Moje "dzieła" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-10, 16:33   #1
Tarantulaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Sulejów
Wiadomości: 7

Moje "dzieła"


Chciałam poznać Wasze opinie na temat moich zdjęć. Dopiero się uczę, a więc rady, krytyka, pochwały - mile widziane

// Niestety dwa zdjęcia nie chcą się załadować - podaje więc linkowo.
http://img189.imageshack.us/img189/3350/adsc04920.jpg
http://img811.imageshack.us/img811/7558/adsc04949.jpg
__________________
Malutka Igusia...
Tarantulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 12:04   #2
lajuda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: Moje "dzieła"

Strasznie nudne, nieciekawe, próbuj dalej.
Na pierwszym polowe zdjęcia zajmuje nieostry liść.
Na drugim motyl mało kolorowy, można by było go inaczej sfotografować, aby pokazać kolor skrzydełek
__________________
www.yerba.fora.pl
lajuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:01   #3
Bonata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 37
Dot.: Moje "dzieła"

No tak tematy dość nudne, ale zawsze tak bywa na początku przygody z fotografią
Przede wszystkim radzę Ci poszukać czegoś co Cię naprawdę zainspiruje i będziesz chciała to uchwycić w jak najbardziej oryginalny sposób, a nie po prostu pstryknąć zdjęcie
Pierwsze zdjęcie jest fatalnie skadrowane. Liść, który nie jest tematem przewodnim zdjęcia zajmujący połowe kadru nie jest najlepszym pomysłem. Sam kwiatek z biedronka i dość małą głębia ostrości moim zdaniem prezentowałby sie o niebo lepiej.

2 w porównaniu z pierwszym jest dużo lepsze. Dobra ostrość kadr też niczego sobie. Jedyne co mnie trochę razi to mdłe kolory, lekka poprawa w programie graficznym i zdjęcie by momentalnie ożyło

W 3 zdjęciu również bardziej bym zadbała o kadr. Przesunąć w dół to na czym leży kieliszek absolutnie nic nie wnosi do zdjęcia, a bardzo by się przydała większa przerwa przy górnej krawędzi.

Przy ważce tez należy poprawić kadr. Unikaj centralnego kadrowania ponieważ jest po prostu nudne Przesunięcie jej troszkę w lewo, bądź prawo nada więcej dynamiki zdjęciu. No i moim zdaniem troszkę za ciemne.

Okna sa poprawnie wykonane, jednak temat jest tak nudny, że mimo tej całej poprawności- pionom, poziomom, odpowiednio dobranej ekspozycji- mnie strasznie nudzi. Nic się na nim nie dzieje.

Na 6 zdjęciu jest za dużo rzeczy. Jakieś drzewa, czy krzaki w tle siano na 1 planie... Zdecydowanie nie. Nie ma punktu na którym można skupić uwagę.

Na 7 zdjęciu według mnie za dużo miejsca zajmuje ta jasno różowa róża. Do tego ucięta góra pączka na ostatnim planie mnie strasznie razi. Osobiście bym podniosła kadr do góry. No i pomysłem tez neistety nie powala..

Przed Tobą sporo pracy, ale tylko dzieki temu opanujesz tą bardzo przyjemna sztukę fotografowania Nie poddawaj się! Oglądaj dużo zdjęć zwracaj uwagę na to jak kadrujesz własne Zachowaj je i po pół roku porównaj z nowymi. Zapewniam Cię, że postęp będzie widoczny
Bonata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 08:26   #4
Super Fotograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Cały świat
Wiadomości: 356
Dot.: Moje "dzieła"

Tarantulaa powinnaś się przede wszystkim skupić na tym jak chcesz pokazać innym obiekt, który fotografujesz. Pamiętaj, że zdjęcie powinno wywoływać mały dreszczyk kiedy je oglądamy Jeśli będziesz starała się pokazać coś tak jak Ty to widzisz, w sposób niebanalny, to nawet zwykły pączek róży będzie niesamowity. Poza tym nie zapominaj o kontraście kolorów i głębi. Widać, że szukasz swojej drogi w fotografii, nie poddawaj się, próbuj, eksperymentuj. Może spróbuj malowania światłem?
Super Fotograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 12:09   #5
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Talking Dot.: Moje "dzieła"

Pamiętaj o tym,że jak focisz to najlepsze godziny na zdjęcia to godziny poranne bądx po 16/30 wtedy światło nam sprzyja nie poddawaj sie i trenuj
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 17:02   #6
lee_monka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 2 344
GG do lee_monka
Dot.: Moje "dzieła"

Szukaj, kombinuj, bo tematyka rzeczywiście nieco oklepana czekam na następne prace
__________________
na avatarze: ja

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.