek. Tylko trzeba uważać na lączenia stref, bo tam, gdzie nałoży się podwójnie, lubią wyjść smugi. Te najbardziej widoczne staram się rozcierać delikatnie na sucho, ale wolę tego unikać ze względu na rolowanie. Nie daje mi to idealnego efektu, smugi i tak bywają, ale w porównaniu do wcześniejszych sposobów, ten wydaje mi się najlepszy
Może podkład by ukrył tą biel, nie wiem, nie próbowałam.


Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
FUZUKATSU, ja chce!!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Napisałam pw.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2014-05-06 o 22:42
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 21:58   #2054
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A lirenka mi smug nie robi ^^


Sent from my RM-825_eu_poland_296 using Tapatalk
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 08:53   #2055
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to będzie dla Ciebie coś odkrywczego
Siadam przy lusterku w dziennym swietle, nabieram taki średni groszek kremu na palec, a potem stempelkuję nim policzek. Następnie ekspresowo rozcieram na całej powierzchni policzka, a palcem wskazującym rozcieram wszelkie smugi na zewnątrz całej 'sekcji' czyli policzka. Robię tak przez cały czas zasychania kremu, bo z czasem pojawiają się nowe smugi. Tak samo robię z drugim policzkiem, nosem i czołem. Nad górną wargę i brodę daję po pół tego, co na policzek. Tylko trzeba uważać na lączenia stref, bo tam, gdzie nałoży się podwójnie, lubią wyjść smugi. Te najbardziej widoczne staram się rozcierać delikatnie na sucho, ale wolę tego unikać ze względu na rolowanie. Nie daje mi to idealnego efektu, smugi i tak bywają, ale w porównaniu do wcześniejszych sposobów, ten wydaje mi się najlepszy
Może podkład by ukrył tą biel, nie wiem, nie próbowałam.
Dzięki, dzisiaj spróbuję.

Mi właśnie lirene robi smugi. widocznie nie umiem nakładać .
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 08:58   #2056
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Potrzebowałbym porady... Znów
Rano nie myję twarzy, jedynie przemywam ją tonikiem i nakładam filtr. Służy mi to bardziej niż poranne mycie, ale jednoczesnie nie wiem czy filtry które mam mają wystarczające składniki pielęgnujące- bo nie chciałbym doprowadzić do przesuszenia skóry.
Zamiennie stosuję
Spf 50+
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben.

Spf 30
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Triazone, Titanium Dioxide, Dimethicone, potassium cetyl phosphate, caprylic/capric triglyceride, cetyl alkohol, cetyl dimethicone, PVP/Hexadecene Copolymer, Passionflower Seed Oil, Triethanolamine, Alumnia,Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Shea Butter, Xantan gum, Allantoin, Carbomer, Copper Gluconate, simethicone, Camelia Sinessin Leaf Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidilnyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 10:02   #2057
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Potrzebowałbym porady... Znów
Rano nie myję twarzy, jedynie przemywam ją tonikiem i nakładam filtr. Służy mi to bardziej niż poranne mycie, ale jednoczesnie nie wiem czy filtry które mam mają wystarczające składniki pielęgnujące- bo nie chciałbym doprowadzić do przesuszenia skóry.
Zamiennie stosuję
Spf 50+
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben.

Spf 30
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Triazone, Titanium Dioxide, Dimethicone, potassium cetyl phosphate, caprylic/capric triglyceride, cetyl alkohol, cetyl dimethicone, PVP/Hexadecene Copolymer, Passionflower Seed Oil, Triethanolamine, Alumnia,Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Shea Butter, Xantan gum, Allantoin, Carbomer, Copper Gluconate, simethicone, Camelia Sinessin Leaf Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidilnyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
Oba mają wysoko glikol propylenowy, a to jest nawilżacz, jakby nie patrzeć. A skoro się boisz przesuszenia, to może jakieś serum pod filtr?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 10:08   #2058
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Oba mają wysoko glikol propylenowy, a to jest nawilżacz, jakby nie patrzeć. A skoro się boisz przesuszenia, to może jakieś serum pod filtr?
Też myślę że coś by się przydało
Ale takowe serum nie będzie zaburzało działania filtra? :3
Jeśli wszystko działa na serum sprawnie, to jakieś konkretne polecacie?
Oh, co ja bez was zrobiłbym <3
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 10:32   #2059
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Też myślę że coś by się przydało
Ale takowe serum nie będzie zaburzało działania filtra? :3
Jeśli wszystko działa na serum sprawnie, to jakieś konkretne polecacie?
Oh, co ja bez was zrobiłbym <3
Z witaminą c zdecydowanie Osobiście polecam zakup pudrowej na naturalis i mieszanie bezpośrednio przed nałożeniem na dłoni choćby z HA.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 11:25   #2060
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Z witaminą c zdecydowanie Osobiście polecam zakup pudrowej na naturalis i mieszanie bezpośrednio przed nałożeniem na dłoni choćby z HA.
HA to jest żel hialuronowy? Dobrze kojarzę?
To chyba tak też zrobię
I jeszcze jedno- chciałbym wrócić około lipca/sierpnia do retinoidów- tak wiem, retinoidy jesienia-zimą.
Ale ja latem najwięcej czasu spędzam w zamkniętych przestrzeniach typu dom, praca( źle reaguję na wysokie temperatury, więc na zewnątrz przebywam jak najkrócej), a np. na siłownie jeżdże wtedy około 20, wracam 22 więc praktycznie ciemno jest.
I czy wtedy ta witamina C nie powodowałaby jeszcze większych podrażnień?
Dużo dobrego czytałem też o alantanie dermoline(mam nadzieję że nie pomyliłem nazwy )- więc może teraz stosować tę mieszankę z wit C, a przy retinoidach przejść na alantan?
Wybaczcie tak dużo pytań, ale filtrów się dopiero uczę :3 ogarnąłem już składy kremów, więc teraz powoli ogarniam filtry
Za wszelkie wskazówki dziękuję
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 11:36   #2061
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
HA to jest żel hialuronowy? Dobrze kojarzę?
To chyba tak też zrobię
I jeszcze jedno- chciałbym wrócić około lipca/sierpnia do retinoidów- tak wiem, retinoidy jesienia-zimą.
Ale ja latem najwięcej czasu spędzam w zamkniętych przestrzeniach typu dom, praca( źle reaguję na wysokie temperatury, więc na zewnątrz przebywam jak najkrócej), a np. na siłownie jeżdże wtedy około 20, wracam 22 więc praktycznie ciemno jest.
I czy wtedy ta witamina C nie powodowałaby jeszcze większych podrażnień?
Dużo dobrego czytałem też o alantanie dermoline(mam nadzieję że nie pomyliłem nazwy )- więc może teraz stosować tę mieszankę z wit C, a przy retinoidach przejść na alantan?
Wybaczcie tak dużo pytań, ale filtrów się dopiero uczę :3 ogarnąłem już składy kremów, więc teraz powoli ogarniam filtry
Za wszelkie wskazówki dziękuję
Dokładnie tak Witamina c to rewelacyjne rozwiązanie z połączaniu z filtrami. Solo przy ekspozycji na słońce może nieźle podrażnić, spowodować przebarwienia, ale przy ochronie jeszcze ją dodatkowo wzmacnia. Tak więc C jak najbardziej, ale przy filtrach
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 11:42   #2062
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dokładnie tak Witamina c to rewelacyjne rozwiązanie z połączaniu z filtrami. Solo przy ekspozycji na słońce może nieźle podrażnić, spowodować przebarwienia, ale przy ochronie jeszcze ją dodatkowo wzmacnia. Tak więc C jak najbardziej, ale przy filtrach
Od filtrów jestem wręcz uzależniony, bo mam skórę trądzikową, wrażliwą i ogólnie trzeba się jak z dzieckiem cackać
No i też walczę o arystokratyczną bladość, choć moje Kochanie tęskni za złotą opalenizną na moim ryjku, to ja jednak wolę blade lico :3
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 11:50   #2063
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Father of Dragons jakie retinoidy będziesz stosował?
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 11:56   #2064
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Stosowałem ponad półtora roku temu Zorac 0,05% izotretynoiny.
I bardzo dobrze wspominam( mimo podrażnienia i tak dalej ), świetnie wpłynął na mój trądzik, a mam dość oporną wersję
Więc chyba zostane przy Zoracu
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:02   #2065
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Od filtrów jestem wręcz uzależniony, bo mam skórę trądzikową, wrażliwą i ogólnie trzeba się jak z dzieckiem cackać
No i też walczę o arystokratyczną bladość, choć moje Kochanie tęskni za złotą opalenizną na moim ryjku, to ja jednak wolę blade lico :3
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:04   #2066
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja stosuję Locacid (tretinoina) przez cały rok i kładę pod filtr sera z BU, z witaminą C 4,5%. Wszystko fajne się komponuje. Ale jak stosowałam serum flavo C tez z Biochemii Urody (wit. C 15%) to miałam masakrę na twarzy (podrażnienia, zaczerwienienia, pieczenie).
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:13   #2067
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja na początku będę stosował same retinoidy (przy ostatniej kuracji włączyłem nawet jakiś kwas, ale nie pamiętam już jaki) żeby zmniejszyć jak najbardziej podrażnienia :P
Ale jak już się mordka trochę oswoi z Zoraciem, to witamina C może fajnie się łączyć
Pozyjemny, zobaczymy
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 19:04   #2068
ettera
Raczkowanie
 
Avatar ettera
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 163
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ochodziłam się za nową ziają z wit. c po aptekach aż w końcu dorwałam ją w małej drogerii jaśmin ucieszona zaczęłam testy i niestety szału nie ma
tak jak pisałyście to bardzo podobny filtr do ziaji matującej, ale akurat ja uważam że w porównaniu to jednak ziaja med jest lepsza
ziaja z wit. c faktycznie ma troszkę lżejszą konsystencję ale wydaje mi się że ciężej się wchłania i mimo wszystko lepkość którą pozostawia jest ciężej zniwelować niż w ziaji med
matującą przypruszam pudrem bambusowym i w zasadzie uczucie lepkiej twarzy i błysk znika, w tej z wit. c nawet po zmatowieniu czuję lepkość na twarzy

na razie to tylko pierwsze wrażenia, poużywam dalej tej z wit. c a jeśli opinia mi się nie zmieni to chyba mimo pewnych minusów zostanę przy ziaji med

chociaż mam ochotę jeszcze przetestować wspomnianą tutaj niedawno lirenkę 50 mineralną, zaczyna się sezon filtrowy w drogeriach więc powinna być bardziej dostępna
ettera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 20:14   #2069
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zainteresowalyscie mnie tym pudrem z wit c bardzo fajny. Chyba zakupie bede mieszać z żelem floslek z zywokostem


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 21:58   #2070
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
Heh coś czułam żeby dopytać :p jeszcze raz dzięki!
spoko, daj znac jak u ciebie się sprawdzi
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.